Problēmas videospēļu industrijā

Lai arī videospēļu bizness pēdējos gados ir strauji attīstījies, tas saskaras ar daudzām nopietnām problēmām.

Pēdējie statistikas dati liecina, ka 2009. un 2010. gadā kopējie ienākumi no videospēļu pārdošanas ir samazinājušies par 5%, kaut gan iepriekš pastāvēja straujš to kāpums. Lielai daļai nelielo videospēļu kompāniju rodas problēmas ar naudas līdzkļiem. Tas parāda, ka cilvēki pēdējo pāris gadu laikā mazāk naudas tērē videospēļu iegādei.

Šo parādību var izskaidrot dažādi. Pastāv viedoklis, ka vainīga ir ekonomiskā recesija, kas mudina cilvēkus mazāk naudas atvēlēt šāda veida izklaidei. Šis apgalvojums varētu būt daļēji pareizs. Patiesībā ekonomiskās krīzes laikā cilvēki videospēles spēlē tieši vairāk, taču iegādājas tās retāk vai iegūst nelegālā ceļā.

Nozīmīga problēma ir vidēji lielu videospēļu studiju ienākumu krišanās. Šīs kompānijas sastāda nozīmīgu tirgus daļu. To veidotās spēles bieži ir kvalitatītas, tajās ieguldīts liels darbs, taču lielu peļņu tās negūst. Tas notiek, jo šīs studijas nevar piesaistīt milzīgu auditoriju ar reklāmu palīdzību, un pastāv liela konkurence to starpā. Tiek izdots milzīgs daudzums spēļu, bet vidējais lietotājs parasti izmēģina tikai vērienīgākos projektus.

Pie tam pēdējā laikā var novērot arī radošuma krīzi. Lielākā daļa izdoto spēļu ir līdzīgas iepriekš radītajām. Atšķirības ir niecīgas, kas nemudina spēlētājus iegādāties jaunāko spēles daļu tikai iegādāšanās pēc, ja iepriekšējā no tās praktiski neatšķiras.

Arī videospēļu kvalitāte bieži iedragā to popularitāti. Novērojamos spēļu defektus bieži izraisa kompāniju darbinieku necilvēcīgie dzīves un darba apstākļu. Bieži ir nepieciešams strādāt 10 stundas dienā un 6 dienas nedēļā, lai varētu laicīgi pabeigt darbu pie videospēles projekta. Tas izraisa nekvalitatīvu gala rezultātu.

Videospēles, kas tiek spēlētas uz personālajiem datoriem sastāda tikai vienu daļu no tirgus. Nozīmīgs tirgus segments pieder videospēļu konsolēm. Pie tam pēdējos 5 gados tirgū nav parādījušās nopietnas konsoles kopš Playstation 3 iznākšanas 2006. gadā. Arī tas viennozīmīgi samazina spēļu pārdošanas apjomus, jo trūkst jaunumu šajā tirgus daļā. Lai arī jaunu konsoļu ieviešana prasa lielus līdzkļus, to ražotājiem vajadzētu to nekavējosties darīt.

Spēļu industrija jau ir starp mums kādu laiku. Lai arī 2007. gadā tā likās neuzvarama, tagad tā saskaras ar realitāti. No jaunām videospēlēm tiek prasīta augsta kvalitāte un orģinalitāte, ko jācenšas nodrošināt to izstrādātājiem.