PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2012. / 2013. mācību gads

28.08.2013.
2013./2014.mācību gada sākums ģimnāzijā
Jauno mācību gadu uzsāksim 2.septembrī:
• plkst.9.00 - klases stundas;
• plkst.9.50 - svinīgā līnija;
• plkst.10.30 – fotografēšanās.
Uz tikšanos ģimnāzijā!
Preiļu Valsts ģimnāzijas administrācija
14.08.2013.
Skolēnu papilduzņemšana Preiļu Valsts ģimnāzijā 2013. gadā būs 27. augustā!
Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēnu papilduzņemšana 10. klasē notiks 27.augustā.
Iestājpārbaudījumi: 10.00 - latviešu valoda, 11.30 – matemātika.
Dokumentu iesniegšana PVĢ kancelejā no plkst. 9.00 – 12.00
27. augustā no plkst. 9.00 – 10.00
Bez iestājpārbaudījumiem tiek uzņemti skolēni:
• Kuriem vidējā atzīme Apliecībā par pamatizglītību ir vismaz 7;
• Kuri pēdējā pamatskolas gadā ieguvuši 1. - 3. vietu vai atzinību novada, valsts vai atklātajās olimpiādēs.
Piedāvājam iespēju apgūt vispārējo vidējo izglītību 4 programmās: humanitārā un sociālā; profesionāli orientēta (komerczinību); matemātikas, dabaszinību un tehnikas; vispārizglītojošā virziena programmās.
Plašāku informāciju lasiet uzņemšanas noteikumos.
Sīkāka informācija pa tālr.65321663
Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa
5.07.2013.
Cienījamie absolventi!
Apliecību par vispārējo vidējo izglītību un sertifikātus varēs saņemt 5. jūlijā no plkst.17.00-19.00 un 8. jūlijā no plkst. 10.00-13.00.
PVĢ administrācija
4.07.2013.
Apstiprināts jauns PVĢ Comenius projekts
Esam saņēmuši informāciju no Valsts izglītības attīstības aģentūras, ka ir apstiprināts PVĢ jaunais Comenius daudzpusējās skolu partnerības projekts „4 dabas elementi un to ietekme uz mūsu dzīvi” (The Four Elements of Nature and Their Effect on Our Lives). Projektu īstenosim laika posmā no 2013. gada 1.augusta līdz 2015. gada 31.jūlijam.
Šis ir jau trešais ģimnāzijā īstenotais Comenius projekts pēc kārtas. Mūsu ģimnāzija Comenius projektos nekad nav bijusi tikai vienkāršs projekta partneris, vienmēr -projektu starptautiskais koordinators. Jaunais projekts būs līdz šim lielākais PVĢ koordinētais projekts partneru skaita ziņā, jo ES finansējumu projekta īstenošanai ir saņēmuši arī visi projekta partneri, kuri gada sākumā bija izteikuši vēlēšanos strādāt šajā projektā. Projektā sadarbosies skolas no 8 valstīm: Latvijas, Skotijas, Spānijas, Grieķijas, Portugāles, Polijas, Turcijas un Somijas.
Projekta koordinatore Anna Verza
2.07.2013.
Vasaras nometne Slovākijā
Šī gada 8. jūnijā 12 jaunieši no Preiļu Valsts ģimnāzijas devās ceļā uz Slovākiju. Pēc autobusā pavadītām stundām ieradāmies ilgi gaidītajā galamērķī-Stara Lubovna, kur norisinājās starptautiskā angļu valodas jauniešu nometne `International Village`.
Ar lielām somām un smaidiem sejās sveicinājām jauko nometnes koordinatoru Romānu un tad jau devāmies uz viesnīcas numuriņiem izkravāt mantas. Latvieši viesnīcā bija pirmie, uzzinājām, ka istabiņās būsim nevis ar latviešiem, bet gan ar citu valstu pārstāvi. Tā nu ar lielu nepacietību gaidījām katrs savu istabas biedru. Svētdienas vakarā, kad beidzot tika sagaidīti dalībnieki no Maķedonijas, Rumānijas, Polijas un Čehijas, tikām iepazīstināti ar nometnes pasniedzējiem, mērķiem, iespējām un noteikumiem.
Pirmdienas rīts iesākās ar brokastīm. Tad tikām dalīti grupās ar dalībniekiem no citām valstīm un devāmies uz nodarbībām. Pēc pusdienām bija iespēja piedalīties aktivitātēs pēc pašu izvēles: spēlēt angļu vai amerikāņu futbolu, regbiju, volejbolu, beisbolu, mācīties dejot, doties pārgājienā kalnos utt. Pateicoties šīm nodarbībām, iepazinām pārējos dalībniekus, pilnveidojām savas angļu valodas prasmes visas nedēļas garumā. Nodarbības vadīja atraktīvi pasniedzēji no ASV un Anglijas. Vakarā notika valstu prezentācijas, kur Latvija sevi pārstāvēja godam. Iepazinām pārējo dalībvalstu kultūru, tradīcijas un paražas. Dziedājām kopā gan latviešu, gan citu valstu dziesmas. Pēc prezentācijām bija iespēja arī ne tikai baudīt citu valstu kultūru ar acīm, bet arī izgaršot to.
Otrdien pēcpusdienā braucām uz Popradas akvaparku. Daži izmantoja izdevību un iepazinās ar pilsētu, protams, iegādājās dažādus suvenīrus un apskatīja lieliskos kalnus, kas ietver pilsētu.
Ceturtdien devāmies apskatīt Krakovu (Polijā). Uzzinājām ļoti interesantas lietas par šo pilsētu, nedaudz iedziļinājāmies tās vēsturē, apskatījām skaitās ēkas, iegādājāmies dažādus suvenīrus un baudījām fantastisko Krakovas atmosfēru.
Nodarbību laikā arī diskutējām par dažādām aktualitātēm Eiropā un vakarā jau notika draudzīga pasēdēšana pie ugunskura ar dažādām dziesmām un sarunām.
Kopumā šī nedēļa bija pozitīvu emociju pārpilna, ieguvām daudz jaunu draugu un domubiedru. Solījām neaizmirst viens otru, solījām noteikti sadūšoties un aizbraukt ciemos. Šī nedēļa noteikti bija viena no labākajām nedēļām mūsu dzīvēs. Un mēs to neaizmirsīsim. Grandiozi notikumi, kopīgi piedzīvojumi, fantastiskas emocijas, jauni draugi, milzīga pieredze un, protams, uzlabota angļu valoda - lūk, ko latviešu jaunieši pa šīm 7 dienām ieguvuši.
Milzum lielu `PALDIES!` sakām mūsu skolotājai Annai Verzai, kura mūs visu nedēļu atbalstīja.
Paldies Jurim Ertam, Jurim Kovaļevskim, šoferiem Vitālijam un Valērijam par atbalstu brauciena īstenošanā.
Agita Brikule, 3.HK
7.06.2013.
Mācību gada noslēgums ģimnāzijā
31. maijā Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.un 2. kursu audzēkņi un pedagogi pulcējās uz mācību gada noslēguma pasākumu. Ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa sumināja audzēkņus, kuri mācību gadu pabeidza ar labām un teicamām sekmēm mācībās, paldies tika teikts arī olimpiāžu uzvarētājiem, labākajiem sportistiem, sabiedriski aktīvākajiem ģimnāzistiem. Savukārt angļu valodas skolotāja Anna Verza izsniedza sertifikātus ģimnāzistiem, kuri aktīvi iesaistījās starptautiskajos projektos. Ir prieks un gandarījums, ka pateicības saņēma ļoti daudzi ģimnāzisti, kuri spēj sevi pierādīt dažādās jomās. Pēc svinīgā pasākuma sekoja noslēguma klases stundas.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
5.06.2013.
3.DK kurss piedalījās teātra uzvedumu festivālā angļu valodā `Together`
10. maijā Aglonas bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrā `Strops` notika skolēnu teātra uzvedumu festivāls angļu valodā `Together`. Festivālā piedalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas 3.DK un arī 2.D. kursu pārstāvji, skolēni no Aglonas skolām, Priežmales, Galēniem un Grāveriem. Īpašs prieks bija par mūsējiem no 3. DK, jo mēs piedalījāmies pilnā sastāvā (visi 19)! Mūsu sagatavotais priekšnesums festivālā bija nu jau visiem labi zināmie `Supervaroņi`, taču šoreiz angļu valodā.
Liels paldies skolotājai Annai Verzai par iespēju piedalīties šādā pasākumā!
Andra Vanaga,3.DK
4.06.2013.
Preiļu Valsts ģimnāzijas dāvana Preiļu dzemdību nodaļai - atjaunotas gultiņas jaundzimušajiem
Noslēdzoties remontiem Preiļu slimnīcas dzemdību nodaļas jaunajās telpās, tur strādājošie mediķi saņēmuši jauku ziņu par kādu labu darbu, ko paveikuši Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši. Puiši atjaunojuši un nokrāsojuši gultiņas mazuļiem, bet meitenes uzšuvušas baldahīnus. Mazuļu gultiņas no slimnīcas tika atvestas uz amatu mācības darbnīcām. Puiši noņēma metālam krāsu, trina, berza un slīpēja, kamēr tās bija gatavas krāsošanai, savukārt meitenes pašuva gultiņām baldahīnus no ekoloģiska un viegla linu auduma, kurš rotāts ar dažādu krāsu pavedieniem, piemērots gan jaundzimušam puisītim, gan meitenei. Neesot bijis vienkārši, tika iztērēts daudz stundu laika, jo visu gribējies padarīt pēc iespējas kvalitatīvāk, stāsta ģimnāzisti.
Kopumā savu roku pie gultiņu atjaunošanas pielikuši 26 jaunieši no ģimnāzijas. Ideju atbalstīja un palīdzēja realizēt arī Preiļi 1. Pamatskolas amatu mācības skolotāji Inga Reine un Uldis Čerpakovskis.
Viktorija Šmukste, kas arī bija idejas iniciatore, izteica cerību, ka ģimnāzijas puiši un meitenes, daudzi no kuriem šogad absolvē vidusskolu, savu nākotni saistīs ar dzimto pilsētu. Preiļu slimnīcas galvenā ārste par ģimnāzistiem teica, ka `viņi ir brīnišķīgi jaunieši - atsaucīgi, radoši, darboties griboši.` Arī pašiem jauniešiem ir liels prieks un gandarījums par labi padarīto darbu.
Gints Zarāns, 3.A kursa audzēknis
30.05.2013.
Skolēnu uzņemšana Preiļu Valsts ģimnāzijā 2013. gadā!
Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēnu uzņemšana 10. klasē notiks 19. jūnijā. Iestājpārbaudījumi: 10.00 - latviešu valoda, 11.30 – matemātika.
Dokumentu iesniegšana 17. un 18. jūnijā no plkst. 9.00– 16.00
Bez iestājpārbaudījumiem tiek uzņemti skolēni:
• Kuriem vidējā atzīme Apliecībā par pamatizglītību ir vismaz 7;
• Kuri pēdējā pamatskolas gadā ieguvuši 1. - 3. vietu vai atzinību novada, valsts vai atklātajās olimpiādēs.
Piedāvājam iespēju apgūt vispārējo vidējo izglītību 4 programmās: humanitārā un sociālā; profesionāli orientēta (komerczinību); matemātikas, dabaszinību un tehnikas; vispārizglītojošā virziena programmās.
Plašāku informāciju lasiet uzņemšanas noteikumos.
Sīkāka informācija pa tālr.65321663
Preiļu Valsts ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa
27.05.2013.
PVĢ audzēkņi piedalās Latvijas Robotikas čempionātā
25.05.2013. Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši piedalījās Latvijas Robotikas čempionātā, kuru rīkoja RTU Robotikas klubs, RTU un, protams, iRobot. Preiļu Valsts ģimnāziju pārstāvēja 3.DF kursa audzēkņi Dairis Štagers, Edgars Brencis, Guntis Veigulis, Ervīns Patmalnieks. Mums bija iespēja piedalīties gan MiniSumo klasē, gan Line Follower klasē. Komandu bija daudz, katra ar savu veidoto unikālo robotu. Starp robotikas klubiem Line Follower sacensībās mums izdevās izcīnīt 5. vietu 13. komandu konkurencē, kas ir labs rezultāts. Ar MiniSumo veicās grūtāk, jo pretī stājās daudz nopietnāki pretinieki nekā Tehniskajās Jaunrades dienās Rēzeknē. Pēdējā cīņā tika pieņemts ekstremāls lēmums, nomainīt parastās baterijas uz LitijaPolimēra, kas palielināja robota sadegšanas risku. Bija arī iespēja pavērot un atbalstīt Mega Sumo robotus, kuri pārstāv Latviju pasaules mērogā. Kopumā diena bija izdevusies un interesanta, jo tika gūta pieredze nopietnās robotikas sacensībās.
Ervīns Patmalnieks, 3.DF
26.05.2013.
Ģimnāzisti sacer dziesmas vācu valodā
LVVSA (Latvijas vācu valodas skolotāju asociācija) izsludinātajā konkursā `Pavasara tēma dziesmā` I pakāpes diplomu žūrija piešķīra Kristiānas Bindares un Lāsmas Prikules sacerētajai dziesmai `Du bist mein Frühlingsland`, II pakāpes diplomu saņēma Ieva Gribuste un Anda Vorone par dziesmu `Die Stadt, die den Frühling vergessen hat`, III pakāpes diplomu – Ieva Stafecka, Elīna Dūda, Kaspars Vilcāns par dziesmu `Frühlingslied`. Skatītāji ar savu balsojumu noteica 3, viņuprāt, labākās dziesmas; to vidū ir arī I un III pakāpes diplomu ieguvēju sacerējumi. Dziesmu video, tekstus un notis iespējams apskatīt: www.dlvl.lv
Anita Lazdāne, PVĢ vācu valodas skolotāja
24.05.2013.
`Rūtoj` piedalās bērnu un jauniešu folkloras svētkos Kuldīgā un Alsungā
18. un 19. maijā notika 29. Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki `Pulkā eimu, pulkā teku`. Šī gada sarīkojuma tēma bija `Gudru ņēmu padomiņu`. Visu mācību gadu folkloras kopas `Rūtoj` dalībnieki iedziļinājās senču gudrībās un pētīja kā tās būtu pārmantojamas un pielietojamas mūsdienās, sagatavojot īpašu programmu tēmas prezentācijai.
Sestdienas rītā agri cēlušies un jau dienas vidū nonācām Kuldīgā, skaistā, sakoptā un senlaicīgā Kurzemes pilsētā. Kuldīgu izzinājām izejot `Gudrību taku`, kur noteiktos punktos vajadzēja atrast apslēptu burtu un uzklausīt Kuldīgas stāstus, lai takas noslēgumā godam varētu saņemt balvas par padarīto darbiņu. `Gudrības takas` atminējums bija - Kuldīga, pilsēta ar dvēseli.
Svētku atklāšanas koncertā bija iespēja redzēt un dzirdēt visu novadu folkloras kopas. Pēc koncerta piedzīvojām kārtīgu pērkona negaisu ar stipru lietu un krusu - to uztvērām kā svētību un veldzi pēc tveices.
Alsunga mūs sagaidīja ar stipru lietu, kura dēļ koncerts pils pagalmā nenotika, toties koncerts `Zvaigžņu deķis` Alsungas baznīcā noritēja īpašā gaisotnē. Koncertā uzstājās tradicionālās dziedāšanas un muzicēšanas šī gada konkursu uzvarētāji, tajā skaitā- Ieva Stafecka un `Rūtoj` kapela. Jāpiezīmē, muzicējām katoļu baznīcā, kur šāda veida koncerti mums nav ierasti. Vakariņas, danči, stāstu vakars un kas viss tur tik nenotika! Tas jāredz un jādzird katram pašam!
Svētdienas rīts bija silts un saulains. Spēļu un rotaļu rīts Ziedulejas estrādē mūs aizveda ne tik senā bērnībā. `Rūtoj` jaunieši ar prieku un azartu iesaistījās spēlēs un rotaļās. Svētkus noslēdza koncerts `Novadu sasaukšanās`, kur uz skatuves savu māku citiem rādīja katrs novads un saņēma VISC vadītāja vietnieces Agras Bērziņas pasniegtus pateicības rakstus par folkloras tradīciju kopšanu un dalību svētkos.
Ja jau reiz tik tālu bijām braukuši, tad Kurzemes jūra arī bija jāredz! Mājupceļā iegriezāmies Jūrkalnē, lai redzētu stāvkrastu un atvēsinātu sakarsušās un `sadancotās` kājiņas. Dažs arī iesāka peldēšanas sezonu ledaini aukstā jūras ūdenī.
Paldies skolas direktorei par atbalstu, lai mēs varētu izbaudīt brīnišķīgos svētkus un bagātināt sevi ar jaunu pieredzi un zināšanām!
Ilze Rožinska, folkloras kopas `Rūtoj` vadītāja
21.05.2013.
PVĢ komanda piedalās `Euroscola` debatēs Eiropas Parlamentā Strasbūrā
11. maijā no Preiļu Valsts ģimnāzijas izbrauca komanda, kuras sastāvā bija 24 PVĢ skolēni un 2 skolotājas. Mums visiem bija viens mērķis - piedalīties Eiropas Parlamenta organizētajās debatēs `Euroscola` Strasbūrā, kas notika 16. maijā.
Projektā piedalījās 20 Eiropas Savienības valstis, tajā skaitā arī Latvija, kuru šajā dienā pārstāvējām mēs, PVĢ komanda. Jau agri no rīta ieradāmies Eiropas Parlamenta galvenajā – `Louise Weiss` – ēkā, lai izietu drošības kontroli un lielajā Eiropas Parlamenta plenārzālē ieņemtu deputātu vietas. Pēc oficiālajām apsveikuma runām Eiropas Parlamenta administrācijas pārstāvji sniedza informāciju par Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienību. Pārstāvim no katras skolas vienas minūtes laikā bija jāiepazīstina pārējie dalībnieki ar savu valsti un skolu. PVĢ komanda bija vienīgā, kas manāmi izcēlās, jo pārstāvējām Latviju ar skaistu tautasdziesmu un vēl skaistāku tās izpildījumu. Pēc šāda pārsteiguma saņēmām pelnītas ovācijas, kas ļoti iepriecināja un lika lepoties ar savējiem.
Visi projekta dalībnieki tika sadalīti 6 dažādās debašu grupās. Katrai no tām bija atsevišķa tēma, par ko debatēt un izvirzīt dažādus priekšlikumus. Vēlāk, kad tas tika izdarīts, mēs visi atkal atgriezāmies Eiropas Parlamenta plenārzālē, kur pārstāvji no katras grupas iepazīstināja visus ar priekšlikumiem par attiecīgo tēmu. Pārējiem bija iespēja izteikt savu viedokli balsojot - priekšlikumu pieņemt, nepieņemt vai atturēties.
Kopā ar mums Eiropas Parlamentā viesojās arī Latvijas Televīzijas raidījuma `Viss notiek` žurnāliste Adriāna Roze un operators. Mēs bijām vienīgā komanda, kurai līdzi bija sava nacionālā televīzija. Nofilmēto sižetu varēs noskatīties 27. maija raidījumā LTV1.
Pusdienu pārtraukumā mums bija lieliska iespēja pārbaudīt savas zināšanas un piedalīties erudīcijas spēlē `Eurogame`. Visi jautājumi bija pilnīgi dažādās valodās, tāpēc bija jāizveido komandas, kuras sastāvēja no 4 dažādās valodās runājošiem cilvēkiem, un jāmeklē citu valstu pārstāvji, lai lūgtu palīdzību dažu jautājumu pārtulkošanā. Spēles rezultāti tika ātri un operatīvi izvērtēti, un no visām komandām četras labākās tika izvirzītas finālam. Mums bija ļoti liels prieks, ka vienā no tām bija arī mūsu Dāvis Pastars (1.D), kura komanda pēc finālspēles ieguva 1. vietu. Apsveicam vēlreiz!
Lai gan Eiropas Parlaments bija galvenais ceļojuma mērķis, mēs ikviens noteikti ieguvām neaizmirstamu ceļojumu pa dažādām Eiropas valstīm (Polija, Vācija, Nīderlande, Beļģija, Francija) un lieliskiem apskates objektiem. Eifeļa tornis, Luvra, Fragonāra smaržu muzejs, Monmartra, Pompidū centrs, Moulin Rouge, Reimsas katedrāle - tās ir tikai dažas vietas, kurās tika uzņemtas neskaitāmas fotogrāfijas un iegūtas neatsveramas emocijas.
Pēc mūsu pašu vārdiem, šī nedēļa, kas tika pavadīta kopā, ir vārdos neaprakstāma pieredze un emocijas, tas bija lielisks kopā pavadīts laiks, ko atcerēsimies vēl ilgi, ilgi.
Gribu teikt lielu paldies visiem PVĢ komandas dalībniekiem par atbalstu, palīdzību un kopā būšanu, tomēr vislielākā pateicība ir skolotājām Annai Verzai un Natālijai Pīzelei par neizsmeļamo palīdzību, uzmundrinājumu, iedrošināšanu un atbalstu! Milzīgs paldies jāsaka Atim Ivanovam (3.DK) un Beātei Pudulei (1.D) par izveidoto darba grupu un iespēju piedalīties šajā piedzīvojumā!
Man ir patiess prieks un lepnums par mūsu komandu, mēs bijām, esam un būsim lieliski!
Fotogalerija
Līva Luriņa, 2.B
17.05.2013.
Sveicam valsts ģimnāziju atklātās vizuālās mākslas olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta - Vineta Haritonova (1.D)
3. vieta - Zane Čerpakovska (1.D)
atzinība - Jūlija Starovoitova (2.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
16.05.2013.
Sveicam valsts atklātās matemātikas olimpiādes uzvarētājus!
3. vieta - Ieva Lisova (3.DK), Mārtiņš Lisovs (1.D), Agnese Stabulniece (2.D)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
14.05.2013.
`Izaugsmes Forumā 2013.` uzvar Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda
`Izaugsmes Forums` ir komandu sacensības vidusskolēniem par labāko jauno biznesa ideju vai esošā produkta pilnveidi. Šogad pārliecinoši, starp 80 komandām, uzvarēja Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda `Kodols`, kas pārstāvēja Rēzekni. Komandā aktīvi darbojās un savas idejas īstenoja Gints Zarāns, Kaspars Vilcāns un Laima Loginova.
Komandas iecerētais uzņēmums nākotnē piedāvās saviem klientiem inovatīvu, videi draudzīgu un stilīgu produkciju - koka rotaļlietas un aksesuārus - veidotus ar mūsdienīgām tehnoloģijām.
Gatavošanās sacensībām notika reģionāli, speciālistiem vairākkārt klātienē konsultējot komandas no visas Latvijas, laika posmā no februāra līdz aprīlim. Aprīļa sākumā katrā pilsētā tika rīkots 6 stundu pusfināls.
`Izaugsmes Forums 2013.` fināls notika Rīgā, Ķīpsalā 9. - 10. maijā. Sacensību fināla uzdevums bija 24 stundu laikā izveidot prezentāciju, kā arī izstrādāt ekonomiski pamatotu biznesa plānu savas idejas realizācijai, klātesot dažādu nozaru ekspertiem un biznesa konsultantiem. Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi kā galveno balvu saņēma budžeta vietas Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pirmajam studiju gadam, dāvanu karti biznesa mentoringa programmai `Attīstība` kruīza ceļojumus no `Tallink`, kā arī starta kapitālu biznesa uzsākšanai.

Gints Zarāns, komandas dalībnieks
10.05.2013.
Mūžībā pāragri aizgājis PVĢ dibinātājs un pirmais direktors Jānis Eglītis

Tā aiziet, kā tu gāji,
Viss gudrības un domas apstarots,
Līdz mirklim pēdējam,
Kad roka darbā nepiekūst.
Ai, nežēlīgā, netaisnīgā daba,
Ko ziedi līdz
Un augļu dāsnums, tevis dots,
Ja vētru brāzmā
Kokam jānolūst. . .
/A.Balodis/

Sērojam par mūžībā pāragri aizgājušo Preiļu Valsts ģimnāzijas dibinātāju un pirmo direktoru Jāni Eglīti.
NEKROLOGS
6. maija rītā pēc smagas slimības 52 gadu vecumā pa Mūžības ceļu ir aizgājis Preiļu Valsts ģimnāzijas dibinātājs un ilggadējais direktors, bijušais Preiļu novada domes priekšsēdētājs, LR devītās Saeimas deputāts, Ventspils Augstskolas rektors, fizikas maģistrs, ekonomikas doktors JĀNIS EGLĪTIS.
Bet aiz visiem svarīgajiem amatiem un tituliem – mūsu Jānis, savējais, šķelmīgais, darbīgais, aizrautīgais jaunu ceļu meklētājs un sapņotājs.
Beidzis Preiļu 1. vidusskolu un pēc studijām Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē atgriezies savā skolā kā skolotājs, 1986. gadā kļūstot par tās direktoru. 1996. gadā piepildās dzīvē ar lielu entuziasmu un sirdsdegsmi viņa izlolotais sapnis – nodibināta Preiļu Valsts ģimnāzija. Esot ģimnāzijas direktora amatā, Jānis Eglītis ir ne tikai iedvesmojošais, radošais avots un ass, ap kuru rit visa ģimnāzijas dzīve, bet arī novators, ideju ģenerators un pārmaiņu rosinātājs, darbojoties Augstākās izglītības padomē un pildot Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas prezidenta pienākumus.
Labās svešvalodu zināšanas ļauj viņam iepazīt Eiropas un pasaules izglītības novitātes, un, pats nemitīgi mācoties un tiecoties pēc jaunā, viņš allaž atgādina ģimnāzistiem tālākās izaugsmes un izglītošanās gaitās neaizmirst savu skolu, novadu un Latviju.
Paradoksāli, bet tieši ideālisms liek viņam pievērsties politikai. 2003. gadā Jānis Eglītis tiek ievēlēts par Preiļu novada domes deputātu un savu aizrautību, spēku un enerģiju velta Preiļu augšupejai. Preiliešu sirdīs Jānis Eglītis paliks kā tālredzīgs, godprātīgs, tolerants, izpalīdzīgs novada mērs. No 2006. līdz 2010. gadam viņš ir LR Saeimas deputāts, tomēr, palikdams piederīgs Preiļiem ikdienas rūpēs un svētkos, neskaitāmas reizes mērodams tālo ceļu no Rīgas, lai būtu kopā ar ģimeni, draugiem, savu ģimnāziju un pilsētu. Tieši tolaik mēs viņu bieži redzējām domīgu un noraizējušos un nojautām, ka viņam ļoti sāp tas, kā satiksme lielās politikas gaiteņos dažkārt apbružā spārnus mūsu kopējam sapnim par Latviju.
Būdams pēc savas sūtības izcils, talantīgs pedagogs, Jānis Eglītis allaž uzsvēra izglītības vērtību un saglabāja nemainīgu ticību jauniešiem, viņu varēšanai, tam tika veltīts darbs Daugavpils Universitātē, tad rektora pienākumu veikšana Ventspils Augstskolā.
Jāņa Eglīša dzīves pamats un lielā mīlestība bija ģimene. Rūpes un gādību viņš dāvāja sievai Ilgai un bērniem Jānim, Artai un Reinim. Ģimenei tas ir zaudējums, pie kura nekad nepierod un kuru nekad neaizmirst.
Mums prātā un sirdī Jānis paliks kā godīgs, taisnīgs, sirsnīgs cilvēks, iejūtīgs, saprotošs kolēģis, uzticams un izpalīdzīgs draugs. Mums visiem pietrūks viņa gaišā smaida, labsirdīgā humora, aizkustinošo un līdz asarām saviļņojošo svētku runu. Mums pietrūks Viņa.
Vārdi, ko viņš ir teicis, darbi, ko viņš ir veicis, dvēsele, ko viņš sevī nesis, dzīvos joprojām mūsu sirdīs un atmiņās. Lai gaišs un viegls ir Mūžības ceļš!
Preiļu Valsts ģimnāzija
Preiļu novada dome

10.05.2013.
Pēdējais zvans trešo kursu audzēkņiem
10. maijā plkst. 9.00 trešo kursu audzēkņi, pedagogi tiek aicināti uz Pēdējā zvana svinīgo līniju, pēc kuras sekos klases stundas kursos.
PVĢ administrācija
9.05.2013.
Pēcpusdiena `Paldies tev, māmiņ!`
Diena, kuru ik gadus atzīmējam un svinam maija mēneša sākumā par godu mūsu mātēm, ir gaišas un siltas mīlestības svētki, kas priekā un pateicībā liek pukstēt mūsu sirdīm.
Šai goda dienā mēs visi atceramies savas pirmās bērnības gaitas un savu māti, kas ar savu sirds siltumu, gādību un modrību vadījusi mūs uz labiem darbiem.
Mātei veltītas daudzas skaistas, izjustas dziesmas, sacerēti dzejoļi, gleznoti portreti, izkalti pieminekļi, jo viņa ir ne tikai dzīvības devēja, bet arī mūsu sargeņģelis, mūsu jūtu pasaules dārgums.
2. maija vēlā pēcpusdienā 2. D kursa audzēkņi aicināja māmiņas uz skolu un kopā svinēja šos mīlestības svētkus. Ģimnāzijas zālē notika koncerts, kurā jaunieši gan dziesmās, gan dejā, gan vārdos, gan vēstulēs pauda māmiņām savu mīlestību un pateicību par viņu rūpēm, gādību, pašaizliedzību, atbalstu un sapratni. Vārdi bija tik aizkustinoši, ka dažbrīd acīs iezagās arī kāda asara. Koncertam beidzoties, viņi apsveica māmiņas ar ziediem un kopā nofotografējās. Pasākums turpinājās klasē, un audzēkņi kopā ar māmiņām pavadīja skaistus, jaukus mirkļus, kuri noteikti paliks vēl ilgi atmiņā.
Regīna Pastare, 2.D kursa audzinātāja
7.05.2013.
Pateicība PVĢ 3.DF kursa audzēkņiem!
Pateicamies Preiļu Valsts ģimnāzijas 3DF kursa audzēkņiem Brencim Edgaram, Bricam Arvim, Meikulānei Ievai, Mironovai Kristīnei, Plivdai Kristīnei, Romanovskai Dacei, Skudra Normundam, Somam Atim, Sparānei Martai, Kivleniekam Raivim, Veigulim Guntim,Verzei Lāsmai, Vilcānam Kasparam par piedalīšanos Sabiedriskā centra `Līči` rīkotajā Preiļu pagasta kapsētu sakopšanas talkā 1. maijā. Paldies, ka atradāt laiku un spēkus piedalīties talkā! Paldies par uzcītīgo darbu!
Sabiedriskā centra `Līči` valde
5.05.2013.
PVĢ audzēkņi piedalās konkursā `Valstis un valodas`
19. aprīlī Āgenskalna Valsts ģimnāzijā jau 13. reizi norisinājās konkurss `Valstis un valodas`, kurā piedalījās 11 dažādas valsts ģimnāzijas, tostarp arī komanda no Preiļu Valsts ģimnāzijas (tās dalībnieki - Ieva Gribuste, Sergejs Daņilovs un Arina Jakovļeva). Konkursa dienā mūs sadalīja grupās, izveidojot komandas 6 cilvēku sastāvā. Izlozes kārtā, Preiļu Valsts ģimnāzija darbojās vienā komandā ar Dobeles Valsts ģimnāziju. Mūsuprāt, konkurss bija ļoti interesants un daudzpusīgs. Tas bija balstīts uz 3 valodu –angļu, vācu un krievu - zināšanām un sastāvēja no 6 dažām kārtām.
Vispirms tika pārbaudītas mūsu zināšanas par šīm trim valstīm – Vāciju, Angliju un Krieviju. Minējām arī dziesmu nosaukumus. Šis uzdevums mums patika visvairāk. Nākamajā kārtā katrai komandai bija jāiepazīstina citus ar sevi, iekļaujot uzstāšanās runā visas trīs valodas. 3.kārta saucās `Jaunākās ziņas` – katrai komandai angliski bija jāpavēstī par Anglijas, Krievijas un Vācijas jaunumiem. 4. uzdevumā komandām vāciski bija jāizveido un jāprezentē reklāmas kampaņa par Dziesmu svētkiem. Ļoti aizraujošs mums šķita komiksa atdarināšanas uzdevums, kas mums bija jāveic krievu valodā. Noslēdzošā kārta bija `Kapteiņu cīņas`, kurās komandu kapteiņiem bija jārunā monologs izvēlētajā valodā par dzīves ceļiem, to veidošanu.
Preiļu Valsts ģimnāzijas un Dobeles Valsts ģimnāzijas apvienotā komanda izcīnīja 4. vietu. Šis konkurss paliks mums visiem atmiņā ar aizraujošiem uzdevumiem, jautriem, radošiem un interesantiem priekšnesumiem, pieredzi un, protams, ar jauniegūtajiem draugiem! Esam priecīgi un pateicīgi par iespēju tajā piedalīties!
Arina Jakovļeva, 3.DK kursa audzēkne
3.05.2013.
Fizikas pēcpusdiena 10. klasēm
Šī gada 30. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās konkurss `Fizikas pēcpusdiena 10. klasēm`. Konkursā piedalījās komandas no Aglonas vidusskolas, Riebiņu vidusskolas, un kuplā komandu skaitā tika pārstāvēta Preiļu Valsts ģimnāzija. Dienas gaitā tika pārbaudītas skolēnu zināšanas fizikā, spēja rīkoties nestandarta situācijās un pierādīt savu radošumu un atraktivitāti.
1. daļā aktivitātes norisinājās dažādās stacijās: `Ņūtonizācija`, `Fiziķu virpulis`, `Izsistie korķi`, `Intelekta paātrinājums`, `Humora un loģikas svira`, `Ātrās zināšanas`. Te bija jāpilda gan testi, gan uzdevumi, jāizspēlē fizikālas spēles, pat jāveic fizikāli mērījumi.
Pasākuma 2. daļā jaunieši iejutās arhitektu un būvnieku lomās. Projektējot māju, pieejamie materiāli bija papīrs, līme un šķēres. Skolēni veiksmīgi tika galā ar radošo uzdevumu un piedāvāja efektīvus risinājumus Latvijas ģeogrāfiskajiem un klimatiskajiem apstākļiem.
Konkursā vislabāk veicās Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.D kursa komandai `MEA` (Mārtiņš Lisovs, Edgars Mičulis, Austris Bogdanovs), 2. vietu izcīnīja Aglonas vidusskolas komanda, savukārt 3. vietā ierindojās Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.D kursa komanda `VAR` (Vineta Haritonova, Anna Svetlova un Raimonds Reščenko).
Pasākuma pozitīvā gaisotne atspoguļojās jauniešu smaidā un jaukajās atsauksmēs par konkursu. Īpašu paldies vēlamies teikt saviem kursa biedriem par atbalstu pasākuma norisē.
Par lielo balvu klāstu pateicamies konkursa sponsoriem: A/S `Latvenergo`, `SEB bankai`, `Swedbankai` un SIA `Salang-Preiļi`.
Pasākuma organizatori: Ieva Lisova, Dāvis Ondzulis, 3.DK
2.05.2013.
Eksakto zinātņu diena 2013
Šī gada 19. aprīlī Rīgā notika Eksakto zinātņu dienas klātienes kārta, kuru rīkoja 5 Latvijas Universitātes fakultātes: Datorikas, Ķīmijas, Fizikas un matemātikas, Bioloģijas, kā arī Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte. Konkursā piedalījās 3 komandas no Preiļu Valsts ģimnāzijas (1.D, 2.D un 3.DK), pirms tam sekmīgi izpildot neklātienes kārtā uzdotos uzdevumus. Pasākuma ietvaros katra komanda devās garā pastaigā uz visām nosauktajām fakultātēm, kur vajadzēja tikt galā ar dažādiem erudīcijas, loģikas un atjautības uzdevumiem. Diena izvērtās ļoti interesanta, piedzīvojumiem un jaunām atklāsmēm bagāta. Tā bija lieliska iespēja parādīt savas zināšanas, ieraudzīt un darboties ar iepriekš nezināmiem priekšmetiem, aprunāties ar minēto fakultāšu studentiem. Vēl pozitīvākas emocijas tika gūtas pēc rezultātu paziņošanas.
3.DK kursa komanda, kuras sastāvā bija Elīna Dūda, Ieva Stafecka, Ieva Lisova, Dāvis Ondzulis un Atis Ivanovs, ieguva 3. vietu, aiz muguras atstājot 9 komandas no visas Latvijas.
Ieva Lisova 3.DK
30.04.2013.
Sveicam Latvijas 37. Skolēnu zinātniskās konferences laureāti!
1. pakāpes diploms - Anda Vorone (3.A)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
30.04.2013.
Konkurss vācu valodā
Šī gada 17. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās vācu valodas konkurss 8.-12. klašu skolēniem „Die Brüder Grimm – ihr Werk, Leben, Land” („Brāļi Grimmi-viņu darbi, dzīve, valsts”), kurā piedalījās Preiļu 1. pamatskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi. Pasākuma laikā tika tēlots, spēlēts, dziedāts, jokots, pārdzīvots, iepazīts un atdzīvināts tik daudz no tām mūsu bērnības pasakām, ko radījuši brāļi Grimmi.
Jauniešiem bija jāveic daudzi uzdevumi, ko bija sagatavojuši Ansītis (Ieva Gribuste) un Grietiņa (Arina Jakovļeva) . Visi konkursa dalībnieki, veicot uzdevumus, demonstrēja savas valodas zināšanas un atraktivitāti. Dalībnieku darbu vērtēja objektīva žūrija, kuras sastāvā bija vācu valodas skolotājas: Anita Lazdāne, Vija Pīzele un Mārīte Šķestere. Vislabāko sniegumu uzrādīja komanda „Aschenputtel” („Pelnrušķīte”), kuras sastāvā darbojās Sintija Erte no 3.DK kursa, Andis Pīzelis no 1. D kursa un Preiļu 1.pamatskolas 9.klases skolniece Laura Repele. Pasākums izvērtās ļoti pozitīvs; par to jāsaka liels paldies visiem konkursa dalībniekiem un skolotājām par ieguldīto darbu, piedaloties vērtēšanā!
Arina Jakovļeva, 3.DK kursa audzēkne
29.04.2013.
Pļaviņu novada ģimnāzijas pedagogu vizīte Preiļu Valsts ģimnāzijā
24. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā pieredzes apmaiņas vizītē bija ieradušies Pļaviņu novada ģimnāzijas metodisko komisiju vadītāji. Viesi tika sagaidīti ar ģimnāzijas audzēkņu ģitāristu ansambļa muzikālu sveicienu, kam sekoja ekskursija pa skolu, iepazīšanās ar metodiskā darba organizēšanu Preiļu Valsts ģimnāzijā, tikšanās ar mūsu skolas metodisko komisiju vadītājiem.
Noslēgumā viesus priecēja Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi. `Mums tās bija patiešām ļoti interesantas un piepildītas stundas, kuru laikā guvām vērtīgu un noderīgu pieredzi arī savam darbam`, tā šo vizīti vērtēja Pļaviņu novada ģimnāzijas direktora vietniece izglītības jomā Ilze Seipule. Paldies visiem, kas piedalījās šajā pieredzes apmaiņas pasākumā!
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
28.04.2013.
Panākumi Latgales reģiona skolēnu sporta spēlēs pavasara krosā
26. aprīlī labākie ģimnāzijas skrējēji piedalījās Latgales reģiona skolēnu sporta spēlēs pavasara krosā un kopvērtējumā PVĢ komada izcīnīja 2. vietu. Komandā startēja - Elīna Dūda, Ingrīda Kivleniece, Ērika Gribonika, Lāsma Beča, Anna Svetlova, Austris Bogdanovs, Raivis Pastors un Atis Ivanovs.
Individuāli 1. vietu ieguva Anna Svetlova 1000m un 2. vietu Austris Bogdanovs 2000m distncē. Malači!
Sporta skolotāji: Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
27.04.2013.
Pavasara krosa rezultāti
23. aprīlī Preiļu parkā norisinājās novadu skolu sporta spēles pavasara krosā. Ar labiem panākumiem krosa distancēs startēja PVĢ audzekņi.
Annai Svetlovai 1. vieta 1000m distancē, Ingrīdai Kivleniecei 3. vieta arī 1000m, tikai citā vecuma grupā. Jauniešu grupā visu goda pjedestālu aizņēma mūsu ģimnāzisti - pirmais Austris Bogdanovs, otrais Atis Ivanovs, trešais Raivis Pastors. Apsveicam!
Sporta skolotāji : Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
26.04.2013.
Aicinājums balsot par mūsējo pašsacerētām dziesmām!
Ģimnāzisti (4 grupas) piedalās vācu valodas konkursā ar pašsacerētām dziesmām par pavasari. Visu konkursa dalībnieku sniegumu vērtēs žūrijas komisija, taču trīs dziesmu autori, kuri saņems vislielāko skatītāju balsojumu arī tiks apbalvoti. Lūdzu, apskatieties un nobalsojiet par dziesmu, kura jums patīk vislabāk, līdz 29.aprīlim, plkst. 24.00. Balsot var vienu reizi no vienas IP adreses, piemēram, no ģimnāzijas iespējams tikai viens balsojums dienā tikai no 1 datora, t.n. ka jābalso ir no mājām, citiem ārpusģimnāzijas datoriem!
Dziesmu video ir šeit, uzklikšķinot uz dziesmas nosaukuma, atveras arī teksts un notis: http://www.dlvl.lv/cms2/?page_id=1187
Anita Lazdāne, vācu valodas skolotāja
22.04.2013.
12. aprīlī PVĢ norisinājās datorātrrakstīšanas konkursi
2013. gada 12. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās jau 12. atklātais „Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2013” un 6. atklātais „Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2013”.
12. atklātais „Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2013” šogad pulcēja kopā 9 labākos datorātrrakstītājus no 3 skolām – Preiļu 1. pamatskolas, Riebiņu vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas. Arī šogad, līdzīgi kā iepriekšējos gados, sacensības norisinājās tikai, izmantojot „aklo metodi”, tas ir, dalībnieki rakstīja, neskatoties uz tastatūru.
Šogad par Preiļu novada sacensību uzvarētājiem kļuva 5. – 9. klašu grupā - Jānis Garkalns (Preiļu 1. pamatskola) ar rezultātu 234.2 simboli minūtē un 10. – 12. klašu grupā Jānis Plivda (Preiļu Valsts ģimnāzija) ar rezultātu 255.4 simboli minūtē. Apsveicam!
Preiļu Valsts ģimnāziju šajā konkursā pārstāvēja Jānis Plivda, Jēkabs Vasiļevskis, Atis Stašuļs, Edgars Piskunovs un Austris Bogdanovs. Apsveicam Jēkabu Vasiļevski ar izcīnīto 2. vietu (237.8 simb./min), Ati Stašuļu ar izcīnīto 3. vietu (199.0 simb./min) un Edgaru Piskunovu ar izcīnīto atzinību (188.2 simb./min)! Konkursa laureātiem (4 labākajiem ātrrakstītājiem katrā klašu grupā), līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad bija iespēja piedalīties un vēlreiz pārbaudīt savas prasmes Latgales reģiona konkursā.
6. atklātais „Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss” šogad pulcēja kopā 10 datorātrrakstītājus no 4 Latgales reģiona skolām – Preiļu 1. pamatskolas, Riebiņu vidusskolas, Viļānu vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas. Tāpat kā Preiļu novada konkurss, arī Latgales reģiona konkurss norisinājās tikai, izmantojot datu ievades „aklo metodi”, tas ir, rakstot, neskatoties uz tastatūru.
Šogad par Latgales reģiona sacensību uzvarētājiem kļuva 5. – 9. klašu grupā - Matīss Dambītis ar rezultātu 236.6 simboli minūtē un 10. – 12. klašu grupā Jānis Plivda ar rezultātu 255.4 simboli minūtē (10. – 12. klašu grupā). Apsveicam!
Latgales reģiona konkursā Preiļu Valsts ģimnāziju pārstāvēja Jānis Plivda, Atis Stašuļs, Edgars Piskunovs un Jēkabs Vasiļevskis. Apsveicam Ati Stašuļu ar izcīnīto 2. vietu (211.4 simb./min) un Edgaru Piskunovu ar izcīnīto 3. vietu (157.4 simb./min)!
Šogad, izvērtējot un salīdzinot Preiļu novada un Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkursu rezultātus, konkursu žūrija atklāja pārsteidzošu sakritību – abos konkursos 10. – 12. klašu grupā par labāko datorātrrakstītāju tika atzīts Jānis Plivda, kuram abos konkursos ierakstīto simbolu kopskaits, kļūdu skaits un gala rezultāts (simbolu skaits minūtē) pilnībā sakrīt – nepieredzēta ātrrakstīšanas stabilitāte!
Sacensību starplaikos konkursu dalībnieki varēja noskatīties dažādus interesantus video par informāciju tehnoloģijām, datoriem, tastatūrām un datorātrrakstīšanu.
Īpašu paldies par atsaucību un atbalstu konkursu organizēšanā to organizatori saka SIA AXEL (personīgi Aldim Bukam) par sarūpētajām balvām labākajiem datorātrrakstītājiem un Edītei Šņepstei par konkursa informatīvo atbalstu un ilggadēju dalību konkursa organizēšanā!
Tāpat konkursa organizatori saka lielu paldies arī visiem konkursu dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam un piedaloties darbu vērtēšanā! Uz tikšanos nākošgad!
Edīte Šņepste, Juris Erts
11.04.2013.
Apsveicam ģimnāzijas meiteņu komandu volejbolā ar iegūto 6. vietu LĀSES kausa finālsacensībās Rīgā
Apsveicam ģimnāzijas meiteņu komandu volejbolā ar iegūto 6. vietu LĀSES kausa finālsacensībās Rīgā - tas ir augsts sasniegums, jo kopā piedalījās 29 meiteņu komandas. Ģimnāzistēm tikai uzvaras pār Rīgas Purvciema vidusskolu pietrūka, lai iekļūtu finālgrupā un cīnītos par godalgotajām vietām. Komandā spēlēja - Katrīna Strode, Lāsma Pelše, Ingūna Šņepste, Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Anželika Ivanova, Ieva Gribuste un Sintija Kozule.
Zēni arī cīnījās godam, 29 komandu konkurencē, izcīnot sešpadsmito vietu. Ģimnāzijas komandā spēlēja - Atis Soms, Atis Ivanovs, Jānis Pokšāns, Aldis Skromāns, Dairis Štagers, Ruslans Daņilovs un Edgars Molnieks.
Lāses kausus šajās grupās saņēma jau iepriekš minētā Rīgas Purvciema vidusskola.


Aina Leikuce, sporta skolotāja
9.04.2013.
Skolēnu apmaiņas projekta brauciens uz Merlet koledžu (Holande)
Skolēnu apmaiņas projekts starp Preiļu Valsts ģimnāzijas un Merlet koledžas audzēkņiem (Holande).
Čemodānus sakravājuši, radošajām darbnīcām sagatavojušies un savu valsti prezentēt gatavi 15. martā Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi devās ilgi gaidītajā braucienā uz Holandi. Pirmajās dienās bija ļoti liels uztraukums, visapkārt valdīja spriedze un pat sava veida diskomforts. Tomēr, laikam ejot, pieradām gan pie dzīves viesģimenēs, kas, jāatzīst, izvērtās par fantastisku pieredzi iepazīt gan vietējos ļaudis, ieskaitot viņu paradumus un dzīvesveidu, gan arī ar tik ļoti internacionālo atmosfēru, jo projekta ietvaros bija ieradušies arī dalībnieki no Igaunijas, Basku zemes (Spānija), Francijas un Itālijas.
Katra diena bija izplānota līdz pēdējai minūtei, aktivitāšu un uzdevumu saraksts bija plašs un prasīja lielu garīgu un fizisku piepūli. Dienas programmu ietvaros bija izbraucieni ar velosipēdiem, kur pieturas punktos mēs nobaudījām Holandes garšīgāko saldējumu, nacionālās pankūkas un daudzus citus vietējos našķus. Jāpiebilst, ka, tikai dodoties izbraucienā ar velosipēdu, iespējams iepazīt patieso Holandi, tā ir iespēja apskatīt skaisto dabu, sajust smaržas, kas virmo gaisā, iepazīt cilvēkus un vienkārši labi pavadīt laiku.
Dienās, kad no viena galapunkta līdz otram mūs šķīra jau vairāki desmiti kilometru, mīļos braucamrīkus metām pie malas, un devāmies uz Neimēgenas pilsētu, kur nodevušies ilgām pastaigām, kāju spērām gan vecpilsētā, kur fantastiski pavadījām laiku ar saviem apmaiņas projekta draugiem, gan tik ļoti krāšņajās `šopinga` ielās.
Tālo braucienu galamērķis bija arī Amsterdama, kas laikam bija gaidītākais notikums visu dalībnieku vidū. Izgājuši cauri vairākiem muzejiem, izbraukājuši pilsētas kanālus, minuši pilsētas bruģi, šķietami, no viena tās gala līdz otram, izbaudījām šīs pilsētas fantastisko atmosfēru un guvām neaprakstāmu prieku ne tikai par arhitektūras pērlēm ielās, bet arī par jaukajiem cilvēkiem, līdz pilnībā `saburzīti` devāmies mājup.
Programmas ietvaros bija diena, kad mūsu uzdevums prasīja iepazīstināt Holandiešu jauniešus ar dažādām latviešu tradīcijām un dzīvesveida elementiem, tā nu mēs vairāku stundu garumā nodevāmies dejošanai, spēļu spēlēšanai, dziedāšanai, rotu darināšanai un ziepju vārīšanai, par ko rezultātā bija patiesi liels prieks, jo redzējām, ka mūsu pūles ir tiešām novērtētas un mazie, pametot telpas, izsaka pateicību ar milzīgu smaidu sejās.
Vēl daudz un dikti varētu stāstīt par notikumiem Holandē, par rītiem un vakariem, par ēdieniem un dzērieniem, par dzīvi un cilvēkiem, bet nav vērts rakstīt garos palagus, tas vienkārši IR jāredz!
Brauciens izvērtās vienreizējs, emocijām bagāts un, galvenais – patiesi vērtīgs! Milzīgu paldies par šo fantastisko iespēju sakām projekta koordinatorei Annai Verzai, kā arī skolotājiem Ilzei Rožinskai un Ivaram Pakeram, kuri uzklausīja mūsu priekus un bēdas visas nedēļas garumā!
Dairis Ābols, Agita Brikule 2.HK
7.04.2013.
Sveicam valsts atklātās ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
3. vieta - Ieva Lisova (3.DK), Anete Vintiša (1.D)
Atzinība - Andis Melderis (2.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
5.04.2013.
Sveicam 7. atklātās latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta - Daiga Golubeva (1.B)
Atzinība - Sintija Ančeva (1.K)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
4.04.2013.
Sveicam Austrumlatvijas 8. - 11. klašu skolēnu atklātās fizikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Linards Šmeiksts (2.D), Mārtiņš Lisovs (1.D)
2. vieta - Eduards Volkovs (2.D), Edgars Mičulis (1.D)
3. vieta - Iveta Ivanāne (2.D), Armands upenieks (2.D), Guntars Valainis (2.D), Aivars Rožāns (2.D)
Atzinība - Linda Pudule (2.D), Austris Bogdanovs (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
3.04.2013.
Panākumi Dienvidlatgales tradicionālās dziedāšanas un muzicēšanas konkursos
20. martā Līvānos notika Dienvidlatgales tradicionālās dziedāšanas un muzicēšanas konkursi, kuros sekmīgi piedalījās PVĢ skolēni, folkloras kopas „Rūtoj” dalībnieki. Sintijas Ertes un Ievas Stafeckas sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu, Iritas Slūkas- 2.pakāpes un Teklas Marijas Labinskas- ar 3.pakāpes diplomu.
Folkloras kopas „Rūtoj” kapela- Irita Slūka, Sintija Erte, Ieva Stafecka, Ieva Meikulāne, Lāsma Prikule, Elīna Dūda, Ervīns Patmalnieks, Kaspars Vjakse ieguva 1.pakāpes diplomu tradicionālās muzicēšanas konkursā „Klaberjakte”.
20. aprīlī notiks minēto konkursu valsts fināli. Veiksmi Dienvidlatgales konkursu laureātiem Rīgā!
Ilze Rožinska, PVĢ mūzikas skolotāja
2.04.2013.
Panākumi mūzikas olimpiādes Latgales kārtā
Šī gada 22.martā Līvānos norisinājās II Latvijas Mūzikas olimpiādes Latgales kārta, kurā piedalījās 20 dalībnieki - 12 jaunākajā un 8 vecākajā grupā.
Vecākajā grupā 3.vietas diplomu ieguva Lāsma Prikule. Vēlam veiksmi olimpiādes 4.kārtā, kas notiks 12. aprīlī Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.
Ilze Rožinska, PVĢ mūzikas skolotāja
26.03.2013.
Sveicam Valsts fizikas olimpiādes laureātu!
atzinība - Linards Šmeiksts (2.D)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
25.03.2013.
Sveicam Valsts matemātikas olimpiādes laureātu!
atzinība - Mārtiņš Lisovs (1.D)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
24.03.2013.
Sveicam Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātnisko darbu konkursa uzvarētājus!
1. pakāpes diploms - Regīna Lavrenova (3.DK)
2. pakāpes diploms - Katrīna Strode (3.B), Anda Vorone (3.A), Mareks Kursītis (2.K)

(visi darbi izvirzīti uz valsts konferenci)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
21.03.2013.
Laikā no 18. marta līdz 24. martam Latvijā notiek e-prasmju nedēļa
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) no 18. līdz 24. martam rīko 4. Eiropas e-prasmju nedēļu, kas aptvers Eiropas Savienības valstis, kā arī plašāku Eiropu.
Preiļu novada domes IT centrs sadarbībā ar Preiļu Galveno bibliotēku un biedrību `Preiļu NVO centrs` aicina iedzīvotājus apmeklēt piedāvātos pasākumus, piedalīties dažādos konkursos, aktivitātēs un iepazīties arjaunākajām tendencēm IT nozarēs.
Nedēļas laikā PVĢ telpās tiks translētas arī dažādu prezentāciju tiešraides, kā arī interesenti tās var savos datoros aplūkot paši.

Juris Erts, direktores vietnieks informātikas jautājumos
20.03.2013.
20. martā PVĢ rīko atvērto durvju dienu!
2013. gada 20. martā plkst. 11.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā notiks Atvērto durvju diena.
Aicinām 9. klašu skolēnus iepazīties ar skolu, tās tradīcijām un iespējām darboties dažādos projektos un aktivitātēs.
PVĢ administrācija
20.03.2013.
Atvērto durvju diena ģimnāzijā
20. martā devīto klašu audzēkņi tika gaidīti Atvērto durvju dienā Preiļu Valsts ģimnāzijā. Sākumā viņus sveica folkloras kopas `Rūtoj` (vad.Ilze Rožinska) dalībnieki. Jauniešiem tika sniegta informācija par dažādām aktivitāšu iespējām šajā skolā. Gints Zarāns (3.A) pastāstīja par iespējām mācīties ekonomiku, veidot mācību firmas un piedalīšanos dažādos konkursos. Atis Ivanovs (3.DK) iepazīstināja ar plašo starptautisko projektu piedāvājumu, to pozitīvo ietekmi personības attīstībā, bet Madara Reča(3.DK) un Ieva Grēvele sniedza informāciju par ārpusstundu aktivitātēm ģimnāzijā. Savukārt direktore Ligita Pauniņa savā uzrunā informēja par iestāšanās nosacījumiem, mācību darba organizēšanu, piedāvātajām programmām, centralizēto eksāmenu rezultātiem. Ģimnāzijas viesiem tika piedāvāti arī paraugdemonstrējumi ķīmijas kabinetā skolotājas Valentīnas Pastares vadībā. Pēc tam interesenti iepazinās ar ģimnāzijas mācību telpām un internātu.
Prieks bija par lielo atsaucību.
Ceram, ka ar daudziem devīto klašu absolventiem tiksimies jau jūnijā!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
18.03.2013.
20. martā atvērto durvju diena LU Datorikas fakultātē
Trešdien, 20. martā, plkst. 12.30 Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē (Rīgā, Raiņa bulvārī 19, 3. stāvā, 16. auditorijā) notiks Atvērto durvju diena. Tās laikā skolēniem būs iespēja uzzināt sev noderīgu informāciju par studiju programmām, studiju procesu un ārpusstudiju aktivitātēm. Pasākums būs skatāms arī tiešraidē LU portālā.
Studēt gribētājus uzrunās gan fakultātes dekāns, gan bakalaura studiju programmu direktori, kas detalizēti izstāstīs par fakultātes piedāvātajām studiju programmām, studiju uzsākšanu, studiju procesu un nākotnes perspektīvām. Savukārt, ar iespējamām ārpusstudiju aktivitātēm iepazīstinās studentu pašpārvaldes pārstāvji.
Atvērto durvju diena Datorikas fakultātē būs aplūkojama arī tiešraidē Latvijas Universitātes portālā www.lu.lv/tiesraide, kā arī vēlāk būs apskatāms pasākuma video ieraksts. Tiem skolēniem, kam nebūs iespēja piedalīties Informācijas dienā klātienē, ir iespēja sevi interesējošos jautājumus iepriekš iesūtīt uz e-pastu jelena.polakova@lu.lv vai rakstīt tviterī @LU_Datorika un saņemt atbildi tiešraidē.
Jeļena Poļakova
Latvijas Universitātes
Datorikas fakultātes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: Jelena.Polakova@lu.lv
mob.: 26847202
LU Datorikas fakultāte:
www.df.lu.lv  
www.facebook.com/LUDatorikasfakultate
www.twitter.com/LU_Datorika
16.03.2013.
Sveicam Austrumlatvijas skolēnu atklātās ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Ieva Lisova (3.DK), Elīna Dūda (3.DK), Laima Mukāne (2.D)
2. vieta - Madara Reča (3.DK), Ieva Stafecka (3.DK), Andis Melderis (2.D), Armands Upenieks (2.D), Anete Vintiša (1.D)
3. vieta - Sanita Ūzuliņa (3.DK), Agnese Stabulniece (2.D), Mārtiņš Lisovs (1.D)
Atzinība - Anna Svetlova (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
15.03.2013.
Sveicam novadu vizuālās olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Jūlija Starovoitova (2.D)
2. vieta - Zane Čerpakovska (1.D), Vineta Haritonova (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
14.03.2013.
Preiļu Valsts ģimnāzijas volejbola turnīrs ir noslēdzies!
2013. gada 7. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā noslēdzās volejbola turnīrs. Šogad sacensībās piedalījās visi PVĢ kursi un arī skolotāju komanda. Spēles aizritēja ļoti spraigi un aizraujoši. Īpašs paldies skolotāju komandai, kura piedalījās sacensību pirmajā kārtā! Apsveicam 2.B kursu ar iegūto 3.vietu, 1.A kursu ar 2. vietu, un 3.DK kursu ar izcīnīto uzvaru turnīrā! Šogad daudzi pirmo kursu spēlētāji rādīja labas iemaņas volejbola spēlē, tomēr par perspektīvākajiem tika atzīti Anželika Ivanova (1.A) un Edgars Molnieks (1.A) . Pēc turnīra notika servju konkurss, kurā no zēniem uzvaru izcīnīja Jānis Pokšāns (3.A) , bet meiteņu starpā bija sīva cīņa, kurā uzvaru guva Ieva Gribuste (3.DK) .
Pēc konkursa notika apbalvošana, pateicoties turnīra sponsoriem: „Swedbankai”, Preiļu novada domei, „Zvaigznei ABC”, SIA „Salang - Preiļi”, apdrošināšanas firmai „Balta” un, protams, Preiļu Valsts ģimnāzijai.
LIELES PALDIES!

Turnīra organizatori
13.03.2013.
Labākie zinātniski pētnieciskie darbi Preiļu Valsts ģimnāzijā
Janvāra beigās ģimnāzijas audzēkņi aizstāvēja savus zinātniski pētnieciskos un projekta darbus. Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniskajai konferencei - konkursam tika nosūtīti četru ģimnāzistu darbi. Visi šie jaunieši saņēma uzaicinājumu 16. martā piedalīties konferencē Daugavpils Universitātē: Regīna Lavrenova ar darbu `Slenga lietojuma īpatnības dažādās jauniešu sociālajās grupās` latviešu valodniecības sekcijā (konsultante Ingūna Patmalniece); Katrīna Strode ar darbu `Brāļu Grimmu pasaku izmantošana vācu valodas apguves procesā` pedagoģijas sekcijā (konsultante Anita Lazdāne); Anda Vorone ar darbu `Optimistiskās un pesimistiskās domāšanas stratēģijas un apmierinātības ar dzīvi īpatnības jauniešiem` psiholoģijas sekcijā (konsultante Ilze Čamane); Mareks Kursītis ar darbu `Jaunizveidota uzņēmuma SIA `Strauja` komercdarbības analīze` ekonomikas sekcijā (konsultante Zenta Juranča).
Vēlēsim veiksmi šiem ģimnāzistiem!
Anita Lazdāne, Preiļu Valsts ģimnāzijas direktores vietniece metodiskajā darbā
12.03.2013.
Ērikai Gribonikai ēnu diena kopā ar Valsts prezidentu
2013. gada 13. februārī Latvijā no garā ziemas miega atmodās ēnas. Visas dienas garumā ziņkārīgas un izzināt kāras tās sekoja savam etalonam – kādam, kura vietu jaunie sapņotāji un censoņi plāno ieņemt nākotnē.
Arī es februāra vidū kļuvu par klusu sekotāju. Taču, ņemot vērā mana ēnojamā aizņemtību, kopā ar 7 citiem Latvijas skolēniem par ēnām tapām divas dienas vēlāk – 15.februārī. Eleganti tērpusies un nelielu satraukumu sirsniņā devos ēnas gaitās, uzsāku savu dienu kopā ar Latvijas Valsts prezidentu Andri Bērziņu.
Dienas gaitā, sajūtot nopietno un atbildības pilno dvašu, kas plūda no visa, kas atradās apkārt – sienām, cilvēkiem un drošības sistēmām-, pašai nemanot, mugura iztaisnojās, vieglo smaidu nomainīja ieinteresēta, taču emocijas neatklājoša seja- es biju pilnībā pielāgojusies videi, kurā atrados.
Darba dienu uzsakām agrā rīta pusē, kad policisti vēl miegainām acīm ļāva mums sekot prezidentam tiesas namā. Ar aizturētu elpu ne vien klausījos prezidentā, bet arī apbrīnoju Latvijas taisnības pils burvību.
Melngalvju namā, kur šobrīd Rīgas pils rekonstrukcijas dēļ atrodas valsts kanceleja, iepazināmies ar spiegu darba specifiku. Dienas noslēgumā pārsteidzoši nepiespiestā gaisotnē guvām atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem no mūsu valsts galvas.
15.februāris šajā gadā man paliks atmiņā kā diena, kad stikla siena starp mani un līdz šim šķietami auksto un mānīgo valdību krita. Es iepazinu un izpratu tās darbu, sapratu, cik tas ir aizraujošs, vienmēr mainīgs un nervus kutinošs. Mani pirms tam fascinēja mūsu valsts prezidents kā personība, taču tagad es viņu apbrīnoju gan kā vienkāršu cilvēku, gan kā prezidentu; es priecājos, ka man bija dota iespēja paspiest roku šim patiesi lielajam cilvēkam, un es lepojos, ka tieši viņa rokās ir mūsu valsts.
Ērika Gribonika, Preiļu Valsts ģimnāzijas 1.D kurss
Saite uz fotogaleriju Latvijas Valsts prezidenta vietnē
8.03.2013.
Mīļi sveicam visas dāmas Starptautiskajā sieviešu dienā!

7.03.2013.
9. martā atklātā ķīmijas olimpiāde notiks arī Preiļu Valsts ģimnāzijā
Latvijas Ķīmijas skolotāju asociācija (LĶSA) sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Ķīmijas fakultāti (ĶF), Daugavpils Uiversitātes (DU) Ģeogrāfijas un ķīmijas katedru un vairākam ģimnāzijām un vidusskolām organizē atklāto ķīmijas olimpiādi, kurā aicināts piedalīties ikviens 8. - 12. klašu skolēns.
Olimpiādei var reģistrēties līdz 2013. gada 7. martam (ieskaitot), aizpildot anketu
http://www.kdc.lu.lv/skoleniem/olimpiade
Olimpiādes sākums plkst. 11:00, 09.03.2013. (sestdienā).
Vienlaicīgi olimpiāde norisināsies Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū un Valmierā.
Piedaloties olimpiādē līdzi jāņem personu apliecinošu dokumentu (der arī skolēnu apliecība), kalkulatoru, pildspalvu un tukšu rūtiņu burtnīcu. Olimpiādes laikā drīkstēs izmantot arī ķīmisko elementu periodisko tabulu, sāļu šķīdības tabulu un metālu elektroķīmisko spriegumu rindu.
Papildus gatavoties olimpiādei ir iespējams arī ieskatoties LU ĶF Ķīmijas didaktikas centra mājas lapā www.kdc.lu.lv, kur atrodami iepriekšējo gadu olimpiāžu uzdevumi un to atrisinājumi. Tāpat ir iespēja reizi mēnesī piedalīties ķīmijas uzdevumu risināšanā DU asociētā profesora Mihaila Gorska vadībā!
Papildus informācija:
asoc. prof. Jānis Švirksts
e-pasts: janis.svirksts@lu.lv

6.03.2013.
Sveicam novadu mūzikas olimpiādes uzvarētāju!
1. vieta - Lāsma Prikule (3.B)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
4.03.2013.
Sveicam novadu latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Ieva Lisova (3.DK), Lauma Vibornā (2.D)
2. vieta - Sintija Erte (3.DK), Ieva Saulīte (2.D)
3. vieta - Kristīne Litavniece (2.B), Ieva Grēvele (2.H)
Atzinība - Līva Luriņa (2.B)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
4.03.2013.
Rūdolfam Blaumanim veltītā pēcpusdiena
Sakarā ar to, ka šis gads saistāms ar Rūdolfa Blaumaņa 150 gadadienu, ģimnāzijas pirmo un otro kursu audzēkņi bija nolēmuši priecēt savus skolasbiedrus ar neparastu un amizantu šim izcilajam latviešu prātam veltītu pasākumu.
Pasākuma ietvaros tika spēlēts, dziedāts, jokots, pārdzīvots, iepazīts un atdzīvināts tik daudz no tiem šarmantiem tēliem, ko radījis Blaumanis. Tika attēlota tā laika dzīve, ko ģimnāzijas audzēkņi pratuši ļoti pārliecinoši attēlot, iz tādiem R.Blaumaņa darbiem kā `Velniņi`, `Pazudušais dēls`, `Trīnes grēki`, `Skroderdienas Silmačos`, drāma `Ugunī` u.c.
Jāpiebilst, ka starp zālē sēdošajiem ļaudīm kādā no rindām atradies arī pats Blaumanis, kas nebaidījies atbildēt uz mūsu žurnālistu jautājumiem, izbaudījis šo emocijām pārbagāto pēcpusdienu, atstājis telpu ar vārdiem: `Ak, laime, ak prieks, šajā 27. februāra datā jūtos kā no jauna dzimis. Glaimots un lepnības pilns, ka mani raksti tikuši godāti, saules gaismā celti. Jums, ak, Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi, zeltā dzīvot, laimību rast, jel prieks pār jūsu talantīgo esību. Klanos es zemu jūsu personas priekšā, paldies jel par laimi! Es –Blaumanis`.
Dairis Ābols 2.HK
3.03.2013.
Sveicam 7. atklātās vācu valodas kā 3. svešvalodas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Eduards Volkovs (2.D), Tekla Marija Labinska (1.BK)
3. vieta - Armands Ūzuliņš (1.D)
Atzinība - Ieva Stafecka (3.DK)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
27.02.2013.
Ļoti labi panākumi PVĢ volejbola komandām
26. februārī Preiļu BJSS sporta zālā norisinājās Preiļu, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu skolu sacensības volejbolā `Lāse 2013` 1. posms. Varam apsveikt ģimnāzijas meiteņu un zēnu komandas ar izcīnītajām augstākajām vietām un tiesībām startēt lielajā finālā Rīgā Olimpiskajā Skonto hallā 6. aprīlī. Meitenēm uzvaru kaldināja - Katrīna Strode, Lāsma Pelše, Ingūna Šņepste, Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Anželika Ivanova, Ieva Gribuste un Sintija Kozule. Starp piecām zēnu komandām visstabilāko spēli parādija mūsu puiši - Atis Soms, Atis Ivanovs, Aldis Skromāns, Nauris Ernstsons, Edgars Molnieks, Ruslans Danilovs, Dairis Štagers un Jānis Pokšāns.
Ģimnāzijas meteņu otrā komnda, kuras sastāvā spēleja Kristiāna Zvērbule, Arta Katkeviča, Ērika Gribonika, Anna Svetlova, Renāte Vaivode, Laima Mukāne un Anastasija Caica izcīnīja 3. vietu. Savukārt zēnu otrā komanda palika ceturtie. Novēlam cītīgi gatavoties finālspēlem. Lai ieguldītais darbs treniņos mijas ar cīņas sparu un veiksmi sacensībās.
Sporta skolotāji: A. Leikuce un F. Pušņakovs
26.02.2013.
Žetonu vakars Preiļu Valsts ģimnāzijā
Ak, taureņus jūs sevī nebendējiet!
Jo viss, kas tieši tagad iet un te iet,
Ir vienīgais, kur ielikt ideālu
Un savus sapņus visvisādus tālus.
/I.Ziedonis/

22. februārī 3. kursu audzēkņi parādīja savas spējas, iemaņas, izdziedāja dažādas dziesmas un spēlēja dažādas lomas, jo ģimnāzijā notika, manuprāt, gada skaistākais pasākums - Žetonu vakars. Šogad Žetonu vakara motīvs bija taureņi. Kopā piedalījās 86 ģimnāzisti, kuri vakara gaitā veidoja krāšņu, aizraujošu, interesantu taureņu salidojumu Viņus vērot nāca audzēkņu vecāki un draugi, kā arī pedagogi, jo šis koncerts tapa kā pateicība par skolotāju ieguldīto darbu un rūpēm triju gadu garumā un vecāku uzmanību, gādību un, protams, mīlestību. Audzēkņus atbalstīja arī kursu audzinātāji: 3.A kursa audzinātāja Elita Grigale; 3.B kursa audzinātāja Natālija Pīzele; 3.DF kursa audzinātāja Silvija Kivko; 3.DK kursa audzinātāja Ingūna Patmalniece. Svinīgajā koncertā treškursniekus uzrunāja direktore Ligita Pauniņa, kura kā pateicības simbolu par skolā pavadīto laiku un gūtajām zināšanām no ģimnāzistiem saņēma piemiņas žetonu. Pēc koncerta skolēni ar saviem vecākiem un klašu audzinātājiem devās uz savām klasēm, lai saņemtu ģimnāzijas piederības simbolu – žetona gredzenu. Svētki turpinājās kopā ar grupu `Galaktika`.
Man šis bija pats skaistākais pasākums, ko esmu piedzīvojusi Preiļu Valsts ģimnāzijā. Protams, bija dažādi satraukumi un uztraukumi pirms tam, bet tas viss izgaisa, kad sajutu pārējo ģimnāzistu atbalstu. Viennozīmīgi sirsnīgākais treškursnieku pasākums, kurā var izjust patiesu saliedētību un piederību skolai.
Lueta M. Vjakse, 3.A kursa audzēkne
25.02.2013.
Sveicam konkursa `Ilgtspējīgas biznesa idejas komercializācija` laureātus!
Atzinība un nominācija `Līdzsvars starp izklaidi un attīstību`
Laima Loginova (3.A), Arturs Ivanāns (3.A), Gints Zarāns (3.A)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
24.02.2013.
Sveicam novadu ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Atis Ivanovs (3.DK)
2. vieta - Dairis Ābols (2.H)
3. vieta - Ieva Lisova (3.DK)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
22.02.2013.
No 25. februāra sāksies PVĢ volejbola turnīrs
Sākot no 25. februāra PVĢ sāksies ilgi gaidītais volejbola turnīrs. Spēļu tabulas un grafikus jūs varat skatīt PVĢ vestibilos, vai arī mājaslapā: www.volejbols.duplet.lv
Turnīra organizatori L. Pelše, I.Šņepste, R.Lozda, G.Kampāns
21.02.2013.
Žetonu vakars PVĢ
22. februārī plkst. 18.00 PVĢ notiks 3. kursu Žetonu vakars. Uz skatuves notiekošo varēs vērot arī PVĢ datortīkla datoros.
3.DF IT komanda
19.02.2013.
Sveicam novadu matemātikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Ieva Lisova (3.DK), Linards šmeiksts (2.D), Mārtiņš Lisovs (1.D)
2. vieta - Arvis Brics (3.DF), Iveta Ivanāne (2.D), Linda Pudule (2.D), Agnese Stabulniece (2.D), Anna Svetlova (1.D)
3. vieta - Sintija Erte (3.DK), Ērika Gribonika (1.D), Anete Vintiša (1.D)
atzinība - Elīna Dūda (3.DK), Mareks Kokorīts (2.K), Samanta Smirnova (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
18.02.2013.
Sveicam novadu ekonomikas olimpiādes uzvarētājus!
2. vieta - Liene Pastare (3.B), Aija Balckare-Kalniņa (3.B)
3. vieta - Gints Zarāns (3.A), Mareks Kokorīts (2.K)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
17.02.2013.
Sveicam novadu ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Ieva Lisova (3.DK), Andis Melderis (2.D), Mārtiņš Lisovs (1.D)
2. vieta - Madara Reča (3.DK), Elīna Dūda (3.DK), Laima Mukāne (2.D), Anete Vintiša (1.D), Anna Svetlova (1.D)
3. vieta - Sanita Ūzuliņa (3.DK), Ieva Stafecka (3.DK), Agnese Stabulniece (2.D), Ramona Brūvere (1.D)
Atzinība - Armands Upenieks (2.D), Simona Brūvere (1.D), Kintija Vilcāne (1.D), Māris Broks (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
16.02.2013.
Valentīndiena ģimnāzijā
14. februārī ģimnāzijā bija Mīlestības diena. Ģimnāzisti varēja visas dienas garumā starpbrīžos piedalīties dažādās aktivitātēs, kuras organizēja 1. un 2. kursi. Pēc pirmās stundas jauniešiem tika dota iespēja uz plakātiem uzrakstīt, kas ,viņuprāt, ir mīlestība, vēlāk tika pildītas anketas par Valentīndienu, bija iespēja piedalīties arī dažādās rotaļās un aktivitātēs. Dienas beigās ģimnāzijā uzplauka vienpadsmit sirdis, kurās ģimnāzisti vizuāli attēloja mīlestību. Ir jauki, ja cilvēks ne tikai spēj ņemt, bet arī kaut ko dot citam.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
15.02.2013.
Ģimnāzisti sacer dzeju vācu valodā
Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra izsludinātājā dzejoļu konkursā „Sei bereit zum Valentinstag!“ („Esi gatavs Valentīndienai!”) piedalījās 3 ģimnāzisti Dairis Ābols, Laima Mukāne un Kaspars Vilcāns.
Konkursa ietvaros, katra dalībnieka uzdevums bija uzrakstīt dzejoli par mīlestību vācu valodā. Dzejoļi, kas atbilda konkursa noteikumiem, tika publicēti portālā www.facebook.lv, kur katrs interesents varēja iepazīties ar jauno rakstnieku darbiem un favorītus atbalstīt ar savu balsi.
Lai gan darbs nebija viegls un prasīja diezgan daudz laika, iegūtā pieredze tomēr to manāmi kompensē. Liels paldies vācu valoda skolotājām par atbalstu.
12. februārī konkursa noslēguma pasākumā Daugavpils Universitātē tika apbalvoti 10 labākie, starp tiem arī Daira Ābola un Laimas Mukānes, darbi. Šobrīd dzejoļi nu jau katra garāmgājēja acīm aplūkojami Daugavpilī, Rīgas ielā 49, kafejnīcas `Vēsma` skatlogos.
Fotogrāfijas un informācija:
www.gorod.lv
facebook.com
Dairis Ābols 2.HK
14.02.2013.
Panākumi Latvijas čempionātā vieglatlētikā Kuldīgā!
2013. gada 9. - 10. februārī Kuldīgā notika Latvijas čempionāts vieglatlētikā junioriem un `A` grupas jauniešiem. Apsveicam mūsu ģimnāzistus, kuri startēja Preiļu BJSS komandā ar labiem panākumiem. Anna Svetlova kļuva čempioni skriešanā gan 1000m [rezultāts 3:19,66], gan 2000m [7:40,66 ]. Ērikai Gribonikai 2. vieta 2000m [7:47,13]. Junioru grupā Linardam Šmeikstam 3. vieta trīssoļlēkšanā - 13,94m. Apsveicam, un panākumus turpmākajos startos!
Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs, sporta skolotāji
7.02.2013.
Latvijas reģionos tiek izsludināti papildu bezmaksas informatīvie semināri par studiju iespējām ārzemēs
Aizvadītajā nedēļā organizācija Dream Foundation Latvija uzsāka vērienīgu Vislatvijas projektu par starptautiskās izglītības iespējām. Sākotnēji reģionālais semināra cikls bija iecerēts 10 Latvijas lielākajās pilsētās, bet, ņemot vērā jauniešu lielo atsaucību un ieinteresētību par studijām ārzemēs, tiek izsludināti papildu bezmaksas informatīvie semināri vēl arī citās pilsētās.
Tuvākais informatīvais seminārs notiks:
Jēkabpilī - 19. februārī, plkst. 15:30, Jēkabpils bērnu un jauniešu centrā, Brīvības ielā 258
Vairāk informācijas par studiju iespējām
6.02.2013.
Sveicam novadu vēstures olimpiādes 12. klasēm uzvarētājus!
3.vieta Aija Balckare-Kalniņa (3.B), Nauris Ernstsons (3.B)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
5.02.2013.
Sveicam novadu fizikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta Normunds Skudra (3.DF), Dairis Štagers (3.DF), Linards šmeiksts (2.D), Mārtiņš Lisovs (1.D)
2. vieta Ieva Lisova (3.DK), Ieva Stafecka (3.DK), Guntars Valainis (2.D), Iveta Ivanāne (2.D), Edgars Mičulis (1.D)
3. vieta Austris Bogdanovs (1.D)
Atzinība Linda Pudule (2.D), Eduards Volkovs (2.D), Samanta Smirnova (1.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
4.02.2013.
Tikšanās ar Rīgas Tehniskās universitātes pārstāvi
31. janvārī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika tikšanās ar RTU sabiedrisko attiecību projektu vadītāju Māru Zepu. Viņa ģimnāzistiem sākumā piedāvāja izspēlēt spēli, kuras rezultātā katrs varēja noskaidrot sev piemērotāko RTU studiju fakultāti. Katrs ģimnāzijas audzēknis saņēma kvalitatīvu, saturīgu brošūru par studiju iespējām šajā augstskolā. Māras Zepas sniegtā informācija par RTU bija saistoša un interesanta. Cerams, ka visi studēt gribētāji savas ieceres spēs arī realizēt!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
1.02.2013.
1.vieta Latgales reģiona skolēnu basketbola sacensībās `Vidusskolu kauss`!
31. janvārī Krāslavā notika Latgales reģiona skolēnu basketbola sacensības `Vidusskolu kauss`. Turnīrā piedalījās 7 meiteņu un 8 zēnu komandas. Preiļu Valsts ģimnāziju turnīrā pārstāvēja zēnu komanda un meiteņu komanda, kuras sastāvā bija Kristiāna Kurcenbauma, Ilze Šņepste, Samanta Smirnova, Dagnija Verze, Jekaterina Čulkova, Ilona Vilcāne, Inita Vanaga un Elīna Cimbolineca.
Meiteņu grupa tika sadalīta 2 apakšgrupās, no kurām PVĢ komanda spēlēja pret Daugavpils 12. vidusskolu un Dricānu vidusskolu. Otrā apakšgrupā spēlēja Balvu Valsts ģimnāzija, Rēzeknes Valsts ģimnāzija, Līvānu 1. vidusskola un Krāslavas Varavīksnes vidusskola.
Pēc ļoti saspringtas un sīvas cīņas savā apakšgrupā, meitenes izcīnīja 1. vietu un nopelnīja iespēju spēlēt tālāk. Pusfināla spēle noritēja ļoti veiksmīgi un meitenēm bija jāspēlē finālā pret Daugavpils 12. vidusskolu.
Par spīti tam, ka spēles noritēja no 10.00 līdz pat 17.30, meitenes nezaudēja spēkus un cīnījās katrā spēlē, par katru punktu. Nenogurdināmas, aktīvas, pašpārliecinātas un cīņas spara pilnās basketbolistes uzvarēja arī fināla spēlē ar rezultātu 36:17. Teicamu rezultātu spēlēs parādīja Kristiāna Kurcenbauma (fināla spēlē 5 iemesti trīspunktnieku metieni) un Ilze Šņepse, kā arī pārējās komandas meitenes.
Spriedze un satraukums valdīja visas dienas garumā, jo spēļu rezultāti bija negaidīti, tomēr tieši vienotības sajūta un saliedētība valdīja mūsu komandas meiteņu starpā, tāpēc spēles padevās necerēti labi.
Bez pareiziem norādījumiem, kļūdu labojumiem un stipriem un uzmundrinošiem vārdiem meitenes nebūtu tikušas galā, tāpēc vislielākais paldies meiteņu treneriem – Ainai Leikucei, Jānim Ondzulim un Feoktistam Pušņakovam.
Apsveicam spēlētājus un novēlam saglabāt cīņassparu arī nākamajās spēlēs!
Katrīna Reča (2.D), līdzjutēja
31.01.2013.
ASV vēstniecības kultūras atašeja apmeklē Preiļu Valsts ģimnāziju
28. janvārī Preiļos viesojās Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības kultūras atašeja - Kerija Spindlere-Ranta. Vizītes laikā viņa tikās ar domes priekšsēdētāju Aldi Adamoviču, izglītības un kultūras jomas pārstāvjiem, apmeklēja Bērnu un jauniešu centru un Valsts ģimnāziju.

Latgales reģionālā televīzija
28.01.2013.
Zinātniski pētiecisko darbu aizstāvēšana Preiļu ģimnāzijā
Lai skolēnus sagatavotu studiju darbu rakstīšanai augstskolā, jau vidusskolas laikā katram ir jāuzraksta patstāvīgi vismaz viens zinātniski pētnieciskais darbs. To jau paguvuši izdarīt Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi.
LatgalesRegionalaTV

23.01.2013.
Panākumi Preiļu, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu skolēnu sporta spēles basketbolā
23. janvārī Aglonā notika Preiļu, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu skolēnu sporta spēles basketbolā.
Apsveicam mūsu ģimnazijas meiteņu 1. komandu ar izcīnīto 1. vietu - Ilzi Šņepsti, Jekaterinu Čulkovu, Kristiānu Kurcenbaumu, Initu Vanagu, Samantu Smirnovu, Dagniju Verzi un Ilonu Vilcāni. Ģimnāzijas meiteņu otrā komanda palika aiz Līvānu 1. vidusskolas - trešajā vietā.
Godpilno 2. vietu starp zēnu komandām izcīnija mūsu puišu komanda, kuras sastāvā spēleja - Nauris Ernstsons, Jānis Pokšāns, Daniels Pūdžs, Atis Soms, Valentīns Kondratjevs, Juris Ribinickis, Mārtiņš Brics, Agris Kroičs.
Apsveicam visus un novēlam cīņas sparu Latgales scensībās!
PVĢ basketbola komandas
Sporta skolotāji Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
22.01.2013.
Jaunā gada pasākums `Ciemos pie Džindžija`
17. janvārī, kājās aujot vilnas zeķes un spītējot salam, Preiļu Valsts ģimnāzijā ieradās Šerloks Holmss un burvīgā misis Vatsone (Mārtiņš Lisovs un Arta Katkevča), lai kopā ar nelaimīgo pavāru ģimnāzijas audzēkņus, skolotājus un viesus iesaistītu spraigā izmeklēšanā, jo bija pazudis piparkūku vīriņš Džindžijs. Palīgā tika saukti pazīstamie supervaroņi : Sprīdītis, Lāčplēsis, Čaks Noriss, Iļja Muromietis, Terminators, Zorro un citi. Ģimnāzijas 2. un 3. kursu audzēkņi, humoram dzirkstot, iepazīstināja skatītājus ar supervaroņu Jaunā gada sagaidīšanas iespējām. Pasākuma noslēgumā izmeklētāji nonāca pie atziņas, ka īstie supervaroņi esam mēs paši, mūsu vecāki, draugi un skolotāji.
Pēc Džindžija lietas atrisināšanas visi kopā turpinājām svinēt Jaunā 2013.gada atnākšanu, priecājoties un dejojot diskotēkā. Ar smaidiem, smiekliem, jaunām atziņām un mērķiem arī ģimnāzijā iesoļoja Jaunais gads.
Ērika Gribonika, 1.D kursa audzēkne
14.01.2013.
Panākumi Preiļu, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu skolu sporta spēlēs telpu futbolā vidusskolām
10. janvārī notika Preiļu, Līvānu,Riebiņu un Vārkavas novadu skolu sporta spēles telpu futbolā vidusskolām.
PVĢ I komanda izcīnīja I vietu, tās sastāvā: Ervīns Rusiņš, Ervīns Patmalnieks, Atis Soms, Mārtiņš Lisovs, Guntis Spārāns, Edgars Stafeckis, Raivis Lozda, Andis Pīzelis. Apsveicam!
Vēlam sekmes Latgales reģionā kausa izcīņā telpu futbolā 21. februārī Preiļos!
Sporta skolotājs Feoktists Pušņakovs
10.01.2013.
Cienījamie ģimnāzisti! 2013. gada 28. janvārī PVĢ notiks projektu darbu aizstāvēšana!
Lūdzu, izmantojiet lietderīgi laiku, lai pabeigtu savus zinātniski pētnieciskos un projekta darbus! No mācībām brīva diena – projektu diena - būs 25. janvāris.
Ģimnāzisti, kas izstrādā zinātniski pētnieciskos darbus, lūdzu, iepazīstieties ar SZPD nolikumu, tā pielikumiem un vērtēšanas kritērijiem PVĢ intranetā. Projekta un zinātniski pētnieciskos darbus aizstāv visi ģimnāzisti. Ar aizstāvēšanas nosacījumiem var iepazīties PVĢ intranetā.
Skolēniem, kuru darbi tiks izvirzīti uz Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu un iegūs tajā 1., 2., vai 3. vietu, tiks dota iespēja studēt Daugavpils Universitātē valsts apmaksātajā studiju vietā!
Lai veicas!
Anita Lazdāne, PVĢ direktores vietniece metodiskajā darbā
09.01.2013.
Noslēdzies Preiļu, Aglonas un Vārkavas novada eseju konkurss `Mūsu novada lepnums 2012`
Noslēdzies Preiļu, Aglonas un Vārkavas novada eseju konkurss `Mūsu novada lepnums 2012`, ko bija izsludinājusi Preiļu novada IP un un Vēstures un sociālo zinību skolotāju metodiskā apvienība. Preiļu Valsts ģimnāzijā konkursa 1. posmā bija iesūtītas 23 esejas. Mūsu skolēni rakstījuši par saviem skolotājiem, radošo pulciņu vadītājiem, novada uzņēmējiem, pat klasesbiedriem, ar kuriem lepojas. 9 labākos darbus iesniedzām novada konkursam, kura noslēgums notika 27. decembrī.
Pavisam novada eseju konkursa vērtēšanas komisijai bija iesūtītas 53 esejas. Galvenās balvas saņēma Preiļu 2.vidusskolas skolēns Vladimirs Pučko un Preiļu Vlasts ģimnāzijas 1.D kursa skolniece Anete Vintiša. Vēl tika apbalvotas mūsu skolas autores Grieta Kolosova (2.A) un Sanita Ūzuliņa (3.DF). Pateicības balvas saņēma arī skolotāji konsultanti Regīna Pastare, Ingūna Patmalniece un Natālija Pīzele. Organizatori visas iesūtītās esejas ir apkopojuši grāmatā `Mūsu novada lepnums 2012`, ar kuru var iepazīties vētures kabinetā.
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
7.01.2013.
Sveicam LVVSA organizētā plakātu konkursa `Ein deutsches Sprichwort in der Comicgeschichte` uzvarētājus!
Latvijas Vācu valodas skolotāju asociācija (LVVSA) organizēja plakātu konkursu skolēniem `Ein deutsches Sprichwort in der Comicgeschichte`, kura uzvarētāji no Preiļu Valsts ģimnāzijas ir:
Ieva Gribuste (3.DK) – 1.pakāpes diploms
Jūlija Satrovoitova (2.D), Laima Mukāne (2.D), Grieta Kolosova (2.A) – 1.pakāpes diploms
Sintija Erte (3.DK), Andra Vanaga (3.DK) - 3.pakāpes diploms

Vairāk informācijas par konkursu asociācijas mājas lapā: www.dlvl.lv
Anita Lazdāne, vācu valodas skolotāja
6.01.2013.
Apsveicam INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJU konkursa `Bebrs 12/13` uzvarētāju!
Apsveicam Lauri Pastaru (3.D) ar izcīnītu 2. vietu Informācijas tehnoloģiju konkursā `Bebrs 12/13`!
Lauris piedalījās vecākajā vecuma grupā, kurā dalību ņēma 305 dalībnieki no dažādām Latvijas skolām.
Labus rezultātus uzrādīja arī Edgars Brencis (3.DF) un Samanta Smirnova (1.D)
Vairāk par konkursu lasiet `Bebrs` mājaslapā!
Juris Erts, informātikas skolotājs
23.12.2012.
Sveicam komandu konkursa `Latvijas kultūras kanons 21. Gadsimta jaunietim` 1. kārtas uzvarētājus!
1. vieta - Dairis Ābols (2.HK), Agita Brikule (2.HK), Ieva Grēvele (2.HK)
2. vieta - Aija Balckare-Kalniņa (3.B), Liāna Cvetkova (2.A), Rasma Svikle (3.B)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
22.12.2012.
Sveicam komandu olimpiādes matemātikā `Atvērtā kopa 2012` uzvarētājus!
Atzinība (10. klašu grupā) - Zane Čerpakovska (1.D), Ērika Gribonika (1.D), Vineta Haritonova (1.D), Mārtiņš Lisovs (1.D), Edgars Mičulis (1.D), Kintija Vilcāne (1.D), Anete Vintiša (1.D)
Atzinība (11. klašu grupā) - Iveta Ivanāne (2.D), Laima Mukāne (2.D), Linda Pudule (2.D), Agnese Stabulniece (2.D),
Linards Šmeiksts (2.D), Armands Upenieks (2.D), Dagnija Verze (2.D)

Sīkāk par komandu olimpiādi matemātikā `Atvērtā kopa 2012` var lasīt www.atvertakopa.lv
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
21.12.2012.
Sveicam novadu informātikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Normunds Skudra (3.DF)
2. vieta - Eduards Volkovs (2.D)
3. vieta - Edgars Brencis (3.DF)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
20.12.2012.
Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno - 2013. gadu!
Un, izbriduši ikdienības tumsu,
ar savu gaismu Ziemassvētki nāk,
lai mēs, kas ceram, ilgojam un skumstam,
kā bērni iemirdzamies brīnumā ...
/L. Brīdaka/

Lai Ziemassvētku brīnums dāvā sirds siltumu, mīlestību, prieku ikvienam! Lai nākamais 2013. gads ir bagāts ar labām domām, darbīgām dienām un priecīgiem atelpas brīžiem!
19.12.2012.
PVĢ 1. kursu komandu panākumi konkursā `Adventes laika maratons`
Laika posmā no oktobra līdz decembrim 1. kursu audzēkņi piedalījās Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas elektroniskā konkursā `Adventes laika maratons`. Konkursa galvenais mērķis bija nostiprināt skolēnu zināšanas, attīstīt spriešanas spējas un prasmi darboties komandā. Katru dienu no pirmdienas līdz ceturtdienai tika publicēts viens uzdevums no dažādiem mācību priekšmetiem, kurš bija jāatrisina. Atrisinājums jānoformē un noteiktajā termiņā jānosūta elektroniski.
No 1.D kursa piedalījās divas komandas. Apkopojot visus rezultātus 1. vietu starp 18 komandām ieguva komanda `MEA` (Mārtiņš Lisovs, Edgars Mičulis, Austris Bogdanovs). Viņi saņems arī konkursa galveno balvu: Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas atbalsta fonda sarūpēto Apgāda Zvaigzne ABC dāvanu karti 25 Ls vērtībā.
5.vietu ieguva 1.D.kursa komanda `Draudzība` (Vineta Haritonova, Anete Vintiša, Anna Svetlova).
`1.B.` kursa komanda (Daiga Golubeva, Simona Rubine, Edgars Stafeckis, Jānis Plivda, Juris Ribinickis, Evita Vucāne) ieguva 13. vietu. Apsveicam!

Sīkāka informācija Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas vietnē.
12.12.2012.
Tikšanās ar Aldu Urtāni
5. decembrī visi 3. kursu audzēkņi tika aicināti uz tikšanos ar PVĢ absolventi Aldu Urtāni. Pirmajā daļā viņa iepazīstināja klausītājus ar divām universitātēm – Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), kur arī pati ir mācījusies, un Helsinku universitāti Somijā. Tika nosauktas gan universitāšu priekšrocības, gan ēnas puses, kas daudzos studētgribētājos iedvesa nelielas bailes. Tā kā Alda pati tikai nesen atgriezās no darba Somijā, viņa ļoti daudz varēja pastāstīt arī par ikdienas dzīvi, sabiedrību un studiju un darba iespējām Somijā. Visi sanākušie ar aizrautību klausījās stāstījumā.
Otrajā daļā tika pārrunātas savādāka rakstura tēmas – cilvēka iekšējā pasaule, attieksme pret apkārtējiem, laika plānošana u.c. Klausītāji tika mudināti dāvināt apkārtējiem dāvanas – smaidu, labu vārdu vai palīdzīgu roku – tādējādi veidojot Pozitīvo emociju depozītu banku. Runājot par laika plānošanu un vērtībām, mums nācās arī pašiem izvērtēt, cik svarīgas un cik steidzamas ir lietas, kuras grasāmies darīt.
Sarunas nobeigumā tika uzsvērts, ka katra cilvēka dzīvē ir svarīgi trīs `E` un trīs `F`: Energy (enerģija), Enthusiasm (entuziasms), Empathy (empātija) un Friends (draugi), Family (ģimene), Faith (ticība). Pēc sarunas zālē palika daži treškursnieki, kuri vēlējās uzzināt vairāk par studijām un mācību procesu RSU, kā arī tālākajām darba iespējām Latvijā un Eiropā. Alda Urtāne atzina, ka vissvarīgākais tomēr ir valodas, un jo vairāk valodu zināsim, jo lielākas iespējas dzīvē mums pavērsies.
Vēlreiz vēlamies pateikties Aldai Urtānei par šo tikšanos!
Ieva Stafecka, 3.DK kursa audzēkne
11.12.2012.
Sveicam novadu vācu valodas olimpiādes uzvarētāju!
1. vieta - Ieva Gribuste (3.DK)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
10.12.2012.
Folklorys kūpa `Rūtoj` 8. decembrī 17.00 aicynoj iz 10 godu jubileja koncertu Preiļu kulturys nomā
`Myusu kūpys nūsaukums viestej par vosorys saulgrīžu laiku, kod doba ir pylnā zīdu i reibynūšu smuordu plaukumā, kod vyss tīcās augt, pajimt nu saulis i zemis spāku, energeju, lai augtu i nūbrīstu, taišni taipat kai kūpys dalinīki, kas ir sovā skaistajā jauneibys plaukumā, kurim pasauļs atver sovys apvuoršņus, bet lai tymūs naapsamaļdeitu, kruojam zynuošonys, kū myusu seņči atstuojuši myusim, i mes tuoļuok tuos nūdūsim sovom nuokamajom paaudzem,` tai `Rūtoj` nūsaukumu i folklorys kūpys vadmotivu raksturoj vadeituoja Ilze Rožinska.
Dūma par folklorys kūpys izveiduošonu Preiļu Valsts gimnazejā rodusīs pyrms 10 godim tūreizejam direktoram Juoņam Egleišam (Jānim Eglītim), gatavojūtīs školānu apmainis projektam ar Sūmeju. Ideju jau 10 godus eistynoj `Rūtoj` vadeituoja Ilze Rožinska – Preiļu Valsts gimnazejis muzykys školuotuoja, i gimnāzisti. Niu folklorys kūpā dorbojās 24 jaunīši, pavysam ir bejuši vysmoz 93 daleibnīki.
Folklorys kūpa struodoj ar materialu, kas vuokts Preiļu, Juosmuižys, Vuorkovys, Gaļānu apleicīnēs. Daleibnīki dzīd, doncoj, īt rūtaļuos, stuosta, spielej dažaidus instrumentus, pīvadumam, kūkli, dūdys, stabuli, skripku, kontrabasu, akordeonu, bungys i cytus. `Rūtoj` kotru godu īt čyguonūs i svietej saulgrīžu nakti 21. junī, kurā par tradiceju klivuse apdzīduošona – meitys pret puišim (vysmoz 2 stuņdis nu vītys).
`Rūtoj` vysu laiku aug i atsateista. Ilze Rožinska aicynoj daleibnīkus vuiceitīs nu kotrys dzīsmis, kotra vuorda, lai varātum sadzierdēt, saprast i cytim pasnīgt viestejumu, pajimt vierteigū nu kotra satyktuo cylvāka. Godu gaitā daleibnīkim ir bejus īspieja satikt daudzys Latvejis folklorā nūzeimeigys personeibys, kolektivus, nu kurim giut zynuošonys, īmanis, prasmis i īdvesmu, pīvadumam, Māra Mellēna, Ernests Spīčs, Zane Šmite, Anda Beitāne, folklorys kūpa „Ceiruleits”, ”Auļi”, Rīgas Danču klubs i daudzi cyti.
`Rūtoj` ir prīciejuši Preiļu Valsts gimnazejis i Preiļu gostus nu cytim Latvejis nūvodim i uorzemem, ruodūt Preiļu apleicīnis tradicejis, pīsadalejuši Dzīšmu svātkūs, dažaidūs folklorys saītūs i festivalūs, tymā skaitā „Baltica”, sajāmuši atzineibu i augstus nūviertiejumus dažaiduos skatēs.
10 godu jubilejai par gūdu `Rūtoj` gatavoj svātku koncertu. Tuo veiduošonā aktivi īsasaistejuši ari bejušī daleibnīki, vacuoki, PVG školuotuoji. Svātki tyvai – decembra 8. dīnā 5 stuņēs pi vokora Preiļu kulturys nomā.
Par `Rūtoj` gaitom vairuok vari uzzynuot, apmeklejūt sātys lopu: rutoj.pvg.edu.lv
Sagatavieja Vita Briška, lakuga.lv
08.12.2012.
8. decembrī Preiļu KN PVĢ folkloras kopas `Rūtoj` 10 gadu jubilejas koncerts!

7.12.2012.
7. decembrī PVĢ notika Latgales reģiona 3. atklātā angļu valodas olimpiāde
Latgales reģiona 3. atklātajā angļu valodas olimpiādē šī gada 7. decembrī piedalījās 110 skolēni, daudzi no viņiem uzrādīja labus rezultātus, veicot valodas lietojuma, lasīšanas un klausīšanās prasmes uzdevumus. Vislabāk olimpiādē startēja, sasniedzot 92 punktus no 100, un 1.vietu ieguva Jūlija Platpīre no Rēzeknes Katoļu ģimnāzijas. 1.vietas diplomus saņēma arī Agnese Gržeļahovska no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Alīna Govoruhina no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Evita Stikute no Rēzeknes 5.vidusskolas, Agita Jaunmuktāne no Krāslavas Valsts ģimnāzijas.
41 olimpiādes dalībnieks saņēma diplomus par godalgotas vietas iegūšanu un balvas, kuras tika iegādātas ar Preiļu Valsts ģimnāzijas un Britu padomes Latvijā atbalstu. Liels paldies visiem, kuri iesaistījās olimpiādes organizēšanā. Visās izvērtējuma anketās tika atzinīgi novērtēts ģimnāzijas pedagogu, audzēkņu un darbinieku ieguldījums olimpiādes sagatavošanā un norisē.
Pasākuma norise (PDF)
Klausīšanās daļa (mp3)
Uzdevumi (PDF)
Rezultāti
Fotogalerija
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
5.12.2012.
Tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu
30. novembrī Melngalvju namā Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Valsts prezidenta institūcijas 90.gadadienai veltītā skolēnu radošo darbu konkursa `Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā` laureātiem, to vidū biju arī es. Konkursa vērtēšanas komisija no iesniegtajiem 352 darbiem par labākajiem atzina 29 darbus. Uz tikšanos bija atbraukuši dažāda vecuma skolēni no visiem Latvijas novadiem. Valsts prezidents personīgi sveica visus konkursa laureātus, pasniedza piemiņas veltes no Valsts prezidenta institūcijas, un šī tikšanās tika iemūžināta kopējā fotogrāfijā. Ar foto galeriju var iepazīties prezidenta kancelejas mājas lapā http://www.president.lv
Tikšanās laikā piedalījās arī radošā konkursa vērtēšanas komisijas pārstāvji - Latvijas Universitātes (LU) Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore Daina Bāra, LU Politikas zinātnes nodaļas docents Ivars Ījabs un LU Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras lektors Jānis Pleps. Visiem uzaicinātajiem viesiem tika piedāvāta ekskursija pa Melngalvju namu. Tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu būs neaizmirstams notikums manā dzīvesgājumā. Es esmu pateicīgs savai latviešu valodas un literatūras skolotājai Ingūnai Patmalniecei par pamudinājumu piedalīties konkursā, uzticēšanos un atbalstu, tāpēc šajā pasākumā kopā ar mani piedalījās arī skolotāja.

Dāvis Ondzulis, 3.DK kursa audzēknis
4.12.2012.
28. novembrī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas basketbola turnīrs!
28. novembrī noslēdzās Preiļu Valsts ģimnāzijas basketbola turnīrs, notika trīspunktu metienu konkurss un apbalvošana. Finālcīņas gan puišu, gan meiteņu starpā bija sīvas. Meiteņu grupā 1. vietu ieguva 2.D kurss, 2. vietu – 2.HK, bet 3. vietu – 3.B. Starp puišiem 1. vietu ieguva 3.DF. 2. vietu – 3.ADK un 3. vietu – 3.B.
Trīspunktu metienu konkursā labākie bija Nauris Ernstsons un Samanta Smirnova. Kā perspektīvākie spēlētāji bija Juris Ribinickis un Samanta Smirnova. Par rezultatīvākajiem spēlētājiem ir kļuvuši Nauris Ernstsons un Kristiāna Kurcenbauma.
Katrā spēlē spēlētāju acīs varēja redzēt degsmi, cīņas sparu un aizrautību. Tā bija vienreizēja iespēja un pieredze pasākumu organizēšanā, turnīru vadīšanā, kā arī spēles prasmju attīstīšanā!
Vēlamies pateikties arī sponsoriem: t/c `Oga` , Preiļu CSDD nodaļai un Preiļu Valsts ģimnāzijai!
Turnīra organizatori: Samanta Smirnova, Jānis Pokšāns, Daniēls Pūdžs, Valentīns Kondratjevs, Juris Ribinickis
4.12.2012.
Sveicam novadu bioloģijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Sergejs Daņilovs (3.DK)
2. vieta - Ingrīda Kivleniece (3.A)
3. vieta - Lāsma Verze (3.DF), Elīna Cimbolineca (2.D)
Atzinība - Anastasija Caica (2.D)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
2.12.2012.
PVĢ komanda piedalās ES Tulkošanas konkursā `Juvenes Translatores`
Šogad ES Tulkošanas konkursā Latviju pārstāv 9 skolas un varam būt ļoti lepni, ka starp tām ir arī mūsu Preiļu Valsts ģimnāzija. Tā kā komandā varēja būt tikai 2-5 jaunieši, kas dzimuši 1995. gadā, konkursā pieteicās pieci otro kursu audzēkņi- Laurita Eiduka, Līva Luriņa, Reinis Vanags, Dairis Ābols un Pauls Purviņš.
Vairākas nedēļas pirms konkursa norises notika cītīga gatavošanās un iepriekšējo gadu tekstu tulkošana. Šī gada 27. novembrī no plkst. 11.00 līdz 13.00 Tulkošanas konkurss vienlaicīgi notika Bulgārijā, Grieķijā, Igaunijā, Kiprā, Latvijā,Lietuvā, Rumānijā un Somijā. Citās ES valstīs konkurss notika citā laikā.
Nedaudz uztraukušies, bet tomēr apņēmīgi un mērķtiecīgi, mēs saņēmām lapas ar tekstu angļu valodā un ķērāmies klāt tulkošanai. Laiks paskrēja nemanot, un arī uzdevums šķita tīri vienkāršs, un, kas to lai zina- varbūt kāds no mums arī tiks uzaicināts uz apbalvošanu Briselē?
Es uzskatu, ka šādos projektos un konkursos vajadzētu piedalīties ikvienam, turklāt tik daudzos, cik vien gribasspēks un idejas ļauj! Līdzīgi domā arī mūsu tulkošanas komandas dalībnieki:
Bija patīkami aizstāvēt skolas godu, jo uzdevums tiešām nebija grūts. Ir jauki darīt kaut ko, kas padodas un patīk, un vēl jo vairāk, ja tas ir kaut kas lietderīgs. Ja būs tāda iespēja, es noteikti piedalīšos atkārtoti. (Pauls Purviņš)
Man personīgi šis pasākums patika. Tā bija laba iespēja pilnveidot savas prasmes tulkošanā un gūt vērtīgu pieredzi. Mani angļu valoda aizrauj, tādēļ būtu gatavs šāda veida konkursos piedalīties biežāk. (Reinis Vanags)
Fantastiska iespēja uzlabot valodas zināšanas interesantā un saistošā veidā. Labs veids kā novērtēt pašam sevi un savas prasmes tulkošanas jomā. Protams, ka process ir laikietilpīgs, bet gūtā pieredze un pārējie plusi spēcīgi kompensē, tulkojot pavadītās stundas. (Dairis Ābols)
Uzzinot par šo konkursu, arī man radās vēlme piedalīties, domāju, ka tas varētu būt interesanti un noderīgi pieredzes ziņā. Tā arī bija. Saņemot lapas šķita, ka teksts nav no tiem vieglākajiem, tomēr darba gaitā izrādījās pavisam otrādi. Personīgi man ļoti patika. Mans ieteikums pārējiem, ja kādreiz ir tāda iespēja - nelaidiet to garām! (Laurita Eiduka)
Ļoti liels paldies mūsu angļu valodas skolotājai Annai Verzai, kurai šis nebūt nav vienīgais veiksmīgais projekts vai konkurss. Skolotāja Anna savus skolēnus vienmēr cenšas aktīvi iesaistīt visdažādākajos ārpusstundu pasākumos un tas arī veiksmīgi izdodas. Paldies viņai par šo iespēju un vēlam, lai enerģija neizsīkst, radošums neizgaist un daudz jaunu, veiksmīgu ideju!
Fotogrāfijas
Tulkošanas konkursa dalībnieces: Līva Luriņa 2.B un Laurita Eiduka 2.HK
1.12.2012.
Ceļojums valodas pasaulē
Ko man nozīmē būt latvietim? Tā ir piederība Latvijas valstij, piederība latviešu valodai. Latviešu valoda ir vienīgais patiesais pamats, kas mūs, latviešus, vieno. Cik latviešu valoda nozīmīga, skaista un daudzveidīga, to apliecināja arī ģimnāzisti, skandējot dzejas rindas, dziedot dziesmas, spēlējot teātri un piedaloties valodas konkursā ”Ceļojums valodas pasaulē” 29. novembrī. Aizrautīgus aplausus izpelnījās mūzikas fakultatīva meiteņu dziedātā dziesma ”Dzimtā valoda” un Kaspara Vjakses un Agra Kroiča izpildītā dziesma ”Skaidro volūda”, kā arī Martas Sparānes lasītais dzejolis un Ērikas Gribonikas un Zanes Čerpakovskas spēlētais skečs.
Valodas konkursā piedalījās visu kursu komandas triju cilvēku sastāvā un veica 6 dažādus uzdevumus. Komandu pārstāvjiem vajadzēja būt gan asprātīgiem, atjautīgiem un oriģināliem, veidojot improvizētu runu, gan parādīt savas zināšanas un prasmes morfoloģijā, frazeoloģijā un leksikoloģijā. Izrādījās, ka visgrūtākais uzdevums bija izveidot no vārdiem spārnotus izteicienus un skaidrot to nozīmi un rašanos. Šo uzdevumu pilnībā veica tikai viena komanda. Sīvā konkurencē uzvarēja 3.DK, 2. vietu ieguva 2.B, 3. vietu - 2.HK, atzinību izpelnījās 3 kursi -1.D, 2.D un 3.A. Konkursa uzdevumus vērtēja latviešu valodas skolotājas Silvija Kivko, Ingūna Patmalniece un Regīna Pastare. Pasākumu vadīja Grieta Kolosova(2.A), Reinis Vanags(2.B), Ērika Gribonika(1.D), Mārtiņš Lisovs(1.D), Zane Čerpakovska (1.D)un Arta Katkeviča(1.A). Pasākuma dalībnieki vairāk kā divas stundas ceļoja valodas pasaulē un izjuta pozitīvas emocijas.
”Lai arī kurā lidmašīnā tu sēstos, lai arī kur tu slēptos, no savas valodas tev neaizbēgt. Tā ir daļa no tevis, un no sevis neaizbēgsi. Kā milti mēs, Māras bērni, esam izsijāti pasaulē, bet mūs kopā tur saite, mūs vieno valoda, ko neviens nekad neatņems. Kā ķēdes posmi, kas ar valodu sasieti, mēs esam latvieši,” tā raksta Ērika Gribonika pēdējā novembra nedēļā ģimnāzijā notikušajā domrakstu konkursā ”Starp tevi un mani ir valoda”. Žūrija vērtēja domrakstus pa klašu grupām. Starp 1. kursiem spilgtākie domraksti bija Ērikai Gribonikai(1.D) un Ruslanam Daņilovam(1.BK), bet 2. kursu grupā Grietai Kolosovai(2.A), Laimai Mukānei(2.D), Ievai Grēvelei un Agitai Brikulei(2.HK) , savukārt 3. kursu uzvarētāji ir Dāvis Ondzulis( 3.DK), Ieva Lisova(3.DK), Laine Vilcāne(3.A), Anastasija Ivanova(3.B) un Dairis Štagers( 3.DF).
Katram cilvēkam ir savs rokraksts, ārstiem - nevienam nesalasāmais, rūpīgiem cilvēkiem- noapaļots vai spics, visiem skaidri saprotams. Kāds rokraksts ir ģimnāzistiem, to varēja apskatīt nedēļas garumā skolas vestibilā, kur atradās rokrakstu izstāde ”Rakstām glīti”. Par glītāko, skaidrāko, interesantāko rokrakstu paši skolēni un skolotāji varēja nobalsot ar zvaigznītēm. Visvairāk zvaigznīšu( 42) ir savākusi Kristīne Gorina(2.B), 37 zvaigznītes- Laine Vilcāne(3.A), Jūlija Mihailova( 1.BK)- 29, Grieta Kolosova( 2.A)- 21 un Katrīna Reča(2.D) -19, savukārt Edgars Dombrovskis(1.A), draugu atbalstīts, ieguvis 27, bet Pauls Mičuls(1.D)-13 zvaigznītes.
Regīna Pastare, latviešu valodas un literatūras skolotāja
30.11.2012.
Sveicam novadu angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!
1.vieta - Edgars Mičulis (1.D), Arturs Ivanāns (3.A)
2.vieta - Ieva Gribuste (3.DK), Ieva Saulīte (2.D), Ieva Stafecka (3.DK)
3.vieta - Lauma Vibornā (2.D), Ieva Lisova (3.DK), Kristīne Litavniece (2.B), Dairis Ābols (2.HK), Jēkabs Vasiļevskis (1.D), Ieva Meikulāne (3.DF)

Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
28.11.2012.
Latgales reģiona skolēnu sacensībās VOLEJBOLĀ Daugavpilī, PVĢ meiteņu komanda izcīnīja augsto 2. vietu!
2012. gada 27. novembrī piedaloties Latgales reģiona skolēnu sacensībās VOLEJBOLĀ Daugavpilī, PVĢ meiteņu komanda izcīnīja augsto 2. vietu sešu komandu konkurencē.
Savā apakšgrupā meitenes pārliecinoši bija pirmās, atstājot aiz sevis Ezernieku un Dricānu vidusskolas. Pusfinālā pret Balvu Valsts ģimnāziju jaunietes parādīja tehniski daudz pārāku un kvalitatīvāku spēli, pārliecinoši uzvarot. Tālāk sekoja finālspēle pret Daugavpils 3. vidusskolu. Ģimnāzistes pierādīja, ka prot cīnīties un saņemties, tomēr spēles galotnē – trešajā, izšķirošajā setā nācās atzīt pretinieču uzvaru.
APSVEICAM MŪSU JAUKĀS ĢIMNĀZISTES AR GODPILNO 2. VIETU.
Komandā spēlēja: Katrīna Strode, Lāsma Pelše, Ingūna Šņepste, Ieva Gribuste, Kristīne Litavniece, Anželika Ivanova, Laima Mukāne un Laura Vilcāne.

Fotogrāfijas
Sporta skolotāja Aina Leikuce
26.11.2012.
PVĢ basketbola turnīrs!
No 12. novembra Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinās basketbola turnīrs. Divu nedēļu garumā tika izspēlētas spēles apakšgrupās, starp 10 puišu un 10 meiteņu komandām, lai noteiktu tās divas, no katras apakšgrupas, kuras turpinās cīņu finālgrupā par pirmajām trim vietām. Par vietām meiteņu grupā cīnās: 2.D, 2.HK, 2.A un 3.B, bet zēnu: 2.D, 3DF, 3.ADK un 3.B. Jau apakšgrupu spēlēs starp komandām bija sīvas un spriedzes pilnas spēles, nav šaubu, ka finālā tās būs vēl smagākas. Lai arī starp komandām cīņas laikā valda saspringta gaisotne, tā tomēr nemaina to, ka komandu starpā valda pozitīvisms un saliedētība. Noslēdzošās finālspēles un apbalvošana notiks 28. novembrī.
Turnīra organizatori: Samanta Smirnova, Jānis Pokšāns, Daniēls Pūdžs, Valentīns Kondratjevs, Juris Ribinickis
23.11.2012.
Mārītei Lisovai Pateicības raksts par skolēnu sagatavošanu Starptautiskajai fizikas olimpiādei
2012. gada 15.novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijas skolotāja Mārīte Lisova saņēma Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa parakstītu Pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu skolēnu sagatavošanā 43.starptautiskajai fizikas olimpiādei Tallinā, Igaunijā. Skolotājas audzēknis Kristaps Znotiņš, nu jau Preiļu Valsts ģimnāzijas absolvents, bija viens no 5 Latvijas fizikas olimpiādes komandas dalībniekiem, kuram līdz godalgai starptautiskā līmenī pietrūka pavisam nedaudz. Dalību Latvijas skolēnu valsts izlasē nodrošināja Kristapa ieguldītais darbs fizikas apguvē iepriekšējos gados. Jaunietis jau trīs gadus pēc kārtas bija ieguvis 1. vietu valsts fizikas olimpiādes 3.posmā. Mārīte Lisova ne tikai palīdzēja sagatavoties Kristapam fizikas olimpiādēm, bet arī kā audzinātāja atbalstīja un veicināja viņa piedalīšanos konkursā Latvijas izcilnieki 2010. gadā, kurā jaunietis ieguva `Maxima` stipendiju un nomināciju `Latvijas izcilnieks zinātnē`. Skolotāju un audzēkņu vienots darbs mācību priekšmetu apguvē un sadarbības prasmes nodrošina lieliskus rezultātus, par kuriem mēs visi varam lepoties.
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
Fotogalerija VISC mājas lapā:
http://www.visc.gov.lv/aktualitates/gallery/20121116/gallery.shtml
p.s. fotogaleriju labāk skatīt ar Google Chrome
22.11.2012.
Pateicība par kvalitatīvi un profesionāli vadīto semināru
2012. gada 9. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika mūzikas skolotāju pieredzes apmaiņas seminārs par praktisko muzicēšanu, ko vadīja mūzikas skolotāja Ilze Rožinska. Semināra dalībnieki vēroja atklāto stundu Ilzes Rožinskas vadībā, piedalījās praktiskā nodarbībā, izmantojot akustiskos mūzikas instrumentus, kā arī baudīja folkloras kopas „Rūtoj” priekšnesumus. No Aizkraukles un starpnovadu sadarbības izglītības mācību iestāžu Mūzikas metodiskās apvienības vadītājas Zaigas Barones tika saņemta pateicība par Ilzes Rožinskas kvalitatīvi un profesionāli vadīto semināru. Priecājamies, ka ģimnāzijas pedagogu pieredze tiek atzinīgi novērtēta!
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
20.11.2012.
Koncerts `Mana dziesma Latvijai`
16. novembrī ģimnāzisti, pedagogi pulcējās uz svētku koncertu `Mana dziesma Latvijai`.
Gatavojoties šim pasākumam, katram ģimnāzijas kursam bija jāizvēlas viena dziesma, ko veltīt savai valstij dzimšanas dienā. Dziesmas bija dažādas, izskanēja gan tautasdziesmas, gan Latvijas neatkarības atjaunošanas laikā radušās melodijas, gan arī patriotiskās mūsdienās tapušās dziesmas. Iepriecināja jauniešu nopietnā un patriotiskā attieksme, jo priekšnesumi bija emocionāli un saviļņojoši. Visi bija nopietni gatavojušies pasākumam, ieguldot gan savu dziedātprasmi, radošumu, atraktivitāti un patriotisko noskaņu. Tikai kopā mēs spējam radīt svētkus sev un citiem, pierādot, ka mīlam un cienām savu zemi, tās tradīcijas un kultūru.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
16.11.2012.
Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši Jaunie Rīgas Sargi 2012 finālā
`Jaunie Rīgas sargi: Latvijas hronikas` ir aizraujoša piedzīvojumu spēle brīvā dabā jauniešiem vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Kopā ar speciālistiem katrs tās laikā var apgūt dažādas zināšanas un prasmes par to, kā tika izcīnīta Latvijas brīvība, kā sniegt pirmo medicīnisko palīdzību āra dzīves apstākļos, kā orientēties pēc dažādām kartēm un kompasa, kā dot komandu cīņu biedriem un izpildīt to, kā maskēties un pārvietoties slepus, kas jāievēro, komplektējot ekipējumu. Tajā pašā dienā visas komandas piedalās misijā `Nosargā Latviju`! Misijas laikā kopā ar savu komandu 6 jauniešu sastāvā tikko iemācītās prasmes un apgūtās zināšanas var izmantot, veicot konkrētu uzdevumu un izdzīvojot brīvības kauju dalībnieku cīņas, kādas notika, kad jaunās valsts bruņotie spēki cīnījās, lai nosargātu jaundibināto Latvijas Republiku pirms vairāk nekā 90 gadiem.
Oktobra sākumā arī mēs, 2.B kursa komanda `Vairogs`, nolēmām piedalīties šajā interesantajā piedzīvojumu spēlē jauniešiem. Lai tiktu pusfinālā, katrai komandai bija jāaizpilda un jāiesūta pieteikuma anketa ar uzdevumu atbildēm par Latvijas vēsturi. Pēc pāris dienām saņēmām zvanu ar uzaicinājumu piedalīties Jauno Rīgas Sargu pusfinālā Preiļos, kas norisinājās 12. oktobrī.
Jau no paša rīta 20 spēcīgākās Latgales komandas nonāca pieredzējušu instruktoru rīcībā, izkustējās un parādīja, cik katrs ir mācījies, – soļot, griezties, komandēt.
Bija pavisam 6 apmācības punkti, katrs komandas dalībnieks gāja uz savu apmācību vietu.
Apmācības punktos mums mācīja taktisko pārvietošanos, pirmās palīdzības sniegšanu, Latvijas brīvības cīņu vēsturi, orientēšanos pēc kartes un kompasa, pareizu ekipējuma salikšanu, komandu došanu un ierindas soli. Mūsu komanda ieguva 5. vietu un ceļazīmi uz finālu Cēsīs.
Fināls Cēsīs norisinājās Cēsu pils parkā tieši Lāčplēša dienā. Mūs sagaidīja diezgan auksts un drēgns laiks, tāpēc ik pa brīdim gājām sildīties pie iekurinātajiem ugunskuriem. Jau pāris minūtes pēc reģistrācijas komanda pakļāvās instruktora prasībām un pildīja visas pavēles. Tāpat kā Preiļos arī Cēsīs bija 6 apmācību punkti, kuros mēs vēl papildinājām savas zināšanas praktiskās nodarbībās. Pēc apmācībām sekoja misija, kurā bija gan grūtāki uzdevumi, gan interesantāka tematika. Kopvērtējumā mūsu komanda ieguva 42 punktus, kas ir ļoti labs rādītājs (uzvarētāju rezultāts - 48 punkti), apsteidzot visas Latgales skolas, ar kurām cīnījāmies par vietu finālā. Šajā spēlē mēs ieguvām jaunas zināšanas, draugus un pieredzi. Es ceru, ka komanda šādā vai citā sastāvā varēs piedalīties spēlē arī nākamgad. Pusfinālā mūsu kursu pārstāvēja Kristīne Litavniece, Laura Vilcāne, Santa Dronga, Reinis Vanags, Pauls Purviņš un Dāvis Sporāns. Savukārt finālā ar karti un kompasu rokās Reiņa vietā cīnījās Ņikita Turubanovs. Tā bija neaizmirstama un piedzīvojumiem bagāta diena, kas ilgi paliks atmiņā.
Dāvis Sporāns, komandas `Vairogs` kapteinis
13.11.2012.
Dāvis Ondzulis – viens no Valsts prezidenta institūcijas 90. gadadienai veltītā skolēnu radošo darbu konkursa laureātiem
Valsts prezidenta institūcijas 90. gadadienai veltītā skolēnu radošo darbu konkursā tika izrādīta liela aktivitāte un iesūtīti 352 darbi (340 rakstiskā, 12 video formātā) no visiem Latvijas novadiem. Šī konkursa uzdevums bija uzrakstīt eseju (domrakstu) vai izveidot audiovizuālu (video) darbu par tēmu `Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā`. Īpaši liels prieks ir par mūsu ģimnāzijas 3.DK kursa audzēkni Dāvi Ondzuli, kurš arī piedalījās šajā konkursā un tika atzīts par vienu no 29 laureātiem. Darbus vērtēja LU Politikas zinātnes nodaļas asociētā profesore, Dr.sc.pol. Daina Bāra, LU Politikas zinātnes nodaļas docents, Dr.sc.pol. Ivars Ījabs, LU Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures zinātņu katedras lektors, Dr.iur. Jānis Pleps un Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji. Ar atlasītajiem labākajiem darbiem personīgi iepazinās Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Dāvis kopā ar pārējiem laureātiem ir uzaicināts 30. novembrī Melngalvju namā uz tikšanos ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Apsveicam!
Vairāk par šo notikumu lasīt prezidenta mājaslapā
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
12.11.2012.
Sveicam Tehnisko jaunrades dienu 2012 (Rēzeknē) uzvarētājus!
1.vieta (disciplīnā `Līnijsekotājs`)
Edgars Brencis (3.DF), Ervīns Patmalnieks (3.DF), Dairis Štagers (3.DF), Guntis Veigulis (3.DF)

Šai komandai robotu sacensībās Latgales reģionā ir izdevies uzvarēt 2. gadu pēc kārtas un atvest no Tehniskās jaunrades dienas sacensībām uz ģimnāziju jau otru robotu, kuru sacensību organizatori dāvina uzvarētājkomandai!
1.vieta (disciplīnā `Vēja ģenerators`)
Arvis Brics (3.DF), Raivis Kivlenieks (3.DF), Normunds Skudra (3.DF)
Ineta Ivanova, PVĢ direktores vietniece mācību darbā
5.11.2012.
Informācijas tehnoloģiju konkurss ‘Bebrs 2012’ PVĢ notiks 6. un 7. novembrī
Konkursa norises laiks:
Seniori (11., 12. klase) 6. novembrī, no plkst.12:00 līdz 18:00
Juniori (9., 10. klase) 7. novembrī, no plkst.12:00 līdz 18:00
Lejupielādējiet šo datni un startējiet. Pievērsiet uzmanību korektai datu ievadei!!!
Vairāk informācijas konkursa mājaslapā www.bebrs.edu.lv!
Pirms sacensībām ļoti ieteicams ir rūpīgi iepazīties ar sacensību nolikumu un patrenēties uzdevumu risināšanā treniņversijā!
Skolotāji Juris Erts un Ivars Pakers
4.11.2012.
26. oktobrī notika Latgales zonas kausa izcīņa futbolā vidusskolām
Apsveicam PVĢ komandu par izcīnīto III vietu!
Komandā spēlēja: Mārtiņš Lisovs 1.D, Edgars Stafeckis 1.BK, Guntis Sparāns 1.A, Edgars Molnieks 1.A, Ervīns Rusiņš 2.B, Reinis Vanags 2.B, Atis Soms 3.DF, Ervīns Patmalnieks 3.DF, Raivis Lozda 3.B.
Paldies zēniem par ļoti labiem sasniegumiem šājās sacensībās! Laika apstākli spēļu laikā bija ļoti sarežģīti, pūta stiprs vējš un sniga, reizēm nevarēja saprast, kurā brīdi ir futbols un kad ir slēpošanas elementi.
Sacensībās piedalījās: Rēzeknes 5.vsk, Ilūkstes vsk, Dagdas vsk, Krāslavas VĢ, Pļaviņu vsk, Maltas 1.vsk un PVĢ.
Sporta skolotāji: Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs
2.11.2012.
Apsveicam! PVĢ ir atlasīta dalībai tulkošanas konkursā `Juvenes Translatores`
Kopš 2007. gada Eiropas Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorāts organizē tulkošanas konkursu `Juvenes Translatores` Eiropas Savienības skolām. Konkursa mērķis - veicināt svešvalodu apguvi, kā arī palīdzēt informēt sabiedrību par tulkošanas studiju programmām un par arvien pieaugošo pieprasījumu pēc tulkotājiem visā Eiropā.
Izraudzīto skolu skaits katrā dalībvalstī ir vienāds ar tās deputātu skaitu Eiropas Parlamentā (tas noteikts Lisabonas līgumā),t.i., skolu skaits atspoguļo to, kāds būs Eiropas Parlamenta skaitliskais sastāvs no 2014. gada.
Tulkošanas konkurss ir ļoti populārs, tāpēc ir arī ļoti liels atlases konkurss, lai varētu piedalīties konkursā.
Šogad Tulkošanas konkursā Latviju pārstāvēs 9 skolas. Esam lepni, ka to starpā esam arī mēs - Preiļu Valsts ģimnāzija!
Konkurss notiks 27. novembrī un tajā drīkst piedalīties tikai 1995. gadā dzimuši jaunieši. Komandā ir no 2 līdz 5 dalībniekiem.
Vēlu veiksmi visiem ģimnāzijas komandas dalībniekiem! Un-sākam gatavoties!
Anna Verza, angļu valodas skolotāja, tulks
1.11.2012.
No 16. līdz 26. oktobrim Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās dambretes turnīrs!
No 16. līdz 26.oktobrim Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās dambretes turnīrs ar mērķi noskaidrot gudrākos un talantīgākos dambretistus. Šogad bija īpaši liels pieteikušos skaits - 12 meitenes un 25 zēni. Visi turnīra dalībnieki tika sadalīti apakšgrupās, un vairāk kā nedēļu norisinājās spraiga cīņa par uzvaru sacensībās, līdz beidzot tika noskaidroti laureāti.
3. vietu ieguva Līva Kotāne (3.a) un Juris Lubāns (3.dk) , 2. vietu godam izcīnīja Sigita Kivleniece (3.a) un Armands Upenieks (2.d), bet par godalgotās 1.vietas laureātiem kļuva Linda Pudule (2.d) un Edgars Mičulis (1.d). Uzvarētāji pārstāvēs Preiļu Valsts ģimnāziju novada čempionātā!
Vēlamies izteikt pateicību turnīra atbalstītājiem - `Swedbank` , `Mana Aptieka` un `Prima Food`, kas bija sarūpējuši lieliskas balvas! Liels paldies arī projekta vadītājai A.Leikucei.
Mums pašām ir liels gandarījums par realizēto projektu, jo tika iegūta vērtīga pieredze šāda veida pasākumu organizēšanā, pozitīvās emocijas, jauni draugi un iemaņas dambretes spēlē.
Veronika un Laine (3.A)
26.10.2012.
Holande-Latvija: prieks, azarts, pieredze, PIEDZĪVOJUMS!
No 06.10.12 – 12.10.12 jau 3. reizi norisinājās skolēnu apmaiņas projekts starp Preiļu Valsts ģimnāzijas un Merlet koledžas audzēkņiem. Šī gada ietvaros ģimnāzisti savās ģimenēs uzņēma 21 atraktīvu jaunieti, uzņemoties rūpes un atbildību padarīt viņiem šo nedēļu neaizmirstamu.
Holandieši pie mums ieradās 6.oktobrī, īsi pirms pusdienlaika, dienas plānos bija neliela ekskursija pa Rīgas ielām, kas, neskatoties uz drūmo un lietaino laiku, izvērtās diezgan pozitīva, gan arī kārtīgas pusdienas latviešu gaumē, visiem labi zināmajā atpūtas centrā `Lido`.
Svētdiena bija atvēlēta holandiešiem un viņu viesģimenēm, tā teikt, diena, lai izkausētu ledu. Šeit ģimenes izcēlās ar dažādākajām idejām, vieni savus ciemiņus veda atpūsties uz Daugavpili (kino, boulings, McDonalds, šopings), kas nu kuram bija prātā. Citi ar jauniešiem devās izbraucienā pa Latgali, iepazīstināja ar Aglonas baziliku, Karaļkalnu, Velnezeru un citiem apskates objektiem. Protams, bija arī tādas ģimenītes, kas iemanījās uzspēt gan vienu, gan otru, plus arī pielikt ko klāt.
Pirmdiena iesākās ar pārrunām metodiskajā kabinetā viesu starpā, tālāk sekoja prezentācijas par valsti, skolu, kultūru, tad arī ierastās pusdienas, pēc sauciena doties uz maltīti no holandiešu puses atskanēja tādi jautājumi kā: Are we going to eat again?(Vai mēs atkal iesim ēst?) /Izrādās, ka latvieši ēdot varen’ daudz/.
Otrdiena bija mūsu radošā diena, iespēja iepazīstināt mūsu jaunos draugus ar latviešu kultūru, tradīcijām un dzīvesveidu. Mūsu darbnīcu klāstu veidoja: latviešu tautu dejas, tautas spēles, mūzika, rotaslietu pagatavošana, nacionālā virtuve. Lai gan saguruši, liekas, ka darbu paveicām labi, vēderi apmierināti, dziesmas izdziedātas, miegs izdejots, spēles izspēlētas un jaunās rotas izlielītas.
Kopumā diena izvērtās par īstu ceļojumu. Pēcpusdienā aplūkojām Preiļu ievērojamākās vietas, iepazinām leļļu karaļvalsti, lai gan kautrīgi, bet ar pāris varoņiem, kas ietērpa sevi pasakainajos tērpos un bija gatavi pozēt un uzsmaidīt kamerām.
Vakaru mēs atstājām saldajā, neskatoties uz nežēlīgo vētru, Aleksandra Čerņavska pavadībā iepazinām kapelu ar tās pazemes kapenēm, izgājām cauri Preiļu parkam, lobot tā neskaitāmos noslēpumus, un noslēdzām ekskursiju ar lāpu gājienu cauri Preiļu pils istabām, ar katru soli liekot vairāk un vairāk drebēt mūsu ciemiņiem. Jāatzīst- veiksmīgi, uz piedāvājumu iziet caur pili atkārtoti neatsaucās neviens.
Trešdien jaunieši devās ekskursijā uz Siguldu, tika iepazīta Turaidas pils, Rodeļu trase, izklaides komplekss ‘’Mežakaķis’’ un vēl daudz kas cits. Domājams, ka lielais bilžu skaits liecina par patikšanu un vēlmi turēt pie sevis šīs atmiņas mūžīgi. Uz jautājumu – Kā jums patika ekskursija, visi atbildēja,: „ It was fun!” („Tas bija jautri!”)
Ceturtdiena bija smaga diena. Neskatoties uz miega trūkumu un bezspēku iemanījāmies apkopot pa šo nedēļu paveikto, noslēgt visu ar latvju dejām, dziesmām un priekšnesumiem, teikt ardievas Preiļiem un ģimenēm, ar cerību, ka kādreiz būs iespēja atgriezties....
Klāt bija arī pēdējā mūsu kopā būšanas diena – sejas drūmas, kā nekad, joprojām saguruši, bet bez vēlmes doties mājup. Autobusā valdīja neierasts klusums un nopietnība, taču tuvojoties Rīgai līdz ar saulītes parādīšanos, sejās pazibēja smaidi, izskanēja smiekli un likās, ka laiks iet neierasti lēni, par labu mums, mēģinot pagarināt šos pēdējos kopīgos brīžus.
Rīgā jaunieši paši izvēlējās, ko vēlas darīt: vieni devās ekskursijā pa pilsētu, otri devās pastaigā pa veikaliem, trešie- pildīja vēderus ar latviešu labumiem.
Kad nonācām lidostā, tika kalti dažādākie plāni, kuru mērķis bija apturēt lidmašīnu, lai kaut vai uz vienu dienu varētu atlikt to sāpīgo atvadu mirkli...
Neiztika, protams, bez asarām, apskāvieniem, bučām, solījumiem tikties Ziemassvētkos, diemžēl, kur un kā, nepietika laika izdomāt.
Tā bija fantastiska nedēļa, neatņemama pieredze, iespēja iegūt jaunus draugus, uzlabot valodas un komunikācijas prasmes, iepazīt citu kultūru, vienkārši izbaudīt!
Kā jau katrā nopietnā un nogurdinošā darbā, neiztika arī bez ķildām un neizpratnes savā starpā, bija arī nepilnības un muļķīgi lēmumi, tomēr tas viss ir nieks, salīdzinot ar visām pozitīvajām un gaišajām emocijām, kas tika smeltas no projekta.
Liels paldies, protams, skolotājām Annai Verzai un Ilzei Rožinskai, kas liek savu sirdi un dvēseli projekta attīstībā un dod šo unikālo iespēju piedalīties.
Tikai 5 mēneši mūs šķir no atkalapvienošanās brīža un dienas, kad latvju mēles beidzot ieskandinās Holandes zemi.
Projekta dalībnieki: Dairis Ābols, Agita Brikule 2.HK
24.10.2012.
Apsveicam PVĢ I komandu ar pirmās vietas iegūšanu Vidusskolu kausa izcīņā futbolā!
Apsveicam PVĢ I komandu ar pirmās vietas iegūšanu Aglonas, Vārkavas, Līvānu, Riebiņu un Preiļu novadu Vidusskolu kausa izcīņā futbolā!
Komandā spēlēja: Mārtiņš Lisovs 1.D, Edgars Molnieks 1.A, Edgars Stafeckis 1.BK, Guntis Sparāns 1.A, Ervīns Rusiņš 2.B, Reinis Vanags 2.B, Atis Soms 3.DF, Ervīns Patmalnieks 3.DF un Raivis Lozda 3.B.
Novēlam viņiem veiksmi Latgales zonā Vidusskolu kausa izcīņā futbolā!
PVĢ II komanda ierindojās 4. vietā. Komandā spēlēja: Dmitrijs Derjagins 3.B, Agris Pugainis 2.B, Atis Ivanovs 3.DK, Agris Kroičs 3.DF, Lauris Zalāns 2.B, Pauls Purviņš 2.B, Mārtiņš Brics 2.D, Andris Pastars 2.A.
Paldies zēniem par radošu un apzinīgu darbu aizstāvot PVĢ godu!
Sporta skolotājs F. Pušņakovs
22.10.2012.
Tiek piedāvāta iespēja pieteikties un piedalīties Preiļu Valsts ģimnāzijas Eiropas Parlamenta skolēnu vēlēšanās!
Aicinām pieteikties PVĢ 10. - 12. klašu audzēkņus. Apkopojot visus jauniešus, kuri būs izrādījuši vēlmi kandidēt vēlēšanās, skolā notiks aizklātas, demokrātiskas vēlēšanas. Vēlēt drīkstēs visi PVĢ audzēkņi, par viņuprāt atbilstošākajiem jauniešiem, kuri spēs veikt savus pienākumus. Vēlēšanās tiks noskaidroti 24 ģimnāzisti, kuri veidos partijas, izvirzīs to vadītājus un visas grupas līderi. Šie jaunieši aktīvi sāks diskusijas par Eiropas līmeņa aktuāliem jautājumiem un problēmām jauniešu vidū (jauniešu iespējas ES, bezdarba risināšanas iespējas, Latvijas iestāšanās eirozonā u.c.).
Atis Ivanovs, 3DK
21.10.2012.
Krāsainā nedēļā Preiļu Valsts ģimnāzijā
No 22. līdz 26. oktobrim ģimnāzisti pieskaņojas rudenim!
Katru dienu ģērbjamies attiecīgajās krāsās:
Pirmdien-violetā
Otrdien-dzeltenā
Trešdien-oranžā
Ceturtdien-zilā
Piektdien-sarkanā
Lai būtu iespēja palielīties ar savu košumu, no 12:30 līdz 12:40 notiek lielā grupas fotografēšanās sarīkojumu zālē.
Lai jums krāsains, silts, patīkams un jauks rudens!
Lueta Marija Vjakse, ģimnāzistu parlamenta prezidente
20.10.2012.
Pirmkursnieku iesvētības un `Iepazīsimies` vakars ģimnāzijā
18. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās pirmo kursu iesvētības. 2. stundas laikā pirmkursniekiem bija jāveic dažādi interesanti un aizraujoši uzdevumi, sporta vingrinājumi, kurus bija sagatavojuši 2. kursi, kā arī jāparāda sava kursa vienotība un spēja kopīgi sadarboties. Visi pirmkursnieki pārvarēja šīs grūtības godam.
`Iepazīsimies` vakarā 1. un 3. kursiem bija iespēja iejusties akmens laikmeta, viduslaiku un padomju laiku cilvēku tēlos. Cauri laikmetiem visus vadīja Dexters un Didī no multiplikāciju filmas `Dextera laboratorija`. Visu kursu audzēkņi bija sagatavojuši ļoti radošus un jautrus priekšnesumus. Vakara noslēgumā pirmkursniekiem bija jādod svinīgs zvērests, solot būt apzinīgiem un centīgiem. Šī diena paliks atmiņas kā liels, pozitīvu emociju piepildīts piedzīvojums.
Grieta Kolosova, 2.A kursa audzēkne
16.10.2012.
PVĢ notika konference `Veiksmīga skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība`
16. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika konference `Veiksmīga skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība`, kurā piedalījās 112 ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi, kuri 2012./2013.m.g. izstrādā zinātniski pētnieciskos darbus (ZPD).
Konferences pirmajā daļā uzaicinātie viesi - ģimnāzijas absolventes Antra Meluškāne (Mag oec.), Inese Kundziņa (Mag.art.) un Aija Skutele - iepazīstināja klātesošos ar savu pieredzi skolēnu zinātniski pētniecisko darbu veikšanā, savukārt Daugavpils Universitātes asociētā profesore, ekonomikas zinātņu doktore Elita Jermolajeva stāstīja par veiksmīgu pētījuma veikšanas procesu un Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātnisko konferenci.
Ģimnāzijas pedagogi uzstājās ar šādām tēmām: Anita Lazdāne `Skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības vadīšana un vērtēšana PVĢ un ZPD struktūra`, Silvija Kivko `ZPD valoda`, Juris Erts `ZPD tehniskais noformējums un ZPD aizstāvēšana`. Anna Svile savā uzrunā aicināja ģimnāzistus attīstīt pētnieciskās darbības prasmes.
Konferences otrajā daļā pieredzējušu pedagogu Inetas Ivanovas, Jura Erta, Vijas Pīzeles, Valentīnas Pastares, Silvijas Kivko, Annas Sviles un Ilzes Rožinskas vadībā norisinājās grupu darbs, kurā skolēni praktiski vingrinājās ZPD mērķa, uzdevumu, hipotēzes un pētniecības metožu noteikšanā, galarezultātā izveidojot plakātu par konkrētu ZPD tēmu. Konferences noslēgumā ģimnāzisti klātesošajiem sniedza savus secinājumu un atziņas par ZPD veikšanu, aktīvākie tika apbalvoti ar atzinības rakstiem.
Konferences izvērtējuma anketās ģimnāzisti lielākoties pozitīvi vērtēja konferences norisi, akcentēja tās nozīmīgumu un savu personīgo ieguvumu gan no referentu uzstāšanās, gan darbošanās grupās. Vairumam patika bijušo ģimnāzistu pieredzes stāsti ZPD veikšanā. Tika izteikts ierosinājums par šādas konferences organizēšanu katru gadu pirms ZPD tēmu izvēles.
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
15.10.2012.
12. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā tika rīkots seminārs `Atklājiet veiksmīgu uzņēmēju DNS`
12. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā tika rīkots seminārs `Atklājiet veiksmīgu uzņēmēju DNS`, kura laikā, katrs ģimnāzists varēja iegūt zināšanas uzņēmējdarbības uzsākšanā.
Semināru vadīja pieredzējušais Rīgas Biznesa skolas studiju programmas `Vadīšana starptautiskos uzņēmumos` direktors, uzņēmējs, biznesa konsultants, portugālis Claudio A. Rivera. Semināra laikā katram bija iespēja pildīt Keirseja temperamenta testu, dzirdēt veiksmīgus un ne tik veiksmīgus uzņēmēju stāstus.
Semināra norises laikā notika biznesa ideju prezentācijas un diskusijas. Ikvienam bija iespēja piedalīties aktivitātēs, kā piemēram, viens no uzdevumiem bija izveidot pēc pasūtījuma mājas maketu ierobežotā laika posmā.
Tā bija lieliska iespēja pielietot savas prasmes un likt lietā savas zināšanas, un atklāt veiksmīga uzņēmēja DNS!
Zenta Juranča, PVĢ ekonomikas skolotāja
12.10.2012.
Pašpārvaldes diena PVĢ
5. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika pašpārvaldes diena. Diena, kurā skolotāji iejutās skolēnu lomā un skolotāju darba pienākumus veica jauni, asprātīgi skolotāji - 3. kursu audzēkņi. Arī skolas direktorei tika dots atpūtas brīdis un viņas pienākumus uz kādu laiku veica Ervīns Patmalnieks.
Diena sākās ar svinīgo līniju, kurā skolēni tika iepazīstināti ar jaunajiem skolotājiem un stundu sarakstu. Pēc svinīgās līnijas visi devās uz stundām. Vieni cīnījās ar cietajiem riekstiem matemātikā, citi centās pārbaudīt savu ritma izjūtu mūzikas un deju nodarbībās, kurš izmēģināja veiksmi zīmēšanā, bet citi apguva jauno ģeodēzijas priekšmetu.
Skolotājiem arī bija divas mācību stundas – deju stunda un mūzika. Gatavojoties šai dienai un novadot to, viens ir skaidrs- būt skolotājam nav vienkārši! Ir jācīnās ar stundu kavētājiem, jālabo mājas darbi un jāsastāda kontroldarbi, jāaizpilda e-klase un daudzi citi darbi.
Vienu dienu iejusties šajā amatā ir jautri, bet darīt to katru dienu ir pietiekami sarežģīti. Es lepojos, ka mums ir tik jauki, gudri un pieredzes pilni skolotāji, kuri lieliski dara savu darbu. Es domāju, ka ikviens ģimnāzists lepojas ar saviem skolotājiem.
Tāpēc PALDIES VISIEM SKOLOTĀJIEM par visu, ko viņi dara, un ceru, ka jūs izbaudījāt šo dienu.
Lueta Marija Vjakse, Ģimnāzistu parlamenta prezidente
11.10.2012.
Apsveicam PVĢ futbola komandu ar trešās vietas iegūšanu Valsts ģimnāziju zibensturnīrā futbolā Ogrē!
Komandā spēlēja: Mārtiņš Lisovs 1.D, Edgars Molnieks 1.A, Edgars Stafeckis 1.BK, Guntis Sparāns 1.A, Ervīns Rusiņš 2.B, Reinis Vanags 2.B, Agris Pugainis 2B, Lauris Zalāns 2.B, Andris Pastars 2.A un Raivis Lozda 3.B.
Mārtiņš Lisovs tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju un saņēma personālo balvu.
Kopumā piedalījas 9 Valsts ģimnāzijas: Liepājas VĢ, Jēkabpils VĢ, Krāslavas VĢ, Ogres VĢ, Viļakas VĢ, Balvu VĢ, Rīgas 3.VĢ, Daugavpils VĢ un Preiļu VĢ. Novēlam viņiem veiksmi novadu Vidusskolu kausa izcīņā futbolā.
Sporta skolotājs F. Pušņakovs
10.10.2012.
Konference `Veiksmīga skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība`
16. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā būs projektu diena, kurā norisināsies konference `Veiksmīga skolēnu zinātniski pētnieciskā darbība`. Konferencē tiek aicināti piedalīties Preiļu Valsts ģimnāzijas pedagogi un audzēkņi, kuri 2012./2013.m.g. izstrādā zinātniski pētnieciskos darbus.
Darba kārtība (PDF)
Anita Lazdāne, direktores vietniece metodiskajā darbā
1.10.2012.
Olimpiskā sporta diena
28.septembrī ģimnāzisti piedalījās Olimpiskajās sporta dienas sacensībās, kuras notika Preiļu pilsētas stadionā. Rīts bija silts un saulains. Preiļu Valsts ģimnāzijas skolēni un skolotāji viens aiz otra pulcējās stadionā, lai sportiski un aktīvi pavadītu šo dienu. No rīta visi kopā vingrojām skolotāju Ainas Leikuces un Feoktista Pušņakova, kā arī lietvedes Silvijas Livmanes vadībā. Uzreiz pēc tam, kopā ar pārējiem Olimpiskās sporta dienas dalībniekiem veidojām 5 Olimpiskos apļus. Tad ģimnāzisti piedalījās izturības skrējienā. Kad tas tika pievarēts, visi 11 PVĢ kursi skrēja pretstafetes. No katra kursa stafetēs piedalījās 5 meitenes un 5 zēni. Šoreiz ātrākais ģimnāzijas kurss izrādījās 2.D, kuram seko 3.DK un 3.B kurss. Tika noskaidrots arī atraktīvākais un aktīvākais ģimnāzijas kurss – 3.DK kurss, kurš vinnēja ielūgumus uz hokeja komandas Dinamo Rīga spēli.
Kaut arī laiks nedaudz apmācās, ģimnāzisti raitā solī devās uz savu futbola laukumu, kur tika aizvadīts `Futbola zibensturnīrs`. Šāds turnīrs norisinājās pirmo reizi ģimnāzijas vēsturē, tāpēc mūs pārsteidza lielā skolēnu atsaucība. Pieteicās 8 zēnu un 7 meiteņu komandas, katrā pa 8 spēlētājiem. Turnīrs norisinājās veiksmīgi un neviens skolēns neguva lielas traumas. Stadionā valdīja sportiska un draudzīga noskaņa. Daudzās spēlēs uzvarētāji tika noskaidroti pēcspēles soda sitienos. Savām komandām līdzi juta gan kursabiedri, gan skolotājas.
Finālspēles izvērtās ļoti sīvas. Gan zēnu, gan meiteņu grupā par čempioniem kļuva 3.DKF kurss, aiz sevis atstājot, zēnu grupā 3.AB (2. vieta) un 1.D (3. vieta) un meiteņu grupā 2.D (2. vieta) un 1.A (3. vieta). Par perspektīvākajiem pirmkursniekiem tika atzīti Mārtiņš Lisovs un Arta Katkeviča. Futbolam labs laiks noturējās visu dienu, mēs esam ļoti priecīgas par paveikto darbu un ceram, ka šāds turnīrs tiks organizēts arī turpmāk! Liels paldies arī mūsu sponsoriem: Salang-P, Swedbank, a.aptiekai un veikalam Primo Food. Turnīra organizatores: Ilze un Irita
30.09.2012.
`Gadskārtu ritumā` Jasmuižā
21. septembrī uz Jasmuižu devās ģimnāzijas folkloras kopa `Rūtoj`, lai piedalītos Dzejas dienām veltītajā pasākumā. `Rūtoj` iesāka pasākumu ar dziesmām un stāstiem par rudeni un Miķeļdienu, protams, neiztrūka arī laikazīmju vērojumi un laika pareģošana ziemai un nākamajam gadam. Uzstājās arī vietējā dzejniece Rasma Zariņa, kura priecēja klausītājus ar savu daudzšķautņaino daiļradi: skanēja gan pantiņi, gan dzejoļi, gan vērtīgas dzīves atziņas.
Koncertu noslēdza folkloras kopa `Rūtoj` kopā ar jauniegūtajiem draugiem no Berķeneles jauniešu teātra studijas `Berķeneles kamolītis`, un jau otro reizi kopīgiem spēkiem tika `radīta pasaule`. Pasākuma noslēgumā sākās spontāni danči, kuros iesaistījās visi pasākuma dalībnieki un apmeklētāji. Viskuplākajā pulciņā ģimnāzistus atbalstīt bija ieradies 3.DK kurss un audzinātāja Ingūna.
Ļoti ceram, ka mums vēl būs iespēja satikt Berķeneles teātra grupu, lai kopā radītu vēl ko aizraujošu un nebijušu.
Ieva Stafecka, folkloras kopas `Rūtoj` dalībniece
21.09.2012.
Dzejas dienas Berķenelē
Šī gada 13. un 14. septembrī folkloras kopa `Rūtoj` devās uz Raiņa mājām Berķenelē, lai piedalītos ikgadējās dzejas dienās. Vakars iesākās ar kopīgu zupas vārīšanu un dziesmu dziedāšanu kopā ar Berķeneles muzeja jauniešu teātra grupas dalībniekiem.
Paēduši kārtīgas vakariņas, devāmies iestudēt kopīgo teātra izrādi, par to, kā Dievs radīja pasauli, kur `Rūtoj` uzdevums bija radīt attiecīgo noskaņu ar mūzikas skaņām, Irita stājās blakus `Ādamam` un iejutās `Ievas` lomā. Mēģinājums ievilkās līdz vēlai nakts stundai, bet spēki neizsīka. Krietni pēc pusnakts visi jaunieši ar lielu sparu dejoja un spēlēja dažādas mūsu senču rotaļas līdz pat vēlai naktij, tad vēl spoku stāsti Berķeneles pamestajā baznīcā un to turpinājums stikla istabā..
Rīts iesākās ar gardām brokastīm un mēģinājumiem, lai izrāde vakarā būtu baudāma. Brīvajos brīžos mēs lasījām Raiņa dzeju un baudījām muzeja patīkamo atmosfēru
Pasākums sākās ar Berķeneles baznīcas apmeklējumu, kur visus dalībniekus sagaidīja luterāņu mācītājs, savā uzrunā dzejnieku sūtību salīdzinot ar baznīcas zvana lomu. Baznīcā apskatījām izstādītās fotogrāfijas. Atgriežoties muzejā, dzejnieki tika aizināti uz malkas talku. Mēs bez darba arī nepalikām, kamēr dzejnieki krāva malku, `Rūtoj` rūpējās par jautru noskaņojumu un muzikālo pavadījumu.
Beidzot bija pienācis laiks izrādei, kurā viss izdevās, kā bija cerēts. Mēs kopā ar teātra grupas jauniešiem no haosa radījām pasauli, `un Dievs redzēja to labu esam!` Skatītāju aplausiem skanot, uzsākām dančus, kur dejoja gan lieli, gan mazi. Pienāca vakars, bet doties mājās nemaz negribējās. Bijām ieguvuši jaunus draugus un Raiņa muzejā jutāmies kā mājās. Sakām lielu paldies mājas saimniekiem, kas mūs uzņēma.
Gaidām jūs visus 21. septembrī plkst. 12.00 Jasmuižā, lai paši savām acīm varētu vērot mūsu iestudēto izrādi!
Irita Slūka, Ieva Meikulāne, folkloras kopas `Rūtoj` dalībnieces
20.09.2012.
Tikšanās ar farmaceitiem
14. septembrī uz tikšanos ar PVĢ jauniešiem ieradās farmaceits Matīss Ķite un farmācijas studente Lāsma Mukāne. Viņi pārstāvēja projektu „Contra Depressio”, kura ietvaros augusta beigās Rīgā viesojās farmaceiti no Portugāles, Turcijas un Rumānijas. 2.d kursa audzēkņiem bija dota iespēja iepazīties ar projekta norisi, kā arī piedalīties diskusijā par depresiju un paņēmieniem, kā ar to cīnīties.
Sākumā mums tika izskaidrots, kas tad īsti ir depresija un cik nopietnas problēmas tā var radīt. Vēlāk sadalījāmies četrās grupās un mums tika dotas pāris minūtes, lai apspriestos. Pēc kāda laika katram nosauktajam depresijas iemeslam pretī tika likts kāds no risinājumiem, sākot ar pavisam nopietniem un beidzot ar dažādiem un ļoti radošiem paņēmieniem. Diskusijas noslēgumā tika demonstrēta filma, ko veidojuši projekta „Contra Depressio” dalībnieki.
Uzzinājām, ka galvenais depresijas apkarošanas līdzeklis ir līdzcilvēku un draugu atbalsts, kā arī atpūta brīvā dabā. Tieši jaunieši ir tie, kas mūsdienās visbiežāk piedzīvo depresiju, tāpēc diskusija bija ļoti pamācoša un noderīga. Tikšanās pārstāvju vārdā, novēlu vairāk laika pavadīt kopā ar draugiem un neieslīgt depresijā.
2.d kursa audzēkne Laima Mukāne
19.09.2012.
`PVĢ – krosa skrējiena - 2012` rezultāti!
18. septembrī Preiļu parka estrādē notika “PVĢ – krosa skrējiens - 2012”. Diena bija silta un saulaina, atraktīvie ģimnāzisti viens pēc otra pulcējās estrādē. Pirms katras kursu grupas skrējiena notika neliela iesildīšanās - Ainas Leikuces, Lāsmas Verzes un Elīnas Dūdas pavadībā.
Kā ātrākās 1. kursu meitenes 2000m distancē tika atzītas: 3. vieta Anna Svetlova 1.D, 2.vieta Lāsma Beča 1.A, 1.vieta Ērika Gribonika 1.D. Kā ātrākie 1.kursu zēni 3000m distancē tika atzīti: 3.vieta Pauls Mičuls 1.D, 2.vieta Guntis Sparāns 1.A, 1.vieta Austris Bogdanovs 1.D.
Ātrākās 2. kursu meitenes: 3.vieta Linda Pudule 2.D, 2.vieta Dana Lazdāne 2.D, 1.vieta Anastasija Caica 2.D, ātrākie 2. kursu zēni: 3.vieta Raivis Pastors 2.HK, 2.vieta Agris Pugainis 2.B, 1.vieta Andris Pastars 2.A.
Trešo kursu ātrākās meitenes bija: 3.vieta Lāsma Pelše 3.B, 2.vieta Sintija Erte 3.DK, 1.vieta Elīna Dūda 3.DK, ātrākie 3. kursu zēni bija: 3.vieta Kaspars Vilcāns 3.DF, 2.vieta Atis Ivanovs 3.DK, 1.vieta Guntis Veigulis 3.DF.
Visaktīvāk krosā piedalījās 3. kursu meitenes, kuras bija viskuplākajā skaitā.
Par ātrākajiem kursiem tika atzīti un pārsteiguma balvas saņēma – 3.DF, 2.D un 1.D kursi.
Liels paldies mūsu sponsoriem: SEB bankai, Salang-P, Mana Aptieka, SIA Arka.
Paldies visiem par piedalīšanos! 

Krosa organizatori: Guntis, Lāsma, Elīna
14.09.2012.
PVĢ `Krosa skrējiens - 2012`
Sveiks, ģimnāzist!
Tu esi aicināts piedalīties `Krosa skrējienā - 2012`, kas notiks šī gada 18. septembrī Preiļu parka estrādē. Katram obligāti jābūt sagatavotai kartītei (7x7cm), kurā jānorāda: vārds, uzvārds, kurss un dzimšanas gads.
Pēc 4. mācību stundas skrien – 1. kursi;
Pēc 5. mācību stundas – 2.kursi;
Pēc 6. mācību stundas – 3.kursi.
Tiks apbalvoti 1.-3. vietas ieguvēji, kā arī noskaidrots ātrākais kurss ģimnāzijā.
Pēc finiša būs iespēja iedzert siltu tēju!
Veiksmi skrējienā, lai visiem labs garastāvoklis!

Projekta vadītāji: Elīna Dūda, Lāsma Verze, Guntis Veigulis
13.09.2012.
Tūrisma diena
12. septembris iepriecināja visus ar brīnišķīgu laiku, tāpēc ģimnāzisti un skolotāji devās Tūrisma dienā. `Burtos` šajā dienā bija ieradušies pirāti, vampīri, dievi, dabas draugi. Atraktīvi un radoši bija kursu sagatavotie sveicieni. Jau no agra rīta Tūrisma trasi uzstādīja Jānis Pintāns, trasi Veiklības stafetei sagatavoja sporta skolotāji Aina Leikuce un Feoktists Pušņakovs. Abi pārbaudījumi bija pietiekami nopietni un prasīja daudz pūļu. Visi cīnījās ar lielu atdevi un azartu, tomēr Tūrisma trasē 1. vietu ieguva 3.B kurss, 2. vietu – 2.D kurss un 3.vietu izcīnīja 3.DF kurss. Savukārt Veiklības stafetē 1. vietu ieguva 3.DK, 2.vietu – 2.D, bet 3.vietu – 2.B kurss. Pēc tam sekoja pusdienas un konkurss `Rudens Mixlis`. Lai izvērtētu ģimnāzistu veikumu šajā jomā, visus piedāvātos pusdienu galdus kārtīgi iepazina un ēdienus izgaršoja žūrija, kuras sastāvā bija Ligita Pauniņa, Juris Erts un Raimonds Babris. Viņiem tika piedāvāta īpašā pirātu zupa, kā arī vampīru zupa. Visi bija centušies, taču īpaši tika atzīmēti 1.A, 1.D, 2.B, 3.A, 3.DF un 3.DK kursa klātie galdi. Pēc sātīgām pusdienām visus gaidīja vēl divas sacensības – bizes pīšana un biatlona stafete. Saulei spoži spīdot, ģimnāzisti devās biatlona stafetē. 1. vietu izcīnīja 2.B kurss, 2.vietu ieguva 3.B kurss, savukārt 3.vieta – 1.A kursam. Interesantas un ātras bija arī bizes pīšanas sacensības, kurās veiklākie un ātrākie izrādījās 1.D kursa pārstāvji, izcīnot 1. vietu, 2.vietu ieguva 3.DF, bet 3. vietu – 3.B kurss. Diena bija piepildīta un interesanta. Ceru, ka kopā būšanas prieks saliedēja kursu kolektīvus un deva pozitīvas emocijas ilgam laikam.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
6.09.2012.
Adaptācijas dienas
Uzsākt jauno mācību gadā svešā skolā, jaunā kolektīvā ir grūti. Tāpēc ģimnāzijā katru gadu pirmo kursu audzēkņiem notiek adaptācijas diena. Tās mērķis ir rast iespēju jaunajiem ģimnāzistiem tuvāk iepazīt skolu un citam citu. To palīdz izdarīt skolas psiholoģe Ize Čamane. Savukārt ģimnāzijas parlamenta pārstāvji vairāk pastāsta par skolas ārpusstundu dzīvi, piedāvātajām iespējām darboties skolas parlamentā, atbild uz interesējošiem jautājumiem par mācību procesu. Nozīmīgi ir arī iepazīt ģimnāzijas bibliotēkas darbības principus, tāpēc pirmo kursu audzēkņiem tiek piedāvāta arī bibliotekāra stunda, ko vada skolas bibliotekāre Vija Pīzele. Noslēgumā jaunieši pucējas klases stundā, kuru apmeklē arī ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa, lai pasniegtu ģimnāzistu apliecības un vēlreiz uzrunātu pirmkursniekus. Ceram, ka pirmo kursu audzēkņi veiksmīgi uzsāks mācības Preiļu Valsts ģimnāzijā!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
4.09.2012.
2012./2013.mācību gada sākums Preiļu Valsts ģimnāzijā
Šogad mācības Preiļu Valsts ģimnāzijā tika uzsāktas 3.septembrī. Ģimnāzisti plkst.9.00 pulcējās klases stundās, bet plkst.9.50 visi devās uz svinīgo līniju. Audzēkņus un pedagogus jaunajā mācību gadā sveica ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa, kā arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Trešo kursu audzēkņi pirmkursniekiem bija sagatavojuši apsveikumus, kuros izskanēja vērtīgi padomi, kā veiksmīgāk uzsākt mācību gaitas, populāras bija īpaši pirmkursniekiem veltītās dziesmas. Mazliet bikli un samulsuši pirmo kursu audzēkņi iepazīstināja ar savu kursu vīziju ģimnāzijā. Sveicienu jaunajā mācību gadā visiem bija sagatavojuši folkloras kopa ‘’Rūtoj’’ un skolotāju kolektīva pārstāvji.
Lai radošs, piepildīts, interesants jaunais mācību gads Preiļu Valsts ģimnāzijā!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Tālis, Tālavs, Marts
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster