PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2013. / 2014. mācību gads

12.08.2014.
25. augustā skolēnu papilduzņemšana PVĢ!
Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēnu papilduzņemšana 10. klasē notiks 25. augustā plkst. 10.00.
Sīkāka informācija pa tālr.65321663
PVĢ administrācija
7.08.2014.
Ģimnāzistes piedalās nometnē `Jugendcamp in Daugavpils`
`Pozitīvas emocijas mums saistās ar nometnē `Jugendcamp in Daugavpils` pavadīto laiku`, tā varam apgalvot mēs, Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēknes Airita Erte un Laura Repele. Šo nometni no 7. līdz 11. jūlijam organizēja Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Gētes institūtu, sedzot visu 11 nometnes dalībnieku no Preiļiem, Ludzas, Rēzeknes un Daugavpils uzturēšanās un ceļa izdevumus.
`Pat visgarlaicīgākās lietas spēj radīt interesi!`, to varēja teikt par Daugavpils Universitātes vēsturnieka Dmitrija Oļehnoviča aizraujošo lekciju, kas ievadīja nometnes darbu, par vācbaltiešiem Latvijā, kurā uzzinājām ļoti daudz jauna arī par Borhu dzimtu. Turpmāk grupu darbā strādājām ar baznīcas grāmatām Daugavpils dzimtsarakstu nodaļā, ar digitalizētajām un ar iepriekšējā gadsimtā, aptuveni no 1920. līdz 1960. gadam, izdotajām avīzēm. Vēsturiskie avoti pārsvarā bija latviešu, latgaliešu un senslāvu valodā, dažviet teksti arī vācu valodā. No tiem mēs uzzinājām par vācu firmām un darbavietām, kurās strādāja vācbaltieši, kā arī pētījām viņu vārdus un uzvārdus, balstoties uz iegūto informāciju, izdarījām secinājumus. Šī bija lieliska iespēja izpētīt Daugavpils vēsturi, uzlabot vācu valodas zināšanas un ar jauniešiem vecumā no 15 līdz 21 gadam ar līdzīgām interesēm pavadīt jauku nedēļu, kuras izskaņā prezentējām grupu darba rezultātus.
Saprotoši un izpalīdzīgi skolotāji, jauni draugi, iegūta informācija nākotnei par studijām Vācijā, zināšanas par vācbaltiešiem un, galvenokārt, jauna pieredze, runājot vāciski ar cilvēkiem no Vācijas, raksturo nometnē pavadīto laiku. Bijām pārsteigtas, ka mūsu prasmes ir pietiekošas, lai izdotos labi dialogi vāciski. Par to varam pateikt lielu paldies mūsu vācu valodas skolotājai Anitai Lazdānei, kā arī par pamudinājumu piedalīties šajā nometnē. Paldies Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes Reģionālajam vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centram un Vācu filoloģijas katedrai par tās organizēšanu! Ceram arī nākamajā gadā piedalīties!

Airita Erte un Laura Repele, 1.D kursa audzēknes
23.06.2014.
Sertifikātu izsniegšana
PVĢ 2014. gada absolventi sertifikātus varēs saņemt:
30. jūnijā no plkst. 16.00-18.00 un
1. jūlijā no plkst. 9.00-12.00.
PVĢ administrācija
2.06.2014.
Skolēnu uzņemšana Preiļu Valsts ģimnāzijā 2014. gadā!
Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēnu uzņemšana 10. klasē notiks 17. jūnijā.
Iestājpārbaudījumi: 10.00 - latviešu valoda, 11.30 – matemātika.
Dokumentu iesniegšana 16. jūnijā plkst. 9.00 - 16.00 un 17. jūnijā plkst. 8.00 - 9.30.
Visa informācija par audzēkņu uzņemšanu
Papildus informācija pa tālruni - 65321663
PVĢ administrācija
1.06.2014.
Mācību gada noslēgums ģimnāzijā
30. maijā plkst. 9.30 ģimnāzijas audzēkņi, pedagogi pulcējās uz Mācību gada noslēguma pasākumu ģimnāzijas aktu zālē. Tradicionāli 1. un 2. kursu audzēkņi bija sagatavojuši priekšnesumus par pagājušā mācību gada veiksmēm un neveiksmēm. Pasākumu vadīja Ģimnāzistu parlamenta dalībnieces Anete Vintiša un Anna Svetlova.
Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa izteica pateicību ģimnāzistiem par labām un teicamām sekmēm mācībās, dalību olimpiādēs, darbošanos Ģimnāzistu parlamentā, skolas avīzē `Pēdas`, kā arī panākumiem sportā un sabiedrisko aktivitāti. Preiļu novada BJC vokālā grupa `Lāsītes` (ped. Daina Erte) iepriecināja visus ar muzikālajiem priekšnesumiem. Izskanot ģimnāzijas himnai, pēc pasākuma katrs kurss devās uz pēdējo šī mācību gada klases stundu, lai ar jauniem spēkiem, stipru apņemšanos un atkalredzēšanās prieku tiktos 1. septembrī. Jauku, interesantu, piepildītu visiem vasaru!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
31.05.2014.
Comenius projekta ietvaros PVĢ jaunieši viesojās Grieķijā (2014.05.11. - 16.)
Par ziemeļnieku gaitām Balkānu pussalas galējos dienvidos
Ir pagājušas jau pāris dienas kopš seši Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi un skolotāja Anna Verza ir atgriezušies no dienvidiem, no zemes, kas uzskatāma par pasaules kultūras šūpuli – Grieķijas.
Brauciens norisinājās `Comenius` projekta ietvaros, tātad latvieši nebija vienīgie, kam tika tas gods mīt Grieķijas pilsētu bruģi. Līdzās ar mums soļus spēra arī portugāļi, spāņi, poļi, somi, skoti, turki, kā arī paši grieķi. Tā, soli pa solim, mums tika tas prieks iepazīt Atēnu pilsētas varenību, arī uzkāpt Akropolē, vietā, kur pat nezinātājam nenākas grūti saskatīt kontrastu starp šodienu un jau dziļi zem drupām dusošo vakardienu.
Jāpiebilst, ka ikvienam no jauniešiem bija iespēja izbaudīt dzīvi tipiskā grieķu ģimenē, jo uzreiz pēc ierašanās Volos pilsētā, apmainījušies smaidiem un komplimentiem, mēs devāmies uz sev ierādītajām istabiņām – citā pilsētā, citā valstī, citā ģimenē ar citām acīm.
Kāpēc citām acīm? Jo jau pēc pāris stundām, aizvadītām Balkānu pussalas galējos dienvidos, priekšstats par cilvēkiem, lietām un šeit pastāvošo kultūru, mainījās par 180 grādiem. Smaidoši garāmgājēji padod mums labdienu, saules pārpludinātās ielas, šķietami rada smaidu ikviena cilvēka sejā, kafijas un jūras aromāti atrodas nemitīgā cīņā, jo tik tālu cik vienu, tik tālu arī otru iemīļojuši vietējie iedzīvotāji.
Nobaudījuši vietējos saldumus, uzreiz nācām pie pārliecības, ka Grieķijā ar saldumiem patiesi saprot saldumus. Tā uz šīs cukurotās nots ar konfektēm kabatās un smaidu sejās, mēs devāmies aplūkot Meteoras klintājus un senos mūku klosterus, kas augstu kalnos slejas savā varenībā un pārsteidz ar neatkārtojamību, liekot aizrauties elpai.
Tikpat aizrautīgi mēs vērojām citu projekta dalībvalstu sagatavotās prezentācijas par savu zemi un tradīcijām, kā arī izstaigājām un izbraukājam visus pilsētas stūrus un lokus, katrs paturēdams sev to, kas licies patiesi iespaidīgs – vai tie bija stāsti un vēsture, kas atklājās vietējos muzejos, vai tie bija sniegbaltie ciemati, kas pacēlās augstu virs mūsu mājvietu jumtiem, vai izslavētais kuģis `Argo`, piekļūšanai pie kura (drīzāk vairs tikai tam, kas palicis pāri), cilvēkam ir nepieciešama pase, dzimšanas apliecība un bez maz vai arī pensijas grāmatiņa, kā arī labs garastāvoklis, pēc saules tveicē mērotiem 5 km, un neviltota sajūsma ceļotāja acīs.
Iespējams, ka ir arī kāds, kurš nolēmis par piemiņu sev paturēt arī ikdienas izēšanos grieķu gaumē, kad jau melns gar acīm metas no nebeidzamās plūsmas pa eļļu un garšas valdzinājuma upi. Radās jautājums – ik dienas grieķi laižas šīs upes ūdeņos ar mērķi radīt galu tik ierastajai izsalkuma sajūtai, bet tiklīdz viņi lien ārā, tu atplēstu muti vien skaties un brīnies, kur paliek tauki, kas pēc šīs veldzējošas peldes uzkrājas viņu miesās?
Patiesi, Grieķija ir zeme, kur nododies brīnumam, vieta, kur, kā paši projekta dalībnieki teic, katrs izdzīvo savu mītu.
Piecas neaizmirstamas, saules bagātās dienas un piecas noslēpumainas, eksotiskas caurstrāvotas naktis tika pavadītas Egejas jūras krastā, pateicoties skolotājai Annai Verzai un Preiļu Valsts ģimnāzijai.
Dairis Ābols 3.HK
30.05.2014.
Mācību gada noslēgums ģimnāzijā
30. maijā plkst. 9.30 ģimnāzijas audzēkņi, pedagogi tiek aicināti uz Mācību gada noslēguma pasākumu ģimnāzijas aktu zālē, pēc kura notiks klases stundas kursos. Plkst. 12.00 Preiļu novada KC notiks Valsts un starpnovadu olimpiāžu uzvarētāju, interešu izglītības un audzināšanas darba jomu konkursu, skašu uzvarētāju apbalvošana.
PVĢ administrācija
30.05.2014.
Sveicam Latvijas 39. atklātās fizikas olimpiādes uzvarētājus!
3. vieta - Linards Šmeiksts (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
30.05.2014.
Sveicam RTU ETF Elektronikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Linards Šmeiksts (3.D)
3. vieta - Armands Upenieks (3.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
29.05.2014.
eTwinning projekts `Vienas dienas skolotājs` PVĢ
Šajā mācību gadā starptautiska mēroga sadarbība starp Eiropas skolām ir bijusi gan viesojoties vienam pie otra, gan tikai tiešsaitē eTwinning portālā. Tā ir droša bezmaksas sadarbības vide skolotājiem un skolēniem ar mērķi veidot sadarbības projektus, dalīties pieredzē un idejām.
Projekta `Vienas dienas skolotājs` darbības pamatā tika izmantota CLIL metode, kuras pamatā ir saiknes izveidošana starp dažādiem mācību priekšmetiem. 2.A kursa skolēni ar vairāku skolotāju palīdzību sagatavoja un vadīja 10 minūtes garu mācību stundas daļu angļu valodā saviem klasesbiedriem iejūtoties skolotāja lomā. Stundu sagatavošanā tika veidotas prezentācijas, darba lapas un meklēti materiāli Internetā. Jauno skolotāju stundu vadīšana tika nofilmēta un vēlāk apspriesta klasē. Līdzīgi darbojās arī skolēni citās sadarbības valstu skolās (Rumānijā, Sicīlijā, Grieķijā un Lielbritānijā). Īpaši aizraujoša likās videokonference ar Sicīlijas skolēniem, kurā dalījāmies ar pieredzi stundu vadīšanā. Visi materiāli tika publicēti projekta mājas lapā.
Šāda veida sadarbība starp skolotājiem un skolēniem deva iespēju vairāk uzzināt par partnerskolām un to valstīm, virtuāli apmeklēt skolas, pavērot stundas un pašiem izmēģināt savus spēkus.
Tagad ieskatīsimies jauno skolotāju komentāros pēc novadītajām stundām:
Vēstures skolotājs Edgars D.- Man patika būt par skolotāju. Sākumā jutos nedroši, bet vēlāk viss izdevās. Bija arī mazs kuriozs, bet bez tā jau neiztikt!
Mākslas skolotāja Agnese- Priekš manis būt skolotāja vietā bija grūti, īpaši izskaidrojot uzdevumus angļu valodā. Bija arī interesanti vērot klasesbiedrus, kā viņi manī klausījās.
Sporta skolotāja Ligita- Sporta skolotājas loma pat ļoti patika. Klasesbiedri darīja visu, ko teicu! Viņi izskatījās laimīgi.
Mūzikas skolotāja Linda- Priekš manis dalība šajā projektā bija lieliska iespēja mācīties angļu valodu. Es vadīju mūzikas stundu, kurā izmantoju Red Hot Chili Peppers dziesmu `Can`t stop`, jo šī dziesma vislabāk atspoguļoja rokmūziku. Gatavojoties stundai, es daudz ko uzzināju par šo mūzikas stilu. Ceru, ka stunda visiem patika.
Nobeigumā vēlējos pateikties visiem tiem skolotājiem, kuri mūs atbalstīja!
Angļu valodas skolotāja Antra Gertmane
27.05.2014.
Sveicam valsts atklātās vizuālās mākslas olimpiādes uzvarētājus!
3. vieta - Zane Čerpakovska (2.D)
Atzinība - Jūlija Starovoitova (3.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
25.05.2014.
PVĢ notika 1. un 2. kursu pretstafešu skrējiens `Pavasara stafete`
Šī gada 22. maijā notika PVĢ 1. - 2. kursu pretstafešu skrējiens `Pavasara stafete`, kurš norisinājās PVĢ stadionā. Skolēnu mērķis bija apsteigt pretinieku komandu un uzstādīt labāko laiku. Vienā skrējienā savā starpā sacentās 1.A, 1.B un 1.D kursi, bet 2. kursi sacentās savā starpā, bet uzvarētāju komanda bija tā, kura uzrāda vislabāko laiku kopvērtējumā.
1. vietu izcīnīja 1.D kurss, 2.vieta pienācās 1.B kursam, bet trešo vietu ieguva 2.A kurss.
Pateicību par piedalīšanos ieguva 1.A kurss un 2.BK. Godalgotās vietas ieguva balvas no mūsu sponsoriem - Swedbank, ExpressPizza un PRIMO food.
Aivis Sudniks, turnīra organizētājs
19.05.2014.
Uzņem viesskolēnu savā ģimenē - iegūsti jaunu draugu un neaizmirstamus piedzīvojumus!
Kas nepieciešams no viesģimenes?
• Vēlme visai ģimenei gūt šo pieredzi;
• Brīva gultasvieta;
• Nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu;
• Uzņemt kā savu ģimenes locekli;
• Būt spējīgiem pieņemt citādo.
Ko no tā iegūst Latvijas sabiedrība?
AFS Latvija mērķi un darbības joma: starpkultūru izglītības un starpkultūru sakaru ar skolēnu, studentu, dažādu profesiju pārstāvju un ģimeņu apmaiņas programmu palīdzības visā pasaulē veicināšana, prasmju uz zināšanu, kas nepieciešamas dažādu pasaules kultūru pieaugošo savstarpējo sakaru attīstībai, sniegšana biedrības biedriem, skolēniem, studentiem, ģimenēm, izglītības darbiniekiem un citām ieinteresētām personām, brīvprātīgo darba veicināšana, piesaistot arvien vairāk jauniešu, labdarības veicināšana, tolerances veicināšana, izpratnes par dažādām kultūrām veicināšana, valodu apgūšanas stimulēšana.
Kopš 1990.gada AFS Latvija nosūtījusi vairāk kā 500 un uzņēmusi vairāk kā 700 dalībnieku starptautiskās apmaiņas programmās, iesaistot ap 100 skolām visā Latvijā. AFS Latvija darbību Latvijā iniciējusi un atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, par organizācijas patronesi kļuvusi valsts eksprezidente Vaira Vīķe Freiberga. Kopš 2009.gada 26.novembra Finanšu ministrija organizācijai piešķīrusi sabiedriskā labuma statusu.


Ilze Liepiņa
Uzņemšanas koordinatore
Ilze.Liepina@afs.org
Tel.:+371 67280646
http://www.afs.lv
http://www.facebook.com/afslatvia

16.05.2014.
Pēdējais zvans trešo kursu audzēkņiem
16. maijā plkst. 10.00 trešo kursu audzēkņi, pedagogi tiek aicināti uz Pēdējā zvana svinīgo līniju, pēc kuras sekos klases stundas kursos.
PVĢ administrācija
15.05.2014.
Noslēdzies gada konkurss `KURSS-2014`!
14. maija vakars četriem veiksmīgajiem kursiem – 1.D, 2.D, 2.BK un 3.D. – bija ilgi gaidīts notikums. Lai arī mācības tieši šajās dienās bija vissaspringtākās un nogurdinošākās, viņi cītīgi gatavojās, lai pierādītu, ka ir cienīgi būt konkursa `KURSS-2014` finālā, kā arī pelnījuši uzvarēt un izcīnīt lielo ceļazīmi ekskursijai.
Parlamenta pārstāvji, aktīvie skolasbiedri un palīgi skolotājas Ingūnas Patmalnieces vadībā jau ilgu laiku cītīgi gatavojās šim konkursam, lai pēc iespējas godīgāk varētu noteikt to, kuram tad pienāksies galvenais tituls. Kopīgiem spēkiem izveidojām četrus dažāda rakstura uzdevumus, lai pārbaudītu, cik tad īsti zinoši, radoši, ātri un enerģiski ir finālisti. Vispirms finālisti prezentēja savu mājasdarbu – kursa vizītkarti, kurā parādīja visas tās labās lietas, kas piemīt ikvienam kursa pārstāvim, kā arī visiem kopumā. Konkursa laikā kursiem bija jātiek galā gan ar vienkāršu iesildīšanās uzdevumu, gan arī jāpierāda sevi erudīcijas uzdevumos, kur bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kas aptvēra gan sporta, sadzīves un kultūras jautājumus, gan arī jāatpazīst dažādu žanru mūzikas fragmenti un pasaulē nozīmīgas celtnes un kultūras objekti. Viens no galvenajiem komandas uzdevumiem bija stafete, ar kuru visi kursi diezgan ātri tika galā, kas nozīmē, ka viņi tiešām ir ne tikai klasesbiedri, bet kopā spēj izveidot lielisku un vienotu komandu. Lai ļautu viņiem izpaust arī savas radošās idejas un bagāto izdomu, viens no uzdevumiem bija izveidot kolāžu `Ģimnāzijas vīzija nākotnē`. Visus uzdevumus uzraudzīja atbildīgie parlamenta pārstāvji, bet galvenie vērtētāji finālā bija žūrija – Preiļu novada Jaunatnes lietu speciāliste Santa Ancāne, Riebiņu Kultūras centra pasākumu organizatore Ilze Bojāre un PVĢ direktore Ligita Pauniņa.
Sasummējot gada laikā iegūtos punktus un fināla konkursā nopelnīto, kursi sarindojās šādās vietās: atzinību ieguva 2.BK kurss (audzinātāja M.Lisova), 3.vieta – 2.D kursam (audzinātājs I.Pakers), 2.vietu izcīnīja 1.D kurss (audzinātāja A.Leikuce), bet titulu `KURSS-2014` un ceļazīmi ekskursijai ieguva 3.D kurss (audzinātāja R.Pastare). Apsveicam!
Liels paldies visiem, kuri piedalījās, neatlaidīgi strādāja visa gada garumā un arī noslēguma pasākumā. Paldies sakām arī 2.BK kursa audzēkņu mācību uzņēmumam `JMRS` un 3.A kursa zēnu SMU `Koksnīte` par žūrijai sarūpētajām balvām, kā arī skolai par saldo pārsteigumu visiem finālistiem un arī galveno balvu – apmaksātu vienas dienas ekskursiju 1. vietas ieguvējiem.
Lai visiem veiksmīgs, radošs un zinošs mācību gada noslēgums!
Ieva Grēvele, Ģimnāzistu parlamenta prezidente
14.05.2014.
Panākumi vācu valodas konkursā
`Esiet sveicināti Preiļos` – ar šādu video, kas uzņemts mūsu pilsētā, kurā Preiļu simbols krauklis un meitenes latviešu tautas tērpos runā vācu valodā, Preiļu Valsts ģimnāzijas 3. kursu audzēknes Jūlija Starovoitova, Inita Vanaga un Grieta Kolosova ieguva 3. pakāpes diplomu konkursā `Willkommen in …` (`Esiet sveicināti …`). Konkursu organizēja Latvijas Vācu valodas skolotāju asociācija ar Gētes institūta un izdevniecības `Hueber` pārstāvniecības Latvijā atbalstu, aicinot visus dalībniekus uz apbalvošanas pasākumu 9. maijā Rīgā Gētes institūta telpās. Ar konkursa darbiem un rezultātiem var iepazīties interneta vietnē: http://www.dlvl.lv/cms2/?page_id=1388
Anita Lazdāne, PVĢ vācu valodas skolotāja
13.05.2014.
Konkurss `Erudīts bioloģijā`
Pēdējā aprīļa dienā, 30. aprīlī, PVĢ notika konkurss `Erudīts bioloģijā`, kurā piedalālījās pirmie kursi. Komandām bija uzdots mājas darbs izveidot no sadzīves atkritumiem tērpu un pastāstīt par to. Dalībniekiem vajadzēja pildīt visdažādākos uzdevumus: bija jāatbild gan mutiski, gan rakstiski, gan jādarbojas praktiski. Rezultāti kopumā bija ļoti negaidīti, jo punktu skaits pirmās 3 vietās atšķīras tikai par vienu punktu.
Agnese Lukjanska, projekta vadītāja
12.05.2014.
8. maijā Daugavpilī norisinājās ZZ čempionāta 2014 pusfināls
8. maijā Daugavpilī norisinājās ZZ čempionāta 2014 pusfināls. No Preiļu Valsts ģimnāzijas uz sacensībām devās četri kursi: 1.A, 1.B, 1.D un 2.BK.
Lai gan diena bija apmākusies un lietaina, tomēr jautrā garastāvoklī visi ieradāmies Daugavpils Olimpiskajā centrā.
Pirms sacensību sākuma komandas vienotā gājienā iesoļoja Olimpiskajā centrā, kur tad arī tika atklāts ZZ čempionāts. Pēc atklāšanas mūs uzreiz gaidīja pirmais pārbaudījums. Katra uzdevuma izpildē no klases piedalījās 10 cilvēki. Pirms katra uzdevuma veikšanas komandai ar mobilo telefonu vai ar fotokameru bija jānofotografē konkrētas lietas, kustības vai darbības, kas bija jāveic visai klasei kopā. Šie uzdevumi bija ļoti dažādi, tāpēc katram bija iespēja piedalīties sev tīkamos konkursos. Sacensības viennozīmīgi saliedēja kursu vēl vairāk.
Kad visu uzdevumu trīs posmi bija izpildīti, uzreiz sekoja rezultātu paziņošana. Katra klase saņēma pateicību par piedalīšanos un balvas. 1.B saņēma arī ZZ čempionāta tiesnešu simpātiju balvu. Uz lielo finālu, kas notiks 31. maijā Rīgā Arēna, no PVĢ tika izvirzīts 1.B un 1.D!
Apsveicam viņus, un lai veicas finālā!

Renāts Konovalovs, 1.B kursa komandas kapteinis
6.05.2014.
Iznācis PVĢ avīzes `Pēdas` maija numurs
PVĢ avīzes `Pēdas` 2014. gada maija numurs.
29.04.2014.
29. aprīlī ģimnāzijas vieglatlētu komanda ar labiem panākumiem startēja `LATVIJAS AVĪZES` pavasara krosa stafetēs
Lāsma Beča, Krista Šķēpa un Linda Broka visātrāk veica distanci un izcīnīja 1. vietu.
Ar pārliecinošu atrāvienu uzvarēja jauktā komanda - Anna Svetlova, Anastasija Caica, Guntis Pastors un Austris Bogdanovs
.
Puišu komanda - Andris Puduls, Ričards Kraupša, Agris Pugainis arī cīnījās braši un finišu sasniedza piektie.
Komandu vērtējumā ģimnāziju grupā mūsu sportisti izcīnīja 2. vietu. Pirmā vieta Jelgavas Valsts ģimnāzijai.
Apsveicam ģimnāzistus ar sasniegtajiem rezultātiem - MALAČI.
Sporta skolotāji - Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
26.04.2014.
Comenius projekta ietvaros PVĢ jaunieši viesojās Polijā!
24. marta rītā ar pozitīvu noskaņojumu mēs, 2.BK kursa skolēni Sintija A., Luīza un Mikus, skolotājas Annas Verzas iedrošināti, devāmies uz lidostu, lai visi kopā dotos piecu dienu ilgā ceļojumā uz Poliju!
Dzīvojām ne ļoti lielā pilsētā pašos Polijas dienvidos - Mszana Dolna. Lidojums uz Krakovu un brauciens uz Mszana Dolna likās diezgan ilgs, jo visi ar nepacietību gaidījām, kādas būs mūsu mājvietas, citi Comenius dalībnieki un mūsu viesģimenes. Neviens no mums par rezultātu nebija vīlies, uzņemšana bija ļoti jauka. Pirmajā vakarā viesģimenes ļāva mums iejusties mājvietās.
Nākošajā dienā, jau dienas gaismā kārtīgi varējām aplūkot mūsu pilsētiņu, kura gaišā laikā izskatījās vēl skaistāka, visapkārt bija skaistas kalnu grēdas. Šajā dienā bijām arī pilsētas skolā, kur mēs un pārējo 7 valstu pārstāvji prezentēja savas sagatavotās prezentācijas.
Pārējās dienās izbaudījām aktivitātes, kuras bija saistītas ar 4 dabas elementiem - uguni, ūdeni, gaisu un zemi. Ar ūdeni mēs saskārāmies ģeotermālajos baseinos. Uguns dienu mēs pavadījām augstu kalnos, kur bija brīvdabas muzejs, kurā arī mums tika dota iespēja pašiem cept maizi. Tā kā mūsu kultūrai šī nodarbe nav sveša, tad mēs, latviešu jaunieši, ļoti aktīvi šajā nodarbē arī iesaistījāmies. Nākošā diena bija Zemes diena, un to mēs pavadījām dodoties uz sāls raktuvēm, kur bijām 350 metru dziļumā, vēlāk, tajā pašā dienā devāmies uz seno pilsētu Krakovu, kur varējām apmeklēt visāda veida veikalus, galerijas, baznīcas un citus arhitektūras pieminekļus un celtnes. Nākošajā dienā, kura bija Gaisa diena, bija plānots pacelties gaisā ar gaisa balonu, taču lielā vēja dēļ, šī aktivitāte tika atcelta, tāpēc arī pēdējo dienu, piektdienu, mēs pavadījām Krakovā, kur varējām paspēt izdarīt visu to, ko nepaguvām iepriekšējajā dienā, piemēram, apskatīt Sinagogu un pastaigāties pa ebreju ielu. Sestdien agri no rīta devāmies uz lidostu, lai lidotu mājās.
Piecu dienu laikā mums bija dota brīnišķīga iespēja iepazīt Polijas valsts kultūru, ēdienus, paražas un viņu valodu. Mēs, 2.BK skolēni, vēlamies teikt lielu paldies mūsu projekta koordinatorei Annai Verzai par šo brīnišķīgo iespēju piedalīties šajā projektā un iegūt zināšanas, jaunus draugus, neaizmirstamas atmiņas un prieku par pavadīto nedēļu Polijā.
Projekta dalībnieki - Sintija, Luīza un Mikus (2.BK)
25.04.2014.
Eksakto zinātņu diena 2014
2014. gada 25. aprīlī Rīgā notika `Eksakto zinātņu diena 2014`. Šo pasākumu organizē piecas Latvijas Universitātes fakultātes: Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, Ķīmijas, Datorikas, Fizikas un matemātikas, Bioloģijas.
Konkursā piedalījāmies arī mēs, 3.D kursa skolnieki – Agnese Stabulniece, Andis Melderis, Dagnija Verze, Iveta Ivanāne un Linda Pudule, pirms tam sekmīgi izpildot neklātienes testa kārtu un mājasdarbu, kura temats šogad bija `Saikne starp eksaktajam zinātnēm`.
Dienas garumā mēs gājām (dažreiz pat skrējām) no vienas fakultātes uz citu, kur veicām dažādus uzdevumus. Mēs mēģinājām atpazīt iežus, noteicām māla ph līmeni, iemēģinājām roku pie strotoskopa, noteicām vielu pēc tās smaržas vien, veicām titrēšanu, atbildējām uz dažādiem āķīgiem ar ķīmiju saistītiem jautājumiem, palīdzējām izveidot mājaslapu, ar algoritma palīdzību izstaigājām LU galveno ēku, atbildot uz dažādiem jautājumiem, salikām datora klaviatūru, mēģinājām nodot lāzera staru viens otram ar spoguļu palīdzību, pierādījām Pitagora teorēmu, izveidojām paši savu magnētiskā lauka ierīci, mēģinājām atpazīt dažādus cilvēka kaulus un to atrašanās vietu skeletā, aplūkojām, izgaršojām un minējam dažādu garšvielu nosaukumus, kā arī pabarojām pīles, reizē arī pētot to uzvedību.
Diena izvērtās jauniem atklājumiem bagāta, iepazinām vidi un telpas, kurās mācās LU studenti, uzzinājām daudz jauna. Pasākuma noslēgumā saņēmām arī nelielas piemiņas balvas.
3.D kursa audzēkne Agnese Stabulniece
24.04.2014.
Panākumi Latgales novada olimpiādē lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS 2014`
2014. gada 2. aprīlī Daugavpils universitātē notika Latgales novada olimpiāde lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`. Šogad sacensības notika jau 9. reizi. Mūsu skolu sacensībās pārstāvāja Andis Melderis 3.D, Edgars Mičulis 2.D un Linards Šmeiksts 3.D. Kopā no Latgales izglītības iestādēm sacensībās piedalījās 75 dalībnieki.
Atzinību izcīnīja Andis Melderis 3.D. Apsveicam!
2014. gada sacensību `Paskāla ritenis` uzdevumi un rezultāti DU mājas lapā
Juris Erts, informātikas skolotājs
20.04.2014.
Priecīgas Lieldienas!
PVĢ kolektīvs
17.04.2014.
2. novada ķīmijas olimpiādes 8.klašu skolēniem rezultāti
16. aprīlī notika 2. ķīmijas olimpiāde 8. klašu skolēniem, kurā piedalījās 17 skolēni no Preiļu, Vārkavas un Riebiņu novadiem. Olimpiādē piedalījās Preiļu 2. vidusskolas, Preiļu pamatskolas, Pelēču pamatskolas, Vārkavas vidusskolas, Vārkavas pamatskolas, Galēnu pamatskolas, Dravnieku pamatskolas skolēni. Skolēni risināja uzdevumus, plānoja pētījumu. Ķīmijas kabinetā 2D kursa audzēkņi demonstrēja interesantus un saistošus eksperimentus. Olimpiādes rezultāti:
1. vieta Lauma Tumašova Preiļu 1.pamatskola.
2. vieta Māra Dreijere Galēnu pamatskola, Lauris Matisāns Pelēču pamatskola.
3.vieta Lauma Reliņa Preiļu 1.pamatskola.
Atzinība Evija Vaivode Vārkavas vidusskola, Jānis Jukšs Vārkavas pamatskola, Agita Sprindža Galēnu pamatskola, Laura Maļina Preiļu 1.pamatskola.

Paldies skolotājiem par ieguldīto darbu skolēnu sagatavošanā olimpiādei un līdzdalību uzdevumu veidošanā.
Ķīmijas skolotāju MA vadītāja Valentīna Pastare
16.04.2014.
8. aprīlī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas florbola turnīrs
8. aprīlī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas florbola turnīrs, kurš norisinājās vienas nedēļas garumā. Šogad šis turnīrs norisinājās, mazliet savādāk, pēc vienmīnusa sistēmas principa. Turnīrā piedalījās visu kursu komandas, kuras cīnijās par labākās komandas titulu.
Cīņa un spēles starp komandām bija ļoti sīvas, aizrautīgas un pārsteigumu pilnas. Spēļu rezultātā godpilno 1. vietu ieguva 3.B kurss, 2. vietu - 3.A kurss un 3. vietu - 2.D. Spēļu gaitā tika noskaidrots arī rezultatīvākais spēlētājs - Reinis Vanags un labākais vārtsargs - Ervīns Rusiņš.
Liels paldies par piedalīšanos un atbalstu!
Paldies arī skolotājiem Ainai Leikucei un Feoktistam Pušņakovam par atbalstu un palīdzību turnīra organizēšanā.
Turnīra sponsori un atbalstītāji: SIA `SEB Banka`, SIA `Volmārkoks` , Veikals `Kaprīze`
Turnīra organizētāji: Lauris Zalāns, Kristiāna Kurcenbauma, Kristīne Ancveriņa, Raivis Pastors, Atis Stašuļs, Jānis Sparāns
15.04.2014.
Videokonkurss `Ich kann Deutsch`
11. aprīlī Daugavpilī viesnīcā `Park Hotel Latgola` notika `Vācu kultūras pavasara Daugavpilī` noslēguma pasākums, kura ietvaros notika arī Daugavpils Universitātes Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra organizētā videokonkursa `Ich kann Deutsch` laureātu apbalvošana.
2.D kursa audzēknes - Vineta Haritonova, Ērika Gribonika, Anna Svetlova saņēma publisko simpātiju balvu.
Vēlamies izteikt pateicību skolai par iespēju doties uz noslēguma pasākumu.
Anna Svetlova, 2.D kursa audzēkne
14.04.2014.
Noskaidroti `KURSS 2014` finālisti!
Šajā mācību gadā Ģimnāzistu parlaments atjaunoja senu ģimnāzijas pasākumu -konkursu `Kurss 2014`. Visa mācību gada garumā ikviens ģimnāzijas kurss krāja punktus gan par sekmēm un kavējumiem, gan par vidējām atzīmēm, olimpiādēm, sasniegumiem sportā, utt. Ģimnāzistu parlaments un skolotāja Ingūna Patmalniece visa gada garumā rūpīgi sekoja līdzi visām aktivitātēm un apkopoja iegūtos rezultātus, lai varētu izvērtēt, kuri četri kursi ir pelnījuši cīnīties un parādīt sevi lielajā konkursa finālā. Apkopojot rezultātus, ir prieks redzēt, ka šī sacensība vairumam ir devusi arī stimulu mācīties un censties, lai gan sev, gan citiem pierādītu, ka tieši viņu kurss ir aktīvākais un sasniegumiem bagātākais. Ģimnāzistu parlaments saka lielu paldies visiem skolotājiem, kuri visu šo gadu atbalstīja savus audzēkņus, iedrošināja viņus rīkoties un, protams, paldies arī visiem, visiem ģimnāzistiem par centību un aizrautību.
Par tiesībām piedalīties konkursa finālā notika diezgan liela cīņa, bet rezultātā tika noskaidrots, ka `KURSS 2014` finālā cīnīsies: 1.D kurss (audzinātāja A. Leikuce), 2.BK kurss (audzinātāja M.Lisova), 2.D kurss (audzinātājs I.Pakers) un 3.D kurss (audzinātāja R. Pastare). Sveicam visus finālistus!
Tiekamies jau 14. maijā konkursa `KURSS 2014` finālā!

Ģimnāzistu parlaments
11.04.2014.
2014. gada datorātrrakstīšanas konkursu rezultāti!
2014. gada 4. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās 13. atklātais `Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkurss` un 7. atklātais `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss`.
13. atklātais `Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkurss` šogad pulcēja kopā 20 labākos datorātrrakstītājus no 8 skolām – Dravnieku pamatskolas, Līvānu 1. vidusskolas, Preiļu 1. pamatskolas, Galēnu pamatskolas, Riebiņu vidusskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Aglonas vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Arī šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, sacensības norisinājās tikai, izmantojot `aklo metodi`, tas ir, dalībnieki rakstīja tikai, neskatoties uz tastatūru.
Šogad par Preiļu novada sacensību uzvarētājiem kļuva 5. – 9. klašu grupā – Matīss Dambītis (Preiļu 1. pamatskola) ar rezultātu 238.8 simboli minūtē un 10. – 12. klašu grupā Guntars Skutelis (Preiļu 2. vidusskola) ar rezultātu 305.0 simboli minūtē. Apsveicam!
Preiļu Valsts ģimnāziju šajā konkursā pārstāvēja Jānis Plivda, Jēkabs Vasiļevskis, Austris Bogdanovs un Atis Stašuļs. Apsveicam Jāni Plivdu ar izcīnīto 3. vietu (283.2 simb./min)!
Konkursa laureātiem, līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad bija iespēja piedalīties un vēlreiz pārbaudīt savas prasmes Latgales reģiona konkursā.
7. atklātais `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss` šogad pulcēja kopā 19 datorātrrakstītājus no 8 Latgales reģiona skolām – Preiļu 1. pamatskolas, Krāslavas pamatskolas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Riebiņu vidusskolas, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas, Aglonas vidusskolas, Preiļu 2. vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas. Tāpat kā Preiļu novada konkurss, arī Latgales reģiona konkurss norisinājās tikai, izmantojot datu ievades `aklo metodi`, tas ir, rakstot tikai, neskatoties uz tastatūru.
Šogad par Latgales reģiona sacensību uzvarētājiem kļuva 5. – 9. klašu grupā - Matīss Dambītis (Preiļu 1. pamatskola) ar rezultātu 235.8 simboli minūtē un 10. – 12. klašu grupā Daniels Krimans (Aglonas vidusskola) ar rezultātu 327.8 simboli minūtē. Apsveicam!
Ar rezultātu 327.8 simb./min Daniels Krimans šogad kļuva par abu konkursu absolūto uzvarētāju un uzstādīja atklāto Preiļu novada un Latgales reģiona Datorātrrakstīšanas konkursu absolūto rekordu konkursu pastāvēšanas vēsturē.
Iepriekšējais abu konkursu absolūtais rekords tika uzstādīts 4. atklātajā `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkursā` 2011. gadā un tas piederēja Laurai Škarstai (Rēzeknes 1. vidusskola) – 312.6 simb./min!
Latgales reģiona konkursā Preiļu Valsts ģimnāziju pārstāvēja Jānis Plivda. Apsveicam Jāni Plivdu ar izcīnīto 3. vietu (278.4 simb./min)!
Sacensību starplaikos konkursu dalībnieki varēja noskatīties dažādus interesantus video par populārākajiem sociālajiem portāliem (piemēram, Twitter, Facebook) un fotostāstus par aizvadītajiem iepriekšējo gadu Preiļu novada un Latgales reģiona Datorātrrakstīšanas konkursiem.
Īpašu paldies par atsaucību un atbalstu konkursu organizēšanā to organizatori saka SIA AXEL (personīgi Aldim Bukam) par sarūpētajām balvām labākajiem datorātrrakstītājiem!
Tāpat konkursa organizatori saka lielu paldies arī visiem konkursu dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam!
Uz tikšanos nākošgad!
Rezultāti
Edīte Šņepste, ilggadēja datorātrrakstīšanas konkursa atbalstītāja
Juris Erts, informātikas MA vadītājs

p.s. paldies PVĢ absolventei Edītei Šņepstei par atbalstu datorātrrakstīšanas konkursa organizēšanā!
10.04.2014.
1.A apciemojumo pansionātu ar `Labiem darbiem`
2. aprīlī, mēs Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.A kurss, devāmies apciemot Preiļu pansionāta iemītniekus. Iemesls mūsu apmeklējumam bija piedalīšanās projektā `Labie darbi`. Mūsu uzdevums bija izdarīt kaut ko labu vai vienkārši kādu iepriecināt, tāpēc izlēmām doties tieši uz pansionātu.
Gatavojoties šim apciemojumam, katrs no mums atnesa kādu ievārījuma, marinētu gurķu vai kādu citu burciņu. Tāpat vīriešiem mēs sarūpējām vilnas zeķu pārus, bet sievietēm adītas šalles vai lakatus.
Mūsu apciemojuma tematika bija pavasara iestāšanās un Lieldienas, tāpēc sagatavojām nelielu uzstāšanos – ģitāru pavadījumā dziedājām dziesmas, skaitījām skaistus Lieldienu un pavasara dzejoļus. Sagatavojām arī Lieldienu mīklas, kuras likām minēt pansionāta iemītniekiem. Nobeidzot mūsu nelielo koncertu, katram pasniedzām mūsu sagatavotās dāvanas.
Manuprāt, šis pasākums ienesa kādu prieciņu un smaidu katra Preiļu pansionāta iemītnieka sejā un šajā dienā lika justies īpašam.
Savukārt mūsu kursam šis kopīgi veiktais darbs lika vairāk satuvināties savā starpā un deva gandarījumu kaut ko darīt arī citu cilvēku labā!
Elīza Kabakova, 1.A kursa audzēkne
09.04.2014.
9.aprīlī plkst.10.00 Preiļu Valsts ģimnāzija rīko atvērto durvju dienu
Visiem interesentiem būs iespēja uzzināt par mācību iespējām un ārpusklases aktivitātēm ģimnāzijā, apskatīt ģimnāzijas telpas, iegūt informāciju par aktivitātēm dažādos ārzemju projektos, uzklausīt ģimnāzijas absolventu viedokli par ģimnāzijā pavadīto laiku.
Atvērto durvju dienas programma:
9.45 – 10.00 - reģistrācija
10.00 - 11.30 - aktu zālē vispārīga informācija par ģimnāziju
11.30 - 12.00 - ekskursija pa skolu
PVĢ administrācija
9.04.2014.
Atvērto durvju diena Preiļu Valsts ģimnāzijā
9. aprīlī mūsu skolā notika Atvērto durvju diena, kurā piedalījās pietiekami liels skaits interesentu. Sākumā visi pulcējās aktu zālē, kur varēja uzklausīt ģimnāzijas absolventu Kristīnes Mūrnieces un Gunta Veiguļa pārdomas par ģimnāzijā pavadīto laiku, ieguvumiem un nozīmi turpmākajā dzīvē. Devīto klašu audzēkņiem ģimnāzisti sagatavoja izsmeļošu informāciju par iespējām piedalīties starptautiskajos projektos, ārpusstundu un sporta aktivitātēs, pulciņos, skolēnu mācību uzņēmumos. Par izglītības iespējām, iestājeksāmeniem un citām aktuālām lietām ciemiņus informēja ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa.
Tālāk visi devās ekskursijā pa skolu. Sporta zālē jauniešiem bija iespēja vērot, kā 1.D kursa meitenes kopā ar sporta skolotāju Ainu Leikuci stepoja, savukārt informātikā 3.D kursa puiši iepazīstināja ar robotikas iespējām. Sīkāk par IT pastāstīja direktores vietnieks informātikas jomā Juris Erts. Noslēgumā visi tika aicināti uz ķīmijas eksperimentu demonstrējumiem, kurus sagatavoja 2.D ķīmijas profilkursa audzēkņi skolotājas Valentīnas Pastares vadībā. Liels paldies visiem ģimnāzistiem un pedagogiem par atbalstu un atsaucību Atvērto durvju dienas organizēšanā!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
8.04.2014.
Konkurss skolēniem un jauniešiem KNAB devīzei
KNAB izsludina radošo darbu konkursu skolēniem un jauniešiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina ikvienu skolēnu vai studentu piedalīties korupcijas novēršanas tēmai veltītajā audio formāta radošo darbu konkursā un paust savu aicinājumu vērsties pret korupciju, būt krietniem un godprātīgiem.
Radošo darbu konkursā aicinām piedalīties skolēnus (5. līdz 9.klase un 10. līdz 12.klase) un arodskolu, profesionālo vidusskolu audzēkņus, augstskolu un koledžu studentus.
Radošais darbs jāiesniedz latviešu valodā, kam noslēgumā jāizskan tekstam `Ziņo KNAB 80002070`. Iesniegto darbu ilgums nedrīkst pārsniegt 30 sekundes. Konkursa dalībnieki var iesniegt vienu vai vairākus darbus. Konkursa labākie darbi var tikt izmantoti atskaņošanai plašsaziņas līdzekļos.
Katrā grupā pirmās vietas ieguvēji saņems naudas balvu 100 EUR apmērā, otrās vietas – 75 EUR apmērā, trešās vietas ieguvēji – 50 EUR apmērā.
Konkurss tiek izsludināts 2014.gada 1.aprīlī un noslēdzas 23.maijā ar konkursa uzvarētāju apbalvošanu. Darbi jāiesniedz līdz 2014.gada 9. maijam.
Plašāk par darba izpildes nosacījumiem un darbu iesniegšanas kārtību skatiet konkursa nolikumā.
Ar cieņu, Laura Dūša, KNAB galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 67356174; 26334462, laura.dusa@knab.gov.lv

7.04.2014.
Konkurss jauniešiem `Pārspēj CSDD reklāmas!`
Video konkurss jauniešiem `Pārspēj CSDD reklāmas!` - video iesniegšanas termiņš līdz 5. maijam!
Konkursa nolikums un informācija par konkursu: www.ladc.lv/csdd
Juris Erts, informātikas skolotājs
6.04.2014.
Tikšanās ar Jāni Timošenko
Preiļu Galvenās bibliotēkas atbalstītā pasākuma `Grāmatu svētki - 2014` ietvaros 28.martā Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēniem, pedagogiem un citiem interesentiem bija iespēja tikties ar PVĢ absolventu, topošo fizikas zinātņu doktoru un literātu Jāni Timošenko. Viņš šeit bija ieradies ar domu mudināt ikvienu rakstīt daiļdarbus un piedalīties dažādos jaunajiem literātiem veidotos projektos un konkursos. Pasākuma gaitā viņš dalījās ar savu pieredzi, iepazīstināja mūs ar diviem saviem stāstiem - Pēdas sniegā un Atspulgs stiklā - un labprāt atbildēja uz skolēniem, skolotājiem interesējošiem jautājumiem.
Jānis ir jaunais autors, kura `kontā` ir vairāk kā 20 stāstu, 4 no tiem ir jau iespiesti. Stāsti Dzelzs un Smilšuvīrs publicēti žurnālā Latvju Teksti. Kā jau ikvienam sevi cienošam autoram viņa mērķis literatūrā ir uzrakstīt romānu. (Viņš arī atzinīgi izteicās par otrajiem kursiem šobrīd tik aktuālo romānu `Mērnieku laiki`, uzsverot, ka tas ir pirmais reālistiskais latviešu romāns un tam ir kultūrvēsturiska nozīme, un ka tas ģimnāzistiem būtu jāizlasa). Jānis arī pastāstīja, ka savas zināšanas eksaktajās zinātnēs var izmantot stāstos, savukārt literatūras zināšanas var noderēt eksaktajos priekšmetos.
Izrādās, ka mūsdienās kļūt par literātu nemaz nav tik sarežģīti, - var piedalīties dažādos jaunajiem literātiem domātajos konkursos, apmeklēt vasaras nometni `Aicinājums` un pat apgūt zināšanas Literārajā Akadēmijā. Vairāk informācijas var atrast portālā www.rakstu.lv
Anete Vintiša, 2.D kursa audzēkne
5.04.2014.
Starptautiskais skolēnu apmaiņas projekts Nīderlandē
Agrā 15. marta rītā divdesmit ģimnāzijas audzēkņi un divas skolotājs devās ilgi gaidītajā braucienā uz Nīderlandi. Mērķis katram bija savs, vienam, lai gūtu jaunas zināšanas, citam, lai pieredzētu ko jaunu, bet visus mūs klusībā saistīja vēlme atkal satikt savus draugus no mazās Holandes pilsētiņas Cujik, kuri viesojās Preiļos pērnā gada rudenī.
Nonākot galamērķī, apkārt pavērās īsts pavasara ziedonis: ceļmalās ziedēja narcises un pirmie ziedu pumpuri plauka ķiršu un ābeļu kokiem. Ar patīkamu uztraukumu mēs iepazināmies ar savām viesģimenēm. Uzņemšana bija patiesi laipna un nepagāja ne ilgs laiks, kad mēs visi kļuvām par labiem draugiem. Varu droši teikt, ka Holandē dzīvo patiesi labestīgi un jauki cilvēki.
Projekta atklāšana notika Merletkoledžā ar skolas direktora un pilsētas mēra uzrunu visiem dalībniekiem - mājiniekiem - holandiešiem, latviešiem, igauņiem, baskiem un itāļiem. Atklāšanas ceremonijas kulminācija - vairāku simtu krāsainu balonu palaišana debesīs.
Pirmais un svarīgākais mūsu uzdevums bija savas valsts prezentācija kultūras festivālā, kas norisinājās Nejmēgenas pilsētas teātrī. Pirms uzstāšanas uztraukumu mazināt palīdzēja doma, ka mēs neesam vienīgie. Pēc koncerta saņēmām neviltotus komplimentus par mūsu grupas sniegumu.
Dienām ejot pieradām pie patīkamās Holandes gaisotnes un atmosfēras. Kļuvām arī par rūdītiem velobraucējiem un tā laikam ir tā specifiskā holandiešu tautas iezīme - primārais transporta līdzeklis ir velosipēds.
Projekta galvenā darba daļa norisinājās ceturtdien, kad mēs kopā ar saviem Nīderlandes draugiem vadījām mācību stundas jaunāko klašu skolēniem, kurās viņiem stāstījām par Latviju un mācījām to, ko darba grupās bijām apguvuši rudenī PVĢ.
Atskatoties - visa nedēļa bija lieliska. Metāmies piedzīvojumos braucot ar kartingiem, devāmies ekskursijā uz savdabīgo un brīnišķīgo pilsētu Amsterdamu, pabijām arī tuvāk dabai apmeklējot kādu fermu, kur tika dota iespēja pavizināties uz zirgiem, paspēlēt interesantas spēles un vienkārši izbaudīt labo laiku mierīgā gaisotnē. Šis brauciens mums visiem paliks atmiņā prieka un pozitīvu emociju pārpildīts.
Arta Katkeviča, projekta dalībniece, 2.A kursa skolniece
4.04.2014.
Sveicam Austrumlatvijas 8. - 12. klašu skolēnu atklātās ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Laima Mukāne (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D),
2. vieta - Andis Melderis (3.D), Agnese Stabulniece (3.D), Anete Vintiša (2.D), Krista Šķēpa (1.D)
3. vieta - Laura Repele (1.D)
Atzinība - Jekaterina Čulkova (3.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
3.04.2014.
Krāsu nedēļa PVĢ
7. - 11. aprīlim ikviens ģimnāzists ir aicināts radīt pozitīvu atmosfēru un izkrāsot pelēcīgās dienas ģērbjoties košās, pavasarīgās krāsās. Pirmdiena bija rozā diena, otrdiena – oranža, bet trešdien būs zilās krāsas diena. Ceturtdien aicinām visus uzvilkt sarkanās krāsas apģērbu, bet jau piektdien sveicināsim pavasari ģērbjoties dzeltenas krāsas drēbēs.
Ģērbsimies koši un radīsim prieku kopā!
PVĢ parlaments
31.03.2014.
Sveicam Austrumlatvijas 8. - 11. klašu skolēnu atklātās fizikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Edgars Mičulis (2.D), Guntis Mauriņš (1.D)
2. vieta - Kārlis Sondors (1.D), Ričards Kraupša (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
30.03.2014.
25. marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena
25.martā – komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā arī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi atsauca atmiņā faktus pa šo Latvijas tautai traģisko dienu notikumiem. Dažās stundās notika pārrunas par iedzīvotāju otro masu deportāciju, ko organizēja PSRS varas iestādes Latvijā, un nepieciešamību jaunajai paaudzei zināt, izprast savas tautas vēsturi un saglabāt piemiņu par iepriekšējo paaudžu veikumu Latvijas labā. 2.A kursa audzēkņi un pārstāvji no citiem kursiem ar svecītēm devās pie pieminekļa komunistiskā terora upuriem un piedalījās tur organizētajā piemiņas mītiņā.
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
27.03.2014.
Ģimnāzijā viesojas skolotāji no Kurzemes
2014. gada 20. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā Kurzemes reģiona vācu valodas skolotājas piedalījās pieredzes apmaiņas pasākumā, kurā tika organizēta metodiskā darbnīca `Uzdevuma nosacījums – motivējošs elements leksikas apguvē`, ko vadīja Anita Lazdāne. Direktore Ligita Pauniņa skolas muzejā iepazīstināja viesus ar ģimnāzijas vēsturi. Skolotājas izteica pateicību par iespēju piedalīties šajā pieredzes apmaiņas pasākumā skolas vadībai un bija iepriecinātas par Preiļu novada Tūrisma informācijas centra un muzeju darbinieku sniegumu.
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
24.03.2014.
No 24. līdz 30. martam norisināsies E-prasmju nedēļa


No 24. līdz 30. martam Eiropā, Latvijā un arī Preiļu novadā norisināsies E-prasmju nedēļa. Visu par e-prasmju nedēļu Latvijā lasiet www.eprasmes.lv
.
Pasākumi Preiļu novadā www.preili.lv
Arī Preiļu Valsts ģimnāzijā notiks vairāki pasākumi, t.sk.
24. martā no plkst. 10.30 - 12.30 `E-prasmju nedēļas 2014 atklāšana` – interneta tiešraides diskusija par e-prasmēm nodarbinātībai.
26. martā plkst. 15.00 izglītības uzņēmuma `Lielvārds` nodarbība `Vērtēt, lai mācītu! Izglītības tehnoloģijas attīstošai skolēnu sasniegumu vērtēšanai`. Aicināti Preiļu novada izglītības iestāžu pedagogi.
Visu nedēļu var pieteikties ECDL (Eiropas datorprasmes sertifikāts) eksāmenu kārtošanai. Akcijas cena ECDL kartei - 10 EUR.
E-prasmju nedēļas piespraude Facebook!
Izmanto piespraudi pie sava personīgā profila Facebook mājas lapā un parādi publiski savu dalību E-prasmju nedēļā. Aicini E-prasmju nedēļā iesaistīties arī savus draugus!
Spied uz kādu no šīm saitēm šeit vai dodies uz LIKTA Facebook profilu. Instrukciju par piespraudes lietošanu lasīt šeit!
Juris Erts, e-prasmju nedēļas koordinators Preiļu novadā
23.03.2014.
Sveicam atklātās ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
Atzinība - Laima Mukāne (3.D), Anete Vintiša (2.D)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
22.03.2014.
Sveicam Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferences uzvarētājus!
1. pakāpes diploms - Zane Čerpakovska (2.D)
2. pakāpes diploms - Ieva Grēvele (3.H), Eduards Volkovs (3.D), Linards Šmeiksts (3.D), Armands Upenieks (3.D)
3. pakāpes diploms - Anete Vintiša (2.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
21.03.2014.
Sveicam atklātās vācu valodas kā 3. Svešvalodas olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta - Jūlija Mihailova (2.BK), Armands Ūzuliņš (2.D)
3. vieta - Edgars Stafeckis (2.BK)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
20.03.2014.
Sveicam novadu apvienības vizuālās mākslas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Jūlija Starovoitova (3.D), Zane Čerpakovska (2.D)
atzinība - Sandra Gžibovska (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
11.03.2014.
Sveicam Valsts vēstures olimpiādes laureātu!
3. vieta - Reinis Mālnieks (3.A)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
10.03.2014.
Panākumi novadu telpu futbola sacensībās
Apsveicam ģimnāzijas jauniešu futbola komandu ar uzvaru novadu kausa izcīņā telpu futbolā vidusskolām, kuras notika 6. martā Preiļos.
Komandā spēlēja: Ervīns Rusiņš, Reinis Vanags, Lauris Zalāns, Agris Pugainis, Mārtiņš Lisovs, Edgars Molnieks, Guntis Sparāns, Edgars Stafeckis, Artis Žukovs, Artis Cimdiņš .
Paldies jauniešiem par sasniegumiem un vēlam sekmes Latgales zonas Kausa izcīņā telpu futbolā.
Sporta skolotāji Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
9.03.2014.
Konkurss vācu valodā
6. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās Daugavpils Universitātes (DU) Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra pasākums vācu valodā, kas tika noorganizēts, sadarbojoties ar centra vadītājas p.i. Natalju Demjaņenko. Šajā pasākumā piedalījās 27 aktīvi un zinoši ģimnāzijas audzēkņi. Liekot lietā savas zināšanas, erudīciju un prasmi darboties komandā, ģimnāzisti piedalījās konkursā, kura galvenā tēma bija Vācija. Pildot interesantus uzdevumus par Vācijas ģeogrāfiju, politiku, mūziku, kino, virtuvi utt. noskaidrojās zinošākā komanda, kuras sastāvā bija otro kursu meitenes Tekla Marija Labinska(2.BK), Jūlija Mihailova(2.BK), Vineta Haritonova(2.D), Linda Klindžāne(2.A) un Arta Katkeviča(2.A) .
Pasākumam izskanot, vērojām arī interesantu prezentāciju, kurā pasākuma vadītājas – Anja un Korina, brīvprātīgā darba veicējas no Vācijas, iepazīstināja ar savas tautas dzīvesveidu, Vācijas ekonomiku, ar iespējām studēt vācu valodu DU un iegūt stipendiju apmaiņas programmas studijām Vācijā. Pasākums ģimnāzistiem patika, tā mērķis bija veicināt motivāciju mācīties vācu valodu, pārbaudīt skolēnu zināšanas un rosināt skolēnus padomāt par Vāciju kā iespējamo studiju vietu.
Arta Katkeviča, 2.A
8.03.2014.
Atklātā ķīmijas olimpiāde 2014 arī Preiļu Valsts ģimnāzijā
Atklātā ķīmijas olimpiāde notiks 2014. gada 8. martā. To organizē Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācija (LĶSA) sadarbībā ar Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti, Daugavpils Universitātes Dabaszinātņu un matemātikas fakultāti kā arī vairākām valsts ģimnāzijām, ģimnāzijām un vidusskolām. Atklātajā ķīmijas olimpiādē var piedalīties ikviens skolēns.
Reģistrējies olimpiādei http://ej.uz/olimpiade_2014
Šogad Atklātajā olimpiādē būs atsevišķa grupa arī 8. klašu skolēniem!!!
Olimpiāde notiks vienlaikus:
Rīgā, Daugavpilī, Preiļos – Preiļu Valsts ģimnāzijā, Kooperatīva ielā 6, Liepājā, Jēkabpilī, Valmierā, Ventspilī, Saldū
Plašāk par šo un citām olimpiādēm skaties sadaļā Skolēniem > Ķīmijas olimpiāde
Valentīna Pastare, ķīmijas skolotāja
7.03.2014.
8. martā Preiļu kultūras centrā notiks Green Novice albūma PADEBEŠI prezentācija
8. martā plkst. 19.00 Preiļu kultūras centrā notiks Green Novice albūma PADEBEŠI prezentācija. Koncertā piedalās Green Novice (grupā muzicē arī bijušie ģimnāzisti), viņu draugi un visiem labi pazīstamās grupas Bez PVN, Dabasu Durovys, Sovvaļnīks, Pūķa gars un Rikši. Green Novice savā neatkārtojamā stilā sveiks visas mūsu mīļās meitenes un sievietes Starptautiskajā sieviešu dienā, ak kāda dāvana! Koncerta gaidā varēs iegādāties jauno albūmu un atribūtiku! Ieeja par brīvu!5.03.2014.
Sacensības volejbolā - `LĀSES KAUSS 2014`
5. martā Preiļu sporta skolas zālē notika vidusskolu komandu sacensības volejbolā `LĀSES KAUSS 2014` 1. posms. Apsveicam ģimnāzijas meitenes ar iegūto 1. vietu un tiesībām startēt lielajā finālā Rīgā 29. martā. Par uzvarētājām kļuva Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Anželika Ivanova, Sintija Kozule, Erika Gribonika, Beāte Pudule, Anna Svetlova, Arta Katkeviča un Laima Mukāne. APSVEICAM.
Ģimnāzijas zēnu komanda, kuras sastāvā spēlēja Edgars Molnieks, Reinis Vanags, Ruslans Daņilovs, Ričards Kraupša, Raivis Pastors, Raivis Smagars, Agris Pugainis, Mārtiņš Lisovs palika 3. vietā piecu komandu konkurencē. Uzvaras laurus plūca Vārkavas vidusskolas puiši.
Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs, sporta skolotāji
3.03.2014.
PVĢ 2014. gada Žetonu vakars
Katrs esam spoža zvaigzne,
otram tumsā ceļu rādām.
Vai tu redzi, vai tu dzirdi,
kur ir tilts no sirds uz sirdi?

Pēc vairāku nedēļu ilgiem mēģinājumiem, gatavotiem priekšnesumiem un pārsteigumiem beidzot pienāca 28. februāris un ilgi gaidītais Žetonu vakars, kad PVĢ sarīkojumu zālē sapulcējāmies mēs, visi 3. kursu audzēkņi, pedagogi un mūsu vecāki. Pasākuma temats bija `Zvaigžņu lietus`, un arī uz skatuves varēja redzēt mirdzam spožas zvaigznītes - jaunatklātus vai jau labu laiku apbrīnotus talantus un patiesas emocijas, kuras izraisīja tikpat lielu prieku arī skatītāju acīs. Mēs bijām sagatavojuši asprātīgus un pārdomātus kursu priekšnesumus, deju kopa `Dancari` parādīja savu acīmredzamo dejotprieku un izcilo prasmi aizraut skatītājus ar straujām dejām un patiesām emocijām, taču cauri visam vijās skaistu un labskanīgu dziesmu skanējums gan 3. kursu ansambļa un ģitāristu, gan folkloras kopas `Rūtoj` izpildījumā. Pēc koncerta mēs kopā ar klašu audzinātājiem un vecākiem turpinājām iepriecināt cits citu savās klasēs ar jaukiem pārsteigumiem, kopīgām atmiņām un smiekliem, kā arī saņēmām piemiņas žetonu, gredzenu, kā simbolu par pavadīto laiku un iegūtajām zināšanām Preiļu Valsts ģimnāzijā.
Žetonu vakara galvenais mērķis ir teikt `paldies`. Paldies mūsu kursu audzinātājiem Ilutai Čačai (3.A), Vijai Pīzelei (3.B), Feoktistam Pušņakovam (3.HK) un Regīnai Pastarei (3.D), paldies skolas direktorei Ligitai Pauniņai, paldies visiem skolas darbiniekiem, pedagogiem un arī vecākiem par gādību, pacietību, mīlestību, sapratni un visu, ko esat mums devuši! Paldies arī mums pašiem par sagādātajām emocijām un prieku!
Tagad arī es domāju, ka Žetonu vakars ir visskaistākais un svarīgākais ģimnāzijas pasākums. Neskatoties uz ilgstošajiem un apnicīgajiem mēģinājumiem, stresu un reizēm pat nesaskaņām draugu starpā - tas prieks, kas rodas darot, ir nepārspējams! Ir neizsakāmi patīkami redzēt smaidošus skolotājus pirmajās rindās, patīkami dzirdēt patiesus pateicības vārdus no vecākiem un asaras skatītāju acīs. Ir prieks dzirdēt smieklus, aplausus un ovācijas. Ir prieks radīt prieku citiem! Es domāju, ka mums tas izdevās, lai izdodas arī jums, topošie treškursnieki!
Līva Luriņa, 3.B
26.02.2014.
Projekta darbu un zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) prezentēšana Preiļu Valsts ģimnāzijā
19. februārī 7 darba grupās ģimnāzisti prezentēja savus projekta un zinātniski pētnieciskos darbus. Uz Latgales reģiona skolēnu zinātnisko konferenci no 2. kursu ģimnāzistu izstrādātajiem darbiem tika izvirzīti 3 labākie – Anetes Vintišas (2.D) darbs `Fenotipisko pazīmju izpausme Vintišu ciltskokā` (darba zinātniskā vadītāja Elita Grigale), Ramonas Brūveres (2.D) darbs `Cilvēka sensorās sistēmas` (darba zinātniskā vadītāja Elita Grigale) un Zanes Čerpakovskas (2.D) darbs `Stereotipi par cilvēku izskatu lielpilsētās un mazpilsētās` (darba zinātniskā vadītāja Ilze Čamane).
Īpašu centību izrādīja 3. kursu ģimnāzisti, kuri, gatavojoties Žetonu vakaram, eksāmeniem, atrada laiku izstrādāt arī kvalitatīvus ZPD, kas tika iesniegti dalībai Latgales reģiona skolēnu zinātniskajā konferencē. Ieva Grēvele (3.HK) izstrādāja darbu `Skolēnu līdzpārvaldes loma labvēlīgas skolas vides veidošanā` (darba zinātniskā vadītāja Ingūna Patmalniece), Eduards Volkovs, Linards Šmeiksts un Armands Upenieks no 3.D kursa konstruēja robotu un uzrakstīja ZPD `Soļa amplitūdas ietekme uz `Hexapod` robota kustības ātrumu` (darba zinātniskais vadītājs Juris Erts).
Paldies par ieguldīto darbu visiem pedagogiem un ģimnāzistiem! Veiksmi un panākumus arī turpmāk!
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
25.02.2014.
PVĢ audzēkņi piedalās Junior Achivement Young Enterprise Latvija rīkotajā Ēnu dienā 2014
12. februārī Latvijā norisinājās Ēnu diena 2014, kas ļauj skolēniem dienas gaitā sekot līdzi kādas profesijas pārstāvja darbam.
Kā jau katru gadu, arī šogad tajā piedalījās ģimnāzijas audzēkņi, ēnojot visdažādākās profesijas gan Preiļu apkārtnē, gan arī ārpus tiem. Kopumā `Ēnu dienā 2014` piedalījās apmēram 50 ģimnāzijas audzēkņu.
Skolēni iepazinās ar tādām profesijām kā Swedbank klientu apkalpošanas speciālists, Preiļu novada BJSS treneris, interneta radio SPIN FM radio DJ, valsts robežsargs, un vēl daudzām citām.
Bija arī skolēni, kas devās tālāku ceļu pie savām ēnojamajām personām, tas ir, uz Rīgas pilsētu, arī es tajā skaitā.
Mūsu diena sākās agri, ceļā bija jādodas jau 5:30 no rīta. Visi kopā devāmies ar autobusu, kurā valdīja patīkama satraukuma gaisotne, jo neviens no skolēniem nezināja, kur viņus aizvedīs šī diena. Rīgā devāmies katrs savu ceļu, lai kļūtu par kādas profesijas pārstāvja ēnu.
Es, kopā ar Agnesi Bicāni, Agnesi Mainuli un Ivaru Podskočevu, devos uz Latvijas Republikas Saeimas namu, lai ēnotu deputāti Inesi Laizāni un, personīgi es, Vilni Ķirsi.
Rīts sākās ar deputātu darba pienākumu vērošanu komisiju sēdēs, kurās varējām iepazīties ar viņu ikdienas darbu un uzzināt kā notiek dažādu jautājumu risināšana. Varējām deputātiem uzdot sev interesējošos jautājumus gan par dažādām politikas tēmām, gan arī uzzināt interesantas lietas par Saeimas ikdienas darbu un deputātu ceļu līdz Saeimas namam. Pēc šīm sēdēm sekoja Solvitas Āboltiņas uzruna deputātu ēnām (tās bija vairāk nekā 250) Saeimas sēžu zālē, kurā varējām izmēģināt arī deputātu krēslus. Šī diena Saeimā mainīja mūsu viedokli par tās deputātiem un viņu ikdienu, jo televīzijas ekrānos mums neparāda to, cik patiesībā atsaucīgi un pozitīvi ir šie cilvēki, kas rūpējas par Latvijas Republikas politisko dzīvi.
Vēlāk tikāmies ar pārējiem skolēniem, lai kopīgi dotos mājās. Visu mājupceļu skanēja priecīgas sarunas par katra piedzīvoto un aizrautīgi pavadīto dienu. Kāds bija ieguvis vasaras darbu savā ēnojamajā profesijā, kāds cits atradis savu nākotnes sapni. Nevarēja manīt nevienu neapmierinātu skolēnu, jo visiem diena bija pavadīta pilna piedzīvojumiem un visdažādākajām emocijām!
Ēnu diena ir lieliska iespēja uzzināt ko jaunu par dažādām profesijām un redzēt to, kas ikdienā nav pieejams. Šī diena sniedz sajūtu, ka jebkura profesija ir aizsniedzama, vajag tikai tiekties uz savu mērķi un neapstāties pie pirmajām grūtībām!
Ieva Skutele, 2.BK
21.02.2014.
Sveicam novadu apvienības ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
1.vieta - Laima Mukāne (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D), Krista Šķēpa (1.D)
2.vieta - Jekaterina Čulkova (3.D), Gatis Saulišs (1.D)
3.vieta - Armands Upenieks (3.D), Ginta Meikulāne (1.D)
Atzinība - Anete Vintiša (2.D), Laura Repele (1.D)

Vēlam veiksmi Laimai, Mārtiņam un Kristai 26.-28. martā valsts olimpiādes posmā!
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
20.02.2014.
Sveicam novadu apvienības matemātikas olimpiādes uzvarētājus!
1.vieta - Iveta Ivanāne (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D), Krista Šķēpa (1.D)
2.vieta - Anna Svetlova (2.D), Zanda Vaivode (1.D), Ričards Kraupša (1.D)
3.vieta - Linards Šmeiksts (3.D), Laila Givoina (1.D), Andis S. (1.D)
Atzinība - Linda Pudule (3.D), Anete Vintiša (2.D), Santa Fedotova (1.D), Guntis Mauriņš (1.D), Laura Repele (1.D), Andris Puduls (1.D)

Vēlam veiksmi Ivetai, Mārtiņam, Kristai, Annai un Zandai 13. martā valsts olimpiādes posmā!
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
19.02.2014.
`Rūtoj` piedalās XV Starptautiskajā Masku tradīciju festivālā
Laikā no 14. līdz 16. februārim Rīgā norisinājās XV Starptautiskais Masku tradīciju festivāls, kurā 15. februāra aktivitātēs piedalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas folkloras kopa `Rūtoj`.
Bagātīgas zināšanas un iespaidi par latviešu, lietuviešu un krievu tautas maskošanās tradīcijām iegūti pēc konferences un meistarklašu apmeklējuma. Bija iespēja iepazīties ar kopīgo un atšķirīgo šajā tradīcijā dažādos Latvijas novados.
Masku gājiens pa Vecrīgas ielām izvērtās krāšņs un skaļš, jo galvenā doma masku gājienam bija izrībināt un pieskandināt pilsētu, lai piesaistītu labo enerģiju.
Dienas otrā daļa norisinājās Mazajā Ģildē, kur notika masku grupu saiets un rituālās darbības.
Masku tradīciju festivāls plaši tika atspoguļots daudzos masu mēdijos, kuru foto galerijās redzama arī maskotā folkloras kopa `Rūtoj`.
Folkloras kopas `Rūtoj` vadītāja Ilze Rožinska
18.02.2014.
Noslēdzies Preiļu Valsts ģimnāzijas volejbola turnīrs
18. februārī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas turnīrs volejbolā, kurā piedalījās visi kursi un skolotāju komanda. Turnīrs risinājās divās dažādās grupās jauktu komandu sastāvos. Spēles izvērtās spraigas un neprognozējamas.
Spēcīgākie 1. - 2. kursu vidū tika noskaidroti vienas nedēļas garumā, tas ir no 4. līdz 11. februārim. Iegūstot lielāko punktu skaitu savā grupā, pirmo vietu izcīnīja 2.D kurss. Tikai nedaudz pietrūka 2.A kursam, ar 9 punktiem ierindojoties 2. vietā. 3. vietu ieguva 1.D kurss, tikai par 1 punktu apsteidzot 2.BK kursu.
3. kursi un skolotāji savas attiecības volejbola laukumā risināja 18. februārī. Šajā grupā godpilno 1. vietu izcīnīja 3.B kurss. Gadi iet, bet meistarība nerūs, tikai nedaudz pietrūka mūsu skolotāju komandai, ierindojoties 2. vietā. Spēcīgāko trijnieku noslēdz 3.D kurss, izcīnot 3. vietu.
Paldies visiem, kas piedalījās, tiem, kas aktīvi atbalstīja spēlētājus, nodrošinot tik patīkamu spēļu atmosfēru!
Paldies arī sporta skolotājiem – Ainai Leikucei un Feoktistam Pušņakovam – par atbalstu un palīdzīgu roku turnīra organizēšanā.
Turnīra sponsori un atbalstītāji: kafejnīca `Paula`, `SEB` banka, kanceleju preču veikals SIA `Salang-P` un Preiļu novada dome.
Turnīra organizētāji: Kristīne Litavniece, Dāvis Sporāns, Artūrs Štekelis un Reinis Vanags (3.B)
17.02.2014.
Sveicam tautasdziesmu dziedāšanas sacensības `Lakstīgala 2014` Latgales novada kārtas uzvarētājus!
1. pakāpes diploms - Zane Čerpakovska (2.D), Andris Puduls (1.D), Lelde Klīdzēja (1.B), Baiba Vjakse (1.B)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
16.02.2014.
Tautasdziesmu dziedāšanas konkurss `Lakstīgala`
13. februārī Jēkabpils BJC notika latviešu tautasdziesmu dziedāšanas konkursa `Lakstīgala` Latgales novada kārta, kurā piedalījās PVĢ komanda `Rūtoj`. Konkursa dalībniekiem no galvas jāzina apmēram 120 latviešu tautasdziesmas, jāzina latviešu tradīcijas, gadskārtas, godi un jāpārzina tautastērps un tā valkāšanas tradīcijas. `Rūtoj` komandas sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu.
Folkloras kopas `Rūtoj` vadītāja Ilze Rožinska
14.02.2014.
PVĢ audzēkņi un skolotāji svētkus sagaida `Paradīzes ielejā`
14. februārī visā pasaulē tiek atzīmēta Valentīndiena jeb visu mīlētāju diena. Šogad šos svētkus laicīgi sagaidīja arī PVĢ audzēkņi un skolotāji, jau 13.februāra vakarā piedaloties Valentīndienas pasākumā `Paradīzes ieleja`. Kopā ar neatvairāmajiem ielejas saimniekiem Erotu un Kupidonu 1. un 2. kursu pārstāvji tika ierauti mīlestības un konkursu virpulī, kuru laikā noskaidrojās, ka atraktīvākie puiši un meitenes ir 1.A kursa pārstāvji Guna Mežinska un Dāvis Vilcāns, iegūstot 1. vietu pāru spēlēs. 2. vietu izcīnīja 1.B kursa audzēkņi Renāts Konovalovs un Diāna Kotāne, bet godpilnajā 3.vietā ierindojās 2.BK kursa pārstāvji Juris Ribinickis un Agnese Bicāne. Visiem klātesošajiem bija brīnišķīga iespēja būt klāt brīdī, kad ielejas saimnieks Erots atrada savu mīļoto. Par muzikālo noskaņu pasākuma laikā rūpējās arī PVĢ vokāli instrumentālais ansamblis skolotājas I.Rožinskas vadībā, ar savu dejotprasmi visus klātesošos iepriecināja Ņiķita Turubanovs (3.B). Liels un sirsnīgs paldies pasākuma rīkotājām Elizabetei Stalidzānei un Santai Fedotovai (1.D), kuras realizēja savu projekta darbu, kā arī visiem pārējiem palīgiem un parlamenta pārstāvjiem par burvīgām noskaņām pildīto vakaru.
Lai mīlestības pilni un skaisti šie svētki!
Ieva Grēvele, parlamenta prezidente
10.02.2014.
Sveicam novadu apvienības ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Edgars Mičulis (2.D)
2. vieta - Linards Šmeiksts (3.D)

Vēlam veiksmi Edgaram 6. martā valsts olimpiādes posmā!
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
07.02.2014.
Sveicam novadu apvienības latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Lauma Vibornā (3.D), Simona Rubine (2.B)
2. vieta - Līva Luriņa (3.B), Rūta Vigule (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D)
3. vieta - Ieva Grēvele (3.H), Anete Vintiša (2.D)
Atzinība - Daiga Golubeva (2.B)

Vēlam veiksmi Laumai un Simonai 7. martā valsts olimpiādes posmā!
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
2.02.2014.
Comenius projekta ietvaros PVĢ jaunieši viesojās Portugālē
Pienāca ilgi gaidītā diena, 19. janvāris, kad devāmies uz Rīgas lidostu, lai pēc vairāku stundu gara lidojuma nonāktu skaistajā Portugāles pilsētā - Portu. Lidostā mūs sagaidīja viesģimenes un draugi, kurus jau bijām iepazinuši Latvijā. Atšķirībā no Latvijas Portu spīdēja saulīte, un temperatūras stabiņš rādīja +15°C.
Iepazinušies ar viesģimenēm, devāmies baudīt portugāļu tradicionālo ēdienu – Francesinha un apskatīt daiļo pilsētu.
Nedēļas laikā mums bija iespēja iepazīt gan skolēnu un skolotāju ikdienu Portugālē, gan arī viņu valodu un kultūru.
Vizītes programma bija ļoti daudzveidīga, mēs apmeklējām pasaulslaveno Porto futbola stadionu un muzeju. Devāmies uz šokolādes fabriku, kur degustējām portugāļu vietējos saldumus. Izbaudot visus pilsētas skaistumus, nonācām koncertzālē Casa de Musica. Mums bija lieliska iespēja arī uzzināt visu par Portugāles slaveno portvīnu, jo viesojāmies Calem vīna pagrabos. Ieguvām ļoti daudz zināšanu par Portugāles un Porto vēsturi, apskatījām pirmā Portugāles karaļa pili un citas pilsētas vēsturiskas vietas.
Tā kā Portugālē, skolā Carolina Michaelis, satikām vēl 7 citas valstis, iepazinām arī šo valstu kultūru. Mēs arī stāstījām skolas audzēkņiem par mūsu valsti, kultūru, tradīcijām un skolu, kas viņiem šķita ļoti aizraujoši un interesanti.
Noslēguma vakara koncertā katras valsts jaunieši prezentēja sagatavoto prezentāciju par tēmu „Zeme”, rādīja priekšnesumus, dziedāja un dejoja tradicionālās dejas. Skatītāji bija īpaši sajūsmā par mūsu krāšņajiem tautu tērpiem un dejām, kas lika pasmaidīt ikvienam.
Vēlamies pateikt īpaši lielu PALDIES projekta koordinatorei Annai Verzai par iespēju piedalīties šajā projektā un iegūt zināšanas, neaizmirstamas atmiņas, jaunus draugus, prieku un gandarījumu par pavadīto nedēļu Portugālē.

Katrīna Reča, Jūlija Starovoitova, Grieta Kolosova, Lauris Zalāns, Ervīns Rusiņš
28.01.2014.
PVĢ audzēkņi piedalās Junior Achievement Young Enterprise Latvija Biznesa simulācijas spēlē TITAN
Junior Achievement – Young Enterprise Latvija Biznesa simulācijas spēles TITAN nacionālais čempionāts 2014 notika 2014. gada 24. janvārī, Rīgas Biznesa skolā.
Titan spēles pamatā ir 1980. gadā izgudrotā MESE spēle (Management and Economics Simulation Excercise - ekonomikas un vadības simulācijas datorspēle). Gan MESE, gan Titan ir guvis plašu atbalstu skolotāju un skolēnu vidū visā pasaulē, kā viens no labākajiem veidiem, kas ne tikai iemāca ekonomikas un biznesa vadības teoriju, bet arī māca pielietot to praksē! Pieņemot veiksmīgus biznesa attīstības lēmumus, katrs no spēlētajiem var virzīt uzņēmumu uz uzvaru. Ja tomēr gadās kļūdīties, labāk lai tas notiek spēles laikā nevis vadot savu kompāniju dzīvē!
Skolēnu uzdevums ir iegūt jaunas zināšanas un pieredzi, un pielietot iegūtās zināšanas un iemaņas, spēlējot tiešsaistes simulācijas spēli TITAN. Kā arī lai pierādītu, ka viņu firma ir labākā, spēj izkonkurēt jebkuru citu un veiksmīgi atnest peļņu uzņēmuma dalībniekiem.
No Preiļu Valsts ģimnāzijas piedalījās 4 komandas:
„AKAE” - Agnese Bicāne (2BK), Katrīna Grīga (2BK), Agnese Mainule (2A);
„Koksnīte” - Sintija Ančeva (2BK), Mikus Grigals (2BK), Jānis Ivbulis (3A), Armands Pastars (3A);
„RED” - Lāsma Anspoka (2BK), Jānis Plivda (2BK), Renāte Vaivode (2BK), Jolanta Vilcāne (2BK);
„Rivals” – Mareks Kursītis (3K), Ivars Podskočevs (3K), Raivis Smagars (3K),  Daša Šabarova (3K).
„Koksnīte ” un „RED” iekļuva pusfinālā.
Apsveicam visu komandu dalībniekus ar iegūtajiem sertifikātiem!
Ivars Podskočevs, 3.K
24.01.2014.
PVĢ ģimnāzistu parlamenta pārstāves piedalās Preiļu novada JIP rīkotajā labestības akcijā `FREE HUG DAY`
21. janvāris ir starptautiskā apskāvienu diena. Daudziem šķiet, ka tie ir kārtējie ārzemju svētki bez īpašas nozīmes, taču mums šķiet, ka tā ir vēl viena diena, kas padara mūsu ikdienas gaitas krāsainākas un pozitīvākas. Tieši tāpēc, lai dāvinātu patiesu, neviltotu un nesamākslotu sirds siltumu, un atgādinātu cilvēkiem, ka savi mīļie un tuvie ir jāapskauj katru dienu, 21. janvāra pēcpusdienā devāmies Preiļu pilsētas ielās, uz ko mūs pamudināja šīs akcijas idejas autore Preiļu novada jaunatnes lietu speciāliste Santa Ancāne. Mums šķita, ka šī ir lieliska iespēja parastu, aukstu darbadienu padarīt jautrāku, ienest pilsētā jaunas krāsas un parādīt, ka mums citam citu jāmīl ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Ceļā sastapām gan jautrus un smaidošus cilvēkus, kuri atsaucās mūsu aicinājumam vairot prieku un apskauties, gan arī tādus, kuri mūs uzlūkoja baiļu un nesapratnes pilnām acīm. Iegriezāmies arī Preiļu Galvenajā bibliotēkā, kur visi darbinieki mūs laipni uzņēma un parādīja arī izstādītās ekspozīcijas. Kopumā šajā aukstajā pēcpusdienā guvām daudz prieka un pozitīvu emociju. Liels paldies JIP vadītājai Santai par ideju un akcijas noorganizēšanu!
Ja vēlies kaut nedaudz ielūkoties kā mums gāja, foto vari aplūkot fotogalerijā.
Samīļosim savus mīļos un tuvos biežāk un vairosim prieku katru dienu!
PVĢ ģimnāzistu parlamenta prezidente Ieva Grēvele
23.01.2014.
Sveicam novadu apvienības informātikas (programmēšanas) olimpiādes uzvarētājus
1. vieta - Eduards Volkovs (3.D)
3. vieta - Andis Melderis (3.D)

Vēlam veiksmi Eduardam 27. - 28. februārī valsts olimpiādes posmā, kas notiks Ogrē! Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
21.01.2014.
Sveicam novadu apvienības ekonomikas olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta - Mareks Kokorīts (3.K), Dāvis Sporāns (3.B)
3. vieta - Jānis Ivbulis (3.A), Laura Vilcāne (3.B)
Atzinība - Līva Luriņa (3.B), Ivars Podskočevs (3.K)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
20.01.2014.
Sveicam `Tatjanas diena – krievu kultūras un izglītības svētki Latvijā` konkursu laureāti!
Izpildītājmākslas konkursā 2. vieta un Literāro darbu konkursā Atzinība - Kristīne Timofejeva (1.B)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
8.01.2014.
Sveicam novadu apvienības vēstures olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Dāvis Sporāns (3.B),
2. vieta - Reinis Mālnieks (3.A)

Vēlam veiksmi Dāvim un Reinim 25. februārī Valsts olimpiādes posmā!
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
6.01.2014.
Rēķini galvā
Šogad atkal savas aktivitātes ir uzsācis ātrās rēķināšanas galvā trenēšanās un sacensību medijs RĒĶINI GALVĀ. Pirmā kārta sāksies jau pavisam drīz – 13.janvārī. Nenokavējiet, savlaicīgi reģistrējieties, trenējieties un lai veicās sacensībās!
http://www.miksike.lv/
Sacensības norisinās 3 etapos:
1. etaps: Random triathlon no 13. janvāra — 1. februārim;
2. etaps: Statistic triathlon no 3.februāra — 22. februārim;
3. etaps: Favored triathlon no 24.februāra — 15. martam.

Latvijas fināls notiks 2014.gada 11.aprīlī Rīgas 28.vidusskolā pieccīņas disciplīnās.
Starptautiskais fināls šogad plānots Igaunijā.
Neskaidrību gadījumā griezties pie projekta koordinatoriem Latvijā:
Guntars Jirgensons - guntars.jirgensons@riga.lv
Anda Ignace - ignace@inbox.lv
Vēlot veiksmi!
Rīgas 28.vidusskolas direktors Guntars Jirgensons
27.12.2013.
Ģimnāzisti gatavojas Porto labdarības tirdziņam
Kopš 1. augusta ģimnāzijā darbojas jauns Comenius skolu partnerības projekts `4 dabas elementi`. Esam 8 valstu skolu partnerības koordinatori, tāpēc novembrī ģimnāzijā organizējām visu partnerības skolu pirmo tikšanos.
Tagad ir palikuši tikai ģimnāzijas projekta dalībnieku ārzemju braucieni. Saskaņā ar projekta mobilitāšu grafiku, pirmā vizīte plānota janvāra beigās Porto, Portugālē, martā braucam uz Poliju, maijā - uz Grieķiju, septembrī-Turcija, decembrī - Somija, februārī - Spānija un projekta noslēguma tikšanās notiks nākošā gada aprīlī Skotijā. Skotijas partnerības skola ir mūsu sadarbības partneris jau otrajā Comenius projektā.
Portugāles skolas projekta dalībnieki ir sagatavojuši interesantu programmu, kurā būs dažādas aktivitātes, darbnīcas, debates par jauniešu dzīvi partnerības valstīs, stundu vērošana utt. Viens no pasākumiem ir Labdarības tirdziņš, kurā pārdosim projekta dalībnieku pašu gatavotos suvenīrus, pastkartes un grāmatzīmes. Visi tirdziņā savāktie naudas līdzekļi tiks pārskaitīti Portugal Nature Protection League (Portugāles Dabas aizsardzības līgas) fondā.
Ziemassvētku brīvdienās ģimnāzijas projekta dalībnieki ne tikai atpūtās, bet arī aktīvi gatavojās Portugāles vizītei. Brauciena dalībnieki gatavoja dažādus suvenīrus Labdarības tirdziņam.
Paldies par darbu projektā Katrīnai Rečai (3.D), Jūlijai Starovoitovai (3.D), Grietai Kolosovai (3.A), Ervīnam Rusiņam (3.B) un Laurim Zalānam (3.B). Īpašs paldies Aglonas vidusskolas mājturības skolotājai Intai Rečai par atbalstu, idejām, padomu un palīdzību radošās darbnīcas organizēšanā un vadīšanā.
Gaišu, radošu, jaunām cerībām un jauniem izaicinājumiem bagātu Jauno gadu!
Projekta koordinatore Anna Verza
22.12.2013.
Iznācis skolas avīzes `PĒDAS` kārtējais izdevums
Iznācis atjaunotās skolas avīzes `PĒDAS` 2013. gada decembra numurs.
Avīze ir pieejama elektroniski, skolas mājas lapā www.pvg.edu.lv, sadaļā PVĢ avīze, kā arī skolas bibliotēkā.
Līva Luriņa, 3.B
21.12.2013.
Panākumi novadu skolēnu sporta spēles basketbolā `Vidusskolu kauss`
17. decembrī Aglonā notika Preiļu, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas novadu skolēnu sporta spēles basketbolā `Vidusskolu kauss`. PVĢ meiteņu komandai četru komandu konkurencē izdevās izcīnīt godpilno 1. vietu. Komandas sastāvs: Katrīna Reča, Kristiāna Kurcenbauma, Samanta Smirnova, Ilona Vilcāne, Inita Vanaga, Dagnija Verze un Elīna Cimbolineca.
PVĢ zēnu komanda piecu komandu konkurencē izcīnīja 2. vietu, diemžēl neveiksmīgi zaudējot Līvānu komandai pēdējās sekundēs. Komandas sastāvā: Juris Ribinickis, Mārtiņš Brics, Linards Šmeiksts,Guntars Valainis, Ervīns Rusiņš, Andis Pīzelis un Jānis Plivda.
Tālāko cīņu abas komandas turpinās Latgales reģiona skolēnu basketbola sacensībās `Vidusskolu kauss` Balvos, 14. janvārī.
Liels paldies skolotājiem – Ainai Leikucei un Feoktistam Pušņakovam – par basketbolistu sagatavošanu sacensībām un atbalstu spēlēs!
Samanta Smirnova (2.D) un Katrīna Reča (3.D)
20.12.2013.
Pirmā semestra noslēgums
20. decembrī ģimnāzijas audzēkņi un pedagogi pulcējās uz pirmā semestra noslēgumu, kurš tradicionāli tika veidots Ziemassvētku noskaņās. Koncertā uzstājās ģimnāzijas vokālais ansamblis, vokāli instrumentālais ansamblis, folkloras kopa `Rūtoj`, deju kopa `Dancari`, Preiļu BJC teātra pulciņš `Kājām gaisā`, Ieva Grēvele, Līva Luriņa, Grieta Kolosova un Krista Šķēpa. Pasākumu vadīja Elizabete Stalidzāne, Santa Fedotova un Renāts Konovalovs. Visus pasākuma klātesošos savā uzrunā apsveica direktore Ligita Pauniņa. Tradicionāli tika nosaukti katra kursa labākie audzēkņi: Eduards Volkovs (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D), Krista Šķēpa (1.D). Pateicības saņēma arī tie ģimnāzijas audzēkņi, kuri pirmo semestri pabeidza ar labām un teicamām sekmēm.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.12.2013.
1. kursu meiteņu sveiciens visiem skolotājiem, skolas darbiniekiem un ģimnāzistiem Ziemassvētkos un Jaunajā 2014 gadā!!!
Sveiciens fotogrāfijās
18.12.2013.
Sveicam novadu apvienības fizikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Linards Šmeiksts (3.D), Ričards Kraupša (1.D), Andris Puduls (1.D)
2. vieta - Armands Upenieks (3.D), Eduards Volkovs (3.D), Mārtiņš Lisovs (2.D), Guntis Mauriņš (1.D)
3. vieta - Linda Pudule (3.D), Samanta Smirnova (2.D), Austris Bogdanovs (2.D), Airita Erte (1.D)
Atzinība - Guntars Valainis (3.D), Aivars Rožāns (3.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
14.12.2013.
Sveicam Latgales reģiona 4. atklātās angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta - Eduards Volkovs (3.D), Edgars Mičulis (2.D)
3. vieta - Lauma Vibornā (3.D),
Atzinība - Ieva Saulīte (3.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
12.12.2013.
13. decembrī PVĢ notika Latgales reģiona 4. atklātā angļu valodas olimpiāde
Latgales reģiona 4. atklātajā angļu valodas olimpiādē šī gada 13.decembrī piedalījās 119 10.-12. klašu skolēni no 45 skolām. Daudzi no viņiem uzrādīja labus rezultātus, veicot valodas lietojuma, lasīšanas un klausīšanās prasmes uzdevumus, kuru sastādīšanā un olimpiādes organizēšanas darbos piedalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotājas Anna Verza, Anna Svile, Antra Gertmane un novadu apvienības angļu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Nadežda Hļebņikova.
Vislabāk olimpiādē startēja, sasniedzot 92 punktus no 100, un 1.vietu ieguva Agnese Gržeļahovska no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, arī pagājušajā gadā 3. atklātājā angļu valodas olimpiādē viņa bija 1.vietas ieguvēja. Laura Sproģe no Daugavpils Valsts ģimnāzijas (90 punkti), Viesturs Ružāns no Rēzeknes 1. vidusskolas (89 punkti) un Ieva Ķilla no Siguldas Valsts ģimnāzijas (86 punkti) arī saņēma1.vietas diplomus. Pavisam 40 olimpiādes dalībnieki tika apbalvoti ar diplomiem par godalgotas vietas iegūšanu un grāmatām, kuras tika iegādātas ar Preiļu Valsts ģimnāzijas atbalstu.
Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi Edgars Mičulis un Eduards Volkovs ieguva olimpiādē 2. vietu ar 82 punktiem, Lauma Vibornā – 3. vietu ar 76 punktiem, Ieva Saulīte – atzinību ar 74 punktiem.
Liels paldies 39 angļu valodas skolotājiem no dažādām skolām, kas piedalījās olimpiādes darbu vērtēšanā, kā arī ģimnāzijas direktorei, direktores vietniekiem Ingūnai Patmalniecei, Jurim Ertam, Inetai Ivanovai, ģimnāzijas darbiniekiem Sanitai Bogdanovai, Silvijai Livmanei, Maijai Sparānei, Raimondam Babrim par atbalstu olimpiādes sagatavošanas un organizēšanas darbos.
Pasākuma nolikums
Klausīšanās daļa (mp3)
Uzdevummi (PDF)
Rezultāti
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
11.12.2013.
Apbalvo Latvijas labākos ķīmijas un dabaszinātņu skolotājus
Piektdien, 6. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (RTU MLĶF) notika seminārs ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem `Ķīmija kā prioritāte`, kura laikā MLĶF un uzņēmumi apbalvoja labākos 2013. gada ķīmijas un dabaszinātņu skolotājus. Kopumā apbalvojumus saņēma 14 skolotāji no 10 Latvijas pilsētām.
AS `Grindeks` pasniedza apbalvojumus Sarmītei Dūdei no Dobeles Valsts ģimnāzijas, Inesei Orbidānei no Ogres 1. vidusskolas un Valentīnai Pastarei no Preiļu Valsts ģimnāzijas. Latvijas Organiskās sintēzes institūta apbalvojums pasniedza Antoņinai Japinai no Saldus 2. vidusskolas un Ludmilai Volkovai no Rīgas 22. vidusskolas.
Šajos ikgadējos pasākumos ir nolasītas 30 lekcijas par aktuālām ar ķīmiju un dabaszinātnēm saistītām tēmām – ķīmiskās ražošanas attīstības tendences, farmācijas attīstības perspektīvas, piena produkti un to ķīmiskā daba, produktu kvalitātes kontrole, būvmateriālu rūpniecības attīstība u. c., kā arī notikušas ekskursijas uz dažādām ražotnēm.


Plašāka informācija: http://www.rtu.lv/content/view/10122/1659/lang,lv/
5.12.2013.
28. novembrī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas basketbola turnīrs
28. novembrī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas basketbola turnīrs, kurš notika visa mēneša garumā. Turnīrā piedalījās visi kursi un starp tiem tika noskaidroti spēcīgākie basketbola iemaņās, gan meiteņu, gan zēnu konkurencē. Finālu un pusfinālu spēles izvērsās ļoti spraigas un sīvas.
Zēnu grupā 1.vietu ieguva 3.D kurss, 2. vietu – 2.ABK, 3. vietu - 3.B. Starp meitenēm trešo gadu pēc kārtas nepārspētas palika 3.D kursa meitenes, 2. vietu ieguva 2.D kurss, bet 3. vietu - 3.A . Tika noskaidroti arī labākie trīspunktu metienu izpildītāji - Juris Ribinickis un Samanta Smirnova. Par turnīra rezultatīvākajiem un labākajiem spēlētājiem tika atzīti Katrīna Reča un Juris Ribinickis.
Liels paldies visiem par piedalīšanos un jauko atbalstu katrā spēlē!
Paldies arī sporta skolotājiem – Ainai Leikucei un Feoktistam Pušņakovam – par atbalstu un palīdzību turnīra organizēšanā.
Turnīra sponsori un atbalstītāji: AAS „BALTA”, kafejnīca „Paula”, „Swedbank”, kanceleju preču veikals SIA „Salang-P”.
Turnīra organizētāji: Jekaterina Čulkova, Inita Vanaga, Katrīna Reča, Mārtiņš Brics, Guntars Valainis
3.12.2013.
Sveicam novadu apvienības bioloģijas olimpiādes uzvarētājus!
2.vieta - Elīna Cimbolineca (3.D), Raimonds Reščenko (2.D)
3.vieta - Dagnija Verze (3.D), Simona Rubine (2.B), Anete Vintiša (2.D)
Atzinība - Anastasija Caica (3.D), Ervīns Vagalis (3.D), Simona Brūvere (2.D), Ramona Brūvere (2.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
2.12.2013.
Sveicam novadu apvienības angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!
1.vieta - Ieva Saulīte (3.D), Eduards Volkovs (3.D), Lauma Vibornā (3.D)
2.vieta - Edgars Mičulis (2.D), Dairis Ābols (3.H)
3.vieta - Jēkabs Vasiļevskis (2.D),
Atzinība - Dairis Dolģis (2.D), Kristīne Litavniece (3.B), Reinis Vanags (3.B)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
1.12.2013.
Sveicam novadu apvienības vācu valodas olimpiādes uzvarētājus!
1.vieta - Tekla Marija Labinska (2.B)
2.vieta - Grieta Kolosova (3.A)
3.vieta - Jūlija Starovoitova (3.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
24.11.2013.
23., 24. un 25. novembrī Latvijā sēru dienas un 25. novembrī klusuma brīdis
Saistībā ar Zolitūdē notikušo traģēdiju, sabrūkot lielveikalam `Maxima` Latvijā izsludinātas trīs sēru dienas – 23., 24. un 25. novembrī.
Pirmdien, 25. novembrī, plkst. 10.00 izsludināts 3 minūšu ilgs klusuma brīdis.
Preiļu Valsts ģimnāzijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību traģēdijā bojāgājušo un cietušo ģimenēm.

Līdzjūtību Latvijas tautai sakarā ar veikalā `Maxima` notikušo traģēdiju ir izteikuši arī Preiļu Valsts ģimnāzijas Comenius skolu partnerības projektu dalībnieki. Esam saņēmuši gan individuālus, gan kolektīvus līdzjūtības apliecinājumus no partnerības skolām. Kopā ar mums sērās ir ne tikai esošā, bet arī iepriekšējā projekta dalībnieki. Comenius projektu koordinatore A. Verza.
21.11.2013.
Latgales reģiona sporta spēles volejbolā
21. novembrī Preiļos notika Latgales reģiona sporta spēles volejbolā. PVĢ meiteņu izlase sešu komandu cīņā izcīnīja godpilno otro vietu. Komandā spēleja: Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Anželika Ivanova, Sintija Kozule, Laima Mukāne, Ērika Gribonika, Beāte Pudule un Arta Katkeviča. Apsveicam meitenes ar šo lielo panākumu.
Pimo vietu izcīnīja Daugavpils 3. vidusskolas jaunietes. PVĢ zēnu komanda starp sešam komandām palika 5. vietā, uzvarētāji - Viļakas Valsts ģimnāzija.
PVĢ sporta skolotāji - Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
20.11.2013.
Koncerts `Mana dziesma Latvijai`
14. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latvijas dzimšanas dienai veltīts koncerts `Mana dziesma Latvijai`, kurā katrs ģimnāzijas kurss izpildīja vienu, viņuprāt, nozīmīgu Latvijai dziesmu. Vērojot koncertu, kļuva skaidrs, ka mūsu audzēkņiem Latvija ir tuva un mīļa, jo gatavotie priekšnesumi bija sirsnīgi, patriotiski un cieņas pilni pret dzimteni. Izskanēja gan zināmās tautasdziesmas, gan nozīmīgas atmodas laika dziesmas, kā arī mūsdienās tapušie darbi. Katrā no tiem jaunieši izstāstīja savu stāstu. Koncerta laikā visus uzrunāja un sveica svētkos Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa, savukārt Izglītības pārvaldes vadītājs Andrejs Zagorskis pasniedza Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra Atzinības rakstu par patriotismu un valstiskās identitātes stiprināšanu ģimnāzijas skolotājai Natālijai Pīzelei un direktores vietniecei audzināšanas darbā Ingūnai Patmalniecei. 3.HK kursa audzēkne Ieva Grēvele saņēma Izglītības pārvaldes Atzinības rakstu. Mūsu skolā patriotisms nav mākslīgi jāaudzina, tas ir katra ģimnāzista un pedagoga apziņā un sirdī.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.11.2013.
Aicinām Jūs nobalsot par Preiļu 1.pamatskolas jauniešu trenažieru zāles PROJEKTU (balsojumi ir bezmaksas)!
Nobalsojiet 3 veidos un katrs piešķiriet projektam 3 balsis: pirmo balsi - izmantojot mobilo telefonu, otru balsi - draugiem.lv un trešo - inbox.lv:
1) http://www.labiedarbi.lv
2) http://www.draugiem.lv/special/labiedarbi
3) http://labiedarbi.inbox.lv/project?id=706
Projekta apraksts
Preiļu novada jaunieši pēc skolas nodarbībām vēlas sevi fiziski attīstīt, izmantojot atbilstošu sporta aprīkojumu. Mūsdienās ir iespējams ātri kļūt atkarīgiem no dažādiem kaitīgiem ieradumiem, vai arī slaistīties apkārt neko nedarot.
Tāpēc jauniešu grupai no Preiļu 1.pamatskolas sadarbībā ar vecāku biedrību 'Savai skolai', sadarbojoties ar sporta skolotājiem ir radusies ideja izveidot telpu ar sporta aprīkojumu, kur varētu sevi fiziski pilnveidot, lietderīgi pavadot savu brīvo laiku, vai arī mērķtiecīgi trenējoties, lai sasniegtu labus rezultātus sportā, kā arī, lai uzlabotu savu veselības stāvokli. Gribam skolā popularizēt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu gan skolēnu, gan skolotāju, gan vecāku vidū.
Nepietiekama fiziskā aktivitāte bērnībā var ietekmēt veselību visa mūža garumā. Mūsuprāt galvenie šķēršļi, kas kavē skolēniem būt fiziski aktīviem ir izmaksas, izpratnes trūkums, attālums, apgrūtināta pieeja tikt trenažieru zālēs. Šo trenažieru zāli novada skolēni un iedzīvotāji varēs izmantot bez maksas.
Biedrība `Savai skolai` un Preiļu 1. pamatskolas 9-to klašu skolēni
18.11.2013.
Comenius projekta logo konkursā uzvar PVĢ logo
Pagājušā nedēļa bija ļoti spraiga, notikumiem un pozitīvām emocijām bagāta, jo mūsu ģimnāzijā ciemojās Comenius skolu partnerības projekta `4 dabas elementi` dalībnieki no visām partnerības valstīm.
Projekta dalībnieki piedalījās daudzās ar projekta tēmu saistītās darbnīcās un aktivitātēs un noklausījās mūsu ģimnāzistu koncertu `Mana dziesma Latvijai`. Ārzemju ciemiņi bija ļoti pārsteigti par mūsu ģimnāzistu pozitīvo attieksmi pret darbu, motivāciju strādāt projektā, atbildību, viesmīlību, cieņu un mīlestību pret savu valsti.
Ņemot vērā to, ka šī bija projekta partneru pirmā tikšanās projekta koordinatora skolā, notika arī projekta logo konkurss. Konkursā piedalījās 5 projekta logo no Turcijas, viens no Spānijas un viens no Latvijas. Konkursā pārliecinoši uzvarēja mūsu ģimnāzistes Jūlijas Starovoitovas (3.D) veidotais projekta logo. Apsveicam un lepojamies ar Jūliju!
Paldies visiem ģimnāzistiem, viņu ģimenēm, skolas vadībai, kolēģiem un darbiniekiem par lielo atbalstu projekta vizītes laikā!
Projekta koordinatore Anna Verza
17.11.2013.
Iznācis atjaunotās skolas avīzes `PĒDAS` numurs
Šī nedēļa Preiļu Valsts ģimnāzijā ir īpaša ne tikai ar to, ka mēs uzņemam Comenius projekta ciemiņus un svinam valsts svētkus, bet arī ar to, ka tiek atjaunināta tradīcija un ticis izveidots pirmais atjaunotās skolas avīzes `PĒDAS` numurs.
Kārtējo reizi mēs paši esam pārliecinājušies, cik grūti ir uzsākt kaut ko jaunu, līdz šim vēl nepieredzētu, tomēr mēs esam lepni, ka tik ātri un veiksmīgi ir tapusi pirmā, pašu veidotā un sastādītā avīze. Novembra numurā dominē aktuālā Tēvzemes nedēļas tēma, tomēr ikviens interesents tajā var atrast ko sev noderīgu un jaunu, piemēram, kā izvairīties no saslimšanas, kā iegūt patriotisma sajūtu un padarīt sev drošāku ikdienu, izlasīt interviju ar skolas direktori un vēl daudzas citas ne mazāk interesantas lietas. Avīze ir pieejama elektroniski, skolas mājas lapā www.pvg.edu.lv, sadaļā PVĢ avīze, kā arī skolas bibliotēkā.
Avīzes redkolēģijā darbojas 11 aktīvi jaunieši, Laila Givoina, Laima Givoina, Andis S., Santa Fedotova, Ieva Skutele, Līva Luriņa, Grieta Kolosova, Laima Mukāne, Ieva Grēvele, Agnese Upeniece un Kristīne Litavniece, taču joprojām tiek gaidīts katrs, kurš vēlas palīdzēt ar idejām un to realizāciju. Būsiet gaidīti! Uz tikšanos decembrī!
Līva Luriņa, 3.B
16.11.2013.
Noslēdzies PVĢ dambretes turnīrs
Oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās 64 lauciņu dambretes turnīrs.
Ģimnāzisti sacentās meiteņu un zēnu grupās. Sīvā cīņā tika noskaidrotas godalgotās vietas. Tātad zēniem: 1. vieta – Agrim Pugainim (3.B), 2. vieta – Guntim Mauriņam (1.D), 3. vieta – Ervīnam Rusiņam (3.B) 4. vieta – Mārtiņam Bricam (3.D); metenēm: 1. vieta – Lindai Pudulei (3.D), 2.vieta – Santai Drongai (3.B) un 3. vieta – Dagnijai Verzei (3.D), 4. vieta – Annai Svetlovai (2.D). Godalgoto vietu ieguvēji ne tikai tika apbalvoti, bet arī kopā ar ceturto vietu ieguvējiem devās uz rajona dambretes turnīru,kurš norisinājās 7. oktobrī, kur tika izveidotas 2 PVĢ komandas. 1. PVĢ komanda (Agris Pugainis; Guntis Mauriņš; Ervīns Rusiņš; Mārtiņš Brics) un 2. PVĢ komanda (Linda Pudule; Santa Dronga; Dagnija Verze; Anna Svetlova).
Novadā pirmo vietu izcīnija 1. PVĢ komanda nezdami skolai kausu, bet ar tukšām rokām nepalika arī 2. PVĢ komanda iegūdama godpilno 2. vietu.
Paldies visiem par piedalīšanos un vēlreiz apsveicam uzvarētājus!
Turnīra rīkotāji: Pauls Purviņš un Agris Pugainis (3.B)
15.11.2013.
Tehniskās jaunrades dienas Rēzeknē 2013
Smēlušies iedvesmu no bijušajiem PVĢ audzēkņiem, arī mēs (Linards Šmeiksts, Armands Upenieks, Eduards Volkovs, Edgars Mičulis, 2.D) nolēmām piedalīties Tehniskās Jaunrades Dienās Rēzeknē 2013, kas notika 10. novembrī. Mūsu mērķis bija uzbūvēt tarantulbotu. Tā ir elektroniska ierīce uz astoņām kājām (līdzīga zirneklim), kas var veikt dažādus šķēršļus, kuru programmētu Eduards un Edgars, bet lodētu Linards, un Armands. Tomēr, ierodoties Rēzeknē, saņēmām nepatīkamu vēsti par to, ka tarantulbota detaļas ir kaut kur Ķīnas ostā. Programmētāju cerības tika pilnībā sagrautas. Tarantulbota vietā dabūjām katrs lodēt analogo līnijsekotāju. Tā ir ierīce, kas seko melnai līnijai, uzzīmētai uz gaiša fona. Lodēt vajadzēja uz parastajām platēm, kas sagādāja grūtības, jo vajadzēja pašiem taisīt celiņus un bija grūti atrast pareizās savienojuma vietas. Tad ar līmi salipinājām visu ierīci kopā, un jau pēcpusdienā bijām gatavi testēt līnijsekotājus trasē. Sākumā roboti lidoja no tās ārā, bet, pielabojot dažas nianses, trase tika izbraukta. Kopvērtējumā ieguvām 2. vietu, kā arī labu pieredzi lodēšanā un elektronikas pazīšanā.
Rēzeknē arī pabija Linda Pudule, Agnese Stabulniece un Dagnija Verze no 3.D. Viņas piedalījās disciplīnā `Spageti tilts`. Tur ar interesantu konstrukciju meitenes ieguva 3. vietu.
Novēlu ģimnāzistiem, kurus interesē elektronika un arī mehatronika, nākamgad piedalīties TJD Rēzeknē. Tā ir lieliska pieredze un patīkami pavadīts laiks. Veiksmi!
Linards Šmeiksts, 3.D
14.11.2013.
Drošības skrējiens `Esi drošs – esi redzams` Preiļu Valsts ģimnāzijā
7. novembrī PVĢ ģimnāzistu parlaments rīkoja pasākumu, kura mērķis bija mudināt jauniešus rūpēties par savu veselību un drošību, neaizmirst tumšajā laikā lietot atstarotājus. Pasākuma ietvaros tika organizēta orientēšanās Preiļu ielās `Drošības skrējiens`. Jau no plkst.16:30 kursu komandas un atbalstītāji pulcējās skolā, lai vēlreiz pārrunātu savu stratēģiju, veidotu kopīgo vizuālo tēlu un noklausītos drošības instruktāžu. Obligātā prasība visiem dalībniekiem bija atstarotāji. Šī skrējiena mērķis bija komandām nonākt konkrētos punktos, kas atradās pilsētas teritorijā, protams, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, izpildīt dažādus atjautības un veiklības uzdevumus, kā rezultātā katra komanda ieguva konkrētu punktu skaitu gan par ātrumu, gan precizitāti uzdevumu izpildē. Visas komandas skolā tika sagaidītas ar siltu tēju un uzkodām, lai atgūtu spēkus. Par cienastu lielu paldies sakām skolas vadībai un Preiļu novada Jauniešu informācijas punkta vadītājai Santai Ancānei.
Komandu atbalstītāji savukārt varēja krāt papildus punktus savam kursam, piedaloties aktivitātēs PVĢ aktu zālē. Tur bija gan viktorīna par nozīmīgiem faktiem un notikumiem skolā, gan dažādas stafetes komandas saliedēšanai, gan arī atjautības uzdevumi. Katram kursam bija jāveic arī viens radošais uzdevums – jāizveido plakāts vai kolāža ar nosaukumu `Mēs par drošu vidi skolā!`. Visu atbalstītāju plakāti bija oriģināli un krāsaini, tos varēs apskatīt ģimnāzijā, lai arī ikdienā neaizmirstu par savu drošību.
Gala rezultātā, sasummējot punktus, tika noskaidrotas trīs ātrākās un precīzākās komandas. 3.vietu ieguva 3.B kurss, 2.vietā ierindojās 2.BK kurss, bet godpilno 1.vietu saņēma 3.D kurss. Īpašo pateicības balvu par komandas interesantāko vizuālo tēlu saņēma 3.A kurss. Visi dalībnieki, neatkarīgi no rezultātiem, saņēma pateicības balvas, par ko LIELU PALDIES gribam teikt mūsu pasākuma atbalstītājiem: SIA `Salang`, SEB bankas Preiļu filiālei un Valsts policijas, Latgales reģiona pārvaldes, Preiļu iecirknim (konkrēti, Jeļenai Kozerei). Par rezultātu esam gandarīti. Kā parasti varam teikt, ka vienmēr jau var labāk, bet jauniešu smaidi un pozitīvie vārdi, ko saņēmām, pierādīja, ka ieguldītais darbs nav bijis veltīgs.
Ieva Grēvele, ģimnāzistu parlamenta prezidente
13.11.2013.
Comenius projekta dalībnieku tikšanās Preiļos dienassgrāmata (2013.11.11. - 15.)
11. novembris, pirmdiena
11.novembra rītā, kad Preiļu Valsts ģimnāzijā notika projektu diena un visi skolēni saldi gulēja, paši čaklākie un aktīvākie 7:00 devās uz Autobusu, lai brauktu uz Rīgu iepazīties ar saviem Comenius projekta apmaiņas studentiem no 7 dažādām valstīm, kuri Rīgā bija ieradušies kā nu kurš, citi nedēļas nogalē, bet citi tikai šodien. Neliela satraukuma pārņemti devāmies uz norunāto tikšanās vietu. Visi ārzemju viesi bija ļoti sirsnīgi un ar lielu prieku sagaidīja savus apmaiņas studentus, protams, bez lielas bildēšanās neviena tikšanās nevar notikt, un šī arī nebija izņēmums. Tālāk devāmies uz Brīvdabas muzeju, kur pat neliels lietus nespēja izjaukt vēlmi vairāk iepazīties gan ar Latvijas dabu un kultūru, gan jaunajiem draugiem. Vakarā, mazliet noguruši, devāmies mājās.
12.novembris, otrdiena
2. dienu mēs iesākām ar ģimnāzijas deju kolektīvu un folkloras kopas koncertu. Pēc tam sekoja prezentācijas, kuras bija sagatavojuši katras valsts pārstāvji , lai iepazīstinātu pārējos dalībniekus ar savu skolu, valsti un kultūru. Visiem dalībniekiem un arī ģimnāzijas skolēniem bija iespēja nobaudīt katras valsts tradicionālo virtuvi.
Lai iepazītu viens otru tuvā, mēs spēlējām dažādas iepazīšanās spēles un iemācījām arī dažas tradicionālās latviešu spēles. Vēlāk sekoja ekskursija uz Preiļu novada domi un Mūzikas un mākslas skolu, kur bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās (stikla apgleznošana, dekupāža, karikatūras). Lai visiem parādītu, ka Preiļi ir noslēpumiem apvīta un ļoti interesanta pilsēta, devāmies uz Preiļu parku, kur klausījāmies dažādus kapeņu un pils stāstiņus.
13.novembris, trešdiena
Rīts mums un mūsu viesiem iesākās ar Daugavpils Universitātes pārstāvju izglītojošu lekciju `Kāpēc mums vajadzīga bioloģija?`. Pēc lekcijas visi draudzīgi devās uz Preiļu muzeju, kur kopā ar folkloras kopu `Rūtoj` izdejoja un izdziedāja `4 dabas elementus latviešu kāzu tradīcijās`. Mazliet noguruši un salijuši, bet tomēr priecīgi mūsu draugi sēdās autobusā un brauca uz Līvānu Amatniecības centru, kur bija izdevība apskatīties stikla muzeju un pašiem radoši darboties stikla kausēšanas darbnīcā. Pusdienās visiem bija iespēja nogaršot latviešu īpašo ēdienu `Daugavas akmeņi`. Kārtīgi paēduši, visi devās uzzināt vairāk par Latgales keramiku, kur drosmīgākie arī izmēģināja savu roku māla vāžu veidošanā.
14. novembris, ceturtdiena
Klāt bija arī pēdējā diena. Tās sākumā visi iepazinās ar arheoloģiskajiem Latgales tautas tērpiem. Lai iepazītu arī Preiļus vēl labāk, projekta dalībnieki tika sadalīti vairākās grupās un ar mūsu palīdzību devās orientēšanās skrējienā, kura laikā vajadzēja veikt arī dažādus atjautības uzdevumus. Uzkrājuši spēkus pusdienlaikā, visi devāmies baudīt ģimnāzistu koncertu `Mana dziesma Latvijai`.
Pozitīvām emocijām piepildīti, apmeklējām Leļļu galeriju, kur ne tikai mūsu viesi, bet arī mēs paši uzlaikojām skaistos tērpus, kuri ļāva mums domās aizceļot vairākus gadsimtus atpakaļ. Laiks paskrēja nemanot, un nu bija jādodas nobaudīt pēdējās vakariņas Preiļos. Vakarā arī notika projekta noslēguma pasākums, kurā katrs skolēns un arī skolotājs saņēma diplomu par piedalīšanos. Bez latviešu dejām un dziesmām arī neiztikām, tāpēc visi līksmi pavadījām laiku kopā ar folkloras kopu `Rūtoj`. Noslēgumā tika uzņemtas arī fotogrāfijas, kas paliks par atmiņu no šī brīnišķīgā nedēļas piedzīvojuma.
15. novembris, piektdiena
Pēc kopīgi pavadītas nedēļas, visi kļuvām par ļoti labiem draugiem. Ar smagiem koferiem, sadāvinātām dāvanām, Comenius dalībnieki pulcējās PVģ vestibilā, lai pateiktu pēdējos mīļos vārdus un stipri samīļotu uz atvadām. Daudzi bija tik ļoti sadraudzējušies, ka nespēja atvadīties un izplūda asarās. Citi devās līdzi uz Rīgu, lai pavadītu mūsu draugus.
Šis projekts mums visiem paliks atmiņā ar emociju pilniem mirkļiem, interesantām atrakcijām un citu kultūru iepazīšanu. Liels paldies jāsaka projekta organizatorei Annai Verzai un visiem dalībniekiem.
Grieta Kolosova un Jūlija Starovoitova, projekta dalībnieces
12.11.2013.
Pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides pasākums Preiļu Valsts ģimnāzijā
11. novembris Preiļu Valsts ģimnāzijā bija projektu diena. Ģimnāzisti bija aizņemti konsultācijās, nodarbojās ar savu projekta un zinātniski pētniecisko darbu izstrādi. Bet 16 Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi un 6 kolēģi no Preiļu 1. pamatskolas, Riebiņu vidusskolas un Pelēču pamatskolas piedalījās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras vecāko referenšu Ingūnas Lipskas un Baibas Susējas vadītajos kursos 6 stundu apjomā, kuros iepazinās ar eTwinning iespējām, tiešsaistes rīkiem starptautisku projektu realizācijā, kā arī papildināja savas zināšanas par interneta etiķeti un drošību internetā.
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
11.11.2013.
Sportlat Balva 2013
09.11.2013. Baložos notika Sportlat Balva 2013. sezonas noslēguma apbalvošanas ceremonija.
Austris Bogdanovs (2.D) V16 vecuma grupā ir pārliecinoši ieguvis I vietu.

Apsveicam Austri un vēlam viņam veiksmi sportā un teicamus sasniegumus mācībās.
Sporta skolotāji Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
6.11.2013.
Comenius projekta tikšanās PVĢ
Nākošnedēļ, no 11. līdz 15. novembrim, ģimnāzijā notiks jaunā Comenius skolu partnerības projekta `4 dabas elementi` pirmā sanāksme. Ģimnāzijā viesosies 14 skolotāji un 17 skolēni no visām projekta partnerības valstīm: Skotijas, Turcijas, Polijas, Spānijas, Somijas, Portugāles un Grieķijas.
Vizītes laikā projekta dalībniekiem būs iespēja piedalīties dažādos ar projekta tēmu saistītos pasākumos un radošajās darbnīcās, jo esam izstrādājuši ļoti plašu un daudzveidīgu pasākumu programmu.
Paldies kolēģiem, ģimnāzistiem un ģimnāzijas darbiniekiem par ieguldīto darbu projekta vizītes sagatavošanas laikā!
Interesantu, radošu un pozitīviem iespaidiem bagātu nedēļu!
Projekta koordinatore Anna Verza
5.11.2013.
Informācijas tehnoloģiju konkurss ‘Bebrs 2013’ PVĢ notiks 5. un 6. novembrī!
Kas ir BEBR@S?
Konkursa norises laiks:
Seniori - 2. un 3. kurss (11., 12. klase) 5. novembrī, no plkst.12:00 līdz 18:00
Juniori - 1. kurss (10. klase) 6. novembrī, no plkst.12:00 līdz 18:00

Svarīgi norādījumi:
1) skolēniem drīkst būt tikai papīrs un rakstāmpiederumi;
2) citu lietotņu atvēršanas gadījumā dalībnieks tiek atslēgts no testēšanas vides;
4) konkursa pildīšanas laiks ir 45 minūtes (skaitītājs ekrānā rādīs atlikušo laiku);
5) vienu uzdevumu drīkst pildīt vairākkārt atvēlētajā laikā, sistēma saglabās pēdējo izvēli;
6) nepareizas atbildes gadījumā tiks atņemta 1/4 no atbilstošā uzdevuma punktu skaita;
7) ja rodas īslaicīgs interneta pieslēguma pārrāvums, ik pēc brīža jānospiež taustiņš F5;
8) pārliecinieties, ka pareizi aizpildīta informācija par sevi!
Vairāk informācijas konkursa mājaslapā www.bebrs.edu.lv!
Pirms sacensībām ļoti ieteicams ir rūpīgi iepazīties ar sacensību nolikumu un patrenēties uzdevumu risināšanā treniņversijā!
Skolotāji Juris Erts un Ivars Pakers
4.11.2013.
Ģimnāzistu parlamenta pārstāves piedalās apmācībās `Pašpārvalde tuvplānā`
Rudens brīvlaiks visiem ģimnāzistiem ir laiks, kad atvilkt elpu no mācībām un atpūsties kopā ar draugiem. Taču mūsu parlamenta pārstāves Ieva Skutele (2.BK) un Ieva Grēvele (3.HK) kopā ar savu skolotāju Ingūnu Patmalnieci trīs dienas pavadīja Daugavpilī, viesnīcā `Dinaburg`, kur kopā ar vēl 20 citiem jauniešiem un viņu skolotājiem no Latgales, laiku pavadīja mācoties un apgūstot jaunas prasmes, kā strādāt un uzlabot savas skolas parlamenta darbību. Lai arī šīs dienas bija piesātinātas ar darbiem, tomēr mēs paguvām ne tikai darboties pēc paredzētā plāna, bet arī iepazīties ar citu skolu aktīvistiem un smelties idejas no viņu darbiem. Apmācībās runājām gan par grupas veidošanu un sadarbību, gan par pašpārvaldes vīzijām, mērķiem un resursiem, gan arī lomām un ieguvumiem, darbojoties parlamentā, utt. Droši varu apgalvot, ka šīs apmācības ir devušas ne tikai praktisku pieredzi, bet arī emocionālu pacēlumu, kā arī lielu stimulu nebaidīties un riskēt, jo arī kļūdas ir mūsu pieredze.
Otrās dienas vakarā notika mūsu pašu veidots pasākums `Talantu vakars`. Tas bija kā milzīga pozitīvisma deva. Mēs ieraudzījām to, ko ikdienā varbūt bieži nepamanām, ka mūsu vidū ir ļoti talantīgi cilvēki un ka brīnumi nav jāmeklē nekur tālu, ir tikai jāatver acis un jāparaugās sev blakus.
Visu šo dienu laikā mēs arī rūpējāmies un mācījāmies sadarboties cits ar citu. Katram no mums bija kāds slepenais draugs, kuru nemanāmi vajadzēja iepriecināt. Visas trīs dienas gaisā virmoja patiesa sirsnība un draudzība. Noslēgumā visi saņēmām apliecinājumus par dalību apmācībās, atklājām arī cits citam ko ieguvām, kā jūtamies un ko ņemsim līdzi. Noslēdzoties triju dienu piedzīvojumam, nogurums bija ārkārtīgi liels, taču gandarījums un prieks ņēma virsroku. Tagad galvenais ir nepadoties un pamazītēm sākt pielietot iegūtās prasmes arī sava parlamenta darbībā.
Ieva Grēvele, parlamenta prezidente
2.11.2013.
PVĢ pilotē jaunu mācību grāmatu sēriju
Jau vairāku gadu garumā ģimnāzijā veiksmīgi turpinās sadarbība ar angļu valodas mācību grāmatu izdevniecību `Oxford University Press` (OUP). Jūnijā saņēmu OUP piedāvāju pilotēt vienu no izdevniecības jaunākajām mācību grāmatu sērijām – `Insight`.
Projekta ietvaros 2 ģimnāzijas klases - 1.A un 1.D par velti no izdevniecības saņēma grāmatu komplektu, kurā ietilpst mācību grāmata un darba burtnīca. Kopā grāmatas ir saņēmis 41 ģimnāzists. Ņemot vērā to, ka šogad skolām jānodrošina mācību līdzekļi, ir izdevies ietaupīt ļoti ievērojamu summu, ko vajadzētu iztērēt par angļu valodas mācību grāmatām.
Uzaicinājumu piedalīties jaunās mācību grāmatu sērijas pilotēšanā saņēma 5 Latvijas skolotāji. 3 skolas pilotē darba burtnīcu (Workbook) parastajā papīra versijā, viena - gan papīra, gan online režīmā, bet PVĢ ir vienīgā no šīm skolām, kurā pilotējam darba burtnīcu tikai online režīmā. Tā ir unikāla iespēja un jauna pieredze ne tikai ģimnāzistiem, bet arī man pašai. Workbook Plus online režīmā ir uz pusi vairāk uzdevumu un dažādu resursu nekā grāmatas papīra versijā. Skolēniem ir ērta un ātra iespēja papildināt zināšanas un uzlabot savas angļu valodas prasmes, izmantojot dažādus literatūras avotus, vārdnīcu, fonētikas, izrunas, gramatikas un citus izziņas avotus. Atsevišķā sadaļā ir apkopoti materiāli un uzdevumi, kas atvieglo un dažādo gatavošanos angļu valodas eksāmenam. Pēc darba veikšanas skolēni uzreiz redz sava darba rezultātu un, pēc vēlēšanās, saņem detalizētu kļūdu analīzi un norādes turpmākai kļūdu novēršanai. Savukārt, skolotājam ir iespēja pastāvīgi sekot skolēnu darba gaitai, regulēt un izvēlēties uzdevumus un to apjomu, salīdzināt atsevišķa skolēna vai visas klases izaugsmi un progresu, vai arī pēc vajadzības izvēlēties papildus uzdevumus vai teoriju rezultātu uzlabošanai. Darbi tiek automātiski izlaboti un rezultāti atspoguļoti diagrammās. Skolotāji var arī paši veidot savus testus, sazināties ar skolēniem utt. Tā ir efektīva un mūsdienīga metode kā sekot līdzi jaunākajām valodas attīstības tendencēm un virzieniem.
`Insight` ir 5 līmeņu mācību grāmatu sērija šobrīd ir izdoti tikai pirmie trīs līmeņi. Visu triju līmeņu mācību grāmatas jau ir apstiprinātas IZM.
Anna Verza, angļu valodas skolotāja-multiplikatore
27.10.2013.
Sacensības volejbolā starp vidusskolu komandām
25. oktobrī starp novadu vidusskolām norisinājās sacensības volejbolā. Meitenes sacentās Riebiņu vidusskolas sporta zālē - četru komandu starpā, savukārt zēniem konkurence bija sīvāka - septiņas komandas.
Ģimnāzijas meiteņu 1. komandai spraigā un saspringtā cīņā tomēr izdevās izcīnīt uzvaru, atstājot aiz sevis Līvānu 1. vidusskolas, Līvānu 2. vidusskolas un ģimnāzijas 2. komandas meitenes. Pirmajā komandā spēleja - Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Anželika Ivanova, Sintija Kozule, Ērika Gribonika, Beāte Pudule, Anna Svetlova un Laima Mukāne. Jāpaslavē arī otrās komandas spēletājas - Anastasiju Caicu, Kristiānu Zvērbuli, Renāti Malnaču, Kristu Šķēpu, Artu Katkeviču, Renāti Vaivodi, Ligitu Tumāni, kurām mazliet pietrūka saspēles savā starpā un izcīnīt 3. vietu.
Zēnu komanda uzvarēja savā apakšgrupā un pusfinālā, bet finālsspēlē piekāpās Rudzātu vidusskolas komandai. Sveicam 2. vietas ieguvējus - Ruslanu Danilovu, Edgaru Molnieku, Ričardu Kraupšu, Raivi Smagaru, Raivi Pastoru, Reini Vanagu, Agri Pugaini un Andi Pīzeli. Tagad gatavosimies Latgales zonas sacensībām.
Sporta skolotāji: Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
22.10.2013.
Latvijas skolēnu pašpārvalžu salidojums `Mūsu iniciatīvas Eiropas pilsoņu gadā`
Drēgnā 17. oktobra rītā, neziņas un cerību pilnas, mēs, parlamenta pārstāves Ieva (3.hk), Anete (2.d) un skolotāja Ingūna, devāmies ceļā uz Rīgas jauniešu centru `Kaņieris`, lai piedalītos skolēnu pašpārvalžu salidojumā.
Brauciena mērķis bija satikties ar pašiem aktīvākajiem skolu jauniešiem no visas Latvijas, iepazīt viņu darbus un prezentēt sevi, kā arī piedalīties grupu darbnīcās, lai smeltos jaunas idejas turpmākajam darbam. `Kaņierī` mūs laipni divu dienu garumā uzņēma Rīgas Skolēnu dome (vadītāja B.Vārna).
Kopumā salidojumā piedalījās vairāk nekā 150 jaunieši. Mēs tikām sadalīti darba grupās un nodarbības varēja sākties. Šo divu dienu laikā mācījāmies par komunikāciju grupā, komandas veidošanas principiem, guvām ieskatu arī par radošumu un iedvesmu gan teorijā, gan praksē, kā arī guvām radošas idejas telpu pārvērtībām. Tās ir prasmes, kuras noteikti varēsim izmantot arī savā darbā, dalīties redzētajos iespaidos arī ar pārējiem parlamenta un skolas audzēkņiem, bet, protams, tas, kas ir lielākais ieguvums šo dienu laikā, ir sastaptie cilvēki. Jāatzīst, ka turp devos ar bažām, vai spēšu saprasties ar vairāk kā 100 citiem jauniešiem, bet tagad varu teikt, ka darba grupa, kurā strādāju, bija aktīva, un jautrība pie mums nerimās ne uz mirkli. Tikai pāris stundu laikā, ko pavadījām kopā, mēs kļuvām par vienotu komandu. Prieks, ka arī tagad, esot katram savās mājās, uzturam kontaktus.
Pirmās dienas noslēgumā mums bija arī tikšanās ar viedajiem, starp kuriem bija Latvijā zināmie un vadošie žurnālisti, mūziķi, Saeimas deputāti un studenti. Vakara sarunas daudzās grupās pārsniedza atvēlēto laika limitu, jo ikvienam no mums gribējās ilgāk būt kopā un dalīties savos iespaidos. To apliecina arī fakts, ka daži no mums miegam atvēlēja vien pusstundu. Tomēr neskatoties uz to, nākamajā dienā bijām spara pilni turpināt iesākto.
Viennozīmīgi varu teikt, ka šīs bija jautrākās un aktīvākās šī rudens dienas, kas par spīti drēgnajiem laikapstākļiem, lika nemitīgi smaidīt un priecāties.
Ieva Grēvele, parlamenta prezidente
21.10.2013.
18.oktobrī Preiļu futbola laukumā notika novadu vidusskolu kausa izcīņa futbolā jauniešiem
18.10.2013. Preiļu futbola laukumā Notika novadu vidusskolu kausa izcīņa futbolā jauniešiem. PVĢ piedalījas ar divam komandam.
Apsveicam PVĢ pirmo komandu ar izcīnīto I vietu. Komanda spēlejēja Mārtiņš Lisovs, Andis Pīzelis 2.D, Ervīns Rusiņš, Reinis Vanags, Agris Pugainis 3.B, Edgars Molnieks, Guntis Sparāns 2.A, Edgars Stafeckis 2.BK, Artis Žukovs 1.A. Viņi arī izcīnīja tiesības piedalīties Latgales zonā kausa izcīņa futbolā vidusskolam 2014. gadā aprīlī.
Godām cīnījas II komanda, bet veiksme nebija viņu puse un tāpēc izcīnīta 4. vieta. Komandas satāvā spēlēja: Lauris Zalāns, Pauls Purviņs 3.B, Raivis Smagars, Raivis Pastors 3,HK, Andris Pastars, Ingus Stafeckis 3.A, Mārtīņš Brics 3.D, Aivis Sudniks 1.A, Artis Cimdiņš 1.B.
Paldies jauniešiem par apzinīgu darbu, gimāzijas goda aizstāvēšanā.
Sporta skolotāji: Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
19.10.2013.
Iepazīsimies vakars ģimnāzijā
16. oktobris Preiļu Valsts ģimnāzijā bija īpaša diena pirmo kursu audzēkņiem, jo viņi tika uzņemti ģimnāzistu pulkā. Trešās stundas laikā 2.kursu audzēkņi bija sagatavojuši sportiskus, intelektuālus un komandu veidojošus pārbaudījumus. Ar tiem visi pirmo kursu audzēkņi ļoti labi tika galā. Vakarā plkst.18.00 sākās dienas interesantākā daļa – pasākums. Šogad tas noritēja dabas stihiju zīmē. Pirmo kursu audzēkņiem bija jāiepazīstina ar sevi, savukārt trešo kursu ģimnāzisti sniedza padomus, kā veiksmīgāk iedzīvoties ģimnāzijā. Priekšnesumi bija interesanti un pārdomāti, pasākumā laiks ritēja ātri un nemanot pienāca mirklis, kad visi pirmkursnieki deva svinīgo zvērestu. Pasākuma noslēgumā visiem kopā tika dziedāta Preiļu Valsts ģimnāzijas himna kā apstiprinājums tam, ka mūsu spēks ir vienotībā un draudzībā.
Lai pirmkursniekiem interesants, izglītojošs, radošs laiks ģimnāzijā!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
18.10.2013.
Starptautiskais skolēnu apmaiņas projekts PVĢ
Laikā no 5. līdz 11. oktobrim Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās Merlet koledžas (Nīderlande) audzēkņi. Tās bija ilgi un dikti gaidītas dienas gan latviešiem, gan mūsu viesiem. Tā bija neaizmirstama un piedzīvojumiem bagāta nedēļa.
Pirmo kopīgo dienu pavadījām kā nu katrs vēlējās - kopā ar ģimenēm, boulingā vai baseinā. Šajā dienā varējām viens otru nedaudz vairāk iepazīt un sadraudzēties. Nedēļas laikā kopā ar apmaiņas projekta skolēniem iepazinām Latvijas valsti, tās vēsturi un kultūru, Preiļus, to apkārtni un skolu - tās vēsturi, tradīcijas un pasākumus, spēlējām dažādas iepazīšanās un sporta spēles. Darbojāmies dažādās radošajās darbnīcās - tautas deju, mūzikas, tautas rotaļu, dzijas leļļu gatavošanas, ziepju vārīšanas, kulinārijas un rotu darbnīcās.
Mūsu viesi ar aizrautību mācījās latviešu valodas vārdus īpašās nodarbībās, par to lielu paldies sakām skolotājai I. Patmalniecei. 9. oktobrī Merlet koledžas audzēkņi devās aizraujošā ekskursijā pa Latgali, kur viņi varēja iepazīt neskarto dabu, ezerus un pakalnus. Pēdējā dienā, ko pavadījām Preiļu Valsts ģimnāzijā, diskutējām par jauniešu dzīvi un problēmām Nīderlandē un Latvijā, mākslinieciski izpaudāmies Preiļu Mūzikas un Mākslas skolā, gatavojot piemiņas suvenīrus un dienas noslēgumā pavadījām kopīgu lielisku vakaru ar radošo darbnīcu prezentācijām, `Rūtoj` dziesmām un rotaļām, smiekliem un sarunām.
Piektdien, 11. oktobrī braucām uz Rīgu. Izbaudījām rudenīgo, dzestro, bet saulaino rītu pilsētā un plkst. 13:30 Rīgas lidostā, ar mīļiem un gariem apskāvieniem, sirsnīgiem un patiesiem `paldies`, pavadījām savus draugus.
Šāda veida projekts mums dod to sajūtu, kuras vadītiem, gribās savu valsti un zemi parādīt tikai no labākās puses, meklēt skaistākās vietas, stāstīt aizraujošākos stāstus un būt lepniem par to, ka esam latvieši un dzīvojam tieši Preiļos. Milzīgu, lielu un apaļu `paldies` sakām skolotājām Annai Verzai un Ilzei Rožinskai, protams, arī PVĢ direktorei, par ieguldīto darbu un sniegto iespēju iegūt jaunus iespaidus, draugus un pieredzi. Ar nepacietību gaidām martu gan mēs Latvijā, gan draugi Nīderlandē.
Agnese Mainule 2.a, projekta dalībniece
17.10.2013.
PVĢ ĢIMNĀZISTI PIEDALĀS ĀBEĻU STĀDĪŠANĀ
Šī gada 14. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijas Comenius projekta dalībnieki devās uz talku stādīt ābelītes. 26 aktīvi ģimnāzisti un skolotāja Anna Verza 11.30 devās ceļā uz plašo lauku, kur paredzēts strādāt. Enerģiskie ģimnāzisti, tērpušies darba drēbēs, ar smaidu sejā, izkāpjot no autobusa vēroja plašo darba lauku. Tomēr neviens nenobijās no platības un atvesto ābeļu skaita. Ģimnāzisti ar lielu sparu ķērās pie lāpstām un darba cimdiem. Sadalījušies pa pāriem, aktīvie jaunieši raka bedrītes, stādīja daudzās ābelītes. Pēc lielā darba sekoja maza atpūta, kuras laikā lauka saimnieks bija sarūpējis mums pusdienas. Paēduši, devāmies atpakaļ uz lauku. Ar nedaudz jaušamu nogurumu, taču platu smaidu sejās, jaunieši darbu turpināja. Kad nu jau tika iestādītas pēdējās ābelītes, ģimnāzistu sejās bija jaušams milzīgs lepnums un prieks par padarīto darbu. Prieks, ka arī laikapstākļi šo darbīgo, taču jauko dienu nesabojāja. Vairākas salauztas lāpstas, 2000 iestādītu kociņu, skaistā daba, jaukie cilvēki un pozitīvas emocijas ģimnāzistiem devusi šī diena. Liels lepnums par milzīgo darbu, protams, jaušams katrā no ģimnāzistiem, kuri piedalījās šajā talkā.
Agita Brikule, 3.HK
16.10.2013.
UNESCO nedēļa 2013
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (turpmāk UNESCO LNK) jau trešo gadu organizē UNESCO nedēļu, kas šogad norisināsies no 14. līdz 18. oktobrim. Nedēļas ietvaros, atzīmējot UNESCO Konvencijas par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas 10. gadadienu, ikviens aicināts izcelt lokālo mantojumu un vēl aizvien uzturētās tradīcijas.
Līdzdalība publiskajos pasākumos:
http://www.unesco.lv/files/UNESCO_nedelas_apkopojums_14102013_40d5a70d.pdf
Prezentācija par UNESCO Konvenciju par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu iedvesmai iesaistīties aktivitātē `Pastāsti par savu mantojumu`
http://www.slideshare.net/UNESCO_LNK/unesco-neda-2013-27100172
Vairāk informācijas par UNESCO nedēļu
http://unesco.lv/lv/unesco-nedela-2013-1/unesco-nedela-2013/
14.10.2013.
PVĢ ģimnāzistu parlaments piedalās pašpārvalžu dienā `Spalvas pa gaisu`
11. oktobris parlamenta dalībniekiem bija ilgi gaidīts un īpašs. Mūsu komandai tā bija pirmā lielā iespēja parādīt citiem, ko mēs spējam. Tā nu mazliet pēc plkst. 10.00 pulcējāmies kopā, lai vēlreiz pārrunātu nianses, sapostos un dotos pretī lielajam piedzīvojumam. Ģimnāziju pārstāvējām ar komandas nosaukumu `PVĢ supervaroņi` un ne velti, jo mums ikviens uzdevums ir pa spēkam.
Pasākuma sākumā citu skolu pašpārvaldēm prezentējām sevi, redzējām arī citu skolu pārstāvju interesantos priekšnesumus un video prezentācijas. Pēc tam sekoja sportiskās aktivitātes PVĢ sporta zālē. Jāatzīst, ka vairāk gan zālē valdīja smiekli, jautrība un draudzība, nevis sporta gars, tāpēc arī rezultāti visām komandām bija vienlīdzīgi. Starp spēlēm, veidojām arī kolāžu - vēstījumu citiem jauniešiem `Neklepo spalvas! Cīnies!`, kas pasākuma noslēgumā parādīja katras pašpārvaldes radošo garu.
Lai gan paspējām arī mazliet sagurt, tas bija tā vērts. Mēs kā parlaments noteikti daudz ieguvām – iepazinām cits citu mazliet vairāk, iemācījāmies sastrādāties un uzticēties vēl vairāk, ieguvām lielisku iespēju kopā ne tikai darboties, bet arī atpūsties. Ļoti ceru, ka tas viss mums palīdzēs turpmākajā darbā.
Paldies noteikti gribam teikt mūsu lieliskajai skolotājai - konsultantei Ingūnai Patmalniecei, kura mūs atbalstīja ne tikai gatavošanās procesā, bet arī pasākuma dienā bija ar mums.
Ieva Grēvele, parlamenta prezidente
12.10.2013.
5. oktobris - Preiļu parka dīķu un kanālu teritorijas sakopšanas diena
Vai ziniet kas ir projekts ELRII – 349 „Aqua Life”? Tā ir lieliska iespēja savest kārtībā dažādas ūdenstilpnes savās pašvaldībās.
Šogad Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas EKPI projekta ELRII – 349 „Aqua Life” ietvaros 10 pašvaldības Latvijā un Krievijā jau aicināja iedzīvotājus uz šādām sakopšanas talkām. Interesants ir šī projekta nosacījums – visās pašvaldībās talkām jānorisinās vienā dienā un vienlaicīgi. Šoreiz talkošana notika 5.oktobrī un sākās plkst. 10.00 Riebiņos, Dagdā, Preiļos, Ilūkstē, Līvānos, Daugavpils novada Višķu pagastā un projekta partneru pilsētās Krievijā – Sebežā, Pečoros, Pitalovā un Pleskavā.
Preiļos 5. oktobris bija ļoti īpašs, jo šeit norisinājās pirmā Preiļu parka dīķa un kanālu sakopšanas talka. Jau plkst. 10.00 sākās talcinieku reģistrācija ( kopā dienas laikā reģistrējās 91 talcinieks). Projekta ietvaros bija padomāts arī par talkai nepieciešamo inventāru – atstarotājiem, cimdiem, grābekļiem, lāpstām, ķerrām un motorzāģi – viss tika nodrošināts. Arī diena bija saulaina un labvēlīga darbam. Talkotājiem pašiem bija nepieciešams tikai silti saģērbties un talkot ar labu garastāvokli. Liels prieks bija arī par tiem uzcītīgajiem un brīvprātīgajiem talciniekiem, kuri ņēma līdzi savus cimdus, darbarīkus un pat motorzāģus, lai varētu piedalīties Preiļu parka sakopšanas darbos.
Šoreiz talkas galvenie uzdevumi bija Dzirnavu dīķa attīrīšanas darbi pie Preiļu 2. vidusskolas, Preiļu dīķa kanālu sakopšana, bīstamo parka koku izzāģēšana, lapu grābšana pie Mīlestības kalniņa un jaunās Preiļu parka slēpošanas trases sagatavošana ziemas sezonai. Taču arī citur talkotāji, cītīgi strādājot, attīrīja Preiļu parka dīķa un to kanālu krastus no zariem, atkritumiem un lapām. Laiks strādājot paskrēja nemanot un jau plkst. 14.00 visi tika aicināti pusdienās pie Preiļu estrādes. Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljons visiem talkotājiem bija sagatavojis gardu pārsteigumu. Tika piedāvāta garda zupa un putra. Pēc tam visi varēja panašķoties ar pīrādziņiem, cepumiem un šokolādēm. Neizpalika arī karsta tēja, lai neviens pēc talkas darbiem nesaslimtu. Kopā čakli strādājot, mēs esam sakopuši un padarījuši skaistāku mūsu Preiļu pilsētas parku.
Talkā piedalījās arī Preiļu Valsts Ģimnāzijas Comenius skolu partnerības projekta `4 dabas elementi un to ietekme uz mūsu dzīvi` dalībnieki. Skolotāja Anna Verza, kura ir šī projekta koordinatore, Comenius projekta ietvaros, aicināja projekta dalībniekus piedalīties šajā talkā. Šis pasākums bija cieši saistīts ar šī projekta tēmu. Liels paldies par piedalīšanos talkā PVĢ skolniekiem – Jūlijai Starovoitovai, Laurim Zalānam, Katrīnai Rečai, Dagnijai Verzai, Kristai Šķēpai, Sandrai Gžibovskai, Santai Fedotovai, Laimai Givoinai, Lailai Givoinai, Sintijai Ančevai, Luīzai Mihailovai, Agitai Brikulei, Dairim Ābolam, Dacei Marhiļevičai, Ervīnam Rusiņam, Zanei Čerpakovskai, Ērikai Gribonikai un 1.D kursa audzinātājai Ainai Leikucei!
Lai talka izdotos, bija nepieciešama liela uzņēmība, laba darba organizācija un veiksmīga idejas realizācija. Par visu to jāpateicas šī projekta darba organizatorēm: Zentai Igolniecei, Aleksandrai Jonānei, Inesei Matisānei un Līgai Upeniecei. Paldies arī visiem talkotājiem par lielisko kopābūšanas iespēju, par pozitīvajām emocijām un milzīgo gandarījuma sajūtu pēc sakopšanas darbiem. Tagad Preiļu parka teritorija ir kļuvusi vēl skaistāka un ļauj baudīt rudeni vēl krāšņāk. Uz tikšanos citās talkās!
Airita Erte,
Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.D kursa audzēkne un 5. oktobra talkas brīvprātīgā dalībniece

11.10.2013.
Latvijas Tautas frontei – 25
11. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijas zālē visiem ģimnāzijas kursiem notika Latvijas vēstures stunda par tēmu `Latvijas Trautas frontei (LTF) – 25`. Ģimnāzistiem bija iespēja atskatīties uz latviešu Trešās atmodas laiku 20. gadsimta 80. gadu beigās, kad veidojās tautfrontiešu kustība, kura aizrāva sabiedrību ar Latvijas neatkarības atjaunošanas ideju. Informācijai par LTF tika izmantota multimediju programma, kas atspoguļoja Tautas frontes rašanās cēloņus, apstākļus un attīstību, un deva iespēju skatīt video fragmentus par dažādām Atmodas laika aktivitātēm un interviju ar tautfrontiešu līderi Daini Īvānu, aplūkot tā laika fotoattēlus, dokumentus un pat klausīties Atmodas laika dziesmas. Tas bija stāsts ne tikai par LTF dinamisko vēsturi, bet arī par izvēlēm, kuras bija jāizdara Latvijas iedzīvotājiem sarežģītajos, bet vienlaikus aizraujošajos pārmaiņu laikos.
Arī šodien mēs piedzīvojam samērā sarežģītu un pārmaiņām bagātu laiku. Lai Latvijas Tautas frontes biedru pieredzes izzināšana palīdz mums visiem izdarīt pareizās izvēles, kas atnestu labumu mums katram pašam un Latvijas valstij!
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
8.10.2013.
27. septembrī notika Olimpiskā diena, ar kuru aizsākās veselības nedēļa
Veselības nedēļas ietvaros (30. 09.-3.10.) skolas vestibilā bija pieejami informatīvie plakāti, un notika dažādas aktivitātes.
Pirmdiena, 30. septembris, bija veltīta dejošanai un vingrošanai. Starpbrīdī pēc 4. stundas visiem ģimnāzistiem tika dota iespēja izkustēties un sasildīties, dejojot pazīstamu dziesmu ritmos. Lai gan skatītāju skaits bija krietni lielāks nekā drosmīgo dejotgribētāju, visi guva pozitīvas emocijas. Vakarā plkst. 19.00 notika šī gada pirmā aerobikas nodarbība pie skolotājas A. Leikuces. Otrdiena bija `Skriešanas diena`, kad ģimnāzisti devās uz Preiļu parka estrādi, lai piedalītos tradicionālajā `Veselības skrējienā`. Anastasijas Caicas vadībā visiem bija iespēja iesildīties pirms skrējiena un vēlāk arī iedzert siltu tēju. Trešdiena tika veltīta veselīgam uzturam. Ģimnāzistiem tika dota iespēja pusdienlaikā aizstāt ikdienas saldumus ar āboliem un burkāniem. 3. oktobris bija fizioloģisko rādītāju diena. Visiem tika dota iespēja izmērīt savu auguma garumu, nosvērties un izmērīt savu asinsspiedienu.
Lai gan ģimnāzijā veselības nedēļa jau noslēgusies, Preiļu Novadā tā tikai sākas, un ikvienam ir iespēja tajā piedalīties. Paldies visiem, kas piedalījās aktivitātēs un ceram, ka iegūtā informācija noderēs arī nākotnē.
Projekta organizatores: Anastasija Caica, Jūlija Starovoitova, Laima Mukāne
5.10.2013.
5. oktobrī Preiļu parkā TALKA!
Īpaši aicinu skolu jaunatni, skolu Pašpārvaldes aktīvistus un citus jauniešus būt aktīviem un iesaistīties talkas norisē!
Aicinu arī skolotājus, klases audzinātājus, vecākus un citus pieaugušos rādīt piemēru un motivēt jauniešus iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs!
Pulcēšanās Preiļu parka estrādē 5. oktobrī plkst. 10.00.
TIEKAMIES!Kopā jautrāk un siltāk!
Pārsūtiet šo info arī saviem draugiem, radiem un paziņām!
Tiekamies PREIĻU PARKĀ TALKĀ sestdien 5.oktobrī!!!
Ar cieņu, Santa Ancāne, Jaunatnes lietu speciāliste
Preiļu novada dome, Mob.t.: +371 29327010, E-pasts: santa.ancane@preili.lv
Seko:
http://www.preili.lv/page/274
http://www.draugiem.lv/www.preili.lv/
https://twitter.com/preilujaunietis
http://www.facebook.com/PreiluNovadaJauniesiem?ref=hl

1.10.2013.
Preiļu Valsts ģimnāzijas `Krosa skrējiena – 2013` rezultāti
1. oktobrī Preiļu parka estrādē notika `PVĢ krosa skrējiens – 2013`. Diena bija apmākusies un vēsa, bet tas nebija šķērslis aktīvajiem ģimnāzistiem cīnīties par labiem rezultātiem. Starp pirmo kursu meitenēm ātrākās bija: 3. vieta Inga Kodore (9:40), 2. vieta Linda Broka (9:39), 1. vieta Krista Šķēpa (9:27). Starp pirmo kursu zēniem ātrākie bija: 3. vieta Andis S. (11:18), 2.vieta Andris Puduls (10:53), 1. vieta Guntis Pastors (10:31).
Ātrākās 2.kursu meitenes: 3.vieta Anete Vintiša (9:06), 2. vieta Lāsma Beča (8:23), 1. vieta Anna Svetlova (8:11). Atrākie 2. kursu zēni: 3. vieta Pāvels Mičuls (11:57), 2. vieta Agris Broks (11:21), 1. vieta Austris Bogdanovs (9:55).
Ātrākās 3. kursu meitenes: 3. vieta Elīna Cimbolineca (9:06), 2. vieta Antra Veigule (9:02), Linda Pudule (9:01). Ātrākie 3. kursu zēni: 3. vieta Pauls Purviņš (11:08), 2. vieta Agris Pugainis (10:56), 1. vieta Andris Pastars (10:24)
Īpaši jāatzimē 1.D kurss, kurš piedalījās pilnā sastāvā.
Kopvērtējuma rezultāti par labākajiem kursiem visā krosā!
1. vieta 1. D ar 359 punktiem, 2. un 3. vietu dala 2.D un 3.D ar vienādu punktu skaitu – 302.
Liels paldies mūsu sponsoriem: Salang – P, Swedbank.
Paldies par piedalīšanos!

Krosa organizatori: Andris Puduls, Kārlis Sondors, Ričards Kraupša
30.09.2013.
PVĢ olimpiskā diena
27. septembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā sākās `Veselības nedēļa`. Piektdienas rīts bija apmācies un lietains, taču tas netraucēja skolēniem piedalīties sportiskajās aktivitātēs.No rīta visi kursi pulcējās, lai kopīgi dotos gājienā uz sporta skolas stadionu.
Ar augstu paceltiem skolas un klašu karogiem visi devāmies ceļā. Lai pasākumu padarītu interesantāku, katram kursam bija kāda atšķirības zīme, stils, piemēram, silti halāti, Rozā panteras, Supervaroņi, Baikeri, Disko. Kad bija sasniegts mērķis, pienāca laiks rīta vingrošanai, kuru vadīja skolotāja Aina Leikuce, pēc tam visi devās kopīgā skrējienā pa parku, bet vēlāk PVģ stadionā notika Futbola Zibensturnīrs, kurā sacentās visu kursu gan zēnu, gan meiteņu komandas. Lai gan laikapstākļi nebija diez ko patīkami, jo brīžiem smidzināja lietus un pūta auksts vējš, tomēr sportiskos ģimnāzistus tas neatturēja no spraigām spēlēm. Sveicam arī turnīra uzvarētājus: meiteņu grupā 2.A (1.vieta), 1.B(2.vieta), 3.vieta palika 3.D kursam, bet zēnu grupā uzvaras laurus plūca apvienotā 2.ABK kursu komanda, aiz sevis atstājot 3.B (2.vieta) un 3.D (3.vieta).
Tā kā `Veselības nedēļa` vēl rit pilnā sparā, droši apmeklējiet arī citus pasākumus un sportiskās aktivitātes. Liels paldies, ka bijāt tik atsaucīgi un pārbaudījāt savus spēkus futbolā!
Turnīra organizatori: Elīna Cimbolineca (3.D), Inga Kodore (1.B), Baiba Vjakse (1.B)
29.09.2013.
Rudens krosa stafetes
25. septembrī Vārkavas vidusskolas apkārtnē notika novadu skolu sacensības rudens krosa stafetes. Vidusskolu grupā 6 x 1000m stafetē ģimnāzijas pirmā komanda pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu un otrā komanda - otro. Apsveicam pirmās vietas ieguvējus - Anastasiju Caicu, Ēriku Griboniku, Annu Svetlovu, Agri Pugaini, Gunti Pastoru, Austri Bogdanovu. Tikpat lieli malači ir arī otrās vietas skrējēji - Lāsma Beča, Airita Erte, Santa Trūpa, Ričards Kraupša, Mārtiņš Mičuls un Andris Puduls.
Novēlam veiksmi un panākumus ģimnāzistiem arī turpmākajās sacensībās.
PVĢ sporta skolotāji
27.09.2013.
Tikšanās ar Valsts policijas pārstāvēm
Latvijas skolās no 23. – 27. septembrim tika izsludināta Drošības nedēļa, kad pastiprināti pievērsa uzmanību drošībai kā vērtībai. Šī pasākuma ietvaros arī Preiļu Valsts ģimnāzijā visiem audzēkņiem 25. septembrī notika tikšanās ar Valsts policijas pārstāvēm Anitu Pūgu un Jeļenu Kozeri. Viņas informēja jauniešus gan par gājēju, gan pasažieru drošības aktuālākajiem jautājumiem, kā arī detalizēti izstāstīja par administratīvajiem pārkāpumiem, kā arī paredzētajiem sodiem. Tika vērsta ģimnāzistu uzmanība arī par drošības jautājumiem, pārvietojoties ar velosipēdiem, mopēdiem, motocikliem, automašīnām, kā arī par atbildību pārkāpumu rezultātā. Tikšanās noslēgumā Valsts policijas darbinieces atbildēja uz ģimnāzistu jautājumiem.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
23.09.2013.
Preiļu Valsts ģimnāzijā ievēlēts jauns parlamenta sastāvs
Mācību gads ir sācies veiksmīgi: aizritējusi rudens izstāde, pētniecisko darbu konference, pirmās sporta sacensības, uzrakstīti arī pirmie kontroldarbi. Deviņu mēnešu maratons ir sācies.
Arī ģimnāzijas parlaments ir devis starta šāvienu savai darbībai. Pagājušajā nedēļā tika sasaukta pirmā sēde, lai ievēlētu un iepazītos ar jauno parlamenta sastāvu. Šogad mūsu pulks ir krietni lielāks, kopā sapulcējās 15 ģimnāzisti no visiem kursiem, lai izveidotu vienotu, spēcīgu un radošu komandu.
Sēdes laikā notika arī vēlēšanas, kuru rezultātā par ģimnāzijas parlamenta prezidenti tika ievēlēta 3.HK kursa pārstāve Ieva Grēvele, un par prezidentes vietnieci - Grieta Kolosova, 3.A kurss.
Apņemšanos ir daudz, arī darāmo darbu saraksts ir garš, bet mēs centīsimies būt stipri, aktīvi un darbīgi, lai gan skolotāji, gan ģimnāzisti, gan arī mūsu ciemiņi šeit justos labi. Priecāsimies sagaidīt atsaucību no ikviena. Gaidīsim jūsu ieteikumus un idejas.
Lai mums visiem šis ir izdevies un panākumiem piepildīts mācību gads!
Ieva Grēvele, parlamenta prezidente, 3.HK kurss
20.09.2013.
PVĢ konference par ZPD izstrādi
19. septembrī notika konference `Veiksmīga skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība` Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogiem un audzēkņiem, kuri 2013./2014. m.g. izstrādā zinātniski pētnieciskos darbus. Tās laikā dalībnieki klausījās un veica grupu darbu par zinātniski pētnieciskajiem darbiem (ZPD).
PVĢ pedagogi informēja klātesošos par tādām tēmām: Anita Lazdāne `Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības vadīšana un vērtēšana PVĢ un ZPD struktūra`, Silvija Kivko `ZPD valoda`, Ivars Pakers `ZPD tehniskais noformējums`. Interesi izraisīja Ineses Kundziņas, PVĢ absolventes, ZPD konferences dalībnieces, šobrīd LMA doktorantūras studentes, stāstījums par viņas pieredzi, izstrādājot ģimnāzijā savu ZPD. Viņa arī nosauca ZPD veiksmes formulu: 50% pedagoga darbs + 50% skolēna darbs = 100% labs ZPD. Daugavpils Universitātes asociētā profesore Elita Jermolajeva savā stāstījumā `Vai skolā vajadzīgi ZPD un SMU?` uzsvēra skolēna un pedagoga ieguvumus no ZPD izstrādes un analizēja iepriekšējā gada Latgales reģionālās skolēnu zinātniski pētnieciskās konferences, kas norisinājās Daugavpils Universitātē, rezultātus.
Konferences otrajā daļā ģimnāzisti izmantoja referentu sniegto informāciju, praktiski nosakot konkrēta ZPD mērķi, uzdevumus, hipotēzi un pētniecības metodes. Darba grupas vadīja ģimnāzijas skolotāji Ivars Pakers, Silvija Kivko, Anna Svile, Valentīna Pastare, Ilze Rožinska, Ineta Ivanova, Anna Verza, kuri izvirzīja apbalvošanai par līdzdalību konferences norisē aktīvākos ģimnāzistus. Konferences dalībnieki izvērtējuma anketā izteica priekšlikumu organizēt konferenci katru gadu, uzsverot, ka viņi šajā dienā guva vērtīgu informāciju un attīstīja prasmes ZPD izstrādē. Savukārt visi referenti un ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa vēlēja ģimnāzistiem un pedagogiem veiksmi un neatlaidību.
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
20.09.2013.
14.09.2013. notika Vārkavas novada 5. atklātais čempionāts vieglatlētikā
Šajā čempionātā ar panākumiem piedalījās vairāki PVĢ labākie vieglatlēti.
Linards Šmeiksts (3.D) 1. vieta tāllēkšanā un šķēpa mešanā;
Guntis Pastors (1.B) 1. vieta 1500m un 2. vieta 400m;
Raivis Pastors (3.HK) 2. vieta 400m.

Tuvu godalgotām vietām bija arī Raivis Smagars, Jānis Pastars, Mareks Kokorīts (3.HK).
Apsveicam zēnus ar panākumiem!
Sporta skolotāji Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
19.09.2013.
Rudens kompozīciju izstāde `Bagātais rudens`
Rudens šogad visus iepriecina ar savu brīnišķīgo laiku, vēl joprojām mēs varam baudīt ziedu burvību, pakāpeniski arī koki ietērpjas savā ierastajā rudens rotā, tāpēc no 10. - 13. septembrim arī ģimnāzijas telpās bija skatāma izstāde `Bagātais rudens`.
Visi kursi bija pacentušies - kompozīcijas bija interesantas, oriģinālas, atspoguļojot katra kursa īpašo stilu. Par tām varēja balsot gan pedagogi, gan paši kursi. Apkopojot rezultātus, 1. vietu ieguva 2.BK un 3.D kurss, 2. vietu – 1.D un 1.B kurss, savukārt 3. vieta tika piešķirta 3.HK kursam.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
10.09.2013.
Panākumi sacensībās `Vārkavas bezceļi 2013`
6. septembrī Vārkavas novadā notika skriešanas sacensības `Vārkavas bezceļi 2013`, distance - 6.7km.
Mūsu ģimnāzisti Austris Bogdanovs (2.D) un Guntis Pastars (1.B) veiksmīgi startēja šajās sacensībās. Austris Bogdanovs uzvarēja kopvērtējumā un saņēma medaļu un kausu, bet G.Pastars savā grupā palika 2., bet kopvērtējumā 3.
Apsveicam zēnus ar veiksmīgu startu, sākot mācību gadu, un novēlam viņiem panākumus citās sacensībās un mācībās.
Sporta skolotāji: Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
3.09.2013.
Mācību gada sākums ģimnāzijā
2. septembrī arī Preiļu Valsts ģimnāzijā tika uzsākts jaunais mācību gads. Plkst.9.00 audzinātāji savus ģimnāzistus gaidīja klases stundā, bet plkst. 9.50 visi pulcējās svinīgajā līnijā, kur pedagogus un audzēkņus uzrunāja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, PVĢ direktore Ligita Pauniņa. Lai tuvāk iepazītos ar pirmo kursu audzēkņiem, viņiem vajadzēja atbildēt uz dažiem jautājumiem, ar kuriem veiksmīgi tika galā.
Līnijā visus iepriecināja pirmā kursa meiteņu Airitas Ertes, Meldras Trūpas un Kristas Šķēpas sagatavotā dziesma. Savukārt trešo kursu audzēkņiem dziesmu veltīja Grieta Kolosova un Ilona Vilcāne. Saulainu un jauku noskaņu svinīgajā līnijā radīja folkloras kopas `Rūtoj` priekšnesums.
Kopā būšanas prieks kaut nedaudz mazināja skumjas par aizgājušo vasaru, dodot jaunas cerības un apņemšanās, kuras varēs piepildīt jaunajā mācību gadā.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Māris, Mārica, Maigurs
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster