Ģimnāziāde '99

1999.gada 7. - 8. maijā Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Valsts ģimnāziju spartakiāde, kurā piedalījās 8 komandas.
Šeit ir kopējie ģimnāziādes rezultāti un atsevišķu sporta veidu rezultāti:
Basketbols
Volejbols
Vieglatlētika
Vieglatlētikas protokoli:
Jaunieši
Jaunietes

Šī gada 7. un 8.maijā Preiļos notika pirmā valsts ģimnāziju spartakiāde, kurā piedalījās visas 8 valsts ģimnāzijas -Alūksnes E.Glika, Āgenskalna, Cēsu Draudzīgā Aicinājuma, Jēkabpils, Preiļu, Rīgas 1., Siguldas un Viļakas Valsts ģimnāzijas. Šajās dienās sportiskais gars pārliecinoši valdīja Preiļos.
7.maija rītā notika spartakiādes dalībnieku un līdzjutēju pulcēšanās Preiļu sporta kluba "Cerība" stadionā. Tur visus apsveica PVĢ direktors Jānis Eglītis, novēlēdams veiksmi ne tikai savējiem sportistiem. "Lai arī ir tāds teiciens, ka pirmos kaķēnus jāslīcina, mēs, ceru, savus neslīcināsim," teica direktors, jo tiešām tā bija pirmā ģimnāziju spartakiāde. Dalībniekus sveica arī skolu valdes priekšsēdētājs A.Zagorskis, SK "Cerība" direktors J.Babris, daiļlasītāji no PVĢ un deju kolektīvs "Gaida". J.Eglītis izteica domu, ka šīs spartakiādes uzvarētāju ģimnāzijai būs tiesības nākošgad šādu spartakiādi rīkot jau savās "mājās". Kura tā būs? Dažu ģimnāziju direktori domās to jau rīkoja katrs savā ģimnāzijā. Bet uzvarētēju komanda būs viena. Kura?
Vieglatlētikā spēcīgākie izrādījās PVĢ sportisti, kas nepiekāpās ciemiņiem. Varbūt viņiem palīdzēja līdzjutēju skaļais atbalsts, varbūt labāks bija ceļavējš, bet varbūt viņi tiešām bija stiprākie?
2.vietu ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda. "Gan jau mēs vēl atspēlēsimies," viņi varbūt domāja, un tā arī bija.
Paralēli notika volejbola un vēlāk arī basketbola sacensības, taču tajās lielākās kaislības virmoja 8.maijā -finālspēlēs.
Vēlu, 7.maija vakarā, balvas, PVĢ direktora J.Eglīša rokasspiedienu un lielus aplausus saņēma labākie vieglatlēti. Ciemiņi bija jau iejutušies un vēl vairāk - kopā visi skandēja PVĢ himnu. Sekoja diskotēka. Domāju, ka komentāri būtu lieki.
Klāt 8.maijs -finālspēles.
Stiprākie volejbolist šogad ir Jēkabpils (1.vieta) un Cēsu (2.vieta) ģimnāzijās. Meiteņu vidū kā mūra siena, ko sagāzt neizdevās nevienai komandai, stāvēja Preiļu volejbolistes - labākās šogad. 2.vietu ieņēma sportistes no Cēsīm, izcīnot ne vienu vien smagu cīņu.
Basketbolā Rīgas 1.ģimnāzijas puiši ieņēma 1.vietu, otrajā atstājot PVĢ sportistus. Preiļu meitenes nepievīla savus līdzjutējus un atkal izcīnīja 1.vietu, 2.vietu ieņēma Cēsu basketbolistes.
Viss vēl nav galā. Kura no ģimnāzijām tad rīkos spartakiādi? Nezinu, vai J.Eglītis šo domu teica ar tālejošāku mērķi vai varbūt nojauzdams ko labu. Izskatās, ka pēc gada sportisti atkal tiksies Preiļos, jo pirmās ģimnaziādes kausu nopelnīja PVĢ komanda. Otrajā vietā palika Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, bet 3.vietā - Cēsu Draudzīgā aicinājuma ģimnāzija.
Pirmā ģimnāzijas spartakiāde - sākums jaunai draudzībai, kopīgai sacensībai, jauniem mērķiem un jaunām uzvarām. Vai tika sagrautas sapņu pilis? Nē, jo taču tika uzceltas jaunas - mūra, kuras nojaukt varēs nākamajā gadā.

Lai uzvar stiprākais!