PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2006. / 2007. mācību gads

17.07.2007.
2007. gada centralizēto eksāmenu rezultāti PVĢ
Ir saņemti centralizēto eksāmenu rezultāti un šajā mācību gadā tie ir vieni no labākajiem pēdējo gadu laikā - A,B,C līmenis ir 84,2%. Pavisam Preiļu Valsts ģimnāzisti saņēma 387 vērtējumus no kuriem visaugstākais A līmenis ir 43, jeb 11% un B līmenis-121, jeb 31% . Iepriecinoši, ka ar D līmeni novērtēts tikai viens darbs un, protams, nav neviena viszemākā –F vērtējuma.
Visvairāk A līmeņa vērtējumu ir latviešu valodas un literatūras eksāmenā – 15 (13,7%) , 8 matemātikā (10,8%), 6 vēsturē (18,8%), 4 fizikā (26%), 4 ķīmijā (30,7%), 3 bioloģijā (14%) un 3 angļu valodā (3%).
Augstāko A vērtējumu 3 eksāmenos saņēma Aija Spūle (matemātikā, bioloģijā un ķīmijā), Elga Ivdre (matemātikā, latviešu valodā un ķīmijā), Baiba Luriņa (latviešu valodā, bioloģijā un ķīmijā), Jevgenijs Zinovjevs (matemātikā, fizikā un angļu valodā), Guna Logina (latviešu valodā, angļu valodā un vēsturē).
Divus A vērtējumus saņēma Aigars Caics (matemātikā un fizikā), Aleksandrs Kaļinovs (matemātikā un fizikā), Marina Timošenko (matemātikā un fizikā) un Madara Lazdāne (bioloģijā un ķīmijā).
A līmeni latviešu valodas eksāmenā saņēma: Viktorija Kirillova, Ruta Mālniece, Jolanta Ūzuliņa, Deniss Osetrovs, Maira Pastare, Jeļena Solovjova, Irita Volonte, Edīte Šņepste, Vita Tropa, Kristīne Vilcāne, Līga Karčevska, Aleksandra Šelkovaja matemātikā: Kristīne Brice un Andris Gribuška, vēsturē: Ligita Elste, Guna Lāce, Inta Mežiniece, Maija Svile un Arina Nikiforova, angļu valodā – Arturs Mičulis.
Veiksmi Jums visiem!
Ligita Pauniņa, PVĢ direktore
18.06.2007.
11. PVĢ izlaidums!
2007. gada 16. jūnijā plkst.17.00 Preiļu kultūras namā notika 11. PVĢ izlaidums. Šogad skolu absolvēja 109 absolventi!
Izlaidumā absolventi saņēma tikai piemiņas veltes no skolas un audzinātājiem, bet atestātus par vidējo izglītību, sekmju izrakstus un sertifikātus varēja saņemt 13. jūlijā (arī 12. jūlija vakarā)!
Izlaiduma fotogalerija
PVĢ administrācija
14.06.2007.
PVĢ uzņemti 87 jaunie ģimnāzisti!
Pamatojoties uz iestājpārbaudījumiem, kuri notika 13. jūnijā latviešu valodā un matemātikā, 2007. gada 14. jūnijā PVĢ ir uzņemti 87 ģimnāzisti 4 izglītības programmās: HUMANITĀRĀ VIRZIENA, KOMERCIĀLO ZINĪBU VIRZIENA, MATEMĀTIKAS UN DABASZINĪBU VIRZIENA, MATEMĀTIKAS UN DATORU VIRZIENA un VISPĀRIZGLĪTOJOŠĀ VIRZIENA programmās.
Šī gada 27. augustā notiks papildus uzņemšana humanitārā virziena programmā!
Vairāk par uzņemšanas noteikumiem lasiet uzņemšanas noteikumos!
Sīkāka informācija pa tālruni 5321663
PVĢ administrācija
11.06.2007.
PVĢ notika LPR darba sanāksme
2007. gada 8. jūnijā Preiļu Valsts ģimnāzijas reģionālajā datorcentrā (PRPVĢRD) Latgales plānošanas reģions (LPR) un Preiļu rajona Izglītības pārvaldes reģionālais datorcentrs (PRIPRD) organizēja Latgales novada darba sanāksmi par struktūrfondu līdzekļu saņemšanas iespējām informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā.
Sanāksmē piedalījās izglītības pārvaldes un pašvaldības pārstāvji no Balvu rajona, Daugavpils rajona, Ludzas rajona, Krāslavas rajona, Preiļu rajona, Rēzeknes rajona, Daugavpils pilsētas, Rēzeknes pilsētas.
Sanāksmē Izglītības un Zinātnes ministrijas un Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta pārstāvji sniedza informāciju par ES struktūrfondu aktivitāti `Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas izglītības kvalitātei 2007.-2013.gadam` (IKTIK).
Semināra materiāli un prezentācijas pieejamas izglītības sadaļā
Pasākuma fotogalerija
Juris Erts, PVĢ reģionālā datorcentra vadītājs
4.06.2007.
Jauno ģimnāzistu uzņemšana PVĢ!
Jaunos ģimnāzistus uz 10. klasi gaidīsim dokumentu iesniegšanai 11. un 12. jūnijā!
Iestājpārbaudījumi notiks 13. jūnijā: 10.00 - latviešu valoda un 11.30 - matemātika.
Vairāk par uzņemšanas noteikumiem lasiet Uzņemšanas noteikumos!
Sīkāka informācija pa tālruni 5321663
Nāc! Mēs jau Tevi sen gaidām!
PVĢ administrācija
04.06.2007.
Mācību gada noslēgums Preiļu Valsts ģimnāzijā
Noslēdzies saspringts darba cikls skolēniem un pedagogiem. Tāpēc arī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi un skolotāji 31. maijā pulcējās uz mācību gada noslēguma pasākumu.
Mācību gada piedzīvojumus un pārdzīvojumus sagatavotos priekšnesumos rādīja 1. un 2. kursu audzēkņi. Tika gan dejots, gan dziedāts, stāstīts par lielākajām veiksmēm, pieminētas arī neveiksmes.
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
19.05.2007.
PVĢ audzēkņi ne tikai mācās!
PVĢ ne tikai mācās, bet arī prot fotografēt! Kopš kļuva pieejamas digitālās kameras foto amatieru ir kļuvis mazliet vairāk, jo digitālajam foto ir savas priekšrocības (p.s. protams arī trūkumi).
Apskatei piedāvājam Kaspara Biezaiša 2.D personīgo fotogaleriju, kuras publicēšanai mūsu Web lapā Kaspars ir devis piekrišanu.
Ja kāds nodarbojas ar šādu hobiju, tad labprāt izvietotu fotogaleriju mūsu Web lapā! Lūdzu piesakieties!
Kaspara Biezaiša personīgā fotogalerija
Juris Erts, informātikas skolotājs
18.05.2007.
Pēdējais zvans 3. kursu audzēkņiem!
18. maijā plkst.10.00 trešo kursu audzēkņi pulcējās uz tradicionālo `Pēdējā zvana` svinīgo līniju. Pēc līnijas sekoja audzināšanas stundas.
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
14.05.2007.
PVĢ iespēja kārtot ECDL eksāmenu
19. maijā Preiļu Valsts ģimnāzijā ir iespēja kārtot ECDL eksāmenu. Eksāmenu var kārtot gan pamatlīmenī, gan padziļinātajā līmeni.
Aizpildītu pieteikuma formu un/vai jautājumus varat sūtīt uz e-pastu juris@pvg.edu.lv. Pieteikuma forma.
Vairāk par ECDL eksāmenu saturu var lasīt Internetā www.ecdl.lv
Juris Erts, ECDL koordinators Preiļu rajonā
10.05.2007.
Panākumi valsts zinātnisko darbu konkursā!
Sveicam Latvijas 31. skolēnu zinātniskās konferences uzvarētāju Gunu loginu (3.H) ar izcīnīto 1. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
9.05.2007.
Konkursa “Kurss –07” fināls!
9. maijā plkst.18.00 ģimnāzijā notika konkursa `Kurss – 07` fināls, kurā par labākā kursa titulu cīnījās 1.D, 2.D, 3.D un 3.H kurss.
Šogad konkursa uzvarētāja titulu izcīnīja 1.D kurss!
Apsveicam!
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
28.04.2007.
PVĢ jauktajam vokālajam ansamblim 1. pakāpes diploms!
PVĢ jauktajam vokālajam ansamblim 1.pakāpes diploms!
Sestdien, 28. aprīlī, Rēzeknē notika Latgales novada mazo muzikālo kolektīvu konkursa fināls, kurā piedalījās PVĢ jauktais vokālais ansamblis un viņu sniegums tika novērtēts ar 1. pakāpes diplomu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
27.04.2007.
Der Deutschtag in meiner Schule!
25. aprīlī, trešdienā, projekta darba ietvaros, jau trešo gadu pēc kārtas mūsu skolā tika rīkota vācu valodai veltīta diena, jeb `Der Deutschtag in meiner Schule`. Savas vācu valodas prasmes viens otram demonstrēja gan iesācēji, gan tie, kas vācu valodu mācās jau vairākus gadus, tomēr pasākums bija izdevies godam. Dalībnieki piedalījās nelielos teatrālos uzvedumos, dziedāja dziesmas, sagatavoja konkursus un mīklas, visu saistot ar vācu valodu un tajā runājošām valstīm.
Pasākumā piedalījās rajona vācu valodas skolotāji, kā arī kāds īpašs viesis no Vācijas – Josefs Vaitenbergs (Joseph Weitenberg), kas ir viens no vācu valodas pasniedzējiem Gētes Institūtā Rīgā. Kā pasākuma beigās atzina viņš pats – tik mājīgi un patīkami viņš tika sagaidīts reti kur, un ieteica rīkot šādus pasākumus biežāk.
Cerams, ka šī iedibinātā tradīcija ģimnāzijā turpināsies arī turpmākos gadus, lai, gan mēs paši, gan skolotāji un viesi spētu novērtēt to, ko mēs esam iemācījušies un kā to parādam citiem! Liels paldies dalībniekiem!
Pasākuma fotogalerija
Inta Akentjeva, pasākuma organizatore
26.04.2007.
PVĢ koris izcīna 1. pakāpes diplomu Latgales skolu jaukto koru konkursa finālā!
26. aprīlī Daugavpilī notika Latgales skolu jaukto koru konkursa fināls, kurā piedalījās PVĢ jauktais koris. Koru apbalvošana notiks 19. maijā, kad Daugavpils Stropu estrādē sadziedāsies kopā visi Latvijas labākie vidusskolu jauktie kori. Pēc konkursa svētku virsdiriģents Arvīds Platpers pateica vien to, ka fināla dalībnieki ir labi apguvuši repertuāru un tiek gaidīti 1. Latvijas skolu jaukto koru salidojumā `Ar straumēm uz jūru`. Mēs arī tur būsim un ar savām skanīgajām balsīm kuplināsim kopkora skanējumu.
Vairāk par rezultātiem var uzzināt www.vjic.gov.lv lapā
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
25.04.2007.
PVĢ parlaments - spicākais Preiļu rajonā!!!
20. aprīļa pēcpusdienā notika Preiļu rajona konkurss `Spicākā pašpārvalde`. Ar šo pasākumu tika svinēta arī pašpārvalžu desmitgade. To organizēja rajona skolēnu dome, kuras sastāvā ir arī ģimnāzijas parlamenta prezidente Jolanta Ūzuliņa.
Kopumā startēja 15 rajona skolēnu pašpārvaldes. Mājās tām bija jāsagatavo sava vizītkarte. PVĢ parlamentu pārstāvēja: Jeļena Solovjova, Inta Akentjeva, Tija Miglāne, Uģis Vilcāns, Jānis Koroševskis. Bet par savējiem fanoja arī pārējie parlamenta locekļi, kas bija sagatavojuši plakātus un saukļus, kā arī piedalījās vizītkartē :)
Savu erudīciju, zināšanas, aktivitāti, spicumu, ašumu, asprātību, atraktivitāti komandām bija jāpierāda šādos konkursos: `Ir vai nav`, `Zini vai nezini`, `Lec vai nelec`, `Saceri vai neceri` un konkurss komandu kapteiņiem `Esi vai neesi līderis`.
Ģimnāzijas pārstāvji sevi parādīja lieliski un ieguva 1. vietu, savukārt 2. vietu izcīnīja Līvānu 1. vidusskolas komanda, bet 3. vietu ieguva Vārkavas vidusskolas komanda. Apbalvoti tika arī līdzjutēji, kas īpaši skaļi bija Līvāniem, Aglonai un Preiļiem.
Tā bija lieliska iespēja palūkoties uz citiem un parādīt sevi!
Jolanta Ūzuliņa, PVĢ skolēnu parlamenta vadītāja
23.04.2007.
Preiļu Valsts ģimnāzijā – Jurģi!
23. aprīlī plkst. 15.45 visi tiek aicināti apskatīt un iestaigāt ģimnāzijas jaunās telpas piebūves otrajā stāvā!
Jurģu fotogalerija
PVĢ administrācija
21.04.2007.
Panākumi rajona konkursā `Pazīsti savu organismu`
Sveicam rajona konkursa `Pazīsti savu organismu` uzvarētājus Dagniju Brusu (1.D) un Meldru Romanovsku (2.D) ar izcīnīto 3. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
20.04.2007.
Panākumi valsts vizuālās mākslas olimpiādē
Sveicam valsts vizuālās mākslas olimpiādes uzvarētāju Daci Punculi (1.D) ar izcīnīto 3. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
19.04.2007.
Panākumi valsts kultūras vēstures olimpiādē!
Sveicam Valsts kultūras vēstures olimpiādes uzvarētāju Baibu Luriņu (3.D) ar izcīnīto 2. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
18.04.2007.
Zīmējumu un domrakstu konkurss `Sports manā skolā un Latvijā 2006`
Konkurss `Sports manā skolā un Latvijā 2006` ir Tālivalža Kronberga Latvijas Skolu sporta federācijā 2002. un 2003. gadā, kā arī Latvijas Studentu vortāla `StudentNet` sadarbībā ar Latvijas Sporta muzeju www.sportamuzejs.lv 2004. gadā īstenotā konkursa `Sports manā skolā` idejas turpinājums. 2006. gadā konkursa nosaukums tika mainīts uz `Sports manā skolā un Latvijā`.
Vairāk par studijām un izsludināto konkursu lasiet www.studentnet.lv mājaslapā.
Juris Erts, publikācija no www.studentnet.lv
17.04.2007.
Panākumi Latgales novada fizikas olimpiādē!
Sveicam 3. Latgales novada fizikas olimpiādes uzvarētāju Iļju Svetlovu (2.D) ar izcīnīto 3. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
16.04.2007.
Panākumi koru skatē!
13. aprīlī, piektdienā notika Preiļu rajona skolēnu koru festivāls - skate, kurā piedalījās kori no Salas pamatskolas, Līvānu Laimiņas sākumskolas, Vārkavas vidusskolas un PVĢ. Pasākums risinājās Mērfija likumu gaisotnē, jo šī zīmīgā diena un datums prasīja radošu pieeju, lai neļautos māņticībai un stereotipiem.
PVĢ jauktais koris dziedāja trīs dziesmas no 1. Latvijas skolu jaukto koru salidojuma `Ar straumēm uz jūru` repertuāra un žūrijas vērtējumā ieguva 1. pakāpes diplomu, kas dod tiesības piedalīties valsts fināla skatē 26. aprīlī Daugavpilī. Pēc šīs skates ceram tikt izvirzītiem uz salidojumu 19. maijā Daugavpils Stropu estrādē.
Lai mums veicas un izdodas, jo Rīgas žūrija noteikti nebūs tik dāsna (punktu vērtējumā).
Fotogalerija
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
15.04.2007.
19. aprīlī notiks informatīvs seminārs jauniešiem!
Informatīvais semiārs par starptautisko jauniešu pašaudzināšanas programmu AWARD notiks Preiļu rajona padomes zālē 19. aprīlī plkst. 11.00
Seminārā varēs uzzināt ko jaunu varēs ikviens interesents - pašvaldību darbinieks, jaunietis, vecāki! Izmantojiet iespēju gūt informāciju par šīs programmas piedāvājumu!
Zigmārs Erts, Preiļu novada domes plānošanas daļas vadītājs
14.04.2007.
Panākumi valsts fizikas olimpiādē!
Sveicam valsts fizikas olimpiādes uzvarētāju Oskaru Pakeru (1.D) ar izcīnīto 2. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
13.04.2007.
Panākumi Junior Achievement – Latvija konkursā!
Sveicam Junior Achievement – Latvija konkursa `Tava reklāma` uzvarētāju Līgu Volonti (3.K) ar izcīnīto atzinību!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
12.04.2007.
Jautrās stafetes
Kā jau katrs būs pamanījis, klāt zaļākais gadalaiks - pavasaris, un viss ir dzīvīgs un enerģijas piepildīts. Tieši tādēļ 12. aprīlī 1.B kursa audzēknes Santa Dakule un Laura Leikuma rīkoja pasākumu `Jautrās stafetes`, kurā piedaloties, iespējams gūt daudz pozitīvu emociju un jaunu pieredzi mazlietiņ ekstrēmās sportiskās izdarībās.
Meitenes bija sagatavojušas uzdevumus veiklības, ātruma, izveicības pārbaudei. Ikviens, kas piedalījās, uzzināja, cik galvu reibinoša ir skriešana ap konusiem, cik grūti pēc tās nostāvēt kājās stabili…Viegli nebija nevienam, un, kā novēroja skatītāji, pirmkursnieki konkrētajā `disciplīnā` turējās visbrašāk.
Tomēr hronometrs rādīja, ka ašākie un veiklākie ir 3.D kursa pārstāvji, 2. žiglāko tituls – 2.D komandai, bet 1.KV kurss sasniedza 3. labāko rezultātu.
Apsveicam uzvarētājus, kā arī vēlam sportisku garu, daudz enerģijas un dzīvesspara šopavasar!
Fotogalerija
Vizma Mičule, 1.B kursa audzēkne
11.04.2007.
Panākumi KSIM sacensībās `Ugāle 2007`!
Janvārī notika KSIM `Ugāle 2007` sacensību pusfināls, kurā piedalījās arī 3 PVĢ komandas. Izvērtējot sacensību rezultātus viena no mūsu komandām tika uzaicināta piedalīties sacensību finālā, kas notiks 2007. gada 12. maijā Ugāles vidusskolā.
PVĢ komandā startēs 3Kdat kursa audzēkņi Jevģēnijs Zinovjevs, Arturs Mičulis un Pauls Vaivods.
Vairāk par sacensībām var uzzināt sacensību mājas lapā
Juris Erts, informātikas skolotājs
10.04.2007.
Panākumi Datorātrrakstīšanas konkursā!
Šī gada 10. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā nu jau sesto gadu pēc kārtas notika `Preiļu rajona skolu Datorātrrakstīšanas konkurss 2007`. Šogad sacensībās piedalījās 29 skolēni no rajona skolām gan 5. – 9. klašu grupā, gan arī 10. – 12. klašu grupā. Šogad trešo gadu pēc kārtas notika arī sacensības, izmantojot aklo metodi, t.i., skolēni rakstīja, pilnīgi neskatoties uz klaviatūru. Tieši tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad sacensību starplaikā, lai dalībniekiem nebūtu jāgarlaikojas, papildus notika arī konkurss informācijas meklēšanā Internetā un viktorīna, kurā idejas jautājumiem tika smeltas Interneta lapā http://www.liis.lv/mspamati. Taču šogad, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, jautājumu sagatavošanā piedalījās arī paši sacensību dalībnieki, proti, katrs bija sagatavojis 3 jautājumus kā mājasdarbu, braucot uz konkursu. Šogad par absolūto uzvarētāju kļuva Māris Graudiņš (9. klase, Līvānu 1. vidusskola), kurš uzstādīja absolūti labāko rezultātu - 254 simboli vienā minūtē, rakstot ar aklo metodi. Tas ir arī līdz šim labākais rezultāts `Preiļu rajona skolu Datorātrrakstīšanas konkursa` sešu gadu pastāvēšanas vēsturē.
PVĢ sacensībās piedalās izmantojot tikai `aklo metodi`. Šogad 2. vietu izcīnīja Uģis Vilcāns 2.D (rakstot 206 simbolus minūtē!) un 3. vietu izcīnīja Edīte Šņepste 3.H (rakstot 197 simbolus minūtē!). Apsveicam!
Arī šogad balvas labākajiem sponsorē SIA `Axel` un SIA `Salang-Preiļi`! Paldies firmu vadītājiem Aldim Bukam un Gunāram Svilānam!
Te var apskatīt visus 2007. gada rezultātus, kā arī var iepazīties ar iepriekšējo gadu rezultātiem.
Dažas konkursa bildes
Edīte Šņepste, konkursa organizatore,
Juris Erts, Preiļu rajona informātikas skolotāju MA vadītājs

06.04.2007.
Panākumi Latgales novada olimpiādē lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`
3. aprīlī Daugavpils universitātē notika Latgales novada olimpiāde lietišķajā informātikā `PASKĀLA RITENIS`, kurā PVĢ audzēkņi uzrādīja labus rezultātus.
Jevģēnijs Zinovjevs (3.Kdat) izcīnīja 2. vietu un Artūrs Mičulis (3.Kdat) - atzinību.
Apsveicam!

Visi sacensību rezultāti pieejami DU mājas lapā
Juris Erts, informātikas skolotājs
5.04.2007.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
3. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kurā jaunieši debatēja par tēmu `Latvijas sabiedrība ir iecietīga pret atšķirīgo`. Turnīrā piedalījās Rudzātu vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas debatētāji.
Par veiksmīgu startu pateicības saņēma Rudzātu vidusskolas komanda, Ieva Ozola no Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Guna Ābele (3.A) no Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Apsveicam!

Debatētāji no katras dalībskolas dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 21. aprīlī Iecavā.
Lai veicas!
Valentīna Pastare, Latgales novada debašu centra `Preiļi` koordinatore
04.04.2007.
Panākumi konkursā `Dziedu dziesmu kāda bija`
28. martā Līvānos notika Dienvidlatgales tradicionālās dziedāšanas konkurss `Dziedu dziesmu kāda bija`. Šajā konkursā piedalījās PVĢ audzēkņi, f.k.`Rūtoj` dalībnieki Antra Brice, Kristaps Ancāns, topošā ģimnāziste Marta Vaivode un ģimnāzijas absolvente Aija Ancāne.
Konkursā titulu Lielais dziedātājs ieguva Kristaps Ancāns, Dižās dziedātājas - Antra, Aija un Marta tika izvirzītas uz valsts finālu 5. maijā Rīgā.
Vairāk par folkloras kopas darbību un fotogrāfijas var skatīt `Rūtoj` mājas lapā
Fotogalerija
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
3.04.2007.
Panākumi Latgales reģiona 1. atklātajā olimpiādē latviešu valodā un literatūrā!
Sveicam Latgales reģiona 1. atklātās olimpiādes latviešu valodā un literatūrā uzvarētājas:
2. vieta Vizmai Mičulei (1.B)
Atzinība Lāsmai Pauniņai (1.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
2.04.2007.
Panākumi Latgales novada vācu valodas kā 3. svešvalodas olimpiādē
Sveicam 2. atklātās Latgales novada vācu valodas kā 3. svešvalodas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Kasparam Biezaitim (2.D)
2. vieta Edgaram Biezaitim (1.D)
3. vieta Elīnai Poplavskai (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
01.04.2007.
Panākumi konkursā `Balsis`
29. martā notika Preiļu rajona mazo muzikālo kolektīvu konkurss Balsis. Ģimnāziju pārstāvēja četri kolektīvi un ieguva sekojošas vietas - jauktais vokālais ansamblis -1. pakāpes diplomu, VIA - `D-Light` - 1. pakāpes diplomu, `Ze Piters` - 2. pakāpes diplomu, `Playback` - 3. pakāpes diplomu.
Novada skatē Rēzeknē rajonu pārstāvēs jauktais vokālais ansamblis. Lai veicās!.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
30.03.2007.
Žetonu vakars ģimnāzijā
`Šos trīs gadus ģimnāzijā ir auguši 110 neatvairāmi ziedi, kuru īstais ziedēšanas laiks ir pavisam tuvu. . .` 29. martā 3. kursu audzēkņi pulcējās Žetonu vakarā, lai radītu prieku un svētkus vecākiem, skolotājiem un pašiem sev. Treškursnieki šogad uzbūra pasaku dārzu, kurā ziedēja saulgrieze, sniegpulkstenīte, sausziedis, jasmīns un lauztā sirds. Ģimnāzisti savos priekšnesumos rādīja, kādi viņi ir, kā viņiem ir veicies ģimnāzijā un kas notiek viņu sirdīs un prātos. Noslēgumā, kad kursu audzinātāji jau bija saņēmuši žetonus, trešo kursu audzēkņi pulcējās uz kopējo dziesmu.
Atlicis ir pavisam maz līdz nopietnajiem pārbaudījumiem, tāpēc gribas viņiem vēlēt uzcītību, apņēmību un mērķtiecību, jo katrs no viņiem var būt princis vai princese, ja vien tikai to vēlas...
Žetonu vakara fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
29.03.2007.
ĪUMEPLS izsludina radošo darbu konkursu `Jaunieši – internets- drošība`
Aicinām piedalīties konkursā un izstrādāt radošos darbus par interneta drošību, piedāvāt savus ierosinājumus, konkrētus risinājumus, kā aizsargāt bērnus no kaitīgas interneta vides. Aicinām iesniegt jebkura tehniskā risinājuma radošās idejas atspoguļojumu, piemēram, bukletu, videoklipu, aptauju, pētījumu, spēļu izstrādes, kā arī cita veida radošo ideju izpausmes ...
Konkursa nolikums
Juris Erts, direktores vietnieks informātikas jautājumos
22.03.2007.
PREIĻU VALSTS ĢIMNĀZIJA AICINA UZ ATVĒRTO DURVJU DIENU!
Preiļu Valsts ģimnāzija aicina uz atvērto durvju dienu šī gada 3. aprīlī plkst. 10.00. Adrese: Kooperatīva ielā 6, Preiļos, LV-5301. Tālrunis uzziņām 5321663.
Ligita Pauniņa, PVĢ direktore
19.03.2007.
Ir noslēdzies 2007. gada volejbola turnīrs!
15. martā tika izspēlētas pēdējās divas volejbola turnīra spēles un līdz ar to volejbola turnīrs veiksmīgi tika noslēgts. Par uzvarētājām starp meiteņu komandām, kā jau iepriekš tika prognozēts, kļuva 3.A komanda, aiz sevis otrajā vietā atstājot 2.AB, savukārt trešās palika 1.KV kursa meitenes.
Starp zēnu komandām uzvaru sīvā cīņā izcīnīja 3.K un 3.D kursu apvienotā komanda, otrajā vietā aiz viņiem palika 3.A kurss, trešajā – 1.AB.
Paldies visiem par piedalīšanos!
Turnīra finālspēļu rezultāti
Dinārs Erts un Imants Petrovs, turnīra organizatori
16.03.2007.
Panākumi valsts meiteņu mājsaimniecības olimpiādē!
Sveicam valsts meiteņu mājsaimniecības (mājturības un tekstila tehnoloģijas) olimpiādes uzvarētāju:
2. vieta Dacei Punculei (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
15.03.2007.
Apmācību un sadarbības tīklu veidošanas projekti jauniešiem
Apmācību un sadarbības tīkla veidošanas projekti ir iespēja jaunatnes darbā iesaistītajām personām mācīties starptautiskā vidē, kopā ar kolēģiem no citām Eiropas valstīm. Tādā veidā viņi var papildināt zināšanas kādā specifiskā jaunatnes darba jomā, uzlabot prasmes un iemaņas praktiskajā darbā, uzzināt vai izplatīt pozitīvo pieredzi, veidot jaunus sadarbības tīklus.
Šo projektu mērķis ir nodrošināt programmas Jaunatne vispārēju projektu kvalitāti un veicinātu Eiropas jaunatnes darba attīstību.
Vairāk par projektiem lasiet www.latgale.lv
Juris Erts, publikācija no www.latgale.lv
13.03.2007.
Interneta lapu konkursu skolām
Konkursā var piedalīties 9-19 gadus veci jaunieši un viņu uzdevums ir izveidot izglītojošas interneta lapas par tādiem tematiem kā ģeogrāfija, vēsture, kultūra u.c. Desmit labāko lapu autori balvās iegūs portatīvos datorus un naudas balvu 1000 dolāru apmērā.
Pieteikšanās termiņš: 2007. gada 16. aprīlis
Informācija interesentiem konkursa mājaslapā:spiediet šeit
Juris Erts, direktores vietnieks informātikas jautājumos
12.03.2007.
Sveicam spēles `SEB banka darbībā` uzvarētājas!
Sveicam Junior Achievement – Latvija (JAL) un SEB Unibankas kopīgā projekta – banku darbības datorsimulācijas spēles `SEB banka darbībā` uzvarētājas Santu Pīzeli (3.K) un Līgu Volonti (3.K) ar finālā izcīnīto 2. vietu!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
11.03.2007.
Preiļu rajona PVĢ reģionālais datorcentrs piedāvā datorkursus
Preiļu rajona PVĢ reģionālais datorcentrs 2006./2007.m.g. piedāvā datorkursus pedagoģiskajiem, pašvaldību, iestāžu darbiniekiem un citiem interesentiem par dažādām tēmām, apjomu un dalībniekiem ar dažādu sagatavotības līmeni.
Katrs kurš vēlas apgūt datorprasmes var atrast tam paredzētu piedāvāto kursu.
Piedāvājumā ir visaptverošs standartkurss, specializēti īsie kursi par kādu speciālu tēmu, kā arī kursi, kuru laikā var sagatavoties ECDL eksāmeniem.
Informācija par kursiem (HTML).
Informācija par kursiem (PDF).
Ja nevar atvērt informāciju PDF formātā, tad datorā jāuzinstalē programma Acrobat Reader.
Juris Erts, PVĢ reģionālā datorcentra vadītājs
10.03.2007.
2006. gada 25. oktobrī Preiļu Novada dome noslēdza līgumu ar PIAA

2006. gada 25. oktobrī Preiļu Novada dome noslēdza līgumu ar PIAA par VPD1/ESF/PIAA/05/APK/3.2.7.2./0064/0278 `Profesionālās orientācijas konsultāciju, koordinācijas un atbalsta sistēmas pilnveide Preiļu novada` projekta realizāciju. Projekta īstenošanas laiks ir no 2006. gada 1. novembra līdz 2007. gada 30. aprīlim. Projekta kopējās izmaksas ir 6918,70 LVL. ESF finansējums ir 5189,02 LVL. Projekta mērķis ir – profesionālās orientācijas konsultāciju, koordinācija un atbalsta sistēmas pilnveide Preiļu novadā, kas paredz maksimāli aktualizēt profesionālās orientācijas jautājumu, sagatavojot katrā pamata un vidējā līmeņa izglītības iestādē profesionālās orientācijas konsultantu, izveidot šo konsultantu savstarpējo koordinācijas sistēmu, nodrošināt Preiļu novada skolās ilgtspējīgu profesionālās orientācijas konsultāciju pasākumu klātesamību.
Projekta partneri ir: Preiļu 1.pamatskola, Preiļu Valsts ģimnāzija, Preiļu 2.vidusskola, Aizkalnes pamatskola un Preiļu arodvidusskola. No katras skolas tiks apmācīts viens profesionālās orientācijas konsultants un projekta noslēgumā izsniegti atbilstoši sertifikāti. Preiļu novada skolās profesionālās orientācijas konsultanti būs: Preiļu 1.pamatskolā – Digna Prodniece, Preiļu Valsts ģimnāzijā – Ingūna Patmalniece, Preiļu 2.vidusskolā – Valentīna Maksimova, Aizkalnes pamatskolā – Silvija Butkeviča un Preiļu arodvidusskolā – Aija Ančeva.
Preiļu novada dome projekta ietvaros veica iepirkumu par profesionālās orientācijas eksperta pakalpojuma sniegšanu. Iepirkuma rezultātā tika pieņemts lēmums slēgt līgumu ar Latvijas Universitātes Bioloģijas institūtu par eksperta pakalpojuma sniegšanu, saskaņā ar projekta pieteikumu. Profesionālās orientācijas konsultantu apmācību veic LU Bioloģijas institūta vadošais eksperts Dr.biol. Antons Kolodinskis.
Sanita Meļko, projekta vadītāja
09.03.2007.
Pilnā sparā rit PVĢ volejbola turnīrs
No 26. februāra skolā notiek volejbola turnīrs, kurā piedalās PVĢ zēni un meitenes. Pavisam piedalās 18 komandas, 9 zēnu un 9 meiteņu. Jau ir beigušās spēles apakšgrupās un ir noskaidrotas 4 labākās komandas gan zēniem, gan meitenēm. Spēcīgākās komandas zēniem ir 3.a, 3.b, 3.kd un 1.ab, savukārt meitenēm 3.a, 3.b, 2.ab un 1.kv. Šīs komandas cīnīsies finālgrupās, kurās tiks noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji. Zēnu finālgrupā situācija ir pavisam neskaidra, jo nav iespējams īpaši izcelt kādu favorītu – visas komandas ir ļoti līdzvērtīgas, taču meitenēm gan ir viena izteikta līderkomanda, tā ir 3.a komanda, kurai uzvaru turnīrā var atņemt vien totāla neveiksme. Pārējas komandas, kuras finālturnīrā iekļūt nespēja, tiksies savstarpējās spēlēs par zemākām vietām.
Vēlam visiem veiksmi turpmākajās cīņās!
Dinārs Erts un Imants Petrovs, turnīra organizatori
08.03.2007.
Panākumi rajona ģeogrāfijas olimpiādē!
Sveicam rajona ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Denisam Osetrovam (3.D)
2. vieta Gunai Loginai (3.H)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
07.03.2007.
Panākumi rajona informātikas olimpiādē!
Sveicam rajona informātikas olimpiādes uzvarētāju:
1. vieta Jevģēnijam Zinovjevam (3.Kdat)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
01.03.2007.
Tradicionālās dejas konkurss „Vedam danci” un muzikantu sacīkstes „Klaberjakte”
Līvānu 1. vidusskolas zālē pulcējās konkursu dalībnieki no Līvāniem, Jēkabpils un Preiļiem. Gandrīz trīs stundu garš deju un mūzikas maratons noslēdzās veiksmīgi.
„Mēs esam iedejojuši pavasarī!”
Tā pēc dejas sacīkstes, mājup braucot, teica folkloras kopas „Rūtoj” dalībnieki.
Latviešu tradicionālās dejas jauniešiem patīk dejot, tāpēc šim pasākumam gatavojāmies ļoti nopietni visa mācību gada garumā. Darba augļi ir redzami pēc konkursa rezultātiem. Ar savu azartisko darbību mēs esam ieinteresējuši vairākus jaunus ģimnāzistus un dažus Preiļu 1. pamatskolas skolēnus, kas ir pievienojušies mūsu pulkam- Guntru Zagorsku, Jāni Eglīti, Ervīnu Mūrnieku, Mārtiņu Bērziņu.
Sacīkste ritēja spraigi un interesanti- saskārtuši vaigi, sviedru straumītes un smaidošas sejas- tas liecina par aizrautību, patiku un azartu.
Lai deju sacīkstes varētu norisināties, ir nepieciešami labi muzikanti. Tādi mūsu novadā ir! Tie ir „Ceiruleiša”, Jēkabpils un „Rūtoj” muzikanti. Ir vajadzīga liela māka un māksla, lai kopā veiksmīgi muzicētu vairāku kolektīvu muzikanti.
Viens liels darbiņš ir padarīts, bet vēl lielāks stāv priekšā. Sacīkstes finālam vēl jāmācās Zemgales novada danči, jāiedzen kājās deviņi polku veidi, žīgas, jālec skali. Mēs to izdarīsim un Rīgā parādīsim, kā dejo Latgales jaunieši.
Uz Rīgu brauks: Māra un Kristaps, Līga un Raimonds, Marta un Ervīns, Lāsma un Rūdis, Guntra un Jānis, Antra un Pēteris, Madara un Lauris.
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
28.02.2007.
Panākumi rajona matemātikas olimpiādē!
Sveicam rajona matemātikas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Marinai Timošenko (3.D)
2. vieta Elgai Ivdrei (3.D), Sanitai Anspokai (2.D), Iļjam Svetlovam (2.D), Zandai Kivleniecei (1.D)
3. vieta Kristīnei Bricei (3.K)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
27.02.2007.
Panākumi rajona latviešu valodas un literatūras olimpiādē!
Sveicam rajona latviešu valodas un literatūras olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Gunai Loginai (3.H)
3. vieta Edītei Šņepstei (3.H), Ingunai Anspokai (2.A)
Atzinība Kristīnei Karpiņecai (2.B), Kristīnei Tropai (2.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
26.02.2007.
Panākumi rajona vēstures olimpiādē!
Sveicam rajona vēstures olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Paulam Vaivodam (3.K)
2. vieta Andrim Danovskim (3.H)
Atzinība Denisam Osetrovam (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
23.02.2007.
Panākumi rajona skatuves runas konkursā!
Sveicam rajona skatuves runas konkursa uzvarētājas:
Atzinība Aijai Spūlei (3.D), Laumai Lazdānei (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
16.02.2007.
Mīliet!!!!!
Mīlestība ir skaista... Tā ceļ spārnos... Tā prasa maz, bet dod daudz... Mīliet!!! 
Valentīndiena ir kā atgādinājums par to, kas īsti ir mīlestība, ko tā nozīmē mums katram. Ģimnāzijā šogad mīlētāju diena aizritēja Padomju stilā... Divas solīdas dāmas, Gaļina un Vaļera, bija devušās mīlas meklējumos.
Viņu nosauktais ģimnāzijas kolhozs šogad dabūja redzēt to, kāda ir mīlestības garša, vai tā ir salda. To rādīja pirmie kursi jeb tā saucamie jaunie pionieri... Uzstājās arī vēderdejotājas ar karstasinīgām dejām, bet sekstets lika ģībt dāmām ar savu dziedājumu... Arī mīlas lirikas varonis tika godināts par lielisko dzejas lasījumu un stabules spēli. Dāmas bija arī sameistarojušas mācību filmu `Lieliskie ģimnāzisti` par to, kas īsti ir Valentīndiena. Un, protams, bija ieradusies pati Verka Serdjučka.
Par brīnišķīgu vakara turpinājumu rūpējās ģimnāzijas grupas: PlayBack, Ze Piter’s un D- Light, kā arī dīdžeji.
Mīlestība virmoja, valdīja, valdzināja, mulsināja, pavedināja, dominēja visu laiku.
Lai tā valda vienmēr un visur, ne tikai Valentīndienā!!! :* :* :* :* :*
Valentīndienas pasākuma bilžu galerija
Jolanta Ūzuliņa, parlamenta prezidente
15.02.2007.
Panākumi rajona ķīmijas olimpiādē!
Sveicam rajona ķīmijas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Mārtiņam Petrānam (2.D), Oskaram Pakeram (1.D)
2. vieta Marijai Skvorcovai (2.D),
3. vieta Marinai Timošenko (3.D), Elgai Ivdrei (3.D), Laurai Mazurei (2.D), Laumai Lazdānei (1.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
13.02.2007.
Es tevi mīlu...
Ja nebūtu šo trīs vārdiņu, visticamāk, nebūtu nekā. Arī mūsu. Tieši tā- nebūtu... Jo tieši no šiem trim maģiskajiem vārdiņiem atkarīgs viss. Šie vārdi iedvesmojuši pasaules visdižākos rakstniekus, komponistus, dramaturgus un filmu veidotājus nemirstīgu daiļdarbu radīšanai. ‘Tas ir kas tāds, kas visos laikos laupījis naktsmieru mīlētājiem un sirdsmieru viņu vecākiem.
Un nu, 14.februārī, plkst.18.0, Preiļu Valsts ģimnāzijā šo vārdiņu burvestību mēģinās atklāt arī divas solīdas dāmas no Padomju laikiem - Vaļera un Gaļina. Viņas izurbsies cauri Valentīndienas būtībai. Visu sirdis tiks priecētas ar mīlestības pilnu koncertu, kā arī ar balli, kurā spēlēs spožās ģimnāzijas zvaigžņu grupas: D- Light, The Piter’s un PlayBack.
Tiekat mīļi gaidīti!!! :*
Jolanta Ūzuliņa, parlamenta prezidente
7.02.2007.
Panākumi rajona fizikas olimpiādē!
Sveicam rajona fizikas olimpiādes uzvarētājus:
2.vieta Oskaram Pakeram (1.D), Aleksandram Kaļinovam (3.D)
3.vieta Edgaram Ruskulim (1.D), Marinai Timošenko (3.D), Denisam Osetrovam (3.D)
Atzinība Kasparam Rivaram (1.D), Meldrai Romanovskai (2.D), Ingunai Anspokai (2.A)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
6.02.2007.
Panākumi rajona meiteņu mājsaimniecības olimpiādē!
Sveicam rajona meiteņu mājsaimniecības olimpiādes uzvarētāju:
2. vieta un atzinība par mājas darbu Dacei Punculei (1.D)
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
6.02.2007.
Panākumi rajona kultūras vēstures olimpiādē!
Sveicam rajona kultūras vēstures olimpiādes uzvarētājus:
1.vieta Baibai Luriņai (3.D)
2.vieta Madarai Lazdānei (3.D), Jeļenai Solovjovai (3.D)
Atzinība Ivetai Upeniecei (3.H)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
5.02.2007.
ĪUMEPLS aicina piedalīties Vispasaules Drošāka Interneta Dienā!
Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts (ĪUMEPLS) aicina Jūsu skolas skolēnus piedalīties Vispasaules Drošāka Interneta Dienā!
6. februārī, sākot ar plkst. 10.00 apmeklējiet vienoto vispasaules drošāka interneta dienas dienasgrāmatu http://blog.eun.org/SID2007, lasiet ziņojumus, komentējiet tos, dalieties savā pieredzē!
Gandrīz 40 valstu piedalīsies jau ceturtajā Drošāka interneta dienā (DID), kura šogad notiek 6. februārī. Šo pasākumu organizē Eiropas skolu tīkls European Schoolnet, Eiropas tīkla drošākam internetam Insafe (www.saferinternet.org) koordinators. Dienas par drošāku internetu patronese, tāpat kā divus pēdējos gadus, būs Viviāna Redinga, ES Informācijas sabiedrības un mediju komisāre.
Šīs dienas ievērojamākais notikums jau atkal būs vispasaules blogu (interneta dienasgrāmatu) maratons, kas 6. februārī sasniegs Austrāliju un turpināsies rietumu virzienā visu dienu, līdz noslēgsies ASV un Kanādā.
6.februārī blogu maratons taps atvērts krietni vairāk nekā 100 organizācijām, kuras jau gaida uz starta platformas, lai pievienotu savus ziņojumus par šā gada tēmu `Robežu šķērsošana`.
Arī Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes sekretariāts dos iespēju skolniekiem Latvijā piedalīties vispasaules Drošāka interneta dienā un blogu maratonā! Vienotajā Eiropas blogā tiks ievietots Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas sagatavots ziņojums par bērnu un jauniešu drošību internetā. Skolotājiem, bērniem un jauniešiem būs iespēja lasīt šo ziņojumu, ievietot savus komentārus un dalīties pieredzē.
Insafe:
http://www.saferinternet.org
Drošākas Interneta Dienas blogu maratons:
http://blog.eun.org/insafe
ES drošāka interneta programma:
http://europa.eu.int/information_society/activities/sip/index_en.htm
Apmeklējiet arī droša interneta mājas lapu Latvijā, kura tika prezentēta 2. februārī http://www.netsafe.lv
Diāna Tiltiņa, Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāta politikas koordinācijas nodaļas vecākā referente
1.02.2007.
`Ģimnovīzija` aizritējusi!
Vēl tagad daudzi kavējas atmiņās par `Ģimnovīzijā` jeb Karaoke vakarā piedzīvoto. Gūtie iespaidi - viennozīmīgi - grandiozi!
Taureņu dancis vēderā bija tiem, kas kāpa uz skatuves pirmo reizi, bet karaokes veterāni gāja un uzstājās, ar savu drosmi iedvesmojot arī citus.
Pasākumu vadīja Balters un Raža?! Viņi, protams, bija nepārspējami, tāpat kā visi lieliskie dziedātāji, kas tovakar spīdēja kā zvaigznes... Žūrijā bija cilvēki ar vērīgām acīm un dzirdīgām ausīm - Aiga Budriķe, Juris Želvis, Jolanta Ūzuliņa un Jānis Zieds - Ziediņš.
Piedalīšanās prieks bija liels, bet uzvaras saldā garša tomēr pāri visam. Redzējām un baudījām solozvaigžņu, duetu, trio un dažādi variētu kompāniju sniegumu. Šoreiz atzinību guva Rihards Vilcāns 1.A, kas izpildīja dziesmu `Strēlniece`, atpaliekot tikai par 0,1(!) punktu no 3. vietas ieguvējas Māras Vilcānes 1.KV ar dziesmu `Pūga, pūga, jenga, jenga`. 2. vietu ieguva 1.D kursa pārstāvji ar dziesmu `Tā`, kas tika galā arī ar tehniskajām problēmām... Tomēr pirmie viennozīmīgi bija 3+1 runči- Māris Skutelis, Pēteris, Edgars. Viņi izcīnīja uzvaru gan žūrijas vērtējumā, gan arī ieguva skatītāju simpātiju ar dziesmu `Trīs runči`.
Jā, slava un fani, mūsu runčiem un citiem zvēriem no Ģimnolendas tagad garantēta, tad lai skan pār trejdeviņiem gaiteņiem, kabinetiem un stāviem visā PVĢ līdz nākamajam gadam!!!
Pasākuma fotogalerija
Jolanta Ūzuliņa, PVĢ skolēnu parlamenta prezidente
30.01.2007.
`Ģimnovīzija` jeb Karaoke vakars ģimnāzijā
Kā jau katru gadu esam pieraduši TV skatīties lielo Eirovīziju, šogad būs iespēja klātienē piedalīties Ģimnovīzijā. Tas būs lielais karaokes dziesmu pasākums ar diskotēku pēc tā. Konkursa sākums 31. janvārī plkst.18.00.
Dziesmas varat apskatīt pie ģimnāzijas zāles durvīm un pieteikties pie Tijas vai Intas (3.A). Piesakieties un gatavojiet dziesmas cītīgi, jo žūrijā tiešām būs īsti eksperti.
Rihards Vilcāns, PVĢ parlamenta dalībnieks
24.01.2007.
PVĢ šaha turnīrs
22. janvārī sākās ikgadējais šaha turnīrs. Spēles norisinās PVĢ vestibilā, pēc mācību stundām. Turnīrā piedalās 16 zēni un 5 meitenes. Zēni sadalīti 4 apakšgrupās. Divi labākie no katras apakšgrupas tiksies ceturtdaļfinālā, uzvarētāji turpinās cīņu par godalgotām vietām.
Meitenes izspēlē savā starpā, katra ar katru, uzvarētāja tiks noteikta pēc iegūto punktu skaita.
Lūgums visiem dalībniekiem sekot izmaiņām, kas paradās uz stenda.
Šaha turnīra nolikums
Mihails Skvorcovs un Kaspars Gžibovskis (3A), šaha turnīra organizatori
23.01.2007.
Panākumi rajona biznesa ekonomisko pamatu olimpiādē
Sveicam rajona biznesa ekonomisko pamatu olimpiādes uzvarētājus:
2. vieta Denisam Osetrovam (3.D)
3. vieta Marinai Timošenko (3.D)
Atzinība Kristīnei Bricei (3.K), Jānim Raubiško (2.K)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
22.01.2007.
PVĢ sācies šaha turnīrs
22. janvārī ir sācies ikgadējais šaha turnīrs. Spēles norisinās PVĢ vestibilā, pēc mācību stundām. Turnīrā piedalās 16 zēni un 5 meitenes. Zēni sadalīti 4 apakšgrupās. Divi labākie no katras apakšgrupas tiksies ceturtdaļfinālā, uzvarētāji turpinās cīņu par godalgotām vietām.
Meitenes izspēlē savā starpā, katra ar katru, uzvarētāja tiks noteikta pēc iegūto punktu skaita.
Lūgums visiem dalībniekiem sekot izmaiņām, kas paradās uz stenda.
Turnīra organizatori Mihails Skvorcovs un Kaspars Gžibovskis (3A)
18.01.2007.
PVĢ basketbolistu panākumi!
16. janvārī Preiļu 1. pamatskolas sporta zālē notika Preiļu rajona Jaunatnes olimpiāde basketbolā (1988. – 1990. dz.g.).
Jaunietēm 5 komandu konkurencē pirmās divas vietas izcīnīja PVĢ basketbolistes. 1. vieta 1. komandai, kurā spēlēja Alīna Baranova, Laura Mazure, Linda Puzāka, Zane Ceriņa, Dace Bernāne, Karīna Boreiko, Baiba Volonte, Sintija Vasiļevska.
Sīvā cīņā ar viena punkta pārsvaru 2. vietu izcīnīja PVĢ 2. komanda – Elīna Šņepste, Ineta Ivanāne, Santa Seile, Ilga Trubiņa, Ieva Pelše, Sandra Gavare, Iveta Upeniece, atstājot aiz sevis Līvānu 1.vsk., Preiļu 2.vsk. un Riebiņu vsk.
Jauniešiem 6 vidusskolu konkurencē, arī sīvā cīņā, ar 2 punktu pārsvaru pār Līvānu 1. vidusskolu izdevās izcīnīt 1. vietu, kura ģimnāzistiem nebija sasniedzama kopš 1999. gada. MALAČI! Komandā spēlēja Aigars Indrikovs, Guntis Utināns, Ervīns Žikars, Imants Petrovs, Dinārs Erts, Mārtiņš Zarāns un Raivis Anspoks.
31. janvārī ģimnāzijas abas basketbola komandas piedalīsies Latgales novada skolēnu sporta spēlēs Balvos.
Vēlam cīņas garu un veiksmi!
Aina Leikuce, sporta skolotāja
17.01.2007.
Rēzeknes rajona informātikas skolotāju viesošanās Preiļos
16. janvārī Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās Rēzeknes rajona informātikas skolotāji. Viesi iepazinās ar informācijas tehnoloģiju (IT) izmantošanas pieredzi un iespējām mācību procesā.
Savu prasmi rīkoties ar interaktīvo tāfeli demonstrēja matemātikas skolotāja Ineta Ivanova. Savukārt ķīmijas skolotājs Francis Livmanis demonstrēja pašveidotās prezentācijas, kuras izmanto bioloģijas un ķīmijas stundās. Ķīmijas kabinetā varēja uzskatāmi iepazīties ar datora un televizora izmantošanu informācijas prezentēšanai. Fizikas kabinetā Mārīte Lisova iepazīstināja ar dažām projekta `Mācību satura izstrāde un skolotāju tālākizglītība dabaszinātņu, matemātikas un tehnoloģiju priekšmetos` ietvaros iegādātajām ierīcēm.
Ciemiņi no Rēzeknes apmeklēja arī skolas bibliotēku, muzeju un IT centru.
Vizītes 2. daļā viesi apmeklēja nesen atklāto Preiļu rajona galveno bibliotēku, kurā vadītāja Ināra Batarāga pastāstīja par bibliotēkas iespējām un nākotnes iecerēm.
Noslēgumā tika apmeklēts Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejs un 2006. gadā renovētā Preiļu parka kapela. Interesanto ekskursiju muzejā un kapelā vadīja muzeja vadītāja Tatjana Bekeša.
Vizītes fotomomenti
Juris Erts, direktora vietnieks informātikas jautājumos
15.01.2007.
Balle pie 3 sivēntiņiem
Šis, 2007. gads iesācis ritēt Ugunīgās Cūkas zīmē, tieši tādēļ uz tradicionālo Jaungada balli 11. janvārī ģimnāzistus un skolotājus aicināja pasaulslavenie trīs sivēntiņi.
Tā kā jauns gads nes jaunas iespējas un, ja vien mēs to vēlamies, arī izmaiņas dzīvē, vakara galvenie varoņi labprāt dalījās iecerēs par saviem jaunā gada plāniem un stāstīja par visu, ko apņēmušies paveikt. Arī ģimnāzisti bija sarūpējuši uzvedumus - 2. kursi mēģināja skatītājiem uzburt savu jaunā gada vīziju, savukārt treškursnieki izklāstīja savas labās apņemšanās jaunajam gadam. Solījumi bija humora pilni, un laiks rādīs, varbūt arī patiesi!
Tā, ar labām domām un jautru noskaņojumu, tika svinīgi iesākts Cūkas gads un jaunais mācību semestris. Vēlam, lai tas tieši tā arī tiek pavadīts!
Daudz pozitīvu emociju un priekpilnu notikumu, savu mērķu veiksmīgu īstenošanu jaunajā gadā!
Jaunā gada sagaidīšanas pasākuma fotogalerija
Vizma Mičule
09.01.2007.
Jaunā gada pasākums notika 11.janvārī!
11. janvārī plkst. 18.00 ģimnāzijā notika tradicionālais Jaunā gada pasākums, kuram 2. kursiem bija jāsagatavo priekšnesums `Cūkas gada vīzija`, savukārt trešie kursi gatavoja priekšnesumu `Labās apņemšanās jaunajā gadā`. Pēc pasākuma notika diskotēka.
Ingūna Patmalniece, direktora vietniece audzināšanas darbā
31.12.2006.
Laimīgu Jauno 2007. gadu!
***
Putniņš pārlidoja,
Vakars nolaidās.
Visos ciema logos
Sveces iedegās.
Tie bij Ziemassvētki,
Kas tur ieradās
Un ar savu gaismu
Namos apmetās.
/Broņislava Martuževa/

Lai Ziemassvētku gaišais prieks ir piepildījums visam vecajam gadam un rosinošs sākums jaunajam!
22.12.2006.
Noslēdzies pirmais mācību semestris!
Ģimnāzisti gadu no gada 1. mācību semestra pēdējā dienā pulcējās uz tā noslēguma pasākumu. Šogad flautas skaņas savijās ar brīnišķīgajām kora dziesmām, Ziemassvētku noskaņās tika rādīts arī fragments no Rūdolfa Blaumaņa stāsta `Kā vecais Zemītis nelabo redzēja`, noslēgumā skolas parlaments bija sagatavojis mazu sveicienu ģimnāzistiem un skolotājiem.
Ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa savā uzrunā atskatījās uz to, kā tad mums visiem ir veicies pirmajā mācību pusgadā. Īpašs prieks, protams, ir par ģimnāzijas čaklākajiem audzēkņiem - Lāsmu Pauniņu (1.A), Laumu Lazdāni, Dagniju Brusu, Oskaru Pakeru (1.D), Ingūnu Anspoku (2.A), Jāni Raubiško (2.K), Meldru Romanovsku (2.D), Marinu Timošenko, Baibu Luriņu, Denisu Osetrovu, Mairu Pastari, Santu Valaini, Elgu Ivdri, Jāni Jubelu (3.D), Kristīni Brici, Līgu Volonti (3.K), Gunu Loginu un Edīti Šņepsti (3.H). Šie audzēkņi par labām un teicamām sekmēm mācībās saņēma grāmatas, bet par labākajiem audzēkņiem kursos šogad tika atzītas Lāsma Pauniņa (1.A), Meldra Romanovska (2.D) un Marina Timošenko (3.D).
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktora vietniece audzināšanas darbā
21.12.2006.
Ziemassvētku gaidīšanas laikā mēs tiekam aicināti palīdzēt saviem līdzcilvēkiem
Man ir patiess prieks par jauniešu grupu - esošajiem, bijušajiem un nākošajiem ģimnāzistiem, kuri sarīkoja brīnišķīgu akciju `Palīdzi dāvāt prieku` bērniem invalīdiem.
Akcijas iniciatore un organizatore ir Aija Ancāne, kura sapulcināja ap sevi labu darīt gribošus jauniešus - Martu, Evelīnu, Kristapu, Jurģi, Raimondu, Uģi, Lāsmu un Guntru.
Viņi apciemoja mājās daudzus bērnus invalīdus, uzklausīja viņu vēlmes, kuras varētu piepildīt Ziemassvētku vecītis.
Vairākas nedēļas norisinājās sagatavošanas darbs - zīmētas afišas, gatavoti un izdalīti ielūgumi, sagatavota ludziņa, dziesmas un videofilma.
17. decembrī visi labas gribas cilvēki tika aicināti uz koncertiem Preiļos, Rimicānos un Rožupē. Šie koncerti uzrunāja ikvienu apmeklētāju, neatstājot to vienaldzīgu.
Jaunieši Ziemassvētku laiku pavadīs, apmeklējot mājās bērnus invalīdus, dāvājot tiem Ziemassvētku dāvanas.
Es lepojos, ka šie jaunieši nāk no mūsu vidus, bet drusciņ skumstu, ka tieši Preiļos, no pasākuma apmeklētāju puses bija vismazākā atsaucība.
Pēc pēdējā koncerta Rožupē, visi grupas dalībnieki sirsnīgi pateicās Aijai par ideju un ieguldīto darbu. Zālē ikvienam acīs mirdzēja spoža asara no aizkustinājuma un labestības. Es droši varu apgalvot, ka šie jaunieši nekad nebūs vienaldzīgi pret citu ciešanām un nelaimēm un vienmēr būs gatavi palīdzēt.
Lai viņu labajiem darbiem Dieva svētība un līdzcilvēku atbalsts.
Ilze Rožinska
21.12.2006.
1.D kurss veido elektroniskos Ziemassvētku apsveikumus
2006. gada 21. decembrī 1.D kursa audzēkņi veidoja elektroniskos Ziemassvētku apsveikumus, kurus darba beigās varēja nosūtīt saviem draugiem, vecākiem, visiem kuriem vēlējās.
Ziemassvētku apsveikumu veidošanas process fotoattēlos
Juris Erts, informātikas skolotājs
20.12.2006.
Apsveicam plakātu konkursa uzvarētāju!
Ar diplomu apbalvota Maruta Pinka (2.D) par 3. vietu KORUPCIJAS NOVĒRŠANAS UN APKAROŠANAS BIROJA plakātu un karikatūru konkursā `Vieglai naudai smagas sekas...` plakātu kategorijā!
Apsveicam!
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
20.12.2006.
Ziemassvētku ieskaņas koncerts
20. decembrī notika Ziemassvētku ieskaņas koncerts. Koncertā piedalījās arī viesi no Viļāniem.
Pasākuma fotogalerija
19.12.2006.
PVĢ audzēknes iegūst DIŽĀS STĀSTNIECES titulu!
16. decembrī, Rīgā, RLB notika 10. stāstnieku konkursa `Teici, teici, valodiņa` fināls, kurā piedalījās Antra Brice (1.KV) un Līga Karčevska (3.K), abas konkursa dalībnieces saņēma augstāko novērtējumu, iegūstot DIŽĀS STĀSTNIECES titulu.
Apsveicam!
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
18.12.2006.
Panākumi rajona bioloģijas olimpiādē!
Sveicam rajona bioloģijas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Kasparam Biezaitim (2.D)
3. vieta Elgai Ivdrei (3. D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
12.12.2006.
Panākumi rajona vācu valodas olimpiādē!
Sveicam rajona vācu valodas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Ritai Cibulei (2.D), Kasparam Biezaitim (2.D)
2. vieta Meldrai Romanovskai (2.D)
3. vieta Marinai Timošenko (3.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
11.12.2006.
Nacionālā debašu turnīra rezultāti
Sestdien, 8. decembrī, Jelgavas 4. vidusskolā notika valsts debašu turnīrs, kurā piedalījās 57 komandas no dažādām Latvijas skolām, tostarp no Rīgas, Daugavpils, Cēsīm, Valmieras, Preiļiem, Jēkabpils un citām vietām.
Debatētāju apspriestais jautājums – vai ASV loma starptautiskajā drošībā būtu jāpalielina. Turklāt 42 skolēnu komandas to darīja latviešu, bet 15 – angļu valodā. Debašu centru `Preiļi` pārstāvēja PVĢ debatētāji: Baiba Luriņa, Madara Ļaksa, Maira Pastare (3D), kā arī Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda.
Neskatoties uz lielo konkurenci, PVĢ meitenes debatēja pusfinālā.
Apsveicam Madaru Ļaksu, Baibu Luriņu, Mairu Pastari (3D) ar iegūto 3. vietu valsts debašu turnīrā!
Valentīna Pastare, Debašu centra `Preiļi` koordinatore
8.12.2006.
PVĢ komandas uzvara rajona konkursā `Erudīts`
8. decembrī Preiļu rajona bērnu un jauniešu centra mājīgajās telpās norisinājās konkurss `Erudīts`. Mums visiem par prieku, uzvarētāju godā atkal ir PVĢ komanda, kurā bija: Jānis Jubels 3.D, Marina Timošenko 3.D, Guna Logina 3.H, Andris Gribuška 3.A, Jānis Raubiško 2.K. Cīņa bija saspringta, un tikai spēles galotnē varēja droši apgalvot, ka mūsu komanda ir pārliecinoši uzvarējusi. Līdz ar uzvaru rajona konkursā, mūsu skolas komanda saņem arī tiesības startēt un pierādīt sevi novada `Erudītā`, kas norisināsies Rēzeknē. Lai veicas!
Fotomomenti
Jeļena Solovjova
7.12.2006.
Noslēdzies 2006. gada PVĢ basketbola turnīrs
Ir noslēdzies PVĢ basketbola turnīrs 2006.gada. Zēniem līdz pēdējam brīdim nebija zināms, kurš kurss kļūs par uzvarētāju, un tomēr sīvās cīņās uzvaru izcīnīja 2.D kurss, kur lielas pūles pielika komandas kapteinis Aigars Indrikovs. Savukārt 2. vietā ierindojās 3.A kurss un 3. vietā 3.K kurss. Meiteņu fināla grupā risinājās nemazāk sīvas cīņas, bet virsroku guva pieredze un 1. vietu izcīnīja 3.B kurss 2. vietu 2.A/B kursa apvienotā komanda, bet 3. vietā ierindojās 1.K/V kurss. Basketbola turnīrs izdevās ļoti interesants, it īpaši fināla grupās spēles gala iznākumu izšķīra 2 vai 3 punkti, bet tur neko nevar darīt sports paliek sports.
Turnīra rezultāti un statisktika (PDF)
Turnīra 5. decembra spēļu fotomomenti
Turnīra 7. decembra spēļu fotomomenti un apbalvošana
Turnīra organizatori: Ervīns Žikars, Sintija Vasiļevska, Karīna Cvetkova
6.12.2006.
PVĢ notiek ikgadējais PVĢ basketbola turnīrs!
Jau 20. novembra pēcpusdienā PVĢ sporta zālē valdīja neparasta rosība. Savus spēkus, tādā komandu sporta veidā kā basketbols, sāka pierādīt ģimnāzijas kursu komandas – kopumā 21. No tām 11 bija meiteņu un 10 zēnu komandas.
Jau pēc pirmajām četrām spēļu norises dienām katrā no četrām apakšgrupām izvirzījās spilgti līderi. Zēnu konkurencē – 2.D, 3.A, 3.B/D, 3.K, bet meiteņu apakšgrupās vēl rit spraiga cīņa par iekļūšanu četru spēcīgāko komandu vidū. Uz 22. novembri līderi vidēji spēlē gūto punktu skaita ziņā bija I. Petrovs 14.p (3.k) un R.Putāns 12.p (3.a), savukārt meitenēm - I. Ivanāne ar 16.p (3.b) un B.Volante ar 12.p (1.k). Iemesto trīspunktu metienos līderi ir E. Žikars (3.a) un R. Putāns (3.a) pa 2 metieni , bet meitenēm Z.Ceriņa (2.a) ar 3 metieniem.
Spēles turpināsies arī pēc brīvdienām – 30. novembrī un 1.decembrī, kad tiks izspēlētas visas atlikušās spēles apakšgrupās, un jau no 4.decembra sāksies interesantākās spēles starp spēcīgākajām PVĢ komandām. Tad nu sekosim tām cītīgi līdzi, vērosim un jutīsim līdzi mūsu basketbolistiem!
Basketbola turnīra nolikums
Uz 22. novembri vidēji vienā spēlē gūtie punkti
Turnīra rezultāti un statisktika uz 04. decembri (PDF)
Ervīns Žikars, 3.A kursa audzēknis, turnīra organizators
5.12.2006.
Valsts ģimnāziju skolotāju konference `IT MŪSDIENĪGĀ MĀCĪBU STUNDĀ`
2006. gada 1. decembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Valsts ģimnāziju skolotāju konference `IT MŪSDIENĪGĀ MĀCĪBU STUNDĀ`. Konferencē piedalījās dažādu mācību priekšmetu skolotāji no Āgenskalna, Jēkabpils, Daugavpils, Dobeles, Madonas, Rēzeknes, Valmieras un Preiļu Valsts ģimnāzijām.
Konferenci atklāja PVĢ direktore Ligita Pauniņa. Dalībniekus sveica vokāli instrumentālais ansamblis, folkloras kopa `Rūtoj`, kā arī datorvīruss un datorpele.
PVĢ direktora vietnieks informātikas jautājumos Juris Erts iepazīstināja ar IT vēsturi, stratēģiju un IKT izmantošanas iespējām un nākotnes redzējumu PVĢ.
ĀVĢ vizuālās mākslas skolotāja Ieva Drēviņa iepazīstināja ar savu pieredzi IT izmantošanā mūsdienīgā vizuālās mākslas stundā.
Jēkabpils Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Inga Ermansone referēja par interaktīvā foruma lietošanas iespējām latviešu valodā un literatūrā.
Dobeles Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Dina Empele runāja par savu pieredzi: IT vēstures un politikas stundās.
Daugavpils Valsts ģimnāzijas kultūras vēstures skolotāja. Ingūna Podžuka pastāstīja par IT izmantošanas pieredzi kultūras vēstures stundās.
Konferences dalībnieki, ceļojot pa PVĢ kabinetiem, iepazinās ar IT izmantošanas pieredzi dažādos mācību priekšmetos.
PVĢ vācu valodas skolotāja Anita Lazdāne stāstīja par iesaistīšanos projektos.
PVĢ matemātikas skolotāja Ineta Ivanova demonstrēja interaktīvās tāfeles dažādās izmantošanas iespējas. PVĢ mūzikas skolotāja Ilze Rožinska runāja par IT mūzikā.
PVĢ latviešu valodas un literatūras skolotāja Silvija Kivko referēja `IT – audzēkņu kreativitātes attīstītājas dzimtās valodas un literatūras stundās`. PVĢ ķīmijas un bioloģijas skolotājs Francis Livmanis demonstrēja IT ķīmijas un bioloģijas stundās. PVĢ informātikas skolotājs Ivars Pakers iepazīstināja ar informātikas mācīšanu, izmantojot interaktīvo tāfeli un datorklases pārvaldības sistēmu.
Konferences laikā dalībnieki iepazinās ar IT centru un bibliotēku.
Konferences fotomomenti
Valentīna Pastare, izglītības metodiķe
4.12.2006.
PVĢ ERUDĪTS 2006!
4. decembrī ģimnāzijā notika konkurss “Erudīts”. No katra kursa startēja komanda piecu cilvēku sastāvā. Šogad jautājumi tika gatavoti par Latvijas kaimiņvalstīm – Lietuvu, Igauniju, Baltkrieviju un Krieviju. Konkursā katrai komandai bija jāatbild uz trim jautājumiem pirmajā kārtā, jāaizpilda darba lapas, kā arī jārod atbildes uz trešās kārtas jautājumiem, konkursa dalībniekiem bija iespēja nopelnīt arī papildpunktus. Apkopojot rezultātus, 1. vietu izcīnīja 3.D kursa komanda, 2. vietu – 2.D kursa komanda, 3. vietu – 3.A kursa komanda. Atzinību ieguva 3.H kursa komanda. Rajona konkursā “Erudīts” ģimnāziju pārstāvēs Guna Logina (3.H), Marina Timošenko (3.D), Jānis Jubels (3.D), Andris Gribuška (3.A), Jānis Raubiško (2.K). Lai viņiem veicas!
Fotomomenti
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
2.12.2006.
ĪUMEPLS izsludina projekta `Net-Safe` logo dizaina skiču konkursu
Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts izsludina projekta `Net-Safe` logo dizaina skiču konkursu.
Konkursa nolikums.
Juris Erts, informātikas skolotājs
28.11.2006.
Panākumi rajona angļu valodas olimpiādē!
Sveicam rajona angļu valodas olimpiādes uzvarētājus:
1. vieta Gunai Loginai (3.H)
2. vieta Meldrai Romanovskai (2.D)
3. vieta Lainei Naglinskai (2.D)

Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
27.11.2006.
PVĢ viesojās Gulbenes ģimnāzijas jauktais koris
24. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās Gulbenes ģimnāzijas jauktais koris (diriģente Laura Anže). Viesošanās sākās ar ekskursiju pa Preiļiem skolotājas Natālijas Pīzeles vadībā. Neliels iedziedāšanās mēģinājums un tad sekoja koncerts.
Pavasarī vidusskolu koriem būs savi dziesmusvētki ar noteiktu repertuāru, kuru mēs un gulbenieši esam uzsākuši gatavot, tāpēc sadziedāšanās un koncertpieredze ir ļoti noderīga pirms lielajām skatēm.
Pēc koncerta sekoja latgaliešu danču stunda un diskoballe ar PVĢ grupu `Ze Piter`s` un `D- Light` piedalīšanos.
Tā nu PVĢ un Gulbenes ģimnāzijas jauktie kori kā nelielas dziesmu straumes esam ceļā uz dziesmusvētkiem, kam dots nosaukums `Ar straumēm uz jūru`.
Fotomomenti
Ilze Rožinska, PVĢ mūzikas skolotāja
20.11.2006.
18. novembrī PVĢ svinēja pastāvēšanas 10-gadi!
Aiz gada gads – tā griežas Laika rats ... Šogad ģimnāzijas desmit gadu jubilejas koncerts notika Latvijas Valsts dzimšanas dienā - 18. novembrī, Preiļu Kultūras namā. Šajā dienā kopā ar ģimnāzistiem un absolventiem bija kino režisors Jānis Streičs, pirmais ģimnāzijas direktors Jānis Eglītis un citi viesi. Absolventiem, viesiem, atbalstītājiem koncerta laikā bija iespēja atsaukt atmiņā svarīgākos un interesantākos mirkļus ģimnāzijas pastāvēšanas laikā.
Pēc koncerta visi pulcējās ģimnāzijā, lai tiktos ar pedagogiem, kursa biedriem.
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
17.11.2006.
Veidosim savu vēsturi!
10 gadi! Tā jau ir vēsture un mēs to esam sākuši apzināt, jo 18. novembrī durvis vērs Preiļu Valsts ģimnāzijas muzejs. Par to, ka skolas muzejam ir telpas, paldies sakām bijušajam Preiļu novada domes priekšsēdētājam LR 9.Saeimas deputātam Jānim Eglītim un viņa komandai, kuri rūpējās par skolas piebūves 1.stāva remontu, un skolas direktorei Ligitai Pauniņai, kura atrada par iespējamu rezervēt šo telpu muzejam. Pārlūkojot 10 ģimnāzijas pastāvēšanas gados uzkrājušos materiālus, konstatējām, ka daudziem simtiem ģimnāzistu te ir pavadīti interesanti, jautri, veiksmes, panākumu un pašapliecināšanās brīži. Bijuši arī sarūgtinājumi, vilšanās un asaras – taču arī tā ir pieredze, bez kuras nevar nodzīvot dzīvi.
Stāsts par ģimnāzijas vēsturi ir tikai pašā sākumā un pie tā vēl daudz un rūpīgi jāstrādā, lai dokumentētu, sistematizētu un vienkārši aprakstītu to, ko visi kopā esam piedzīvojuši.
Aicinot apmeklēt skolas muzeju 102. kabinetā, mēs aicinām Jūs izteikt ierosinājumus un idejas skolas vēstures atspoguļošanai un muzeja iekārtojumam. Un neaizmirst ierakstīties Viesu grāmatā!
Natālija Pīzele, PVĢ muzeja vadītāja
15.11.2006.
Tikšanās brīdis vairs nav tālu . . . Ģimnāzijas svētki - 18. novembrī
18.novembris - diena, kad Preiļu Valsts ģimnāzijas absolventiem ir iespēja tikties ar pedagogiem, kursa biedriem svētku noskaņā, vairs nav tālu, tāpēc piedāvājam Preiļu Valsts ģimnāzijas svētku 10 gadu jubilejas programmu:
18.00 – Svētku koncerts Preiļu Kultūras namā.
20.30 – tikšanās ar audzinātājiem, skolotājiem, kursa biedriem ģimnāzijā.
21.00 – 03.00 – balle ģimnāzijā (muzicēs Irēna Kjarkuža, Jānis Zieds – Ziediņš, Arvīds Gžibovskis).
Uz tikšanos 18.novembrī!!!
PVĢ administrācija
14.11.2006.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
11. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma `ASV loma starptautiskajā drošībā būtu jāpalielina`. Turnīrā piedalījās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas debatētāji.
Debašu turnīra uzvarētāji ir Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda: Baiba Luriņa, Madara Ļaksa, Maira Pastare (3D .Labākās runātājas tituls piešķirts Baibai Luriņai (3D) no Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Apsveicam!

Labākie debatētāji no katras dalībskolas dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 9. decembrī Jelgavā.
Lai veicas!
Valentīna Pastare, Latgales novada debašu centra `Preiļi` koordinatore
14.11.2006.
Panākumi konkursā `Teci, teci valodiņa`
Pateicība Līgai Karčevskai (3K) un Antrai Bricei (1KV) par piedalīšanos Dienvidlatgales novada stāstnieku konkursā `Teci, teci valodiņa`, iegūstot titulu lielā stāstniece.
Ineta Ivanova, direktores vietniece mācību darbā
8.11.2006.
Eiropas Savienības informācijas aģentūras seminārs skolotājiem
Eiropas Savienības informācijas aģentūra 7. novembrī plkst.10.00 Preiļu Valsts ģimnāzijā organizē semināru skolotājiem `Latvijas dalības ES aktuālie jautājumi`. Seminārā tika aicināti piedalīties pedagogi no Latgales. Seminārā piedāvātās tēmas:
projekta `Ceļvedis interkulturālās izglītības realizācijai skolās` prezentācija, par ES skolā: ESIA sadarbības piedāvājums, neformālā izglītība par ES: Eiropas klubi Latvijas skolās.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
7.11.2006.
Mūsējie tiek finālā starp 10 labākajām komandām spēlē `SEB Banka darbībā`
Šī gada 25. oktobrī spēlē `SEB Banka darbībā` piedalījās vairāk nekā 2500 vidusskolēni. PVĢ komanda – Santa Pīzele, Līga Volonte, iegūstot 1. vietu Latgales reģionālajās sacensībās, kvalificējās ceturtdaļfinālam, kas notika 4. novembrī Rīgā, kurā piedalījās 43 komandas no visas Latvijas. Iegūstot 1. vietu ceturtdaļfinālā, mūsu komanda kvalificējās pusfinālam, kurā nu jau palika tikai 20 komandas. Iekļūstot tālāk labāko desmitniekā, komanda tiek izvirzīta uz finālu, kas notiks martā. Turiet par mums īkšķus!
Santa Pīzele, Līga Volonte 3.K
3.11.2006.
Vācu valodas studiju iespējas DU
3. novembrī 3. kursu skolēniem bija iespēja tikties ar Daugavpils universitātes pārstāvēm, kas iepazīstināja ar vācu valodas studiju iespējām. Marina Kezika, Reģionālā vācu valodas tālākizglītības centra vadītāja, demonstrēja videofilmu un stāstīja par studentu iespējām DU – piedalīšanos studentu teātrī, kultūras pasākumu norisē vācu valodā, praksi un uzturēšanos Vācijā. Ingrīda Brice, 3. kursa studente un PVĢ absolvente, uzsvēra domu, ka DU studentiem līdz 3.kursam katram ir iespēja piedalīties kādā studentu apmaiņas programmā un pilnveidot savu valodas prasmi ārzemēs. Ingrīda pati 6 mēnešus pagājušajā gadā studēja Fehtas universitātē, iepazinās ar Vācijas kultūru un ikdienas dzīvi.
Pasākumā noslēgumā skolēniem bija iespēja klausīties dziesmas, piedalīties nelielā viktorīnā vācu valodā un saņemt balvas, ko sponsorē Gētes institūts. Arī skolotājs Juris Erts, fotografējot ieklausījies sarunās, uzsvēra – cik skaisti skan vācu valoda.
Deutsch hat Zukunft!
Viktorīnas fotomomenti
Anita Lazdāne, vācu valodas skolotāja
1.11.2006.
Gatavosimies izstādei `LATVIJAI`
Klāt ir novembris. Laiks, kad īpaša uzmanība tiek veltīta mūsu dzimtenei, mūsu Latvijai. Gatavojoties Tēvzemes nedēļai, skolā tiks veidota plakātu izstāde, tāpēc katrs kurss tiek aicināts veidot izstādei `Latvija` kopdarbu, kurā tiks atspoguļotas skolēnu domas, vēlējumi valstij svētkos. Darbu noformē uz plakātu papīra, izmēri 45cm x 150cm, norādot izglītības iestādi, kursu. Darbi jāiesniedz līdz 3. novembrim. Plakātu izstāde skolā būs skatāma no 6. novembra. Labākie darbi tiks iesniegti Preiļu rajona bērnu un jauniešu centrā.
Ingūna Patmalniece, ārpusstundu darba organizatore
24.10.2006.
Ekskursija: Prāga – Donavas loks – Vīne
No 19. – 23. oktobrim grupa PVĢ audzēkņu (Dace Puncule, Lauma Lazdāne (1.D), Aigars Indrikovs, Elīna Potapova, Kristīne Morozova, Oļesja Starovoitova, Laura Mazure (2.D), Santa Seile, Linda Rubane, Viktorija Kirillova, Inta Akentjeva (3.A), Dace Plone, Inga Golubeva, Ineta Ivanāne (3.B), Maira Pastare (3.D), Dinārs Erts (3.K)) skolotājas Anitas Lazdānes vadībā devās neaizmirstamā ceļojumā un Čehiju un Austriju. Braucienā devās arī pārstāvji no Līvāniem, Riebiņiem un Jaunsilavas. Pirmā un pēdējā ceļojuma diena tika pavadīta, braucot autobusā, klausoties `Impro` gides Ineses Baltkalnes interesanto stāstījumu.
20. oktobra rītā mūs laipni sagaidīja Prāgā viesnīcā `Krystal`. Pēc brokastīm devāmies Prāgas pilsētas apskatē. Tajā ietilpa senā Prāgas kremļa, mazās Zelta ieliņas, pasaulslavenā Kārļa tilta, Vātslava laukuma un citu objektu apmeklējumi.
Prāga bija tiešām vienreizēja ar savu grandiozo arhitektūru, pārsteidzošo atmosfēru un labsirdīgajiem cilvēkiem visapkārt. Nākošajā rītā – 21. oktobrī, ceļš veda tālāk uz Austriju, iegriežoties klusajās Kremsas un Dirnšteinas mazpilsētiņās. Kremsas pilsētiņa ir ievērojama ar to, ka ir Austrijas vēstures kodols. Tā celta uz terasēm, bet galvenajos vārtos ar zvanu torni divreiz dienā skan `Oda priekam`. Vīna audzētāju pilsētiņa Dirnšteina visapkārt ieskauta ar Vīna un aprikožu dārziem Donavas krastos. Tika apmeklēts arī Melkas klosteris – lielākais un greznākais baroka stila klosteris Austrijā. Pirmspēdējā ceļojuma nakts tika pavadīta jauniešu apmetnē Vīnē, jeb Jugendgästehaus. 22. oktobris tika veltīts Vīnes apskatei. Te jāmin unikālā Šēnbrunas pils ar rokoko interjeru un franču baroka dārzu. Redzējām arī slavenā arhitekta Hundertvasera būves ar gaisa dārziem, Vīnes sirds – Sv. Stefana katedrāle, Hofburga, Vīnes opera un Rātsnams. Atlikušā dienas daļa tika pavadīta brīvsolī pa bulvāriem, nobaudot `Viener Schnitzel` un ceptos kastaņus. Ar daudzajiem iespaidiem un atvadu mājieniem Vīnei vakarā jau devāmies mājup. Iesakām arī citiem, kas vēl nav bijuši šajās valstīs, tās noteikti apmeklēt, lai ieskatītos patiešām iespaidīgajā Eiropas kultūras daudzveidībā. Bet mēs metām monētiņas visās strūklakās, ko redzējām – uz atgriešanos!
Ekskursijā redzētais fotoattēlos
Santa Seile, Viktorija Kirillova, 3.A
23.10.2006.
Zobu higiēnista pakalpojums par brīvu!
Jauniešiem līdz 18 gadu vecumama SIA `Lāzers` privātpoliklīnikā piedāvā zobu higiēnista pakalpojumus par brīvu. Pieteikties pa tālruni 27066464, 5324393 vai personīgi pie zobu higiēnista Raiņa bulv. 7, Preiļos!
SIA `Lāzers` zobu higiēniste Iveta Pudnika
23.10.2006.
Lūgums ziedot!
Preiļu Valsts ģimnāzijas kolektīvs un audzēkņu vecāki lūdz palīdzēt skolotājai Annai Ļeonovai atgūt veselību pēc smagas slimības, ziedojot naudu rehabilitācijai.
Ziedojumu konta Nr. LV 03 UNLA 0050009125781 LVL, SWIFT kods UNLALV2X.
14.10.2006.
PVĢ notiks datorizētās projektēšanas kursi
Preiļu Valsts ģimnāzija aicina pieteikties uz datorizētās projektēšanas kursiem.
Uz kursiem var pieteikties jebkurš interesents, kuram ir datora lietošanas pamatprasmes un vēlēšanās apgūt CAD programmu lietošanu. Īpaši tiek gaidīti mājturības un tehniskās grafikas skolotāji, kā arī citi interesenti (ne tikai skolotāji), kuri vēlas apgūt datorrasēšanas pamatus.
Kursos aplūkojamie jautājumi un ieguvumi:
 zināšanas darbam ar rasēšanas datorprogrammām;
 divdimensionālā rasēšana;
 prasme izveidot un noformēt rasējumu;
 3D modelēšana (dažādu formu izveide);
 dokumenta sagatavošana izdrukai;
 fotorealistiska attēla izveidošana;
 mācību materiāli materiāli.
Kursu norises vieta: Preiļu Valsts ģimnāzija, 108. kab.
Kursa ilgums – 72 akadēmiskās stundas. Kursu noslēgums tiek prognozēts decembra beigās.
Nodarbības: ceturtdienās un/vai piektdienās un/vai sestdienās (norises grafiks tiks precizēts 1. nodarbībā).
Kursu noslēgumā tiks izsniegtas A1 apliecības.
Maksa par kursiem – Ls 62.00. Samaksa skaidrā naudā, saņemot kvīti, vai ar pārskaitījumu.
Nodarbības notiek latviešu valodā.
Uzziņas un pieteikšanās pa tālr.: 26364435 – katru dienu vai 5357701 piektdienas un sestdienas vakaros.
Pirmā nodarbība - 23. oktobrī plkst.14:00
Iesakiet šos kursus saviem paziņām!

Juris Erts, PVĢ reģionālā datorcentra vadītājs
13.10.2006.
13. un 14. oktobrī PVĢ notiek kursi Preiļu rajona informātikas skolotājiem
13. un 14. oktobrī PVĢ notiek `Izglītības satura reformas īstenošana pamatizglītības priekšmetos – pedagogu profesionālās meistarības pilnveides kursi informātikas skolotājiem 7. klasēs (A2)`. Kursus vada Daugavpils universitātes pasniedzējas Vija Jankoviča un Inna Senkeviča.
Daži fotomomenti
Juris Erts, informātikas skolotāju MA vadītājs
13.10.2006.
Tikšanās ar DU pārstāvjiem
Piektdien, 13. oktobrī 3. kursu audzēkņi tikās ar Daugavpils universitātes pārstāvjiem, kuri klātesošos iepazīstināja ar studiju iespējām mācīties DU.
Daži fotomomenti
Ingūna Patmalniece, ārpusstundu darba organizatore
13.10.2006.
13. oktobrī notika PVĢ audzēkņu vecāku sapulce
13. oktobrī uz vecāku sapulci tika aicināti visi PVĢ audzēkņu vecāki. Audzinātāji aicināja arī uz klases vecāku sapulcēm.
Daži fotomomenti
PVĢ administrācija
13.10.2006.
Draudzīgā Aicinājuma balva - 2006
2. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā notika ikgadējā `Draudzīgā Aicinājuma balva - 2006` godalgu pasniegšanas ceremonija.
Šogad mūsu audzēkņi startējot olimpiādēs un konkursos pilsētu skolu grupā ieguva 7. vietu.
Vairāk par balvu var izlasīt Internetā http://www.konkurss.lv
Lai veiksmīgs un radošs darbs un panākumi arī turpmāk!
Ligita Pauniņa, direktore
12.10.2006.
Iepazīšanās vakars PVĢ!
12. oktobrī, ceturtdien, ģimnāzijā notika Iepazīšanās vakars. Pa dienu 1-os kursus sagaidīja nelieli pārbaudījumi. Pēc iesvētīšanas pirmkursniekiem bija varonīgi jāturpina mācības. Plkst.18.00 visi kopā pulcējās uz kopīgu pasākumu, kura tēma šogad bija - `Kāda ir PVĢ veiksmes formula?`.
Pasākuma fotogalerija
Ingūna Patmalniece, ārpusstundu darba organizatore
10.10.2006.
Tālākizglītības kursi Preiļu rajona mūzikas skolotājiem
5. oktobrī PVĢ notika rajona mūzikas skolotāju tālākizglītības kursu pirmā diena. Nodarbības vadīja Preiļu rajona mūzikas skolotāju MA vadītāja Ilze Rožinska par tēmu `Mūzikas pamatkursa satura apguvei izmantojamie mācību līdzekļi un metodes`
Fotomomenti
Ilze Rožinska, Preiļu rajona mūzikas MA vadītāja
7.10.2006.
4.oktobrī notika pirmā PVĢ Ģimnāzistu parlamenta sēde
Sēdē tika ievēlēts parlamenta prezidents, prezidenta vietnieks, izglītības darba grupa, informācijas darba grupa, kultūras darba grupa.
Ar balsu vairākumu par prezidenti tika ievēlēta Jolanta Ūzuliņa (3.B) un par prezidenta vietnieku kļuva Tija Miglāne (3.A). Šogad ģimnāzijā darbosies trīs darba grupas: izglītības darba grupā darbosies Rihards Vilcāns (1.A), Tija Miglāne (3.A) un Vineta Vilcāne (2.A); informācijas darba grupā darbosies Pauls Vaivods (3.K/DAT), Uģis Vilcāns (2.D), Vineta Vilcāne (2.A) un Jolanta Ūzuliņa (3.B); kultūras darba grupā darbosies Līga Karčevska (3.K/DAT), Antra Brice (1.KV), Inta Akentjeva (3.A), Kristīne Pīzele (2.K), Jeļena Solovjova (3.D), Anita Pumpure (2.D), Maija Prikule (2.K), Jānis Pīzelis (3.B) un Jānis Koroševskis (2.D). Protokolists būs Jeļena Solovjova (3.D).
Gaidiet atraktīvus un vēl nebijušus pasākumus, jo jūs taču esat to pelnījuši!
Vineta Vilcāne, ģimnāzistu parlamenta pārstāve
29.09.2006.
28. septembrī notika tradicionālā Tūrisma diena
28. septembra rīts atnāca jauks un saulains. Tāpēc šaubu nebija – Tūrisma diena notiks! Ģimnāzisti, bruņojušies ar pārtikas krājumiem, labu noskaņojumu, apņēmības pilni, devās uz visiem zināmo Tūrisma dienas norises vietu –`Burtiem`.
Lai tuvāk iepazītu cits citu, Tūrisma dienas atklāšanā varējām vērot interesantās kursu prezentācijas, kurās bija ietverta gan dziedāšana, gan dejošana, lūgšana un teatralizēti priekšnesumi. Visi bija centušies, bet īpaši atzinību izpelnījās par atraktīvāko prezentāciju 2.D kurss, veicināšanas balvu par prezentāciju ar izdancināšanu saņēma 3.B kurss.
Tālāk sekoja sacensības stafetē ar tūrisma elementiem un Sēņotāju konkurss. Stafetē šķēršļi sagādāja ne mazums grūtību tās dalībniekiem, bet cipari izšķīra savu – 1.vietu izcīnīja 3.D kurss, veicot distanci 2 min.44sek., 2.vietu ieguva 2.A kurss, uzrādot laiku 3 min.23sek.,bet ,distancē pavadot 3.min.24 sek., 3.vietā ierindojās 3.K/dat.kurss.
Interesanti bija vērot arī Sēņotāju konkursa rezultātus, kur izšķirošais nebija laiks, bet gan dalībnieku vērīgums. Viņiem vajadzēja salasīt pēc iespējas vairāk karodziņu, kuri bija paslēpti mežā, par īstajām sēnēm arī varēja nopelnīt papildus punktus. Vis visveiklāko sēņotāju titulu ieguva 2.B kurss, savācot 61 punktu, visveiklākie sēņotāji mācās 3.K/dat. kursā, viņi savā kontā salasīja 47 punktus, trešajā vietā ar 44 savāktiem punktiem ierindojās 1.D kurss. Diplomu par veiklāko sēņošanu saņēma arī 2.K kurss, jo salasīja visvairāk īsto sēņu.
Ļoti lielu interesi izraisīja virves vilkšanas konkurss. Šajā konkursā dalībniekiem, lai vinnētu pretiniekus, vajadzēja ne tikai spēku, bet arī izstrādātu stratēģiju. Cīņas bija spraigas, neatlaidīgas, līdz pat spēku pagurumam. Pirmo vietu izcīnīja 3.A kurss, otro – 3.Kdat., trešajā vietā ierindojās 3.D kurss, īpaši jāuzteic 1.KV kurss, kurš ierindojās 4.vietā.
Pēc šādām aktivitātēm pusdienas visiem garšoja lieliski, bet, kā jau katru gadu, neizpalika arī šogad gardākais konkurss `Rudens mikslis`. Žūrijas ievērību izpelnījās 2.D kurss par tautiskāko galdu, 3.A bija izveidojis `Uztura piramīdu` un ieguva oriģinālākā `Rudens mikšļa` titulu, bet visgaršīgākais ēdiens bija 1.K/v kursam.
Par ģimnāzijas Tūrisma dienas grāciju kļuva Dace Bernāne, bet džentlmeņa titulu sīvā cīņā izcīnīja Andis Jonāns.
Sporta aktivitāšu, saules staru un svaigā gaisa nogurdināti, ģimnāzisti noslēgumā pulcējās, lai saņemtu balvas par labi padarītu darbiņu un nodziedātu katrs kurss savu noslēguma dziesmu. Diplomu par oriģinālāko dziesmu saņēma 2.D kurss. Balvu par spilgtāko karogu saņēma 1.A kurss, par sīkstumu un izturību 3.H un 1.B.
Tūrisma dienas fotogalerija
Joprojām tiek gaidīti tūrisma dienas fotouzņēmumi - 5 bildes no katra kursa (līdz 3. oktobrim). Paldies tiem kursiem, kuri savas bildes ir jau iesnieguši!
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
28.09.2006.
SVARBUMBAS CELŠANAS SACENSĪBAS
Ir noslēgušās svarbumbas celšanas sacensības. Par sacensību uzvarētāju kļuva Jānis Koroševskis (2.d), kurš savāca 95 punktus, otro vietu izcīnija Jānis Pīzelis (3.b), iegūstot 85 punktus, un trešo vietu ieguva Ervīns Gribuška (2.k) ar 79 punktiem.
Tika noskaidroti arī stiprākie kursi!!! Visstiprākais izcīnot pirmo vietu, izrādijā 2.d, otro vietu izcīnija 3.b un trešo vietu 2.b.
Jāsaka liels paldies mūsu atbalstītājiem, kuri palīdzēja mums finansiāli: SIA ZOLVA un PVĢ, kā arī PVĢ sporta skolotājiem Ainai Leikucei un Edgaram Mukānam.
Sacensību organizatori: Jānis Pīzelis & Elīna Šņepste
26.09.2006.
PVĢ skatāma izstāde
No 26. līdz 29. septembrim ģimnāzisti no krāšņajiem ziediem un citām rudens veltēm veidos izstādi 'Rudens raibais otējums', lai arī mūsu telpās ienāk brīnišķīgā gadalaika krāšņums.
Tradicionālā ziedu kompozīciju izstāde 'Rudens raibais otējums' fotoattēlos
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā
25.09.2006.
Mūsu absolvents Andrejs Sabanskis iegūst bronzas medaļu starptautiskajā olimpiādē fizikā
18. jūlijā no starptautiskās olimpiādes fizikā ar iegūto bronzas medaļu atgriezās PVĢ absolvents Andrejs Sabanskis!
Singapūrā no 8. līdz 17. jūlijam intensīvi strādāja jaunie pasaules fiziķi, lai apliecinātu savas zināšanas. Fizikas olimpiādē piedalījās 383 jaunieši no 86 pasaules valstīm. Latvijas komanda sastāvēja no 4 dalībniekiem.
Andrejs Sabanskis sīvā konkurencē starp pasaules vienaudžiem ir guvis brīnišķīgu rezultātu, kas ir augsts sasniegums ne tikai Preiļu rajona un Latgales, bet gan visas Latvijas mērogā.
Preiļu Valsts ģimnāzijā Andrejam fiziku mācīja skolotāja Eleonora Bleive. Jaunietis rajona un valsts olimpiādēs piedalās jau no 5. klases. Pagājušajā gadā jaunais fiziķis Latviju pārstāvēja Spānijā, kur nedaudz pietrūka līdz godalgotai vietai.
Septembrī Andrejs Sabanskis uzsāka studijas Latvijas Universitātes fizikas un matemātikas fakultātē.
Lai veicās!
Skati uz Singapūru kādu to redzēja Andrejs Sabanskis!
25.09.2006.
PVĢ notika seminārs par NATO
19. septembrī Preiļu Valsts ģimnāzijas zālē notika Latvijas Transatlantiskās organizācijas (LATO) rīkotais seminārs par NATO. Apmēram 70 ģimnāzisti un 11 Viļānu vidusskolas skolēni noskatījās informatīvu filmu par NATO.
Pēc tam uzstājās Latvijas Aizsardzības ministrijas Aizsardzības politikas nodaļas pārstāvis Ervīns Labanovskis un Zemessardzes 54. inženiertehniskā garnizona NIN operators Andrejs Rudzinskis, kuriem skolēni uzdeva daudzus jautājumus.
LATO projektu vadītāja informēja par konkursu vidusskolēniem (informācija atrodama LATO un NATO samita mājas lapās: www.lato.lv un www.rigasummit.lv) un dāvāja informatīvos materiālus par NATO.
Daži fotomomenti
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
22.09.2006.
Jaunais Skolēnu parlaments ir ievēlēts!
21. septembrī Preiļu Valsts ģimnāzijas Skolēnu parlamenta vēlēšanās piedalījās 298 ģimnāzisti. Vēlēšanām tika pieteiktas tādas partijas kā 'Murzilkas', 'Zebras', 'Gradusnīks', 'Veterāni' un politiskais grupējums 'Galošas'. Pirms vēlēšanām varēja noskatīties šo partiju prezentācijas. Balsis cītīgi skaitīja vēlēšanu komisija, kuras sastāvā bija Ilona Virbule, Ruta Mālniece, Baiba Luriņa, Madara Lazdāne, Vadims Prikulis – Pastars, Ilga Trubiņa, Viktorija Kirillova, Silva Vaivode.
Apkopojot vēlēšanu rezultātus, 2006./2007. mācību gadā Skolēnu parlamentā darbosies Uģis Vilcāns 2.D, Jolanta Ūzuliņa 3.B, Jeļena Solovjova 3.D, Jānis Pīzelis 3.B, Antra Brice 1.KV, Maija Prikule 2.K,Jānis Koroševskis 2.D, Līga Karčevska 3.KD, Inta Akentjeva 3.A, Anita Pumpure 2.D, Tija Miglāne 3.A, Kristīne Pīzele 2.K, Pauls Vaivods 3.KD, Vineta Vilcāne 2.A, Rihards Vilcāns 1.A.
Apsveicam jaunos parlamentāriešus!
Vēlēšanu fotomomenti
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas jautājumos
22.09.2006.
PVĢ viesojās Daugavpils rajona mūzikas skolotāji
21. septembrī PVĢ viesojās Daugavpils rajona mūzikas skolotāji. Ciemiņi tika sagaidīti ar skolas pašdarbības kolektīvu koncertu, kurā uzstājās vokālais ansamblis, folkloras kopa 'Rūtoj' un VIA 'D-Light'. Semināra turpinājumā viesi apmeklēja atklāto stundu mūzikā 1.D kursā, tad sekoja iepazīšanās ar PVĢ mūzikas kabinetu un mūzikas skolotājas darba pieredzi. Direktore ciemiņus iepazīstināja ar skolu.
Semināra izvērtējuma lapiņās Daugavpils rajona skolotāji rakstīja, ka viņi ļoti vēlētos strādāt tādā skolā. Mums prieks to zināt!
Fotogalerija
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
19.09.2006.
Tuvojas vēlēšanas ...
Tuvojas ne tikai Saeimas vēlēšanas, bet daudz ātrāk mums aktīvi jāiesaistās Preiļu Valsts ģimnāzijas Skolēnu parlamenta vēlēšanās, kuras notiks 21. septembrī.
Ikvienam aktīvam, radošam, darboties gribošam ģimnāzistam ir iespēja iesaistīties partijās, interešu grupās, startēt individuāli, lai varētu kļūt par vienu no 15 Skolas parlamenta biedriem. Priekšvēlēšanu aktivitātēs ar sevi tuvāk varēsiet iepazīstināt no 18. – 20. septembrim, bet pieteikties vēlēšanām būs iespējams līdz 19. septembrim pie direktores vietnieces audzināšanas jautājumos Ingūnas Patmalnieces 25. kabinetā.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas jautājumos
18.09.2006.
Sanāciet, sadziediet!
14. septembra pēcpusdienā pulcējāmies skolas zālē pie lielā ekrāna, lai kopā ar dziedātājiem un pasākuma līdzjutējiem Rīgā, Doma laukumā, vienotos dziesmā. Uzklausījām TV tiešraidē teikto par tautas dziesmu un tās nezūdošo vērtību, dziedājām kopā latviešu tautas dziesmas un pēc tiešraides turpinājām paši savu sadziedāšanos.
Jāatzīst, ka mūsu sadziedāšana sanāca kuplāka nekā televīzijā. Uģis un Armands piespēlēja ģitāras un visi dziedājām „Sijā auzas, tautu meita”, „Āvu, āvu baltas kājas”, tad turpinājām ar latgaliešu tautasdziesmām, kas ģimnāzistiem skanēja brīnišķīgi! Pasākumā bija tā dzirkstelīte un tā kopības izjūta, ka mēs visi kopā esam spēks!
Paldies visiem, kas palīdzēja un nodrošināja pasākuma izdošanos!
Dziesmu dienas fotogalerija
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
14.09.2006.
Sanāciet, sadziediet . . .
Viens no latviešu tautas garīgo vērtību saglabāšanas ceļiem ir dziedāšanas tradīcija, kuras vainagojums mūsdienās ir Dziesmu svētki, lai to saglabātu, Latvijā 2006. gada 14. septembrī tika organizēta Dziesmu diena. Tāpēc ģimnāzijas audzēkņi un pedagogi tika aicināti šajā dienā plkst.13:50 pulcēties zālē, lai piedalītos Dziesmu dienas kulminācijā, kad Jāzepa Vītola mūzikas akadēmijas studentu koris kopā ar tautā pazīstamiem un populāriem cilvēkiem tiešraidē sadziedājās ar Latvijas iedzīvotājiem. Šī sadziedāšanās tika translēta LTV 1 kanālā.
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas jautājumos
5.09.2006.
Adaptācijas dienas 1. kursu audzēkņiem
Lai veicinātu pēc iespējas efektīvāku 1. kursu skolēnu iekļaušanos jaunajā skolas vidē, 4. un 5. septembrī PVĢ tika rīkotas adaptācijas dienas. Šajā laikā mācību stundas nenotika.
Klasēs tika radīta labvēlīga savstarpējās sadarbības atmosfēra, kur katrs skolēns varēja noskaidrot nesaprotamo, izteikt diskusijās savu viedokli, pieņemt kursa biedra viedokli, kas ir atšķirīgs no personīgā. Ģimnāzisti atklāja viens otra cerības priekšā stāvošajā mācību procesā, pilnveidoja sadarbības prasmes ar kursa biedriem, apzinājās savas stiprās puses un prata tās saskatīt un akcentēt arī citos. Visās skolēnu aktivitātēs piedalījās arī 1. kursu audzinātāji.
Bez tam jaunie ģimnāzisti tika iepazīstināti ar skolas bibliotēkas darbu, tikās ar skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem un skolas psiholoģi.
Adaptācijas dienas fotomomenti
Liene Fedotova, skolas psiholoģe
1.09.2006.
Jaunais mācību gads ir sācies
Vēl vasaras maigums līdzi klīst,
Un tā negribas atvadīties
Un tā gribas vasarā palikt,
Taču nekas nav paturams. . .
. . . Klāt septembris!


Laiks ir nepielūdzams. Saules pilnā, karstā, skaistā vasara nu steidz projām, bet vietā nāk rudens ar briestošiem āboliem, krāšņiem ziediem, dzelteno lapkriti un, protams, jauno mācību gadu.
Kā jau ierasts, arī šogad ģimnāzisti sākumā pulcējās uz klases stundu savos kursos, bet vēlāk piedalījās svinīgajā līnijā, kurā visus uzrunāja ģimnāzijas direktore Ligita Pauniņa, kā arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis un a/s 'Preiļu siers' priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts.
Uz svinīgo līniju bija ieradusies arī Datorpele un Vīruss. Viņi aicināja pirmo kursu audzēkņus pastāstīt, kā tie plāno lietderīgi izmantot sev atvēlēto laika banku ģimnāzijā, savukārt trešie kursi neskopojās ar saviem padomiem pirmkursniekiem. Visus klātesošos ar savu sniegumu 1.septembrī sveica folkloras kopa 'Rūtoj' dalībnieki.
Ar skumjām par aizgājušo vasaru, bet ar atkalredzēšanās prieku savu ritējumu ir uzsācis jaunais mācību gads ...
Daži 1. septembra svētku fotomomenti
Ingūna Patmalniece, direktores vietniece audzināšanas darbā

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Amālija
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster