PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Tradīcijas
TRADĪCIJAS
Pašpārvaldes diena
Pirmo kursu iesvētīšana, "Iepazīšanās vakars"
Ģimnāzijas svētki
Ziemassvētku - Jaunā gada pasākums, Ziemassvētku pasts
Valentīndiena
Joku diena, Humora vakars
Žetonu vakars
Haloween
Popiela

1.septembris
1.septembris! Cik skaisti skan šie vārdi, it sevišķi ja tie ietver domu, ka jauns mācību gads ir sācies, turklāt jau pirmā diena (un nedaudz arī 2 nākamās) ir kā mazs pasākums nevis diena, kad vajag mācīties.
Katru gadu ģimnāzijā sāk mācīties apmēram 110 skolēni. Viņi visi izskatās nedaudz nobijušies. Tas ir saprotami, jo skola, klasesbiedri un skolotāji ir sveši.
Jau šajā dienā pirmie kursi iepazīstas ar ģimnāziju. Te viņiem palīdz otrie un trešie kursi.
Gandrīz kā tradīcija 1.septembrī ir 2 raganu ciemošanās . Viņas it kā nejauši iemaldījušās pie mums ar kādu uzdevumu - brīdina, ka ģimnāzijā nopietni jāmācās, skolēniem jāaizstāv ģimnāzijas gods. Kovārnis (kurš tomēr ir vairāk līdzīgs cilvēkam) - putns no Preiļu ģerboņa - iepazīstina gan ar pašu pilsētu, gan ģimnāziju, jo skolēnu vidū ir daudz tādu, kuri nedzīvo ne Preiļos, ne Preiļu rajonā.
Pirmo kursu audzinātāji saņem žagaru saišķus, lai savus draiskuļus nedaudz iebiedētu. Līdz šim tie nav izmantoti. (Liekas, visi skolēni tiešām paklausīgi.)
Svinīgus vārdus vienmēr saka arī mūsu direktors, kurš liek saprast, ka svarīgas ir ne tikai mācības, bet arī visi pasākumi, kas notiek gada laikā.
Uz augšu

Tūrisma diena
Jau vairākus gadus šis pasākums pie mums ir aktuāls. Tūrisma diena ir pārmantota tradīcija, kuras pirmsākumi meklējami Preiļu 1.vidusskolā.
Gadiem ejot, šīs dienas trakulības ir nedaudz manījušās, bet, galvenais, ideja ir tik un tā palikusi: tā ir iespēja pirmajiem kursiem, kuri praktiski viens otru nepazīst, satuvināties un iepazīt pārējos.
Tūrisma diena ir pirmais īstais pasākums, kurā katrs parāda, uz ko ir spējīgs.
Šī diena vienmēr ir prieka, humora, trakulību, laimes asaru un kursu satuvināšanās diena. Mēs to pilnībā ikreiz izbaudām nevis pilsētā, bet gan brīvā dabā.
Preiļu rajonā ir kāda, mūsuprāt, vēl sabiedrības neskarta vieta: neliela, vienmēr saulaina un patīkama pļaviņa meža vidū. To arī mēs vienmēr apdzīvojam.
Nokļūšana līdz šim mežam ir dažāda: ejot kājām, braucot ar velosipēdiem vai mašīnām.
Šīs dienas patrioti, protams, ir pirmie kursi, kuri pirmajiem gaiļiem dziedot, jau pulcējas grupās vien, lai kājām veiktu šos nieka 8 km līdz pulcēšanās vietai meža pļaviņā.
Lielākā vēlēšanās viesiem ir: kaut tikai nelītu! (Kurš gan sevi cienošs ģimnāzists šajā dienā grib mācīties?)
Ugunskuru siltums un saules gaisma vienmēr savādākā skatījumā parāda mūsu skolotājus: viņi acīmredzami kļūst jautrāki, reizēm pat bērnišķīgi.
Katram kursam gandrīz vienmēr ir savs karogs, savs sauklis un atšķirības zīmes izskatā (tas, laikam, lai nepazustu).
Prestižākās (un bīstamākās, jo kāds var apmaldīties) parasti ir orientēšanās sacensības. Bija gadījums, kad daži cilvēki netīšām (Bet varbūt tīšām?) pazuda nelielajā mežiņā. Mazliet dīvaini izskatījās, ka direktors baltās biksēs brauc pa mežu ar velosipēdu un mežā atbalsojas viņa vārdi: "Meitenes! Meitenes!" Ko varētu padomāt nezinātājs no malas? Atliek tikai minēt. Katrā ziņā pazudušās tomēr tika atrastas - pusdienojot.
Lielākās ovācijas vienmēr izraisa virves vilkšanas sacensības, kuru devīze skan - "Kam lielāka masa, tam vara!". Tā gluži nevarētu teikt par vienu izņēmuma gadījumu, kad slaidās 1.H kursa meitenes neskaitāmas reizes uzveica varenos trešo kursu zēnus. Tajā reizē valdīja tāds azarts, ka lielākie asprāši centās likt likmes, kura puse uzvarēs. (Varu paziņot, ka toreiz jaunkundzes ieguva godpilno 3.vietu 12 komandu cīņā.)
Interesanti ir noraudzīties arī ģimnāzistos, kuri cīnās ar spilveniem, met šautriņus, čiekurus un veic daudzas citas darbības.
Lielu uzdrīkstēšanos prasa arī iešana pa baļķi ar grāmatu uz galvas, uz kuras vēl stāv pilna glāze ar ūdeni. " Šādā veidā tiek noskaidrota Mis Grācija. (Tas tik tiešām ir iespējams- iet un neizliet ūdeni no glāzes!)
Tūrisma dienā neizpaliek arī zupu vārīšana. Šīs dienas vēsturē ir palicis kāds zupas nosaukums: "Viss labs, kas labi beidzas." (Šāds nosaukums tāpēc, ka zupas sastāvdaļas meklētas turpat mežā un zem akmeņiem - tā vismaz apgalvoja pavāri.)
Kad mugurā jūtamas sāpes un kājas vairs neklausa, gan skolēni, gan skolotāji pamazām dodas uz autobusu, lai laimīgi nokļūtu atpakaļ mājās.
Jā, tikai veselā miesā mājo vesels gars!
Kur gan citur varam to arī atrast, ja ne brīvā dabā, kustībās un spēlēs.
Labi, ka nākošgad būs jauna Tūrisma diena!
Uz augšu

Veselības skrējiens
Viens no svarīgākajiem sporta pasākumiem PVĢ ir rudens veselības skrējiens. Tajā jāpiedalās visiem audzēkņiem, jo galvenais nav ātrums, bet gan pati piedalīšanās.
Šī "trakā skriešana" notiek Preiļu parkā, kur tiesneši, dalībnieki, skatītāji un tā sauktie "slimie" var vēl papildus izbaudīt rudens krāšņumu.
Veselība mūsu dzīvē ir īpaši svarīga, tāpēc 1.kursu meitenes skrien tikai 2 km, bet visi pārējie - 3 km. Reizēm tas nav viegli, bet, kas jādara, tas jādara.
Pēc šī skrējiena tiek noskaidroti labākie skrējēji, tālāk piedalīsies rajona krosā.
Ir tāds sakāmvārds: "Kāds darbs, tāda alga!". Tāpēc pēc šī skrējiena gala rezultāts ir neticams: labs garastāvoklis, gaišas domas un galvenais... silta tēja, kuru var saņemt tūlīt pēc finiša.
Uz augšu

Pašpārvaldes diena
Pajautāju, ar ko saistās vārds "pašpārvalde" PVĢ, un vairumā atbilžu varēja likt vienlīdzības zīmi starp vārdiem "pašpārvalde" = "neatkarība no skolotājiem" = "ko gribam, to darām"
Tā gluži nav, jo īsts haoss šajā dienā nekad nav bijis. Pašpārvaldes dienā valda īsts "brīvības gars" - vai nav jauki, ja garām ejošam skolotājam var draudzīgi uzsist uz pleca un uzsaukt: "Čau!"
Šajā dienā skolotāji ir tādi paši delveri un nebēdņi kā skolēni.
Skolotājiem tiek dota neliela atpūta, jo viņus aizstāj jauna "vadība (/valdība)" - trešie kursi ar savu direktoru un vietnieci. Skolotāju aizstājējiem tiek dota lieliska iespēja izbaudīt, kā tas ir - stāvēt klases priekšā un mēģināt kaut ko iestāstīt vismaz 20 cilvēku lielam brēcošam un kliedzošam baram. Problēmas tas, protams, sagādā, jo sava vecuma skolēnus ir grūtāk mācīt, nekā noņemties ar 10 vai 12 gadus veciem bērniem.
Tikmēr arī īstie skolotāji, baudot atpūtu, izbauda dažādas "mocības": iejūtas cietumnieku, ceturto kursu audzēkņu lomās un pārtop par Mis, Misis un Misteriem.
"Sākumā tas šķita ne visai pievilcīgi un patīkami, jo vēlējāmies šajā dienā garīgu un fizisku atslodzi. Vienubrīd es pat domāju, ka nepiedalīšos pasākumā, kur atkal skolotājs ir tēlotāja lomā, bet skolēns - skatītāja. Taču vērojot, kā trešie kursi rosījās, lai izskaistinātu Misis uzgājienu, arī man palika silti ap sirdi" - tā pēc šī pasākuma teica kāda skolotāja.
Daudziem atmiņā palikuši daudzie uzdevumi, jautājumi un konkursiņi.
Mēs zinām, ka nākotnē būs tikpat jauks pasākums, kad skolēni varēs atpūsties no skolotājiem, skolotāji - no skolēniem.
Uz augšu

Pirmo kursu iesvētīšana, "Iepazīšanās vakars"
Pirmie kursi ieņem savas vietas solos un gaida skolotājus, bet viņu vietā ierodas sveši cilvēki.Tā ir īpaša grupa, kuras uzdevums ir iesvētīt pirmos kursus. Šī grupa pārbauda gan muzikalitāti, gan zināšanas, gan ēšanas, kliegšanas un smiešanās prasmi, neiztiek, protams, arī bez sanitārās pārbaudes un smērēšanas (žēl, ka pēdējos gados smērēšana izpaliek, jo daži uzskata, ka tas ir pārāk traki. Tā (smērēšanas) vietā bija dažādas stafetes, kurā jauniņie rādīja savu precizitāti. kopības sajūtu un uzdrīkstēšanos.)
Pēc šīm nelielajām pārbaudēm kā 1-ie kursi, tā paši pārbaudītāji atviegloti uzelpo.
Aptaujājot 1-o kursu audzēkņus, konstatēju, ka viņus, gaidot iesvētīšanu, nomoka 3 jautājumi:
1) Kurā stundā?
2) Kādā vietā?
3) Kādi būsim pēc tam?
Bet, kad iesvētīšana ir garām, liekas, tik traki jau nemaz nebija!
Tā nemanot, caur spiedzieniem un skaļām dziesmām ik gadus pielavās "Iepazīšanās vakars", kurā katrs kurss sevi kaut kādā veidā parāda. Pirmie sevi prezentē, bet pārējie veido apsveikumus jaunajiem. Kā likums, ik gadus šajā pasākumā pirmie liek roku uz sirds un svinīgi solās mīlēt, cienīt PVĢ un nest tās slavu pasaulē, ārpasaulē un vēl tālāk...
Lai justos vienotāki, vienmēr dziedam PVĢ himnu, kura ir pašu ģimnāzistu veidota, nedaudz pārveidojot kāda dzejoļa tekstu.
Tieši pēc šī pasākuma notiek pirmā, ilgi gaidītā diskotēka, kura vienmēr ir labi apmeklēta.
Uz augšu

Ģimnāzijas svētki
Šis pasākums ir tikpat vecs, cik mūsu ģimnāzija, jo tie abi radās vienā dienā, tātad, arī vēsture tiem ir kopīga.
1996.gada 15.novembrī PVĢ bija lieli svētki: karoga iesvētīšana Preiļu katoļu baznīcā, svinīgs sarīkojums un balle.
Tajā dienā Preiļu baznīcā pulcējās visi ģimnāzijas pasniedzēji un audzēkņi, un viesi, kuru vidū bija arī latviešu režisors Jānis Streičs.
Tas bija ļoti īpašs un neatkārtojams brīdis, kad iesvētīja PVĢ karogu.
Vēlāk ģimnāzijā ieradās Preiļu katoļu draudzes mācītājs, lai iesvētītu pašu ģimnāzijas ēku.
Ne mazāk svinīgā veidā notika balles atklāšana, PVĢ audzēkņi - graciozākie un vislabākie dejotāji - elegantos tērpos dejoja polonēzi.
Tātad PVĢ ir kā maza valsts, kurai ir savs karogs, ģerbonis un himna.
Svinīgus vārdus vienmēr saka gan direktors, gan kāda cita Preiļu rajona ievērojama persona. Tie vienmēr ir labi, patiesi un skaisti vārdi, kas nāk no sirds.
Tajā dienā mūs pagodināja arī kāds simfoniskais orķestris. Šādā veidā ģimnāzistiem tiek mācīts mīlēt simfonisko mūziku, ne tikai to, kas skan diskotēkās. Ticiet vai neticiet, tas izdodas!
Ģimnāzijas svētkos visiem absolventiem ir iespēja satikt vecos draugus, klasesbiedrus un skolotājus, aprunāties un atcerēties laikus, kad paši mācījās PVĢ.
Laiks aizrit nemanot, un, balli slēdzot, visiem liekas, ka tā bija par īsu. Labi, ka tādas balles vismaz notiek!
Bet ... viss skaistais ātri beidzas.
Gaidīsim nākamos svētkus!
Uz augšu

Ziemassvētku-Jaunā gada pasākums, Ziemasvētku pasts
Ziemassvētku pasākumu ( atšķirībā no citiem pasākumiem) veido 1-ie kursi, kuriem, protams, palīdz viņu audzinātāji. Tieši pirmajiem ir jāveic lielais darbs - no gaiteņu izrotāšanas līdz pasākuma organizēšanai un vadīšanai.
Ideju šī pasākuma pamatā ir bijis daudz - katru gadu kaut kas jauns un nebijis, bet visspilgtāk manā atmiņā palikuši 2 pasākumi, kuros pati piedalījos.
Pirmā pasākuma pamatā ņemti motīvi no K.Skalbes pasakas "Kaķīša dzirnaviņas", bet otrā - 12 mēneši - tā kā ģimnāzijā bija 12 klašu kolektīvi (tikai tagad jau 13!). Katram bija iespēja sevi šajā mēnesī iemiesot un parādīt citiem.
Šogad Ziemassvētku pasākuma tēma ir "20.gs. mantojums", bet šis pasākums notiks 13.janvārāi. Ziemassvētki, manuprāt, ir gada labākie svētki, kurus vislabāk svinēt ģimenē, bet, ja ģimnāzija ir kā viena liela ģimene - kas var būt labākas par to!?

Neiztrūkstoša Ziemassvētku sastāvdaļa ir apsveikumi un dažādi vēlējumi. Tieši tam ir veltīts ģimnāzijas "Ziemassvētku pasts". Pastnieku lomā iejūtas paši ģimnāzisti, bet apveikuma kartītes drīkst sūtīt katrs : ģimnāzisti cits citam un skolotājiem un otrādi...
Uz augšu

Valentīndiena
Ak, mīlestība - tā ir vasaras nakts ar zvaigžņotām debesīm un zemes smaržu! Ak, mīlestība, tu pārvērt cilvēka sirdi ziedošā dārzā!
Kas tad īsti ir mīlestība? Vēja šalkas rožu ceros, nē, liesma, kas kvēlo asinīs...
Valentīndiena - mīlestības diena, kas ik gadus apciemo arī PVĢ. Šī viešņa mums visiem vienmēr liek justies savādāk, velnišķīgi labi.
Mēs rakstām saviem draugiem un draudzenēm mīļus apsveikumus, kā arī paši tos saņemam!
Visspilgtāk manā atmiņā palikusi mana pirmā Valentīndiena PVĢ. Tā kā ģimnāzijā ir divi gaiteņi, tiem bija doti nosaukumi: SALAUZTO un LAIMĪGO siržu gaiteņi. Uz sienām bija salīmētas papīra sirdis ar dažādām ģimnāzistu atbildēm uz šādiem jautājumiem:
1) Kad veicas mīlestībā?
2) Kuri ir lielākie siržu lauzēji - zēni vai meitenes?
Dažas meitenes šīs atbildes bija savākušas īsi pirms paša pasākuma. Sākumā visi bija nedaudz pārsteigti par šādiem jautājumiem, bet tik un tā atbildēja. Atbildes bija gan godīgas, gan izdomātas.
Katru gadu par goda titulu cīnās gan īsti, gan visbiežāk tā saucamie "vienas dienas" pārīši. Tiem ir jāpilda un jāatrisina dažādi uzdevumi.
Pagājušajā gadā šo pasākumu vadīja 4 velnenītes un 2 enģeļi, kuri savā starpā cīnījās starp uzticību un nodevību. Beigu beigās tomēr uzvarēja uzticība!
Valentīndiena vienmēr ir bijusi viens no mīļākajiem ģimnāzistu pasākumiem.
Uz augšu

Joku diena, humora vakars
Visā Latvijā labi pazīstams 1-ais aprīlis, kad joku cienītāji un lielākie humoristi darbojas, lai varētu kādu apmānīt un pēc tam gardi jo gardi pasmieties.
PVĢ ir šīs dienas atbalstītāja. Šī diena parasti sastāv no 2-ām daļām: "Joku diena" un "Humora vakars". Abas daļas ir saistītas, atšķirība ir laikā, kad tās notiek: jocīgais ģimnāzistu izskats ir manāms dienā (parasti garajos starpbrīžos varam apskatīt cits citu no galvas līdz kājām), bet lielākā izsmiešanās ir aktuāla vakarā, vērojot neparastus gadījumus no cilvēku dzīves.
Arī šajā pasākumā katrs kurss parāda sevi un to, kā saprot jokus.
Ko tik šai dienā pie mums nevarēja satikt! Gan bēgļi no Kosovas, gan mēmos, hipijus, lelles, biznesa dāmas. Taču nepārspējami bija skolotāji! Neskatoties uz dažu pesimistu iebildumiem, mans pirmais humora vakars izdevās pavisam labs. Manas klases meitenes to bija paņēmušas kā projektu, un pasākuma nosaukums bija "Oranžas sarunas vannā"(īstais nosaukums LTV-1 raidījumam ir "Oranžā vanna", bet kā jau joku dienā pienākas, nosaukums tika pārveidots). ). Šajā pasākumā savu dziedāt prasmi rādīja pasaulslavenie Bītli, bija ieradusies arī slavenība Lučano Pavarotti. Pavisam nejauši bija iemaldījusies arī kāda kosmētikas reklamētāja(make-up viņa tiešām bija ļoti "krāšņs"). Neizpalika arī konkursiņi, kuros varēja vinnēt pat auto(tiesa tikai rotaļu). Ja kāds teiktu, ka, tā sēžot zālē un neko nedarot, mēs kļūstam mazkustīgi, tas stipri maldās. Ja nezinājāt, tad smieklos ir daudz C vitamīna!
Uz augšu

Žetonu vakars
Lai cik grūti ir mācīties ģimnāzijā, labi, ka var apvienot triju gadu laikā iemācīto ar kādu pasākumu.
Šis pasākums pie mums nav svešs, jo tam ir jau ilgs pastāvēšanas mūžs, kas aizsācies vēl vidusskolā.
Žetonu vakaru organizē un vada paši 3. kursu audzēkņi, kurā parāda, kādas gudrības ir iemācījušies PVĢ.
Skatītāju lomā, diemžēl, nav ne pirmie, ne otrie kursi, bet gan topošo abiturientu vecāki un kādi citi radinieki.
Vakara gaitā tiek dziedāts un dejots. Katrs atceras pašu mīļāko, kas atgadījies šajos gados. Tam visam ir viens vienīgs mērķis -vēl mirkli kavēties atmiņās un pabūt kopā līdz šķiršanās brīdim. -Kā jau parasti, trešie saņem lietiņas ar PVĢ simboliku: vai nu gredzenus, vai piekariņus, vai žetonus, -Jā, skaisti mirkļi ir zelta vērti!
Uz augšu

Haloween - diemžēl šī tradīcija PVĢ jau ir izzudisi sakarā ar to, ka mums vairs nav pasniedzēju no ASV un Latvijā šie svētki nav populāri
Tumšākā rudens mēneša pēdējā dienā jeb 31.oktobrī, kad Latvijā ir veļu laiks, pasaule svin svētkus, kurus sauc par Halloween(Visu Svēto dienas priekšvakars). Arī mūsu ģimnāzijā šis pasākums 3 gadus nebija svešs, bet tagad tas, diemžēl, nepastāv. Halloween ieviesās pavisam nejauši: mūsu ģimnāzijai bija sadarbība ar ASV skolām, kuras sūtīja savus skolotājus, lai izglītotu mūsu ģimnāzistus. Tā kā šie svētki ASV ir gandrīz kā nacionālie svētki, Halloween notika arī pie mums.
Kā jau šādos svētkos pienākas, cilvēki iet ciemos(arī pie mums bija ieradušie ciemiņi no Druvas skolas) un izgrebj ķirbjus, kuri  ir bijuši ļoti dažādi.
Šis pasākums panīka, jo mums pašlaik nestrādā neviens skolotājs no ASV. Iespējams, nākotnē Halloween tiks atjaunots un šī tradīcija nostiprināsies.
Uz augšu

Popiela
Popiela -veca tradīcija, bet ne PVĢ. Nosvinējām tās nulto dzimšanas dienu. Nevarētu teikt, ka bija ļoti slikti, jo vakara gaitā uzstājās pasaulslavenas grupas (piemēram, BACKSTREET BOYS, SPICE GIRLS, GORKY PARK, THE KELLY FAMILY, bet vakara nagla, protams, bija THE PRODIGY.), bet tik un tā Popiela ir pasākums, kas kā tradīcija pastāvēja vidusskolā. Bet… Jauna skola, jauni pasākumi, un Popielai, vismaz pašreiz, mūsu ģimnāzijā nav atsaucības un piekrišanas.
Tik un tā vienīgā. Popiela bija lieliska. Bet tas nav aprakstāms! Tas bija jāredz pašiem!!!
Uz augšu


 

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Tālis, Tālavs, Marts
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster