PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2007. / 2008. mācību gads

4.07.2008.
`PAKAC` sadarbībā ar partneriem rīko filmu festivālu `Zaļā Zapte`!
Biedrība `Preiļu alternatīvās kultūras atbalsta centrs` (`PAKAC`) sadarbībā ar starptautisko īsfilmu festivālu 2ANNAS, biedrību KOMEDIA un Signi Baumani rīko filmu festivālu `Zaļā Zapte`.
`Zaļā Zapte` ir viens no pirmajiem jaundibinātās jauniešu organizācijas rīkotajiem pasākumiem, kura mērķis ir Preiļu un tuvākas apkārtnes iedzīvotājus iepazīstināt ar īsfilmu žanra savdabību.
Festivāla filmas paredzēts izrādīt 11., 18. un 25. jūlijā Preiļos, Kinoteātrī `Ezerzeme`.
11. jūlijā tiks izrādīta starptautiskā īsfilmu festivāla 2ANNAS piedāvātā filmu programma `Eiropas Jauno režisoru kino`.
18. jūlijā tiks izrādītas Baltijas jauniešu kino kompānijas KOMEDIA piedāvātās filmas (Vagona rēgs, Meža gūstā, Gliemezīši).
25. jūlijā tiks izrādītas lielu atzinību guvušās latviešu animatores Signes Baumanes animācijas filmas (Veterinārārsts, Teat Beat of Sex, Sieviete u.c.).
Seansu sākums plkst.18:00.
Ieeja brīva
Programma, afiša!
Festivāla `Zaļā Zapte` koordinatore Vineta Vilcāne, pakac@preili.lv, 26149207
18.06.2008.
12. PVĢ izlaidums!
2008. gada 20. jūnijā plkst.17.00 Preiļu kultūras namā notika PVĢ 12. izlaiduma sarīkojums.
Izlaiduma svinīgās daļas fotogalerija
Izlaidumā absolventi saņēma piemiņas veltes no skolas un audzinātājiem, bet atestātus par vidējo izglītību, sekmju izrakstus un sertifikātus varēs saņemt 18. jūlijā!
PVĢ administrācija
16.06.2008.
Noslēdzies stipendiju konkurss `Maximālā klase`
Noslēdzies sadarbībā ar `Latvijas Avīzi` izsludinātais stipendiju konkurss `Maximālā klase`, kurā varēja piedalīties 10. un 11. klases no visām Latvijas skolām. PVĢ 2.D kurss arī bija iesūtījis motivācijas vēstuli, pamatojot, kādēļ šī klase būtu pelnījusi labākās, gudrākās, `gaišākās` klases titulu.
1500 Ls gada stipendijas ieguvēja ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 11.E klase. PVĢ 2. D kurss nominēts kā `Vispusīgākā klase` savu dažādo interešu dēļ un saņems `LA` dāvātas grāmatas.
Mārīte Lisova, 2.D kursa audzinātāja
3.06.2008.
Skolēnu uzņemšana Preiļu Valsts ģimnāzijā!
Skolēnu uzņemšana 10. klasē notika 2008. gada 17. jūnijā. Iestājpārbaudījumi: plkst. 10.00. - latviešu valoda un plkst. 11.30. - matemātika.
Dokumentu iesniegšana 13. un 16. jūnijā no plkst. 9.00–16.00. Detalizēta informācija pieejama uzņemšanas noteikumos.
Sīkāka informācija pa tālr.65321663.
PVĢ administrācija
30.05.2008.
Mācību gads ir beidzies ...
30. maijā beidzas 2007./2008.mācību gads. Šis laiks ir īpašs arī mūsu pilsētai, kura svin savu jubileju. Tāpēc visi ģimnāzisti, viņu vecāki un pārējie Preiļu pilsētas iedzīvotāji tiek aicināti plkst.15.00 Preiļu KN uz ģimnāzijas mācību gada noslēguma koncertu, kurš šogad būs veltīts Preiļu pilsētai.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
26.05.2008.
Ir atkal izskanējis pēdējais zvans ...
23. maijā Preiļu Valsts ģimnāzijā izsaknēja Pēdējais zvans trešo kursu audzēkņiem, aicinot tos uz pēdējo klases stundu. Pēdējais zvans – tas ir mirklis starp paveiktu darbu triju gadu garumā un eksāmeniem. Lai treškursnieki justos droši šo pārbaudījumu laikā, pirmo kursu audzēkņi bija sarūpējuši interesantu ceļamaizi katram trešajam kursam. Tās bija ļoti dažādas – dziesma, deja, vērtīgi padomi, dažādas praktiskas lietas-, kuras, protams, iepriecināja visus klātesošos. Arī treškursnieki bija sagatavojuši ļoti jauku, interesantu priekšnesumu.
Lai veicas eksāmenos!
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
26.05.2008.
`Rūtoj` gatavojas dziesmusvētkiem
24. maijā Līvānu amatniecības centrā un tā apkārtnē valdīja liela rosība. Folkloras kopas no visas Latgales, kas ir izvirzītas uz 24. latviešu dziesmu un deju svētkiem, tikās un izspēlējas `mazos dziesmusvētkus` Līvānos. Arī mēs tur bijām ar savu tirgus programmu un ceram, ka Rīgā, īstajos svētkos publikai mūsu sniegums patiks!
Fotogalerija
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
26.05.2008.
`Latvju bērni danci veda`
24. maija vakarā Preiļu parka estrādē notika Latvijas skolu deju kolektīvu festivāla noslēguma koncerts. Folkloras kopas `Rūtoj` dalībnieki, kopā ar `Ceiruleiša` muzikantiem sagaidījām estrādē svētku gājiena dalībniekus ar īsti latgalisku mūziku, vēlāk skatītājiem devām ekskluzīvu iespēju, koncerta laikā pašiem iemēģināt deju soli uz estrādes. Diemžēl atsaucība nebija liela, bet tie, kuri dejoja, to darīja ar prieku!
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
26.05.2008.
PEPT Salaspilī
25. maijā Salaspils botāniskajā dārzā notika Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kopu nacionālais pasākums `Pulkā eimu, pulkā teku`. Mēs tur bijām - apskatījām botānisko dārzu, izgājām lielo dabas taku ar 11 uzdevumiem, gāzām podus, zīmējām hieroglifus un darījām daudz, daudz ko citu. Tad sekoja festivāla noslēguma koncerts, kur katrs novads dziedāja dziesmas, dancoja un stāstīja maizes gudrības, jo aizvadītajā mācību gadā pētījām visu, kas saistīts ar maizi. Diena bija brīnišķīga, jo pēc gariem laikiem beidzot spīdēja saulīte un bija silti!
Fotogalerija
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
21.05.2008.
PVĢ avīze `Pēdas` – labākā vidusskolu konkurencē
Rajona skolu avīžu konkursā `SkAvKo` PVĢ izdevums `Pēdas` atzīts par labāko vidusskolu grupā. Pēc gada dīkstāves `Pēdas` tika atjaunotas 2007. gada novembrī galvenās redaktores Ievas Pakeres (2.D) vadībā. Kopš tā laika, kā pamanījusi konkursa žūrija, PVĢ avīzīte ir piedzīvojusi ievērojamas pozitīvas izmaiņas.
Lai progress turpinās un neaptrūkstas lielisku ideju arī turpmāk!
Vizma Mičule (2.B)
20.05.2008.
SVEICAM RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes organizētās elektronikas olimpiādes laureātu!
2. vieta Edgaram Ruskulim (2.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
20.05.2008.
SVEICAM valsts atklātās matemātikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta Artūram Znotiņam (1.D)
atziniiba Jānim Eglītim (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
19.05.2008.
SVEICAM rajona krievu valodas olimpiādes UZVARĒTĀJAS!
Atzinība Mārītei Bižānei (3.A) un Aļonai Gorinai (3.A)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
16.05.2008.
Grāmatu svētki arī ģimnāzijā
Preiļu rajona Grāmatu svētku ietvaros 16. maijā plkst. 12.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā notika erudīcijas konkurss `Par Latviju, zemi svēto`, kuru vadīja LBAB valdes priekšsēdētāja Biruta Eglīte. Par konkursa uzvarētāju kļuva Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkne Vizma Mičule (2.B), otro vietu ieguva Laura Leikuma (2.B), uzvarētāji saņēma grāmatas un iespēju gada beigās doties braucienā ar kādu no Latvijas Bruņoto spēku kara kuģi vai kara lidmašīnu.
Plkst. 14.00 notika tikšanās ar mākslinieku, dzejnieku, mūziķi Jāni Anmani. Tikšanās laikā varēja apskatīt arī Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
14.05.2008.
Grāmatu svētki arī ģimnāzijā
Preiļu rajona Grāmatu svētku ietvaros 16. maijā plkst. 12.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā notiks erudīcijas konkurss `Par Latviju, zemi svēto`, kuru vadīs LBAB valdes priekšsēdētāja Biruta Eglīte, savukārt plkst. 14.00 visi interesenti tiek aicināti uz tikšanos ar Jāni Anmani.
Direktores vietniece audzināšanas darbā Ingūna Patmalniece
13.05.2008.
Panākumi valsts skatuves runas konkursā `Tu esi Latvija`!
Valsts skatuves runas konkursā `Tu esi Latvija` laureātu pulkā ierindojās arī Edmunds Strods (1.D). Apsveicam!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
11.05.2008.
Vokālās mūzikas konkursa `Balsis` finālā Mārim Skutelim 1. pakāpes diploms
10. maijā Rīgā notika vokālās mūzikas konkursa `Balsis` fināls, uz kuru pēc novada kārtas tika izvirzīts PVĢ solists Māris Skutelis. Viņa sniegumu žūrija novērtēja ar 1. pakāpes diplomu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
6.05.2008.
Iespēja piedalīties spēlē `ES Prāta Darbnīca`
Noteikumi: Spēlētāja/-as uzdevums ir atrast pareizo atbildi uz jautājumiem, kas saistīti ar Eiropas Savienību. Katram jautājumam tiek piedāvāti četri atbilžu varianti, no kuriem tikai viens ir pareizs. Katra jautājuma atbildēšanai atvēlētas 60 sekundes. Par katru pareizi atbildēto jautājumu spēlētājs saņem noteiktu punktu skaitu ... Informācija par spēli `ES Prāta Darbnīca`
Juris Erts, informātikas skolotājs
29.04.2008.
Rihards Vilcāns(2.A) - zēnu vokālistu konkursa `Aiviekstes lakstīgalas 2008` uzvarētājs!
Šogad, jau četrpadsmito reizi Madonas rajona Meirānu pamatskolā notika izcilajam tenoram Jānim Zāberam veltītais zēnu vokālistu konkurss `Aiviekstes lakstīgalas 2008`. Četrās vecuma grupās dalībnieki bija sagatavojuši un izpildīja trīs dziesmas - tautas dziesmu a cappella, latviešu komponista dziesmu un trešo - pēc savas izvēles.
Katrā vecuma grupā tika noteikti 1. - 3. vietu ieguvēji un viens - absolūti labākais, lielās balvas ieguvējs. Lielo balvu ieguva Rihards Vilcāns. Balvā ir Air Baltic dāvātās biļetes uz kādu Eiropas muzikālo pilsētu (Rihards izvēlas Romu) Rihardam un skolotājai, kā arī biļetes uz operas izrādi.
Iepriekšējos gados šajā konkursā ir piedalījušies, godalgotas vietas un atzinības saņēmuši Jānis Ludāns, Juris Vucāns, Jānis Pelšs, Māris Skutelis.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
29.04.2008.
Panākumi tradicionālās dziedāšanas konkursā `Dziesmu dziedu, kāda bija`
26. aprīlī Rīgas LB namā norisinājās Tradicionālās dziedāšanas konkursa `Dziesmu dziedu, kāda bija` fināls, kurā piedalījās f.k. `Rūtoj` dalībnieces Marta Vaivode un Lāsma Mukāne. Savā vecuma grupā Marta izcīnīja 2. vietu un Dižās dziedātājas titulu, Lāsma - 3. vietu un Dižās dziedātājas titulu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
28.04.2008.
30. aprīlī trešo kursu audzēkņu vecāki tiek aicināti uz kopsapulci!
30. aprīlī plkst.16.00 notiks trešo kursu audzēkņu vecāku kopsapulce.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
28.04.2008.
Panākumi rajona deju skatē!
XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkus gaidot, 27. aprīlī Preiļu Kultūras namā notika Preiļu rajona deju kolektīvu skate, kurā ar ļoti labiem rezultātiem startēja arī Preiļu Valsts ģimnāzijas deju kolektīvi `Dancari` un `Gaida`, iegūstot I pakāpes diplomus. Apsveicam!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
26.04.2008.
Preiļu Valsts ģimnāzijā notika atvērto durvju diena!
Preiļu Valsts ģimnāzija aicināja 9. klašu audzēkņus uz atvērto durvju dienu 2008. gada 26. aprīlī plkst. 10.00. Adrese: Kooperatīva ielā 6, Preiļos, LV-5301. Tālrunis uzziņām 5321663.
Fotogalerija
Ligita Pauniņa, PVĢ direktore
24.04.2008.
Valsts ģimnāziju vadības komandu seminārs Preiļos
23. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Valsts ģimnāziju vadības komandu pieredzes apmaiņas seminārs. Viesus Preiļos sveica Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs, Preiļu rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Andrejs Zagorskis. Mūsu ciemiņiem tika piedāvātā virtuālā ekskursija pa Preiļiem, kuru vadīja TIC vadītāja Irēna Kjarkuža, ģimnāzisti sniedza nelielu koncertu.
Savā darba pieredzē dalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi, viesi apmeklēja ģimnāzijas muzeju un Preiļu bibliotēku.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
22.04.2008.
Noslēdzies PVĢ šaha turnīrs!
Sīvā cīņā, meteņu konkurencē 3. vietu izcīnīja Evija Usāne(1.KH), 2. vietu Linda Puzāka (3.K), bet par turnīra absolūto čempioni kļuva Līga Štagere (2.D).
Ne mazāk spraiga bija konkurence starp zēniem. 3. vietu ieguva Jānis Koroševskis (3.D), 2. vietu izcīnīja Vitālijs Kabakovs (1.D) un 1. vieta Artūram Cišam (1.KH).
Arturs M. un Edgars P., turnīra organizatori
21.04.2008.
SVEICAM rajona konkursa `Pazīsti savu organismu` uzvarētāju!
3. vieta Mārtiņam Petrānam (3.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
18.04.2008.
Atskats uz Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkursu!
2008. gada 18. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā pirmo reizi notika `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss` ar mērķi paaugstināt skolēnu prasmes teksta ievadīšanā, izmantojot datu ievades aklo metodi. Šāds konkurss Preiļu rajonā notiek jau septīto gadu, taču šogad pirmo reizi konkurss tika paplašināts, iesaistot arī Rēzeknes rajona un Rēzeknes pilsētas skolas. Atšķirībā no `Preiļu rajona skolu Datorātrrakstīšanas konkursa` šoreiz tikās tikai datu ievades aklās metodes lietpratēji, tas ir, skolēni, kuri, rakstot ar datoru, neskatās uz tastatūru.
Šogad sacensībās piedalījās 11 skolēni no 6 Latgales reģiona skolām gan 5. – 9. klašu grupā, gan arī 10. – 12. klašu grupā.
Līdzīgi kā Preiļu rajona konkursā, arī šoreiz, lai sacensību dalībniekiem nebūtu jāgarlaikojas, kamēr žūrijas komisija apkopo sacensību rezultātus, skolēniem bija iespēja lietderīgi pavadīt laiku un sacensties krustvārdu mīklu minēšanā, uz kuru jautājumiem atbildes bija rodamas Internetā.
Šogad par konkursa uzvarētāju kļuva Māris Graudiņš (10. klase, Līvānu 1. vidusskola), kurš uzstādīja labāko rezultātu abās klašu grupās – 269,2 simboli vienā minūtē, rakstot ar aklo metodi!
Preiļu Valsts ģimnāziju `1. Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkursā` veiksmīgi pārstāvēja Oskars Pakers (2.D), izcīnot 3. vietu (rakstot 198,2 simbolus minūtē!)! Apsveicam!
`Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkursu` ir paredzēts rīkot arī turpmāk, iesaistot arvien vairāk Latgales reģiona skolu un aklās metodes lietpratēju!
Paldies visiem skolotājiem par atsaucību un skolēnu sagatavošanu konkursam!
Latgales reģiona 2008. gada datorātrrakstītāju 1. sacensību rezultāti
Fotogalerija
Edīte Šņepste, PVĢ absolvente, konkursa organizatore
Juris Erts, informātikas MA vadītājs

17.04.2008.
SVEICAM Valsts fizikas olimpiādes laureātus!
2. vieta Oskaram Pakeram (2.D)
3. vieta Zanei Jaunromānei (2.D)
atzinība Kasparam Rivaram (2.D), Artūram Znotiņam (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
17.04.2008.
SVEICAM Valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādes laureātus!
3. vieta Kristīnei Tropai (3.A)
atzinība Dagnijai Brusai (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
17.04.2008.
SVEICAM Valsts kultūras vēstures olimpiādes laureāti!
Atzinība Mārītei Bižānei (3.A)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
17.04.2008.
SVEICAM Valsts mājturības/mājsaimniecības olimpiādes laureāti!
Sertifikāts par labi izstrādātu izstādes darbu Dacei Punculei (2.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
16.04.2008.
Panākumi Latgales novada olimpiādē lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`
26. martā Daugavpils universitātē notika tradicionālā Latgales novada olimpiāde lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`, kurā piedalījās arī PVĢ audzēkņi. Oskars Pakers (2.D) izcīnīja 2. vietu.
Apsveicam!
Juris Erts, informātikas skolotājs
15.04.2008.
Iespēja tikties ar LU Sociālo zinātņu fakultātes pārstāvjiem!
24. aprīlī trešo kursu audzēkņiem būs iespēja tikties ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Informācijas tehnoloģiju un bibliotēkzinātņu nodaļas pārstāvjiem.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
14.04.2008.
Preiļu rajona 2008. gada datorātrrakstīšanas konkursa rezultāti!
2008. gada 11. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā nu jau septīto gadu pēc kārtas notika `Preiļu rajona skolu datorātrrakstīšanas konkurss`.
Šogad sacensībās piedalījās 39 skolēni no rajona skolām gan 5. – 9. klašu grupā, gan arī 10. – 12. klašu grupā, kas ir visu laiku augstākais dalībnieku skaits konkursā!!!
Šogad jau ceturto gadu pēc kārtas veiksmīgi notika arī sacensības, izmantojot aklo metodi, t.i., skolēni rakstīja, pilnīgi neskatoties uz tastatūru. Ļoti priecē tas, ka aklās metodes lietpratēju skaits ar katru gadu pieaug un šogad konkursā piedalījās 9 skolēni, kuri izmantoja tieši šo metodi.
Tieši tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad sacensību starplaikā, lai dalībniekiem nebūtu jāgarlaikojas, papildus notika arī konkurss informācijas meklēšanā Internetā, kas šoreiz tika noformēts krustvārdu mīklas formātā, respektīvi, konkursa dalībniekiem bija jāatrisina krustvārdu mīkla ar 15 jautājumiem, uz kuriem atbildes bija rodamas Internetā, un viktorīna par dažādiem informāciju tehnoloģiju jautājumiem, kurā idejas jautājumiem tika smeltas Interneta lapā http://www.times.lv. Arī šogad, līdzīgi kā pagājušā gadā, jautājumu sagatavošanā piedalījās arī paši sacensību dalībnieki, proti, katrs bija sagatavojis 3 jautājumus kā mājasdarbu (no šīs lapas), braucot uz konkursu.
Šogad par konkursa uzvarētāju un ātrrakstīšanas rekorda īpašnieku kļuva Māris Graudiņš (10. klase, Līvānu 1. vidusskola), kurš uzstādīja absolūti labāko rezultātu - 280,4 simboli vienā minūtē, rakstot ar aklo metodi. Tas ir arī līdz šim labākais rezultāts `Preiļu rajona skolu Datorātrrakstīšanas konkursa` nu jau septiņu gadu pastāvēšanas vēsturē.
Preiļu Valsts ģimnāzija sacensībās piedalās, izmantojot tikai aklo metodi. Šogad 2. vietu izcīnīja Uģis Vilcāns 3.D (rakstot 253,2 simbolus minūtē!) un atzinību izcīnīja Oskars Pakers 2.D (rakstot 160,2 simbolus minūtē!).
Apsveicam un novēlam veiksmi reģiona sacensībās, kurās šogad piedalīsies Preiļu un Rēzeknes ātrrakstītāji ar aklo metodi!
Arī šogad balvas labākajiem sponsorē SIA `Axel` un SIA `Salang-Preiļi`! Paldies personīgi šo firmu vadītājiem Aldim Bukam un Gunāram Svilānam!
Šogad, pirmo reizi konkursa pastāvēšanas vēsturē, mūs atbalstīja arī ātrdrukāšanas vortāls Raiti.lv, kas dāvināja konkursa dalībniekiem iespēju 6 mēnešus bez maksas apgūt ātrrakstīšanu un pilnveidot savas iemaņas interneta vidē. Paldies personīgi projekta vadītājam Uldim Strautkalnam!
Ar sacensību rezultātiem var iepazīties PVĢ mājas lapā (pieejami arī iepriekšējo gadu rezultāti).
Pasākuma fotogalerija
Edīte Šņepste, PVĢ absolvente, konkursa organizatore
Juris Erts, informātikas MA vadītājs

13.04.2008.
Pulkā eimu, pulkā teku
Sestdien, 12. aprīlī folkloras kopa `Rūtoj` piedalījās Dienvidlatgales skolēnu folkloras kopu sarīkojumā. Šī gada tēma - `Maize`. Diena izvērtās ļoti interesanta - maizes stunda Līvānu amatniecības centrā, kuru vadīja Aglonas maizes muzeja vadītāja, pēcpusdienas pasākums Līvānu 1. vidusskolā ar garšīgām pusdienām, maizes, pīrāgu un cepumu degustāciju, kā arī ar interesantiem un saistošiem maizes stāstiem folkloras kopu izpildījumā. Paldies pasākuma rīkotājai Annai Kārklei, visiem viņas palīgiem un pasākuma sponsoriem par garšīgajiem cienastiem!
Daži fotomomenti
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
11.04.2008.
Panākumi novada konkursā `Balsis`!
10. aprīlī Daugavpilī notika Latgales novada mazo muzikālo kolektīvu konkurss, kurā piedalījās PVĢ vokālais ansamblis un ieguva 2. pakāpes diplomu, solists Māris Skutelis ieguva 1. pakāpes diplomu.
Konkursu vērtēja VJIC žūrija.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
07.04.2008.
PVĢ kora panākumi
5. aprīlī Daugavpilī notika Latgales novada koru skate 24. Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. PVĢ koris gatavo programmu svētku atklāšanas koncertam un skatē izcīnīja 1. pakāpes diplomu.
Koru sniegumu vērtēja dziesmu svētku virsdiriģenti Māris Sirmais, Aira Birziņa, Arvīds Platpers.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
06.04.2008.
`Rūtoj` piedalās starptautiskā semināra `Paint your own picture` noslēguma pasākumā Rāznā!
No šā gada 28. marta līdz 4. aprīlim notika starptautiskais seminārs `Paint your own picture`, kurš norisinājās viesu mājā `Ezerkrasti`, Rāznas ezera krastā. Semināru organizēja Līga Grundšteine no Latvijas, Naomi den Besten no Nīderlandes un Anna Wohlesser no Austrijas ar NVO Klubs `Māja` palīdzību. Dalībnieki bija vairāk kā no 10 dažādām valstīm. Semināra galvenie temati bija Creativity, Partisipation un Empowerment. Neformālā izglītība tika balstīta uz `Self direction learning`. Seminārs notika angļu valodā.
Vienā no pēdējiem vakariem, visiem dalībniekiem tika sagatavots pārsteigums, ko viņi paši uzzināja pēdējā brīdī, kad ieradās mūsu skolas folkloras kopa `Rūtoj`. Visi ārzemnieki bija sajūsmā par latviešu folkloru, klausījās, dziedāja līdzi un dejoja līdz spēka izsīkumam.
Fotogalerija
Santa Dakule (2.A), projekta dalībniece
5.04.2008.
Panākumi Latgales novada sacensības basketbolā `Vidusskolu kauss`
Š.g. 3. aprīlī Rēzeknē notika Latgales novada sacensības basketbolā `Vidusskolu kauss`, kurās piedalījās abas PVĢ meiteņu un zēnu izlases.
Meitenes septiņu komandu konkurencē, palaižot priekšā Daugavpils meitenes un zaudējot 2 punktus Rēzeknes Valsts ģimnāzijai, ieņēma 3. vietu.
Komandā spēlēja: Laura Mazure, Zane Ceriņa, Alīna Baranova, Linda Puzāka, Daira Rozentāle, Dace Bernāne, Sintija Vasiļevska un Baiba Volonte.
Zēni ierindojās godpilnajā 2. vietā. Pirmajā vietā – Rēzeknes 1. vidusskolas zēnu komanda un 3. vietā – Daugavpils Valsts ģimnāzijas zēnu komanda.
Komandā spēlēja: Aigars Indrikovs, Andis Jonāns, Guntis Utināns, Mārtiņš Zarāns, Jānis Zarāns, Jānis Rubinis un Gaidis Plivda.
Malači!
Aina Leikuce, sporta skolotāja
4.04.2008.
PVĢ notika tikšanās ar RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes pārstāvjiem
4. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes pārstāvjiem. Viņi sniedza arī sīkāku informāciju par studēšanas iespējām citās šīs augstskolas fakultātēs.
Fotogalerija
Direktores vietniece audzināšanas darbā Ingūna Patmalniece
3.04.2008.
`Dieva dota tā maizīte`
Pirmdien, 31. martā PVĢ zālē notika danču pasākums `Dieva dota tā maizīte`. Pasākumā piedalījās folkloras kopa `Rūtoj` un VIA `D-Light` akustiskā versijā.
Ģimnāzistiem bija iespēja aktīvi piedalīties rotaļās un brīvdienās iesīkstējušās kājiņas izlocīt danču soļos, kā arī uzzināt senču gudrības par maizītes tapšanu.
Pasākuma dalībnieki tika cienāti ar rudzu graudiem un īstu rudzu maizīti.
Paldies visiem par atsaucību.
Fotogalerija
Lāsma Mukāne, Guntra Zagorska 1.d, pasākuma organizatores
2.04.2008.
SVEICAM Valsts publiskās runas konkursa `Dažādā pasaule un es tajā` laureātus!
2. vieta Kasparam Biezaitim (3.D)
3. vieta Laurai Mazurei (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
31.03.2008.
Dienvidlatgales tradicionālās dziedāšanas konkurss `Dziedu dziesmu kāda bija`
28. martā Līvānos notika seminārs folkloras kopām un tradicionālās dziedāšanas konkurss `Dziesmu dziedu kāda bija`.
Semināra laikā bija praktiskā nodarbība dziedāšanā, kuru vadīja MA pedagoģe Anda Beitāne. Viņa deva lietišķus norādījumus dziedāšanas kvalitātes uzlabošanai.
Tradicionālās dziedāšanas konkursā piedalījās folkloras kopas `Rūtoj` dalībnieces Marta Vaivode(1.A), Lāsma Mukāne(1.D) un Evija Usāne(1.H). Visas trīs mūsu dziedātājas ieguva Dienvidlatgales Lielās dziedātājas titulu.
26. aprīlī uz valsts finālu ir izvirzītas Lāsma un Marta. Turēsim īkšķus!
Fotomomenti
Ilze Rožinska, folkloras kopas `Rūtoj` vadītāja
28.03.2008.
SVEICAM Valsts MATEMĀTIKAS olimpiādes laureātus!
3. vieta Jānim Eglītim (1.D), Artūram Znotiņam (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
28.03.2008.
SVEICAM Valsts ķīmijas olimpiādes laureātu!
Atzinība Mārtiņam Petrānam (3.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
28.03.2008.
Sveicam rajona vizuālās mākslas olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta Līgai Uzulnīcei (2.V)
3. vieta Kristapam Ancānam (2.D)
Atzinība Artūram Znotiņam (1.D), Mārītei Zīmelei (1.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
28.03.2008.
SVEICAM Latgales novada 4. atklātās fizikas olimpiādes laureātus!
1. vieta Zanei Jaunromānei (2.D)
2. vieta Jānim Eglītim (1.D)
Atzinība Mārītei Luriņai (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
27.03.2008.
Rajona SKZPD konference
26. martā notika Preiļu rajona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference, kurai tika iesniegti 23 vidusskolēnu darbi dažādās jomās.
Lai gan konference notiek pavasara brīvdienās, 21 skolēns prezentēja savu darbu. Uz valsts konferenci izvirzīja 11 darbus, no tiem 5 no Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Fotogalerija
Valentīna Pastare, PVĢ izglītības metodiķe
26.03.2008.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
26. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma `Migrācija sekmē ES ekonomisko attīstību`. Turnīrā piedalījās Rudzātu vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas debatētāji.
Pateicības par veiksmīgu piedalīšanos saņēma no Preiļu Valsts ģimnāzijas Ieva Pakere, Kaspars Rivars (2D), no Rudzātu vidusskolas Jānis Bruģis un Vita Budencova.
Apsveicam!

Labākie debatētāji no katras dalībskolas dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 26. aprīlī Iecavas vidusskolā.
Lai veicas!
Valentīna Pastare, Latgales novada debašu centra `Preiļi` koordinatore
25.03.2008.
SVEICAM rajona ķīmijas olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
1. vieta Mārtiņam Petrānam (3.D), Oskaram Pakeram (2.d)
2. vieta Artūram Znotiņam (1.D), Marijai Skvorcovai (3.D)
atzinība Laurai Mazurei (3.D), Kasparam Rivaram (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
18.03.2008.
18. martā notika Preiļu rajona skolēnu sporta spēles basketbolā jauniešiem vidusskolu grupā
PVĢ 1. komanda – Aigars Indrikovs, Andis Jonāns, Guntis Utināns, Mārtiņš Zarāns, Jānis Zarāns, Jānis Rubinis Gaidis Plivda, Jānis Brokāns sešu komandu konkurencē izcīnīja 1. vietu.
PVĢ 2. komanda palika 4. vietā.
2. vietā Līvānu 1. vidusskola,
3. vietā Aglonas vidusskola.
Apsveicam!
Fotomomenti
Aina Leikuce, sporta skolotāja
14.03.2008.
Makulatūras vākšanas konkurss `Šķirojot saudzēsim!`
Lai rosinātu taupīt resursus un rūpēties par apkārtējo vidi, SIA `Preiļu saimnieks`, Preiļu novada dome, AS `Latvijas Zaļais Punkts` aicina skolēnus un skolu pedagogus piedalīties konkursā ar devīzi `Šķirojot saudzēsim!`
Ja esi ieinteresēts piedalīties konkursā, tad savāc makulatūru (avīžpapīru, kartona kastes, rakstāmpapīru, grāmatas, žurnālus u.c.) un nogādā uz skolu līdz 2. aprīlim. Tā tiks nosvērta, katra skolēna atnestās makulatūras svars – piereģistrēts.
Balvu fonds ir visai iespaidīgs. 1. vietas ieguvējs saņems Ls 40, 2. vietas – Ls 30, 3. vietas – Ls 20, 4. un 5. vietas – pa Ls 5 katrs. Dāvināti tiks arī LZP suvenīri.
Izmantosim iespēju sakopt vidi un gūt vērtīgas balvas!
Vizma Mičule, parlamenta pārstāve
10.03.2008.
Skolotāja Franča Livmaņa grāmatas atvēršanas svētki!
14. martā notika skolotāja Franča Livmaņa grāmatas `Uzdevumi un pārbaudes darbi ķīmijā vidusskolai` atvēršana. Mācību līdzeklis ir paredzēts vidusskolu skolēniem vispārīgās un neorganiskās ķīmijas kursa ātrai atkārtošanai, zināšanu vispārināšanai.
Grāmatas atvēršanas fotomomenti
Valentīna Pastare, izglītības metodiķe
08.03.2008.
Ir noslēdzies Preiļu Valsts ģimnāzijas strītbola turnīrs!
Turnīrs ilga 2 dienas (04. - 05. marts). Tajā piedalījas no katra kursa viena komanda,kuras sastāvā bija 2 meitenes un 1 zēns. Katra komanda izspēlēja ar katru, tāpēc uzvarēja tiešām labākie!!!
Sīvā konkurencē par līderiem kļuva un 1. vietu izcīnija 3.D kurss (Aigars Indrikovs, Laura Mazure, Kristīne Morozova), aiz sevis atsājot 1.HK (Jānis Rubins, Daira Rozentāle, Olga Džeriņa) - 2. vieta un 3.A (Andis Jonāns, Zane Ceriņa, Karīna Boreika) - 3. vieta.
Paldies par atsaucību!
Fotogalerija
Zane Ceriņa, Jolanta Rubine, Linda Puzāka - turīra organizatores
7.03.2008.
2008. gada `Žetonu vakars`
7. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā notika 3. kursu Žetonu vakars. Lai viss ritētu gludi notika dažādi mēģinājumi, kuros ar skolotāju un skolēnu palīdzību tika sagatavoti interesanti priekšnesumi. Vakars tika veidots kā raidījuma `Skats no malas` 3 gadu apskats, kura galvenie varoņi bija 3. kursu ģimnāzisti. Tika rādīti ne tikai jautri un atraktīvi priekšnesumi, bet arī nopietni un liriski. Uzstājas gan dziedātāji, gan deju grupas. Pēc svinīgā koncerta visi devās uz klašu telpām un tika pasniegti ģimnāzistu žetoni.
Pasākuma fotogalerija
6.03.2008.
PVĢ meiteņu komanda basketbolā izcīna 1. vietu!
Preiļu rajona skolēnu sporta spēlēs basketbolā vidusskolu meitenēm 6 komandu konkurencē Preiļu Valsts ģimnāzijas 1. komanda – Laura Mazure, Zane Ceriņa, Alīna Baranova, Linda Puzāka, Daira Rozentāle, Dace Bernāne un Karīna Boreiko izcīnīja 1. vietu. 2. vietā – Līvānu 1. vidusskolas komanda, bet 3. vietā – PVĢ 2. komanda – Baiba Volonte, Sintija Vasiļevska, Karīna Cvetkova, Laura Leukuma, Evita Bitāne, Olga Džeriņa, Marta Vaivode.
Meitenes – MALAČI!
Aina Leikuce, sporta skolotāja
5.03.2008.
SVEICAM rajona vēstures olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
1.vieta Sandrai Kursītei(3.d)
3.vieta Aigai Rubinei (3.B)
Atzinība Kristīnei Karpiņecai (3.B)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
05.03.2008.
4. marts - projektu diena!
Projektu nedēļas pēdējā dienā ģimnāzisti prezentēja savus projekta, kursa un zinātniski pētnieciskos darbus. Atbilstoši izvēlētajai tēmai, katrs ģimnāzists to veica vienā no astoņām darba grupām: latviešu valodas un literatūras, svešvalodu, dabaszinību (fizika, ķīmija) un matemātika vai dabaszinību (bioloģija), sociālo zinību (vēsture, kultūras vēsture) vai sociālo zinību (ekonomika, psiholoģija), informātikas, kustību un izpausmes darba grupās.
Interesantākie darbi tika izvirzīti uz rajona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu skati. Lai veicas!
Daži fotomomenti
Valentīna Pastare, izglītības metodiķe
4.03.2008.
SVEICAM rajona latviešu valodas un literatūras olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
1.vieta Dagnijai Brusai (2.D)
2.vieta Ingūnai Anspokai (3.A)
3.vieta Kristīnei Karpiņecai (3.B), Meldrai Romanovskai (3.D)
Atzinība Kristīnei Tropai (3.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
3.03.2008.
Ir noslēdzies Preiļu Valsts ģimnāzijas novusa turnīrs!
Ir noslēdzies Preiļu Valsts ģimnāzijas novusa turnīrs, kas norisinājās no 18. līdz 29. februārim! Tajā piedalījās pārstāvji no katra kursa (viens zēns un viena meitene). Pēc sīvās konkurences 11 dalībnieku starpā, finālā iekļuva 6 meitenes un 6 zēni.
Spraigu cīņu rezultātā noskaidrojās labākie novusa spēlētāji zēnu un meiteņu starpā: 1. vieta – Sigita Vaivode 1.A, 2. vieta – Sanita Luriņa 2.KV, 3. vieta – Oļesja Starovoitova 3.D.
Zēniem labākie spēlētāji ir: 1. vieta – Kaspars Teilāns 1.D, 2. vieta – Pēteris Stafeckis 3.D, 3. vieta – Rihards Vilcāns 2.A.
Pateicamies par atbalstu Preiļu Valsts ģimnāzijas direktorei L. Pauniņai un projekta darba vadītājai A.Leikucei.
Sacensību fotogalerija
Elīna Potapova un Oļesja Staravoitova, turnīra organizatores
2.03.2008.
SVEICAM rajona ģeogrāfijas olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
Atzinība Lāsmai Pauniņai (2.A), Mārim Magdalenokam (2.B)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
1.03.2008.
SVEICAM 3. Atklātās novada olimpiādes vācu valodā kā 3. Svešvalodā UZVARĒTĀJUs!
2. vieta Vizmai Mičulei (2.B), Elīnai Poplavskai (3.D)
3. vieta Dagnijai Brusai (2.d)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
29.02.2008.
PVĢ notika novada olimpiāde vācu valodā!
29. februārī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika novada olimpiāde vācu valodā 8.klasēm, kurā piedalījās skolēni no Jēkabpils, Aizkraukles, Preiļu, Madonas, Ogres rajoniem.
Skolēni demonstrēja savu runāšanas prasmi par dažādām tēmām 5 `pieturās`, kurās vērtētāji bija iepriekš minēto rajonu skolotāji: Daira Spārīte, Biruta Jauja, Natālija Ameļohina, Lilija Otersone, Laila Andžāne, Skaidrīte Beināre, Lida Pušmucāne, Anita Slucka, Maija Lasmane, Mārīte Šķestere. Olimpiādes atklāšanā visus klātesošos sveica un vislabākos rezultātus novēlēja Izglītības pārvaldes metodiskā centra vadītāja Valentīna Karpušenko. Par viesu sagaidīšanu, noskaņojuma radīšanu olimpiādes atklāšanā un noslēgumā rūpējās vācu valodas skolotājas Vija un Anita, ģimnāzijas absolvente Heinriha Heines universitātes Diseldorfā maģistrantūras studente Ingrīda Brice, 3.D kursa audzēkņi Elīna, Laura, Sanita, Māris un Edgars no 3.K kursa.
Vislabākos rezultātus uzrādīja Nilam Valpuski no Ogres ģimnāzijas, 2.vietu ieguva Toms Broks no Viesītes vidusskolas, 3. vietu ieguva Aleksandrs Petrovs no Līvānu 1. vidusskolas un Kristaps Pūce no Madonas pilsētas 1. vidusskolas, atzinība Līvai Vucinai no Līvānu 1. vidusskolas un Montai Mičulei no Madonas pilsētas 1. vidusskolas
Paldies visiem par atbalstu un līdzdarbošanos.
Pasākuma fotogalerija
Preiļu rajona vācu valodas skolotāju MA vadītāja Anita Lazdāne
23.02.2008.
SVEICAM rajona INFORMĀTIKAS olimpiādes UZVARĒTĀJU!
1. vieta Artūram Znotiņam (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
22.02.2008.
Panākumi konkursā `Aiviekstes lakstīgalas 2008`
21. februārī Preiļu MMS notika Jānim Zāberam veltītā zēnu vokālistu konkursa `Aiviekstes lakstīgalas 2008` Preiļu rajona kārta. Konkursā piedalījās Rihards Vilcāns (2.A) un Valdis Pelšs (1.D).
Valdis ieguva 2. pakāpes diplomu, bet Rihards - 1. pakāpes diplomu. Vēlēsim Rihardam veiksmes republikas fināla kārtā, kas notiks aprīļa beigās Madonas rajona Meirānu pamatskolā.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
21.02.2008.
SVEICAM rajona fizikas olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
1. vieta Artūram Znotiņam (1.D), Zanei Jaunromānei (2.D)Meldrai Romanovskai (3.D)
2. vieta Mārītei Luriņai (1.D), Guntrai Zagorskai (1.D), Kasparam Rivaram (2.D), Mārtiņam Petrānam (3.D)
3. vieta Jānim Eglītim (1.D), Oskaram Pakeram (2.D)
atzinība Edgaram Ruskulim (2.D), Naurim Ivanānam (2.D), Artūram Smirnovam (2.D), Aigaram Indrikovam (3.D), Iļjam Svetlovam (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
20.02.2008.
`D- Light` valsts konkursā saņem 2. pakāpes diplomu!
16. februārī Rīgā 100. vidusskolā notika Latvijas izglītības iestāžu vokāli - instrumentālo ansambļu un instrumentālo ansambļu festivāls – konkurss. Šajā pasākumā piedalījās arī PVĢ grupa `D-Light` godam izcīnot 2. pakāpes diplomu. Ievērības cienīgs fakts - žūriju vadīja pazīstamais mūziķis un komponists Juris Kulakovs.
Apsveicam!
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
13.02.2008.
SVEICAM rajona MATEMĀTIKAS olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
1. vieta Artūram Znotiņam (1.D), Oskaram Pakeram (2.D)
2. vieta Jānim Eglītim (1.D), Zandai Kivleniecei (2.D), Iļjam Svetlovam (3.D)
3. vieta Ritai Tarasovai (1.D)
atzinība Laumai Lazdānei (2.D), Dagnijai Brusai (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
12.02.2008.
Valentīna diena!
Klāt ir februāris, visi Mīlētāji ir sarosījušies un ar nepacietību gaida Svētā Valentīna dienu. Arī Preiļu Valsts ģimnāzijā šī mēneša 14. datums nebija parasta diena.
Plkst.18:00 PVĢ zālē norisinājās Sirsniņsvētki, kurā piedalīsies pirmie un otrie kursi ar saviem priekšnesumiem un arī daži brīvmākslinieki.
Pēc oficiālās daļas notika pasākuma gaidītākais brīdis – Balle – Diskotēka. Dejot gribētājus un klausītājus priecēja grupas `Wanted Mudd`, `D-Light` un īpašie viesi `Sāls 10`. Starplaikos klusumu kliedēja `dj Joker` un `dj JRX`.
Ieejas biļete – kaut kas sarkans vai rozā apģērbā.
Valentīndienas fotogalerija
Organizatori, Jānis Raubiško, Jānis Eglītis, Armands Zagorskis
11.02.2008.
SVEICAM rajona kultūras vēstures olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
1. vieta Mārītei Bižānei (3.A)
2. vieta Līgai Casno (3.B), Maijai Krasnajai (3.B)
3. vieta Zanei Mičulei (3.A)
atzinība Kasparam Biezaitim (3.D), Aiga Rubine (3.B)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
11.02.2008.
SVEICAM rajona publiskās runas konkursa UZVARĒTĀJUs!
1. vieta Kasparam Biezaitim (3.D), Edmundam Strodam (1.D)
2. vieta Laurai Mazurei (3.D)
3. vieta Edgaram Biezaitim (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
10.02.2008.
Ir noslēdzies PVĢ volejbola turnīrs!
Starp meiteņu komandām pirmo vietu ieguva 3.AB kurss, otro vietu 1.KH un trešo vietu 2.D.
Sīva cīņa notika starp zēnu komandām. Skolotāji izvirzījās līderos un neoficiālajā vērtējumā ieguva 1. vietu. Bet starp kursiem, 3.K izradījās spēcigāki, aiz sevis atstājot 2.KV kursu (2.vieta) un 3.D (3.vieta).
Kā labakie spēletāji šogad tika atzīti Artūrs Melnis, Nauris Ivanāns un Jānis Rubinis. No meitenēm spilgtākās spēlētājas bija Karīna Boreiko, Taisija Sosina un Zane Ceriņa.
Paldies tiesnešiem par palīdzību!
Sabīne un Daira - turnīra organizatores.
Fotomomenti
Sabīne un Daira - spēļu organizatores
7.02.2008.
Panākumi rajona volejbola turnīrā!
7. februārī PVĢ un Preiļu raj. BJSS zālē notika Preiļu rajona skolu sacensības volejbolā. Vidusskolu grupā piedalījās piecas meiteņu komandas. 1. vietā PVĢ komanda – Karīna Boreiko, Taisija Sosina, Margrieta Pastare, Sabīne Kurmeļova, Zane Ceriņa, Laura Mazure un Laura Leikuma. Otrā PVĢ meiteņu komanda palika ceturtajā vietā.
Zēniem astoņu komandu konkurencē uzvarēja ģimnāzijas 3. kursu izlase – Aigars Indrikovs, Edgars Pastars, Māris Skutelis, Pēteris Stafeckis, Arturs Melnis, Andis Jonāns, Guntis Utināns un Jānis Zarāns. 2. kursu komanda - godpilnajā otrajā vietā un 1. kursu komanda – piektajā vietā.
Fotomomenti
Malači!!!
Sporta skolotāja Aina Leikuce
04.02.2008.
Iesaistāmies jaunā projektā!
Pirmdien, 4. februārī, plkst.15.00 projekta `Latvijai 90. Andrejs Eglītis` ietvaros PVĢ viesojās romāna `Vidusskola` autors Māris Druva. Plkst.16.30. - notika tikšanās ar Eiroparlamenta deputātu Gundaru Krastu.
Fotomomenti
Silvija Kivko, PVĢ latviešu valodas skolotāja
3.02.2008.
Valsts aģentūra ESIA aicina skolēnus piedalīties konkursos
Valsts aģentūra „Eiropas Savienības informācijas aģentūra” (ESIA) informē Jūs par vairākām aktualitātēm un cer uz veiksmīgu sadarbību. 2008.gada 31.janvārī visām vispārizglītojošajām un profesionālās izglītības iestādēm nosūtījām vēstuli ar pielikumiem, ko tagad pārsūtām arī elektroniski.
1. Konkursi skolēniem.
ESIA sadarbībā ar Eiropas Parlamenta informācijas biroju Latvijā aicina skolēnus piedalīties konkursos:
· 1.- 4.klašu skolēnus konkursā par Eiropas kalendāra veidošanu `Manas Eiropas pasakas`, kur galvenā balva ir uzvarējušā kalendāra drukāšana tipogrāfijā un izplatīšana sākumskolās visā Latvijā;
· 5. – 9. klašu skolēnus komiksu konkursā `Kā Latvijai Eiropā iet?` ar galveno balvu divriteni;
· vidusskolēnus (vecumā no 16 līdz 18 gadiem) Eiropas dienas pasākuma skolā scenāriju konkursā, kur galvenā balva ir iespēja piedalīties starptautiskajā `Euroscola` pasākumā Strasbūrā, Francijā.
Papildu informāciju par konkursiem, nolikumus un konkursu pieteikumu veidlapas var iegūt, apmeklējot ESIA tīmekļa vietni www.esia.gov.lv/lat/konkursi vai zvanot uz ESIA pa tālruni 67212611.
2.02.2008.
Comenius projekta sagatavošanas vizīte Vācijā
2007. gada novembrī Preiļu Valsts ģimnāzija saņēma ielūgumu piedalīties starptautiskā Comenius skolu daudzpusējās partnerības projektā. Lai realizētu šo ideju,ar potenciālajiem partneriem vienojāmies par projekta sagatavošanas vizīti vienā no partnerības valstīm - Vācijā. Divus mēnešus pirms plānotās vizītes Akadēmisko programmu aģentūrā pieteicos Comenius skolu partnerības sagatavošanas vizītes stipendijai un janvāra sākumā saņēmu ES Mūžizglītības programmas sektorālās programmas Comenius Vērtēšanas komisijas lēmumu par stipendijas piešķiršanu.
Stipendija pilnīgi sedz projekta sagatavošanas vizītes uzturēšanās un ceļa izdevumus.
15. janvārī piedalījos arī Akadēmisko projektu aģentūras organizētajās konsultācijās Comenius skolu partnerības projektu pieteicējiem,lai uzzinātu par projektu pieteikuma procedūru,nosacījumiem,Latvijas un Eiropas Savienības prioritātēm.
Projekta sagatavošanas vizīte notika no 24. līdz 27. janvārim Vācijas pilsētas Hērtas (Huerth) Alberta Šveicera ģimnāzijā.Vizītē piedalījās partneri no visām 4 skolu partnerības valstīm - Anglijas, Vācijas, Spānijas un Latvijas. Darbs pie projekta sagatavošanas bija radošs, intensīvs, rūpīgi pārdomāts un plānots. Divu dienu laikā sagatavojām labu un interesantu projekta pieteikumu. Pēc garās darba dienas devāmies ekskursijās uz Ķelni un Bonnu, lai gūtu kaut nelielu ieskatu šo pilsētu vēsturē un ikdienā. Projekta sagatavošanas vizītes mērķi sasniegti pilnīgi, jo vizītē devos kā projekta partnere, bet mājās atgriezos kā starptautiskā projekta koordinatore ar gatavu projektu. Darbs pie projekta sagatavošanas ir veiksmīgi pabeigts un projekts iesniegts Akadēmisko programmu aģentūrā apstiprināšanai. Ceram, ka mūsu projektu apstiprinās un mūsu ģimnāzistiem un skolotājiem turpmāko divu gadu laikā būs lieliska iespēja ceļot un iepazīties ar mūsu partnerības dalībvalstu kultūru, vēsturi, sadzīvi, kā arī aktīvi iesaistīties Eiropas starpkultūru dialogā.
Anna Verza, Preiļu Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja
1.02.2008.
SVEICAM rajona meiteņu mājsaimniecības olimpiādes UZVARĒTĀJU!
3. vieta un atzinība par mājas darbu Dacei Punculei (2.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
31.01.2008.
SVEICAM rajona biznesa ekonomisko pamatu olimpiādes UZVARĒTĀJUs!
2. vieta Jānim Raubiško (3.K)
3. vieta Laurai Mazurei (3.D)
atzinība Pēterim Pastaram (3.B)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
30.01.2008.
Karaoke 2008 PVĢ!
30. janvārī PVĢ telpās valdīja īsteni muzikāla gaisotne. Beidzot bija pienācis karaokes vakars, kad ikviens varēja parādīt savas prasmes. Šoreiz par pasākuma vadītājiem tika izraudzīti teletūbiji, kuri vēroja, mācījās un darīja citas interesantas lietas.
Šogad skatītāji varēja vērot 12 dažādus priekšnesumus. Varējām vērot gan staltus puišus ar rozēm, gan atraktīvas meitenes melno panteru tērpos, gan romantiskas vakariņas sveču gaismā, gan dažādas citas jautras un patiešām pārdomātas dziesmas. Patīkami pārsteidza skolotājas Ilzes uzdrīkstēšanas un lieliskā uzstāšanās. Lai gan ļoti labi bija visi priekšnesumi, kompetentai žūrijai tomēr bija jānosaka uzvarētāji. 3. vietu karaokes pasākumā ieguva Riharda un Anda dziedātā „Mana dziesma”, bet 2. vietu ieņēma Māris un Edgars ar dziesmu „Grieze”. Sīvā konkurencē tieši šis priekšnesums arī ieguva skatītāju simpātijas. Visbeidzot 1.vietu ar skanīgām balsīm un nostrādātu deju ieguva Kristaps, Marta un viņu dejotājas ar dziesmu „ Pūga, pūga, jenga jenga”.
Liels paldies visiem dalībniekiem par drosmi un lieliskajiem priekšnesumiem.
Karaoke 2008 fotogalerija
Ieva Pakere, Karaoke pasākuma organizatore
24.01.2008.
PVĢ notiks `Karaoke vakars`
30. janvārī plkst.19.00 ģimnāzijā notiks `Karaoke vakars`. Dalībnieki var pieteikties līdz 29.janvārim pie Ievas Pakeres (2.D). No katra kursa vēlams vismaz viens radošs priekšnesums. Pēc pasākuma notiks diskotēka.
Ieva Pakere (2.D)
21.01.2008.
Otrdien, 22. janvārī sākas PVĢ volejbola turnīrs!
Otrdien, 22. janvārī sākas PVĢ volejbola turnīrs. Savā starpā cīnīsies 9 meiteņu un 9 zēnu komandas, būs arī skolotāju komanda!
Veiksmi visiem dalībniekiem!
Gaidīsim līdzjutējus!

Sabīne K. un Daira R. – turnīra organizatores
18.01.2008.
Lekcija karjeras izglītībā
17. janvārī trešo kursu audzēkņiem bija iespēja apmeklēt lekciju, kurā tika stāstīts par to, kā veidot savu karjeru, kā attīstīt savu radošo potenciālu un iekļauties apkārt notiekošajos procesos. Lekcija noritēja neierastā gaisotnē, netika lasīta monotona un garlaicīga lekcija, kas apkārtējos neizraisa nekādu interesi. Tika analizētas dažādas dzīves situācijas, ar kurām dažiem ir jau gadījies saskarties, bet citi saskarsies tuvākajā nākotnē, kad sāks konkurēt darba tirgū. Lekcijas vadītāji, jaunieši no augstskolas Turība - Jānis un Elīna, bija atraktīvi un tas radīja labvēlīgu gaisotni zālē. Tika izanalizētas dažādas situācijas, kas pastāv darba tirgū un kopīgi rasti dažādi to atrisinājumi.
No zālē valdošās atmosfēras varēja noprast, ka ģimnāzistiem šī lekcija šķita saistoša un starp tās vadītājiem un klausītājiem veidojās dialogs.
Fotogalerija
Vineta Vilcāne, skolēnu parlamenta pārstāve
16.01.2008.
20. janvāris – 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena
Šonedēļ arī Preiļu Valsts ģimnāzijas skolēni pievērsās Latvijas jaunāko laiku vēsturei, papildinot savas zināšanas par atmodas laika kulminācijas periodu – 1991.gada barikāžu nedēļu. Visos kursos notika pārrunas par Latvijas neatkarības atjaunošanas gaitu un skolēni noskatījās videofilmu „Mūsu barikāžu laiks”, daži kursi rakstīja pārdomu darbus par tēmu „Ja es būtu barikādēs....”.
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja

Papildus informācija par 1991.gada barikāžu vēsturi.
20.janvāris – 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres diena.
1980.gadu beigās sākās latviešu trešā atmoda, kura bija vērsta uz Latvijas suverenizāciju. Kulminācija atmodas laikam bija 1991.gada janvāra krīzes dienas.
1991.gada janvārī PSRS centrālā valdība un speciālie dienesti sāka uzbrukumu Baltijas valstīm, lai piespiestu tās atteikties no neatkarības idejas.
Pirmos nemierus izdevās izraisīt Lietuvā, kur 13.janvāra naktī tanki aplenca Lietuvas Augstākās Padomes ēku, ieņēma Lietuvas TV, radio, telegrāfu. Bija nogalināti 14 un ievainoti 110 cilvēki.
Pēc šiem notikumiem 13.janvāra dienā Rīgā 11.novembra krastmalā notika Latvijas Tautas frontes rīkotā Vislatvijas protesta manifestācija Latvijas valdības atbalstam un sakarā ar Padomju armijas bruņotajām akcijām Lietuvā. Naktī uz 14.janvāri ap nozīmīgākajām valdības iestādēm iedzīvotāji izveidoja barikādes no automašīnām, traktoriem, betona bluķiem u.c. Uz barikādēm iedzīvotāji no visas Latvijas devās aizstāvēt Augstākās Padomes, Ministru Padomes ēkas, radio un TV centru Zaķusalā, radionamu Doma laukumā, Rīgas telefona un telegrāfa centrāli, Rīgas tiltus.
Naktī uz 15.janvāri OMON organizēja pirmo uzbrukumu Rīgas policijas skolai, tam sekoja uzbrukumi Brasas un Mangaļu tiltu sargātājiem.
20.janvārī OMON iebruka Latvijas Iekšlietu ministrijas ēkā. Uzbrukuma laikā nogalināti milicijas leitnants Vladimirs Gomonovičs, iekšlietu daļas inspektors Sergejs Konoņenko, Rīgas kinostudijas režisors Andris Slapiņš, skolnieks Edijs Riekstiņš. Sašautais kinooperators Gvido Zvaigzne mira 5.februārī.
25.janvāris Latvijā bija sēru diena – 20.janvāra upuru bēres.
Barikāžu aizstāvji savas vietas neatstāja līdz pat 27.janvārim un PSRS valdības iecerētais nepiepildījās, bet Latvija turpināja neatkarības atgūšanas ceļu, kurš noslēdzās 1991.gada 21.augustā.
8.01.2008.
Jaunā gada pasākums
9. janvārī plkst.18.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā pasākums `Jaunais gads laika mašīnā`, kurā varēsim iepazīties ar dažādām Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijām.
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
7.01.2008.
Ķekatas ģimnāzijā
7.janvārī plkst.15.00 Preiļu Valsts ģimnāzijas zāli ar jautrām izdarībām, dziesmām un dejām pieskandināja folkloras kopa `Rūtoj` ar uzvedumu `Čygonūs aizejūt`.
Te vienkopus varēja ieraudzīt jau tik sen aizmirstās maskas: īpatnējo jauno pāri, vilku, kazu, dzērvi, nāvi, muzikantu, veco čigānu, siena čupiņu u.c. Atnākušie skatītāji saņēma gan svētīgo čigāna pērienu, dzērves knābienu, kazas badījumu. Zīlniece izzīlēja tuvo nākotni.
Ievērojot senās tradīcijas, kad čigāni jeb ķekatas mājās ienesa svētību un pārticību, jācer, ka mums šis gads ģimnāzijā tāds arī būs!
Ķekatu fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
29.12.2007.
Ir Ziemassvētku laiks... un tautiski Ziemassvētki nemaz nav iedomājami bez ķekatām!
Tā nu mēs, `Rūtoj`, cītīgi gatavojāmies visu decembra mēnesi - mācījāmies ķekatu dziesmas, gatavojām maskas, pētījām ķekatu ieražas, līdz bijām gatavi doties ceļā.
Ķekatu tradīcijas Latvijas teritorijā ir atšķirīgas. Latgalē ķekatniekus sauc par čigāniem un čigānos iešana notiek no Ziemassvētkiem līdz Zvaigznes dienai, bet citur – līdz meteņiem.
Maskas attēlo pārdabīgas būtnes (velnu, raganu, dādu), dzīvniekus (lāci, kazu, vilku, dzērvi, u.c.), cilvēkus (garo sievu, mazo vīru, čigānu, žīdu), augus (kāpostu galvu, sēni, koku, siena gubu). Šajās maskās ir saskatāma simbolika, kas atbilst latviešu tautas raksturam un uzskatiem: piemēram, vilks nozīmē ļaunumu, salu un tumsu; kaza - pretējo; lācis - tūļīgumu, slinkumu, miegainību; dzērve - gudrību, apdomību, prātu, nāves tēls ar izkapti pār plecu neiederas latviešu uzskatos par nāvi.
Ķekatnieki sagaida dāvanas, tāpēc tiek sagatavotas kules, paredzot labu uzņemšanu un devīgas saimnieces.
Mūsu gājiens sākas pa skolu - ciemojāmies informātikas kabinetā, pie direktores vietniecēm, tālāk dziedādami, spēlēdami, dancodami un ko visu tik nedarīdami staigājām pa pilsētu un ceram, ka iepriecinājām ikvienu, ko satikām.
Ķekatnieku piedzīvojumi fotogrāfijās
Ilze Rožinska, `Rūtoj` vadītāja
22.12.2007.
Laimīgu Jauno 2008. gadu!

Katrai dienai Jaunā gadā
Kā jaunam sapnim būt,
Un katram sapnim, katrai domai
Par dzīves īstenību kļūt.

Laimīgu, veselīgu un veiksmīgu Jauno 2008. gadu!
21.12.2007.
Mācību semestra noslēgums PVĢ!
21. decembrī plkst. 10.00 aktu zālē notika mācību semestra noslēguma pasākums `Tieši sirdī ir tā vieta, kur Ziemassvētku brīnums mīt`.
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
20.12.2007.
SVEICAM rajona bioloģijas olimpiādes UZVARĒTĀJU!
1. vieta - Meldrai Romanovskai (3.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
14.12.2007.
SVEICAM rajona angļu valodas olimpiādes UZVARĒTĀJUS!
2. vieta - Dagnijai Brusai (2.D)
3. vieta - Meldra Romanovska (3.D)
Atzinība - Inguna Anspoka (3.A), Zane Mičule (3.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
14.12.2007.
SVEICAM rajona vācu valodas olimpiādes UZVARĒTĀJUS!
1. vieta - Rita Cibule (3.D)
2. vieta - Kaspars Biezaitis (3.D)
3. vieta - Meldra Romanovska (3.D)
ATZINĪBA - Deniss Kukulis (2.K), Laine Naglinska (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
13.12.2007.
Tikšanās ar `AVANTIS` pārstāvjiem
13. decembrī plkst. 12.40 Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem aktu zālē notiks tikšanās ar jauniešu organizācijas `AVANTIS` pārstāvjiem. Uz tikšanos ir aicināti jaunieši, kuri aktīvi darbojas dažādās mākslas jomās (tautu dejas, folklora, ansambļi utt.), sportā, zinātnē, ir radoši, aktīvi un zinātkāri un vēlas pretendēt uz `AVANTIS` stipendijām.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
11.12.2007.
Noslēdzies dambretes turnīrs!
Sīvā cīņā, meteņu konkurencē 3. vietu izcīnīja Linda Puzāka(3.K.), 2. vietu Indra Zvejsalniece (3.A.), bet par pirmā dambretes turnīra absolūto čempioni kļuva Olesja Staravoitova (3.D.).
Ne mazāk spraiga bija konkurence starp zēniem. 3. vietu ieguva Mārtiņš Zarāns (2.A.), 2. vietu izcīnīja Artūrs Melnis (3.K.) un 1. vieta Mārim Skutelim.
Novēlam veiksmi zēnu un meiteņu grupās pirmo divu vietu laureātiem 14. decembrī veiksmīgi aizstāvēt ģimnāzijas godu rajona dambretes turnīrā.
Turnīra organizatori: Edgars P. Un Māris S.
10.12.2007.
PVĢ viesojās Balvu rajona izglītības iestāžu direktoru vietnieki audzināšanas darbā
5. decembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās Balvu rajona izglītības iestāžu direktoru vietnieki audzināšanas darbā. Viņi iepazinās ar ģimnāzijas telpām, kā arī tikšanās laikā PVĢ direktore Ligita Pauniņa un direktores vietniece Ingūna Patmalniece sniedza vispārēju informāciju par Preiļu Valsts ģimnāziju, tuvāk pastāstot par aktivitātēm audzināšanas un ārpusstundu darbu skolā.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
04.12.2007.
Interreg IIIA projekta Nr.SIV 099 `YES` mērķgrupas aktivizācijas pasākums Preiļu Valsts ģimnāzijā
Šī gada 22. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Interreg IIIA projekta Nr.SIV 099 `Promoting Youth Entrepreneurship and Sociability Through Joint Networking and Strategy in Remote Border Areas of Latvia, Belarus and Lithuania` (`Jauno uzņēmēju aktivitātes un prasmju attīstīšana, izmantojot savstarpēju sadarbības tīklu Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas pierobežas teritorijās`)/ `YES` mērķgrupas aktivizācijas pasākums. Potenciālie jaunie uzņēmēji radošā un iedvesmojošā atmosfērā tika informēti par `YES` projektu un topošā Biznesa Inkubatora piedāvātajām iespējām. Pasākuma moto: `Say `YES!` for a better future!` („Saki `JĀ!` labākai nākotnei`). Pasākumā piedalījās aptuveni 150 Preiļu novada jauniešu.
`YES` projekts tika uzsākts 2007.gada martā un to realizē 2 pašvaldības - Preiļu novada dome un Zarasai rajona pašvaldības administrācija (Lietuva) ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu.
Projekta ilgtermiņa mērķis ir uzlabot socio-ekonomisko situāciju iesaistītajos pierobežas reģionos. Lai to sasniegtu, projekta ietvaros tika renovētas telpas Preiļu Biznesa Inkubatora (BI) vajadzībām (Preiļu Valsts ģimnāzijas piebūves 3.stāvs, Kooperatīva ielā 6), kas tuvākajā nākotnē atvērs savas durvis Preiļu novada jaunajiem uzņēmējiem, kur tie varēs iegūt būtisku atbalstu uzņēmējdarbības sākumposmā. Zarasai BI ēkas renovācijas darbi ir procesā. Projekta ietvaros tiek arī izstrādāta vienota starprobežu BI darbības un attīstības stratēģija 2012, kā arī operatīvie biznesa plāni, kam jānodrošina abu Biznesa Inkubatoru veiksmīgu darbību.
Zarasai rajona pašvaldības administrācija (Lietuva): www.zarasai.lt
Pasākuma fotomomenti
Mārīte Stupāne, `YES` projekta vadītāja, tel. 53 22766
3.12.2007.
Dabaszinātņu un matemātikas kabinetu prezentācija ģimnāzijā
30. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika dabaszinātņu un matemātikas kabinetu prezentācija, uz kuru bija ieradušies 9. Saeimas deputāts Jānis Eglītis, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un izpilddirektors Vladimirs Ivanovs, Nacionālās programmas projekta `Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība matemātikas, dabaszinātņu un tehnoloģiju priekšmetos` sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža un ķīmijas komponenta vadītāja Velga Kakse, kā arī Izglītības pārvaldes, rajona izglītības iestāžu, banku, preses, televīzijas pārstāvji.
Viesus sveica folkloras kopa `Rūtoj`, kā arī PVĢ direktore Ligita Pauniņa. Tika saņemta svētība no priestera Māra Laurecka. Prezentācijas viesiem tika dota iespēja tuvāk iepazīties ar fizikas, matemātikas, ķīmijas un bioloģijas kabinetu tehnisko un metodisko nodrošinājumu. Ģimnāzijas audzēkņi kopā ar skolotājiem Eleonoru Bleivi, Mārīti Lisovu, Valentīnu Pastari, Inetu Ivanovu un Franci Livmani bija sagatavojuši interesantas un aizraujošas prezentācijas, kurās iesaistīja arī viesus.
Prezentācijas fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
24.11.2007.
Dzejas pēcpusdiena
24. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēniem, skolotājiem un viesiem bija iespēja kā autoriem vai kā skatītājiem (klausītājiem) piedalīties dzejas pēcpusdienā, kurā savus darbus lasīja ģimnāzistes Mārīte Bižāne un Olga Jermakova (Olga arī spēlēja ģitāru un dziedāja). Protams, bez abām ģimnāzistēm bija ieradušies arī viesi - brīnišķīgi jauni dzejnieki: Santa Mičule, Svens Kuzmins un Gunita Klauga. Lai autori justos tuvāki publikai un publika autoriem, priekškara abu starpā nebija. Visi kopā, draudzīgi sasēdušies aplī uz sarīkojumu zāles skatuves grīdas (cits uz segām, cits uz krēsliem vai spilveniem), baudīja dzeju un prozu. Lai atmosfēru paradītu vēl mājīgāku, tika kūpināts vīraks, dzerta tēja un ēsti mājās cepti cepumi. Pasākuma beigās autoriem tika dāvinātas dzejoļu grāmatiņas.
Paldies, sponsoriem: SIA `Salang-P`, SEB Unibankai un SIA `Zvaigzne ABC`.
Pasākuma organizatores Vineta Vilcāne un Zane Mičule
23.11.2007.
PVĢ dambretes turnīrs tuvojas noslēgumam
Dambretes turnīrs PVĢ notiek pirmo reizi. Taču aktivitāte bija negaidīti liela, it īpaši no zēnu puses. Turnīrs starp meitenēm ir noslēdzies. 1. vietu ieguva Olesja Staravoitova, 2.vietu Indra Zvejsalniece un 3. vietu Linda Puzāka.
Starp zēniem ir noslēgušās apakšgrupu spēles. No tām izkļuvuši – Aigars Indrikovs, Māris Skutelis Mārtiņš Zarāns un Artūrs Melnis.
Uzvarētāji aizstāvēs PVĢ godu rajona dambretes turnīrā.
Edgars P. un Māris S., turnīra organizatori
21.11.2007.
`YES` PVĢ!
22. novembrī PVĢ aktu zālē no 19.00 - 23.00 uzstāsies da gunči, arņc & raibais suņs!
20.11.2007.
Ģimnāzijas svētku atskaņas
No 12. – 16. novembrim Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Ģimnāzijas svētku nedēļa. Šīs nedēļas laikā notika dažādi pasākumi. Audzēkņiem bija iespēja tikties ar ģimnāzijas absolventiem. 12.novembrī pie mums ciemos bija atnākuši Aleksandrs Čerņavskis, Jolanta Ūzuliņa un Jeļena Solovjova, bet 16. novembrī ģimnāzijā viesojās Vitālijs Piskunovs. Paldies viņiem par atsaucību! 13. novembrī tika atklāts simboliskais `Absolventu gaitenis`, kurā tagad visi var apskatīt ģimnāzijas absolventu izlaiduma fotogrāfijas. Šī gaiteņa atklāšanas brīdī kopā ar ģimnāzistiem un pedagogiem bija arī ģimnāzijas absolvents Zigmārs Erts. 15. novembrī notika koncerts, veltīts Latvijas Valsts dibināšanas 89. gadadienai, bet pēc tam ģimnāzisti varēja kārtīgi izdejoties ballē, kuru atklāja deju kopas `Dancari` dejotāji.
`Absolventu gaiteņa` atklāšanas fotomomenti
Koncerta fotomomenti
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.11.2007.
PVĢ apmeklēja Norvēģijas vēstnieks Nilss Ūlavs Stāva
15. novembrī Preiļus darba vizītē apmekēja Norvēģijas vēstnieks Nilss Ūlavs Stāva.
Dienas gaitā Nilss Ūlavs Stāva iepazinās ar lielāko siera eksportētāju Latvijā - akciju sabiedrību `Preiļu siers`, kā arī tikās ar Preiļu Valsts ģimnāzijas vadību un pedagogiem, apmeklēja Preiļu galveno bibliotēku un Preiļu rajona biedrību `Nevalstisko organizāciju centrs`.
Norvēģijas vēstnieka vizīte Latgalē sākās 14. novembrī. Pēc lielāko pilsētu - Rēzeknes un Daugavpils, apmeklējuma Nilss Ūlavs Stāva izteica vēlmi iepazīties ar Preiļiem.
Jāatzīmē, ka Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi, iesaistoties projektos ar Norvēģiju, ir iepazinuši ziemeļu valsts dabu un cilvēkus. 1998. gadā Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi sadarbībā ar Rissa Upper Secondary School Norvēģijā piedalījās Latvijas - Norvēģijas Saules pētīšanas projektā `Solis`, savukārt no 1998. gada līdz 2000. gadam Preiļu Valsts ģimnāzija ir darbojusies Norvēģijas - Latvijas skolotāju un skolēnu apmaiņas projektā `Rilano`.
Norvēģijas vēstnieka vizītes PVĢ fotomomenti
Maija Paegle, Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste
7.11.2007.
Ģimnāzijas svētki tuvojas
Tuvojas Latvijas Valsts dzimšanas diena un, protams, arī Ģimnāzijas svētki. Lai gan šogad absolventu salidojuma nebūs, taču ģimnāzijā notiks vairāki pasākumi, veltīti Ģimnāzijas dzimšanas dienai. 12. novembrī, pirmdien, no rīta notiks tikšanās ar absolventiem, 13.novembrī, otrdien, plkst.9.00 jaunajā vestibilā notiks ģimnāzijas beidzējiem veltītas foto izstādes atklāšana, 15.novembrī, ceturtdien, plkst.18.00 koncerts, veltīts Latvijas Valsts dzimšanas dienai, plkst.19.00 – ģimnāzistiem balle.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
5.11.2007.
Nacionālā debašu turnīra rezultāti
Sestdien, 3. novembrī, Iecavas vidusskolā notika valsts debašu turnīrs, kurā piedalījās 56 komandas no dažādām Latvijas skolām, tostarp no Liepājas, Rīgas, Daugavpils, Cēsīm, Valmieras, Preiļiem, Jēkabpils un citām vietām. 36 skolēnu komandas debatēja latviešu, bet 20 – angļu valodā.
Debatētāju apspriestais jautājums – vai darbaspēka ieplūšana Latvijā ir atbalstāma. Debašu centru `Preiļi` pārstāvēja PVĢ debatētājas: Linda Anspoka (2K),Elīna Pūdža un Kristīne Tropa(3A), kā arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Rudzātu vidusskolas komandas.
Neskatoties uz lielo konkurenci, PVĢ meitenes debatēja lieliski.
Apsveicam Elīnu Pūdžu (3A) ar iegūto labākās runātājas titulu valsts debašu turnīrā!
Valentīna Pastare, Debašu centra `Preiļi` koordinatore
30.10.2007.
Aicinājums skolēniem piedalīties `DROŠĀKA INTERNETA DIENA 2008` konkursā!
Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts (ĪUMEPLS) realizē `Net – Safe` projektu Eiropas Kopienas programmas `Safer Internet plus` ietvaros. `Net-Safe` projekts aicina skolas piedalīties Insafe tīkla izsludinātajā konkursā `DROŠĀKA INTERNETA DIENA 2008` vairāk par konkursu lasi www.drossinternets.lv vai www.netsafe.lv, e-pasts: info@netsafe.lv
Konkursa nolikums.
Ieva Šņickovska, ĪUMEPLS projektu vadītāja asistente
26.10.2007.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
23. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma `Darbaspēka ieplūšana Latvijā ir atbalstāma`. Turnīrā piedalījās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Rudzātu vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas debatētāji.
Debašu turnīra uzvarētāji ir Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda: Linda Anspoka(2K), Kristīne Tropa, Elīna Pūdža (3A). Labākās runātājas tituls piešķirts Lindai Anspokai (2K) no Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Pateicības par veiksmīgu piedalīšanos saņēma Santa Jērāne un Austra Jērāne no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, PVĢ komanda, kurā debatēja Ieva Pakere, Kaspars Rivars, Kristaps Ancāns(2D), un Rudzātu vidusskolas jaunie debatētāji.
Apsveicam!
Labākie debatētāji no katras dalībskolas dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 3. novembrī Iecavas vidusskolā.
Lai veicas!
Valentīna Pastare, Latgales novada debašu centra `Preiļi` koordinatore
18.10.2007.
18. oktobrī notika 1. kursu audzēkņu iesvētības!
Jau par tradīciju ir kļuvis katru gadu sirsnīgi sagaidīt un kārtīgi iesvētīt jaunos ģimnāzistus. PVĢ nav nekāda joka lieta, tādēļ arī pirmkursniekus tai ir labi jāsagatavo.
Šī gada 18. oktobrī pienāca fukšu svarīgā diena. Nu viņi varēja parādīt, ko tad īsti māk. Vai jau ir iepazinuši, kā tad īsti izskatās PVĢ? Vai zina tās nozīmīgākos faktus un tradīcijas? Un protams, neiztika arī bez veiklības pārbaudījumiem.
Ģimnāzija ir kā liels modes nams, kurā apvienoti dažādi mākslinieki, katrs ar saviem stila knifiņiem. Tieši tāpat ir arī PVĢ. Iesvētību vakara pasākumā 1. kursu skolēni varēja parādīt, kas tad īsti viņi ir un ko spēj sniegt ģimnāzijai. Bet pieredzes bagātie dizaineri - 3. kursi –deva savus padomus, kas tad īsti būtu jādara, lai gūtu panākumus tieši šajā skolā.
Protams, neiztika arī bez diskotēkas, kurā visi varēja iztrakoties pēc sirds patikas. Klausītājus priecēja mūsu pašu grupas `D-light` un `Playback`.
Šķiet, ka tikai pēc iesvētībām pirmkursnieki var saukties par pilntiesīgiem ģimnāzistiem. Nu tas ir izdarīts, un jauniņie var sākt čakli mācīties un aktīvi piedalīties PVĢ dzīvē, ieviešot svaigas vēsmas. Gan jau mēs par viņiem vēl kaut ko dzirdēsim.
`Iesvētīšanas procedūru` fotomomenti
Iepazīšanās vakara fotogalerija
Ieva Pakere, ģimnāzistu parlamenta informācijas darba grupas locekle
16.10.2007.
18. oktobrī PVĢ notiks interaktīvo risinājumu prezentācija ...
Preiļu rajona IP un Preiļu Valsts ģimnāzija sadarbībā ar SIA `BALTIJAS BIROJU TEHNOLOĢIJAS` aicina piedalīties dažādu interaktīvajo risinājumu prezentācijā Preiļu rajona skolu direktorus, skolotājus, pašvaldības iestāžu vadītājus, uzņēmējus un citus interesentus.
Semināra laikā tiks prezentētas sekojošas ierīces:
*) SmartBoard interaktīvā tāfele (mobilais risinājums)
*) Senteo balsošanas iekārtas
*) Elmo dokumentu kameras
*) datu projektori
*) un citi interaktīvie risinājumi
Prezentācija notiks 2007. gada 18. oktobrī plkst.14.00. Preiļu Valsts ģimnāzijas aktu zālē. Dalībnieku reģistrācija no plkst. 13.45.
Vēlams piedalīties diviem pārstāvji no katras izglītības iestādes, pa vienam no pašvaldības un uzņēmuma.
Piedāvājam iepazīties ar prezentējamo produktu bukletiem (PDF formātā), kas izvietoti Preiļu novada domes mājaslapā.
Prezentācijas fotomomenti
Jautājumu gadījumā zvaniet Jurim Ertam t.29419475 vai Valdim Locikam t.26124687
Juris Erts, Preiļu Valsts ģimnāzijas direktores vietnieks informātikas jautājumos
11.10.2007.
Cienījamie absolventi!
2006. gada 18. novembrī mēs visi kopā - ģimnāzisti, skolotāji un absolventi - nosvinējām Preiļu Valsts ģimnāzijas 10 gadu jubileju. Bija koncerts, viesu apsveikumi, muzeja atklāšana, balle, absolventu tikšanās un arī sarunas par to, ka turpmāk šādas lielas un krāšņas tikšanās rīkosim ik pēc 5 gadiem. Tātad, nākamā tikšanās - 2011. gada novembrī!
Taču, neskatoties uz to, ka šogad nebūs absolventu salidojuma mums ierastajā formā, Ģimnāzijas svētki notiks - tie būs veselas nedēļas garumā no 12. līdz 16. novembrim, kuras laikā mēs ļoti priecāsimies par ikvienu absolventu, kurš atradīs laiku un iespēju atnākt pie mums uz PVĢ, lai tiktos ar ģimnāzistiem, pastāstītu par sevi, saviem sasniegumiem, savu augstskolu vai darba vietu, lai dotu padomu un dalītos pieredzē. Būsim pateicīgi, ja savu ierašanos iepriekš saskaņosiet, piezvanot (65321663) vai atsūtot ziņu uz e-pastu preiluvalstsgim@pvg.edu.lv.
Paldies visiem, kuri savas pārdomas par Ģimnāzijas svētkiem izteica mūsu mājas lapas forumā.
Ligita Pauniņa, PVĢ direktore
10.10.2007.
2007./2008. m.g. PVĢ audzēkņu parlamenta sastāvs un amati
Prezidents: Rihards Vilcāns
Prezidenta vietnieks: Edmunds Strods
Kultūras darba grupa: Dagnija Urča, Santa Dakule, Rihards Vilcāns, Edmunds Strods, Maija Prikule.
Izglītības darba grupa: Edgars Prusaks, Edgars Pastars, Kristīne Pīzele, Jānis Koroševskis, Uģis Vilcāns.
Informācijas darba grupa: Vineta Vilcāne, Ieva Pakere, Dace Puncule, Māris Skutelis, Ervīns Gribuška.
Protokolists: Vineta Vilcāne
Informāciju par parlamenta aktivitātēm turpmāk varēs skatīt parlamenta lapā.
Ieva Pakere, parlamenta informācijas grupa
9.10.2007.
Koncerts skolotājiem ...
5. oktobrī īpašu noskaņu ģimnāzijas skolotājiem profesionālajos svētkos radīja trešo kursu audzēkņi, sniedzot jauku, sirsnīgu koncertu.
Tā vadītāji Vinnijs Pūks un Sivēntiņš dāvanās bija sarūpējuši ne tikai savas mīļākās mantiņas – balonu un medus podiņu -, bet arī visu treškursnieku sagatavotās dziesmas, dejas, pieskaņotas Skolotāju dienai.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
8.10.2007.
`DROŠĪBAS DIENA` ģimnāzijā
Cik pasargāts es jūtos mūsdienu sabiedrībā? Vai es neesmu apdraudēts kā gājējs, transportlīdzekļa vadītājs vai pasažieris? Vai es neesmu atbildīgs arī par citu līdzcilvēku drošību? Nereti atbildes uz šiem jautājumiem tiek meklētas jau par vēlu, uzskatot, ka ar mani jau nekas slikts nevar notikt, bet dzīvē bieži gadās citādāk ... Neviens mūs nespēs pasargāt, ja mēs paši nerūpēsimies par sevi, savu drošību. Tāpēc 11.oktobrī, ceturtdien, ģimnāzijā notiks `Drošības diena`, lai kārtējo reizi tiktos ar Valsts policijas darbiniekiem, pārrunātu aktuālākos jautājumus par drošību uz ceļiem, kā arī jauniešu administratīvo atbildību.
Tikšanās notiks: 1.kursiem – 2.stundas laikā, 2.kursiem – 3.stundas laikā, 3.kursiem – 4.stundas laikā.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
5.10.2007.
Panākumi `Latvijas avīzes` kausa 2007. izcīņā
Šī gada 5. oktobrī Rīgā Anniņmuižā notika tradicionālās `Latvijas avīzes` kausa 2007. izcīņa krosa stafetēs. Preiļu Valsts ģimnāzijas zēnu izlase 4x2000m stafetē izcīnīja augsto 2. vietu. Komandā startēja: Vladimirs Stebeļkovs, Edgars Prusaks, Aigars Indrikovs, Māris Skutelis.
Meiteņu izlase 4x1000m stafetē palika 4. vietā un jauktā komanda 6x1000m – 7. vietā.
Kopvērtējumā Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda izcīnīja 2. vietu.
Aina Leikuce, sporta skolotāja
3.10.2007.
Tradīcijas jāievēro ;)
Līdzīgi kā iepriekšējos gados, slikto laika apstākļu dēļ Tūrisma diena tiek atcelta uz pagaidām nenoteiktu laiku!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

Seko līdzi laika prognozei Gismeteo.ru!
2.10.2007.
Panākumi Preiļu rajona rudens krosa stafetēs
Š. g. 2. oktobrī pie Preiļu estrādes notika tradicionālās rajona skolu rudens krosa stafetes. Vidusskolu grupā PVĢ 1. komanda pārliecinoši izcīnīja 1. vietu. Komandā startēja Aija Trokša, Sintija Bogotā, Indra Zvejsalniece, Māris Skutelis, Edgars Prusaks un Aigars Indrikovs.
2. komanda izcīnīja 3. vietu. (Liāna Zvērbule, Maija Prikule, Dace Bernāne, Vladimirs Stebeļkovs, Andris Pašķevičsun Andris Kļavinskis).
3. komanda ierindojās 8. vietā.
Novēlam veiksmīgus startus skolas izlasei `Latvijas avīzes` kausā 2007!
Rajona rudens krosa stafešu uzvarētāji
Aina Leikuce, sporta skolotāja
28.09.2007.
Tuvojas Tūrisma diena ģimnāzijā
Lai mums tradicionālā Tūrisma diena izdotos interesanta un jauka, katram kursam ir jāizdara noteikti darbiņi iepriekš un, protams, arī Tūrisma dienā:
- jāsarūpē kursa vienota `uniforma`
- jāsagatavo sava kursa īss (līdz 3 min.) rudenīgs sveiciens pārējiem,
- jāuzklāj pusdienu galds konkursam „Rudenīgais mixlis“(pašiem sev arī, protams!!!!!) ,
- jānodrošina dalībniekus komandu un individuālajām sacensībām,
- jāsagatavo noslēguma dziesma,
- jāizvirza vienu audzēkni no kursa tiesneša pienākumu pildīšanai(tiesnešus pieteikt pie skolotājas Ingūnas).
No katra kursa būs nepieciešamas komandas `Veiklības stafetē` ( piedalās 2 zēni un četras meitenes), `Tūrisma trasē`( piedalās 3 zēni un 3 meitenes), kursu ievērībai - komandu sastāvā dalībnieki nedrīkst atkārtoties. Konkursos `Ģimnāzijas spēkavīrs` un `Veiklākā ģimnāziste` dalībnieki piesakās individuāli. Atliek cerēt uz labu laiku, možu ģimnāzistu un pedagogu noskaņojumu, un tad viss noteikti izdosies!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
25.09.2007.
Veselības skrējiens noslēdzies!
Šī gada 25. septembrī notika `Veselības skrējiens`, pateicoties jaukajiem laika apstākļiem, viss noritēja veiksmīgi, bez traumām, reti kur varēja manīt kādu sadrūmušu seju, jo kā gan nesmaidīt, ja tik silta diena!
Visveiklākie starp kursiem izrādījās 3.D starp zēniem, 3.D starp meitenēm (3.kursu konkurencē), 2.D starp zēniem, 2.B starp meitenēm (2.kursu konkurencē), 1.D starp zēniem, 1.D starp meitenēm (1.kursu konkurencē).
Godpilnās vietas ieguva: 1. vieta - Alise Dudareva, 2. - Agnese Čača, 3. - Ieva Liepniece, 1. - Mārtiņš Placinskis, 2. - Kristaps Teilāns, 3. - Jānis Eglītis (1.kursi); 1.vieta - Dace Bernāne, 2. - Gunita Broka, 3. - Ginta Budina, 1. - Vladimirs Stebeļkovs, 2. - Andris Pašķevičs, 3 - Andris Kļavinskis (2.kursi); 1.vieta - Aija Trokša, 2. - Sintija Bogotā, 3. - Indra Zvejsalniece, 1. - Edgars Prusaks, 2. - Aigars Indrikovs, 3. - Māris Skutelis (3.kursi). Apsveicam!
Kā arī liels paldies mūsu sponsoriem: PVĢ, Hansabankai, Salang-P
Veselības skrējiena norises fotogalerija
Pasākuma organizētājas: Indra Zvejsalniece, Kristīne Tropa, Elīna Pūdža
24.09.2007.
Ģimnāzijas parlaments ir ievēlēts!
24. septembrī notika Preiļu Valsts ģimnāzijas parlamenta vēlēšanas, kurās kandidēja 6 partijas. Ar kandidātiem, to reklāmu varēja tuvāk iepazīties, lasot viņu izveidotos plakātus, kā arī noskatoties viņu sagatavotās reklāmas uzrunas ģimnāzistiem. Visu to saliekot kopā, ģimnāzisti izdarīja savu izvēli. Vēlēšanās piedalījās 88% ģimnāzistu.
Šajā mācību gadā ģimnāzijas parlamentā darbosies: Rihards Vilcāns (2.A), Uģis Vilcāns(3.D), Edmunds Strods(1.D), Dagnija Urča (2.A),Edgars Pastars (3.K), Maija Prikule (3.K), Māris Skutelis (3.D), Kristīne Pīzele (3.K), Edgars Prusaks (3.B), Jānis Koroševskis (3.D), Vineta Vilcāne (3.A), Ervīns Gribuška (3.K), Santa Dakule (2.B), Dace Puncule (2.D), Ieva Pakere (2.D).
Apsveicam jauno ģimnāzijas parlamentu, novēlam radoši, interesanti, ar atbildības sajūtu darboties šajā mācību gadā!
PVĢ audzēkņu parlamenta vēlēšanu fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.09.2007.
Tuvojas ģimnāzijas parlamenta vēlēšanas ...
Jau pavisam drīz – 24. septembrī visi ģimnāzisti varēs piedalīties jauna ģimnāzijas parlamenta vēlēšanās. Taču, lai veiksmīgāk, radošāk, interesantāk organizētu ģimnāzijas dzīvi, ir nepieciešami uzņēmīgi, aktīvi, atbildīgi jaunieši. Tāpēc līdz 21. septembrim ģimnāzisti tiek aicināti veidot savas partijas, grupas, apvienības, lai startētu parlamenta vēlēšanās. Pirms vēlēšanām kandidātiem ir iespēja sevi reklamēt, iepazīstināt ar saviem nodomiem pārējos ģimnāzistus, bet 24. septembrī arī publiski uzstāties ar savas grupas, apvienības, partijas reklāmu.
Gribētos, lai ģimnāzisti uzdrīkstas iesaistīties savas skolas dzīves veidošanā, darot to ar atbildību gan pret sevi, gan pārējiem.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.09.2007.
Veselības skrējiens 25. septembrī!
Šī gada 25. septembrī pie Preiļu parka estrādes notiks `Veselības skrējiens`. Sacensības sāksies pēc 4. mācību stundas. Lai visiem veiksmīgs starts un labi rezultāti!
Projekta organizētājas: Indra Zvejsalniece, Elīna Pūdža, Kristīne Tropa
17.09.2007.
PVĢ notiks tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskās fakultātes pārstāvjiem
17.septembrī plkst.15.00 Preiļu Valsts ģimnāzijas zālē notiks tikšanās ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskās fakultātes pārstāvjiem. Uz šo tikšanos aicināti interesenti no rajona vidusskolām, kā arī ģimnāzijas 2. un 3. kursu audzēkņi, kuriem ir interese par šo mācību iestādi.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
13.09.2007.
Piedāvājam apmeklēt semināru par interaktīvās tāfeles iespējām
PRIPRD un Preiļu novada IT centrs 18.09.2007. plkst.13.30. Preiļu Valsts ģimnāzijas aktu zālē aicina uz semināru izglītības iestādēm, pašvaldībām un uzņēmējiem par interaktīvās tāfeles `CleverBoard 1 72'` iespējām, funkcijām un priekšrocībām. Ar tāfeles iespējām iepazīstinās SIA `Proline-D` pārstāvji.
- Dalībnieku reģistrācija sākas 13.15,
- Tiek aicināti divi pārstāvji no katras izglītības iestādēs, pa vienam no pašvaldības un uzņēmuma,
- Paredzēta kafijas pauze,
- Dalības maksa seminārā nav paredzēta.

Īsumā par tāfeli:
-Komplektā ietilpst speciālā skolu programmatūra dažādu priekšmetu atbalstam: Fizika, Ķīmija, Mūzika, Ģeogrāfija, Matemātika, Bioloģija utt.
-Programmatūra pieejama gan angļu, gan latviešu valodas versijās.
-Tāfeles virsmai mūža garantija. Var rakstīt ar parastiem flomasteriem un pat PERMANENT. To visu var nodzēst ar ūdeni bez speciālajiem līdzekļiem.
-Tāfeles marķieri, aksesuāri un elektronika ir zem atslēgas, lai pasargātu no nozagšanas.
-Tāfelei ir kopēšanas režīms (lietojams bez projektora). Zīmējumi uz tāfeles saglabājas datorā un Jums ir iespēja pēc tam atskaņot visus pierakstus uz monitora jebkurā Jums izdevīgā laikā, kā arī nosūtīt pa e-pastu.
-Lietojot tāfeli kopā ar projektoru tā kļūst par pieskārienjūtīgu monitoru - ekrānu no kura var vadīt datoru.
Jautājumu gadījumā rakstiet Jurim Ertam uz e-pastu juris@pvg.edu.lv vai Valdim Locikam uz preiluip@pvg.edu.lv
Pasākuma fotogalerija
Juris Erts, direktora vietnieks informātikas jautājumos
11.09.2007.
Skolēni apgūst drošu interneta lietošanu!
Līdz ar jaunā mācību gada sākumu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts (turpmāk – sekretariāts) ir noslēdzis vasaras brīvlaikā rīkoto semināru ciklu skolēniem par drošu interneta lietošanu. Jūlijā un augustā sekretariāta un Latvijas Interneta asociācijas rīkotos seminārus apmeklēja vairāk nekā 450 skolēnu no dažādiem Latvijas rajoniem.
Īpašu uzdevumu ministre e-pārvaldes lietās Ina Gudele uzsver: `Ikvienam interneta lietotājam ir jāapzinās, ka virtuālajā pasaulē pastāv tieši tādi paši riski kā reālajā dzīvē. Mūsu mērķis ir drošā interneta lietošanā izglītot sabiedrību, it īpaši bērnus un jauniešus, kas ir vieni no aktīvākajiem interneta lietotājiem gan skolas brīvlaikā, gan mācību periodā.`
Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas, Ludzas rajona Malnavas koledžas, Talsu 2. vidusskolas, Pumpuru vidusskolas, Bauskas 1. vidusskolas, Rīgas 95. vidusskolas, Jēkabpils tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centra, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Madonas 1. vidusskolas, Dobeles 1. vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Kuldīgas bērnu un jauniešu centra, Rēzeknes 1. vidusskolas, Valkas ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas vadības pārstāvji, neraugoties uz vasaras brīvlaiku un gatavošanos jaunā mācību gada sākumam, atsaucīgi atbalstīja semināru rīkošanu un aicināja turpināt iesākto darbu sabiedrības izglītošanā par drošas interneta lietošanas jautājumiem.
Ogres vidusskolas direktore Ineta Tamane pozitīvi vērtē semināra ieceri: `Ļoti svarīgi, lai bērni apzinātos interneta vērtības un apgūtu drošu tā lietošanu jau tad, kad viņi internetu vēl tikai iepazīst. Interneta bankas, elektroniskais paraksts un citas tehnoloģiju iespējas – tā ir viņu nākotne, tāpēc ir svarīgi iemācīties, kā tās atbildīgi izmantot, un zināt, ar kādiem riskiem var saskarties interneta vidē.`
Preiļu rajona Izglītības pārvaldes vadītājs Andrejs Zagorskis: `Seminārs bija profesionāli sagatavots, un tāpēc arī skolēni bija ļoti ieinteresēti un atsaucīgi. Īpaši vērtīga bija skolēniem dotā iespēja pašiem izstrādāt savus radošos darbus – ar tiem semināra beigās tika iepazīstināti pārējie semināra dalībnieki, un, kā zināms, vienaudžu sniegtā informācija ir ļoti iedarbīga.`
A. Zagorskis uzsver, ka iegūtās zināšanas semināra dalībnieki varēs nodot gan citiem skolēniem, gan skolotājiem, gan draugiem un vecākiem.
Katrā seminārā kāds attiecīgās jomas eksperts – Latvijas Interneta asociācijas, Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas, Valsts policijas, SIA `Nerealitate`, SIA `Lattelecom` pārstāvji – informēja par iespējamiem draudiem internetā, satura filtriem, personas datu aizsardzību, tiešsaistes spēlēm, iespējām uzlabot bērnu drošību uz ielas, izmantojot tehnoloģiju iespējas, u.c. jautājumiem saistībā ar drošu interneta lietošanu.
Labākie un interesantākie seminārā izstrādātie skolēnu radošie darbi par drošu interneta lietošanu oktobrī tiks publicēti mājaslapā www.drossinternets.lv.
Papildu informācija
Semināri par drošu interneta lietošanu ir sekretariāta un Latvijas Interneta asociācijas īstenotā Eiropas Kopienas programmā Safer Internet Plus Latvijā īstenotā projekta Net-Safe sastāvdaļa. Projekta mērķis ir izglītot bērnus, jauniešus, skolotājus un vecākus drošā interneta lietošanā, kā arī informēt par iespējamiem riskiem.
Oktobrī un novembrī, kopā ar SIA `Lattelecom` un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrību apmeklējot skolas, Net-Safe projekta pārstāvji turpinās izglītošanu drošā interneta lietošanā. Plānoti arī konkursi un dažādu informatīvu un apmācības materiālu izstrāde skolēniem un skolotājiem.
Net-Safe projekts ir Insafe tīkla atbalsta punkts Latvijā.
Projekts Net–Safe tiek līdzfinansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem.

Semināra Preiļu Valsts ģimnāzijā fotouzņēmumi
Komunikācijas nodaļas vadītāja Elita Cepurīte
tālr.: 7142668, mob.t.: 29485566
e-pasts: elita.cepurite@eps.gov.lv

3.09.2007.
Jaunais mācību gads ir atkal klāt!
... cits rudens, cits septembris, cits sākums. Neierasti, arī datums ir cits – šogad arī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi, pedagogi, tehniskie darbinieki jauno mācību gadu uzsāka 3.septembrī. No rīta audzēkņi un audzinātāji pulcējās uz audzinātājstundu, bet pēc tam uz svinīgo līniju, kurā piedalījās Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un 9. Saeimas deputāts Jānis Eglītis. Lai visiem veiksmīgs, radošs un jaunām atziņām bagāts jaunais mācību gads!
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Sabīne, Sarma, Klaudijs
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster