PVG

Top.LV

LV     LV

Jaunumi

Arhīvs

Izglītība

Absolventi

Serviss

Atsauksmes

--> --> -->
  Par PVĢ
  Uzņemšana
    Virtuālā PVĢ
    E-klase
    Uzdevumi.lv
    StartIT.lv
    Pasākumu plāns
    PVĢ bibliotēka
    PVĢ panākumi
    Tradīcijas
    Parlaments
    Skolas projekti
    Skolēnu projekti
    PVĢ avīze
    Bildes
    Stundu saraksts
    Mācību materiāli
    Labā prakse
  Datorlapa
  Preiļu bibliotēka
  Preili.lv
  Dažādas vietnes
  Latvija un ES
    Ģimnaziādes
    Atklātā olimpiāde
  Konkurss Krauklīts
Saules aktivitāte PVĢ Solis
Projekts SOLIS
  0 W/m2

  Meklēt
  Sūtīt SMS
LMT   TELE2   Bite
 
  Apmeklētāji
  
 
Notikumi PVĢ

2003. / 2004. mācību gads

17.08.2004.
Vasaras fizikas - astronomijas - matemātikas - informātikas skola PVĢ no 7. līdz 17. augustam!
Rīgas 40. vidusskola jau 7. gadu (kopš 1997. gada, izņemot 2000. gadu) organizē "Vasaras fizikas - matemātikas - informātikas - astronomijas skolu" (turpmāk "Vasaras skola"). "Vasaras skolas" organizators ir 40. vidusskolas direktora vietnieks informātikas jautājumos Vladimirs Ļitvinskis.
Skolas mērķis ir papildus darbs ar apdāvinātiem bērniem, kuriem pat vasaras brīvdienu laikā interesē nodarboties ar eksaktajām zinātnēm.
Darbs pamatā norit projektu formā. Šogad ir organizēti 9 projekti (matemātikā, fizikā, informātikā un astronomijā), kur katram projektam ir savs darba vadītājs(-ji).
Šogad nometnē strādā 7 skolotāji un 10 studenti kā pasniedzēji un piedalās 47 audzēkņi. Audzēkņi strādājot projektos darbojas kā līdzstrādnieki nevis vienkārši klausītāji. Zīmīgi ir tas, ka studenti, kas vada darba grupas ir bijušie skolas absolventi. Projektu izstrādē lielā mērā tiek izmantoti datori.
Projektu tēmas šajā gadā tika piedāvātas sekojošas: "Relativitātes teorija", Neeiklīda ģeometrija", "Ievads astronomijā", "Origami māksla", "Kriptogrāfija", "Datu bāzes", "Viļņu procesi", "Ātrā aritmētika", "Programmēšanas valoda PROLOG".
Ārpus projektu darbiem pēcpusdienās notiek vispārizglītojošas lekcijas. Vakaros tiek organizētas prāta spēles līdzīgas populārajām spēlēm "Kas? Kur? Kad?", "Brain Ring" u.c.
Laikā no 10. augusta līdz 12. augustam naktīs bija iespēja vērot zvaigžņu lietu un mēness virsmu izmantojot teleskopu.
12. augustā dalībnieki apmeklēja Krāslavas rajonā minizooparku, kurā mitinās strausi.
15. augustā notika "Internet olimpiāde", kurā piedalījās komandas ar 4 dalībniekiem katrā. 90 minūšu laikā Internetā bija jāatrod atbildes uz 30 jautājumiem.
Preiļu Valsts ģimnāzijā "Vasaras skola" notiek jau trešo gadu. Šogad no PVĢ dažādos projektos piedalās 5 audzēkņi (Jānis Timošenko, Marina Timošenko, Andrejs Sabanskis, Viktors Solovjovs un Raivis Bruzguls). Šogad nometne notika no 07. līdz 17. augustam.
16.08.2004.
25. augustā PVĢ - jauno audzēkņu papilduzņemšana
Audzēkņu papilduzņemšana notiks 25. augustā uz vispārizglītojošo, humanitāro zinību un datorzinību programmām. Papildus informācija pa tālruni 5321663.
3.08.2004.
Novada dome aicina darbā juristu!
Preiļu novada dome aicina darbā juristu. Nepieciešama pabeigta augstākā izglītība. Uzziņām zvanīt mob. 9409428.
20.07.2004.
PVĢ absolventi saņem sertifikātus
20. jūlijā PVĢ absolventi saņēma "Atestātu par vidējo izglītību" un sertifikātus ar centralizēto eksāmenu rezultātiem. Šogad vairums skolotāju un audzēkņu izjuta gandarījumu par padarīto, jo 84.5% audzēkņu saņēmuši A, B, C līmeņa vērtējumus (pavisam ir 6 vērtējuma līmeņi A, B, C, D, E, F).

Pirmo reizi šogad obligātais eksāmens latviešu valodā un literatūrā tika vērtēts centralizēti un iegūtie rezultāti ir ļoti iepriecinoši, jo A, B, C līmeņa vērtējumu ir ieguvuši 93.75 % audzēkņu.

12 priekšmetos pavisam 152 audzēkņi ieguva 401 vērtējumu centralizētajos eksāmenos.

Dažādos priekšmetos kopā ir iegūti 16 A līmeņa vērtējumi.

Izcilākie sasniegumi ir:
Dacei Čodarei 3 A līmeņi - angļu valodā, vācu valodā un latviešu valodā un literatūrā;
Andrejam Jubelam 2 A līmeņi - matemātikā un fizikā;
Elīnai Ivanovai 2 A līmeņi - ģeogrāfijā (2003.g.) un latviešu valodā;
Jānim Sīlim 2 A līmeņi - fizikā un ķīmijā.


26.06.2004.
Patīkamu atpūtu vasaras brīvdienas!
Tā kā ir iestājies vasaras brīvdienu un atvaļinājumu laiks, tad informāciju mūsu mājas lapā izvietot atsāksim tikai augustā, t.sk. arī PVĢ jautājumu!
Paldies visiem, kas līdz šim ir apmeklējuši mūsu majas lapu un piedalījušies tās satura pilnveidošanā, atbildējuši uz PVĢ jautājumu, rakstījuši atsauksmes, piedalījušies forumā!
Uz tikšanos augustā!
22.06.2004.
Līgo, līgo!
Visiem priecīgus Līgosvētkus un laimīgi sagaidīt Jāņa dienu! Neaizmirsīsim turēt visus īkšķus par mūsu futbola komandas veiksmi spēlē ar Nīderlandi, kas notiks 23. jūnija vakarā pl. 21.45 Portugālē Bragas stadionā! Vairāk par futbola čempionātu lasiet Delfi portālā.
21.06.2004.
PVĢ 8. izlaidums notika 20. jūnijā!
20. jūnijā notika Preiļu Valsts ģimnāzijas 8. izlaidums. Šis gads ir zīmīgs ar to, ka pirmo reizi izlaidumā absolventiem netika izsniegti atestāti. Atestātus varēs saņemt pēc centralizēto eksāmenu rezultātu apkopošanas 20. jūlijā. Šogad mūsu skolu absolvēja 95 jaunieši no vispārīgā, humanitārā, dabas un datoru kursa. Kaut arī izlaiduma diena bija lietaina, tas tomēr nemazināja absolventu prieku!
Visiem absolventiem novēlam 'mierīgu' sertifikātu gaidīšanas laiku un turam īkšķus, lai līmeņi būtu līmenī ;)!
Neliela attēlu galerija.
21.06.2004.
Preiļi jau otro reizi kļūst par Latvijas sporta veterānu sporta spēļu mājvietu
Latvijas sporta veterānu savienības 41. sporta spēles notika 26. – 27. jūnijā Preiļos! Vairāk par spēļu norisi un programmu lasīt Preiļu novada mājas lapā www.preili.lv.
20.06.2004.
16.- 17. jūnijā PVĢ notika iestājeksāmeni un jauno audzēkņu uzņemšana
Pēc iestājeksāmenu rezultātu apkopošanas PVĢ uzņemti 124 audzēkņi 5 mācību programmās (vispārizglītojošajā, dabaszinību, humanitāro zinību, komerczinību un datorzinību).
Papilduzņemšana notiks 25. augustā uz vispārizglītojošo, humanitāro zinību un datorzinību programmām. Papildus informācija pa tālruni 5321663.
31.05.2004.
3. kursa izlaidums PVĢ 20. jūnijā!
Laiki un likumi mainās, bet Preiļu Valsts ģimnāzijas tradīcijas pagaidām nē ;).
Darām zināmu, ka 3. kursa (12. klases) izlaidums (nu jau 8. reizi) šogad notiks svētdien - 20. jūnijā kā parasti kinoteātra "Ezerzeme" zālē. Līdzīgi kā iepriekš, ierobežotās vietas dēļ piedalīties svinīgajā pasākumā (diemžēl) varēs tikai ar ielūgumiem.
31.05.2004.
Iestājeksāmeni PVĢ - 16. jūnijā
Preiļu Valsts ģimnāzijā audzēkņu uzņemšana 10. klasē notiks šī gada 16. jūnijā. Pl. 10.00 notiks tests latviešu valodā un pl. 13.00 - tests matemātikā.
Dokumentu iesniegšana 14. un 15. jūnijā.
Uzņemšanas noteikumi un mācību programas.
Sīkāka informācija pa tālruni 5321663.
28.05.2004.
Mācību gads noslēdzies!
Sveicam visus skolēnus ar mācību gada noslēgumu!
Lai izdodas labi atpūsties vasarā un uzkrāt spēkus jaunam mācību gadam!
26.05.2004.
Atklātās matemātikas olimpiādes uzvarētāji!
Sveicam atklātās matemātikas olimpiādes laureātus! Jānis Timošenko (2.D) un Andrejs Sabanskis (1.D) izcīnīja 2. vietu, bet Sindijs Anspoks (2.D) izcīnīja 3. vietu.
Sveicam uzvarētājus un sakam paldies par skolas goda aizstāvēšanu. Varam paskatīties kā šajā olimpiādē ir veicies arī citām skolām.
21.05.2004.
Pēdējais skolas zvans PVĢ 3. kursa audzēkņiem ...
PVĢ, līdzīgi kā visās Latvijas skolās, 21. maijā notika pēdējais skolas zvans 3. kursa audzēkņiem (apskatāms attēlu galerijā).
Lai arī pagaidām potenciālie absolventi vēl neapzinās, ka pēc mēneša būs jāpamet skolas gaiteņus, daudziem tomēr skatiens bija pietiekoši bēdigs ... bet varbūt norūpējies?
Visiem, visiem vēlam sekmes eksāmenos un ieskaitēs!
18.05.2004.
Tiem, kas gatavojas informātikas ieskaitei!
Labs materiāls skolēniem, kas gatavojas kārtot ieskaiti informātikā - testi, uzdevumi - http://testi.times.lv, kā arī ieteicams ir izpildīt iepriekšējo gadu uzdevumus, kurus var paņemt no vortāla http://informatika.liis.lv.
18.05.2004.
Noslēdzies datorzīmējumu konkurss Preiļu rajona skolēniem
Šogad jau trešo gadu Preiļu rajonā notika datorgrafiskas darbu konkurss, kurā dalību ņēma skolēni no vairākām rajona skolām. Tuvāk ar nolikumu, darbiem un rezultātiem var iepazīties speciāli veidotā Web lapā, ko uzticīgi jau trešo gadu veido Jānis Anspaks (PVĢ, 3.D kurss.
17.05.2004.
PVĢ viesojās vācu valodas skolotāji no Kuldīgas un Liepājas
17. maijā PVĢ apmeklēja vācu valodas skolotāji no Liepājas un Kuldīgas. Daži foto momenti no šīs tikšanās.
14.05.2004.
Konkursa "Kurss-04" noslēgums!
Ceturtdien 13. maijā notika konkursa "Kurss-04" noslēguma pasākums, kurā notika galvenās balvas - vienas dienas ceļojuma pa Latviju - izcīņa. Konkursā piedalījās 1. - 6. vietu ieguvēji, starp kuriem sīvā cīņā arī noskaidrojās uzvarētājs - 3.D kurss! Gada vērtējumu tabula. Fināla rezultāti un arī attēlu galerija.
12.05.2004.
Panākumi zinātniski pētniecisko darbu konferencē!
Skolēnu Valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē Dace Čodare (3.B) ieguva zelta diplomu par darbu "Svētā Grāla meklējumos" (skolotāja Nata Pīzele) un Antra Ivanāne (2.H) ieguva sudraba diplomu par darbu "Zemnieku saimniecības 'Ivanānu mājas' darbības analīze" (skolotāja Zenta Didriksone). Viss uz valsts aizstāvēšanu izvirzīto darbu saraksts.
6.05.2004.
PVĢ pašdarbības kolektīvu koncerts
06. maijā Preiļu Kultūras namā notika Preiļu Valsts ģimnāzijas pašdarbības kolektīvu koncerts. Par notikumiem lasiet arhīvā - pasākuma aprakstā. Momentuzņēmumi - galerijā.
5.05.2004.
Talantu konkurss PVG
Maija pirmajā nedēļā PVĢ norisinājās talantu konkurss, kurā katrs kurss veidoja savu ekspozīciju no dažādiem priekšmetiem, kuri simbolizē vai ataino audzēkņu talantus. Izstādes galerija.
4.05.2004.
Panākumi Latgales novada mazo muzikālo kolektīvu konkursā!
30.aprīlī Daugavpilī notika Latgales novada mazo muzikālo kolektīvu konkurss „DO-RE-MI”, kurā piedalījās PVĢ vokālais ansamblis un VIA „Green novice”.
Vokālais ansamblis ieguva „Lielo balvu” un tika atzīts par labāko vokālo ansambli Latgalē. Grupa „Green novice” ieguva 2. vietu.
Apsveicam dalībniekus!
29.04.2004.
Seminārs rajona vācu valodas skolotājiem
28.aprīlī visi rajona vācu valodas skolotāji tika aicināti uz semināru PVĢ, kur izdevniecības Hueber pārstāvji iepazīstināja ar mācību grāmatām, kuras ir izstrādātas atbilstoši Eiropas Padomes noteiktajiem valodu apguves līmeņiem A1,A2, B1, B2, C1, C2 (A1 – zemākais apguves līmenis, C2 – valodas apguves līmenis līdzinās dzimtās valodas lietošanas prasmēm). Lektore Gundega Muceniece pamatoja grāmatu izvēli vācu valodas kā pirmās, otrās vai trešās svešvalodas apguvei. Bija iespējams arī iegādāties nepieciešamās grāmatas un audiokasetes. PVĢ bibliotēkai tika nopirktas 14 lieliskas mācību grāmatas, kā arī kasetes.
26.04.2004.
Panākumi folkloras festivālā
Starptautikskajā bērnu un jauniešu folkloras festivālā "Pulkā eimu, pulkā teku 2004" konkursā "Dziesmu dziedu, kāda bija" Aija Ancāne un Elza Trizna ieguva atzinības rakstus un dižās dziedātājas nosaukumu.
26.04.2004.
Šautriņu mešanas turnīra rezultāti
Preiļu Valsts ģimnāzijā noslēdzies šautriņu mešanas turnirs, tāpēc sniedzam jums rezultātus un bilžu galeriju.
21.04.2004.
Panākumi rajona pavasara krosā!
Preiļu rajona skolēnu sporta spēlēs pavasara krosā š. g. 20. aprīlī piedalījās 17 PVĢ audzēkņi.
Pieci no skrējējiem startēja individuāli, pārējie cīnījās gan ar pretiniekiem no citām skolām, gan savā starpā par ieskaites punktiem.
Godalgotās vietas izcīnīja: Zane JOKSTE (1. B kurss) – 1000 m – 2. vieta; Daira ANDREJEVA (1. B kurss) – 1500 m – 2. vieta; Inga BABRIS (3. B kurss) – 2000 m - 2. vieta; Sanda ŽELVE (3. H kurss) – 2000 m – 3. vieta; Guntars TROKŠA (3. D kurss) – 3000 m – 2. vieta; Mārtiņš CIVKORS (3. A kurss) – 3000 m – 3. vieta.
Kopvērtējumā PVĢ komanda izcīnīja 2. vietu ar 356 punktiem. 1. vieta – Preiļu 1. pamatskolai. Daži momentfoto.
19.04.2004.
Preiļu rajona skolēnu 2004. gada Web lapu konkursa rezultāti
Šogad pirmo reizi notika Web lapu veidošanas konkurss Preiļu rajona skolēniem. Darbu vērtēšana notika 2 grupās - 5.-9. klašu skolēniem un 10. - 12. klašu skolēniem. Vairāk par konkursa darbiem un rezultātiem ...
19.04.2004.
Tradicionālas muzicēšanas nometnes noslēguma koncerts
17.- 18. aprīlī PVĢ folkloras kopas meitenes - Liene, Elza un Signe piedalījās Dienvidlatgales tradicionālas muzicēšanas nometnē, kur papildināja savas zināšanas un iemaņas tautas mūzikas instrumentu spēlē. Šīs nometnes noslēgumā notika koncerts Līvānu kultūras namā, kurā piedalījās muzikanti ar pieredzi mūža garumā un savu māku rādīja jaunā paaudze - nometnes dalībnieki. Tas viss - arī galerijā.
16.04.2004.
PVĢ Žetonu vakars
16. aprīlī notika tradicionālais Žetonu vakars Preiļu Valsts ģimnāzijā, kur treškursnieki rādīja, ko katrs spēj gan skolotājiem, gan vecākiem. Visiem klāt nebijušajiem jāsamierinās ar pasākuma aprakstu. Piedāvājam arī žetonu avīzi ar absolventiem un, protams, arī bilžu galeriju.
16.04.2004.
PVĢ kora panākumi Rēzeknē!
15. aprīlī PVĢ jauktais koris piedalījās Latgales novada skolēnu koru konkursā Rēzeknē. Žūrija kora sniegumu novērtēja ar 2. pakāpes diplomu. Ir arī neliela bilžu galerija.
13.04.2004.
Priecīgas Lieldienas!
13. aprīlī PVĢ notika Lieldienu svinēšana. Uz pasākumā paredzētajām sacensībām līdzi bija jāņem olas, ko pa brīvdienām sakrāsojuši, bet tiem, kuri nebija paspējuši to izdarīt mājās, tika dota iespēja uz vietas izpausties šajā mākslas žanrā un vēl piedalīties olu izstādē. Viss sākās ar Lielās dienas iešūpošanu no rīta un beidzās ar trakiem, senlatviskiem dančiem vakarā. Sīkāk par to visu - aprakstā un bilžu galerijā.
13.04.2004.
PVĢ audzēkņu panākumi valsts olimpiādēs!
Kamēr pagājušajā nedēļā lielākā daļa ģimnāzistu gatavojās Lieldienu svinēšanai daži audzēkņi devās uz Rīgu, lai aizstāvētu PVĢ godu. Un jāteic, ka tas ir labi izdevies!

Valsts atklātajā ķīmijas olimpiādē 3. vietu izcīnīja Andrejs Sabanskis (1.D) un Sindijs Anspoks (2.D), bet atzinību - Oksana Kirsanova (2.D) un Jānis Sīlis (3.D)!

Valsts fizikas olimpiādē 2. vietu izcīnīja Andrejs Sabanskis (1.D) un atzinību - Jānis Timošenko (2.D)!

Sveicam mūsu olimpiešus un viņu skolotājus!
07.04.2004.
PVĢ notika rajona skolu skolēnu datorātrrakstīšanas sacensības!
06. aprīlī jau 3. gadu pēc kārtas PVĢ notika Preiļu rajona skolu skolēnu datorātrrakstīšanas sacensības!
Ar katru gadu dalībnieku skaits kļūst arvien lielāks. Ja 2002. gadā bija 12 dalībnieki no 6 skolām, 2003. gadā - 14 dalībnieki no 8 skolām, tad šogad 27 dalībnieki (17 skolēni 5.- 9. klašu grupā un 10 dalībnieki 10.-12. klašu grupā) no 13 skolām. Šogad sacansībās dalību ņēma skolēni no Jaunsilavas pamatskolas, Līvānu 1.vidusskolas, Pelēču pamatskolas, Preiļu 1. pamatskolas, Preiļu 2. vidusskolas, Preiļu Valsts ģimnāzijas, Riebiņu vidusskolas, Rušonas pamatskolas, Salas pamatskolas, Sīļukalna pamatskolas, Sutru pamatskolas, Vanagu pamatskolas un Vārkavas pamatskolas.
Sacensību rezultāti un galerija.
Par tradīciju ir kļuvušas balvas sacensību uzvarētājiem - jau 3. gadu dāvanu kartes sponsorē
SIA "Axel" Axel
un "Salang-Preiļi" Salang-Preiļi.
Preiļu Valsts ģimnāzija īpaši izsaka pateicību šo firmu vadītājiem Aldim Bukam un Gunāram Svilānam.
06.04.2004.
1. aprīlis - tradicionālā joku diena!
1. aprīlī notika tradicionālā netradicionālo joku un sportu diena. Diena tika veltīta zirgu tēmai, attiecīgi notika arī ilgi gaidītā staļļa atklāšana. Kā īpaši pasākumi jāmin sacensības zirga ratu vilkšanā, košļenes spļaušanā, bija arī iespēja vizināties imitētos zirga ratos ar imitētiem zirgiem, kā arī veikt citas aktivitātes
Dažas no aktivitātēm redzamas bilžu galerijā. Vairāk par notikumiem var lasīt aprakstā.
01.04.2004.
Tehnoloģiju jaunumi!
SONY ir radījusi jaunas paaudzes digitālo kameru ar izšķirtspēju 6 megapikseļi, ar kuras palīdzību var iegūt digitālo fotogrāfiju tiešsaitē caur Internetu. Lietotājam ir tikai jāaktivizē programma un precīzi jāizpilda instrukcijas, kā rezultātā uz datora ekrāna parādīsies augstas kvalitātes digitālais foto. Lai jauno kameru pārbaudītu darbībā - klikšķiniet šeit! (pēc saites aktivizācijas spiediet pogu OPEN)
31.03.2004.
PVĢ viesojās rakstniece Biruta Eglīte
Otrdien, 27. martā, PVĢ audzēkņiem bija vienreizēja iespēja iepazīties ar rakstnieci, žurnālisti un Grāmatu svētku “mammu” Birutu Eglīti, kura iepazīstināja ar sevi un saviem darbiem. Viņa raksta par visu, kas sāp – izpostītu dabu, sagrautiem likteņiem. Galvenokārt romāni ir par jauniešiem. Rakstniece uzdāvināja trīs grāmatas arī mūsu skolai: enciklopēdiju “Latvijas jūrniecības vēsture (1850 - 1950)” (tāpēc, ka no Latgales nākot trešā daļa latviešu jūrnieku), romānu “Atstumtie”, kurā ietvertās noveles balstītas uz reāliem bērnu un jauniešu likteņiem, un pētījumu “Rīga maksā”, kurā ir apkopoti fakti par to, kas un cik kādos laikos mūsu galvaspilsētā ir maksājis (sākot no burkāniem līdz pat sodiem par naudas viltošanu). B. Eglīte aicināja apmeklēt arī kārtējos Grāmatu svētkus, kuri šogad notiks 1.jūnijā Preiļu pilsētas centrā, un solīja izveidot pasākumam trīs programmas (pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem), kuras būs papildinātas ar atrakcijām un iespējām lētāk iegādāties un, protams, laimēt jaunākās grāmatas. Bilžu galerija.
30.03.2004.
Preiļu Valsts ģimnāzijā noslēdzies volejbola turnīrs.
Preiļu Valsts ģimnāzijā ir noslēdzies volejbola turnīrs. Sīkāki rezultāti sekos vēlāk, taču jau tagad varam paziņot, ka zēniem pirmo vietu ieguva 1.K kurss, 2. vieta - 2.K kurss, 3. vieta - 3.DH. Meitenēm: 1. vieta - 2.A, 2. vieta - 1.D kursam, 3. vieta - 2.K.
29.03.2004.
Konkursa DO-RE-MI laureāti
26.martā Preiļu kultūras centrā notika rajona mazo muzikālo kolektīvu un solistu konkurss (redzams bilžu galerijā). Ģimnāziju pārstāvēja soliste Laura Strode(1.k), jauktais vokālais ansamblis un vokāli instrumentālais ansamblis „Green novice”. Ģimnāzistu sniegums tika novērtēts atzinīgi- visiem 1. pakāpes diplomi! Preiļu rajonu finālā, kurš notiks Daugavpilī, 30. aprīlī, pārstāvēs jauktais vokālais ansamblis un „Green novice”.
29.03.2004.
PVĢ viesojas „Auļi”
29. martā PVĢ audzēkņiem bija iespēja klausīties bungu un dūdu mūzikas grupu „Auļi”. Grupa izmanto tradicionālās dūdu melodijas, veidojot aranžējumus kopā ar bungām un citiem tradicionālajiem sitamajiem instrumentiem. Par viņiem sīkāk
www.auli.from.lv
Tā bija stunda fascinējošu sajūtu. Pēc koncerta interesenti varēja paši iemēģināt savu varēšanu dūdu un bungu spēlē. Dažiem arī izdevās!
22.03.2004.
PVĢ koris Madonā
12.martā PVĢ jauktais koris piedalījās Valsts ģimnāziju koru festivālā Madonā. Šajā festivālā piedalījās kori no Cēsu, Madonas, Āgenskalna, Rīgas 1., Jelgavas, Jēkabpils un Preiļu Valsts ģimnāzijām. Pēc koncerta notika visu šo skolu skolēnu pašpārvaldes dalībnieku tikšanās un diskotēka (redzams bilžu galerijā). Festivāls notika jau otro reizi. Pirmo reizi tas notika Rīgā un ģimnāzistiem bija iespēja dziedāt AVE SOL koncertzālē pirms trijiem gadiem.
22.03.2004.
3. vieta valsts matemātkas olimpiādē - Jānim Timošenko
Jānis Timošenko (2.D) valsts matemātikas olimpiādē ieguvis 3. vietu! Apsveicam!
18.03.2004.
Debašu turnīrs
18. martā Preiļu Valsts ģimnāzijā notika Latgales novada debašu turnīrs. Turnīrā piedalās 16 komandas no Priekuļu pamatskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Dagdas vidusskolas, Rudzātu vidusskolas un Preiļu Valsts ģimnāzijas. Dalībnieki šoreiz debatēja par tēmu, "Jauniešu iesaistīšanās sabiedrības dzīvē ir/nav pietiekama". Turnīra uzvarētāji - PVĢ 3.H kursa komanda - Agris Švirksts, Rasma Starikova un Baiba Šmukste. Labākās runātājas tituls piešķirts PVĢ 1.D kursa audzēknei Santai Lakševicai. Apsveicam!
18.03.2004.
Angļu valodas skolotāju kursu noslēgums
19.-20. martā PVĢ notiek otrā (noslēguma) sesija Preiļu rajona angļu valodas skolotāju kursiem “Introduction to the Thinking Approach”, kuru programma paredz iepazīšanos (teorētiski un praktiski) ar jaunu pieeju svešvalodu mācīšanā, akcentējot vienlaicīgu radošas domāšanas paņēmienu un valodas prasmju apgūšanu, lai padarītu mācīšanās procesu interesantāku, ātrāku un efektīvāku. Bilžu galerijā ir daži mirkļi no kursiem. Plašāku informāciju iegūsiet, apmeklējot www.thinking-approach.org.
17.03.2004.
Seminārs Preiļu rajona vācu valodas skolotājiem
Šī gada 17. martā PVĢ tika noorganizēts seminārs “Interneta izmantošana vācu valodas mācīšanā” Preiļu rajona vācu valodas skolotājiem. Šis semināru cikls, kurš norisinās vairākās Latvijas pilsētās – Preiļos, Gulbenē, Limbažos, Liepājā, Daugavpilī un Rīgā, tika izveidots ar IZM un Gētes institūta atbalstu. Semināra vadītājas Vera Miloradovic-Schroeder un Ina Küller rosināja skolotājas izmantot internetu vācu valodas stundās, deva iespēju meklēt informāciju internetā par Latvijas un Vācijas sabiedriski politiskās dzīves aktualitātēm un nozīmīgām personībām, iepazīstināja ar stundu plāniem, izmantojot internetu. Šī semināru cikla noslēgumā 2 skolotājas no rajona 12. maijā piedalīsies seminārā Rīgā, kur dalīsies pieredzē, kā gūtās idejas tiek izmantotas praksē.
05.03.2004.
16. martā PVĢ atvērto durvju diena!
16. martā PVĢ rīko atvērto durvju dienu, uz kuru tiek aicināti visi tie pamatskolu absolventi, kuri domā mācīties Preiļu Valsts ģimnāzijā vai arī pagaidām vel nav izlēmuši to darīt.
Šajā dienā varēs iepazīties ar skolu, mācību programmām un iespējām, ko skola piedāvā saviem audzēkņiem.
Laipni lūdzam!
4.03.2004.
Rajona koru konkursā pirmā vieta!
Preiļu Valsts ģimnāzijas jauktais koris ieguva pirmo vietu KN notikušajā rajona skolu koru konkursā. Mirkļus varat aplūkot bilžu galerijā.
27.02.2004.
Elza un Aija cīnīsies par „Diždziedātāju” titulu valstī!
26. februārī Līvānos, Pastariņa skolā notika Dienvidlatgales tradicionālās dziedāšanas konkurss, kurā piedalījās PVĢ audzēknes Elza Trizna (3.h) un Aija Ancāne (1.h). Meitenes izcīnīja „Lielā dziedātāja” titulu un tika izvirzītas uz republikas tradicionālās dziedāšanas konkursu - finālu Rīgā.
26.02.2004.
25. februārī PVĢ popiela!
25. februārī PVĢ notika tradicionālais pasākums - "Popiela"! Pasākuma bilžu galerija un pasākuma apraksts apskatāmi.
26.02.2004.
Rēķini galvā!
Gribi radīt iespaidu savai ģimenei vai draugiem? Vai tavi aprēķini ir pareizi bez kalkulatora? Čempionāts “Rēķini galvā!” ir sacensības par to, kurš veiks vairāk pareizu aprēķinu dotajā laika periodā. Apmeklējiet http://www.lefo.net/math/lat/ un pārbaudiet savus spēkus!
25.02.2004.
24. februārī PVĢ koris ciemojās Krāslavā!
24. februārī PVĢ koris kopā ar PVĢ parlamenta pārstāvjiem devās ciemos uz Krāslavas ģimnāzijiu. Tur notika kopīgs koncerts, atpūtas pasākums un skolēnu pašpārvalžu tikšanās, ko visu var redzēt atēlu galerijā.
25.02.2004.
Basketbola aktualitātes
PVĢ basketbolisti un basketbolistes 24. februāra rajona basketbola turnīrā ir smagi cīnījušies un rezultātā - zēnu pirmajai komandai - 3. vieta, zēnu otrajai komandai - 4. vieta, savukārt meiteņu komandai - godpilnā 1. vieta. Bildes - galerijā.
24.02.2004.
PVĢ notika angļu valodas skolotāju kursi
20. - 21. februārī notika angļu valodas skolotāju kursu "Thinking approach to the teaching of English" 1. sesija. Kursus vadīja LU pasniedzēji Aleksandrs Sokols, Jūlija Sokola un Edgars Lasevičs.
17.02.2004.
13. februārī PVĢ - Valentīndiena!
Piektdien PVĢ notika tradicionālais Valentīndienas pasākums, kurš šoreiz bija veltīts Amora gaitu izpētei pagātnē, tagadnē un nākotnē. Šai dienā iznāca arī ģimnāzistu mīlas tekstu izlase "Heart beat", kas visu dienu bija lasāma/skatāma īpašā grāmatas istabā! Tagad tā ir peiejama arī internetā. Bilžu galerijā un aprakstā - Valentīndienas atskaņas.
17.02.2004.
Noslēgusies rajona latviešu valodas olimpiāde
Apsveicam laureātus: 1.vieta - Guna Kozuļ–Kaža (2.D), Jānis Timošenko (2.D).
2.vieta - Elīna Ivanova (3.B).
Atzinība - Kitija Balcare (2.H), Olga Rastopčina (3.H), Rasma Starikova (3.H).
17.02.2004.
Aiviekstes lakstīgalas konkurss noslēdzies
Apsveicam Jāni Pelšu (2.dat) ar iegūto 2. pakāpes diplomu Jānim Zāberam veltītajā zēnu vokālistu konkursā "Aiviekstes lakstīgala 2004."
16.02.2004.
Noslēgusies rajona matemātikas olimpiāde
Mūsu ģimnāzisti ar savu prāta spēju palīdzību kārtējo reizi ir pierādījuši, ka ir spēcīgi matemātikas lietās. Rezultāti runā paši par sevi.
Pirmā vieta - Jānis Timošenko (2.D).
Otrā vieta - Māris Bečs (1.D), Andrejs Sabanskis (1.D), Aigars Strods (2.D), Zane Grigale (3.D).
Trešā vieta - Aigars Ondzulis (1.D), Inta Litavniece (2.K), Maija Kvedere (3.Dt).
Atzinība - Edijs Pastars (1.H), Juris Bulmeisters (3.A), Laura Koroševska (3.Dt) un Kristīne Upeniece (3.D).
12.02.2004.
Notika rajona konkurss "Zvirbulis 2004"
Rajona konkursā "Zvirbulis 2004", kas notika 09.02.2004 atzinību ieguva: Salvis Skabs, Jolanta Rusiņa. Savukārt uz novada konkursu izvirzīta Inga Kļavinska.
09.02.2004.
Atzinība valsts vācu valodas olimpiādē!
Jānis Timošenko (2.D) valsts vācu valodas olimpiādē ieguvis atzinību! Apsveicam Jāni ar šo sasniegumu!
Ar pārējiem PVĢ audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs lasīt panākumu lapā!.
07.02.2004.
Informātikas rajona olimpiādes uzvarētāji!
2.vieta - Kaspars Aleksejevs (3.Dat) un Andrejs Sabanskis (1.D)
Ar pārējiem PVĢ audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs lasīt panākumu lapā!.
06.02.2004.
Panākums augstlēkšanā!
Apsveicam Aldi Dzeni (1.K) ar izcīnīto 2. vietu Rīgas pilsētas jaunatnes meistarsacīkstēs telpās augstlēkšanā jauniešiem, kas notika 05. februārī Rīgā. Aldis sacīkstēs pārvarēja latiņu, kas atradās 1.80 metru augstumā.
06.02.2004.
PVĢ folkloras kopas meitenes - labākās!
PVĢ folkloras kopas meitenes - Elza, Liene, Elīna, Dace un Aija piedalījās sadziedāšanās sacensībās "Lakstīgala-2004" republikas fināla kārtā Jēkabpilī. Uzvarēja dziesma un draudzība. Visiem dalībniekeiem bija jāzina no galvas 118 latviešu tautas dziesmas un jāpārzina latviskā dzīvesziņa. Meitenes ar visiem šiem uzdevumiem tika galā spoži - savā - vidusskolu grupā - labākās!
05.02.2004.
PVĢ šaha turnīrs tuvojas noslēgumam!
Tradīcionālais PVĢ šaha turnīrs ģimnāzijas audzēkņiem, kuru šogad organizē Agris Švirksts, Alvis Bleidelis un Valdis Skabs tuvojas noslēgumam! Šogad aktīvu dalību turnīra organizēšanā ņēmis arī tradīcijas dibinātājs PVĢ absolvents Jānis Zarāns.
Šaha trunīram ir izveidota JAUNA MĀJAS LAPA arī šogad, kuras dizainu izstrādāja Jānis Anspaks (3.D).
Šaha mājas lapā var iepazīties ar sacensību nolikumu, norisi, rezultātiem un bildēm.
03.02.2004.
Fizikas rajona olimpiādes uzvarētāji!
1.vieta - Andrejs Sabanskis (1.D) un Jānis Timošenko (2.D)
3.vieta - Valdis Vilcāns (1.D)
Atzinība - Māris Bečs (1.D), Aigars Strods (2.D) un Maija Kvedere (3.D)
Ar pārējiem PVĢ audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs lasīt panākumu lapā!.
03.02.2004.
Ķīmijas rajona olimpiādes uzvarētāji!
1.vieta - Sindijs Anspoks (2.D) un Jānis Sīlis (3.D)
2.vieta - Andrejs Sabanskis (1.D), Jānis Timošenko (2.D), Juris Bulmesters (3.A)
Atzinība - Māris Bečs (1.D), Oksana Kirsanova (2.D), Aigars Strods (2.D)
Ar pārējiem PVĢ audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs lasīt panākumu lapā!.
29.01.2004.
Šaha turnīrs Preiļu Valsts ģimnāzijā
Šobrīd PVĢ telpās norisinās par tradīciju kļuvušā šaha turnīra partijas. Šogad turnīru organizē Alvis Bleidelis, Valdis Skabs un Agris Švirksts ar pieaicinātās personas - Jāņa Zarāna - sadarbību. Bilžu galerijā jau ir apskatāmas pirmās partijas.
27.01.2004.
Rajona ģeogrāfijas olimpiādes uzvarētāji!
2.vieta - Jānis Timošenko (2.D) un Edmunds Vaivods (2.Dat)
Atzinība - Salvis Skabs (3.D)
Par pārējiem PVĢ audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs skatīt panākumu lapā!.
27.01.2004.
Biznesa ekonomisko pamatu rajona olimpiādes uzvarētāji!
1.vieta - Jānis Timošenko (2.D)
2.vieta - Andris Uzulevičs (3.B)
3.vieta - Māris Jermolajevs (3.D)
Atzinība - Sindijs Anspoks (2.D) un Edmunds Vaivods (2.Dat)
Par pārējiem PVĢ audzēkņu panākumiem mācību olimpiādēs skatīt panākumu lapā!.
27.01.2004.
Esiet piesardzīgi - datorvīrusu epidēmijas!
Pēdējās dienās ir stipri palielinājusies vīrusu izplatīšanās ar e-pasta vēstulēm! Pēdējo dienu statistika:
19. janvāris I-Worm.Bagle epidēmija!
24. janvāris I-Worm.Dumaru.j!
27. janvāris I-Worm.Novarg (MyDoom) epidēmija!
Saņemot e-pasta vēstules esiet piesardzgi - neveriet vaļā aizdomīga satura vēstules, jo ļoti iespējams tās ir inficētas! Īpaši tas attiecas uz vēstuļu pielikumiem!
Informācija par vīrusu draudiem un to aprakstiem atrodama Kaspersky antivirus mājas lapā www.antivirus.lv.
20.01.2004.
Preiļu rajona galvenā bibliotēka ON-LINE.
Kopš 2003. gada rudens Internetā ir pieejama Preiļu rajona galvenās bibliotēkas informācija - jaunumi, katalogi, grāmatu/izdevumu meklēšanas iespējas, u.c.
Adrese - www.preilubiblioteka.lv.
19.01.2004.
“LATVIJAS ĻAUDIS UZ 21. GADSIMTA SLIEKŠŅA”!
Pirms 200 gadiem, tālajā 1796.gadā, uz 19. gadsimta sliekšņa Garlībs Merķelis nāca klajā ar grāmatu “Latvieši, sevišķi Vidzemē, filozofiskā gadsimteņa beigās”. 21. gadsimts pasaulē un Latvijā iezīmējas kā informatizētas sabiedrības izveides gadsimts. Informācijas tehnoloģijas - konkrēti Internets - dod iespēju ikvienam no mums piedalīties jebkuras informācijas, arī grāmatas, veidošanā.
Arī Preiļu Valsts ģimnāzijas audzēkņi ir iesaistījušies informācijas apkopošanā par sava novada cilvēkiem.
Skatīt Internetā - www.gramata21.lv.
12.01.2004.
9. janvārī noslēdzās simulatīvā biržas spēle!
No 2003. gada oktobra līdz 16. decembrim notika starptautiskā Simulatīvā biržas spēle, un A/S Latvijas Krājbanka ir saņēmusi apstiprinājumu par oficiālajiem spēles rezultātiem. 2003.gada Simulatīvās biržas spēlē par līderi starp 100 Latvijas komandām ir kļuvusi Jāņmuižas Profesionālās vidusskolas komanda Naudas pelnītāji, kuri spējuši nopelnīt vairāk nekā 12% pie spēles sākotnējā starta kapitāla 50 000 eiro.
10 Latvijas veiksmīgāko komandu svinīgā apbalvošana notika 2004. gada 9. janvārī Latviešu biedrības namā. Tur arī spēles dalībnieki uzzināja, kuras komandas ieguvušas no 2. līdz 10.vietai. Šo komandu vidū ir GangStar no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, AI no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, GENIJI no Krustpils pamatskolas, Floorball no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Jauniņās no Gulbenes ģimnāzijas, Brāļi līderi no Preiļu Valsts ģimnāzijas, Kangari un Komjaunieši no Rīgas komercskolas, kā arī Stockeri no Cēsīm.
Mūsu komanda izcīnīja 3. vietu!
Komanda: Kalvis Liepnieks (kapteinis), Artūrs Gavars, Jānis Greidāns, Edgars Mūrnieks, Kristaps Určs, Māris Vaivods, Mārtiņš Vilcāns (visi no 2K kursa).
Vairāk par Simulatīvo biržas spēli lasiet A/S Latvijas Krājbanka mājas lapā.
09.01.2004.
8. janvārī PVĢ notika tradicionālā Jaungada balle.
Pasākuma klātesošie varēja vērot televīzijas pārraides par Jaungada tēmu! Protams neizpalika arī bez rūķiem, Sniegbaltītes un salavečiem.
Piedāvājam apskatīt pasākuma bilžu galeriju.
06.01.2004.
Datorkonkurss ir klāt!!!
No 5. līdz 29. janvārim PVĢ notiek Datoru dienas. Visi, kuri uzskata datoru par savu draugu, laipni aicināti piedalīties. Sīkāka informācija par pieteikšanos uz ziņojumu stenda. Pieteikties var līdz 9. janvārim. Nenokavējiet!
05.01.2004.
Noslēdzies mācību gada 1. semestris
19. decembrī noslēdzās mācību gada 1. semestris. Lai uzzinātu vairāk par pasākuma norisi piedāvājam nelielu pasākuma aprakstu.
Piedāvājam apskatīt bilžu galeriju.
18.12.2003.
Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!
Ziemassvētki. Autori: Foto: I. Gradovskis, Māksliniece: M. Daņilāne Zaļš egles zars uz labi klāta galda
Par mīlestības mūžīgumu pauž,
Un visā telpā ceļas smarža salda.
Šķiet, Tava dzīvā roka mani glauž,
Gars saskanīgi maigas ainas auž.
Kāds miers un klusums! Ne vairs vārdu saku,
Tik redzu: staro zaļais egles zars
Un paver mūžību kā dziļu aku,
- Uz balta galda zaļais egles zars.
/Zinaida Lazda/
Visiem novēlam priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2004. gadu!
04.12.2003.
Madonas rajona skolu ķīmijas skolotāji Preiļos!
04. decembrī Preiļos viesojās Madonas rajona skolu ķīmijas skolotāji. Viņi apmeklēja Preiļu AS "Preiļu siers", kuras laikā valdes priekšsēdētājs Jāzeps Šņepsts viņus iepazīstināja ar rūpnīcas vēsturi, izaugsmi, tehnoloģiskajiem procesiem, viesiem bija iespēja nodegustēt "Preiļu siers" produkciju!
Vizītes turpinājumā skolotāji apmeklēja Preiļu Valsts ģimnāziju, kur iepazinās ar skolu, izmantotajām informācijas tehnoloģijām. Turpinājumā ķīmijas skolotājs Francis Livmanis dalījās ar pieredzi ķīmijas mācīšanā vidusskolā.
Skolotāju darbs apskatāms bilžu galerijā.
01.12.2003.
PVĢ notika dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņai veltītā dzejas stunda "Uz putnu lielceļa".
13. novembris - O. Vācieša dzimšanas diena, un šogad, ja vien dzejnieks būtu dzīvs, viņam apritētu 70 gadu.
Dzejas stundā, ko bija sagatavojuši 1.H un 1.D kursu skolēni kopā ar skolotāju M. Opuli, tika lasīta O. Vācieša jaunības izjūtu, trauksmes un mīlestības caurvītā dzeja, dziedātas dziesmas ar Vācieša tekstiem, kā atī klausītāji tika iepazīstināti ar citu latviešu rakstnieku domām un vārdiem par O. Vācieti. Ar senās dienas notikumiem var iepazīties galerijā.
28.11.2003.
PVĢ norisinājās pretatkarības diena
28. novembra vakarā Preiļu Valsts ģimnāzijā norisinājās pretatkarības dienai veltīts pasākums. Tā laikā tika demonstrēta filma par atkarību no narkotikām un atkarības briesmīgajām sekām.
27.11.2003.
Mūzikas skolotāju seminārs PVĢ
Preiļu Valsts ģimnāzijā 27. novembrī norisinājās seminārs Preiļu, Jēkabpils, Gulbenes un Daugavpils rajonu mūzikas skolotājiem, kurā skolotāji dalījās pieredzē un mācību paņēmienos.
Semināra sākumā PVĢ pašdarbības kolektīvi sniedza koncertu un turpinājumā:
Preiļi - atklātā stunda 1.H kursā (10. klasē). Instrumentālā mūzika Itālijā un Francijā.
Gulbene - praktiskā nodarbība ar 3. klases skolēniem.
Jēkabpils - Netradicionālu mācību metožu pielietošana jaunās vielas apguvē mūzikas stundās. Rotaļu elementu izmantošana mūzikas stundās.
Noslēgumā - diskusija, ideju tirdziņš.
Daži mirkļi no semināra - galerijā.
20.11.2003.
PVĢ ir jauna himna!
Oktobra beigās tika izsludināts konkurss uz jauniem vārdiem un mūziku PVĢ himnai. Konkursam bija pieteikti 3 varianti. Par labāko tika atzīts 3. variants.
Vērtētāju atzītā himnas varianta vārdu autors ir PVĢ absolvente Skaidrīte Zarāne, kura ģimnāziju absolvēja 1998. gadā, bet mūziku komponēja skolotāja Ilze Rožinska.
Himna pirmo reizi izskanēja Ģimnāzijas svētkos - 15. novembrī PVĢ kora un vokāli instumentālā ansambļa pavadījumā! Lūk - himnas vārdi un audioieraksts MP3 formātā!
(p.s. izpildījums pagaidām pieejams tikai no koncerta videoieraksta; kā arī komentārs par to, kāpēc mums ir jauna himna).
20.11.2003.
15. novembrī notika tradicionālie Ģimnāzijas svētki!
Preiļu Valsts ģimnāzijas absolventu salidojums, kas ir arī Ģimnāzijas svētki, nu ir aizritējuši. Par to kas notika šajā pasākumā var iepazīties pasākuma aprakstā un neformālā skatījuma aprakstā, kā arī bilžu galerijā iemūžinātajos momentos no pasākuma oficiālās daļas un neformālās daļas.
14.11.2003.
Noslēgusies rajona angļu valodas olimpiāde
14. novembrī Līvānos norisinājās rajona angļu valodas olimpiāde, kurā, protams, dalību ņēma arī PVĢ audzēkņi un audzēknes. Rezultāti ir šādi: 2. vietu ieguva Dace Čodare (3.B), 3. vietu ieguva Olga Rastopčina (3.H), atzinību ieguva Kaspars Aleksejevs (3.Dt), Inna Mogutova (2.D), Aigars Strods (2.D) un Jānis Timošenko (2.D).
8.11.2003.
Latgales novada debašu turnīrs PVĢ.
Noslēdzies Latgales novada debašu turnīrs, kurā piedalījās 17 komandas no Rudzātiem, Priekuļiem, Preiļiem, Jaunjelgavas, Dagdas, Viļāniem un Jēkabpils. Dalībniekiem šoreiz nācās debatēt par tēmu - "Latvijas iedzīvotājus interesē/neinteresē dabas aizsardzība". Par uzvarētājiem kļuva Preiļu Valsts ģimnāzijas komanda no 2.D kursa, kura pārliecinoši pierādīja, ka Latvijas iedzīvotājus interesē dabas aizsardzība. Acumirkļi no debatēm - galerijā.
6.11.2003.
Iepazīšanās vakara atskaņas.
Ceturtdienas rīta pusē otrie kursi tradicionāli "iesvētīja" pirmos un lika ievērot arī turpmāk ģimnāzijas likumus. Savukārt vakarā norisinājās tradicionālais "Iepazīšanās vakars", kurā gan pirmie, gan trešie kursi rādīja, ko katrs māk. Dienas noskaņas aprakstā, bet bilžu galerijā ir pirmkursnieku iesvētīšanas un vakara pasākuma attēli.
31.10.2003.
PVĢ meitenes futbolā izcīna otro vietu!
Sporta kluba "Cerība" meiteņu futbola komanda 29. oktobrī saņēma sudraba medaļas par izcīnīto otro vietu Latvijas meiteņu futbola vecākās grupas čempionātā. Lasiet sīkāk aprakstā.
30.10.2003.
Preiļos par vienu doktoru vairāk!
Šodien - 30. oktobrī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Jānis Eglītis (vairāk atpazīstams kā Preiļu Valsts ģimnāzijas direktors 1996-2003) aizstāvēja doktora disertāciju un ieguva ekonomikas zinātņu doktora grādu! Apsveicam Jāni Eglīti ar šo vērā ņemamo panākumu!
29.10.2003.
PVĢ himnas vārdu konkurss noslēdzies
Piedāvājam jums izvērtēšanai trīs PVĢ himnu vārdu variantus.
23.10.2003.
Noslēgusies vācu valodas rajona olimpiāde
Apsveicam uzvarētājus : pirmā vieta - Jānis Timošenko (2.D), otrā vieta - Dace Čodare (3.B), trešā vieta - Guna Kozuļ-Kaža (2.D), Inna Mogutova (2.D), Iveta Daukšte (2.D), atzinība - Ingrīda Brice (3.H).
22.10.2003.
"Learning Cicle 2003" projekts turpinās
Izmantojot savas angļu valodas zināšanas, PVĢ 2.H kursa sk. Anitras angļu valodas grupa ir nolēmusi piedalīties starptautiskajā projektā "Learning Cicle 2003", kurā PVĢ piedalās jau trešo gadu. Turpinājumu lasiet arhīvā.
14.10.2003.
PVĢ sportistu komanda piedalās krosa sacensībās!
Preiļu Valsts ģimnāzijas skrējēju komanda 10. oktobrī piedalījās Jēkabpilī krosa sacensībās, kurās tika izcīnītas tiesības piedalīties pasaules krosa čempionātā skolniekiem, kas nākošajā gadā notiks Francijas pilsētā Lionā.
Lasiet sīkāk par šo notikumu ....
30.09.2003.
PVĢ - 3. vieta valstī pilsētas skolu grupā "Draudzīgā aicinājuma balvas - 2003" izcīņā!
Vienīgajā skolu reitingā, ko veido Draudzīgā aicinājuma fonds, vērtējot skolēnu sasniegumus mācību olimpiādēs un zinātniskajos darbos, šogad Preiļu Valsts ģimnāzija ir ieguvusi 3. vietu, kas ir labākais sasniegums kopš 2000. gada, kad PVĢ bija 5. vietā. Balvu pasniegšanas ceremonija notika 29. septembrī Latvijas Nacionālajā operā.
Drīzumā būs plašāka informācija un skatāmas bildes no balvas pasniegšanas ceremonijas.
Sīkāku informāciju par konkursa nolikumu un rezultātiem skatīt Internetā http://www.konkurss.lv, skatīt var arī bilžu galeriju.
24.09.2003.
24. septembrī notika PVĢ audzēkņu parlamenta vēlēšanas
Noslēgušās PVĢ parlamenta vēlēšanas un ar rezultātiem var iepazīties pie PVĢ ziņojumu stenda. Informāciju par parlamenta sastāvu var lasīt arī Web lapā un apskatīt attēlus bilžu galerijā. Lai PVĢ parlamentam labi sokās veicot savus pienākumus!
23.09.2003.
23. septembrī Preiļu parkā norisinājās "Veselības skrējiens"
Saspringtā cīņā tika noskaidroti ātrākie skrējēji no 1. - 3. kursiem. Distance - 2 km meitenēm un 3 km zēniem. Par tās dienas notikumiem lasiet aprakstā un apskatiet arī bilžu galeriju.
20.09.2003.
Latvijas iedzīvotāji izteikuši atbalstu Eiropas Savienībai (ES)!!!
20. septembrī 67.00% no tiem kas piedalījās referendumā izteica samērā pārliecinošu atbalstu ES.
Vairāk par tautas nobalsošanas norisi un rezultātiem skatīt www.tn2003.cvk.lv
Plašāka informācija par ES.
18.09.2003.
18. septembrī PVĢ foajē ziedu kompozīciju izstāde!
Katra klase veido un izstāda ziedu kompozīciju skolas foajē. No pirmā acu uzmetiena pat šķiet, ka ir sanākuši īsti floristikas šedevri! Izstāde ir skatāma arī fotogrāfijās.
12.09.2003.
12. septembrī PVĢ apmeklēja latviešu valodas skolotāji no Kuldīgas
Skolotāji no Kuldīgas ieradās PVĢ, lai iepazītos ar skolu un apmainītos ar pieredzi latviešu valodas mācīšanā.
Ciemiņus savā kabinetā uzņēma PVĢ latviešu valodas skolotāja Silvija Kivko un iepazīstināja ar IT izmanošanas iespējām latviešu valodas mācīšanai. Par vispārīgiem jautājumiem, kas saistīti ar skolas darba procesu stāstīja direktore Ligita Pauniņa.
Daži fotouzņēmumi tikšanās laikā.
11.09.2003.
11. septembrī notika tradicionālā tūrisma diena!
Bildes no "Tūrisma dienas 2003": "aktīvā" daļa , pusdienu "galdi" un sēņu izstādes.


  Bilžu galerija
Bilžu galerija
  Vārda dienas
Māris, Mārica, Maigurs
© Alex
Rakstīt PVG         Lietot kā sākumlapu         Saglabāt saiti
Webmaster