Popularizēt sportiskus sakarus starp Latvijas Valsts ģimnāzijām. Noskaidrot labākās Valsts ģimnāzijas.

Sacensības notiks Preiļu sporta bāzēs 2003. gada 2. un 3. maijā.

3. Organizatori

Sacensības organizē un vada Preiļu Valsts ģimnāzija.

4. Sporta veidi un dalībnieki

Sacensībās piedalās Latvijas Valsts ģimnāziju jaunieši un jaunietes. Par dalībnieku veselības stāvokli atbild komandas pieteicējs.

Basketbols (jaunieši un jaunietes atsevišķas komandas) - komandā 7 cilvēki, spēles tīrais laiks 2 x 10 minūtes. Spēlēs par 5. - 8. vietu 2 x 8 minūtes. Neizšķirta gadījumā 3 minūšu pagarinājums.

Volejbols (jaunieši un jaunietes atsevišķas komandas) - komandā 7 cilvēki. Spēlē līdz diviem uzvarētiem setiem. Priekšsacīkstēs un spēlēs par 5. - 8. vietu pirmie divi seti līdz brīdim, kad komanda pirmā sasniedz 20 punktu, pusfinālos un finālos pirmie divi seti līdz brīdim, kad komanda pirmā sasniedz 25 punktus. Ja pēc diviem setiem ir neizšķirts rezultāts, tiek spēlēts trešais sets, kurā uzvar komanda, kura pirmā iegūst 15 punktus.

Vieglatlētika - 100m, 400m, 3000m jauniešiem, 1500m jaunietēm, lode, augstlēkšana, tāllēkšana, 4 x 100m jauktā stafete (2 + 2). Katrā disciplīnā var pieteikt divus dalībniekus. Vienam dalībniekam atļauts startēt divās disciplīnās un stafetes skrējienā. Labākās vietas ieguvēja rezultāts tiek ņemts vērā komandu ieskaitē. Komandai atļauts pieteikt atsevišķās vieglatlētikas disciplīnās individuāli startējošu dalībnieku. Tas neietekmē komandu cīņu, bet tie var izcīnīt godalgotās vietas.

Par uzvaru katrā disciplīnā dalībnieks saņem 16 punktus, par 2.vietu - 14 punktus, par 3.vietu - 12 punktus, …., par 14.vietu 1 punktu. Stafetes punkti tiek rēķināti ar koeficientu 2.

Uzvar komanda, kurai ir lielāka punktu summa (zēnu un meiteņu punkti tiek summēti). Vienāda punktu skaita gadījumā uzvar komanda, kurai vairāk augstāku individuālo vietu.

5. Sacensību kopvērtējums

Sporta spēļu turnīros vispirms notiek sacensības apakšgrupās, kur dalībnieki tiekas katrs ar katru, pirmo divu vietu ieguvēji izspēlē pusfinālu, tad fināli un spēle par trešo vietu. Apakšgrupu trešo vietu ieguvēji spēlē par 5. vietu, bet ceturto vietu ieguvēji - par 7, vietu.

Apakšgrupās komandas tiek sadalītas ņemot vērā iepriekšējās ģimnaziādes rezultātus.

Priekšsacīkstēs vienādu punktu skaita gadījumā uzvarētāju nosaka savstarpējās spēles rezultāts, tad punktu (setu) skaits savstarpējās spēlēs, tad kopējā setu (punktu) starpība.

Ģimnaziādes sacensību kopvērtējumā tiek vērtēti komandu rezultāti vieglatlētikā un trīs labāko vietu punkti sporta spēļu sacensībās.

Par 1. vietu katrā sporta veidā komanda saņem 8 punktus, par 2. vietu - 7 utt.

Uzvar komanda, kurai vairāk punktu. Vienāda punktu skaita gadījumā uzvar komanda, kurai vairāk augstāko individuālo vietu. Vienādu individuālo vietu skaita gadījumā uzvar komanda, kurai augstāka vieta vieglatlētikā.

6. Apbalvošana

Komandu cīņā godalgoto vietu ieguvēji tiek apbalvoti ar kausiem. Uzvarētāji vieglatlētikas sacensībās un sporta spēlēs tiek apbalvoti ar diplomiem un piemiņas balvām, otro un trešo vietu ieguvēji - ar diplomiem.

7. Finansu nosacījumi

Ar apbalvošanu saistītie izdevumi tiek segti no komandu dalības maksām (50 Ls katrai skolai).

Ēdināšana tiek nodrošināta PVĢ kafejnīcā. Naudu par ēdināšanu un dalības maksu var pārskaitīt uz PVĢ (reģ. Nr. 90000272156, LUB Preiļu filiāle, kods 310101900, konts nr. 26000130032) vai samaksāt skaidrā naudā mandātu komisijā, saņemot pretī finansu dokumentu. Dalībniekiem tiks piedāvāta kompleksa ēdināšana, orientējošā cena 0,80 Ls par ēdienreizi (ēdienreizes: 02.05. - pusdienas un vakariņas, 03.05. - brokastis un pusdienas; kopā vienam cilvēkam 3,20 Ls).

8. Dalībnieku izvietošana

Komandu dalībnieki tiks izmitināti PVĢ klašu telpās (guļampiederumi jāņem līdzi). Ja komandas vēlas īrēt dienesta kopmītnes vai viesnīcas telpas (par samaksu), par to iepriekš jāpaziņo (tel. 53 21663, Zenta Didriksone).

9. Programma

10. Pieteikumi

Iepriekšējie pieteikumi jānosūta uz PVĢ pa pastu (Kooperatīva iela 6, LV5301 Preiļi), pa elektronisko pastu uz adresi pvg@pvg.edu.lv, pa faksu (53 21745) vai jāpiesaka pa tālruni 53 21663 līdz 11. aprīlim, norādot sporta veidus.

Vieglatlētikas sacensību pieteikumi iesūtāmi elektroniski (veidlapas paraugs tiks nosūtīts) līdz 1. maija pl.16.00.

Galīgais pieteikums jāiesniedz mandātu komisijā 2. maijā. Mandātu komisija 2. maijā no 900 līdz 1030 PVĢ telpās.