Iespējas videospēļu biznesā

Ieklaušanās videospēļu izstrādes biznesā ir kļuvusi daudz sarežģitāka. Videospēļu izstrāde ir profesionāls bizness, no veidotajiem projektiem tiek prasīta augsta kvalitāte. Centīsimies apskatīt, kādas ir iespējas iesaistīties to veidošanas procesā.


Iesācējiem nevajadzētu censties uzreiz pašiem veidot savu videospēļu kompāniju, jo tam ir nepieciešama zināma pieredze. Ja to vēlas darīt tikai hobija līmenī, tad ir ieteicams iesaistīties kādā speciālā izstrādes grupā.

Videospēļu biznesā, kā jau iepriekš tika minēts, ir iesaistīts ļoti plašs speciālistu loks. Lai spēļu projektos iesaistītos kā, piemēram, skaņas celiņa ierunātājs, aktieris vai fotogrāfs, patiesībā pat nav nepieciešamas plašas zināšanas par videospēļu biznesu. Vienkārši ir jābūt profesionālam šajā nozarē. Tāpēc tālāk apskatīsim speciālistu loku, kam nepieciešamas speciālas prasmes.

Lai kļūtu par videopspēļu dizaineri ir nepieciešamas gan tradicionālās prasmes, gan pieredze ar grafikas apstrādes datorprogrammām. Arī šeit speciālistu loks ir ļoti plašs. Piemēram, lai izstrādātu tikai modeļu skices uz papīra, nemaz nav nepieciešamas plašas zināšanas par modernajām tehnoloģijām. Vajadzīgs būs tikai radošums un mākslniecisks talants. Gala produktu izstrādātājiem ir labi jāpārzin grafiskās programmas, piemēram Photoshop, Blender, Max, Adobe Creative Suite.

Svarīga joma, kas ir mazāk saistīta ar programmēšanas procesu, ir audio apstrāde. Tajā strādā liela daļa videopsēļu izstrādē iesaistīto speciālistu. Lai strādātu šajā nozarē noteikti ir jāapgūst plašs audio apstrādes programmu klāsts un jāiegūst zināma pieredze darbā ar tām. Noteikti ir nepieciešamas prasmes darbā ar tādām programmām kā Adobe Audition, Sound Forge, tomēr svarīgākais ir apgūt skaņas apstrādes principus.

Lai darbotos programmēšanas lauciņā, ir nepieciešamas ļoti plašas teorētiskās zināšanas. Šis ir viens no kompleksākajiem izstrādes posmiem, tāpēc ir nepieciešama pieredze darbā ar dažādām programmēšanas valodām: C, C++.

Pastāv arī iespēja kļūt par videospēļu testētāju. Šie cilvēki saņem naudu par videospēļu spēlēšanu. Daudziem tas varētu likties sapņu darbs. Lai iekļautos šajā lauciņā ir nepieciešamas plaša pieredze videospēļu spēlēšanā, jāorientējas to jaunumos un jāprot rakstīt ieteikumi un atsauksmes to veidotājiem . Šis darbs ir diezgan eksotisks, bet sākuma samaksa par to var būt arī neliela. Bez tam ir nepieciešams pašam aktīvi meklēt darba piedāvājumus, lai ieinteresētu konkrētas kompānijas.

Vēl viena profesija, kas ir mazāk saistīta ar pašu spēļu veidošanu ir profesionāla spēlētāja karjera. Strauji attīstoties tiešsaistes speļu izstrādei, labākie spēlētāji var nopelnīt līdzekļus ar piedalīšanos turnīros, ienākumus gūstot no reklāmas iespējām un skatītājiem, kas vēro šos turnīrus.