PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Valentīndiena 2002

Valentīndiena 2002

Pavasarīgais laiks rosināja pavisam pavasarīgas noskaņas. Gaumīgi, varētu teikt mākslinieciski romantiski sērīgi filozofiskā stilā noformētā zāle (autore Ingrīda un Liene (1H)), stilīgās sarīkojuma vadītājas Inese, Inga, Kristīne un Solvita (visas 3H), veiksmīgi izvēlēti citi komandas dalībnieki. Līdzīgi kā Ziemassvētku sarīkojumā arī šis bija projekta darbs, kurš paliks atmiņā un kliedēs mītus par to, ka ģimnāzijā tikai un vienīgi mācās.

Bija siržu ēšanas konkurss, jāatzīst, nemaz tik viegli negāja. Uzvarēja un droši vien kādu laiku pret kūku ēšanu imunitāti iemantoja Jānis no "A" kursu komandas. Autors bija vērojis līdzīgu pasākumu pirms padsmit gadiem, jāatzīst toreiz jaunieši bija ēdelīgāki. Bet, var jau būt, ka tas ir stila jautājums. Elegance un manieres bieži vien ir vērtīgākas par uzvaru. Turklāt runā, ka sievietes mīl uzvarētājus, taču bieži krāpj tos ar uzvarētajiem.

Bija teatrāli lirisku pasaku teikšana un izrādīšana. Patīkami, ka autori neaprobežojās tikai ar klasiskām vērtībām (cik tad var jūsmot par tiem laikiem, kad koki bija zaļāki un debesis zilākas, un ... utt.), dominēja modernās folkloras elementi. Atliek tikai nožēlot, ka ģimnāzijā nav dramatiskā pulciņam, šī debesu daļa joprojām pieder vējiem un saules stariem.

Piemineklis mīlestībai. Jāatzīst, vairumā gadījumu stiprā dzimuma pārstāvji izvēlējās pozas, kā to lai pieklājīgāk paskaidro, tādas, nu, visai pazemīgas (lai neteiktu pazemojošas). No vienas puses patīkami, ka uz sievieti skatās kā uz augstāku būtni, taču no kurienes jau šajā vecumā tādi bezcerīgi un masveidīgi stereotipi. Varbūt tas bija vēl viens uzskatāms apliecinājums sieviešu valdonībai. Taču žūrija, kurā bija tikai daiļā dzimuma pārstāves, nebija sufražistiski noskaņota un par labākajiem atzina romantiskā un hedoniskā stilā veidotos pieminekļus, kliedējot mītu par pataloģiskajām sieviešu alkām pēc līdztiesības un pārākuma.
Protams, neiztika bez dziesmām. Šogad mums jauni līderi Elza (1H), kuras balss rindu autoram un eklektiķim mūzikas jomā nedaudz atgādina topdīvas Marijas Naumovas balsi (šajā vecumā Marija, iespējams, dziedāja tikai mājās skaņu plašu pavadījumā), un Egīls. Izskatījās, ka viņi jau sen dzied kopā, vismaz domās. Katrā ziņā šīs uzstāšanās rada milzum daudz pozitīvu emociju. Lai nebūtu tikai eksaltēti patētiska jūsma, pieminēšu, ka tomēr pietrūka kāda romantiska mūzikas instrumenta, necerot uz arfu, kāds saksafona solo būtu derējis.

Kas ir laimīgs cilvēks? Atbildi uz šo, šķietami retorisko jautājumu sniedza komplimentu teikšanas konkurss. Tas ir ģimnāzists, kurš pateicis komplimentu. Šī spurainā doma ienāca prātā skatoties ne tikai uz Arti (2.A).
Superīgs bija fitnesa konkurss, jo superīgi bija tā vadītāji Elīna un Guntis. Teorētiskā ķermeņa attīstības perspektīva tika iezīmēta ļoti precīzi. Tāds neliels sīkums kā realizācija vien palicis.

Mūzikas konkurss lika šo rindu autoram pabrīnīties par šīs mūzas atpazīstamību un mūsdienu jaunatnes kompetenci. Melodiju minēšanā viszinošākā bija "B" kursu komanda, kuri sīvā cīņā pārspēja "A" komandu, kuru vadīja ģimnāzijas dīdžejs Jānis. Tā, lūk, Jāni, šoreiz! Diskotēkās vajag paskatīties un paklausīties, ko liec spēlēt!

Viktorīnā pārsteidzošs atklājums šo rindu autoram bija tas, ka Valentīna dienu iedibinājis pāvests. "Dance group" palika vienīgais dejas elements šajā pasākumā. Prasījās vismaz tango konkurss, bet kaut kas jāatstāj arī nākamajam gadam.
Sekstets neatkarīgi no repertuāra un notikuma ir nemirstīga ģimnāzijas vērtība. Zāle dzīvoja līdzi, varbūt pienāks reiz tie laiki, kad arī dziedās līdzi.

Komandu cīņā uzvarēja humanitārie kursi, bet balvas tika visiem. Mīļš paldies A/S "Preiļu Siers" direktorei Elitai Šņepstei, veikaliem "Afrodītes dārzs" un "Salanga", kinoteātrim "Ezerzeme" par sponsorētajām balvām. Izskatās, ģimnāzistiem sponsoru meklēšana un piesaistīšana padodas labāk nekā direktoram. Jaunie nāk virsū, Eglīti!? Ko??
Visnotaļ patīkamo gaisotni kuplināja un Latvijas hokeja izlases neveiksmes vīraku kliedēja disenīte.

Gaidot nākamo pasākumu,
J. Bergmanis, smalko aprindu hronists


  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Vanda, Veneranda, Venija
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster