PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Jana Nesteroviča
Intervija

Jana Nesteroviča - viena no ģimnāzijas māksliniecēm (ir guvusi vietas valsts konkursos)  un vienkārši jauka meitene!


-Kurā kursā tu mācies?
- Es mācos 2.D. kursā.
- Ko tu varētu pateikt par saviem kursa biedriem?
- Nezinu, vai daudz varu pateikt par saviem kursa biedriem. Dažreiz man liekas, ka ar dažiem es pilnīgi neesmu pazīstama, bet kopumā 2.D. kurss ir draudzīgs.
- Tu esi...
- Visgrūtāk ir novērtēt sevi. Mans viedoklis nebūs objektīvs, tāpēc labāk neteikšu neko.
- Kas tu esi pēc horoskopa?
- Pēc horoskopa es esmu Ūdensvīrs. Tas pieder pie gaisa stihijas, droši vien tāpēc man patīk spēcīgs vējš, bet dažreiz liekas, ka man trūkst gaisa...
- Ko tu labprāt klausies?
- Klausīties var daudz ko, bet labprāt ne visu, tāpat ne visu var dzirdēt. Man patīk dabas skaņas. Zvaigznes tik skaisti dzied.
- Ko tu labprāt lasi?
- Ne viss izlasītais ir vērtīgs. Var kaut ko izlasīt un uzreiz aizmirst. Labas grāmatas ir tās, kas paliek atmiņā. Pēdējā grāmata, ko esmu izlasījusi ir "Lepnums un aizspriedumi". Vēl augsti novērtēt es varētu L.Rampas, Tibetas mūka, grāmatas, jo pēc tām es uz dzīvi sāku skatīties citādi.
- Vai tu jau ilgi nodarbojies ar mākslu?
- Es neuzskatu sevi par Mākslinieci. Iespējams esmu zīmētāja, nedaudz māksliniece, bet zīmējums vēl nav Māksla. Man nav nevienas gleznas, vai tad man ir tiesības nosaukt sevi ar tik skaļu vārdu.
- Kas ir tava darba iedvesma?
- Dažreiz sapņos redzu gleznas. Ja mani nepārņem slinkums, varu kaut ko uzzīmēt. Taču īsts iedvesmojums atnāk naktī, kad es neguļu, kad, pastaigājoties ar suni, varu novērot zvaigznes. Mani iedvesmo tumsa, klusums un vientulība.
- Kā tu saprati, ka tev izdodas māksla?
- Kad redzu, ka uz papīra atstāju visas savas jūtas, emocijas, uzskatus, tad saprotu, ka zīmējumu var parādīt citiem, taču tas ir bezgala grūti - atdot sevi pilnīgi kādai gleznai, tāpēc es joprojām uzskatu, ka māksla man neizdodas.
- Kādu slavenību tu vēlētos satikt?
- Gribētu satikt garus no citas pasaules - Dalī un Vinsentu van Gogu. Ar dzīvām "slavenībām" es nevēlētos runāt, jo uzskatu, ka visi ir vienlīdzīgi. Slavenības arī ir cilvēki, tāpēc nedrīkst uzskatīt viņus par ideāliem.
- Kāds būtu tavs pirmais jautājums šiem gariem?
- Dalī es gribētu pajautāt, kāpēc viņš bija tik iedomīgs pret citiem, bet van Gogam, kāpēc viņš izdarīja pašnāvību, un, vai viņš varētu sevi vēlreiz ziedot Mākslai.
- Kā tu pavadi savu brīvo laiku?
- Visu brīvo laiku pavadu sapņos. Dažreiz pat nespēju saprast, kur realitāte, bet, kur ilūzijas.
- Ko tu novēli citiem?
- Citiem es gribētu novēlēt neaizrauties ar mantiskajām vajadzībām, bet lielāku uzmanību pievērst savam garam.
- Par ko tu vēlies kļūt?
- Es vēlētos kļūt par cilvēku, kas dzīvo saskaņā ar savu sirdsapziņu, dabu, dzīvniekiem. Kas nav atkarīgs no citiem, kas spēj domāt un saprast, kas atšķiras no citiem. Es vēlētos sasniegt visaugstāko, lai pēc tam vienkārši nokāpt lejā - atļaut citiem aizņemt šo vietu, un aiziet dzīvot kaut kur pie jūras, kur ir daudz, daudz ziedu un brīvības, un vējš, un naktī miljons zvaigžņu...
- Kāds ir tavas dzīves ideāls?
- Cenšos neveidot ideālus starp cilvēkiem, bet tomēr man ir uzskati par dzīvi tādu, kādu es to vēlētos redzēt. Tur nav mantas, naudas, varbūt, ka cilvēkiem nav fiziskā ķermeņa, tikai dvēseles, un visi spēj sarunāties telepātiski, bet pēc tam man liekas, ka tas ir pārāk ideāli, jo tomēr ir jābūt kaut kādam ļaunumam, lai ar to cīnītos.
- Tavs e-pasts?
- Man nav e-pasta un ceru, ka nebūs. Esmu neiecietīga pret datoriem. Man nepatīk tehnika. Datori var iznīcināt cilvēkus, pasauli, mākslu. Tie jau iesāka savu ļauno darbu. Daudzi jau ir atkarīgi no datoriem. Cilvēki neprot lasīt grāmatas, rakstīt vēstules. Lielākajai daļai rokraksts ir vienkārši šausmīgs. Šai intervijai Internetā piekritu tikai tāpēc, lai citi uzzinātu manu viedokli un varbūt aizdomātos.

Interviju veidoja Svetlana Harčenko(2.D), (2000. gada maijs)

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Verners, Muntis
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster