PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2004. / 2005. mācību gads

27.06.2005.
Patīkamu atpūtu vasaras brīvdienas!
Iestājoties vasaras brīvdienām atvaļinājumā dodas arī lapas veidotāji. Informāciju mūsu mājas lapā atsāksim izvietot augustā!
Paldies visiem, kas līdz šim ir apmeklējuši mūsu majas lapu un piedalījušies tās satura pilnveidošanā, rakstījuši atsauksmes, piedalījušies forumā!
Uz tikšanos augustā!
21.06.2005.
2005. gada PVĢ izlaidums
19. jūnijā k/t "Ezerzeme" notika PVĢ 9. izlaidums. Šogad PVĢ absolvēja 107 audzēkņi no dabaszinību, komerczinību, datoru, humanitārā un vispārīgā kursa.
Izlaiduma svinīgās daļas fotomomenti
16.06.2005.
Noslēgusies jauno ģimnāzistu uzņemšana
Preiļu Valsts ģimnāzijā iestājpārbaudījumi matemātikā un latviešu valodā notika 15. jūnijā. Balstoties uz iestājpārbaudījumu rezultātiem un izteiktajām vēlmēm iestāties mācīties atbilstošajā programmā 2005. gadā PVĢ ir uzņemts 121 audzēknis: 30 audzēkņi dabaszinību programmā, 31 audzēknis komerczinību programmā un 60 audzēkņi vispārizglītojošajā programmā.
10.06.2005.
4. jūnijā notika "Skolai Preiļos 140" pasākumi
Šogad aprit 140 gadi, kopš Preiļos atvērta pirmā skola. Sakarā ar šo nozīmīgo jubileju 4. jūnijā Preiļu novadā notika Skolu svētki.
Piedāvājam svētku laikā uzņemto fotogaleriju
10.06.2005.
Atskats uz Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestra un solo izpildītāju koncertturneju pa Franciju
Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris un solo izpildītāji koncertturnejas ietvaros viesojās Francijā (2005. gada 12. - 28. aprīlis), piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi un skolotāja Inga Surgunte.
Piedāvājam ielūkoties koncertturnejas fotogalerijā:
1. daļa, 2. daļa, 3. daļa, 4. daļa,
kā arī iepazīties ar detalizētām Ingas Surguntes sagatavotajām ceļojuma piezīmēm.
06.06.2005.
Iestājeksāmeni PVĢ - 15. jūnijā
Preiļu Valsts ģimnāzijā audzēkņu uzņemšana 10. klasē notiks šī gada 15. jūnijā.
Pl. 10.00 notiks tests latviešu valodā un pl. 12.00 - tests matemātikā.
Dokumentu iesniegšana 13. un 14. jūnijā.
Uzņemšanas noteikumi un mācību programas.
Sīkāka informācija pa tālruni 5321663.
31.05.2005.
Aicinām uz Preiļu pilsētas Skolu svētkiem 4. jūnijā
Šogad aprit 140 gadi, kopš Preiļos atvērta pirmā skola. Sakarā ar šo nozīmīgo jubileju 4. jūnijā Preiļu novadā notiks Skolu svētki.
Aicinām visus Preiļu 1. vidusskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Preiļu 1. pamatskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu arodvidusskolas bijušos un tagadējos pedagogus, tehniskos darbiniekus un absolventus piedalīties pasākumā.
Svētku programma:
plkst. 15.00 - piemiņas plāksnes atklāšana pie pirmās skolas ēkas (Daugavpils iela 34, Preiļos),
plkst. 15.30 - pedagogu un darbinieku tikšanās Preiļu novada kultūras namā,
plkst. 17.00 - skolotāju un absolventu tikšanās Preiļu pilsētas vispārizglītojošajās skolās,
plkst. 19.00 - pasākums Preiļu parka estrādē (koncerts, videofilmas un grāmatas prezentācija),
plkst. 21.00 – balle.
3. jūnijā plkst. 19.00 Preiļu 1. pamatskolas svinību zālē uz absolventu salidojumu tiek aicināti Preiļu 1. vidusskolas un Preiļu 1. pamatskolas pedagogi un absolventi.
Preiļu novada dome
31.05.2005.
31. maijs - pēdējā skolas diena 1. un 2. kursu audzēkņiem
31. maijā 1. un 2. kursu audzēkņi pulcējās PVĢ aktu zālē, lai kopīgi atskatītos uz gada laikā paveikto. Tika pasniegti diplomi, pateicības par labām sekmēm mācībās, panākumiem sportā un ārpusstundu aktivitātēm, prēmijas par labiem rezultātiem olimpiādēs.
Pasākuma fotogalerija
25.05.2005.
Preiļu novada kultūras centrā notika Preiļu rajona skolēnu valsts un novada olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas ceremonija
20.maijā Preiļu novada kultūras centrā notika Preiļu rajona skolēnu valsts un novada olimpiāžu uzvarētāju apbalvošanas ceremonija.
Skolēnus, skolotājus un vecākus sveica Preiļu rajona padomes priekšsēdētājs A.Vaivods, izpilddirektore A.Pastore, Izglītības pārvaldes vadītājs A.Zagorskis.
Bildes no Preiļu rajona labāko skolēnu apbalvošanas pasākuma


Preiļu Valsts ģimnāzijas valsts olimpiāžu un konkursu uzvarētāji.


24.05.2005.
Aknīstē norisinājās starptautiskais folkloras festivāls
21.- 22. maijam Aknīstē norisinājās starptautiskais folkloras festivāls „Pulkā eimu, pulkā teku”, kurā piedalījās arī PVĢ folkloras kopa.
Šāds festivāls pavasarī notiek katru gadu, kur uz kopā sanākšanu ierodas folkloras kopas no visas Latvijas un arī ārvalstīm.
Festivāla programma bija radoši veidota. Tās ietvaros bija iespējams gan atpūsties, gan muzicēt, gan turpināt gatavoties Dziesmu svētkiem.
21. maija rīts sākās ar piedzīvojumu taku Aknīstē. Iegriezāmies Aknīstes novadpētniecības muzejā, dziedājām dziesmas Aknīstes kulta liepai, gavilējām četru vēju kalnā kopā ar Andu Beitāni un turpat dziedošo lakstīgalu, veidojām dekorus no dabas materiāliem Sēļu parkā.
Pēcpusdienā sekoja sējas darbi, jo šī gada festivāla tēma - „Ko sēsi to pļausi!” Sēšanā roku iemēģināja arī mūsu folkloras kopa, un to centās izdarīt saskaņā ar senču tradīcijām. Varam tikai minēt , kā labība augs, vai saimniekam rudenī būs ko vest klētī....?!
Vakara pusē devāmies uz Gārseni, kur mūsu kopas muzikanti (Līga, Māra un Aleksandrs) saspēlējās ar citām folkloras kopām. Folkloras konkursu laureātu koncertā „Septiņas pavasara polkas” dejoja zelta dejotājas titula ieguvēja Aija un mūsu folkloras kopas dalībnieks Kristaps.
Vakars noslēdzās ar dančiem Gārsenes pils pagalmā un līksmu, skanīgu dziedāšanu Gārsenes „Zaļās takas” saliņā.
22. maijā notika Dziesmu svētku koncerta mēģinājums, festivāla noslēguma koncerts, kur katrs senais Latvijas novads uzstājās ar savu priekšnesumu. Tam visam pa vidu ciemošanās aknīšānu mājās un siltā saule!
Pēcpusdienā teicām ardievas sakoptajai Aknīstes mazpilsētai un Gārsenes skaistajai dabai ... Festivāls tiešam bija saules un pozitīvu emociju piepildīts. Par to jāsaka paldies organizatoriem!
Pasākuma fotogrāfijas
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
20.05.2005.
Pēdējais zvans 3. kursu audzēkņiem
20. maijā Preiļu Valsts ģimnāzijas 3. kursu audzēkņiem izskanēja pēdējais zvans.
Pasākuma fotogalerija
Vēlam veiksmi, izturību un labus panākumus visiem PVĢ 3. kursa audzēkņiem ieskaitēs un eksāmenos!
19.05.2005.
Sveicam atklātās fizikas olimpiādes laureātu!
Atklātajā fizikas olimpiādē 2. vietu izcīnīja Jānis Timošenko (3.D)
Apsveicam!
19.05.2005.
Sveicam atklātās matemātikas olimpiādes laureātus!
Atklātajā matemātikas olimpiādē
2. vietu izcīnīja Marina Timošenko (1.D),
3. vietu izcīnīja Elga Ivdre (1.D),
atzinību izcīnīja Jānis Timošenko (3.D) un Andrejs Sabanskis (2.D)
Apsveicam!
18.05.2005.
Par PVĢ direktori iecelta Ligita Pauniņa!
Ar 2005. gada 11. maija IZM saskaņojumu un 2005. gada 17. maija Preiļu novada domes lēmumu par Preiļu Valsts ģimnāzijas direktori ir iecelta Ligita Pauniņa. Jāpiebilst, ka Ligita Pauniņa kopš 1. PVĢ direktora - Jāņa Eglīša ievēlēšanas par novada domes priekšsēdētāju bija direktora vietas izpildītāja.
Sveicam Ligitu Pauniņu un vislabākie vēlējumi uzsākot veikt godpilnā amata pienākumus!
12.05.2005.
3D kurss - konkursa Kurss 05 uzvarētāji!
12. maijā pl. 19.00 PVĢ zālē notika konkursa "Kurss 05" noslēguma pasākums. Par galveno balvu sacentās 3.D, 2.D, 1.B, 1.D, 1.H un 1.K kursi. Šogad galveno balvu izcīnīja 3.D kurss!
Pasākuma fotogalerija
10.05.2005.
PVĢ FOLKLORAS KOPA MUZICĒ „MŪSMĀJĀS”
9. maijā PVĢ folkloras kopa uzstājās Preiļu sociālās un psiholoģiskās palīdzības centrā „Mūsmājas”. Pasākums bija veltīts māmiņu dienai. Folkloras kopa uzstājās ar programmu „Ko sēsi, to pļausi”. Klātesošā publika tika iesaistīta kopīgā dziedāšanā un dejošanā. Koncerta noslēgumā folkloras kopai pārsteiguma dāvaniņas bija sagatavojuši „Mūsmājieši”- brīnišķīgus rokdarbus.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
9.05.2005.
5. Valsts ģimnāziju spartakiāde notika 6., 7. maijā Siguldas Valsts ģimnāzijā
Pēc 1 gada pārtraukuma 6., 7. maijā notieka 5. Valsts ģimnāziju spartakiāde. Iepriekšējās 4 spartakiādes notika Preiļos, bet šogad - Siguldā. Uz sacensībām devās arī mūsu skolas audzēkņi, kuri sīvā cīņā kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu. Vairāk par notikumiem Siguldā var lasīt Ingas sagatavotajā rakstā.
Rezultātus var apskatīt Siguldas Valsts ģimnāzijas mājas lapā.
Pasākuma fotogalerija
Iepriekšējo spartakiāžu rezultāti PVĢ lapā.
9.05.2005.
PVĢ audzēknis dodās ceļojumā uz Zviedriju
PVĢ avīze "Pēdas" piedalījās avīzes "Diena" skolu un augstskolu avīžu konkursā. PVĢ avīzes "Pēdas" foto, kuras autors ir Jānis Zarāns (1.H), uzvarēja nominācijā "Labākā fotogrāfija skolas avīzē". Uzvarētājs no 9. - 13. maijam devās caļojumā uz Zviedriju, kur būs iespēja iejusties "Dienas" redakcijas darbinieku lomā.
05.05.2005.
Koncertturneja pa Franciju
No 12. – 28. aprīlim Preiļu Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris un solo izpildītāji koncertturnejas ietvaros viesojās Francijā.
Tur viņi sniedza četrus koncertus. Pirmie divi bija nelieli – Avilonas un Barnevillas baznīcās. Viens no koncertiem notika arī slavenajā “Atrium” koncertzālē ar 880 skatītāju sēdvietām. Pēdējo koncertu Preiļu Mūzikas un mākslas skolas skolēni sniedza Parīzē – Francijas Senātā, kur skolas direktoram Albertam Vucānam tika pasniegts apbalvojums par kultūras sakaru veicināšanu starp Latviju un Franciju piecpadsmit gadu garumā.
Koncertu starplaikā skolēni apmeklēja arī Francijas ievērojamākās vietas – Eifeļa torni, Versaļas pili, Luvru, Monmantru, Orsē muzeju, Parīzes Dievmātes katedrāli, Elizejas laukus, Francijas Senātu, Lamanša jūras šaurumu, Disnejlendu u.c. Pa ceļam tika iepazīta arī Vācija – Drēzdene un Berlīne (Berlīnes mūris, Brandenburgas vārti, Reihstāgs, “Zelta Elizabete”), kā arī nedaudz Polija (Vroclava).
Uz Franciju ar skolēniem devās arī Preiļu Mūzikas un mākslas skolas jauniešu pūtēju orķestra vadītājs Roberts Višķeris, klavierspēles skolotāja Irina Skvorcova, Mākslas nodaļas vadītāja Marianna Abricka un skolas direktors Alberts Vucāns.
Brauciena laikā jaunie mūziķi ne tikai iepazina Eiropu, bet arī guva bagātīgu pieredzi un daudz brīnišķīgu atmiņu gan par zemi, kurā bijuši, gan arī par tās cilvēkiem, kultūru un tradīcijām.
Pēc zināma laika būs skatāma arī fotogalerija.
Edīte Šņepste, 1. H (akordeoniste, brauciena dalībniece)
3.05.2005.
Sveicam valsts debašu turnīra laureātu!
29. un 30. aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzijā notika Nacionālais debašu turnīrs, kura tēma “Kultūru daudzveidība vieno Latvijas sabiedrību”. Turnīrā piedalījās debatētāji no visiem Latvijas novadiem. Jaunieši debatēja jauktajās komandās. Vienlaicīgi notika arī jauno debašu treneru un tiesnešu apmācības seminārs, kurā piedalījās Preiļu 2. vidusskolas skolotāja Vilhelmīne Jakimova.
Debašu centru “Preiļi” pārstāvēja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas debatētāji, kuri veiksmīgi startēja turnīrā. 1/8 finālā debatēja Santa Lakševica un Gunita Smilga (2.D). Finālā debatēja Aigars Ondzulis (2.D) un kopā ar savu komandu izcīnīja uzvaru.
Apsveicam Aigaru Ondzuli (2.D) ar iegūto 1.vietu valstī!
Valentīna Pastare, Debašu centra "Preiļi" koordinatore
2.05.2005.
Ceļā uz dziesmusvētkiem
29. aprīlī notika Preiļu rajona skolēnu koru skate, kurā piedalījās tikai seši skolēnu kori. Preiļu Valsts ģimnāzijas jauktais koris ar savu teicamo sniegumu ieguva 1. pakāpes diplomu un tika izvirzīts uz nākamo konkursa kārtu, kura notiks sestdien, 7. maijā pl.15.00 Preiļu kultūras namā, ko vērtēs žūrija - 9. Latvijas skolēnu dziesmu svētku virsdiriģenti. Turēsim īkšķus un cerēsim uz panākumiem!
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
2.05.2005.
Atzinība un speciālbalva konkursā „Aiviekstes lakstīgalas - 2005”
30. aprīlī Madonas rajona Meirānu pamatskolā notika zēnu - vokālistu konkursa fināls „Aiviekstes lakstīgalas - 2005”, kurā piedalījās 3.A kursa audzēknis Juris Vucāns. Sīvā konkurencē Jura sniegums tika novērtēts ar atzinību un viņš ieguva Latvijas vīru koru asociācijas speciālo balvu par interesanto un izcilo sniegumu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
2.05.2005.
Svētku un atceres dienas maijā
Maijs ir bagāts ar svētku un atceres dienām:
1. maijs – Latvijas Republikas Satversmes sapulces sasaukšanas diena, 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas diena, maija otrā svētdiena (šogad – 8. maijs) – Mātes diena, 8. maijs – Nacisma sagrāves diena un Otrā pasaules kara upuru piemiņas diena, 9. maijs – Eiropas diena.
Vairāk par šīm dienām lasiet vēstures skolotājas Natālijas Pīzeles sagatavotajā materiālā.
28.04.2005.
Internet konference "Vai skola māca dzīvot labāk?"
29. aprīlī UNESCO LNK majas lapas www.unesco.lv sadaļā 'Diskusijas' plkst.14:00 skolēni ir aicināti piedalīties Internet konferencē "Vai skola māca dzīvot labāk?".
Skolēni Internet konferences laikā tiek aicināti paust savu viedokli par dažādiem jautājumiem, kā arī sniegt savus ieteikumus un dažādu problēmu iespējamos risinājumus.
28.04.2005.
Atskats uz notikumiem Ungārijā no 4. - 17. aprīlim
No 4. - 17. aprīlim - Māra (1.A), Aija (2.H), Jurģis (2.K) un skolotāja Antra piedalījās starptautiskajā (Latvija - Ungārija - Turcija) projektā, kura tēma bija „Mākslas un kultūra” un Eiropas apzināšana. Islāma un Kristietības loma Eiropā. Projekta nosaukums - „Eiropas ielas”.
Lasiet vairāk par iespaidiem Ungārijā ...
Daži fotouzņēmumi
Antra Gertmane, angļu valodas skolotāja
26.04.2005.
Apsveicam!
23. aprīlī Rīgas Latviešu biedrības namā notika LU Etniskās kultūras centra rīkotie konkursi - fināli - „Dziesmu dziedu, kāda bija”, kur piedalījās 2.H kursa audzēkne Aija Ancāne un izcīnīja Lielās dziedātājas titulu, konkurss „Vedam danci”, kur Sudraba polkas dejotāju titulu ieguva Māra Rožinska (1.A) un Mārtiņš Vilcāns (3.K), bet Aija Ancāne - Zelta polkas dejotājas titulu.
25.04.2005.
Ķīmiķi eksperimentē!
20. aprīlī Latvijas Universitātes ķīmijas fakultātes dekāns profesors Jānis Švirksts kopā ar 2. kursa studentiem Kristīni (PVĢ 2003. gada 3.D kursa absolvente) un Kasparu demonstrēja dažādus ķīmijas eksperimentus. Arī ģimnāzisti iesaistījās šajā darbā gan audzējot “čūskas”, gan pētot ķīmisko reakciju ātrumu, gan veicot arī citus eksperimentus.
Studenti organizēja arī mini konkursu, kurā balvu ieguva Kristīne (1A).
Daži fotouzņēmumi
Valentīna Pastare, ķīmijas skolotāja
25.04.2005.
Sveicam Valsts kultūras vēstures olimpiādes laureāti!
Valsts kultūras vēstures olimpiādē atzinību izcīnīja Inese Šņepste (3.K)!
Apsveicam!
25.04.2005.
Sveicam Valsts zinātniski pētniecisko darbu skates laureāti!
Valsts zinātniski pētniecisko darbu skatē 1. pakāpes diplomu izcīnīja Kristīne Klibais (2.H)!
Apsveicam!
22.04.2005.
Sveicam Valsts vizuālās mākslas olimpiādes laureāti!
Valsts vizuālās mākslas olimpiādē 3. vietu izcīnīja Kristīne Samsi (1.B)!
Apsveicam!
21.04.2005.
Literārās impresijas „Iesācēju autoru seminārā”
Katram ar īpatnējo zvēru – literatūru - ir atšķirīgas attiecības, bet divām PVĢ audzēknēm Kristīnei Fedotovai (2.H) un Kitijai Balcarei (3.H) laikā no 11.-15.aprīlim tās kļuva vēl tuvākas.
Šo iespēju tikt klāt literatūras debesīm un pastumt savu zvaigzni tuvāk zemei, lai spīd spožāk, viņām deva Rakstnieku Savienības organizētais konkurss jaunajiem autoriem, kur no aptuveni 250 darbiem žūrija izvēlējās 18 labākos. Nedēļas garumā notika lekcijas, diskusijas, recenzijas un arī literārie vakari ar autoru lasījumiem J. Akuratera un O.Vācieša muzeju telpās Rīgā. Bija iespēja vaigu vaigā redzēt un , protams, dzirdēt tādus autorus kā A.Aizpurieti, J.Rokpelni, A. Dragunu, M.Salēju, A.Zeibotu, R.Briedi un arī jauno paaudzi – I. Melgalvi, J. Indānu, M. Pujātu, K.Vērdiņu un citus.
Šajā laikā uzradās arī jautājumi – kur ir tā robeža, kur sākas autors? Vai tā ir pirmā grāmata? Pirmās publikācijas? Sajūta sevī, ka raksti lielajai literatūrai, nevis tikai sev? Neatbildēti paliek jautājumi, bet, braucot mājās, ir skaidrs, ka literatūras mežs un visi tajā mītošie zvēri dzīvo skarbā konkurences telpā, kur jācīnās par savu vārda patiesumu, ja gribi tikt sadzirdēts. Iemācīt, kā pareizi jāraksta, neviens nevarēs, jo visas kritikas ir subjektīvas un, kā teicis kāds gudrs cilvēks, nav iespējams izbēgt no subjektivitātes kambara. Jāpaļaujas uz sevi un to, ka kāds sadzirdēs šo baltās lapas balsi.
Literatūra ir savdabīgs autora monologs, kam klausītāji pievienojas vai aizver ausis paši pēc savas vēlmes. Rakstnieka sūtība šaipus saulei? Būt sava laika zīmei. Rakstīt – tā ir diagnoze. Diemžēl vai par laimi.

Kitija Balcare, 3.H kurss

P.S. Literatūra ir jāmēģina lasīt. Kaut vai internetā. (Ieskatam - www.satori.lv)
20.04.2005.
Aprīlī un maijā notiks "Tele2" Grand Prix soļošanas sacensības skolu jaunatnei
LETA, 2005. gada 20. aprīlis
Turpinot olimpiskā vicečempiona Aigara Fadejeva un Tele2 aizsākto jauno soļošanas talantu meklēšanas tradīciju, arī šogad kopīgi tiks organizētas plaša mēroga soļošanas sacensības Latvijas skolu jaunatnei, kurās varēs piedalīties skolēni no 1. līdz 12. klasei. Labāko jauno soļotāju atlase tiks veikta trīs Latvijas pilsētās, bet jaunie soļošanas talanti tiks noteikti noslēdzošajās, starptautiskajās sacensībās, kas notiks Valmierā 14. maijā.
Jauno talantu meklēšanas sacensības sāksies Preiļos šā gada 22. aprīlī.
Informāciju sagatavoja Evita Matisone, "Tele2" PR projektu vadītāja.
19.04.2005.
DO-RE-MI laureāti
16.04.2005. LU Lielajā aulā notika mazo muzikālo kolektīvu konkursa „DO-RE-MI” laureātu koncerts, kurā Preiļu rajonu pārstāvēja PVĢ VIA „Green Novice”. Koncertā izskanēja 42 dažādu žanru dziesmas - solistu, vokālo ansambļu, popgrupu un VIA izpildījumā. „Green Novice” izcēlās ar to, ka bija vienīgais šāda žanra kolektīvs koncertā - tātad- labākais šāda žanra skolēnu kolektīvs Latvijā.
19.04.2005.
Noskaidroti valsts olimpiāžu valodās uzvarētāji
2005. gada 19. aprīlī plkst. 10.00 Izglītības satura un eksaminācijas centrs (ISEC) organizēja Valsts valodu (latviešu valoda un literatūra, latviešu valoda skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu, angļu valoda, vācu valoda, franču valoda un krievu valoda un literatūra) olimpiādes un Valsts vides projektu olimpiādes uzvarētāju apbalvošanu. Laureātu vidū arī Preiļu Valsts ģimnāzija ...
19.04.2005.
PVĢ - labākie 2005. gada pavasara krosā!
Preiļu rajona skolēnu sporta spēlēs pavasara krosā 19. aprīlī Preiļu parkā startējošā PVĢ izlase izcīnīja 1. vietu vidusskolu grupā. Komandā startēja: Aija ČAČA 1. vieta, Līga KARČEVSKA 2. vieta, Zane JOKSTE un Ilze BEČA – 3. vieta, Uldis BROVACKIS 2. vieta, Raivis ANSPOKS – 3. vieta. Komandā startēja un punktus deva: Aleksandra ŠELKOVAJA, Līga CIRŠA, Daira ANDREJEVA, Māris BEČS, Guntars VULĀNS, Andris MANUILOVS, Rolands PUTĀNS un Arturs MIČULIS.
Malači!!!
13.04.2005.
Preiļu Valsts ģimnāzijā notika konkursa "Zelta skudra" noslēguma pasākums
15. aprīlī PVĢ notika mājas lapu veidošanas konkursa "Zelta skudra" noslēguma pasākums, kurā piedalījās Krāslavas un Preiļu rajona skolēni un skolotāji.
Lattelekom SIA un Microsoft Latvia SIA rīko Interneta Konkursu ZELTA SKUDRA vispārizglītojošajām skolām Latgales (Preiļu un Krāsalavas), Vidzemes (Ogres un Aizkraukles rajons) un Kurzemes (Tukuma un Ventspils rajonos) novados. Konkursa ietvaros skolēni individuāli vai grupās sadarbībā ar skolotājiem un citiem mācībspēkiem veidoja mājas lapas, kā arī apguva informācijas meklēšanas prasmes citu veidotajā Interneta saturā.
Uz 2005. gada finālsacensībām tika uzaicinātas 5 komandas katrā vecumu grupā. Pamatskolu grupā visi 5 darbi bija no Preiļu rajona, bet vidusskolu grupā 3 darbi no PVĢ (Vitālijs Piskunovs ar darbu - "Acoustic and electric guitar", Oksana Kirsanova ar darbu - "Somija un projekts LASUEURO" un Raivis Bruzguls ar darbu par automašīnām "AUDI"), 1 no Preiļu arodvidusskolas un 1 no Krāslavas Varavīksnes vidusskolas.
Ar izstrādātajiem konkursa darbiem un citu informāciju var lasīt Internetā http://www.zeltaskudra.lv.

1. vietu ieguva Vitālija Piskunova (3.D) veidotā lapa "Acoustic and electric guitar", 2. vietu - Oksana Kirsanova (3.D) ar darbu - "Somija un projekts LASUEURO" un 4. vietu Raivis Bruzguls (2.K) ar darbu par "AUDI" automašīnām.
Microsoft un Lattelekom pasniedza balvas gan skolēniem, gan skolotājiem.
Pasākumu vadīja Lauris Reiniks.
Sveicam uzvarētājus!
Daži fotouzņēmumi
Juris Erts, informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājs
13.04.2005.
PVĢ POP ielas pasākums
13.aprīlī plkst. 19.00 ģimnāzijā notika PVĢ Pop iela. Pēc pasākuma - diskotēka.
Daži fotouzņēmumi
Jānis Pīzelis 1.B
12.04.2005.
PVĢ notika datorātrrakstīšanas sacensības
12. aprīlī pl. 10.00 PVĢ notika datorātrrakstīšanas sacensības, kurās Preiļu rajona skolēni sacentās ātrrakstīšanā uz datora. Šogad sacensībās piedalījās 36 skolēni no pamatskolu un vidusskolu klasēm. Šogad pirmo reizi notika ātrrakstīšanas sacensības arī rakstīšanā ar "aklo" metodi, t.i. skolēni rakstīja pilnīgi neskatoties uz klaviatūru!
Sacensību starplaikā notika papildus uzdevumu risināšana: informācijas meklēšanā Internetā un viktorīna par dažādiem ar informātiku saistītiem jautājumiem. Viktorīnas vadīšana un informācijas meklēšanas Interentā jautājumu sagatavošana bija Edītes Šņepstes (1.H) projekta darbs.
Šogad absolūti ātrākais rakstītājs sacensībās ir Uģis Vilcāns (9. klase, Preiļu 1. pamatskola), kurš 1 minūtē ar "aklo" metodi vidēji vienā minūtē rakstīja 178 simbolus!
2005. gada sacensību rezultāti.
Ievērojot tradīcijas, arī šogad balvas uzvarētājiem sponsorēja SIA "Axel" un SIA "Salang-Preiļi". Paldies personīgi SIA vadītājiem - Aldim Bukam un Gunāram Svilānam!
Ar iepriekšējo gadu sacensību rezultātiem var iepazīties datorlapā
Daži fotouzņēmumi
Juris Erts, informātikas MA vadītājs
12.04.2005.
Preiļu kultūras namā notika skolēnu koru koncerts „Ceļā uz dziesmu svētkiem”
12.aprīlī pl. 18.00 Preiļu kultūras namā notika skolēnu koru koncerts „Ceļā uz dziesmu svētkiem”. Koncertā piedalījās Imantas vidusskolas zēnu koris „Auseklītis” un jauktais koris, diriģents - 9. Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Eduards Grāvītis, Aglonas bazilikas kora skolas koris, diriģente Ieva Lazdāne un PVĢ jauktais koris.
Pēc koncerta kori turpināja draudzēšanos kopīgā pasākumā.
Daži fotouzņēmumi
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
11.04.2005.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
9. aprīlī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma “Kultūru daudzveidība veicina Latvijas sabiedrības saliedētību”. Turnīrā piedalījās Rudzātu vidusskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas un Dagdas vidusskolas debatētāji.
Turnīra uzvarētāji - Gunita Smilga, Zaiga Kuzminova un Santa Lakševica(2.D).
Labākā runātāja tituls piešķirts Baibai Luriņai (1.D).
Apsveicam!
Labākie debatētāji no katras dalībskolas dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 29. un 30. aprīlī Daugavpils Valsts ģimnāzijā.
Lai veicas!
Valentīna Pastare, Latgales novada debašu centra "Preiļi" koordinatore
11.04.2005.
Notikusi novada atklātā fizikas olimpiāde
Šī gada 9. aprīlī Rēzeknes Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada 1. atklātā fizikas olimpiāde 8. - 11. klasēm, kas veltīta pasaules fizikas gadam un fizikas apguves popularizēšanai.
Mūsu ģimnāzisti savās klašu grupās uzrādīja labus rezultātus:
1. vieta Aleksandrs Kaļinovs (1.D),
2. vieta Aija Spūle (1.D),
3. vieta Santa Valaine (1.D), Aleksandrs Starovoitovs (2.D),
Atzinība Deniss Osetrovs (1.D), Atis Šņepsts (2.D)
.
Uzvarētāji saņēma arī piemiņas veltes no olimpiādes organizētājiem.
Atgādinām, ka 17. aprīlī ikviens fizikas interesents varēs piedalīties Latvijas 30. atklātajā fizikas olimpiādē, kas norisinās vienlaicīgi gan Rīgā, gan Daugavpilī.
Veiksmīgus startus!
Fizikas skolotājas Eleonora un Mārīte
06.04.2005.
ĢIMNĀZISTU TALANTU IZSTĀDE - KONKURSS
7. - 13. aprīlī ģimnāzijas jaunajā vestibilā bija izvietota vērienīga izstāde, kas atklāja jau zināmos un arī pagaidām apslēptos ģimnāzistu talantus. Katram kursam tika piešķirta neliela platība vestibilā, lai parādītu visai skolai savas radošās un saimnieciskās spējas, kā arī spējas pārsteigt ar pavisam neparastām nodarbēm. Ģimnāzistiem tas bija piemērots brīdis, lai izvilktu no garāžas pašu samontētu motociklu vai no galda atvilknes kādu dzejoli!
Izstādes/konkursa nolikums.
Daži fotouzņēmumi
Konkursa rezultāti:
Kurss Punkti Vieta
1.h - 36 - 1
2.d - 31 - 2
1.a - 30 - 3
1.k - 29 - 4
2.h - 25 - 5
3.a - 24 - 6/7
3.h - 24 - 6/7
3.k - 23 - 8
2.a - 22 - 9
1.d - 21 - 10
2.k - 20 - 11
1.b - 18 - 12
3.d - 15 - 13
2.b - - -
Inga Surgunte, ārpusklases darba organizatore
6.04.2005.
Sveic Valsts olimpiādes Biznesa ekonomiskajos pamatos uzvarētājus
LETA, 2005. gada 4. aprīlis.
2005. gada 28. februārī Latvijā notika Valsts olimpiāde Biznesa ekonomiskajos pamatos. Olimpiādē piedalījās 79 jaunieši, kuriem vajadzēja tikt galā ar 10 dažādas grūtības pakāpes uzdevumiem. Uz pasākumu aicināti bija 15 jaunieši no Rīgas, Preiļiem, Jēkabpils rajona Viesītes, Saldus, Dobeles, Liepājas, Jelgavas, Grobiņas, Daugavpils, Valmieras rajona Mazsalacas, Aizkraukles, Rēzeknes rajona Maltas, kas ieguvuši visaugstāko punktu skaitu olimpiādē, viņu skolotāji, kas mācīja, konsultēja, iedrošināja startēt ... Vairāk par pasākumu lasīt rakstā.
5.04.2005.
Sveicam Valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādes laureāti!
Valsts latviešu valodas un literatūras olimpiādē 2. vietu izcīnīja Kitija Balcare (3.H)!
Apsveicam!
5.04.2005.
PVĢ folkloras kopa veiksmīgi piedalījās Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras svētkos
2. aprīlī Līvānu novada Zundānu tautas namā notika Dienvidlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras svētki - skate, kurā veiksmīgi piedalījās arī PVĢ folkloras kopa. Pasākuma tēma - ko sēsi, to pļausi.
Diena sākās ar amatu darbnīcu, kur katram pasākuma dalībniekam bija iespēja pamēģināt vīžu pīšanu, pakulu striķu vīšanu, klūgu groziņu pīšanu, skalu plēšanu un skalu grozu pīšanu.
Katram kolektīvam bija jāsagatavo priekšnesums 7 minūšu garumā, kura laikā jāatklāj tēma. Pasākuma laikā vēl notika tautas deju konkurss. Mūsu folkloras kopas dalībnieki- Aija, Māra, Mārtiņš, Kristaps, ieguva Lielā dejotāja titulu un ir izvirzīti uz republikas finālu 23. aprīlī Rīgā, kur Aija piedalīsies arī diždziedātāju konkursā.
21.- 22. maijā folkloras kopa piedalīsies gada noslēguma pasākumā Pulkā eimu, pulkā teku, kas notiks Aknīstē.
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
4.04.2005.
Noslēdzies PVĢ volejbola turnīrs
Gan meiteņu gan zēnu komandas tika sadalītas divās apakšgrupās. No katras apakšgrupas finālā tika 2 spēcīgākās komandas, kas izspēlēja apļa sistēmu un tādējādi tika noskaidroti spēcīgākie. Bija negaidīti rezultāti. 3.K ieguva 5. vietu, 2.K ieguva 4.vietu, bet 3.D negaidīti tika līdz finālam, kur arī uzvarēja. Līdz ar to galīgo vietu sadale izskatās šādi:
Zēni 1.vieta – 3.D, 2.vieta – 1.KDH, 3.vieta – 1.AB, 4.vieta – 2.K, 5.vieta – 3.K, 6.vieta – 2.D, 7.vieta – 3.A, 8.vieta – 2.AB
Meitenes 1.vieta – 1.A, 2.vieta – 3.A, 3.vieta – 3.K, 4.vieta – 1.B, 5.vieta – 2.D, 6.vieta – 2.KH, 7.vieta – 3.D, 8.vieta – 2.A, 9.vieta – 1.D, 10. vieta – 3.H
Tika arī apbalvoti labākie spēlētāji no kursiem. No pirmajiem: Ervīns Žikars, Ineta Ivanāne, no otrajiem Aldis Dzenis, Maija Boreiko, no trešajiem Raimonds Serdants, Jekaterina Vasiļjeva
Turnīru organizēja: Kaspars Vaivods, Artūrs Dukaļskis Edgars Caune, sporta skolotāju uzraudzībā.
4.04.2005.
PVĢ PARLAMENTS VIESOJAS RĒZEKNES 5. VIDUSSKOLĀ
1. aprīļa pēcpusdienā pēc pašu skolā raibi pavadītas dienas PVĢ parlamenta pārstāvji devās uz Rēzeknes 5. vidusskolas pašpārvaldes rīkotu pieredzes apmaiņas tikšanos, kurā bez mums un vairākām Rēzeknes skolām bija pārstāvēti arī Varakļāni, Kārsava un Malta. Tikšanās mērķis bija diskusija/saruna ar mērķi izzināt un salīdzināt pašpārvalžu darbošanās mehānismus minētajās vidusskolās; bija iespējams gūt gan apliecinājumus pašmāju darba metodēm, gan iedvesmoties jauninājumiem. Diskusijai sekoja ballīte retro stilā.
1.04.2005.
1. APRĪLIS- UNIVERSĀLĀ PRIEKŠMETA (UVP) DIENA!
Ir novērots, ka ģimnāzijas otrā stāva iemītniekiem kopš nezināmiem laikiem ir pazīstams kāds pavisam īpašs priekšmets, kas var kalpot gan kā spilvens, gan švamme, gan durvju izgāšanas ierīce... Kāds tas izskatās un kā vēl to var pielietot - to redzējām 1. aprīļa rītā, kad pēc pirmās mācību stundas ģimnāzijas zālē ieradās UVP reklamēšanas/pārdošanas brigāde un raudzījās ar visiem iespējamiem līdzekļiem pierādīt, ka bez UVP jūsu turpmākā dzīve nav iespējama. Un tad visas dienas garumā, pagarinātu starpbrīžu laikā, ikkatram ģimnāzistam bija iespēja izmēģināt brīnišķīgo UVP visdažādākajās stafetēs.
UVP izplatītāji - Juris Vucāns un Mārtiņš Vilcāns.
Universālā Priekšmeta prezentācijas pasākuma, jeb 1. aprīļa bildes, kā arī UVP daudzfunkcionlā pielietojuma piemēri.
Inga Surgunte, ārpusklases darba organizatore
1.04.2005.
PVĢ atvērusi filiāles dažādās pasaules vietās
Varbūt dažiem tas būs pārsteigums, bet fakts ir tāds, ka strauji tiek atvērtas PVĢ filiāles dažādās zemes un līdz ar to ir arī paplašinātas darbības sfēras.
Turpmāk PVĢ darbosies ne tikai izglītības jomā, bet arī daudzās citās biznesa jomās.
Plašāku informāciju piedāvājam izlasīt dažās no jaunizveidotajām mājas lapām:
http://www.pvg.de
http://www.pvg.org
http://www.pvg.ru
http://www.pvg.us
1.04.2005.
Sveicam Valsts ķīmijas olimpiādes laureātu!
Marta nogalē Rīgā norisinājās Valsts 46. ķīmijas olimpiāde, kurā
Jānis Timošenko (3.D) izcīnīja atzinību!
Apsveicam!
31.03.2005.
PVĢ notiks seminārs par projektu e-klase
Preiļu Valsts ģimnāzijā otrdien, 5. aprīlī plkst. 13.30 notiks seminārs par projektu e-klase, kura laikā semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar praktisko darbu ar šo sistēmu.
Semināru vadīs Jānis Kaģis, e-klase projekta vadītājs, DEAC valdes loceklis.
Uz semināru tiek aicināti skolu informātikas skolotāji, direktoru vietnieki mācību darbā un/vai direktori, kā arī citi interesenti.
Plašāku informāciju par projektu e-klase var iegūt Internetā: http://www.e-klase.lv. Seminārs ir bezmaksas.
Juris Erts, informātikas skolotāju metodiskās apvienības vadītājs
30.03.2005.
PVĢ folkloras kopas dalībnieki devās uz Ungāriju (no 4. - 16. aprīlim)
No 4. līdz 16. aprīlim PVĢ folkloras kopas dalībnieki- Aija, Māra, Jurģis un skolotāja Antra Gertmane dosies uz Ungāriju, lai piedalītos projektā „Eiropas apzināšana- māksla un kultūra”. Projektā piedalās jaunieši vecumā no 15 -17 gadiem no trijām Eiropas valstīm - Ungārijas, Turcijas un Latvijas. Vizītes laikā Latvijas grupa iepazīstinās partnerus ar atšķirīgo Baltijas valstu kultūrā- dalībnieki dalīsies informācijā un pieredzē, apkopos darba rezultātus, kuri būs pieejami kopējā projekta interneta lapā.
Mūsu audzēkņi strādās kopā ar Rīgas skolēnu pils animācijas studijas dalībniekiem, veidos animācijas filmu, apmeklēs un pētīs kultūrvēsturiskos pieminekļus Budapeštā, apgūs ungāru un turku tradicionālo mākslu, kā arī iepazīstinās partnerus ar latviešu tradīcijām un kultūru.
Ilze Rožinska, folkloras kopas vadītāja
29.03.2005.
Teicami panākumi Valsts 55. fizikas olimpiādē
Starptautisko fizikas gadu, kas pasludināts par godu A. Einšteina 1905. gadā izveidotajai relativitātes teorijai, PVĢ audzēkņi uzsākuši teicami, izcīnot godalgotas vietas Valsts 55. fizikas olimpiādes III posmā:
1.vietā Andrejs Sabanskis (2.D)
3.vietā Jānis Timošenko (3.D).
Bez tam abiem audzēkņiem ir visaugstākais vērtējums savā klašu grupā olimpiādes teorētiskajā daļā, bet A. Sabanskim arī visā darbā kopumā.
Priekšā vēl starti atklātajā un novada olimpiādēs, kurās par balvām cīnās 10. – 12. klašu skolēni, neatkarīgi no atzīmēm fizikā un panākumiem citās olimpiādēs.
Fizikas skolotāja Eleonora Bleive
28.03.2005.
KĀ ES BRAUCU ZIEMEĻMEITAS LŪKOTIES
28. martā plkst. 16:00 ģimnāzisti, kā arī citi Preiļu novada iedzīvotāji tika gaidīti Preiļu kultūras namā, kur Lieldienu noskaņā PVĢ koris un teātra trupa "Zelta bebrs" stāstīja divus stāstus par debesīm: koris izpildīja Jāņa Lūsēna dziesmu ciklu "Neatbildēts zvans" un tam sekoja muzikāla izrāde "Ziemeļmeita", veidota pēc K.Skalbes pasakas motīviem, ar U.Bērziņa mūziku grupas "Green Novice" un PVĢ vokālā ansambļa interpretācijā. "Zvani Dievam debesīs, jo tās ir zilas," teikts J.Lūsēna dziesmā,"lai Viņš visas atbildes tev sniedz." Lieldienu rītā mēs gribējām kaut ko jautāt debesīm, un kāds gribēja doties Ziemeļmeitu meklēt. Un iebraukt tieši debesīs ...
Atskats uz Lieldienu pasākumu Preiļu KN.
Inga Surgunte, ārpusklases darba organizatore
25.03.2005.
Panākumi rajona vizuālās mākslas olimpiādē
1.vieta Kristīne Samsi (1.B)
2.vieta Aigars Ondzulis (2.D), Madara Mediņa (2.D)
3.vieta Jeļena Solovjova (1.D)
21.03.2005.
Sveicam Valsts olimpiāžu uzvarētājus!
Ekonomikā - 2. vieta Jānim Timošenko (3.d)
Vēsturē - atzinība Jānim Timošenko (3.d)
Matemātikā - atzinība Andrejam Sabanskim (2.d) un Jānim Timošenko (3.d)
11.03.2005.
PVĢ vokāli instrumentālais ansamblis „Green novice” – Preiļu rajona muzikālā konkursa „DO-RE-MI” laureāti
10. un 11. martā Preiļu bērnu mūzikas skolā notika rajona skolu muzikālo kolektīvu konkurss „DO-RE-MI”. Pirmajā konkursa dienā savu dziedātprasmi rādīja PVĢ vokālais ansamblis un viņu sniegums tika novērtēts ar 2. pakāpes diplomu.
Otrajā konkursa dienā uzstājās „Green Novice” un ieguva 1. pakāpes diplomu.
Izrādījās, ka absolūti labākais sniegums abu dienu vērtējumā ir PVĢ grupai „Green Novice”. Grupas sastāvā muzicē Alvis Bernāns, Vitālijs Piskunovs, Aleksandrs Starovoitovs, Raimonds Serdants un lieliskās back vokālistes- Laura Strode un Irita Skurule. Jaunajiem talantiem sava prasme būs jāmēro 23. aprīlī Rīgā, kur notiks republikas konkursa fināls. Turēsim īkšķus un vēlēsim veiksmi!
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
8.03.2005.
Panākumi rajona ģeogrāfijas olimpiādē
1. vieta - Edmunds Vaivods (3.Kdat)
Atzinība - Guna Logina (1.H), Olga Stepanova (3.D)
8.03.2005.
Panākumi rajona kultūras vēstures olimpiādē
1. vieta - Jolanta Jonāne (3.D)
2. vieta - Inese Šņepste (3.k)
3. vieta - Aigars Strods (3.D)
Atzinība - Kitija Balcare (3.h)
7.03.2005.
Žetonu vakars PVĢ
4. martā notika Žetonu vakars, kad treškursnieki atskatījās uz pavadīto laiku PVĢ.
Gatavošanās šim pasākumam sākās krietni agrāk un, sanākot visiem kopā, ļāva savādāk paraudzīties vienam uz otru. Vai kāds vēl atcerējās fukšu balli pirms trim gadiem, kad sejas pauda neslēptu nedrošību, kad sirds bija neziņas pilna: kas gan mani te sagaida? Šķiet, ka vairs ne. Šoreiz MĒS bijām droši un pārliecināti par sevi.
Priekšnesumi uz skatuves bija tāda neliela atskaite ne tikai vecākiem, bet arī sev - vai MĒS esam gatavi lidojumam dzīves bezgalībā. Jā, esam. Sapņos visi tur jau esam pabijuši. Varbūt tāpēc vakars bija pilns smaidu, nebēdnības un tomēr kaut kur tam visam pa vidu savāda smeldze: “Vecais zābaciņš, mana bērnība, kā lai projām to sviež?” Un tomēr MĒS pārkāpām pāri.
Pasākuma otrā daļa notika klasēs, kur saņēmām žetonus. Nosolījāmies gūtos iespaidus glabāt vienmēr, jo zinām, ka atmiņas par ģimnāzijā pavadīto laiku būs vienas no skaistākajām mūsu dzīvē.
Un tomēr - vēl jau nekas nav beidzies, vēl atlicis mirklītis pāris mēnešu garumā, lai to izbaudītu.
Žetonu vakara bildes
Inese Šņepste (3K)
4.03.2005.
8. martā svinēsim visģimnāzijas meiteņu dienu!
Atbildot uz meiteņu organizēto puiku dienu 2. martā, PVĢ zēni, turpinot sensenu tradīciju, 8. martā rīko meiteņu dienu! Dienas norise pagaidām tiek turēta noslēpumā, taču meitenēm piekodināts gatavoties svētkiem. Dienas noslēgumā plkst. 19:30 PVĢ zālē paredzēts rādīt filmu "Amēlija"- stāstu par meiteni, kas izmaina apkārtējo dzīves un atrod savu mīlestību (galv. lomā Odrija Totū).
Pasākuma organizatori- Juris Vucāns un Mārtiņš Vilcāns.
3.03.2005.
2. martā PVĢ notika puišu diena!
Katram ģimnāzistam starpbrīžos sekoja kāda gādīga būtne, iepriecinot viņu un atvieglojot ar saviem smaidiem garās dienas grūtumu.
Īsajos starpbrīžos darbojās četras atpūtas bāzes tieši un tikai zēniem: vestibilā - virtuve, uz skatuves - video zāle, 2.kabinetā - kabarē, jaunajā foajē - arābu dejas. Lai piedalītos visos šajos priekos, zēniem bija laicīgi jāsagatavo ieejas biļete - kāds zieds, auglis vai kas cits, taču biežāk puiši nāca ar "ledenēm".
Garajos starpbrīžos puiši aktīvi piedalījās konkursos, kas notika vestibilā, jo tur viņiem bija jāparāda savs spēks, atjautība un saimnieciskums!
Puišu dienas bildes un notikumu aprakstiņš Gunas interpretācijā.
Pasākuma organizatores: Ieva Pelše, Aija Čača, Kristīne Ancāne.
02.03.2005.
PUIŠU DIENA PVĢ TOMĒR NOTIKS!
2. martā, ģimnāzisti, saturieties! Jums katram starpbrīžos sekos kāda gādīga būtne, iepriecinot jūs un atvieglojot ar saviem smaidiem garās dienas grūtumu. (Neaizmirstiet viņai par to dienas beigās pateikties.)
Īsajos starpbrīžos darbosies četras atpūtas bāzes tieši un tikai jums: vestibilā - virtuve, uz skatuves - video zāle, 2.kabinetā - kabarē, jaunajā foajē - arābu dejas. Lai piedalītos visos šajos priekos, sagatavojiet laicīgi ieejas biļeti - kādu ziedu, augli vai ko citu (pēc saviem ieskatiem).
Un garajos starpbrīžos esiet aktīvi konkursos, kas notiks vestibilā, jo tur PVĢ puišiem jāparāda savs spēks, atjautība un saimnieciskums!
Pasākuma organizatores: Ieva Pelše, Aija Čača, Kristīne Ancāne.
1.03.2005.
Latgales novada debašu turnīrs
26. februārī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma “Masu mediji veicina korupcijas novēršanu Latvijā”.
Turnīrā piedalījās Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas debatētāji.
Finālā sacentās abas PVĢ komandas: Baiba Luriņa (1.D), Aigars Ondzulis (2.D), Māris Bečs (2.D) un 3H komanda: Kitija Balcare, Mārīte Upeniece, Jana Jansone.
Turnīra uzvarētāji - Baiba Luriņa (1D), Aigars Ondzulis (2.D), Māris Bečs(2.D).
Labākā runātāja tituls piešķirts Aigaram Ondzulim (2.D).
Apsveicam!
Valentīna Pastare, debašu centra "Preiļi" koordinatore
28.02.2005.
2004./2005. gada PVĢ basketbola turnīra lapa
Atjaunota un papildināta 2004./2005. gada PVĢ basketbola turnīra lapa.
25.02.2005.
PVĢ puiši Jānim Zāberam veltītajā zēnu vokālistu konkursā “Aiviekstes lakstīgalas –2005”
25. februārī notika Jānim Zāberam veltītā zēnu vokālistu konkursa „Aiviekstes lakstīgalas -2005” Preiļu rajona kārta. PVĢ šajā konkursā pārstāvēja Jānis Pelšs(3.k), iegūstot 2. pakāpes diplomu un Juris Vucāns (3.a)- 1. pakāpes diplomu. Juris tiek izvirzīts uz republikas finālu, kas notiks 30. aprīlī, J. Zābera dzimtajā pusē, Madonas rajona Meirānu pamatskolā.
24.02.2005.
Panākumi rajona latviešu valodas un literatūras olimpiādē
1. vieta - Kitija Balcare (3.H)
2. vieta - Guna Kozuļ-Kaža (3.D)
Atzinība - Līga Krasnā (3.H), Kristīne Strode (2.H)
24.02.2005.
24. februāris – Igaunijas Republikas proklamēšanas diena
Šodien Latvijā karogi uzvilkti par godu mūsu ziemeļu kaimiņu – igauņu valsts dzimšanas dienai.
Igauņu tauta, tāpat kā latvieši, no 13. -20. gadsimtam atradās svešu zemju jūgā un tikai impēriju sabrukums 1. pasaules karā deva iespēju arī igauņiem proklamēt savu valsti ...
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
24.02.2005.
Šaha turnīra uzvarētāju apbalvošana
Trīs nedēļas ilgušais šaha turnīrs, nu ir veiksmīgi noslēdzies. Meiteņu grupā uzvarētājas tika noskaidrotas jau agrāk. 1. vieta Marika Juško, 2. vieta Marina Timošenko, 3. vieta Anastasija Volkova.
Beidzot ir zināmi arī šī gada šaha spēles laureāti zēnu grupā. 3. vietu ieguva Edijs Pastars, 2. – Raivis Anspoks, bet godalgoto vietu sīvā cīņā ar rezultātu 2:1 pār Anspoku R. izcīnīja Vladimirs Fomins. Līdz ar to Preiļu Valsts ģimnāzijas spēcīgākie šahisti ir noskaidroti. Veiksmīgākie no viņiem tika apbalvoti ar pārsteiguma balvām. Balvas sponsorē Hansabanka, Unibanka un Hipotēku banka.
Tā, nu atkal ir klāt 12 mēneši līdz nākamā gada šaha turnīram. Šo mēnešu laikā tiem, kas nepiedalījās turnīrā ir iespēja apgūt šo interesanto spēli un saprast cik patiesībā no tās daudz var iemācīties. Visi turnīra dalībnieki šo laiku var izmantot, lai paplašinātu un pilnveidotu savas prasmes. Lai Jums veicas!
Dažas bildes no apbalvošanas ceremonijas.
Pasākuma organizatori:
Mihails Skvorcovs un Rolands Putāns

23.02.2005.
Panākumi rajona informātikas olimpiādē
1. vieta - Andrejs Sabanskis (2.D)
3. vieta - Andrejs Perss (3.Kdat)
Atzinība - Raivis Bruzguls (2.Kdat)
23.02.2005.
Sv. Valentīna dienas pasākums PVĢ
14. februārī PVĢ ieradās citplanētieši – Testimo un Bahibak – verdošās sirds planētas, kas ar mīlestību piepilda visu kosmosu, lai pārbaudītu ģimnāzijas sirsnības koeficientu.
Ģimnāzisti šīs dienas laikā varēja sūtīt mīlas vēstules, kā arī lasīt burvīgas atzīšanās vēstules, dzejoļus.
Dienas noslēgumā citplanētieši eksperimentiem pakļāva 3 burvīgus pārus. 4 uzdevumi, ko nācās veikt izredzētajiem pāriem, nebija viegli un prasīja gan atjautību, gan jūtīgumu, gan, protams, arī mīlestību.
Pasākuma laikā pirmie kursi parādīja dažādus veidus, kā var iepazīties, satikties un arī iemīlēties!
Mīlestības ekspedīcijas rezultātā – ģimnāzijas mīlas koeficients ir 99%!!! Par to ģimnāzisti nopelnīja Green Novice balli!
Bildes no pasākuma.
Aija Spūle
22.02.2005.
Panākumi rajona vēstures olimpiādē
1. vieta - Jānis Timošenko (3.D)
3. vieta - Edmunds Vaivods (3.K)
22.02.2005.
Preiļu rajona skolu bibliotekāru seminārs
22. februārī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika rajona skolu bibliotekāru seminārs ko organizēja rajona bibliotekāru metodiskā apvienība.
Semināra laikā bibliotekāri tika iepazīstināti ar Preiļu Valsts ģimnāzijas bibliotēkas darbu - ar elektronisko katalogu, lasītāju elektroniskās apkalpošanas priekšrocībām, svītru kodu lietošanas un izmantošanas ērtībām. Balstoies uz pieredzi, tika doti padomi un ieteikumi bibliotēkas elektroniskā kataloga izveidei.
Semināra beigās noritēja diskusija par specifiskiem, ar bibliotekāru darbu saistītajiem jautājumiem, pieredzējušas bibliotekāres dalījās ar savu pieredzi.
Daži fotoattēli no semināra.
Juris Erts, direktora vietnieks informātikas jautājumos
22.02.2005.
18. februārī Preiļus apmeklēja ministru prezidents Aigars Kalvītis un visu Latvijas novadu vadītāji
18. februārī Preiļus apmeklēja ministru prezidents Aigars Kalvītis un visu Latvijas novadu vadītāji. Vizītes laikā tie ciemojās arī PVĢ. Direktore Ligita Pauniņa ciemiņus iepazīstināja ar Preiļu Valsts ģimnāzijas darbu un rezultātiem. Viesi apskatīja PVĢ mācību telpas un jauno piebūvi.
Daži fotouzņēmumi
16.02.2005.
16. februāris – Lietuvas Republikas atjaunošanas diena
Šodien ielās karogi plīvo par godu kaimiņu - lietuviešu valsts atjaunošanas gadadienai.
Lietuvieši bija vienīgā Baltijas tauta, kas viduslaikos spēja izveidot savu valsti, jo viņiem bija izdevies nosargāt savu zemju neatkarību 13. gadsimtā, atvairot vācu krustnešu uzbrukumus ...
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
15.02.2005.
Panākumi rajona matemātikas olimpiādē
1. vieta - Andrejs Sabanskis (2.D), Jānis Timošenko (3.D)
2. vieta - Aigars Strods (3.D), Sindijs Anspoks (3.D), Marina Timošenko (1.D), Kristīne Brice (1.K)
3. vieta - Inta Litavniece (3.K)
Atzinība - Elga Ivdre (1.D), Madara Ļaksa (1.D), Māris Bečs (2.D)
14.02.2005.
MĪLESTĪBAS EKSPEDĪCIJA PVĢ
14. februārī, Mīlestības svētkos ģimnāzijā gaidāms citplanētiešu uzlidojums. Tie būs ieradušies pārbaudīt, cik strauji pukst mūsu sirdis. Tiksim novēroti visas dienas garumā, sākot ar amorpasta darbību dienas laikā un pāru spēli vakarā, bet naktī, kad mīlas balādes sāks rībināt "Green Novice", viņi pametīs mūsu planētu un skolu. Pa brīvdienām uztrenējam sirdis,lai viesi savās ekspedīcijas atskaitēs nenosauc zemiešus par nemīliešiem!
Inga Surgunte, ārpusklases pasākumu organizatore
14.02.2005.
Aija Ancāne iegūst titulu „LIELĀ DZIEDĀTĀJA”
11. februārī Līvānos notika Dienvidlatgales novada tradicionālās dziedāšanas konkurss „Dziesmu dziedu, kāda bija”. Konkursā piedalījās PVĢ 2.H kursa audzēkne Aija Ancāne, iegūstot titulu „LIELĀ DZIEDĀTĀJA”.
Vēlēsim veiksmi Aijai, gatavojoties finālam Rīgā, kur viņa sacentīsies par „Dižās dziedātājas” titulu.
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
14.02.2005.
Panākumi rajona ķīmijas olimpiādē
Sveicam mūsu audzēkņus ar panākumiem ķīmijas olimpiādē:
1. vieta - Marina Timošenko (1.D), Jānis Timošenko (3.D)
3. vieta - Sindijs Anspoks (3.D), Andrejs Sabanskis (2.D)
Atzinība - Oksana Kirsanova (3.D), Elga Ivdre (1.D), Deniss Osetrovs (1.D)
14.02.2005.
Panākumi rajona politikas zinību olimpiādē
Sveicam mūsu audzēkņus ar panākumiem rajona politikas zinību olimpiādē:
2. vieta - Kitija Balcare (3.H)
7.02.2005.
Rīgā Kongresu namā notika Valsts ģimnāziju deju kolektīvu koncerts “Ejam uz svētkiem”
Svētdien, 6. februārī Rīgā Kongresu namā notika Valsts ģimnāziju deju kolektīvu koncerts “Ejam uz svētkiem”. Koncertā piedalījās arī mūsu dejotāji - tautas deju kopa ”Gaida”, vadītāja Gaida Ivanova, un divi tautas deju kopas “Dancari” sastāvi, vadītāja Ilze Broka. Pēc koncerta, kuru noskatīties bija ieradušies arī daudzi bijušie ģimnāzisti, notika diskotēka. Šo pasākumu organizēja Āgenskalna Valsts ģimnāzija.
Tautas deju kolektīvi uz sadancošanos pulcējās jau trešo reizi – kopkoncerti un dažādi atpūtas pasākumi ir notikuši Jēkabpilī un Siguldā.
Ligita Pauniņa, direktore
7.02.2005.
12. martā – pašvaldību vēlēšanas
Izlasot virsrakstu, daudzi, droši vien, nodomās – tas uz mani neattiecas, es esmu tālu no politikas. Nesteidzieties ar slēdzieniem! Demokrātiskā sabiedrība paredz pilsoņu aktīvu iesaistīšanos politikā ...
Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
6.02.2005.
Filmu vakari PVĢ
Sākot ar 8.februāri, tumšo vakaru periodā ģimnāzijas zālē uz jaunā lielā ekrāna tiks demonstrētas labas, bet ikdienā grūti atrodamas mākslas filmas. Mēs apgūstam skolā dažādu valstu un kultūras vēsturi, un šis būs neliels ieskats kino vēsturē- iepazīšanās ar dažām filmām, kas savulaik un joprojām tiek dēvētas par kulta filmām. Parādi sāksim ar Emira Kusturicas filmu "Melnais kaķis / baltais kaķis", turpmākā repertuāra izvēle skatītāju rokās. Uz tikšanos PVĢ kinozālē!
Pasākumu organizē- Kalvis Liepnieks un Jurģis Vaivods.
Inga Surgunte, ārpusklases pasākumu organizatore
2.02.2005.
Panākumi rajona fizikas olimpiādē
Sveicam mūsu audzēkņus ar panākumiem fizikas olimpiādē:
1.vieta - Marina Timošenko (1.D), Andrejs Sabanskis (2.D), Jānis Timošenko (3.D)
2.vieta - Aleksandrs Kaļinovs (1.D)
3.vieta - Aigars Caics (1.D)
Atzinība - Maira Pastare (1.D), Deniss Osetrovs (1.D), Aija Spūle (1.D), Santa Valaine (1.D), Aigars Strods (3.D)
2.02.2005.
Šaha turnīra aktualitātes
Jau otro nedēļu Preiļu Valsts ģimnāzijā turpinās ikgadējais šaha turnīrs. Taču ar katru dienu šaha galdiņu skaits līdz ar spēlētāju skaitu arvien sarūk.

Zēnu grupā jau otrdien savas iemaņas šahā pierādīja četri pusfinālisti – Vladimirs Fomins 2B, Oļegs Kobakovs 2K, Raivis Anspoks 1K, Edijs Pastars 2H.

Meiteņu grupā jau tika noskaidrotas uzvarētājas (dalībnieču skaits bija mazāks). Trešo vietu ieguva Anastasija Volkova 2B, otro vietu – Marina Timošenko 1D, bet skolas šaha čempiones titulu ieguva Marika Juško 3H.

Līdz ar to meitenēm šaha turnīrs ir beidzies, bet zēni vēl turpina cīņu par godalgotajām vietām un PVĢ šaha čempiona titulu.

2005. gada šaha turnīra tabulas.
26.01.2005.
26. janvāris – Latvijas Republikas starptautiskās (de jure) atzīšanas diena
Neviena valsts pasaulē nevar pastāvēt, ja to par pilntiesīgu nav atzinušas citas valstis. Tikai starp neatkarīgām valstīm ir iespējami pilnvērtīgi ekonomiskie un politiskie sakari ... lasiet vēstures skolotājas Natālijas Pīzeles sagatavoto materiālu.
25.01.2005.
Panākumi rajona biznesa ekonomisko pamatu olimpiādē
Sveicam mūsu audzēkņus ar panākumiem rajona biznesa ekonomisko pamatu olimpiādē:
1.vieta - Jānis Timošenko (3.D)
3.vieta - Guna Kozuļ-Kaža (3.D), Andrejs Sabanskis (2.D)
Atzinība - Sindijs Anspoks (3.D)
24.01.2005.
PVĢ 2005. gada "Šaha turnīrs"
Klāt jaunais mācību semestris, un PVĢ intelektuālajiem un aktīvajiem jauniešiem, nu ir iespēja likt lietā savas prasmes, tādā prāta spēlē kā šahs. Nu, jau dažas dienas skolā notiek šaha turnīrs, kurā piedalās 32 uzvarēt griboši dalībnieki, no kuriem 24 zēni un 8 meitenes, kas šo aizraujošo spēli apguvuši spēlējot ar tēti, vectēvu vai brāli brīvdienu vakaros. Tagad šīs iemaņas palīdz viņiem arvien gūt uzvaras un cīnīties par pārsteiguma balvām, un apziņu, ka tev pieder skolas šaha čempiona tituls.
Kopsummā jau izspēlētas katram dalībniekam divas spēles un viens no perspektīvajiem līderiem, zēnu grupā ir Vadims Fomins, un meitenēm – Marika Juško. Turnīrs norises kārtība, zēniem apakšgrupās izspēlē katrs ar katru. Divi labākie no katras grupas tiek tālāk ceturtdaļfinālā. Uzvarētāji tiek tālāk pusfinālā, kur sadala pirmās četras vietas.
Meitenes izspēlē katra ar katru, uzvar tā kura savāca visvairāk punktu.
Apbalvo pirmās trīs vietas (meitenēm un zēniem).
18. janvārī notika pirmās šaha turnīra spēles. Turnīra norises "asākie pagriezieni" un sensācijas tiks publicētas arī turpmāk.

Piedāvājam turnīra pirmo fotogaleriju.
Šaha turnīra nolikums (PDF).
21.01.2005.
Krāslavas rajona mūzikas skolotāji ciemojās PVĢ
21.janvārī PVĢ uz semināru bija ieradušies Krāslavas rajona mūzikas skolotāji. Ar nelielu koncertu ciemiņus sveica PVĢ jauktais koris, vokālais ansamblis, folkloras kopa un grupa „Green Novice”.
Krāslavas rajona mūzikas skolotāji vēroja mūzikas stundu 2. h kursā, kam sekoja stundas analīze, ideju tirdziņš un diskusijas.
Noslēgumā semināra dalībnieki iepazinās ar skolu.
Fotogalerija.

Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja
21.01.2005.
PVĢ piebūves fotogalerija "Tā bija toreiz un tagad ir tā ..."
Piedāvājam apskatīt Preiļu Valsts ģimnāzijas piebūves atdzimšanas fotogaleriju "Tā bija toreiz un tagad ir tā ...".
21.01.2005.
Preiļu novada dome aicina darbā ...
1. Jurista vieta Preiļu novada domē
2. Arhitekta vieta Preiļu novada domē
3. Zemes ierīkotāja vieta Preiļu novada domē
4. Plānošanas speciālista vieta Preiļu novada domē

Jānis Eglītis, Preiļu novada domes priekšsēdētājs
19.01.2005.
Ģimnāzijas jauno telpu atklāšana. 2005. gada 19. janvāris
Jaunā gada jaunais semestris ģimnāzijai sācies ar jaunu telpu atklāšanu. Piektdien, 14. janvārī Valsts Komisija parakstīja aktu par PVĢ piebūves pirmā stāva pieņemšanu ekspluatācijā. Mācību gada sākumā solītais gaitenis, kas savieno pašreizējās ģimnāzijas telpas ar sporta zāli, nu ir iestaigāts.
Durvis pie fizikas kabineta, kas līdz šim nekad nebija vaļā, šorīt stāvēja plaši atvērtas, un sarkano lenti, kas vēl bija tām priekšā, svinīgi pārgrieza Preiļu novada domes priekšsēdētājs, ģimnāzijā labi pazīstamais Jānis Eglītis. Veikt šo simbolisko rituālu tika uzticēts tieši viņam - cilvēkam, kas visvairāk paveicis piebūves tapšanā.
PVĢ direktore Ligita Pauniņa aicināja audzēkņus un skolotājus, mūzikas un dzejas pavadībā, spert pirmos soļus jaunajās telpās, ienesot tajās tādu noskaņu un nākotnes cerības, kādas vēlamies. Jo sākot jaunu gadu, atverot jaunu burtnīcu, ienākot tikko pabeigtā telpā, ir sajūta, ka var vēlēties. Tas, ko šajā īpašajā mirklī katrs iedomājās, paliek katra noslēpums, bet direktore izteica cerību par drīzu jaunās piebūves kabinetu atvēršanu (sarkanas lentes vēl ir priekšā biznesa centram, diviem informātikas kabinetiem, serveru telpai un laboratorijām) un, kas zina,- varbūt pēc kāda laika, tāpat kā šodien, ar kopīgi dziedātu ģimnāzijas himnu atklāsim vēl kādu gaiteni, tad otro un trešo stāvu...
Bet jau no šī rīta sportotājiem nebūs jānorūdās, šķērsojot aukstuma zonu ceļā un sporta zāli, izmantojams būs arī jaunais vestibils, kur tuvākajā laikā tiks iekārtota garderobe, jaunās tualetes un pilnīgs jaunums ģimnāzijā - radiomezgls, kurš šorīt ar Kristīnes Fedotovas balsi jau ierunājās dzejā. Līdz nākamajiem sarkano lenšu svētkiem!

Piedāvājam apskatīt Preiļu Valsts ģimnāzijas piebūves atdzimšanas fotogaleriju "Tā bija toreiz un tagad ir tā ...".

Inga Surgunte, ārpusstundu darba organizatore
16.01.2005.
Jaunā gada sarīkojums 2005!
Jaunā gada sarīkojums PVĢ notika trešdien 12. janvārī pl. 18.00. Pasākuma organizatori bija 1. kursi.
Jaungada pasākuma bildes un aprakstiņš Viktorijas Kirillovas un Arnitas Klindžānes (1.A) interpretācijā.
14.01.2005.
20. janvāris – 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena
1980. gadu beigās sākās latviešu trešā atmoda, kura bija vērsta uz Latvijas suverenizāciju. Kulminācija atmodas laikam bija 1991.gada janvāra krīzes dienas.
1991. gada janvārī PSRS centrālā valdība un speciālie dienesti sāka uzbrukumu Baltijas valstīm, lai piespiestu tās atteikties no neatkarības idejas.
Pirmos nemierus izdevās izraisīt Lietuvā, kur 13. janvāra naktī tanki aplenca Lietuvas Augstākās Padomes ēku, ieņēma Lietuvas TV, radio, telegrāfu. Bija nogalināti 14 un ievainoti 110 cilvēki.
Pēc šiem notikumiem 13. janvāra dienā Rīgā 11. novembra krastmalā notika Latvijas Tautas frontes rīkotā Vislatvijas protesta manifestācija Latvijas valdības atbalstam un sakarā ar Padomju armijas bruņotajām akcijām Lietuvā. Naktī uz 14. janvāri ap nozīmīgākajām valdības iestādēm iedzīvotāji izveidoja barikādes no automašīnām, traktoriem, betona bluķiem u.c. Uz barikādēm iedzīvotāji no visas Latvijas devās aizstāvēt Augstākās Padomes, Ministru Padomes ēkas, radio un TV centru Zaķusalā, radionamu Doma laukumā, Rīgas telefona un telegrāfa centrāli, Rīgas tiltus.
Naktī uz 15. janvāri OMON organizēja pirmo uzbrukumu Rīgas policijas skolai, tam sekoja uzbrukumi Brasas un Mangaļu tiltu sargātājiem.
20. janvārī OMON iebruka Latvijas Iekšlietu ministrijas ēkā. Uzbrukuma laikā nogalināti milicijas leitnants Vladimirs Gomonovičs, iekšlietu daļas inspektors Sergejs Konoņenko, Rīgas kinostudijas režisors Andris Slapiņš, skolnieks Edijs Riekstiņš. Sašautais kinooperators Gvido Zvaigzne mira 5. februārī.
25. janvāris Latvijā bija sēru diena – 20. janvāra upuru bēres.
Barikāžu aizstāvji savas vietas neatstāja līdz pat 27.janvārim un PSRS valdības iecerētais nepiepildījās, bet Latvija turpināja neatkarības atgūšanas ceļu, kurš noslēdzās 1991. gada 21. augustā.

Natālija Pīzele, vēstures skolotāja
12.01.2005.
Latvijā gaidāma vēl viena stipra vētra ...
Vairāk par laika prognozēm lasiet Internetā, piem. portālā www.tvnet.lv
10.01.2005.
Preiļu rajona izglītības pārvaldes paziņojums par ārkārtas situāciju Preiļu rajonā
Preiļu rajona IZGLĪTĪBAS PĀRVALDES paziņojums par ārkārtas situāciju Preiļu rajona izglītības iestādēm un pašvaldībām!

1.Valdība pieņēmusi rīkojumu "Par mācību procesa pārtraukšanu 2005.gada 10. un 11.janvārī", kas nosaka, ka sakarā ar dabas katastrofu Latvijā 2005. gada 10. un 11. janvārī visās vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs tiek pārtraukts mācību process.

2.Izglītības iestāžu darbiniekiem šajās dienās pēc iespējas jāatrodas skolās un jāstrādā ar bērniem, kuri dažādu iemeslu dēļ ierodas skolā.

3.Preiļu IP lūdz izglītības iestādes un pašvaldības informēt par situāciju skolās, zvanot uz Preiļu rajona IP telefoniem:
53-22481, 53-22761, 53-22332, mob.9297976.

Preiļu IP vadītājs Andrejs Zagorskis
7.01.2005.
Preiļu Valsts ģimnāzijas sekmīgākie audzēkņi pēc 1. pusgada
Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi, kuriem beidzot 2004./2005. mācību gada 1. pusgadu bija labas un teicamas sekmes:

1D Aija Spūle, Marina Timošenko, Elga Ivdre, Baiba Luriņa, Deniss Osetrovs
1H Edīte Šņepste
1K Arturs Mičulis, Aleksandra Šelkovaja
2B Tatjana Parfjonova
2H Stella Stičinska, Kristīne Strode, Ilva Doļģe
3K Dina Vucāne, Santa Mauriņa, Inta Litavniece
3D Jānis Timošenko, Guna Kozuļ-Kaža, Aigars Strods, Sindjs Anspoks, Jolanta Jonāne

Īpaši vēlētos atzīmēt Jāni Timošenko, kuram vidējā atzīme 1.pusgadu beidzot ir 9.53! Apsveicam!
29.12.2004.
Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno 2005. gadu!

Un es turpinu
Briest kā bērza
Pumpurs
Ziemas
Azotē siltajā...
/A.Neibarts/

Siltumu un Gaismu Ziemassvētkos, panākumiem bagātu Jauno gadu!
28.12.2004.
Djs group "CancelCUE" piedāvā "Jaunā Gada Instalācija"
"Turībā", Preiļos Kooperatīva iela 1a
Sagaidām jauno 2005. gadu patīkamā atmosfērā, labākās DISKO mūzikas pavadībā. Daudz patīkamu pārsteigumu no pasākuma atbalstītājiem.
Pasākums sākas 30 minūtes pēc pusnakts un turpināsies līdz rīta gaismai.

Informatīvi atbalsta e-klubs, un Preiļu novada dome un Preiļu Valsts ģimnāzija.
27.12.2004.
2004./2005. gada mācību semestra noslēgums
17. decembra rītā ģimnāzisti un skolotāji pulcējās, lai kopīgi noslēgtu/nosvinētu 2004./2005. mācību gada pirmo semestri. Svinīgu un ziemīgu noskaņu jau pasākuma ievadā radīja ģimnāzijas koris, izpildot dziesmas no gaidāmo Dziesmu un Deju svētku repertuāra, kā arī sirsnīgo U. Marhileviča aicinājumu “Mēs varam kopā būt”, piedaloties trim solistiem - Kristīnei Fedotovai, Laurai Strodei un Jurim Vucānam ... par visu pasākuma norisi lasiet Ingas sarūpētajā rakstiņā!
Pasākuma fotogalerija
22.12.2004.
Preiļu KN Deju kopu “Dancari” un “Talderi” Ziemassvētku koncerts
25. decembrī plkst. 17.00 Preiļu KN Deju kopu “Dancari” un “Talderi” Ziemassvētku koncerts. Ieeja brīva.


9.12.2004.
Panākumi rajona angļu valodas olimpiādē
Sveicam mūsu audzēkņus ar panākumiem rajona angļu valodas olimpiādē:
1.vieta - Guna Kozuļ–Kaža (3.D), Inna Mogutova (3.D)
2.vieta - Austris Čingulis (3.A)
Atzinība - Jānis Timošenko (3.D)
8.12.2004.
Mūsu kolektīvi uzstājas Lido centrā
10. decembrī Preiļu Valsts ģimnāzijas folkloras kopa un deju kopa "Dancari" uzstājās Rīgā Lido atpūtas centra Brīvdabas estrādē ar programmu "Latgales Rīga". Mūsu kolektīvu uzstāšanos varēja vērot no plkst.16.00 līdz 21.00. No Preiļu kultūras centra vēl piedalījās deju kopa "Talderi" un folkloras ansamblis "Leiči".
Ilze Rožinska, mūzikas skolotāja, folkloras kopas vadītāja
8.12.2004.
PVĢ komanda uzvar rajona konkursā "Erudīts"
8.decembrī Preiļu rajona bērnu un jauniešu centrā notika konkurss vidusskolēniem “Erudīts”, kura tēma šogad bija - kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija. Pirms nedēļas ģimnāzijā notikušajā konkursā pirmo vietu dalīja 1.D un 3.D kursu komandas. Šīm komandām apvienojot spēkus radās jauna komanda, kura bez šaubīšanās prata atbildēt uz visiem jautājumiem un izcīnīja pirmo vietu, kā arī ieguva atzinības rakstu par veiksmīgi sagatavotu mājas darbu. Sveicam Marinu Timošenko, Jeļenu Solovjovu, Ivetu Daukšti, Gunu Kozuļ-Kažu un Sindiju Anspoku.
Ligita Pauniņa, direktore
6.12.2004.
Nacionālā debašu turnīra rezultāti
3. un 4. decembrī Saldus rajona Druvas vidusskolā notika Nacionālais debašu turnīrs, kura tēma “Latvijā ir labvēlīga vide korupcijai”. Turnīrā piedalījās 33 komandas no visas republikas. Jaunieši debatēja jauktajās komandās. PVĢ debatētāji: Kitija Balcare (3H), Aigars Ondzulis un Māris Bečs(2D) un Priekuļu pamatskolas debatētājas: Linda Anspoka, Kristīne Brice, Madara Dronga pārstāvēja Debašu centru "Preiļi", uzrādot labas prasmes. 1/8 finālā debatēja Kristīne Brice un Māris Bečs, bet pusfinālā Aigars Ondzulis un Kitija Balcare, kura ieguva 4. vietu valstī.
Apsveicam Aigaru Ondzuli (2D) ar iegūto 3.vietu valstī.
Valentīna Pastare, Debašu centra "Preiļi" koordinatore
03.12.2004.
Krāslavas ģimnāzijas koris viesojās PVĢ
2.decembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā viesojās Krāslavas ģimnāzijas koris (diriģente Olga Grecka) un skolēnu parlaments. Mūsu skolas un ciemiņu koris sniedza koncertu, kurā bija iespēja noklausīties divus ciklus, kas iekļauti skolēnu dziesmu svētku repertuārā - Valda Zilvera "Laika upē - es" un Ulda Marhileviča "Gaismas atgriešanās". Koncerta laikā klausītājus priecēja arī Krāslavas ģimnāzijas ansamblis ar nevainojamu latviešu tautasdziesmu izpildījumu a cappella.
Vakara gaitā PVĢ folkloras kopa mācīja ciemiņiem latgaliešu dančus, uzstājās „Green Novice” un soliste Mārīte Ziemele.
Pasākuma fotogrāfijas
Ilze Rožinska - kora diriģente, mūzikas skolotāja
29.11.2004.
Preiļos jaunas darba vietas!
1. Valsts ieņēmumu dienestā - 1 vieta šogad uz laiku (5 vietas - no janvāra patstāvīgam darbam, interesēties Preiļu VID)
2. Valsts statistikas pārvaldes Latgales reģionālā nodaļā
3. Jurista vieta Preiļu novada domē
4. Arhitekta vieta Preiļu novada domē
5. Zemes ierīkotāja vieta Preiļu novada domē
6. Plānošanas speciālista vieta Preiļu novada domē
Jānis Eglītis, Preiļu novada domes priekšsēdētājs
29.11.2004.
Izstāde "Es mīlu savu foto!"
Decembra otrajā nedēļā PVĢ parlaments veidoja izstādi "Es mīlu savu foto!".

Visi ģimnāzijas audzēkņi un skolotāji tika aicināti iesniegt Līgai (1.K) vai Kalvim (3.K) savas veiksmīgakās fotogrāfijas, kas varētu sacensties par piecām nominācijām: 1. profesionālākā fotogrāfija, 2. aktuālākā fotogrāfija, 3.smieklīgākā fotogrāfija, 4.interesantākā fotogrāfija, 5.skolēnu simpātija.
Interesentus lūdzam skatīt izstādes nolikumu.
Inga Surgunte, ārpusklases pasākumu organizators
29.11.2004.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
27. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma “Latvijā ir labvēlīga vide korupcijai”. Turnīrā piedalījās 13 komandas no Priekuļu pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Finālā debatēja Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda: Ilona Bogdanova, Aigars Ondzulis, Māris Bečs (2D) un Jaunjelgavas vidusskolas komanda: Dace Krīgere, Eva Orenīša , Aļona Kozlova.
Uzvarēja viesi, bet mūsējie palika otrie.
Labākie debatētāji no katras dalībskolas dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 3. un 4. decembrī Saldus rajona Druvas vidusskolā.
Lai veicas!
Dažas turnīra norises bildes
Valentīna Pastare, debašu turnīra organizatore
26.11.2004.
Latgales novada debašu turnīrs
27. novembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notiks Latgales novada debašu turnīrs, kura tēma “Latvijā ir labvēlīga vide korupcijai”. Uz turnīru ir pieteiktas 12 komandas no Priekuļu pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas un Preiļu Valsts ģimnāzijas.
Pēc tam labākie debatētāji dosies uz Nacionālo turnīru, kurš notiks 3. un 4. decembrī Saldus rajona Druvas vidusskolā.
25.11.2004.
PVĢ "Lielais klases vakars"
"Lielais klases vakars" notiks 2004. gada 25. novembrī PVĢ aktu zālē.
Pasākuma mērķis ir pierādīt visiem, ka sadarbojoties ar citu kursu pārstāvjiem, mēs varam tikt galā ar dažādiem pārbaudījumiem. Šajās nelielajās sacensībās piedalās 5 komandas, ko veido visu trīs kursu pārstāvji: A, B, D, H, K/Dat. Šīm komandām vakara gaitā būs jāatrisina dažādi jautri uzdevumi, pēc kuriem tiks noskaidrots, kuri tad ir paši atraktīvākie kursi. Pēc godīgām sacensībām būs liels kopīgs sadancis.
Pasākuma fotogalerija
Inga Surgunte, ārpusklases pasākumu organizators
13.11.2004.
Ģimnāzijas svēkti 2004!
Ģimnāzijas svētki šogad notika 13. novembrī..
Preiļu Valsts ģimnāzijas svētkos šogad UZSTĀJĀS ABSOLVENTI! Iedvesmojoties no absolventu expromtus priekšnesumiem pēc balles pagājušajā salidojumā, radās ideja šogad PVĢ skatuvīti atvēlēt absolventiem. Nebija svarīgi, vai esi kļuvis par profesionālu skatuves mākslinieku, vai pēdējo reizi publikas priekšā esi stājies ģimnāzijas laikā - 13. novembrī bija iespēja restaurēt vienreizējo skolas pasākuma sajūtu!
Atskats uz pasākuma norisi Ingas Surguntes interpretācijā.
Piedāvājam ielūkoties dažos svētku norises formālās un neformālās daļas fotoattēlos.
Inga Surgunte, ārpusklases pasākumu organizators
11.11.2004.
2004. gada PVĢ basketbola turnīrs
Jau pēc pirmajām spēļu dienām, kuras sākās otrdien 9. novembrī, noris spraigas un interesantas cīņas starp zēnu un arī meiteņu komandām. Kaut gan par līderkomandām spriest ir vēl pāragri, tomēr pēc pirmajām spēlēm nopietnus pieteikumus uz uzvaru ir pieteikuši 3.K un 2.K zēnu komandas, uzvarot savus pretiniekus ar 56:13 un 50:8. Turnīrā netrūkst arī līdzvērtīgu komandu, ko pierādījušas spēles starp 3.D:1.K (zēni) un 3.D:2.D (meitenes), kuru rezultāti liecina par patiesi spraigām cīņām – 20:21 un 11:10!
Rezultatīvākie spēlētāji, uz šo brīdi: starp zēniem – Jānis Greidāns 3.K (28 gūtie punkti vidēji spēlē), Nauris Lazda 2.k (22.5), Edgars Mūrnieks 3.K (20), meitenēm – Jekaterina Vasiļjeva 3.A (24), Ivita Luriņa 3.K (12) un Liene Bulmeistare 1.A (10)
Neaizmirsīsim to, ka turnīrs ir tikko sācies. Atbalstam savējos!!! Turnīrs ilgs līdz decembra beigām.
Vairāk informācijas par basketbola turnīra norisi skatīt Web lapā, ko veido Ivars Sudniks (3.A)
Edgars Mūrnieks (3K), basketbola turnīra organizators (p.s.viens no organizatoriem)
9.11.2004.
11. novembris – Lāčplēša diena.
1. pasaules karam beidzoties (1918. gada 11. novembris), latviešiem radās iespēja proklamēt savu valsti ... piedāvājam izlasīt vairāk par tā laika notikumiem.
1.11.2004.
Janas Nesterovičas un Danas Voronkinas gleznu izstāde
1. novembrī PVĢ vestibilā tiek atklāta Janas Nesterovičas un Danas Voronkinas gleznu un grafikas izstāde.
Bildes no izstādes atklāšanas un izstādīto darbu fotogrāfijas (darbi fotogrāfijās var nedaudz atšķirties no tā kādi tie izskatās dabā).
1.11.2004.
Drīzumā PVĢ basketbola turnīrs
Drīzumā sāksies PVĢ basketbola turnīrs. Komandu pieteikumi jāiesniedz pie sporta skolotājiem vai Jāņa un Māra no 3.K.
1.11.2004.
1. novembrī iznāk PVĢ avīzes "Pēdas" 1. numurs
1. novembrī iznāk PVĢ avīzes "Pēdas" 1. numurs. Tā nav pirmā skolas avīze, kas iepriekšējos gados ir iznākusi ar citādākiem nosaukumiem. Laiks rit, redaktori mainās, mainās arī avīzes nosaukums un saturs. Avīzi var iegādāties PVĢ. Varbūt vēlāk būs pieejama arī avīzes elektroniskā versija.
1.11.2004.
Uzsākti PVĢ piebūves remontdarbi
Jau kopš 25. oktobra notiek remontdarbi Preiļu Valsts ģimnāzijas piebūvē. Šogad paredzēts, atbilstoši finansējumam, veikt 4 stāvu ēkas pirmā stāva remontdarbus un iekārtot datorcentru.
Dažas fotogrāfijas no sērijas tā bija ...
30.10.2004.
Preiļu pilsētā tiks veidots disko klubs jauniešiem
Preiļu novada domē ir apkopoti jauniešu iesniegtie priekšlikumi par diskozāles izveidošanu Preiļu novadā un izveidots jauniešu disko kluba skiču projekts.
Dome aicina novada jauniešus, skolu pārstāvjus un citus interesentus 8. novembrī plkst. 16.00 Preiļu kultūras nama konferenču zālē uz sarunas turpinājumu un konkrēta projekta apspriešanu.
29.10.2004.
Panākumi rajona vācu valodas olimpiādē
Vācu valodas rajona olimpiādē:
1. vietu ieguva Jānis Timošenko (3.D)
2. vietu ieguva Inna Morgutova (3.D)
3. vietu ieguva Sindijs Anspoks (3.D) un Guna Kozuļ–Kaža (3.D)
Atzinību ieguva Stella Stičinska (2.H)
29.10.2004.
Latgales novada debašu turnīra rezultāti
27. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs. Turnīrā piedalās 12 komandas no Priekuļu pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Dagdas vidusskolas, Rudzātu vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas. Dalībnieki šoreiz debatēja par tēmu, "Kosmopolītisms ir/nav pasaules nākotnes modelis". Finālā debatēja divas PVĢ komandas: 3.D kursa komanda – Guna Kozuļ-Kaža, Jānis Timošenko, Sindijs Anspoks un 2.D kursa komanda – Ilona Bogdanova, Aigars Ondzulis, Māris Bečs.
Turnīra uzvarētāji - PVĢ 3.D kursa komanda – Guna Kozuļ-Kaža, Jānis Timošenko, Sindijs Anspoks.
Labāko runātāju tituls piešķirts PVĢ 3.D kursa debatētājiem- Gunai Kozuļ-Kažai un Jānim Timošenko. Apsveicam!
Dažas debašu turnīra bildes.
26.10.2004.
Preiļos jaunas darba vietas
1. Valsts probācijas dienesta vadītājs Preiļos (skat. publikācijas "Latvijas Vēstnesī" nākamnedēļ) - 1 vieta
2. Valsts ieņēmumu dienests - 1 vieta šogad uz laiku (skat. publikācijas "Latvijas Vēstnesī") , 5 vietas - no janvāra patstāvīgam darbam)
3. Valsts statistikas pārvaldes Latgales reģionālā nodaļa (informācija sekos)
4. Jurista vieta Preiļu novada domē
5. Arhitekta vieta Preiļu novada domē

Nepieciešama augstākā izglītība attiecīgā nozarē, svešvalodu zināšanas.
22.10.2004.
Pasākumi PVĢ brīvdienu nedēļā!
Mūzikas skolotāju seminārs pirmdien, 25. oktobrī
Latviešu valodas skolotāju seminārs pirmdien, otrdien 25., 26. oktobris
Latgales novada debašu turnīrs trešdien, 27. oktobrī
Vācu valodas skolotāju seminārs trešdien, 27. oktobrī
Kursi Preiļu rajona matemātikas skolotājiem trešdien, ceturtdien, piektdienm 27.- 29. oktobrī
Latgales Izglītības pārvalžu vadītāju un vecāku padomju priekšsēdētāju konference piektdien, 29. oktobrī
22.10.2004.
Izdevniecības "Pētergailis" grāmatu tirdzniecība PVĢ
Trešdien, 27. oktobrī Preiļu Valsts ģimnāzijas vestibilā notiks izdevniecības 'Pētergailis' grāmatu tirdzniecība.
21.10.2004.
Iepazīsimies vakars 2004!
21. oktobrī notika tradicionālais "Iepazīsimies" vakars. 1. kursi iepazīstināja ar sevi, savukārt vecākie kursi sniedza vērtīgus padomus kā "noturēties" ģimnāzijā līdz 3. kursa beigām! Kā viens no spilgtākajiem padomiem bija "Mācieties, mācieties, ... MĀCIETIES!". Par to visu ceram drīzumā piedāvāt plašāku atstāstu.
Lūk dažas bildes no "Iepazīsiemies" pasākuma.
21.10.2004.
20. oktobrī notika "oficiāla uzņemšana" PVĢ internātā!
Līdzīgi kā studentu kopmītnēs arī PVĢ internātā tradīcija ir jauno "iesvētīšana". Šogad jaunie kā pilntiesīgi PVĢ internāta apdzīvotāji tika iesvētīti 20. oktobra vakarā.
Lūk dažas bildes no visām "izdarībām" :)!
13.10.2004.
PVĢ servera darbības pārtraukums!
Sakarā ar plānotajiem servera programmatūras uzlabošanas darbiem nedēļas nogalē 16. - 17. oktobrī nebūs pieejama vai būs darbības pārtraukumi mūsu mājas lapai! Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.
12.10.2004.
Draudzīgā aicinājuma balvas 2004 saņemšana Latvijas Nacionālajā operā!
Preiļu Valsts ģimnāzija bija uzaicināta uz 2004. gada Draudzīgā aicinājuma balvas pasniegšanas ceremoniju 2004. gada 11. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā.
Šogad mūsu skola pilsētas skolu grupā ierindojusies augstajā 2. vietā! Apsveicam audzēkņus un skolotājus ar teicamiem rezultātiem!

2004. gada balvu šogad kaldināja (norādīts audzēkņa kurss kurā viņš mācījās, kad startēja olimpiādē):
Vācu valodas 34.olimpiāde
Jānis Timošenko (2.D) - atzinība (skolotāja Vija Pīzele)

Matemātikas 54.olimpiāde
Jānis Timošenko (2.D) - 3.vieta (skolotāja Ligita Pauniņa)

54. fizikas olimpiāde
Jānis Timošenko (2.D) - 3.vieta (skolotāja Eleonora Bleive)
Andrejs Sabanskis (1.D) - 2.vieta (skolotāja Eleonora Bleive)

31. atklātā olimpiāde matemātikā
Jānis Timošenko (2.D) - 2.vieta (skolotāja Ligita Pauniņa)
Andrejs Sabanskis (1.D) - 2.vieta (skolotāja Anna Ļeonova)
Sindijs Anspoks (2.D) - 3.vieta (skolotāja Ligita Pauniņa)

Ķīmijas atklātā olimpiāde
Andrejs Sabanskis (1.D) - 3. vietu (skolotājs Francis Livmanis)
Sindijs Anspoks (2.D) - 3. vietu (skolotāja Valentīna Pastare)
Oksana Kirsanova (2.D) - atzinību (skolotāja Valentīna Pastare)
Jānis Sīlis (3.D) - atzinību (skolotājs Francis Livmanis)

Latvijas 28. skolēnu zinātniskā konference
Dace Čodare (3.H) - Zelta diploms (skolotāja Natālija Pīzele)
Antra Ivanāne (2.H) - Sudraba diploms (skolotāja Zenta Didriksone)

2003. gadā mūsu skola ierindojās 3. vietā. Vairāk par šī gada Draudzīgā aicinājuma balvu un iepriekšējo gadu rezultātiem var skatīt Internetā www.konkurss.lv.
11.10.2004.
PVĢ jauktajai komandai 2. vieta ""Latvijas Avīzes" kausā 2004"
""Latvijas Avīzes" kausā 2004" rudens krosa stafešu sacensībās 12 komandu konkurencē š.g. 8. oktobrī PVĢ jauktā komanda 6 x 1000m ieguva 2. vietu.
Komandā startēja:
Zane Jokste
Daira Andrejeva
Aija Čača
Māris Bečs
Guntars Vulāns
Uldis Brovackis
Sveicam sportistus!
Piedāvājam iepazīties ar visiem sacensību rezultātiem.
7.10.2004.
2004. gada Tūrisma diena!
6. oktobrī notika tradicionālā Tūrisma diena. Laika apstākļi bija brīnišķīgi! Laikam tas arī bija noteicošais apstāklis kāpēc visi bija tik sportiski, azartiski, priecīgi, atsaucīgi un visādi citādi! Piedāvājam nelielu atstāstu par Tūrisma dienas notikumiem.
Tagad piedāvājam apskatīt 'dažas' bildes no Tūrisma dienas - 1. puse un 2. puse.
05.10.2004.
1. oktobrī PVĢ audzēkņu pašpārvaldes diena!
3. oktobris šogad bija Skolotāju diena - sveicam visus skolotājus profesionālajos svētkos!
Svētku sakarā piektdien (1. oktobrī) PVĢ audzēkņi organizēja tradicionālo Pašpārvaldes dienu. Visiem PVĢ audzēkņiem bija 4 mācību stundas (30 minūtes), kuras vadīja pieredzējuši 3. kursa audzēkņi. Plkst. 9.00 sarīkojumu zālē visi pulcējās uz līniju, kurā notika iepazīšanās ar jaunajiem skolotājiem no 3. kursiem.
Garajā starpbrīdī notika atrakcijas, bet skolotājiem tika sagatavots pārsteigums ...
Par to visu vairāk var lasīt pasākuma aprakstiņā un skatīt un bildēs (papildināts).
5.10.2004.
Aija Čača izcīna 1. vietu valsts duatlona čempionātā!
Sveicam Aiju Čaču (1.K) ar izcīnīto 1. vietu Latvijas Republikas atklātajā čempionātā duatlonā 2,4km + 10km + 1,2km jaunietēm!
(2,4 km kross + 10km braukšana ar velosipēdu + 1,2 km kross)
5.10.2004.
PVĢ audzēkņi uzvar rajona skolu rudens krosa stafētēs vidusskolām!
Sveicam labākos PVĢ sportistus ar panākumiem rajona rudens krosa sacensībās:
2004. gada 5. oktobrī PVĢ 1. komanda - Aija Čača, Daira Andrejeva, Uldis Brovackis, Guntars Vuļāns, Raivis Anspoks izcīnīja 1. vietu Preiļu rajona skolēnu sporta spēlēs rudens krosa stafetēs vidusskolām 1985./1986.g.dz. 6 x 1000m jauktajā stafetē ar rezultātu 19:19.
PVĢ 2. komandaa - Aleksandra Šelkovaja, Līga Cirša, Jānis Klindžāns, Aldis Dzenis, Māris Bečs izcīnīja 3. vietu Preiļu rajona skolēnu sporta spēlēs rudens krosa stafetēs vidusskolām 1985./1988.g.dz. 6 x 1000m jauktā stafete ar rezultātu 19:59.
04.10.2004.
Tūrisma diena 2004 būs 6. oktobrī!
2004. gada PVĢ Tūrisma diena būs 6. oktobrī (ceram, ka lietus to neizjauks kā tas bija 22. septembrī)!
Laika prognozi varam skatīt Internetā www.gismeteo.ru.
Serveris piedāvā laika prognozi daudzām pilsētām, tai skaitā arī Daugavpilī, kas ir tuvu Preiļiem. Līdz ar to arī prognoze būs līdzīga.
Aktivitāšu norises vieta - turpat kur pagājušajā gadā. Konkursi, sacensības, stafetes un pārējās aktivitātes saglabāsies iepriekšējo gadu stilā.

Piedāvājam apskatīt iepriekšējā gada fotogaleriju: "aktīvā" daļa un izstādes.
30.09.2004.
Veselības skrējiens PVĢ - 30. septembrī
30. septembrī notika Veselības skrējiens Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņiem. Šogad līdzīgi kā iepriekšējā gadā Veselības skrējienu palīdzēja organizēt audzēkņi (Dina Vucāne (3.K) un Jekaterina Vasiļjeva (3.A)) kā projekta darbu.
Mērķis bija noskaidrot ātrāko kursu un rajona sacensību dalībniekus. Meitenes veica 2000 m un zēni 3000 m distanci. Katram skrējējam līdzi bija dalībnieka kartīte (7x7cm) uz kuras bija norādīts: vārds, uzvārds, kurss, dzimšanas gads.
1. - 3. vietu ieguvējus apbalvoja ar balvām un diplomiem, 4. - 6. vietu ieguvējus - ar diplomiem.

Katrs skrējējs, kurš skrējienā ierindojās no 1. - 30. vietai savam kursam nopelnīja noteiktu punktu skaitu, kas papielina izredzes uzvarēt konkursā Kurss'05.

Daži fotomomenti.
30.09.2004.
Rēzeknes Valsts ģimnāzijas skolotāji PVĢ
30. septembrī Preiļu Valsts ģimnāziju apmeklēja Rēzeknes Valsts ģimnāzijas skolotāji. Direktore Ligita Pauniņa ieazīstināja ciemiņus ar ģimnāzijas pieredzi, mācību un audzināšanas darba organizēšanu, mācību programmām. Viesi apmeklēja mācību kabinetus. Sarunā piedalījās direktora vietnieki Anna Svile, Valentīna Pastare. Direktora vietnieks Juris Erts iepazīstināja ar informācijas tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā, bibliotēkā. Dažas bildes no tikšanās.
27.09.2004.
Mūsu meitenes spēlēs EČ atlases turnīrā Izraēlā!
Vēlam veiksmi Latvijas Sieviešu - Meiteņu izlases U-19 spēlētājām Skaidrītei Vulānei (2.H) un Ilonai Cvetkovai (3.H) Eiropas čempionāta atlases turnīrā futbolā, kas notiks Izraēlā laikā no 24. septembra līdz 4. oktobrim!
Vairāk par čempionātu un futbolu lasiet futbola federācijas mājas lapā, kā arī Sieviešu - Meiteņu futbola mājas lapā.
27.09.2004.
PVĢ folkloras kopa festivālā "Rudenāji"
25. septembrī PVĢ folkloras kopa piedalījās folkloras festivālā „Rudenāji”, kas notika Līvānos. Folkloras kopas atjaunotajam sastāvam tās bija īstas ugunskristības, jo bija jāuzstājas trijos koncertos. Pirmā uzstāšanās- rudens tirgus laukumā, pēcpusdienā – Rožupes kultūras namā kopā ar folkloras kopu „Kokle” un „Laiksne” no Rīgas, Kaunatas skolas folkloras kopu un viesiem no Lietuvas. Vakarā, Līvānu kultūras namā, satikās un ar saviem priekšnesumiem priecēja visi festivāla dalībnieki - 18 folkloras kopas no visas Latvijas, kā arī ciemiņi no Lietuvas un Igaunijas.
24.09.2004.
PVĢ 2004. gada skolēnu parlamets ievēlēts!
Ar balsu vairākumu 2004./2005. mācību gada Preiļu Valsts ģimnāzijas parlamentā ir ievēlēti sekojoši deputāti:
1. Aija Čača 1.K “A.I.G.”
2. Ieva Pelše 1.D “A.I.G.”
3. Guna Lāce 1.D “A.I.G.”
4. Signe Brice 2.D “Kalējiņi”
5. Jurģis Vaivods 2.K “Kalējiņi”
6. Aivars Golubevs 3.D “Kalējiņi”
7. Kristīne Ancāne 3.H “Kalējiņi”
8. Kalvis Liepnieks 3.K “Kalējiņi”
9. Mārtiņš Vilcāns 3.K “Kalējiņi”
10. Līga Karčevska 1.K “Reālais elements”
11. Rolands Slūka 2.A “Reālais elements”
12. Jānis Klindžāns 2.D “Makšķernieki”
13. Ainārs Zeile 2.D “Makšķernieki”
14. Juris Vucāns 3.A “Makšķernieki”

Par PVĢ parlamenta vadītāju šogad būs gods un atbildība būt Jūlijai Leonovai 3.D no partijas - “Kalējiņi”!
Sveicam Jūliju ar šo atbildīgo amatu! Novēlam veiksmi un panākumus darbā, kā arī atsaucīgus parlamentāriešus un visus ģimnāzistus.
Piedāvājam apskatīt dažas bildes no vēlēšanu dienas aktivitātēm.
24.09.2004.
PVĢ parlamenta vēlēšanu diena ir klāt!
24. septembrī norisinās PVĢ parlamenta vēlēšanas. Vēlētāju izvēles priekšā - 5 politiskas un draudzīgas apvienības, kopā 19 kandidāti:

1. Aija Čača 1.K “A.I.G.”
2. Ieva Pelše 1.D “A.I.G.”
3. Guna Lāce 1.D “A.I.G.”
4. Signe Brice 2.D “Kalējiņi”
5. Jurģis Vaivods 2.K “Kalējiņi”
6. Aivars Golubevs 3.D “Kalējiņi”
7. Jūlija Leonova 3.D “Kalējiņi”
8. Kristīne Ancāne 3.H “Kalējiņi”
9. Kalvis Liepnieks 3.K “Kalējiņi”
10. Mārtiņš Vilcāns 3.K “Kalējiņi”
11. Līga Karčevska 1.K “Reālais elements”
12. Ilga Štagere 1.K “Reālais elements”
13. Daiga Greisle 1.B “Reālais elements”
14. Rolands Slūka 2.A “Reālais elements”
15. Jānis Klindžāns 2.D “Makšķernieki”
16. Ainārs Zeile 2.D “Makšķernieki”
17. Juris Vucāns 3.A “Makšķernieki”
18. Santa Lakševica 2.D “Sievietes ar vālēm”
19.Zaiga Kuzminova 2.D “Sievietes ar vālēm”

no kuriem 15 kļūs par parlamenta locekļiem un 1 - par tā vadītāju. 3. kursu pārstāvju komisija veiks atbildības - un godpilno vēlēšanu uzraudzīšanas un balsu skaitīšanas uzdevumu, lai jau pēcpusdienā mēs uzzinātu šī mācību gada ģimnāzijas pašpārvaldes sastāvu!
22.09.2004.
Sveicam godalgoto vietu ieguvējus XIII Latgales jaunatnes sporta spēlēs vieglatlētikā un Preiļu novada čempionātā!!!
Katrīnu ZEILI - T/L 100m
Santu BIVBĀNI - T/L lodes grūšanā, diska mešanā
Elīnu ŠNEPSTI - Lodes grūšanā
Dināru ERTU - T/L
Jolantu RUČEVSKU - Diska mešanā
Aldi DZENI - A/L, 3 – solī
Mihailu SKORCOVU - A/L
Ervīnu ŽIHARU - A/L
Mārtiņu VILCĀNU - A/L
Aleksandru ŠELKOVAJU - 400m
Zani JOKSTI - 400m, 1500m
Jurģi VAIVODU - lodes grūšana
Mārtiņu VILCĀNU - lodes grūšana
Raivi ANSPOKU - 400m
Imantu PETROVU - 100m, šķēpa mešana
Dairu ANDREJEVU - 1500m
Aiju ČAČU - 1500m
Uldi BROVACKI - 3000m

Un AIJU ČAČU Ar 1. vietu skrējienā apkārt RADŽU ŪDENSKRĀTUVEI (7 KM) JĒKABPILĪ
20.09.2004.
TUVOJAS PREIĻU VALSTS ĢIMNĀZIJAS PARLAMENTA VĒLĒŠANAS!
Laiks sarosīties PVĢ parlamenta kandidātiem (padomā, vai šogad arī TU nevēlētos pamēģināt)- veidot pretendentu sarakstus, organizēt priekšvēlēšanu kampaņas.
Lai vēlētāji zina, ar ko viņiem darīšana!
PVĢ pašpārvaldes vēlēšanas notiks 24. septembrī, pēc publiskas visu kandidātu uzstāšanās.
Kandidātu sarakstus var iesniegt līdz 24. septembrim direktorei Ligitai Pauniņai vai dir. vietniecei Ingai Surguntei.
19.09.2004.
Seminārs "Latvijas dalība Eiropas Savienībā - aktualitātes un mācību metodes"
16. septembrī Preiļu Valsts ģimnāzijā notiek seminārs "Latvijas dalība Eiropas Savienībā - aktualitātes un mācību metodes", ko organizē Valsts kancelejas Komunikācijas departaments ar Konrāda Adenauera fonda atbalstu.

Semināra tēmas:
*) Eiropas Savienības institūcijas, lēmumu pieņemšanas process Eiropas Savienībā un Latvijas dalība tajā - Jana Vektere, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante, Valsts administrācijas skolas lektore ES jautājumos
*) Eiropas Savienības Konstitucionālais līgums Jana Vektere, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante, Valsts administrācijas skolas lektore ES jautājumos
*) Interaktīvās metodes darbam ar ES jautājumiem Inese Ardone, Rīgas 45.vidusskola
*) Kur meklēt informāciju par Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā? Linda Jākobsone, Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
08.09.2004.
Dobeles Valsts ģimnāzijas bibliotekāri apmeklē PVĢ
8. septembrī PVĢ viesojās Dobeles Valsts ģimnāzijas bibliotekāri un direktora vietnieks mācību darbā. Bibliotekāres iepazinās ar bibliotēkas lasītāju elektroniskās apkalpošanas sistēmu. PVĢ izmanto LIIS projektā izstrādāto bibliotēkas programmu un datu bāzi. Jāatzīmē, ka PVĢ bibliotēkā viss grāmatu fonds ir reģistrēts datu bāzē un katrai grāmatai ielīmēts stvītru kods, kas ļauj veikt elektronizētu grāmatu izsniegšanu lasītājiem. Dažas bildes no tikšanās.
31.08.2004.
Sveicam visus skolotājus un skolēnus ar jauno mācību gadu!
Novēlam visiem skolotājiem un skolēniem, lai jaunais 2004./2005. mācību gads būtu radošs, darbīgs un veiksmīgs! Lai apņemšanās un cerības, kādas ir 1. septembrī, nenoplok līdz pat mācību gada beigām! Lai pietiek spēka!

  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Mintauts, Alfs, Bernadeta
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster