PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Andreja Upīša iela

Andreja Upīša iela

Andrejs Upīts ir viens no izcilākajiem latviešu rakstniekiem, monumentālā romāna "Zaļā zeme" autors. A.Upīts bija Latvijas PSR Tautas rakstnieks, Sociālistiskā Darba varonis. Bet kā radās iela Preiļos?
1969. gadā Preiļos sāka celt Preiļu siera rūpnīcu. Tā sāka strādāt 1972.gadā (paplašināta un rekonstruēta 1981.gadā). Šīs rūpnīcas pirmais direktors bija I.Zukulis. Šis cilvēks nolēma apkārt rūpnīcai uzbūvēt mājas, lai te dzīvotu rūpnīcas strādnieki, vēlāk arī trikotāžas fabrikas strādnieki. Viņš sāka celt mājas uz bijušā Ļeņina vārdā nosauktā kolhoza zemes. Pirmās mājas bija vienkāršas vienstāvu mājas. Kopumā divu gadu laikā tika uzbūvētas 7 ķieģeļu vienstāvu mājas. Pēc tam tika uzceltas divas divstāvu mājas un radās projekts par trīsstāvu māju celšanu. Pirmo trīsstāvu māju uzcēla 1979.gadā, bet visjaunākā trīsstāvu māju tika uzcelta pavisam nesen - 1993.gadā. Andreja Upīša ielā nav lielu māju, vienīgā tāda ir Upīša ielā Nr.3 - piecstāvu māja, kuru uzcēla 1978.gadā. Šinī ielā ir arī dažas nepabeigtas mājas, kuras sāka celt pirms 90. gadiem, bet pēc tam, kad Latvija ieguva neatkarību, nebija līdzekļu par ko tās mājas pabeigt. Kopumā ir divas nepabeigtas mājas. Visas šīs mājas tika uzceltas ļoti īsā laika periodā. Bet tad, kad te vēl pat nesāka celt rūpnīcu, te jau dzīvoja viena ģimene. Šī ģimene dzīvo šeit no 60. gadiem. Viņi dzīvo vienstāvu mājā. Kad te vēl bija kolhozs, šī ģimene strādāja kolhozā, sēja rudzus un vāca ražu. Sieviete, kura dzīvo šajā mājā, ļoti daudz pastāstīja mums par ielu.
Andreja Upīša ielas galā atrodas attīrīšanas iekārtas un garāžas. Andreja Upīša iela ir maza un jauna, jo vārdu tai iedeva tikai ap 1980. gadu. Teorētiski iela ir Upīša, bet tautā tā ir iegājusi ar nosaukumu "Zukuļmuiža", jo cilvēki, kas strādāja rūpnīcā, atceras šīs ielas "tēvu" - I. Zukuli. Tieši viņam ir jāpateicas par to, ka Preiļos ir tāda iela.

Andreja Paulāna iela    Raiņa bulvāris, agrāk Liepu iela    Nikodems Rancāns

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Gundars, Kurts, Knuts
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster