Lai noskaidrotu streetdance aizsākumus un attīstību Latvijā, intervēju „Edmunda Veizāna modes deju studijas” vadītāju Edmundu Veizānu un studijas „Freestyle” vadītāju Aleksandru Kolosovski, kā arī izpētīju Latvijā pieejamos literatūras avotus.
             Par streetdance aizsākumiem Latvijā viedokļi dalās, jo ir sastopami uzskati, ka pirmais breakdance vilnis attīstījās 1981. gadā vai 1986. gadā. Pēc manām domām, pirmās kustības bija redzamas astoņdesmito gadu sākumā, taču breakdance popularitāti ieguva astoņdesmito gadu vidū. Vēlākajos gados parādījās arī new school deju stili. Pašlaik Latvijā streetdance deju stili iegūst arvien lielāku popularitāti, jo tā ir šīs paaudzes modes lieta. Šodien notiek dažādi pasākumi streetdance deju stiliem, piemēram , „NRG”, kur piedalās simtiem dalībnieku no dažādām Latvijas pilsētām. Latvijā streetdance deju stili joprojām ir kaut kas jauns, taču dejotāji jau ir sevi pierādījuši dažādos konkursos un festivālos pasaulē. Deju kolektīvi visumā veiksmīgi piedalījušies IDO (Starptautiskā deju organizācija) rīkotajos pasaules čempionātos. 2003. gadā pirmo reizi Latvijā notika deju konkurss saskaņā ar IDO noteikumiem, un tādejādi dejotāji sevi varēja pierādīt ne tikai grupās, bet arī individuāli.
             Pētot un analizējot Edmunda Veizāna un Aleksandra Kolosovska viedokļus par streetdance deju stilu attīstību, var secināt, ka tie ir diezgan līdzīgi. Pēc manām domām, uzskati ir izveidojušies, ietekmējoties no Krievijas literatūras avotiem, kur breakdance iedala augšējā un apakšējā. Manuprāt, Latvijā ir sastopams neprecīzs uzskats par electric boogie deju stila attīstības vēsturi, jo gan Edmunds Veizāns, gan Aleksandrs Kolosovskis uzskata, ka tas aizsācies Ņujorkā.