Sākums

Arī pēc PVĢ absolvēšanas ir iespēja tikties pie šaha galdiņa
2004-09-13 16:10:32
 Visiem PVĢ absolventiem, kuri studē Latvijas Universitātē, ir iespēja C daļas kursos izvēlēties šahu. Tiks rīkoti dažādi turnīri, kuros jebkurš LU students varēs piedalīties pēc savas meistarības pakāpes. Informācija pieejama pie Jāņa Zarāna: morf@one.lv

Jaunas iespējas
2004-09-06 16:36:41
 Ja kādam ģimnāzistam ir vēlme iegūt lielāku pieredzi šaha turnīros, tad ir iespēja piedalīties Līvānu novada čempionātā, kas sāksies jau oktobrī. Sacensības notiek reizi mēnesī (sestdienā vai svētdienā). Kopā apmēram 7 posmi. Apdomas laiks 15 min uz partiju. Sīkāku informāciju prasiet Jānim Zarānam: morf@one.lv

Tuvojas jaunā sezona.
2004-08-28 17:52:35
 Septembrī sāksies jaunais mācību gads un jaunā šaha sezona. Arī šoreiz čempionāts ir paredzēts janvāra beigās, bet jaunie dalībnieki var jau ūzsākt treniņus. Pašlaik tiek risināti jautājumi, kas saistīti ar turnīra organizatoru un arbitru noskaidrošanu.

Turnīra favorītu "duelis"!
2004-02-10 17:51:53
 Sestdien (07.02.) notika ilgi gaidītais fināls. Pirmajā partijā Jānis Zarāns spēlēja ar baltās krāsas figūrām, tomēr neizdevās iegūt iniciatīvu. Vidusspēlē Marikai Juško pat izdevās panākt materiālo pārsvaru, iegūstot pretinieka bandinieku. J. Zarānam vairāk nācās domāt par aizsardzību, nekā par uzbrukumu, jo liekais melnās krāsas bandinieks virzījās uz pārvēršanās lauciņu. Nekas cits neatlika, un J. Zarāns upurēja laidni pret bīstamo brīvbandinieku. M. Juško palielināja materiālo pārsvaru - lieks zirdziņš. Galotne bija baltajiem bezcerīga, tomēr J. Zarāns saskatīja pretspēles iespējas izmantojot divus centrālos brībandiniekus un aktīvo karaļa stāvokli. Kad abi pretinieki atradās laika trūkumā, notika izškirošais pavērsiens.J. Zarāns upurēja vēl vienu malējo bandinieku, cerībā, ka M. Juško pieņems upuri. Pēc upura pieņemšanas melnie vairāk nespēja sekmīgi aizsargāties, un balto brīvbandinieks, pārvēršoties dāmā, izšķira spēles rezultātu par labu J. Zarānam, kurš iegūst Preiļu Valsts ģimnāzijas šaha čempiona titulu.
Pēcnelielas pauzes notika arī otrā finālpartija. Šoreiz pagājušā gada vicečempionam, spēlējot ar melnās krāsas figūrām, izdevās iegūt nepieciešamo iniciatīvu jau pirmajos gājienos. Tomēr Marika spēja atvairīt pretinieka uzbrukumus līdz pat partijas galotnei. Aizsardzības gājieni radīja vājumus M. Juško pozīcijā. J. Zarānam izdevās ar karali ielauzties dāmas spārnā, kas izšķīra arī šīs partijas iznākumu (2:0)
Tikpat aizraujošas bija abas partijas par 3. - 4. vietu. Pirmajā spēlē Vladimirs Fomins pieļāva neuzmanības kļūdu, ko Mārtiņš Civkors uzreiz izmantoja. Otrā partija pēc vairākiem abu pušu uzbrukuma mēģinājumiem beidzās neizšķirti. Divu partiju rezultāts 1,5:0,5 nodrošināja M. Civkoram trešo vietu čempionātā!
Tuvākajā laikā notiks medaļu un pārējo balvu pasniegšana. Sekojiet informācijai!

Joprojām tikai uzvaras!
2004-02-06 16:31:29
 Notikušas abas pusfināla spēles. Saistoša cīņa notika starp abiem "open" turnīra favorītiem: Vladimiru Fominu un Mariku Juško. Marika pierādīja, ka uzvara pār Vladimiru pirmajā spēlē nebija nejaušība, uzvarot abās pusfināla partijās (2:0)
Arī šogad finālā iekļuva Jānis Zarāns, pārspējot Mārtiņu Civkoru (2:0)
Abi finālisti rīt noskaidros, kuram pienāksies 2004. gada šaha čempiona tituls. Pagaidām abi pretendenti nav zaudējuši līdz šim (šā gada čempionātā). Tomēr finālā nepaliks neizšķirts rezultāts, tātad arī kādam no finālistiem nāksies pārtraukt bezzaudējumu sēriju!

  5 ierakstus atpakaļ