Šodien streetdance kultūra ir populāra un attīstījusies visā pasaulē, tā vairs nav nabadzīgo afro-amerikāņu daļa no ikdienas. Streetdance aizsācēji uzskata, ka viņu kultūra šodien ir izmainīta un komercializēta. Amerikas literatūras avotos ir sastopams uzskats, ka streetdance deju stili ir attīstījušies tikai Amerikas Savienotajās Valstīs un Japānā, taču, manuprāt, deju stili ir populāri un attīstījušies visā pasaulē.
             Cilvēki, vērojot televīzijas šovus, redz dejotājus izpildām dažādus streetdance stilus, līdz ar to tagad nodarbošanās ar breakdance un hip hop deju stiliem ir modes lieta. Dejā cilvēkam ir iespēja izpausties, tā ir brīvība kustībās, žestos, mūzikā un domāšanā.
             Pasaulē notiek daudz un dažādas sacensības streetdance deju stiliem. Sacensības, kas vieno daudzu valstu dejotājus, ir IDO (International Dance Organizacion) rīkotais pasaules čempionāts. Minētās streetdance sacensības iedala trijās kategorijās breakdance, electric boogie un hip hop. Sacensībās piedalās tūkstošiem dejotāju, kuri var sevi pierādīt ne tikai grupās, bet arī individuāli un duetos. Populāras sacensības pasaulē ir „Freestyle session”, tomēr slavenākās un prestižākās sacensības breaking un electric boogie deju stilā ir „Battle of the year”, kas katru gadu notiek dažādās pasaules valstīs. Sacensību aizsākumi ir meklējami 1990. gadā, kad Tomas Hengenrots Vācijā Hanoveres pilsētā organizēja pirmo čempionātu, kurā piedalījās deviņas komandas. Pamazām sacensības kļuva populāras visā pasaulē.
             Manuprāt, šodien ir mainījusies dejotāju attieksme pret streetdance kultūru. Septiņdesmitajos gados cilvēkiem dejas bija ikdiena, taču šobrīd dejotājiem tas ir hobijs, nodarbojoties pāris stundas nedēļā. Mēdiju iejaukšanās streetdance kultūrā, manuprāt, izmainīja to, jo tagad streetdance stili ir savādāki nekā to pirmsākumos. Streetdance deju stili ir izplatīti visā pasaulē, taču katrā reģionā to izpildījumā vērojamas savdabīgas nianses.