Gaismas laboratorija

Ūdens laboratorija Zināšanu pārbaude Par mums
Nakts
Gaisma dzīvībai
Ēnas
Spogulis
Varavīksne

Varavīksne

     Stāsts par pirmo varavīksni
Vai esi dzirdējis stāstu Noasa arku? Šis stāsts ir no Bībeles. Dievs no plūdiem paglābis kādu vīru vārdā Noass un viņa , un visus dzīvniekus. Kad plūdi beidzot bija aprimuši, Noass debesīs ieraudzījis skaistu varavīksni. Dieva bija Noasam teicis, ka varavīksne būs Dieva solījums nekad vairs nesūtīt zemei tik postošus plūdus. Tāpēc tad, kad vēlāk atkal lija lietus, Noass nebaidījās: viņš zināja, ka Dievs vienmēr tur solījumu - un par atgādinājumu tam bija varavīksne debesīs.
Vai esi kādreiz redzējis varavīksni? Vai tā nav brīnišķīga? Šis milzīgais loks debesīs, ko veido dažādas krāsas. Vai esi kādreiz bijis tik tuvu klāt varavīksnes garam, ka var redzēt, kā šīs spulgojošās krāsas pieskaras zemei.

    Kā ierauzīt varavīksni?
Mēdz gadīties, ka vienā debesu pusē no mākoņiem līst lietus, bet pretējā debess pusē spīd saule.
Pagriezies ar muguru pret sauli!
Ūdens pilieni lauž gaismas starus, kas nāk no saules. Baltā saules gaisma met vēdekļveidīgus daudzkrāsainus starus, veidojot varavīksni.
Gaisma sadalās krāsās tad, ja tā iet cauri caurspīdīgiem materiāliem, kā stiklam un caurspīdīgam plastikātam. Turot pret gaismu stikla glāzi ar biezu pamatni, var redzēt varavīksnes krāsas.Varavīksnē redzamas 7 krāsas: sarkana, oranža, dzeltena, zaļa, gaiši zila, zila, violeta.
Šī gaismas īpašība nekad nemainās, tāpēc cilvēki paši izgatavo tādas lietas, kas rada viegli iegūstamu varavīksni. Varavīksnes ir tik skaistas, un ir grūti sagaidīt brīdi, kad to redzēsi dabā. Bet sev mazu varavīksnīti tu jebkurā laikā vari uztaisīt pats.

 


Eksperiments: 
 
Lidojošā varavīksne  Krāsu pārvērtība

 

Apmeklē arī Dullā Didža laboratoriju: