c |  v | v | c | mj | c

Veselība

Ar šokolādes palīdzību agrāk ārstēja šādas kaites – gremošanas traucējumus, nieru un zarnu darbības problēmas, anēmiju, apetītes trūkumu, garīgu, psiholoģisku nogurumu, depresiju, tuberkulozi, drudzi, podagru, nierakmeņus, kā arī veicināja seksuālo apetīti, ilgdzīvošanu un paaugstināja vīrišķo briedumu.
Arī mūsdienās ārsti un zinātnieki šokolādi rekomendē noguruma likvidēšanai un garastāvokļa uzlabošanai, apgalvojot, ka tās sastāvā ir viela, kas nodrošina mūs ar laimes izjūtu, uzlabo garastāvokli, sniedz baudu.
Par veselībai noderīgu uzskata melno šokolādi, tā spēj pasargāt sirdi un smadzenes no brīvo radikāļu izraisītajiem bojājumiem. Citiem šokolādes veidiem šī īpašība nepiemīt, to likvidē piens. Tāpat piena šokolādē ir daudz vairāk kaloriju, tāpēc hipotēze, ka šokolāde noved pie liekā svara problēmām, apstiprinās tikai tad, ja to lieto lielos daudzumus. Mazās devās tā ir veselībai nekaitīga un pat noderīga. Daudzi dietologi cilvēkiem ar liekā svara problēmām pirms pusdienām iesaka izdzert krūzi šokolādes, jo uzskata, ka tas samazinās viņu apetīti. Pasaulē ik dienu veic visdažādākos pētījumus, lai noskaidrotu, kādas sekas šokolādes lietošana atstāj uz cilvēkiem. Iemācies pats pagatavot zenes šokolādē uzklikšinot uz attēla:

dsv

 

....................................................................2012 Darba autore: Sanita Ūzuliņa.......................................................................