PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Kristīne Miniņa
Intervija


Kristīne Miņina - dzīvespriecīga un jauka ģimnāziste, kura aktīvi piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs, dzied un ....

Intervēja Svetlana Harčenko (2.D) 2000.gada marts


Kurā kursā tu mācies?
3.D.
Dzimšanas datums?
23.10.81.
Hobijs?
Mūzika, dzejoļu rakstīšana.
Horoskops
Svari.
Iecienītākā lasāmviela...
Grāmatas par cilvēka psiholoģiju, ārstniecības augiem, dažādām ārstēšanas metodēm. Aizraujos ar grāmatu par Tibetas lamu dzīvi, par cilvēku kā dabas un kosmosa vienības lasīšanu.
Ko Tu labprāt klausies?
Es labprāt klausos putnu dziedāšanu, lapu šalkoņu un sienāžu čīgāšanu, bet vēl man patīk klausīties, kā dzied mana mamma. Cilvēks ir atklāta sistēma, tādēļ klausos gandrīz visu tipu mūziku, kas man ir apkārt. Cenšos katrā saklausīt kaut ko brīnišķīgu.
Tu esi...
Manuprāt es esmu ļoti jūtīga (intuīcija mani ir glābusi ne vienu vien reizi)! Man patīk harmonija visā, patīk radīt skaistumu un radoši izteikties. Daudzi saka, ka man esot lielas diplomāta spējas un vēl - es esmu optimiste!
Kāds ir Tavs moto?
Dzīve ir skaista! Spēj saskatīt daiļumu visā: katrā puteklī, katrā zāles stiebriņā, un tu redzēsi, kā pasaule paver lūpas un tev pasmaida. Tieši tev!
Tava ģimene...
Mana ģimene man asociējas ar mīlestību, siltumu, sapratni un atbalstu. Es zinu, cik lielu lomu ģimene spēlē personības augšanā un veidošanā, un es esmu laimīga, ka man tā ir, un, ka man tā ir tāda.
Kāds ir Tavs lielākais sasniegums?
Manā dzīvē ir divu vērtību skalas: materiālā un garīgā. Lielāku nozīmi es pievēršu garīgajai, un priecājos, ka mani labākie sasniegumi ir tieši tur. Ja cilvēkam viss ir kārtībā ar viņa iekšējo pasauli, lieli sasniegumi un veiksme pavada to arī apkārtējā pasaulē.
Vai Tu jau iepriekš esi piedalījusies olimpiādēs?
Jā.
No kuras klases Tu piedalies olimpiādēs?
Vārds "olimpiāde" tā īsti sāka dominēt kopš 8.klases, bet jau no pirmās klases piedalījos dažādos konkursos, kas nebūt neatšķīrās no olimpiādēm.
Vai Tev vienmēr ir veicies mācībās?
Ja tā visumā ņemot, varu teikt - jā. Lielu paldies jāsaka mātei - dabai, ka man tāda "viegla galva". Bet citādi, kā mans vectēvs teica: "kas tas par skolēnu, ja tam nav bijis neviena divnieka?"
Cik bieži Tu atpūties?
Īpašs grafiks nav sastādīts, bet, kuram tad nepatīk atpūsties? Par izklaidi es uzskatu arī makaronu vārīšanu draugu pulkā vai gatavošanos kādai ieskaitei. Kā saka: "Viena galva labi, divas - labāk!" Par svētkiem var padarīt jebkuru nenozīmīgu brīdi. Galvenais ir radoša iztēle.
Cik ilgi Tu mācies?
Dažreiz pietiek ar stundām divām - trijām. Citreiz, kad sakrājies tā vairāk caur "datoriņu" neizlaistas informācijas, mācos ilgi, it īpaši, kad jāsūta kontroldarbi kursiem.
Vai ir grūti labi mācīties?
Nenoliedzami, ka gribasspēku un koncentrēšanos tas prasa. Dažreiz "labi mācos" arī nemācījusies. Tad palīdz loģika un zemapziņā apslēptā informācija. Par šo faktu pati nebeidzu brīnīties.
Kādi ir tavi sapņi tagad?
Mans pašreizējais sapnis - atrast savu "īsto vietu" dzīvē, atrast veidu, kā maksimāli izpildīt savu misiju, nenodarot ļaunu kādam un nesot gaismu cilvēku sirdīs.
Ko Tu vēlētos sasniegt dzīvē?
Dzīvē es vēlētos sasniegt to kalna galotni, kuru sasniedzot, neizsīktu sapņi un vēlēšanās vēl kaut ko sasniegt.
Kāda ir Tavas bērnības sapņu profesija?
...Reiz dzīvoju es un gribēju būt lidotāja. Tad man vajadzēja pieskatīt savu mazo māsīcu, un es vēlējos kļūt par audzinātāju. Bērnudārzā man iedeva rotaļu šļirci un termometru: "Būšu ārste", es domāju. Lidotāja, audzinātāja, ārste - šis sapnis kopš bērnības lido man līdzi.
Ko Tev patika darīt bērnībā?
Dziedāt un ierīkot mājiņas kukurūzas laukā, kokos, siena šķūnī. Visfeināk bija zem lielā viesistabas galda, kad vectēvs nāca ciemos ar ciemakukuli.
Vai ir jau piepildījies kaut viens no tavas bērnības sapņiem?
Jā. Esmu garāka par savu mammu!
Kāpēc Tu paņēmi bioloģiju par profilu?
Vienkārši. Man patika bioloģija jau no pamatskolas. Interesanti bija uzzināt, kas sunītim iekšā, kāpēc daži augi ēd kukaiņus un tā tālāk. Man patika pētīt. Kāpēc lai es to neturpinātu darīt arī ģimnāzijā?
Kā Tu izskaidrotu savus panākumus?
Tieši mācībās? Zināšanas, loģika, intuīcija + veiksme.
Vai Tu esi apmierināta ar savu izvēli mācīties PVĢ?
Jā, šeit ir augsts līmenis.
Vai lepojies ar to, ka mācies PVĢ?
Ļoti. Piemēram, Rīgā ķīmijas un bioloģijas kursos, iepazīstoties ar meiteni no Liepājas, tā teica: "O! Preiļu Valsts ģimnāzija? Esmu par tādu dzirdējusi!" Vai piemēram, kursantu sekmju sarakstā esmu viena no labākajām, un varu ar lepnumu teikt:" Es mācos Preiļu Valsts ģimnāzijā!"
Ko Tu novēli citiem?
Citiem es novēlu nekad nepadoties, un, ja kādu brīdi neveicas, zināt, ka, lai cik gara būtu nakts, tai noteikti sekos saulaina diena!

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Vanda, Veneranda, Venija
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster