Iesaku!

Grāmata!

Urzula Poznanski

Kadā skolā Londonā no rokas rokā tiek nodota datorspēle EREBOS. Visi pēc tās alkst, bet spēle pati izvēlas spēlētājus un savaldzina ikvienu, kurš to kaut reizi pamēģina. Inteliģenta spēle. tā sarunāja un liek izpildīt uzdevumus arī reālajā pasaulē. EREBOS vēro, kontrolē un... draud. Taču tad jau ir par vēlu atkāpties! "Erebos" ir aizraujošs stāsts par virtuālās pasaules spēju manipulēt ar realitāti, un par spēli, kas spēlējas ar tās spēlētājiem.

"One day" (Viena diena)

Grāmatas autors:

Deivids Nikolss (David Nicholls, 1966) pirms sāka rakstīt grāmatas, bija aktieris un piedalījies lugu uzvedumos. Viņš ir scenāriju autors vairākiem slaveniem britu televīzijas seriāliem, to skaitā Cold Feet, par ko ticis nominēts kā Labākais jaunais rakstnieks British Academy Television Craft balvai. Viņa trešais romāns "Viena diena" strauji kļuva par visā pasaulē iemīļotu mīlas stāstu, un pēc tā motīviem ir uzņemta mākslas filma ar Annu Heteveju un Džimu Stērdžesu galvenajās lomās.

Deivids Nikolss atzīst, ka pats ir pārsteigts par romāna panākumiem. Lai kāds būtu tā popularitātes iemesls, romāns “Viena diena” ir uzrunājis lasītājus visā pasaulē: tas noturējies New York Times bestselleru sarakstā ilgāk par 3 mēnešiem un tulkots nu jau 38 valodās, tostarp arī latviešu. Lielbritānijā vien pārdots vairāk nekā 1 miljons eksemplāru. D. Nikolsa romāns “Viena diena” nedēļas laikā augustā pārdots vairāk, nekā iepriekšējo rekordu uzstādījušais Dena Brauna romāns “Zudušais simbols”; tātad “Viena diena” nedēļas laikā pārdots 92 336 eksemplāros.

© Dāvis Ondzulis | 2012