Videospēļu izstrāde

Lielākajai daļai videospēļu cienītāju saikne ar tām sākas ar to iegādi vai lejupielādi un beidzas ar pārdesmit pavadītām stundām uz dīvāna. Tikai nedaudzi apzinās, ka to veidošana ir pat gadiem ilgs process, kas sastāv no neskaitāmiem posmiem.


Katra videospēle sākas ar stāstu. Idejas bieži tiek ņemtas no pašiem dizaineriem vai ārējiem resursiem, taču parasti tiek piesaistīti profesionāli scenārija autori. Viņu uzdevums ir izveidot spēles galveno tēmu, tās varoņus un scenāriju, kas piešķir spēlei jēgu. Aizvien biežāk scenāriji tiek ņemti no atsevišķām filmām vai grāmatām. Šis ir viens no svarīgākajiem posmiem. Sākuma projekts parasti ir jāiesniedz videospēļu izdevējiem, kas izvēlas, vai viņiem tas ir pieņemams. Pēc tam svarīgākais scenārija autoru uzdevums ir iepazīstināt pārējo komandu ar aptuvenu spēles gaitu un izvēlēties, kad un kādi pilnas izšķirtspējas video parādīsies spēles gaitā, lai piešķirtu tai saturu.

Nākamais svarīgākais solis ir spēles formāta noteikšana. Ir jāizvēlas, ko spēlētājs redz. Var izmantot, piemēram, skatu no augšas, sāniem vai 3D formātu.

Pēc tam sākas spēles varoņu izveide. No sākuma ar rokām tiek zīmētas neskaitāmas galveno tēlu skices, līdz tās izskatās pieņemamas. Māksliniekiem ir svarīgi jau šajā posmā censties izveidot pilnīgas tēlu skices un modeļus, jo jebkādas to izmaiņas vēlāk maksā ļoti dārgi. Izveidotās skices tiek ieskenētas datorā. Tur tiek izveidots digitāls tēlu skelets, ko apstrādā 3D programmās. Svarīga ir kontrolpunktu izveide, kas vēlāk nosaka modeļa kustības. Jo detalizētāks ir šis modelis, jo reālistiskākas ir tā kustības. Pēc tam skeletam tiek izveidota ādas slānis, krāsu un tekstūras slānis.

Tad programmētājiem ir jāievieš varoņos dzīvība. Tiem uz izveidotā skeleta bāzes ir jāizveido kodi, kas nosaka šķietami reālistiskas modeļu kustības.

Pēc tam tiek veidota spēles vide. 3D objekti parasti tiek veidoti ar definētām līnijām. Viss tas balstās uz izveidoto spēles kodu, kas nosaka visu spēles darbību. Lielākā daļa spēļu tiek veidotas valodās, kas bāzētas uz C programmēšanas valodu.

Kad spēle ir pabeigta, tā nonāk pirmsprodukcijas fāzē. No sākuma notiek intensīva spēles testēšana, kuras laikā tiek meklētās tajā pieļautās kļūdas. Pirmo izstrādāto versiju dēvē par Alpha. Kad lielākā daļa kļūdu ir novērstas, tiek izdota Beta versija, kuru testē jau plašāks cilvēku loks, reizēm arī sabiedrība.

Mārketinga fāzē sākas spēles pārdošana. Bieži tiek veidotas speciālas demo versijas, kurās lietotāji var iepazīties ar limitētām spēles iespējām. Tiek veidoti speciāli treileri, kas iepazīstina ar spēles iespējām. Un pēc tam gatavās videospēles nonāk veikalu plauktos.