sākumsvēstureakustiskā gibsonslavas zāleautors

 

gitaristiem.lv

 

akordi.gitaristiem.lv

 

troksnis.lv

 

guitarists.net

 

pvg.edu.lv

 

google.lv

 

 

 

 

 

E-Strods@2009

 
Ģitāra ir sens mūzikas instruments, kas tiek izmantots dažādos mūzikas stilos. Tai parasti ir sešas stīgas, bet ir arī ģitāras ar četrām, septiņām, astoņām, desmit, vienpadsmit, divpadsmit, trīspadsmit un astoņpadsmit stīgām.

 

Ģitāra ir galvenais instruments tādos mūzikas stilos kā flamenko, džezs, blūzs, kantrī, roks un dažādos popmūzikas novirzienos. Tās var tik izmantotas arī kā solo instruments klasiskajiem skaņdarbiem. Pēc skaņas iegūšanas principa ģitāras var iedalīt 2 veidos - akustiskās, kad skaņa rodas no stīgu vibrācijām un dobais korpuss to pastiprina, vai arī elektriskās, kuru galvenais elements ir pastiprinātājs, kas elektroniski maina skaņu. Šāda veida ģitāras parādījās 1930. gadā un joprojām ir ļoti populāras.

 

Izsenis ģitāras tika veidotas no koka, kombinējot dažādas sugas, un kā stīgas tika izmantotas dzīvnieku zarnas. Mūsdienās dzīvnieku zarnu vietā tiek izmantotas vai nu neilona, vai metāla stīgas. Ir daudz ģitāru ražotāju, starp tiem atpazīstamākie zīmoli ir PRS, Gibson, Dean, Gretsch, Ibanez, Martin, Jackson, Schecter un Fender.