PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Bezmaksas e-pasts
Bezmaksas e-pasts

Cilvēkiem, kas daudz ceļo, nav pastāvīgi pieejams Internets vai vienkārši gribas ietaupīt naudu, tiek piedāvāta iespēja iegūt savu bezmaksas pasta kastīti, kuru iespējams caurskatīt neatkarīgi no tā kur lietotājs atrodas. Vienīgais priekšnoteikums ir dators ar pieeju Internetam. Bezmaksas e-pasta kontizemās cenas meklējumu dēļ ļauj mainīt Interneta pakalpojumu sniedzējus, cik bieži vien lietotājs vēlas, pie tam e-pasta adrese nemainās.


.Neskatoties uz to "bezmaksas" ir relatīvs jēdziens. Tikai viens no vispāratzītiem pakalpojumu dienestiem - Juno Online Services - ir patiešām bezmaksas, jo tas sniedz iespēju sūtīt un saņemt e-pastu, lietojot speciālu programmatūru un lokālu telefona numuru. Pārēji izmanto tīmekli, kas nozīmē, ka nepieciešama piekļuve Internetan.


Izvēloties bezmaksas e-pastu, vēlams izpētīt tā lietotāju skaitu, darbības ilgumu un lietošanas vieglumu. Nepieciešamās īpašības ir veidot adrešu grāmatas, pievienot vēstulēm pielikumus un spēja kārtot vēstules mapēs. Lielākie šī veida pakalpojumu sniedzēji parasti nodrošina daudzas no šīm īpašībām.


Pirms uzticēt savu e-pastu kādam no minētajiem pakalpojumu sniedzējiem vēlams apsvērt arī trūkumus. Tā kā šos serverus uztur reklāma, tad vēstules tiek papildinātas ar mežonīgi mirgojošiem karogiem (banners), kas novērš uzmanību no vēstules satura un aizņem vietu datora operatīvajā atmiņā. Daži pakalpojumu sniedzēji drīzumā gatavojas ievietot reklāmas vēstulēs, kas tiek saņemtas.Lai gan ir daudz un dažādi bezmaksas e-pasta pakalpojumu sniedzēji, jāatceras, ka lielākie un vecākie no tiem ir HotMail, NetAddress un Juno Online Services (šis pakalpojums gan pieejams tikai ASV).


HotMail

(http://www.hotmail.com) pastāv jau vairākus gadus, pa kuru laiku, kā viņi paši apgalvo, lietotāju skaits sasniedzis 3 miljonus. HotMail piedāvā bezmaksas pieeju 15 interešu kopām. Iespējams uzstādīt signiture opciju, kas ļauj pievienot nosūtītājām vēstulēm telefona un faksa numurus. Tāpat iespējams pārbaudīt arī vēstules pareizrakstību. Lai nosūtītu pielikumus vajadzēs programmu Netscape Navigator 2.0 vai jaunāka. HotMail diska vietu uz servera ierobežo līdz 2 MB, kas traucē, ja lietotājs mēdz ilgi uzglabāt vēstules vai nepieciešams saņemt lielus pielikumfailus.


NetAddress

(http://www.netaddress.com) noderēs nepieredzējušiem datorlietotājiem. Tas kļuva pieejams 1996. gada aprīlī kā maksas pakalp-ojums, bet no tā paša gada decembra tas ir bezmaksas. Tam ir 700 000 parakstītāju. Šis e-pasts ir viegli lietojams, bet, kaut arī iespējams saņemt pielikumus, patlaban vēl nav iespējams tos nosūtīt. Nav arī pareizrakstības pārbaudes, tiesa servisa sniedzējs šīs īpašības sola pavisam drīz. NetAddress piedāvā 5 MB diska vietas.Juno


Neizmanto tīmekli, tāpēc nav jāmaksā Interneta pakalpojumu sniedzējam. Vienīgais, kas ir nepieciešams ir modems un telefona līnija (Latvijā tas nozīmē zvanu uz ASV). Juno pretendē uz 2,2 miljoniem lietotāju. Nepieciešamā programma aizņem 1,2 MB diska vietas, tās lejupielādēšanai ar 28,8 kbps modemu nepieciešamas 5 līdz 10 minūtes. Tā ir viegli uzstādāma un piedāvā vairākus jaukumus, arī pareizrakstības pārbaudi. Diemžēl tā neuztur pielikumus.Mail


(http://www.mail.lv) ir Latvijas bezmaksas e-mail serveris. Ir parocīgs gadījumā, kad vajadzīga pasta kastīte Latvijas robežās. Pierakstīšanās (sign up) notiek latviešu valodā.


Diemžēl noteikumi ir visai trūcīgi izklāstīti un pārsvarā balstās uz teikumu: ”Noteikumi ir tādi paši kā citos populāros pasta serveros Hotmail un Mailexcite.” Pirms pieteikties šim pakalpojumam, ieteicams ieskatīties sadaļā “Visvairāk uzdotie jautājumi”, kas nepārprotami atvieglos pareizā lēmuma pieņemšanu.


Ja jūs apmierina maza pastkastes ietilpība, bieža servera “nokāršanās”, vēstuļu saņemšana un izsūtīšana ar nokavēšanos (vai iespēja vispār tās neizlasīt), tad tas ir jūsu bezmaksas e-pasta serveris.

Pastāv arī citi bezmaksas e-pasta pakalpojumu sniedzēji, kas nav tik veci, bet tas nenozīmē, ka tie ir sliktāki: YahooMail, MailExcite HotBot u.c.

No problēmām neviens nav pasargāts, tāpēc neviens nevar būt drošs par savas kastes drošumu, servera darbības kvalitāti un citām iespējamām ķibelēm. Atliek tikai pieteikties, lietot un cerēt, ka viss būs kārtībā.


  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Amālija
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster