PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Dagnes Ivanovas projets - mēs Norvēģijā

Mūsu viesošanās Norvēģijā ilga vienu nedēļu no 18.09.98.-25.09.98.

18. septembris, piektdiena

Šī mums bija ilgi gaidītā diena, kad devāmies uz Rīgu, lai no turienes dotos uz Norvēģiju. Pavadījuši Rīgas lidostā kādu stundu gaidot, mēs beidzot cēlāmies gaisā, lai dotos uz Kopenhāgenu. Uz Dāniju mēs lidojām vienu stundu un ceturksni, pārvarot pirmo uztraukumu. Tur atkal pavadījuši kādu stundu, mēs sēdāmies lidmašīnā, lai dotos uz fjordu zemi - Norvēģiju.

Atrodoties lidmašīnā virs Norvēģijas ūdeņiem, mēs apbrīnojām šo noslēpumaino un pasakaino troļļu zemi. Bergenas lidostā mums nācās gaidīt vēl stundu, jo dažas somas bija "aizkavējušās". Lai paspētu uz prāmi, mēs devāmies ceļā ar nodomu somas saņemt rīt. Pilsētā Husnes mūs visus jau gaidīja. Pirmais vakars mums pagāja, iepazīstoties ar draugu ģimenēm.

Mēs Norvēģijā

Mūsu pirmā diena Norvēģijā – ceļā uz Husnes pilsētu.

19. septembris,sestdiena

Pasakas? Iedomas par dzirdēto, lasīto? Nē! Viss ir īsta patiesība. Fjordi, kalni, ezeri, meži - tas viss ir Norvēģijas bagātība. Nākamajā dienā mēs tikāmies pie Kvinnheradas vidusskolas. Iepazināmies ar direktoru, uzzinājām par skolu un tās vēsturi.

Mēs Norvēģijā

Šis ceļš ved uz Kvinnheradas vidusskolu, savukārt aiz mums paveras skats uz Norvēģijas plašajiem kalniem.

20. septembris, svētdiena

Šajā dienā redzētais vēlreiz apliecina, ka esam atbraukuši uz apbrīnojamu, debešķīgu Ziemeļvalsti. Svētdienā mēs braucām uz Sundāli, lai jūsmotu par gleišu - šļūdoni. Apskatot pa ceļam ūdenskritumu, mēs vēl 2h pavadījām, lai nokļūtu tuvāk gleišai. Neaizmirstamais skats ir palicis atmiņā ar dabas savdabīgajām krāsām. Pēc tam mūs cienāja ar norvēģu tradicionālo ēdienu - god jul. Vēl pasaulskaistie skati mums pavērās pie baroneses pils - Baroniet Rosendal, kur to visu vēl rotāja skaistais rožu dārzs.

Mēs Norvēģijā

Aiz mums paveras skats uz apjūsmoto gleišu - šļūdoni. Turklāt šī ir vienīgā bilde, kurā esam visi kopā.

21. septembris

Nu bija pienākusi pirmdiena. Laiks bija mazliet apmācies, lai gan visa nedēļa kopumā bija ļoti saulaina. Satikāmies no rīta, lai ietu ekskursijā uz alumīnija fabriku "Soral". Mums bija iespēja redzēt, kā tiek ražots alumīnijs, pastāstīja arī par tā eksportu. Par piemiņu tika uzdāvināti suvenīri ar firmas emblēmām.

Mēs Norvēģijā

Šeit mēs esam uzģērbuši visu nepieciešamo, kas vajadzīgs ekskursantiem fabrikā “Soral”.

22. septembris, otrdiena

 Beidzot bija pienākusi īstā skolas diena. Pirmās stundas mēs pavadījām sporta nodarbībās, lai gan tikai Ansis piedalījās. Parasti sporta stundās viņi spēlē futbolu, kāpj kalnos, nodarbojas ar orientēšanos. Stundās ir ļoti brīva atmosfēra. Tad mēs devāmies uz angļu un norvēģu valodas stundām, kur katrā no tām stāstījām par sevi un Latviju.

Vakarā mēs apmeklējām "Strange garden", kur bija izvietotas dažādas koka figūras.

Mēs Norvēģijā

Šajā koka figūru dārzā bija arī grāmata, kurā mēs visi parakstījāmies, ka esam bijuši šeit.

23. septembris, trešdiena

Diemžēl bija pienākusi pēdējā - atvadu diena Husnes pilsētā. To pavadījām arī skolā. Arī šodien apmeklējām stundas un turklāt vēl nosūtījām sveicienus savējiem. Vakarā mēs posāmies uz atvadu svinībām. Mēs vēlreiz pārliecinājāmies, ka mums tiešām ir īsti un sirsnīgi draugi. Vakara gaitā mēs viņiem iemācījām latviešu tautas deju un arī paši nodejojām kādu norvēģu danci. Mēs pateicāmies par visu.

Mēs Norvēģijā

Šī ir viena no daudzajām salām, kuru, kā visas, ieskauj jūra un fjordi, bet no apkārtējās pasaules nošķir kalni.

24. septembris, ceturtdiena

Cēlāmies agri no rīta un devāmies uz ostu. Tad 1h un 30min. mēs braucām ar prāmi un 40min. ar autobusu līdz Bergenai. Bijām muzejā, kur ir visvecākā koka ēka, tradicionālajā zivju tirdziņā, kur var iegādāties dažādus suvenīrus. / Attēlā pa kreisi, lejā /.

Bergena atrodas Hordalanda apgabala pašā sirdī. Tajā dzīvo 224 tk. iedzīvotāju, kuri lepojas ar savu skaisto un daudzpusējo pilsētu. Pilsētai ir sava universitāte, komercskola, kā arī daudzas citas koledžas tālākai izglītībai. Bet kultūras ziņā šī Norvēģijas pērle var lepoties ar neskaitāmiem mūzikas un teātra pasākumiem. Lielākā ēka mūzikas pasākumiem ir " Grīga halle", kura ir nosaukta slavenā Norvēģijas komponista Edvarda Grīga vārdā.

Mēs NorvēģijāIevads   Projekta apskats   Norvēģi Latvijā   RILANO   Rezultāti un secinājumi

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Gundars, Kurts, Knuts
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster