PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Padomi lietotājiem
Padomi lietotājiem
Lai pievienotu programmu izvēlnei Start, vienkārši nometiet tās ikonu uz Start pogas.
Ja jus gribat ātri izdrukāt dokumentu, nometiet to uz printera ikonas.
Lai ātrāk caurskatītu vairākus dokumentus, pārvelciet to ikonas vienu pēc otras uz programmas darbvirsmu.
Vai kādreiz mēģinājat pārvietot Start pogas joslu? Jus varat to nolikt, kur vien vēlāties!
Lai ātri samazinātu visus logus, ar labo pogu noklikšķiniet uz Start joslas un izvēlieties "Minimize all windows". Ja visa josla ir aizņemta, varat klikšķināt arī uz pulksteņa!
Lai iezīmētu vairākus failus parasti lieto "Shift" pogu, bet ko darīt tad, ja vajadzīgie faili atrodas tālu viens no otra? Vienkārši nospiediet "Control" pogu un pieturot to klikšķiniet uz visiem nepieciešamiem failiem.
Neatkarīgi no tā, cik daudz atmiņas nebūtu jūsu datoram, Windows vienmēr šķiet, ka tas ir par maz. Lai izvairītos no dažām sīkākam problēmam, kas saistītas ar atmiņas trūkumu, jāievēro sekojošie noteikumi:

Ja Windows izvada paziņojumu par atmiņas trūkumu, pārbaudiet, vai starpliktuvē nav iekopēts kāds liels zīmējums.
Neizmantojiet pamatvirsmas tapetēm lielas fotogrāfijas. Ja pavairosiet vienu mazo foto, tas aizņems daudz mazāk atmiņas, bet vislabāk iztikt vispār bez tapetem!
Regulāri iztīriet mistkasti.
Ja izmantojiet daudz DOS programmu, sataisiet tam PIF-failus, jo dažreiz Windows atvelē šādam programmam pārāk daudz atmiņas, bet PIF ļauj to ierobežot.

Lai ātri apskatītu faila informāciju(properties), iezīmējiet to un nospiediet Alt+Enter.
Ja jums ir apnīcis tīrīt mistkasti, tad dzēšanas brīdī nospiediet un turiet Shift. Faili tiks idzēsti bez mistkastes starpniecības.
Komandas, kuras parādas Send To izvēlnē istenībā ir tikai saites un tas var rediģēt, mainot mapītes Windows\Sendto saturu.
Nospiežot peles labo pogu uz faila ikonas, iegūst to darbību sarakstu, kuras var izpildīt ar šo failu. Lai pievienotu sarakstam jaunu komandu, startējiet Windows Explorer un atvēriet View=>Options=>File Types. Atrodiet interesējošo failu tipu un nospiediet Edit. Lodziņā Actions ir redzams komandu saraksts, kuras var rediģēt vai dzēst. Ar pogu New var izveidot jaunu komandu, bet poga Set Default ļauj iezīmētu komandu izmantot pēc noklusēšanas(tā tiks izpildīta pēc dubultklikšķa).

Ja jums ir apnikusi Windows bilde, kura tiek rādīta katrreiz parstārtējot datoru, failā CONFIG.SYS vai MSDOS.SYS ierakstiet:

[options]

logo=0
Lai izslēgtu atomātisku Windows ielādi, ierakstiet:

[options]

BootGUI=0
Lai nomainītu Windows ielādes bildi, saknes katalogā iekopējiet BMP failu ar izmēriem 320*400 un 256 krāsam un iedodiet tam nosaukumu LOGO.SYS. Tāpat var nomainīt datora izslēgšanas bildes, tas atrodas zem nosaukumiem LOGOW.SYS un LOGOS.SYS.
Ja Jūs gribat parstārtēt Windows, nevis datoru, attaisiet izvēlni Start=>Shut Down. Ielieciet punktu pie Restart the computer un, turot nospiestu Shift, ar peli uzklikšķiniet uz Yes.
Ja jus bieži lietojiet Norton Comander:

Komandas, kuras tiek parādītas izvelnē(F2) Norton saglabā failā NC.MNU. Nospiežot F2 nortons sakumā meklē šo failu tekošajā katalogā un tikai pēc tam katalogā NC. Tāpēc, dažreiz ir ļoti ērti dažiem katalogiem izmantot savas specifiskas izvēlnes.
Informācija par to, kādas programmas jāizsauc, ja uz faila nospiež pogu Enter, tiek ierakstīta failā NC.EXT. Šo failu var rediģēt un papildināt, ka parasto teksta failu. Informācija par failu redaktoriem(pogas F3 un F4), glabājas failā NC.CFG, kuru arī var rediģēt ar parasto teksta redaktoru.
Ja jus gribat BMP failu ikonu vietā redzēt attēlu, kuru tie satur, palaidiet programmu REGEDIT un sameklējiet Paint.Picture(Paint vietā var būt cita programma, kuru jus izmantojiet BMP failu caurskatīšanai). Zem Paint.Picture izveidojiet jaunu reģistru DefaultIcon. Labajā lodziņā izmainiet Default Value nozīmi uz %1.
Ja jums liekas, ka pogas Start iznirstošās izvēlnes atvēras pārāk lēni, startējiet programmu REGEDIT un atvēriet HKEY_CURRENT_USER => Control panel. Control panel iekšpusē iezīmējiet Desktop un labajā lodziņā izveidojiet jaunu virkni MenuShowDelay. Tagad mainīgājam ir jāpiešķir nozīme milisekundēs, cik ilgi ir jāgaida, pirms parādīt izvēlni.
Programmas, kuras Windows jāstartē pēc ielādes var ierakstīt ar programmu REGEDIT reģistrā HKEY_CURRENT_USER=>Software=>Microsoft=>Windows=>Current version=> Run. To pašu, tikai mazliet vieglāk, var paveikt ar programmu Poledit.

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Amālija
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster