PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Preiļu kapela

Preiļu kapela

   Preiļu muižas parkā ir apaļa mūra kapela. To uzbūvēja senais Preiļu kungs grāfs Borhs 1817. g., kuram apkārtnē piederēja vēl kādas desmit muižas. 1817. g. 20. septembrī vietējais dekāns Skibņevskis to iesvētīja. Kapela ir 12 aršinu gara, 1aršinu plata, 10 aršinu augsta. Pie galvenās ieejas 7 akmens kāpnes. Kapelai ir 4 kolonnas, bet virs kolonnām bija dieva gādības atveidojums krāsās (trijstūris ar Dieva aci vidū). Jumts bija klāts ar skārdu. Uz jumta koka lode ar dzelzs krustu. Durvis koka, tumši krāsotas. Kortelpas skaisti veidotas galerijā. 4 logi, ķieģeļu grīda un koka griesti. Baznīcas zvans pakārts augstā liepā. Kapela nebija iežogota. Uz altāra bija sešas fajansa vāzes (izgatavotas Parīzē) ar mākslīgiem ziediem.
   Zem kapelas bija iekārtotas kapenes grāfa ģimenes locekļu apbedīšanai. Šajās kapenēs stikla zārkos guldīti Borhu dzimtas aizgājēji, viņi apglabāti ļoti grezni. Zem šīm kapenēm, pēc nostāstiem, ejot pazemes ejas, bet kapelas priekšā apbedīta kāda muižas kalpotāja.
   Vēlāk komunisti apgānīja Preiļu kapelu. No tās izsvieda kapelas iekārtu un te ierīkoja klubu "Bļiže k svetu!" ("Tuvāk gaismai!"), kāds uzraksts tika uzkrāsots arī uz kapelas fasādes. Tika atlauztas un izpostītas arī Borhu kapenes kapelas pagrabstāvā. Kapelā notika propagandiskie pasākumi un arī balles ar iedzeršanu.Vēsture Objekti Karte Teikas

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Rodrigo, Rauls
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster