PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2009. / 2010. mācību gads

26.08.2010.
1. septembri gaidot ...
1. septembris – tas ir tikšanās laiks. Izskrienot cauri karstajai vasarai, nonākam atkal jaunā sākumā. Septembris raisa satraukumu, pārdzīvojumus un satikšanās prieku. Šogad 1. septembrī plkst.9.00 notiks klases stundas, 9.50 – svinīgā līnija, bet 10.30 - fotografēšanās.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
25.08.2010.
Atvērto durvju diena Preiļu Valsts ģimnāzijā
2010. gada 23. augustā dabaszinātņu un matemātikas kabinetos pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar Eiropas sociālā fonda projekta `Dabaszinātnes un matemātika` galvenajām nostādnēm šodien un turpmāk, apgūstot fizikas, ķīmijas, bioloģijas un matemātikas mācību priekšmetus 8. - 12. klasēs.
Fizikas kabinetā skolotāja Mārīte Lisova iepazīstināja ar izveidoto pārskatu par fizikas kursa mācīšanās iespējām Preiļu Valsts ģimnāzijā: CE rezultāti un tendence, pēdējo vismaz 5 gadu ikgadējais plānojums dalībai olimpiāžu kustībā un dažāda veida konkursos, panākumi. Praktiskajās nodarbībās likts uzsvars pētnieciskās darbības organizēšanai stundā, kā arī sensoru pielietošanas iespējām datu uzkrāšanā un apstrādē. Notika arī pieredzes apmaiņa starp dažādu skolu fizikas skolotājiem.
Bioloģijas kabinetā notika skolotājas Elitas Grigales lekcija - prezentācija `Mūsdienīgs mācību process bioloģijā`, kur skolotāji tika iepazīstināti ar jaunākām tendencēm priekšmeta mācīšanā, vērtēšanā. Pateicoties projektam, skola ir nodrošināta ar metodisku atbalstu skolotājiem un skolēniem, ar vizuālajiem materiāliem drukātā un elektroniskā formā. Tika aprobētas jaunās spēles 7. klasei. Noslēgumā neizpalika diskusija un pieredzes apmaiņa.
Ķīmijas kabinetā skolotāja Valentīna Pastare iepazīstināja ar IT izmantošanas iespējām ķīmijas mācīšanas un mācīšanās procesā gan vidusskolā, gan pamatskolā, kā arī praktiskā nodarbībā ar titrēšanas un spektrofotometrijas izmantošanas iespējām, ar spēlēm, kuras tiks izmantotas pamatskolā. Diskusijā `Skolēnu radošuma attīstīšana` notika pieredzes apmaiņa.
Matemātikas kabinetā skolotāja Ineta Ivanova iepazīstināja ar saviem izstrādātajiem materiāliem, kurus var izmantot mācot matemātiku. Interesenti tika informēti par IT izmantošanas iespējām matemātikas stundās (interaktīvā tāfele; Geonext programmas iespējas; kalkulatoru izmantošana). Notika praktiska darbošanās ar kalkulatoriem, kā arī praktiska darbošanās pie interaktīvās tāfeles, risinot dažādus atjautības uzdevumus. Notika diskusija par matemātikas mācīšanas un mācīšanās iespējām.
Fotogalerija
Valentīna Pastare, projekta „Dabaszinātnes un matemātika” koordinatore
24.08.2010.
Dabaszinātņu un matemātikas nedēļa `Domā citādāk! Eksaktāk!`
Šī gada 18. augustā Dabaszinību un matemātikas nedēļas `Domā citādāk! Eksaktāk!` ietvaros man bija iespēja piedalīties zinātņu ietilpīgās ražošanas simulācijas spēlē skolēniem `Fabrikants` Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Dalībnieki komandās vadīja ražošanas uzņēmumus, cīnoties par labākajiem peļņas rādītājiem. Katrā kompānijā bija prezidents/finanšu direktors, 2 ražošanas direktori, mārketinga un pārdošanas direktors, loģistikas un iepirkumu direktors. Katram šajā spēlē bija savi uzdevumi. Tā kā biju kompānijas `ZZr` ražošanas direktore, gatavoju ziepes, kā arī palīdzēju taisīt zāles. Spēlējot šo spēli, mēs visi sapratām, kā ķīmijā un fizikā mācītais tiek praktiski pielietots reālajā dzīvē – ražošanā, izpratām ķīmijas un fizikas zināšanu saistību ar ekonomiku, kā arī ieguvām pieredzi uzņēmuma vadīšanā.
Ieva Lisova, 1.D kurss
20.08.2010.
Artūrs Znotiņš 41. Starptautiskajā fizikas olimpiādē izcīna Atzinību!
Mēs lepojamies ar Artūra Znotiņa (3.D) panākumiem 41. Starptautiskajā fizikas olimpiādē, kas notika Zagrebā (Horvātijā) laikā no 2010. gada 17. līdz 25. jūlijam! Artūrs izcīnīja Atzinību sacenšoties ar vairāk kā 400 dalībniekiem no 80 pasaules valstīm - tas ir izcils sasniegums! Preiļu Valsts ģimnāzijas kolektīvs novēl Artūram vislabākās sekmes turpmākajās studijās (Artūrs studijas turpinās Latvijas Universitātes Datorikas fakultātē).
Lūk ko Artūrs pastāstīja par saviem iespaidiem Horvātijā:
"Šovasar man bija lieliska iespēja piedalīties 41. Starptautiskajā fizikas olimpiādē Horvātijā. Pēc dalībnieku atlases tiku izvēlēts kā viens no pieciem skolēniem komandai, kas pārstāvēs Latviju Horvātijā. Pirms tam, protams, notika nopietna gatavošanās olimpiādei. Divas nedēļas mācījos pie profesora Jāņa Krūmiņa Rīgā.
Horvātijā ielidojām 17. jūlijā. Olimpiādē piedalījās apmēram 400 dalībnieki no 80 valstīm, tāpēc konkurence bija ļoti sīva. Uzdevumu risināšana norisinājās divas dienas pa piecām stundām. Teorētiskā kārta sastāvēja no 3 uzdevumiem, bet praktiskā daļa no 2 uzdevumiem. Brīvajās dienās apskatījām Zagrebu, pavadījām dienu Plitvices ezeru nacionālajā parkā, apskatījām Nikolaja Teslas muzeju, izpeldējāmies Adrijas jūras kristāldzidrajos ūdeņos, piedalījāmies dažādās sportiskajās aktivitātēs un vēl darījām daudz ko citu. Bez tam daudz noderīgas pieredzes ieguvu sarunās ar citu valstu jauniešiem. Olimpiādes laiks tika pavadīts lieliski. Horvātija man atstāja iespaidu kā valsts ar savu īpašu šarmu un skaistumu: zila jūra, klinšainas oļu pludmales, bezgalīgi skujkoku meži, kalni un senatnīgas noskaņas pilsētiņas. 25. jūlijā aizlidojām no Horvātijas, bet atceltā reisa dēļ varējām vienu dienu paciemoties Minhenē.
Starptautiski olimpiādes ir lieliska iespēja paplašināt savu redzesloku un iegūt jaunus draugus. Katram vajadzētu izmantot šādu iespēju. Protams, ir nepieciešams smags darbs, bet tas ir tā vērts. Tāpēc arī citiem iesaku piedalīties dažādos konkursos un olimpiādēs.
Paldies saku savai fizikas skolotājai Eleonorai Bleivei par sniegtajām zināšanām un gatavošanu olimpiādei."

Artūra iespaidi Horvātijā fotoattēlos
Eleonora Bleive, fizikas skolotāja
17.08.2010.
Viena nedēļa – visā Latvijā viss par dabaszinātņu un matemātikas izglītību
No 2010. gada 17. augusta līdz 23. augustam Latvijā notiks dabaszinātņu un matemātikas nedēļa `Domā citādāk!Eksaktāk!`.
Pēdējo piecu gadu laikā ir notikušas būtiskas izmaiņas dabaszinātņu un matemātikas izglītībā Latvijā, tāpēc visas nedēļas laikā ikviens interesents varēs uzzināt:
• kā dabaszinātnes un matemātiku skolās apgūst mūsdienīgi;
• kā ir mainījušās augstskolu studiju programmas;
• kādas profesijas ir aktuālas Latvijas darba tirgū;
• kā attīstās uzņēmējdarbības vide minētajā jomā;
• kas jāzina katram cilvēkam par dabaszinātnēm un matemātiku;
• kur iegūtās zināšanas noder ikdienā.
Otrdiena, 17. augusts
Akadēmiskā diena.
Dabaszinātņu un matemātikas nedēļu atklās akadēmiskā diena, kuras laikā notiks publiskās lekcijas ar ārvalstu un vietējo lektoru dalību, diskusijas par izglītībā ļoti svarīgajiem, bet līdz šim neatrisinātajiem jautājumiem: kā skolēnu matemātikā apgūtās prasmes izmantot citu mācību priekšmetu apguvei.
Notiks arī vēl nebijis pasākums – dabaszinātņu un matemātikas metodisko akadēmisko izdevumu atvēršanas svētki. I.T.Vaivodes grāmata `Ievads dabaszinību mācību metodikas vēsturē` ir pirmais šāda veida izdevums Latvijas vēsturē, bet D.Namsones grāmatas `Dabaszinātnes skolā – atbilstoši laikam` priekštecis izdevums pēdējo reizi tika izdots 1931.gadā. Prezentēts tiks arī krājums `Matemātika skolā`, līdzīgu izdevumu pagājušā gadsimta 60.gados izdeva J.Mencis (sen.).
Trešdiena, 18. augusts
Skolēnu un uzņēmēju diena.
Visas dienas laikā no plkst.10.00 līdz 17.00 būs iespējams Latvijas Universitātes Lielajā aulā apmeklēt interaktīvu izstādi, kurā varēs apskatīt mācību līdzekļus un piedalīties improvizētās mācību stundās, konkursos un erudīcijas spēlēs, skatīties mācību filmas, aplūkot modernu skolas aprīkojumu, uzzināt jaunumus par zinātnes centru izveidi un iesaistīties citās aktivitātēs.
Šajā dienā notiks daudzveidīgas aktivitātes skolēniem ar uzņēmēju atbalstu. `Nordic Training International` vadīs unikālu zinātņu ietilpīgās ražošanas simulācijas spēli skolēniem `Fabrikants`, skolēni apmeklēs uzņēmumus, kā arī piedalīsies aktivitātēs, lai izprastu, kādas ir karjeras iespējas dabaszinātņu un matemātikas jomā.
Ceturtdiena, 19. augusts
Izglītības darbinieku diena.
Latvijas Universitātē notiks konference, kuras ietvaros notiks forums par to, kā pārmaiņas ienāk Latvijas skolās, kāds atbalsts izglītībā nepieciešams, kā jāmainās pedagogam, kur meklēt atbalstu skolai tās darbā. Šajā dienā Rīgā ieradīsies metodisko apvienību vadītāji no visiem Latvijas novadiem, lai aktuālo informāciju par dabaszinātņu un matemātikas izglītību nodotu tālāk visiem Latvijas skolotājiem.
Pirmdiena, 23. augusts
Atvērto durvju diena 54 Latvijas skolās (arī Preiļu Valsts ģimnāzijā).
Nedēļa noslēgsies 23. augustā ar pasākumiem Latvijas skolās, kurās notiks atvērto durvju dienas, lai ikviens interesents var apmeklēt skolas, iepazīties ar skolas darba ikdienu. Skolas organizē arī dažādas interesantas aktivitātes, piemēram:
• Brocēnu vidusskolā notiks karjeras stundas skolēniem;
• Smiltenē skolotāji rādīs meistarklasi;
• Daugavpilī tiks izveidota Veselības pilsētiņa, Jauno zinātnieku pilsētiņa, vakarā notiks astronomiskā nakts skolā un paredzēta arī svētku uguņošana.
Dabaszinātņu un matemātikas nedēļu organizē Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centra ESF projekts `Dabaszinātnes un matemātika` sadarbībā ar programmu `Iespējamā misija`, `Nordic Training International`, Izglītības attīstības centru un Latvijas Universitāti.
Visplašākā informācija par dabaszinātņu un matemātikas svētku programmu lasāma: www.dzm.lv.
Kristīne Ilgaža, VISC sabiedrisko attiecību speciāliste, tālrunis 29420515, e-pasts: kristine.ilgaza@visc.gov.lv

*Eiropas Komisijas programmas „Izglītība un apmācība 2010” speciālistu atzinumi par dabaszinātņu un matemātikas izglītību Latvijā:
„...matemātikas un dabaszinātņu reformas realizēšana Latvijā ir vērtējama kā labs piemērs, redzama tās efektivitāte un visaptverošais raksturs ar skaidri redzamu rezultātu un tā ietekmi nākamajos 5 – 6 gados... projekts gūst sekmes, iesaistot un motivējot visas ieinteresētās puses, kuras gūst labumu no matemātikas un dabaszinātņu reformas... sevišķu iespaidu manī radīja labi pārdomātā satura reformas ieviešanas stratēģija.. .ir iespaidīgi redzēt, ka rūpīgi tiek apsvērts, kas no iepriekšējā ir jāsaglabā un rūpīgi izvērtēta citu valstu pieredze, domājot par to, kas ir jāmaina... ”

6.08.2010.
Papildus uzņemšana PVĢ!
2010. gada 25. augustā plkst. 10.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā tiek organizēta skolēnu papildus uzņemšana 10. klasē.
Bez iestājpārbaudījumiem tiek uzņemti skolēni, kuri 2009./2010. mācību gadā ir ieguvuši godalgotas vietas rajona, novada vai valsts olimpiādēs.
Piedāvājam iespēju apgūt vispārējo vidējo izglītību 4 programmās: humanitārā un sociālā; profesionāli orientēta (komerczinību); matemātikas, dabaszinību un tehnikas; vispārizglītojošā virziena programmās.
Vairāk lasīt uzņemšanas noteikumos.
Sīkāka informācija pa tālr.65321663
PVĢ administrācija
5.08.2010.
Aicinām uz atvērto durvju diena Preiļu Valsts ģimnāzijā
Ikvienu interesentu aicinām piedalīties atvērto durvju dienā Preiļu Valsts ģimnāzijā šī gada 23. augustā un iesaistīties daudzveidīgos pasākumos, kas veltīti dabaszinātnēm un matemātikai.
Atvērto durvju dienā katram būs iespēja:
• Uzzināt par notikušajām pārmaiņām dabaszinātņu un matemātikas izglītībā;
• Iepazīties ar aprīkojumu un informācijas tehnoloģijām, kas skolēnam pieejamas mācību darbā;
• Izprast, kāds ir mūsdienīgs mācību process, saturs un skolas vide;
• Novērtēt, ko šodien gaidīt no skolēna, skolotāja un skolas.
Nāc, piedalies un esi informēts!
Atvērto durvju dienas darba kārtība Preiļu Valsts ģimnāzijā. [PDF]
Sīkāka informācija www.dzm.lv
20.07.2010.
Fotokonkurss 15-18 gadus veciem jauniešiem Baltijas jūras reģiona valstīs Baltic Sea – Young Wildlife Photographer 2010
Vai TU esi gada jaunais dabas fotogrāfs?
Pārvērt savus dabas vērojumus fotogrāfijās un piedalies Baltijas jūras valstu lielākajā foto konkursā! Grupas: 1) Baltijas jūra un cilvēks, 2) Latvijas daba, 3) daba un mobilais telefons. Konkurss norisinās atsevišķi katrā no deviņām Baltijas jūras valstīm: Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā un Krievijā. Pirmās vietas balva ir Nikon fotoaparāts (3500 eiro vērtībā). 2011.gadā visu grupu uzvarētāji tiks uzaicināti braucienā pa Šērgordshāvetas nacionālo parku Somijā. Konkursa patronese ir Somijas prezidente Tarja Halonena. Lasi vairāk par konkursu un Baltijas jūru: www.ywp2010.com
Konkursa beigu termiņš ir 2010.gada 1.septembris plkst. 15.00.
Anna Verza, PVĢ skolotāja
7.07.2010.
Atestātus un sertifikātus varēs saņamt 15. un 16. jūlijā!
Atestātus un sertifikātus PVĢ absolventi varēs saņemt direktores kabinetā 15. jūlijā no plkst. 11.00 - 17.00 un 16. jūlijā no plkst.9.00 - 15.00.
PVĢ administrācija
6.07.2010.
PVĢ skolotāju un skolēnu pieredzes apmaiņas brauciens uz Vāciju
Kopš 2008. gada 1. augusta Preiļu Valsts ģimnāzijā darbojas Comenius daudzpusējās skolu partnerības projekts `Eiropas jauniešu forums`. Projektā aktīvi sadarbojas 3 valstu skolas: Prestonas skola no Anglijas, Alberta Švaicera ģimnāzija no Vācijas pilsētas Hērtas un projekta koordinators - Preiļu Valsts ģimnāzija. Projekta ietvaros jaunieši no 3 Eiropas skolām ne tikai debatē, analizē un salīdzina dažādas projekta partnerības valstīs aktuālas sociālās problēmas, bet arī piedāvā iespējamos problēmrisinājumus.
Divu gadu laikā ir izveidojusies ļoti cieša un radoša sadarbība, īpaši ar Alberta Švaicera ģimnāziju. Projekta noslēgumā 15 ģimnāzijas skolotāji un 18 jaunieši devās pieredzes apmaiņas braucienā uz projekta partnerības skolu Vācijā. Brauciena laikā bija iespēja iepazīties ar Bavārijas lielisko dabu un pilsētām, apskatīt vēsturiskās vietas, pilis, muzejus, vērot Ķelni no Doma augstumiem, apmeklēt Zentas Mauriņas un Konstantīna Raudives atdusas vietu Bad Krocingenē, pavizināties ar kuģīti Strasbūrā, nogaršot Švarcvaldes ķiršu torti, Nirnbergas desiņas un piparkūkas, un izjust Pasaules futbola čempionāta gaisotni Vācijā, īpaši pēc Vācijas uzvaras pār Angliju `Eiropas jauniešu foruma` ietvaros mūsu partnerības skolas iesaistījās vēl vienā starptautiskā pasaules futbola čempionātam veltītā projektā `World Cup 2010`.Šajā projektā darbojās 150 skolas no 37 pasaules valstīm, mēs bijām vienīgā skola no Latvijas.
Vizītes laikā Alberta Švaicera ģimnāzijā mūsu ģimnāzijas jaunieši un skolotāji iepazinās ar izglītības sistēmu Vācijā, tikās ar skolotājiem, dalījās pieredzē, apskatīja mācību kabinetus un , protams, satika savus draugus.
Dalība starptautiskajos projektos ir lieliska iespēja iepazīt citu valstu kultūru, tradīcijas, vēsturi, pilnveidot savas svešvalodu zināšanas un klātienē, tiekoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem, vairāk uzzināt par Eiropas Savienību un piedāvātajām iespējām.
Ceram, ka tuvākajā laikā arī Vācija un Anglija pievienosies jau esošajam 13 valstu Skolēnu individuālo mobilitāšu tīklam un mūsu ģimnāzijas audzēkņiem būs iespēja iegūt stipendiju mācībām projekta partnerības skolās.
Anna Verza, `Eiropas jauniešu foruma` koordinatore
21.06.2010.
Kristaps Znotiņš (1. D) izgājis pirmo atlases kārtu konkursā Latvijas Izcilnieki!
Kristaps ir pieteicis sevi zinātnes jomā. Pamatojums balstās uz augstajiem sasniegumiem mācību priekšmetu olimpiādēs reģionā un valstī, kā arī dažāda veida konkursos. Atsaucot atmiņā mūsu skolas devīzi ‘LABOR OMNIA VINCIT’, aicinu balsot par Kristapu Znotiņu mājas lapā latvijasizcilnieki.lv vai Maxima veikalos jau no 7. jūnija katru dienu. Vai tad viņš nav pelnījis būt 5 finālistu vidū?

Kristapa sasniegumi olimpiādēs
Reģionālā līmenī
•Rajona matemātikas olimpiāde, 1. vieta, 2010. gada 12. februāris
•Rajona informātikas olimpiāde, 1. vieta, 2010. gada 3. februāris
•Rajona fizikas olimpiāde, 1. vieta, 2010. gada 29. janvāris
•Rajona ķīmijas olimpiāde, 1. vieta, 2010. gada 28. janvāris
•Rajona matemātikas olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 13. februāris
•Rajona latviešu valodas un literatūras olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 2. februāris
•Rajona informātikas olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 6. februāris
•Rajona fizikas olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 30. janvāris

Nacionālā līmenī
•Fizikas 59. valsts olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 26. marts
•Valsts bioloģijas 31. olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 29. janvāris
•Matemātikas 59. valsts olimpiāde, 1. vieta, 2009. gada 2. aprīlis
•Latviešu valodas un literatūras (8.-9.klasei) 1. valsts olimpiāde, atzinība, 2009. gada 12. maijs
•Latvijas 36. atklātā matemātikas olimpiāde 2. vieta, 2009. gada 31.maijs
•Valsts fizikas olimpiāde 1. vieta, 2010. gada 13. aprīlis
•Valsts 23. informātikas olimpiāde 1. vieta, 2010. gada 12. marts
•Valsts matemātikas olimpiāde 2. vieta, 2010. gada 25. marts
•Valsts ķīmijas olimpiāde, atzinība, 2010. gada 17. marts

Starptautiskā līmenī
•Starptautiskais skolēnu IT konkurss „Bebrs 2009/2010”, 1. vieta

Atbalstīsim savējos - nobalsojiet par Kristapu katru dienu!
1.D kursa audzinātāja Mārīte Lisova
19.06.2010.
Izlaidums Preiļu Valsts ģimnāzijā
PVĢ 14. izlaidums notika 2010. gada 19. jūnijā plkst.18.00 Preiļu Kultūras namā.
Fotogalerija
PVĢ administrācija
1.06.2010.
Mācību gada noslēgums ģimnāzijā
Ar pēdējām pieneņu pūkām ir aizsteidzies kārtējais mācību gads. Preiļu Valsts ģimnāzijas 1. un 2. kursu audzēkņi tradicionāli pulcējās uz mācību gada noslēguma pasākumu, kurā rādīja savus priekšnesumus par to, kā tad viņiem ir veicies ģimnāzijā. Šajā pasākumā direktore Ligita Pauniņa apbalvoja veiksmīgākos ģimnāzijas audzēkņus, kuri sasniedza labus rezultātus olimpiādēs, kā arī par labām un teicamām sekmēm mācībās, par sasniegumiem sportā, par aktīvu sabiedrisko darbu. Tika izsniegti arī sertifikāti par piedalīšanos Comenius projektā.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
27.05.2010.
Skolēnu uzņemšana Preiļu Valsts ģimnāzijā 2010. gadā!
Preiļu Valsts ģimnāzijā skolēnu uzņemšana 10. klasē notiks 15. jūnijā. Iestājpārbaudījumi: 10.00 - latviešu valoda, 11.30 – matemātika.
Dokumentu iesniegšana 11. un 14. jūnijā no plkst. 9.00– 16.00

Bez iestājpārbaudījumiem tiek uzņemti skolēni, kuri 2009./2010. mācību gadā ir ieguvuši godalgotas vietas rajona, novada vai valsts olimpiādēs.
Piedāvājam iespēju apgūt vispārējo vidējo izglītību 4 programmās: humanitārā un sociālā; profesionāli orientēta (komerczinību); matemātikas, dabaszinību un tehnikas; vispārizglītojošā virziena programmās.
Vairāk lasīt uzņemšanas noteikumos.
Sīkāka informācija pa tālr.65321663
PVĢ administrācija
25.05.2010.
Panākumi sacensībās `Latvijas Saules kauss III`!
Sestdien, 22. maijā, Rīgā Cietvielu fizikas institūtā pulcējās jaunieši no dažādam Latvijas skolām uz sacensībām Saules kauss III. No mūsu skolas atkārtoti komandu `Karburatori` bija pieteikuši 3.A kursa audzēkņi Raivis Verze un Jānis Džeriņš. Viņi patstāvīgi izveidoja ar saules baterijām darbināmu jaunu `mobili`, kā arī uzlaboja iepriekšējā gada paraugu.
Pirmo reizi šogad nolēma piedalīties arī 2. B kursa audzēkņi Edgars Vanags un Mārtiņš Šmuksts, nosaucot komandu `Sajūgs un bremze`. Sacensībām tika izveidotas četras trases – ātruma, spēka, ūdens un gaisa. `Karburatori` ar jauno paraugu ieguva godpilno otro vietu ātruma trasē ekstra klases modeļiem. Komandas saņēma sponsoru sarūpētas piemiņas balvas. Pateicos zēniem par viņu veikumu un atbildību.
Lai veiksmīgi starti arī turpmāk!
Vairāk informācijas www.cfi.lv.
Fotogalerija
Mārīte Lisova, fizikas skolotāja
24.05.2010.
Vienotā pieteikšanās pamatstudijām LU, LLU un RTU!
Šogad ir izveidota vienota sistēma, lai pieteiktos pamatstudijām Latvijas Universitātē (LU), Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) un Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU).
Tas nozīmē, ka topošie studenti pieteikumu studijām varēs iesniegt jebkurā no trim universitātēm un pieteikties uz jebkuru no šo trīs universitāšu piedāvātajām studiju programmām vienkopus.
Pieteikties pamatstudijām varēs gan elektroniski (no 12. – 27. jūlijam), izmantojot e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv/studijas, gan arī uz vietas jebkurā no minētajām universitātēm (no 19. – 27.jūlijam).
Pieteikšanās studijām notiks pēc prioritāšu sistēmas, un konkursa rezultātā katrs reflektants iegūs vienu studiju vietu vienā studiju programmā.
Jāņem vērā, ka, elektroniskā pieteikšanās nenozīmē, ka reflektants ir pilnībā iesniedzis pieteikumu studijām! Piesakoties elektroniski, no 19. līdz 27.jūlijam reflektantam augstskolu (LU, LLU, RTU) uzņemšanas punktos jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums.
Plašāk par jaunajām iespējām lasi: www.latvija.lv/studijas, www.lu.lv, www.llu.lv, www.rtu.lv.
Informācija no www.preili.lv
18.05.2010.
Pēdējais zvans ģimnāzijā
Straujiem soļiem mūsu dzīvē ir ienācis pavasaris, līdzi atnesot satraukumu par ģimnāzijas beigšanu, mācību gada noslēgumu un eksāmeniem.
Šogad Preiļu Valsts ģimnāzijas trešo kursu audzēkņi uz Pēdējo zvanu pulcēsies 21. maijā plkst.10.00, plkst. 10.40 notiks klases stunda.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
13.05.2010.
13. maijā PVĢ notika ģimenes dienas koncerts `Dāvana vecākiem`!

Tā kā puķuzirnītis uzziedēju māmiņai,
Tā kā puķuzirnītis apvijos ap tētiņu…
(J.Peters)

Aicinot atvērt sirdis mīlestībai un sveicinot visas mīļās ģimenes pavasarīgajos svētkos – starptautiskajā ģimenes dienā.
Koncertā piedalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas jauktais koris, vokālais ansamblis, VIA `Sajūti zvaigžņu garšu`, folkloras kopa `Rūtoj` (vadītāja Ilze Rožinska), deju kolektīvi `Dancari` (vadītāja Ilze Broka) un `Gaida` (vadītāja Gaida Ivanova).
Reizums par daudz mēs sakām: `Piedod!`, bet par maz `Paldies!` un `Mīlu!`. Paldies, ka atnācāt ar savējiem un radījāt svētkus viens otram!
Fotogalerija
Māra Rožinska, DU mākslas menedžmenta 3.kursa studente
11.05.2010.
Panākumi Latgales novada olimpiādē lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`
22. aprīlī Daugavpils universitātē notika Latgales novada olimpiāde lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`.
Mūsu skolu sacensībās pārstāvāja Raivis Pastars (1.D), Artūrs Liepiņš (2.D) un Rūdolfs Liepnieks (3.K) (pēc nolikuma no vienas skolas drīkstēja piedalīties tikai 3 skolēni). Kopā no Latgales vidusskolām sacensībās piedalījās 33 dalībnieki.
Jau otru gadu pēc kārtas (!!!) PVĢ audzēkņi uzvar konkursā! Šogad sīvā konkurencē 1. vietu izcīnīja Artūrs Liepiņš (2.D)! Apsveicam!
p.s. pagājušajā gadā 1. vietu izcīnīja Oskars Pakers.
2010. gada sacensību rezultāti (sites.google.com)
Juris Erts, informātikas skolotājs
10.05.2010.
PVĢ 1.D un 2.D kurss ZZ čempiponāta pusfinālā - Jēkabpilī
Fotogalerija
08.05.2010.
Panākumi tradicionālās dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas konkursos
8. maijā Rīgas latviešu biedrības namā norisinājās triju konkursu fināli, kuros piedalījās folkloras kopas dalībnieki.
Tradicionālās dziedāšanas konkursā `Dziesmu dziedu, kāda bija` 2. pakāpes diplomu ieguva Ligita Ludāne, 1. pakāpes diplomu ieguva Lāsma Mukāne un šī gada konkursa absolūtā uzvarētāja Latvijā Marta Vaivode. Ar 1. pakāpes diplomu tika novērtēts mazās grupas- Lāsmas un Martas sniegums.
Tradicionālās dejas konkursā piedalījās Guntra Zagorska un Rūdolfs Liepnieks, Santa Znotiņa un Valdis Pelšs, Ieva Liepniece un Nauris Račko, Lāsma Mukāne un Jānis Kotāns (no `Ceiruleiša`) - visu dejotāju sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomiem.
Tradicionālās muzicēšanas konkursā `Klaberjakte` mēs šogad piedalījāmies pirmo reizi un esam apmierināti ar mums piešķirto 2. pakāpes diplomu.
Visi, kuri šajos konkursos ieguva 1. pakāpes diplomus, Dziesmusvētku laikā uzstāsies koncertā `Es mācēju, es mācēju, ko tie citi nemācēja`, kurš notiks 9.jūlijā pl.20.00 Rīgas Tehniskajā universitātē.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
30.04.2010.
Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20. gadadienas svētki Preiļu Valsts ģimnāzijā
29. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika tikšanās ar bijušo Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāti no Preiļu vēlēšanu apgabala Valentīnu Zeili, kura arī 1990. gada 4. maijā balsoja par AP deklarāciju `Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu`. Tikšanās tika organizēta sadarbībā ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju un tajā piedalījās arī Valentīnas Zeiles uzticības persona Augstākās Padomes vēlēšanu kampaņas laikā Edgars Mukāns, Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs un Preiļu 1. pamatskolas skolēni.

`Erudīta` konkurss ģimnāzijā
30. aprīlī par godu LR Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20. gadadienai notika konkurss `Erudīts`, kurā piedalījās 10. ģimnāzijas kursu komandas. Gatavojoties šim konkursam, vajadzēja izveidot plakātu `1990.gads laikabiedru atmiņās`. Konkursā komandas rādīja savas zināšanas par 1990. gada notikumiem, personībām.
Iegūstot 24 punktus, pirmo vietu izcīnīja 3.D kurss, 2.vieta – 3.HK kursam, 3.vieta – 1.D kursam. Atzinību saņēma 1.B kurss. Apsveicam uzvarētājus!
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
Natālija Pīzele, PVĢ vēstures skolotāja
30.04.2010.
`Mežā eimu, mežā teku`
Tā sauc šī gada skolēnu folkloras kolektīvu nacionālo pasākumu. 30.aprīlī Aglonā notika Dienvidlatgales folkloras kopu skate gatavojoties X Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētkiem.
Dienas pirmajā pusē Aglonas kultūras namā 16 folkloras kopas no visas Dienvidlatgales kompetentai žūrijai rādīja savas sagatavotās programmas par meža tēmu. Dienas otrajā pusē Mežinieku mājās pusdienojām- baudījām garšīgu zupu, kas bija vārīta milzīgā katlā uz ugunskura pagalmā. Pārsteigumiem, atrakcijām un zināšanu pārbaudes uzdevumiem bagāta bija meža taka, kur varējām parādīt un pārbaudīt savu erudīciju par meža tēmu dzīvē. Tad sekoja rotaļu stunda, kurā visi kolektīvi izspēlēja 13 rotaļas Dziesmusvētku pasākumam `Virpu, virpu virpulī`. Nobeigumā sekoja konkursa rezultātu paziņošana un kolektīvu apbalvošana.
`Rūtoj` sniegums skatē tika novērtēts ar 1.pakāpes diplomu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
29.04.2010.
Panākumi koru konkursā
29. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijas zālē notika koru konkursa 2. kārta, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Konkursā piedalījās Aglonas bazilikas kora skolas koris, Preiļu 1. pamatskolas meiteņu koris un PVĢ jauktais koris. Mūsu skolas kora sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu. Uz tikšanos Lielajā Dziesmusvētku estrādē!
Fotogalerija
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
28.04.2010.
Sveicam Valsts vizuālās mākslas olimpiādes laureāti!
3. vieta - Vanda Sondore (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
22.04.2010.
Koru sadziedāšanās PVĢ
Ceturtdien, 22. aprīlī plkst. 17.00 PVĢ aktu zālē notika koru sadziedāšanās - koncerts. Koncertā piedalījāss Aizkraukles ģimnāzijas jauktais koris, diriģents Eduards Grāvītis un PVĢ jauktais koris.
Aizkrauklieši dziedāja pazīstamas un ne tik pazīstamas Raimonda Paula dziesmas, bet mēs dziedājās dziesmas no skolēnu Dziesmusvētku repertuāra. Koncerta noslēgumā abi kori kopā izpildīja J. Vītola `Gaismas pili` un R. Paula `Tālavas taurētāju`.
Koristiem pēc koncerta notika tusiņš ar `Rūtoj` un `Zvaigžņu garšu`.
Fotogalerija
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
22.04.2010.
PVĢ notika `Karaoke vakars`
Kā jau zināms, 21. aprīlī PVĢ notika `Karaoke vakars`. Tā bija lieliska iespēja jebkuram ģimnāzistam, kurš vēlējās uzkāpt uz skatuves, parādīt citiem savu dziedātprasmi (iespējams arī dejotprasmi) vai vienkārši jautri pavadīt vakaru. Kā jau konkursos pieņemts, bija arī uzvarētāji, kuri tika paziņoti balstoties uz skatītāju balsojuma.
Godalgoto 1. vietu ieguva `Riška` jeb Rihards Kotlers ar divām dziesmām `Krodziņš` un `Nāc ar mani paklusēt`, 2. vietu ieguva dziesma `Katjuška` kuru izpildīja Mārtiņš un Vitālijs, bet 3. vietu dalīja puiši ar dziesmu `Sex bomb` un meitenes - `Wannabe`.
Lielu paldies sakām arī visiem pārējiem dalībniekiem, kuri piedalījās pasākumā.
Cerams, ka šo tradīciju - `Karaoke vakaru` izdosies turpināt arī nākošgad!
Sintija Upeniece un Marta Vaivode, pasākuma organizatores
20.04.2010.
Sveicam Austrumlatvijas Atklātās fizikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Gunārs Kunakovs (1.D)
2. vieta - Jānis Kunakovs (2.D), Anita Kundziņa (2.A), Jānis Pastars (1.D)
3. vieta - Laura Dreijere (2.D), Raivis Pastars (1.D)
Atzinība - Inta Gribonika (2.D), Mikus Ančevs (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
19.04.2010.
Latgales reģiona 3. Datorātrrakstīšanas konkursa 2010 rezultāti!
2010. gada 19. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā trešo gadu pēc kārtas norisinājās `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2010`, kurš šogad pulcēja kopā 11 ātrrakstītājus no Preiļiem, Līvāniem, Rēzeknes un Viļāniem.
`Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss`, jau kopš tā pirmssākumiem, notiek tikai, neskatoties uz klaviatūru jeb izmantojot datu ievades aklo metodi.
Konkursa starplaikā, kamēr žūrijas komisija apkopoja datorātrrakstīšanas sacensību rezultātus, norisinājās arī konkurss informācijas meklēšanā internetā, kura laikā konkursa dalībniekiem bija jārod atbildes internetā uz 15 dažādiem un savstarpēji nesaistītiem jautājumiem.
Šogad konkursā par absolūtajiem uzvarētājiem kļuva Līvānu 1. vidusskolas skolēni - Sandis Bogačenkovs (5. – 9. klašu grupā) ar rezultātu 289.4 simboli minūtē un Dana Tarāsova (10. – 12. klašu grupā) ar rezultātu 311.6 simboli minūtē, kas ir visu laiku labākais rezultāts gan `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkursa` pastāvēšanas laikā, gan arī atklātā `Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkursa` deviņu gadu pastāvēšanas laikā. Apsveicam!
Preiļu Valsts ģimnāziju šajās sacensībās pārstāvēja Linda Sapegina un Marika Upeniece.
Konkursa organizatori saka lielu paldies visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu, gatavojoties konkursam, un paldies skolotājiem, kuri palīdzēja skolēniem sagatavoties!
Uz tikšanos nākošgad!
3. Latgales reģiona skolu sacensību rezultāti
Fotogalerija
Edīte Šņepste, PVĢ absolvente, LU studente, ātrrakstīšanas konkursa organizatore
18.04.2010.
Atvērto durvju diena ģimnāzijā
17. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā pulcējās 9. klašu skolēni, lai tuvāk iepazītos ar ģimnāziju. Par mācību iespējām šajā skolā izstāstīja direktore Ligita Pauniņa, ar ārpusstundu darba aktivitātēm iepazīstināja PVĢ Ģimnāzistu parlamenta prezidents Edmunds Strods. Interesentiem bija iespēja darboties matemātikas, ķīmijas, fizikas, bioloģijas, informātikas un sporta darbnīcās, kuras vadīja paši ģimnāzisti, bet tās sagatavot palīdzēja mācību priekšmetu skolotāji – Ineta Ivanova, Valentīna Pastare, Mārīte Lisova, Elita Grigale, Juris Erts.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
17.04.2010.
PREIĻU VALSTS ĢIMNĀZIJA AICINA 9. klašu skolēnus uz ATVĒRTO DURVJU DIENU!
2010. gada 17. aprīlī plkst. 10.30 PREIĻU VALSTS ĢIMNĀZIJA AICINA 9. klašu skolēnus uz ATVĒRTO DURVJU DIENU!
PVĢ administrācija
14.04.2010.
Panākumi tradicionālās dziedāšanas konkursā
14. aprīlī Līvānos notika Dienvidlatgales novada tradicionālās dziedāšanas konkurss `Dziesmu dziedu, kāda bija`, kurā piedalījās PVĢ folkloras kopas meitenes. Lāsmas un Martas sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu, bet Ligitas un Santas - ar 2. pakāpes diplomu. Lāsma un Marta turpinās cīņu par Dižās dziedātājas titulu Rīgā, 8. maijā.
Fotogalerija
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
13.04.2010.
Sveicam Valsts fizikas olimpiādes laureātus!
1.vieta - Artūrs Znotiņš (3.D), Kristaps Znotiņš (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
12.04.2010.
9. Datorātrrakstīšanas konkursa 2010 rezultāti!
2010. gada 12. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā (nu jau devīto gadu pēc kārtas!) norisinājās atklātais `Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2010`, kurš šoreiz pulcēja kopā 12 ātrrakstītājus no 4 Preiļu novada un kaimiņu novadu skolām – Līvānu 1. vidusskolas, Galēnu pamatskolas, Pelēču pamatskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Šogad, pirmo reizi konkursa vēsturē, sacensības norisinājās, tikai, izmantojot datu ievades `aklo metodi`, tas ir, dalībnieki rakstīja, neskatoties uz tastatūru.
Pēc sacensībām, lai dotu iespēju dalībniekiem nedaudz atpūsties, norisinājās ar konkurss informācijas meklēšanā internetā – dalībnieki saņēma uzdevumu lapas ar 15 jautājumiem, uz kuriem atbildes varēja meklēt internetā.
Šogad par sacensību uzvarētājiem kļuva Sandis Bogačenkovs (5. – 9. klašu grupā) ar rezultātu - 263.0 simboli minūtē un Agris Vanags (10. – 12. klašu grupā) ar rezultātu – 248.4 simboli minūtē.
Īpašs prieks par to, ka šoreiz samērā lielā skaitā tika pārstāvēta arī Preiļu Valsts ģimnāzija. Konkursā pavisam piedalījās 4 PVĢ audzēkņi – Linda Sapegina, Marika Upeniece, Mārtiņš Mežajevs, Valdis Pelšs.
Apsveicam Lindu Sapeginu ar iegūto 3. vietu un Mariku Upenieci ar izcīnīto atzinību!
Pēc nedēļas – 2010. gada 19. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisināsies arī `Latgales reģiona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2010`, kurā piedalīsies arī pirmo triju vietu ieguvēji katrā klašu grupā atklātajā `Preiļu novada skolu Datorātrrakstīšanas konkursā 2010` un ātrrakstītāji no citām Latgales reģiona skolām.
Vēlam veiksmi!
9. sacensību rezultāti
Fotogalerija
Edīte Šņepste, PVĢ absolvente, LU studente, ātrrakstīšanas konkursa organizatore
9.04.2010.
3. Andreja Eglīša Dzejas svētku atlases kārta
9. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās Dzejas lasījumu skate – konkurss `Andrejs Eglītis un Imants Ziedonis`, kuru organizē rakstnieks Māris Druva. Šajā pasākumā piedalījās audzēkņi no Dagdas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Konkursantiem vajadzēja skaitīt 3 dzejoļus – Andreja Eglīša, Imanta Ziedoņa, savu vai kāda skolas absolventa dzejoli. Mūsu skolu pārstāvēja Zane Beča (1.A), Anna Putāne (2.B) un Laura Dreijere (2.D). Dzejas lasījumu skati – konkursu vadīja šī konkursa iepriekšējo gadu laureāti Sabīne Kurmeļova (3.HK) un Edmunds Strods (3.D). Žūrijā bija pārstāvji no katras mācību iestādes, rakstnieks Māris Druva, dzejniece Amanda Aizpuriete, runas mākslas pedagoģe Irina Tomsone.
3. Andreja Eglīša Dzejas svētku Dzejas lasījumu skates – konkursa fināls notiks 2010. gada 25. septembrī Rīgā, kur Preiļu Valsts ģimnāziju pārstāvēs Zane Beča. Arī šogad galvenā balva visiem finālistiem būs brauciens uz Briseli.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
08.04.2010.
PVĢ notika muzikāli radošais pasākums `Jūti zvaigžņu garšu`!
8. aprīlī PVĢ aktu zālē pēc 6 mēnešu gariem mēģinājumiem un organizēšanas notika muzikāli radošais pasākums `Jūti zvaigžņu garšu`.
Pēc spraigiem divu kārtu dziedājumiem, kuros konkursantus izvērtēja gan žūrija, gan skatītāji, rezultāts bija šāds:
1. vieta - Marta Vaivode un Jānis Livdāns;
2. vieta - Apvienība `Draudzība` (Edgars Pauniņš, Jānis Zeps, Artūrs Opolais, Aldis Pastars);
3. vieta - Lāsma Mukāne un Ieva Liepniece.

Liels paldies laureātiem un pārējiem dalībniekiem - Evijai Usānei, Sintijai Upeniecei, Martai Soldānei, Ilgai Romanovskai, Rihardam Vilcānam, Sintijai Usānei, Rihardam Kotleram, Ilonai Kuprei un Ingrīdai Briškai -, kā arī muzikālajam sastāvam - Matīsam Gžibovskim, Helmūtam Vucānam - par ieguldīto darbu un zaudētajiem nerviem! Jūs esat malači! :)
Paldies žūrijas komisijai - Ilzei Rožinskai (arī projekta vadītājai) Albertam Vucānam, Jurim Ertam, Jānim Raubiško (arī skaņu operatoram) -, vakara vadītājam Aleksandram Čerņavskim, mūsu sponsoriem - `Swedbank` un SIA `Arka` -, mūziķiem no `Sāls 10` un `D-Light`!
Skatītāji!
Paldies par jūsu atsaucību un pozitīvās enerģijas devu gan pasākumā, gan burziņā - ticiet, tās sajušana māksliniekiem ir milzīgs gandarījums!
Fotogalerija
Jānis Eglītis, projekta iniciators
7.04.2010.
8. aprīlī PVĢ bija iespēja `izbaudīt zvaigžņu garšu`!
8. aprīlī PVĢ zālē plkst. 18:00 ģimnāzistiem bija iespēja baudīt skolas vēsturē vēl nebijušu pasākumu - `Izbaudi zvaigžņu garšu`!
Katram interesantam bija ļauts kāpt uz skatuves ar sevis izvēlētu dziesmu un pasniegt to skatītājiem ar pavadošo grupu. Priekšnesumu vērtēja ne tikai skatītāji, bet arī žūrija, un kopīgiem spēkiem tika noskaidrots ģimnāzijas spilgtākais skatuves mākslinieks.
Muzikālo vakaru papildināja ekskluzīvais skolotāju ansamblis `Sāls 10` kā arī grupa `D-lihgt`.
Klātesošie priecēja savas garšas kārpiņas dejojot un izgaršojot vakaru – `Izbaudi zvaigžņu garšu`!
Pasākuma organizatori: Jānis Eglītis (3.D), Helmūts Vucāns (1.B) un Rihards Kotlers (3.D)
5.04.2010.
Priecīgas Lieldienas!
5. aprīlī, 2. Lieldienās folkloras kopas `Rūtoj` dalībnieki vis nesēdēja mājās, bet ciemojās Varakļānu kultūras namā, kur piedalījās Lieldienu pasākumā. Uz Varakļāniem mūs aicināja kultūras nama darbiniece, PVĢ absolvente un bijusī `Rūtoj` dalībniece Kristīne Strode. Varakļāniešus iepriecinājām ar savām skanīgajām balsīm, instrumentu spēli un neiztrūkstoši - ar dančiem.
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
3.04.2010.
Absolvent, ieskaties!! Sveiks, ģimnāzist! ;)
Beidzot! Beidzot tas ir noticis! Sniegs ir izkusis un zaļos gumijniekos klāt ir pavasaris!
Tā kā ražu sēj pavasarī un ievāc rudenī, tad vēlos atgādināt ģimnāzistiem, kāda pati kādreiz biju, ka pastāv lieliska iespēja saņemt atalgojumu par mācību gadā paveikto. Sevišķi ceru, ka uzmanību pievērsīs topošie absolventi.
Vēlos pastāstīt par Vītolu fonda piešķirtajām stipendijām kā reālu iespēju, jo pati esmu viena no stipendiātēm.
Tātad - nedaudz par Vītolu Fonda stipendijām. Ceru, ka daudzi no jums būs par to dzirdējuši jau agrāk. Tā ir izdevība tiem 3. kursa ģimnāzistiem, kuri gada laikā cītīgi mācījušies, piedalījušies olimpiādēs, bijuši sabiedriski aktīvi un kuru ģimenei un pašiem nepieciešams finansiāls atbalsts turpmāko augstskolas studiju laikā.
Vītolu fonda mērķis ir stipendiju veidā palīdzēt spējīgiem, centīgiem, maznodrošinātiem jauniešiem studēt Latvijas augstskolās.
Situācija Latvijas lauku skolās noteica fonda dibinātājiem mērķi, uz kuru fonds nolēmis virzīt savu darbību – piešķirt stipendijas vidusskolu absolventiem no lauku rajoniem, kuriem ģimenes materiālie apstākļi neļauj turpināt mācības augstskolās.
Lai iegūtu stipendiju, kandidātam jāatbilst fonda izstrādātajiem kritērijiem - vidējai atzīmei jābūt 7,5 un augstākai, kā arī jāatbilst vēl kādam no šiem noteikumiem:
• maznodrošināts,
• bārenis vai audzina viens no vecākiem, daudzbērnu ģimene,
• panākumi mācību olimpiādēs.
Fonds piešķir savas un administrē citu ziedotāju stipendijas, ko piešķir privāti ziedotāji no Latvijas un ārvalstīm, ģimenes, apvienības un Latvijas uzņēmumi
Viena gada stipendija ir 1000 - 2000 latu , kas tiek maksāta no septembra līdz jūnijam.

Šobrīd studēju Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas fakultātē un esmu Buduļu ģimenes stipendiāte. (sīkāk)
Šī stipendija man ir liels atbalsts ikdienā, turklāt sniedz stabilitāti, jo saņemu atalgojumu par paveikto darbu katru mēnesi. Šī brīža situācijā Latvijā-pat ļoti neslikti!
Turklāt stipendija sniedz arī piederības sajūtu, jo Vītolu fonds regulāri rīko jauniešu tikšanās ar ziedotājiem, dažādus pasākumus, kuros aicināts piedalīties ikviens stipendiāts, piemēram, apsveikumu gatavošana Ziemassvētkos, lielās tikšanās vasarā, koncerti un talkas. Ikviens tiek uzklausīts!
Aizkustinoša ir sajūta, ka kādam, kuru tu nepazīsti, kurš nav tavs ģimenes loceklis vai tuvs draugs, rūp tava izglītība, attīstība un personība.
Tas, kas jums jāizdara, lai pieteiktos, atrodams šajā mājas lapas adresē: http://www.vitolufonds.lv/pieteiksanas-stipendijai
Nojaušu, ka šīs prasības būs pa spēkam ne visiem, bet noteikti daudziem no jums, un tas ir noziegums pret sevi, doto iespēju neizmantot!
Nobeigumā vēlos teikt, ka iegūt šo stipendiju IR reāli! To ir saņēmuši un saņem vairāki PVĢ absolventi, kuri beiguši studijas vai joprojām studē dažādās Latvijas augstskolās. Galvenais ir noticēt sev un mēģināt! Tas gan jāizdara visai drīz, jo pieteikšanās termiņš beidzas 1.maijā!
Vēlot smaržīgu pavasari un veiksmīgu 2009./2010.m.g. noslēgumu
Baiba Luriņa, PVĢ 2007.gada absolvente

1.04.2010.
PVĢ piedalās `Comenius` projekta konferencē Vācijā!
Šī gada 24.- 28. martā 8 Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi (Sintija Usāne, Diāna Babjuka, Arina Kolbasko, Zanda Volāne, Dace Barkeviča, Vitālijs Kabakovs, Edmunds Strods, Jānis Eglītis) un 2 skolotāji (sk. Anita Lazdāne, sk. Juris Erts) devās uz Hērtu (Hürth), Vācijā, lai piedalītos Eiropas Comenius skolu partnerības projekta „Eiropas jauniešu forums” rīkotajā 3. konferencē. Pirmā konference notika 2008.gada 5. - 8. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā, jo esam visa starptautiskā projekta koordinatori, bet otrā- projekta partnerības skolā Jeovilā, Anglijā.
Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi projekta ietvaros satikās ar Vācijas Alberta Švaicera ģimnāzijas un Anglijas Prestonas skolas audzēkņiem, lai kopīgi diskutētu par mūsdienu jauniešu problēmām- alkoholismu un vardarbību. Iepriekš bija jāsagatavo savas skolas prezentācija, iepriekšējo konferenču arhīva prezentācija, jāizpēta dotās tēmas aktualitāte mūsdienās un jāveic pētījums savā valstī. Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi bija arī sagatavojuši pārsteigumu ārzemju draugiem- latviešu dziesmas un dejas, kuras aizrāva skatītājus tieši ar latviešiem raksturīgo mentalitāti, azartu un dzīvesprieku.
Laiku Vācijā skolēni pavadīja pēc iepriekš sagatavotas programmas. Tūlīt pēc ierašanās Diseldorfas lidostā, jaunieši un skolotāji devās uz konferences norises vietu Hērtā. Pirmā diena tika pavadīta iepazīstot vienam otru. Skolēni dzīvoja viesģimenēs un vakarus pavadīja visi kopā, izzinot un saskaroties ar Vācijai raksturīgo ikdienu un tradīcijām. Pirmā diena visiem palika atmiņā ar +20 grādu siltumu, saulaino laiku un vāciešu viesmīlību, kuru izjutām jau no paša pirmā ierašanās brīža.
Otrajā dienā jaunieši jau agri devās uz oficiālo konferences atklāšanu, iepazīstināja ar sevi un iepazinās ar citiem, izpētīja skolu un mācīšanas metodes Vācijā, dodoties ekskursijā pa skolu un pat nedaudz pavērojot mācību stundu norisi. Vēlāk visi konferences dalībnieki brauca uz Ķelni, devās ekskursijā pa pilsētas skaistākajām vēsturiskajām vietām. Jaunieši apmeklēja arī pilsētas simbolu- Ķelnes domu, izmantoja arī izdevību uzkāpt tā tornī, par spīti nogurumam, mērojot vairāk kā 100 m augšup. Vakars tika pavadīts Ķelnē iepērkoties, pastaigājoties pa pilsētu un baudot vācu nacionālos ēdienus. Dienas noslēgumā visi devās atpakaļ uz Hērtu pie savām viesģimenēm, pirms tam iegriežoties ķīniešu restorānā baudīt austrumu nacionālos ēdienus un dzērienus.
Trešajā konferences dienā bija paredzēts 10 km garš pārgājiens, kāpjot 400 m augstajā Pūķa klintī (Drachenfels) Bonnas tuvumā, bet lietus un slikto laika apstākļu dēļ jauieši sev aiztaupīja izmirkšanu, uzbraucot klintī ar „bānīti” un atlikušo ceļu veicot kājām. Klints virsotnē pavērās burvīgs skats pār Bonnu un Reinu, liekot visiem iepazīt Vācijas patieso skaistumu.
Pēc atgriešanās Bonnā, visi devās uz interaktīvo vēstures muzeju, kas modernizēti un detalizēti izved apmeklētājus cauri Vācijas vēstures laikaposmam pēc 1945.gada. Vēlāk jaunieši tikās un diskutēja ar Eiropas Parlamenta deputātu Akselu Vosu, bet vakarā atgriezās Hērtā, lai gatavotos konferences noslēgumam.
Ceturtā diena Preiļu Valsts ģimnāzijas jauniešus iepriecināja ar saulaino laiku un iespēju izgulēties, jo pa šīm dienām visi bija nedaudz saguruši, lai gan nebūt nebija zaudējuši dzīvesprieku! Jaunieši aktīvi diskutēja un sprieda par projekta tēmu un aktualitāti, meklēja risinājumus, kopīgo un atšķirīgo starp situāciju Latvijā, Anglijā un Vācijā. Vakarā projekta dalībnieki kopā ar viesģimenēm devās spēlēt ķegļus un baudīt nacionālo virtuvi, kopīgi pavadot pēdējo vakaru Vācijā. Jau naktī latviešu grupa devās uz lidostu, lai atgrieztos mājās un iespaidiem bagāti dotos pavasara brīvlaikā. Jaunieši paši atzīst, ka laiks Vācijā bijis neaizmirstams un piedzīvojumiem bagāts. Jautājot, vai vēlreiz iesaistītos šādā projektā, Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi nekavējoties sniedz atbildi: „Jā!” Tā ir iespēja gūt lielisku pieredzi un jaunas zināšanas, jaunus draugus.
Fotogalerija
Sintija Usāne, projekta dalībniece
30.03.2010.
Sveicam Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursa uzvarētājus!
2. pakāpes diploms - Kristīne Pauniņa (2.B)
Pateicības raksts par piedalīšanos un uzstāšanos - Inta Gribonika (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
26.03.2010.
Panākumi tradicionālās mūzikas un deju konkursos
24. martā Līvānos notika Dienvidlatgales tradicionālās muzicēšanas konkurss `Klaberjakte` un tradicionālās dejas sacīkste `Vedam danci`, abos konkursos piedalījās PVĢ folkloras kopas `Rūtoj` dalībnieki. `Klaberjaktes` muzikanti - Lāsma, Marta, Ieva, Guntra, Airita, Rihards, Valdis, Santa tika izvirzīti uz konkurs finālu Rīgā 8. maijā LB namā. Visi pieci dejotāju pāri - Lāsma un Rihards, Guntra un Rūdolfs, Marta un Sandis, Santa un Valdis, Ieva un Mārtiņš, tika izvirzīti uz finālu Rīgā, kas arī notiks 8. maijā. Konkursantu sniegumu vērtēja labākais tradicionālās dejas speciālists Latvijā Ernests Spīčs, Līvānu BJC direktore Valentīna Poikāne.
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
25.03.2010.
Sveicam Valsts matemātikas olimpiādes laureātus!
2. vieta - Kristaps Znotiņš (1.D)
3. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D), Raivis Pastars (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
23.03.2010.
Vokālajam ansamblim novada skatē 1. pakāpes diploms
20. martā Rēzeknē notika Latgales novada vokālās mūzikas konkurss `Balsis`, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Preiļu Valsts ģimnāzijas jauktā vokālā ansambļa sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
19.03.2010.
PVĢ 2010. gada Žetonu vakars
2010. gada 19. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Žetonu vakars.
Fotogalerija
PVĢ administrācija
17.03.2010.
Sveicam Valsts ķīmijas olimpiādes laureātus!
3. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D)
Atzinība - Kristaps Znotiņš (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
16.03.2010.
PVĢ zēnu komanda izcīna kausu Latgales zonas sacensībās telpu futbolā!
2. martā Preiļu pamatskolas sporta zālē notika Latgales zonas sacensībās telpu futbolā zēniem (1990.-1993.dzim.gads), kurā piedalījās arī PVĢ futbolisti un pārliecinoši izcīnīja Latgales novada kausu (1. vietu)! Komandā spēlēja: Matīss Babris 1.A, Egils Broks 1.A, Artūrs Jubels 1.D, Renārs Trubačs 1.B, Imants Lacs 2.D, Guntis Rubenis 2.B, Jānis Lozda 2.A, Edgars Vanags 2.B.
Feoktists Pušņakovs, sporta skolotājs
15.03.2010.
PVĢ audzēkņu parlamenta rīkotās aptaujas rezultāti
PVĢ parlaments veica aptauju ģimnāzistiem par notiekošo skolā. No visiem audzēkņiem tika aptaujāti 100, kas ir 1/3 no visas skolas.
Rezultāti ir sekojoši:
61% audzēkņu skolā ir iejutušies ļoti labi, 35% labi, 3% vidēji un tikai 1% slikti.
91% audzēkņu ir iejutušies klases kolektīvā, 2% nav iejutušies un 7% daļēji tikai.
72% audzēkņu mācību process apmierina labi, 15% vidēji, 10% labi un 3% slikti.
57% savu darbību mācību procesā vērtē labi, 33% viduvēji, 7% ļoti labi un 3% slikti.
Lielākā daļa skolēnu pieminēja, ka visvairāk viņus apgrūtina fizikas apgūšana, uzreiz aiz fizikas, ierindojās ķīmija un matemātika, kā arī tika pieminēti tādi priekšmeti kā latviešu valoda, programmēšana, krievu valoda, bioloģija, angļu valoda, ģeogrāfija, vēsture, vācu valoda un politika. Savukārt 25% audzēkņu mīļākais priekšmets ir sports, pēc sporta seko tādi priekšmeti kā matemātika, angļu valoda, literatūra, bioloģija, ķīmija, vizuālā māksla, kultūras vēsture, mūzika u.c. priekšmeti.
Lielākā daļa audzēkņu skolotāju darbību vērtē pozitīvi un pārēja daļa viduvēji, jo viss ir atkarīgs no konkrētā skolotāja.
49% audzēkņu ļoti labi apmierina kultūras pasākumi PVĢ, 43% labi, 5% vidēji un 3% slikti.
56% audzēkņu vēlas papildus pulciņus kā debates, teātra pulciņu un sporta nodarbes un 44% nevēlas jaunus pulciņus.
79% audzēkņu apmierina parlamenta darbība, 18% daļēji apmierina un 3% neapmierina.
73% audzēkņu apmierina klases vecākā darbība, 14% daļēji apmierina un 13% neapmierina.
73% audzēkņu uzskata, ka ir nepieciešamība vairāk rīkot ārpusstundu pasākumu un 27% uzskata, ka tam nav nepieciešamības.
Linda Sapegina, 2.A
12.03.2010.
Sveicam Valsts informātikas (programmēšanas) olimpiādes laureātu!
1. vieta - Kristaps Znotiņš (1.D)
Latvijas 23. informātikas olimpiādes III posma kopējie rezultāti
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
09.03.2010.
Sveicam Valsts vēstures olimpiādes laureātu!
Atzinība - Jānis Eglītis (3.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
8.03.2010.
E-prasmju nedēļas kopsavilkums
No 2. marta līdz 5. martam Eiropas Savienības dalībvalstīs notika E-prasmju nedēļa, kuras mērķis bija ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzlabot tās, kā arī uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu.
E-prasmju nedēļa (e-skills week) ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas tiek organizēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs laikā no 2. līdz 5. martam. Latvijā e-prasmju nedēļu organizēja Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija sadarbībā ar SIA Lattelecom.
Preiļu novadā veica vairāk kā 700 IT barometra testus.
E-prasmju nedēļas skaitītājā no visas Latvijas reģistrējās 20067 dalībnieki.
1. - 5. martam www.letonika.lv bija pieejama pilnā apjomā bez maksas, turklāt Letonika bija izsludinājusi konkursu, kurā vislabāko rezultātu uzrādīja 2 PVĢ audzēkņi Marika Upeniece un Jānis Saulītis no 1.D kursa! Apsveicam! Kā balvu abi uzvarētāji saņems Tildes Biroja 2008 mājas versiju!
1. un 2. martā PVĢ vestibilā tika demonstrētas videokonferences, kuras varēja vētot jebkuri interesenti, galvenokārt PVĢ audzēkņi un skolotāji (videokonferenču ieraksti)
3. martā PVĢ aktu zālē notika interesants seminārs par atvērtā koda programmatūras izmantošanas iespējām, kuru vadīja Mikus Ančevs un Sergejs Luhmirins, 2.D. Seminārā piedalījās vairāk kā 30 dalībnieki.
4. martā PVĢ metodiskajā kabinetā notika apmācības par VID EDS izmantošanu, kurā piedalījās 30 dalībnieki.
E-prasmju nedēļas ceļvedis, videokonferenču arhīvs
E-prasmju nedēļas materiālu saraksts www.likta.lv mājaslapā
Juris Erts, direktores vietnieks informātikas jautājumos
3.03.2010.
Sveicam Valsts kulturoloģijas olimpiādes laureāti!
2. vieta - Zane Vaivode (3.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
2.03.2010.
Sveicam vizuālās mākslas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Agnija Vaivode (2.D), Vanda Sondore (1.D)
2. vieta - Mārīte Zīmele (3.A), Agnese Ondzule (1.C)
3. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
28.02.2010.
E-prasmju nedēļas pasākumi PVĢ
E-prasmju nedēļas ceļvedis,
Saite uz pieslēgumu videokonferencēm,
E-prasmju nedēļas pasākumu kalendārs

E-prasmju nedēļas materiālu saraksts www.likta.lv mājaslapā
E-prasmju nedēļas pasākumu plāns Preiļu novadā
Preiļu Valsts ģimnāzijā E-prasmju nedēļas laikā ir plānoti šādi pasākumi:
2. - 5. martam informātikas stundās, audzināšanas stundās notiks diskusijas par IKT, drošību internetā u.c. ar IKT saistītiem jautājumiem, skolēni veiks IT barometra testus, reģistrēsies E-prasmju nedēļas skaitītājā
2. un 3. martā PVĢ vestibilā tiks pārraidītas tiešraides no portāla www.apollo.lv. Ar tiešraižu grafiku var iepazīties šeit.
1. - 5. martam www.letonika.lv e-prasmju nedēļas laikā ir pieejama bez maksas IKVIENAM (pieslēdzies letonika.lv: Lietotājvārds:Eprasmes Parole:Letonika)!
2. martā plkst. 16.30 PVĢ skolotājiem notiks seminārs par IKT, būs iespēja izpildīt IT barometru, reģistrēties E-prasmju nedēļas skaitītājā
3. martā plkst. 15.00 PVĢ aktu zālē notiks seminārs `Atvērtā koda programmatūras izmantošanas iespējas` /M.Ančevs, S.Luhmirins, 2.D/ (ierosmei ieteicams noklausīties interviju ar Leo Trukšānu, LU Linux centra vadītāju)
4. martā plkst. 16.00 PVĢ metodiskajā kabinetā notiks `apmācības par VID EDS izmantošanu` personām, kurām jāiesniedz amatpersonas deklarācija /VID konsultants/
5. martā dienas garumā tiek organizēta atvērto durvju diena `Paaudze paaudzei`, kurā ģimnāzisti var aicināt savus vecākus un vecvecākus uz skolu un iepazīstināt viņus ar IKT
5. martā jebkuram interesentam ir iespēja uz izdevīgiem nosacījumiem (viss par 10) kārtot e-Citizen un ECDL eksāmenus. Skolēni, kuri iepriekšējos gados sekmīgi nokārtojuši valsts ieskaiti informātikā var piepieteikties uz ECDL Start sertifikātu. Uz e-Citizen un ECDL eksāmeniem jāpiesakās vismaz 1 dienu iepriekš pa tālruni 65321748 vai 29419475.
E-prasmju nedēļas aktivitātes Preiļu galvenajā bibliotēkā
Lasiet par E-prasmju nedēļu arī www.preili.lv
Juris Erts, direktores vietnieks informātikas jautājumos
27.02.2010.
No 2. marta līdz 5. martam Eiropas Savienības dalībvalstīs notiks E-prasmju nedēļa!
E-prasmju nedēļas mērķis ir ieinteresēt plašāku sabiedrību par e-prasmju apgūšanas un pielietošanas iespējām, informēt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzlabot tās, kā arī uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu.
E-prasmju nedēļa (e-skills week) ir Eiropas Komisijas iniciatīva, kas tiek organizēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs laikā no 2. līdz 5. martam. Latvijā e-prasmju nedēļu organizē Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācija un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija sadarbībā ar SIA Lattelecom. Projekta ietvaros tiks popularizētas inovācijas apmācību un izglītības procesā, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pieejamie pakalpojumi.
Informāciju par E-prasmju nedēļu lasiet novada mājaslapā www.preili.lv!
Pasākumi Preiļu novadā!
Juris Erts, direktores vietnieks informātikas jautājumos
26.02.2010.
PVĢ ansamblis konkursa `Balsis` laureāti
26. februārī Preiļu kultūras namā notika vokālās mūzikas konkursa `Balsis` 1. kārta, gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kurā piedalījās Preiļu Valsts ģimnāzijas jauktais vokālais ansamblis. Ansamblis ieguva 1. kārtas laureāta diplomu, kas dod tiesības piedalīties 2. kārtā, kas notiks 20. martā Rēzeknē.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
25.02.2010.
Sveicam 5. atklātās olimpiādes vācu valodā kā 3. svešvalodā uzvarētājus!
1. vieta - Zane Vaivode (3.D)
3. vieta - Lāsma Jakimova (3.H)
Atzinība - Dace Barkeviča (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
23.02.2010.
Ir pagājusi Valentīndiena...
18. februārī ģimnāzisti pulcējās noskaidrot `Valentīndienas pāri`. Par titulu cīnījās 4 meitenes - Santa Znotiņa, Kristīne Ivanova, Marta Soldāne, Karīna Djubina un 4 puiši: Ervīns Mūrnieks, Helmuts Vucāns, Edmunds Strods, Edgars Melnis. Pāri pildīja 4 dažādus uzdevumus, tika pārbaudīta arī publika. Uzdevumu starplaikos tika rādīti priekšnesumi – gan dziesmas, gan dejas.
Katrs pāris ieguva titulu: Santa Znotiņa un Edmunds Strods – `Solīdākais pāris`; Karīna Djubina un Helmuts Vucāns – `Stilīgākais pāris`; Kristīne Ivanova un Ervīns Mūrnieks – `Mīļakais pāris`, bet galveno titulu `Valentīndienas pāris` – Marta Soldāne un Edgars Melnis.
Fotogalerija
Ligita Ludāne, Jānis Livdāns 3.A
22.02.2010.
Panākumi KSIM sacensībās `Ugāle 2010`!
11. janvārī notika KSIM (komandu sacensības informātika un matemātikā) pusfināls, ko nu jau 15. gadu organizē Ugāles vidusskola. PVĢ audzēkņi sacensībās piedalās 10. reizi (sākot no 2001. gada). Šogad pusfināla sacensībās piedalījās 7 PVĢ komandas - 2 komandas no 1.D kursa, 3 komandas no 2.D kursa un 2 jauktās komandas no 3.D kursa.
Vislabāk veicās 3.D kursa jauktā komandai, kuru pārstāvēja Artūrs Znotiņš (3.D), Jānis Eglītis (3.D) un Kristaps Znotiņš (1.D) - komanda izcīnīja augsto 8. vietu 71 komandas konkurencē, kas dod komandai tiesības piedalīties sacensību finālā 8. maijā Ugālē. Labāku par mūsu komandas rezultātu uzrādīja tikai Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Daugavpils krievu liceja, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas un Viļņas komandas!
Līdz šim fināla sacensībās Ugālē kāda no PVĢ komandām ir piedalījusies 3 reizes un labākais sasniegums ir bijis pagājušajā gadā - 5. vieta (2003. - 7. vieta, 2007. - 8. vieta). Sveicam mūsu komandu ar sasniegumu un vēlam veiksmi šogad fināla sacensībās!
Šogad sacensībās piedalījās arī komandas no Lietuvas un Igaunijas, līdz ar to var teikt, ka Ugāles sacensības sāk kļūt par starptautiska mēroga sacensībām.
Visu iepriekšējo gadu sacensību rezultāti Ugāles vidusskolas mājaslapā
Juris Erts, informātikas skolotājs
17.02.2010.
Dziesmu svētku vilciņš jau ir iegriezts
16. februārī Preiļu Kultūras namā notika Preiļu, Aglonas, Riebiņu, Līvānu novada tautu deju kolektīvu skate, kurā piedalījās 20 kolektīvi. Vidusskolas grupā savu sniegumu rādīja 5 kolektīvi. To vidū bija arī Preiļu Valsts ģimnāzijas deju kopa `Gaida` un `Dancari`. Dejotāju sniegumu vērtēja žūrija – Silvija Kurtiņa, Sandra Zagorska un Sanita Meļko. Mūsu dejotāji šajā skatē ieguva 1. pakāpes diplomu, kas ir viens mazs solītis tuvāk X Latvijas skolu Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Novēlēsim veiksmi dejotājiem 7. martā, kad viņu deju soli vērtēs žūrija no Rīgas.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
12.02.2010.
Sveicam matemātikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D), Kristaps Znotiņš (1.D)
2. vieta - Jānis Eglītis (3.D), Rita Tarasova (3.D), Raivis Pastars (1.D)
3. vieta - Jānis Pastars (1.D)
Atzinība - Sanita Rusiņa (2.D), Kristīne Vjakse (2.D), Ilze Jakovļeva (1.D), Gunārs Kunakovs (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
11.02.2010.
18. februārī - PVĢ Valentīndienas pasākums!
Šis mēnesis ir domāts mīlestībai.
Mīlestībai, kas dod spārnus.
Mīlestībai, kas ir kā lidojums.
Mīlestībai, kas sevī ietver to īpašo jūtu un dvēseles stāvokli, kad dzīve, šķiet, apgriezusies kājām gaisā, ieguvusi mirdzumu un krāsas.

18. februārī plkst. 18:00 notiks Valentīndienas pasākums ģimnāzijā. Tajā kopīgiem spēkiem noskaidrosim `Valentīndienas pāri 2010.`
Pasākuma turpinājumā būs diskotēka.
Ligita Ludāne, 3.A
10.02.2010.
Noslēdzies PVĢ volejbola turnīrs!
No 26. janvāra līdz 8. februārim PVĢ norisinājās volejbola turnīrs. Piedalījās visi 11 kursi, tikai šogad komandas sastāvs atšķīrās no citiem gadiem. Komandā ietilpa 4 zēni un 2 meitenes.
Spēles norisinājās aktīvā gaisotnē, un nereti izvērtās ļoti spraigas, visas komandas centās izvirzīties līderos.
Noslēdzoties spēlēm notika apbalvošana. Tika apbalvotas trīs saliedētākās un spēcīgākās komandas.
3. vietu ieguva 3.HK kurss, 2. vietā ierindojās 1.B kurss, bet godpilno 1.vietu izcībija 2.B kurss. Balvās kursi saņēma mūsu pašceptos pīrāgus un diplomus. Tika apbalvoti arī 5 turnīra labākie spēlētāji – Mārtiņš Šmuksts, Jānis Livdāns, Juris Vaivods, Edgars Melnis un Iluta Urka. Viņi saņēma diplomus un saldas balviņas no mūsu puses, kā arī PVĢ sarūpētus suvenīrus.
Lielu, paldies, sakām arī meitenēm kas palīdzēja tiesāšanas darbā.
Turnīra fotomomenti
Turnīra organizatores: Sintija Logina, Sintija Ondzule, Iluta Urka
10.02.2010.
Sveicam vēstures olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Jānis Eglītis (3.D)
2. vieta - Zane Vaivode (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
9.02.2010.
Noslēdzies PVĢ šaha turnīrs!
Ir noslēdzies kārtējais, aizraujošais šaha turnīrs, kas pulcējis gan labākos PVĢ šaha spēlētājus, gan arī plašu skatītāju auditoriju.
1. vietu sīvā cīņā ieguva Jānis Eglītis (3.D), kurš ar 2:1 rezultātu uzvarēja Jāni Brokānu - 2.vieta (3.A), 3. vietu ieguva Artūrs Cišs (3.HK).
Paldies visiem par piedalīšanos un vēlreiz apsveicam tos, kuri pelnīti kļuvuši par šīs aizraujošās spēles uzvarētājiem!
Artūrs Cišs (3.K) un Kristaps Maļina (3.K), PVĢ šaha turnīra 2009./2010.m.g. organizatori
05.02.2010.
Sveicam ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāju!
1. vieta - Jānis Eglītis (3.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
04.02.2010.
Sveicam informātikas (programmēšanas) olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D), Kristaps Znotiņš (1.D)
3. vieta - Jānis Eglītis (3.D)
Atzinība - Artūrs Liepiņš (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
3.02.2010.
PVĢ zēnu komandas panākumi telpu futbola vidusskolu kausa izcīņā!
2010. gada 3. februārī BJSS sporta zālē notika telpu futbola kausa izcīņas sacensības vidusskolām, kurā PVĢ zēnu komanda pārliecinoši izcīnīja 1. vietu! Komandā spēlēja Matīss Babris (1.A), Egīls Broks (1.A), Artūrs Jubels (1.D), Renārs Trubačs (1.B), Aleksandrs Jubels (2.D), Imants Lacs (2.D), Guntis Rubenis (2.B), Jānis Lozda (2.A) un Edgars Vanags (2.B).
Paldies zēniem par sagādātajiem skaistajiem mirkļiem gan skolotājiem, gan citiem skatītājiem! Vēlam sekmes latgales novada turnīrā, kurš arī notiks Preiļos 2. martā!
Feoktists Pušņakovs, sporta skolotājs
1.02.2010.
Sporta skolotājam Feoktistam Pušņakovam – sudraba medaļa Pasaules čempionātā veterāniem biatlonā!
No 27. līdz 30. janvārim Slovēnijā (Bledā) Pokļukas biatlona trasē norisinājās Pasaules čempionāts veterāniem biatlonā, kurā piedalījās arī Preiļu Valsts ģimnāzijas sporta skolotājs Feoktists Pušņakovs. Šādās sacensībās viņš piedalās jau kopš 1992. gada. Ar labiem rezultātiem ir startēts gan Čehijā, Somijā, Slovākijā, Polijā, protams, arī Latvijā.
Arī šogad rezultāti neizpalika. 7,5 km distancē viņš ieguva 7.vietu, 10 km distancē – godpilno ceturto vietu, bet stafetē 3x6 km tika izcīnīta augstā otrā vieta - sudraba medaļa .
Apsveicam skolotāju un kolēģi ar izcilajiem panākumiem!
Ar rezultātiem var iepazīties čempionāta mājaslapā.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
29.01.2010.
Sveicam fizikas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D), Inta Gribonika (2.D), Kristaps Znotiņš (1.D)
2. vieta - Jānis Pastars (1.D)
3. vieta - Laura Dreijere (2.D), Sergejs Luhmirins (2.D), Gunārs Kunakovs (1.D)
Atzinība - Anita Sudnika (3.D), Aldis Melderis (3.D), Anita Kundziņa (2.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
28.01.2010.
Sveicam ķīmijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Artūrs Znotiņš (3.D), Ilona Kupre (2.D), Kristaps Znotiņš (1.D)
2. vieta - Marina Kirsanova (3.D), Laura Dreijere (2.D)
3. vieta - Anita Sudnika (3.D), Dace Barkeviča (3.D), Anita Kundziņa (2.A), Ieva Ivanāne (2.D), Līva Vanaga (2.D), Raivis Pastars (1.D), Jānis Pastars (1.D)
Atzinība - Laura Anspoka (3.D), Santa Ivdre (2.D), Gunārs Kunakovs (1.D), Gints Gribusts (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
25.01.2010.
Sveicam latviešu valodas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Inta Gribonika (2.D)
2. vieta - Arina Kolbasko (2.H)
3. vieta - Daiga Dolģe (3.K)
Atzinība - Anna Putāne (2.B), Sintija Usāne (2.H)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
21.01.2010.
Sveicam kulturoloģijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Zane Vaivode (3.D)
2. vieta - Daiga Dolģe (3.K)
3. vieta - Lāsma Jakimova (3.H)
Atzinība - Santa Znotiņa (3.D), Anna Putāne (2.B), Agnija Vaivode (2.D), Arina Kolbasko (2.H)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
16.01.2010.
Pasakām vajag ticēt ...
14. janvārī notika tradicionālais Jaunā gada pasākums `Jaunais gads pasaku valstībā`. Atbildīgie par pasākuma norisi bija pirmie kursi, bet priekšnesumus gatavoja otrie un trešie kursi. Skatītāji varēja vērot pasaku `Sarkangalvīte un vilks`, `Runcis zābakos`, `Pelnrušķīte`, `Sniega karaliene`, `Trīs sivēntiņi`, `Divpadsmit mēneši`, `Kaķīša dzirnaviņas` savdabīgu interpretāciju. Tikai šajā vakarā tikāmies ar filosofiski noskaņoto vilku un dzīvespriecīgo Sarkangalvīti, netipisko Pelnrušķīti un princi, kareivīgi noskaņotajiem trim sivēntiņiem un citiem pasaku varoņiem. Pasākumu vadīja Sniegbaltīte un septiņi rūķīši. Jaunais gads ģimnāzijā sākās ar labu humora devu, labsirdību un ticību brīnumam!
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
15.01.2010.
Sveicam biznesa ekonomisko pamatu olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Agnija Vaivode (2.D)
2. vieta - Jānis Eglītis (3.D), Jānis Kunakovs (2.D)
Atzinība - Guntra Zagorska (3.D), Inta Gribonika (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
24.12.2009.
Gaišus svētkus un laimīgu Jauno gadu!
Ziemassvētki ir ceļā
Pasauli sasildīt,
Dot ticību laimei
Un sapņus piepildīt ...


Lai Ziemassvētku vakara klusais miers atraisa ticību brīnumam – nezināmajam, vienmēr ilgotajam.
PVĢ kolektīva vārdā direktore
Ligita Pauniņa

22.12.2009.
Semestra noslēgums ģimnāzijā
22. decembrī notika 1. mācību semestra noslēguma pasākums, kurā visus ģimnāzistus un skolotājus sveica vokālais ansamblis, koris, folkloras kopa `Rūtoj`, deju kopas `Gaida` un `Dancari`, nelielu pārsteigumu sagādāja arī Ģimnāzistu parlaments. Direktore Ligita Pauniņa pasniedza PVĢ pateicības rakstus mācībās čaklākajiem ģimnāzistiem - Matīsam Babrim, Laimai Kodorei(1.A), Kristiānai Kočkerei (1.C), Gunāram Kunakovam, Raivim Pastaram, Kristapam Znotiņam (1.D), Jūlijai Kirillovai, Anitai Kundziņai (2.A), Laurai Dreijerei, Intai Gribonikai, Ilonai Kuprei (2.D), Rasmai Gāgai (3.A), Lāsmai Jakimovai, Evijai Usānei, Daigai Dolģei (3.HK), Dacei Barkevičai, Jānim Eglītim, Marinai Kirsanovai, Mārītei Luriņai, Aldim Melderim, Anitai Sudnikai, Artūram Znotiņam (3.D).
Pateicības vārdus par aktīvu darbību starptautiskos projektos ģimnāzisti saņēma arī no Comenius projekta koordinatores angļu valodas skolotājas Annas Verzas.
Lai Jaunais gads nāk ar jaunām cerībām, ar ticību nākotnei un saviem spēkiem!
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
21.12.2009.
Panākumi skolas fizikas olimpiādē!
Šī gada 15. decembrī norisinājās skolas fizikas olimpiāde. Labus rzultātus uzrādījuši un ir izvirzīti uz Latvijas skolēnu 60. fizikas olimpiādes 2. (rajona) posmu 10. klašu grupā - Znotiņš Kristaps, Pastars Raivis, Pastars Jānis, Kunakovs Gunārs, Saulīts Jānis, Dolģis Jānis, Rusiņš Andris, Babris Matīss, Gribusts Gints, Jubels Artūrs, 11. klašu grupā - Luhmirins Sergejs, Dreijere Laura, Liepiņš Artūrs, Kundziņa Anita, Ančevs Mikus, Gribonika Inta, Serdants Rihards, Kunakovs Jānis, 12. klašu grupā - Znotiņš Artūrs, Luriņa Mārīte, Eglītis Jānis, Sudnika Anita, Melderis Aldis, Stikāns Juris. Lai nezūd veiksme un darbaspars arī turpmāk!
Liels paldies skolotājai Eleonorai Bleivei par palīdzību olimpiādes organizēšanā un norisē!
Fizikas skolotāja Mārīte Lisova
17.12.2009.
Ziemassvētku un Jaunā gada pasākumi Preiļu Valsts ģimnāzijā
16. – 22. decembris - darbojas Ziemassvētku pastiņš
21. decembrī
Čību diena ģimnāzijā

Fotogalerija
Šajā dienā, lai radītu īpašu pirmssvētku noskaņu, ģimnāzisti tiek aicināti staigāt čībās, kā arī ņemt līdzi savu mīļāko krūzīti, lai varētu padzert siltu tēju.
plkst. 18.00 - mūzikas skolotājas I. Rožinskas vadīto pašdarbības kolektīvu, dziedošo ģimnāzistu muzikāla pasaka - koncerts `Ziemassvētki mēnesciemā`.
Pašdarbības kolektīvi – koris, vokālais ansamblis, folkloras kopa `Rūtoj` - , kā arī citi dziedošie ģimnāzisti aicina skolasbiedrus, pedagogus, vecākus uz Ziemassvētku koncertu, lai kopā varētu dziedāt sen zināmās, bet mīļās Ziemassvētku dziesmas, lai kopīgi spētu sajust tuvojošos svētku noskaņu.
Fotogalerija
22. decembrī
plkst. 10.00 - 1. semestra noslēguma pasākums
plkst. 11.00 - klases stundas `Labie darbi, Ziemassvētkus sagaidot`
Noslēguma pasākumā piedalīsies ģimnāzijas koris, vokālais ansamblis, folkloras kopa `Rūtoj`, deju kolektīvi `Dancari` un `Gaida`, kā arī Ģimnāzistu parlaments būs sarūpējis nelielu pārsteigumu. Pasākumā tiks apbalvoti arī labākie 1. semestra ģimnāzijas audzēkņi.
14. janvārī plkst. 18.00 – Jaunā gada pasākums `Jaunais gads pasaku valstībā`
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
11.12.2009.
Sveicam angļu valodas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Artūrs Liepiņš (2.D)
2. vieta - Raivis Pastars (1.D)
3. vieta - Dace Barkeviča (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
10.12.2009.
Noslēdzies PVĢ dambretes turnīrs!
Ir noslēdzies kārtējais aizraujošais dambretes turnīrs, kas pulcējis labākos PVĢ dambretes spēlētājus. Jau otro gadu pēc kārtas zēnu grupā 1. vietu ieguva Jānis Brokāns (3.A), 2. vietu – Aleksandrs Jubels (2.D), 3. vietu – Matīss Teilāns (1.B). Meiteņu grupā 1. vietu ieguva Anna Veigule (1.D), 2. vietu – Ilze Bojāre (3.A), 3. vietu – Laine Pudule (1.C).
Paldies visiem par piedalīšanos un vēlreiz apsveicam tos, kuri pelnīti kļuvuši par šīs aizraujošās spēles uzvarētājiem!
Paldies arī sakām z/s `Sermuļi` un VAS `Latvijas Hipotēku un zemes banka` par finansiālu atbalstu.
Fotomomenti
Edijs Bitinas (1.C), Andris Rusiņš (1.D), turnīra organizatori
8.12.2009.
Noslēdzies PVĢ basketbola turnīrs!
Finālā bija vērojamas spraigas cīņas, kuras neizpalika arī bez pārsteigumiem!
Meiteņu konkurencē 1. vietu izcīnīja 2.A kursa komanda, 2. vieta – 2.D kursa komandai un 3. vieta – 3.D kursa komandai. Savukārt zēnu sīvajā konkurencē 1. vietu izcīnīja 3.KH kursa komanda, 2. vieta – 2.D kursa komandai un 3. vieta – 2.B kursa komandai.
Turnīra vērtīgākie spēlētāji – Mārtiņš Šmuksts (2.B) un Viktorija Kondratjeva (2.D)
Turnīra labākie trīspunktu metēji – Jānis Brokāns (3.A) un Evita Gribuška (2.A)
Perspektīvākie 1. kursu spēlētāji – Matīss Babris (1.A) un Iluta Urka (1.D)
Vidēji gūto punktu spēlē labākie spēlētāji – Aleksandrs Jubels (2.D) un Daira Rozentāle (3.KH)
Paldies visiem par piedalīšanos, veiksmi nākamajos PVĢ turnīros!
Fotomomenti
Organizatori: Daira, Nauris, Jānis, Olga (3KH)
7.12.2009.
Pasaules kauss futbolā 2010
Futbola cienītāji visā pasaulē ar nepacietību gaida nākošo Pasaules futbola čempionātu, kurš 2010. gada 11. jūnijā sāksies DĀR.
Mūsu pašreizējā Comenius projekta `Eiropas jauniešu forums` partnerības skola - Prestonas Biznesa un Uzņēmējdarbības koledža ( Anglija) ir iniciatore jaunam starptautiskajam projektam `Pasaules kauss 2010`.
Projekta mērķis ir veicināt jauniešu interesi par sportu, rosināt jauniešus izzināt citu pasaules valstu vēsturi, kultūru, svētkus, tradīcijas, sasniegumus sportā, valodas utt.
Projekts ir guvis milzu popularitāti, tajā piedalās 99 skolas no visas pasaules. Pēc projekta iniciatoru personīga ielūguma arī Preiļu Valsts ģimnāzijas jaunieši piedalās šajā projektā. Jaunieši no visas pasaules darbosies projektā, apmainīsies ar informāciju projekta mājaslapā, dalīsies pieredzē par paveikto. Projekta noslēgums plānots 2010. gada 11. jūnijā, kad visās projekta dalības skolās būs skatāma projekta noslēguma izstāde (prezentāciju, plakātu, mākslas darbu utt.) veidā.
4. decembrī DĀR galvaspilsētā Keiptaunā notika 2010. gada Pasaules kausa izcīņas futbolā finālturnīra grupu izloze, kurā 32 čempionātam kvalificējušos valstu komandas tika sakārtotas astoņās grupās. Diemžēl šo valstu vidū nav Latvijas. Arī visās projekta dalības skolās šajā dienā notika izloze, kurā projekta dalībnieki izlozēja valstis, par kurām veikt projekta darbu.
Mūsu ģimnāzisti, starptautiskā projekta dalībnieki: Andris Barkevičs (1.C), Jānis Kampāns (1.B.) un Haralds Vanags (1.B.) izlozēja Ziemeļkoreju, Itāliju un Ziloņkaula Krasta Republiku (Ivory Coast).
Veiksmi projekta dalībniekiem!
Izlozes fotomomenti
Anna Verza, starptautisko projektu koordinatore
04.12.2009.
PVĢ absolvente Edīte Šņepste strādā ar audzēkņu parlamenta pārstāvjiem!
2009. gada 4. decembrī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņu parlamenta kolektīvs pulcējās savā mājīgajā klasē, lai pāris jaukas stundas pavadītu visi kopā un nedaudz aizmirstu par ikdienas darbiem un padomātu paši par sevi un savu kolektīvu, jo darbi raiti un ražīgi rit uz priekšu vienīgi tad, ja tie tiek darīti saliedētā un vienotā komandā, kur visi viens otru pazīst un uzticas.
Aptuveni divu stundu laikā ģimnāzisti ne vien iepazina viens otru tuvāk un kopīgi diskutēja par to, kas ir komanda un kā katrs no viņiem izjūt sevi komandas darbā, bet arī izspēlēja dažādas spēles un aktivitātes, lai vairāk sajustu tieši komandas biedru balstu un uzticību viens otram.
Jāatzīst, ka divu stundu laikā ģimnāzijas parlamentārieši paspēja ļoti daudz – gan parunāties viens ar otru un uzzināt vēl daudz nebijušu un interesantu faktu par citiem parlamentāriešiem, gan arī izrunāt, ko tad katram no viņiem nozīmē komandas darbs un kā katrs saredz sevi tajā, gan uzzīmēt kopīgu Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņu parlamenta nākotnes modeli, gan arī dažādās spēlēs un aktivitātēs pārbaudīt gan savu veiklību un atjautību, gan arī komandas spēku, balstu un uzticību saviem biedriem.
Protams, visjautrāk gāja tieši brīžos, kad tika spēlētas dažādas spēles un aktivitātes. Ģimnāzistiem bija iespēja gan atcerēties pasakas un palidot ar lidojošo paklāju, gan paspēlēties ar bumbiņām, gan pastaigāt pa krēsliem, gan arī no sirds izkliegties!
Lai arī divas stundas paskrēja vēja spārniem, tomēr ceru, ka tas bija ne vien jautri un interesanti, bet arī lietderīgi pavadīts laiks un iegūtās atziņas un pārdomas palīdzēs ģimnāzijas parlamenta komandai sasniegt visus izvirzītos mērķus un piepildīt visus izsapņotos sapņus un ieceres!
Lai jums izdodas!
Fotogalerija
Edīte Šņepste, LU studente
04.12.2009.
Sveicam vācu valodas olimpiādes uzvarētājus!
3. vieta - Zane Vaivode (3.D)
Atzinība - Jānis Eglītis (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
03.12.2009.
Sveicam bioloģijas olimpiādes uzvarētājus!
1. vieta - Dace Barkeviča (3.D)
3. vieta - Inta Gribonika (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
2.12.2009.
PVĢ basketbola turnīrs!
Novembrī sākās Preiļu Valsts ģimnāzijas basketbola turnīrs, kurā piedalās 9 zēnu un 9 meiteņu kursu komandas. 1.decembrī noslēdzās apakšgrupu spēles, kurās tika noskaidrotas komandas, kas spēlēs finālā, kas sāksies 2.decembrī. Meiteņu konkurencē cīņu turpina 3.HK, 2.A, 2.D un 3.D kursu komandas, savukārt no zēniem finālā spēlēs 3.HK, 2.B, 2.D un 3.D kursu komandas.
Turnīra organizatori: N.Račko, J.Rubinis, D.Rozentāle, O.Džeriņa
1.12.2009.
Grupa D-LIGHT pusfinālā!
Skatītāji lēma, ka 10. novembrī raidījuma SeMS konkursā `Troksnis` labāka bija pašmāju grupa D-LIGHT (Jānis Eglītis 3.D, bijušie ģimnāzisti: Andrievs Jakovels, Jānis Raubiško, Armands Zagorskis), tāpēc atkal tiekamies ar viņiem LTV7 1. decembrī plkst.16:45 konkursa pusfinālā. Tikai skatītāju balsojums noteiks vai D-LIGHT turpinās cīņu finālā! Grupa vienmēr mūs lieliski izklaidējusi PVĢ ballēs un ārpus skolas robežām, tāpēc neesi kūtrs un atbalsti savējos :)
Guntra Zagorska, 3.D
24.11.2009.
Apsveicam INFORMĀCIJAS TEHNOLOĢIJU konkursa `Bebrs 2009` uzvarētājus!
Apsveicam Kristapu Znotiņu (1.D) ar izcīnītu 1. vietu un Agniju Vaivodi (2.D) ar izcīnītu 3. vietu Informācijas tehnoloģiju konkursā `Bebrs 2009`!
Kristaps un Agnija piedalījās vidējā (15-16) vecuma grupā, kurā dalību ņēma 254 dalībnieki no dažādām Latvijas skolām. Labus rezultātus vidējā grupā uzrādīja arī Gunārs Kunakovs (1.D) ierindojoties uzreiz aiz uzvarētājiem - 4. vietā, kā arī Raivis Pastars (1.D) - ierindojoties 6. vietā, Aleksandrs Jubels (2.D) - 8. vietā.
Vecākajā grupā 244 dalībnieku konkurencē labākie no mūsējiem bija Ingrīda Briška (2.D) - 4. vieta, Laura Dreijere (2.D) - 5. vieta, Jānis Kunakovs (2.D) - 7. vieta, Ilmārs Valainis (2.D) - 8. vieta.
Vairāk par konkursa `Bebrs 2008` rezultāiem lasiet mājaslapā!

Konkursa uzvarētāji Kristaps Znotiņš (1.D) un Agnija Vaivode(2.D)
Juris Erts, informātikas skolotājs
19.11.2009.
Mārītes Zīmeles darbu izstāde
13. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā tika atklāta ģimnāzijas 3.A kursa audzēknes Mārītes Zīmeles gleznu izstāde. Šis notikums vienkopus pulcināja gan pedagogus, gan ģimnāzistus. Batlers ir teicis, ka `jebkas, ko radījis cilvēks, lai tā būtu literatūra, mūzika vai glezniecība – tas vienmēr ir pašportrets`.
Arī Mārītes darbi ataino viņas personības būtību – talantu, dzīvesprieku, neizsmeļamu enerģiju. Ir prieks, ka ģimnāzistes jaukos darbus tagad var apskatīt skolā, kurā Mārīte mācās. Ceru, ka šo tradīciju turpinās arī pārējie talantīgie ģimnāzijas audzēkņi.
Fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
11.11.2009.
Tēvzemes nedēļa Preiļu Valsts ģimnāzijā
9. – 10. novembris – akcija "90 svecītes brīvības cīnītājiem"
10. un 12. novembris – "Lepojies ar savu skolu!". 1. kursu audzēkņu ekskursija skolas muzejā
10. – 13. novembris – "Augsim Latvijai!" 2. un 3.kursu audzēkņu ekskursija uz izstādi "Mazpulkiem Latvijā – 80. Preiļu mazpulkam – 75"
10. novembris – Lāčplēša dienai veltīta pasākuma apmeklēšana Preiļu Romas katoļu baznīcā
11. novembris – Iesaistīšanās kopējā valsts iedzīvotāju akcijā, plkst.21.00 savās mājās aizdedzinot svecīti Brīvības cīnītāju atcerei
13. novembris plkst.12.10 - M.Zīmeles darbu izstādes atklāšana
16. novembris plkst.13.00 – Svētku koncerts "Latvija laikmetu griežos"; plkst.19.00 - balle, kuru ievada "Dancari" un "Gaida", spēlē grupa "D- Light".
17. novembris - PVĢ jauktais koris viesojas Aizkraukles vidusskolā
9. - 13. novembris – klases stundas "Par Latviju!", veltītas valsts svētkiem novembrī
18. novembris – iesaistīšanās kopējā valsts iedzīvotāju akcijā, plkst. 21.00 dziedot valsts himnu
16. novembra pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
10.11.2009.
Ģimnāzist! Fanosim par savējiem!
Šodien, 10. novembrī, LTV7 radījuma SeMS tiešraidē no plkst. 16:45, jauno grupu konkursā `Troksnis`, sacentās bijusī Preiļu Valsts ģimnāzijas grupa D-LIGHT (Jānis Eglītis 3.D un bijušie ģimnāzisti: Andrievs Jakovels, Jānis Raubiško, Armands Zagorskis) ar grupu Green Novice (bijušie ģimnāzisti: Alvis Bernāns, Vitālijs Piskunovs) un Rock The Nation, un skatītāju balsojums noteica kura no trīs grupām tiks uz pusfinālu decembrī.
Šoreiz skatītāji lēma, ka uz finālu tiek grupa D-LIGHT!
Apsveicam un novēlam veiksmi finālā!
Guntra Zagorska, 3.D
5.11.2009.
Akcija skolēniem `90 svecītes brīvības cīnītājiem`
Šogad Latvijas sabiedrība atzīmē 90. gadadienu kopš Latvijas armijas izveidošanas un paiet 90. gadi kopš Lāčplēša dienas iedibināšanas.
Latvijas armiju izveidoja 1919. gada 10. jūlijā ar tās virspavēlnieka D.Sīmansona pavēli nr. 1. 1919. gada 11. novembrī Latvijas armija ar rīdzinieku atbalstu padzina bermontiešus no Rīgas. Šajā dienā tika nodibināts valsts apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis un šī diena tika pasludināta par Lāčplēša dienu.
Atzīmējot šīs gadadienas, ģimnāzijas audzēkņi tiek aicināti iesaistīties akcijā `90 svecītes Brīvības cīnītājiem`. Ziedotāji svecītes varēs nolikt ģimnāzijas vestibilā. Ģimnāzistu ziedotās svecītes veidos Latvijas armijas 90. gadadienas svinību logotipā attēloto stilizēto skaitli 11 svētku dienā 10. novembrī Preiļu Romas katoļu baznīcā, kur notiks Latvijas valsts Aizsardzības fonda `Lāčplēsis` Goda zīmes pasniegšana.
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
4.11.2009.
Informācijas tehnoloģiju konkurss ‘Bebrs 2009’ 17-18 gadīgajiem notiks pirmdien, 9. novembrī!
5. novembrī konkursā piedalījās 15-16 gadus jaunie audzēkņi!
Nepieciešamā EXE datne bija lejupielādējama šeit:
http://www.beaver.lv/Bebrs_IE.exe
Šī datne jāsaglabā uz datora darba virsmas (desktop) un no plkst.13:00 līdz 18.00 to darbinot, varēs pieslēgties konkursa videi.
Svarīgi:
1) pieslēgšanās notiek ar pārlūkprogrammu MS Internet Explorer!
2) skolēniem drīkst būt tikai papīrs un rakstāmpiederumi!
3) citu lietotņu atvēršanas gadījumā dalībnieks tiek atslēgts no testēšanas vides!
Veiksmi sacensībās!
p.s. 17. - 18. gadus jaunajiem audzēkņiem tehnisku iemeslu dēļ konkurss nenotika 4. novembrī un tas ir pārcelts uz pirmdienu, 9. novembri!
Vairāk informācijas konkursa mājaslapā www.bebrs.edu.lv!
Skolotāji Juris Erts un Ivars Pakers
21.10.2009.
Skatuves runas konkurss ģimnāzijā
Arī šajā mācību gadā ģimnāzija turpina iesaistīties projektā `Andrejs Eglītis. Latvija`.
Projekta ietvaros 6. novembrī Rīgā notika skatuves runas konkurss, kura balva visiem dalībniekiem ir brauciens pavasarī uz Briseli. Lai mūsu audzēkņiem piedāvātu šo iespēju, 21. oktobrī ģimnāzijā notika skatuves runas konkurss. Interesentiem bija jāsagatavo O.Vācieša un A.Eglīša dzejolis. Pieteikties konkursam varēja pie saviem literatūras skolotājiem līdz 12. oktobrim.
p.s. pagājušajā gadā šajā konkursā sekmīgi piedalījās ģimnāzists Edmunds Strods (3.D) un piedalījās braucienā uz Briseli.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.10.2009.
Pirmkursnieki – pilntiesīgi ģimnāzisti
Ir aizritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ģimnāzijas durvis vēra pirmkursnieki. Klāt bija pienācis viņu iesvētību laiks.
15. oktobrī `fukši` sāka dienu ar pārbaudījumiem, kad viņiem visiem kopā bija jāpārvar dažādas grūtības gan veiklības un atjautības uzdevumos, sporta vingrinājumos, āķīgos jautājumos, kā arī jāpierāda sava kursa vienotība. Visi kursi ar to godam tika galā.
`Iepazīšanās` pasākumā pirmkursnieki un treškursnieki iejutās multfilmu varoņu lomās. Būdami atraktīvi un radoši, pirmo kursu ģimnāzisti iepazīstināja ar savu kursu, bet vecāko kursu audzēkņi sirsnīgi sveica `jauniņos` ģimnāzistu rindās. Pasākuma noslēgumā svinīgi zvērestu deva pirmie kursi un viņu audzinātāji.
Fotogalerija
Kristīne Vjakse, 2.D
5.10.2009.
Dalība ESF un ISEC projekta `Matemātika un dabaszinātnes` pasākumā `Domā citādāk! Eksaktāk!`
Preiļu Valsts ģimnāzija ir viena no skolām, kura ir iesaistījusies ESF un ISEC projektā `Matemātika un dabaszinātnes`. 2009. gada 19. - 20. augustā projekta ietvaros Siguldas apkaimē un Valmierā tika rīkots pasākums `Domā citādāk! Eksaktāk!`, kurā PVĢ pārstāvēja bioloģijas skolotāja Elita Grigale un trīs 2.D kursa audzēkņi - Laura Dreijere, Kristīne Vjakse, Aleksandrs Jubels.
Pasākuma mērķis bija veidot dabaszinātņu un matemātikas priekšmetu saikni ar reālo dzīvi, šajā gadījumā - ar uzņēmējdarbību. Pirmajā dienā bija tikšanās ar uzņēmējiem, tālāk sekoja darbs komandās, kur tika pārbaudītas prasmes komunikācijā, sadarbībā, organizēšanā un problēmrisināšanā. Otrajā dienā - ekskursija uz Valmieras Valsts ģimnāziju un uzņēmumiem Valmieras apkārtnē. Pasākuma noslēgumā tika iedots mājas darbs - aprakstīt uzņēmējdarbību Preiļu apkārtnē un vienu uzņēmumu izpētīt vairāk.
Sīkāka informācija par pasākumu www.dzm.lv!
Laura Dreijere, 2.D kurss
4.10.2009.
Kā Kates dabas kurss pa Gaiziņbrikšņiem cīnījās ...
Ir jau oktobris, skola jau sākusies un mācības rit pilnā sparā. Bet pagaidām prāts vēl tā īsti nenesas uz lasīšanu un rēķināšanu, gribas kaut mirkli pakavēties vasarā, jo tā tik tiešām ir izdevusies! Kurš pabijis ceļojumā, kuram brīvlaiks saistās ar labi pavadīto laiku draugu kompānijā, citam laiks pagājis grūtā cīņa ar nezālēm. Bet visiem ir viens kopīgs piedzīvojums, kuru pārrunājot, vēl tagad atklājas kas jauns un nepamanīts. Tas ir mūsu, sūri un grūti nopelnītais, pārgājiens!
Par pasākumu lasiet 2.D dabaskursa mājaslapā.
2.D kurss
2.10.2009.
Paldies audzēkņiem!!!
Ģimnāzijas skolotāju vārdā izsaku sirsnīgu pateicību visiem 3. kursu audzēkņiem, kuri noorganizēja un vadīja pašpārvaldes dienu – direktoram, viņa labajai un kreisajai rokai, skolotājiem, darbiniekiem, mūziķiem, solistēm un aktieriem, par emocionālo koncertiņu, par ziediem, par labi novadītajām stundām, par kārtību un disciplīnu ģimnāzijā.
Fotomomenti
Paldies par svētkiem!
Direktore Ligita Pauniņa
1.10.2009.
PVĢ jauns Ģimnāzistu parlaments!
Šogad Ģimnāzistu parlamentam no katra kursa tika izvirzīts viens pārstāvis. 30.septembrī notika pirmā PVĢ Ģimnāzistu parlamenta sēde. Tajā piedalījās Zane Beča (1.A), Linda Freiberga (1.B), Tatjana Krotova (1.C), Sintija Logina (1.D), Linda Sapegina (2.A), Kristīne Vjakse (2.D), Arina Kolbasko (2.HK), Mārīte Zīmele (3.A), Edmunds Strods (3.D). 2.B kursu parlamentā pārstāvēs Rūta Bulmeistare. Par Ģimnāzistu parlamenta prezidentu tika ievēlēts Edmunds Strods (3.D), bet par prezidenta vietnieci - Zane Beča (1.A). Par protokolistu tika ievēlēta Arina Kolbasko (2.HK). Nākamajā Ģimnāzistu parlamenta sēdē tiks veidotas darba grupas un parlamenta darba plāns. Tāpēc aicinām visus ģimnāzistus parlamenta pārstāvjiem izteikt savus ierosinājumus, priekšlikumus par pasākumiem vai citiem jautājumiem ģimnāzijā.
Parlamenta informācija
Arina Kolbasko, PVĢ Ģimnāzistu parlamenta dalībniece
29.09.2009.
Aktivitātes ESF ISEC projekta `Dabaszinātnes un matemātika` ietvaros
ESF ISEC projekta `Dabaszinātnes un matemātika` ietvaros no Preiļu apkaimes daudzajiem uzņēmumiem mēs izvēlējāmies sīkāk raksturot uzņēmumu SIA `Aglonas maize`, uz kuru devāmies ekskursijā. Bija liels prieks, ka uzņēmuma vadītāja Vija Ancāne atrada brīvu laika brīdi, tāpat jau aizņemtajā darba grafikā, lai atbildētu uz mūsu jautājumiem par uzņēmuma darbību. Viņas stāstījuma laikā mums bija iespēja izbaudīt uz vietas ceptās maizes garšu ar medu, garšīgo plātsmaizi un cilvēkam tik veselīgo zāļu tēju. Pēc tam vadītāja mūs iepazīstināja ar ražošanas tehnisko daļu. Bijām ļoti pārsteigti, ka ar tik vienkāršām metodēm un pavisam nelielu darba kolektīvu var saražot tik daudz un dažādu veidu kvalitatīvas maizes produkcijas. Mēs arī tikām iepazīstināti ar vienīgo maizes muzeju Baltijā.
Nedaudz tikām iepazīstināti ar tā rašanās vēsturi, senatnīgajām lietām, kas tajā atrodas. Interesanti bija tas, kā V. Ancāne atbildēja uz uzdoto jautājumu - kas ir visgrūtākais uzņēmējdarbībā? Viņas atbilde izskanēja `Tu nekad nezini, kas notiks rītdien, tāpēc ir rūpīgi jāapsver katra izvēle, kas saistīta ar uzņēmumu, jāizdomā bez kā var iztikt, lai iegādātos to, kas uz to brīdi nepieciešams.`
Ekskursijas beigās uzņēmuma vadītāja mūsu skolai uzdāvināja pašas sarakstīto grāmatu `Maizes grāmata`, ko viņa pati sauc par maizes Bībeli, jo tajā viss pilnīgi konkrēti izstāstīts par maizi un tās vērtību cilvēka dzīvē. Esam pateicīgi V. Ancānei, ka viņa ļāva mums savā projektā iesaistīt viņas vadīto uzņēmumu. Cerams, ka arī mums izdosies to popularizēt Latvijā.
Fotogalerija
A.Jubels 2.D, projekta dalībnieks
28.09.2009.
Aizritējis `Izturības skrējiens-2009`
23. septembrī Preiļu parka estrādē notika `Izturības skrējiens - 2009`. Lai gan laika apstākļi nebija no saulainākajiem, tomēr pasākums notika veiksmīgi, un pat lielais vējš nebija traucēklis, lai uzlabotu savus rezultātus salīdzinājuma ar pagājušajiem gadiem. Prieks, ka vislielākā aktivitāte bija tieši no 1. kursiem. Tika apbalvoti 1. - 3. vietas ieguvēji ar `SEB Bank` un `Swedbank` sagādātajām dāvaniņām.
Paldies visiem par atsaucību!
Fotomomenti
Fotomomenti organizatoru skatījumā
Ieva Liepniece, Violeta Maslobojeva un Lāsma Mukāne, projekta vadītājas
22.09.2009.
Izturības skrējiens – 2009!
Sveiks, ģimnāzist!
Tu esi aicināts piedalīties `Izturības skrējienā - 2009`, kas notiks šī gada 23. septembrī Preiļu parka estrādē. Noskaidrosim ātrākos skrējējus starp kursiem un labākos dabas, vispārīgajos un komerc-humanitārajos kursos. Tiks apbalvoti 1.-3. vietas ieguvēji, tāpēc jāpateicas mūsu atbalstītājiem – `Swedbanka` un `SEB Banka`.
Veiksmīti skrējienā un lai labs garastāvoklis!
Ieva Liepniece, Violeta Maslobojeva un Lāsma Mukāne, projekta vadītājas
10.09.2009.
Tūrisma diena ģimnāzijā
8. septembrī, bruņojušies ar labu garastāvokli, rudenīgu sveicienu pārējiem, pārtikas krājumiem, sportisku azartu, sagatavotu noslēguma dziesmu, ģimnāzijas audzēkņi devās Tūrisma dienā.
Tūrisma diena sākās ar ģimnāzistu sagatavotu sveicienu pārējiem, tālāk sekoja piedalīšanās `Veiklības stafetē` un tūrisma trasē. Veiklības stafetē 1. vietu ieguva 3.D kurss (2:58,06), 2. vietu izcīnīja 3.HK (2:58,22) un 3. vietā ierindojās 1.C kurss (3:02,69).
Jau otro gadu, sadarbojoties ar Jaunsargu Preiļu nodaļas vadītāju Jāni Pintānu, ģimnāzistiem ir iespēja pārbaudīt savus spēkus tūrisma trasē. Šogad 1. vietu ieguva 2.HK kurss ( 3:50), 2. vieta – 3.HK kursam ( 4:10), bet 3. vietā ierindojās 1.C kurss (4:11).
Pēc aktīvas sportošanas, protams, noder arī kārtīga maltīte. `Rudens Mixlī` pēc žūrijas vērtējuma garšīgākais pusdienu galds bija 1.A kursam, oriģinālākā pusdienu galda autori bija 2.D ģimnāzisti, neparastākais pusdienu galds bija 3.B, bet radošākais – 3.A kursam.
Ģimnāzijas spēkavīra titulu šogad izcīnīja Kristaps Teilāns (3.D), bet veiklākās ģimnāzistes mācās 2.D kursā.
Lai tūrisma dienas kopības sajūta, labais noskaņojums un pozitīvās emocijas nepazūd visa mācību gada garumā!
Fotogalerija
Ģimnāzistu fotogrāfijas ...
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
4.09.2009.
Tūrisma diena tuvojas
8. septembrī, cerams, mēs visi kopā varēsim doties Tūrisma dienā, kura notiks Preiļu novada `Burtos`. Tūrisma dienas atklāšana ir plānota plkst.10.00, kad visi kursi, bruņojušies ar labu garastāvokli, rudenīgu sveicienu pārējiem, pārtikas krājumiem, sportisku azartu, sagatavotu noslēguma dziesmu, ieradīsies, lai aktīvi un atraktīvi pavadītu šo dienu. Kursiem būs jāpiedalās `Veiklības stafetē` (komanda sastāv no 3 zēniem un 3 meitenēm) un `Tūrisma trasē` (3 zēni un 3 meitenes), kā arī individuālajos konkursos. Savas galda servēšanas prasmes kursi varēs parādīt konkursā `Rudens Mixlis`. Cerēsim, ka laiks mums būs labvēlīgs un Tūrisma diena notiks.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
2.09.2009.
Izstāde `Mirkļu burvība`
2. septembrī Preiļu galvenajā bibliotēkā tika atklāta gleznu izstāde `Mirkļu burvība`, kurā var apskatīt arī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēknes Mārītes Zīmeles (3.A) un Vandas Sondores (1.D) darbus.
Fotomomenti
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
1.09.2009.
Sveicam Zinību dienas svētkos!
Vēl maldāmies pa zaļajām gatvēm,
Vēl vasaras maigums līdzi klīst.
Un tā negribas atvadīties
Un tā gribas vasarā palikt,
Taču nekas nav paturams
Tas projām tiecas iet.
Augusta vārpu vainags jau padzeltējis
Un baltajā saulē arī virši sadeguši.
Klāt septembris!

Sveicam visus Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņus, pedagogus, darbiniekus jaunajā mācību gadā!
Pasākuma fotogalerija

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Sabīne, Sarma, Klaudijs
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster