c |  v | v | c | poga_latvijaa | c

Saldumi Latvijā

  *** *** *** A/S “Laima” ir viens no vecākajiem šokolādes un šokolādes konfekšu ražotājiem Eiropā, viens no vecākajiem rūpniecības uzņēmumiem Latvijā. 1987. gadā Rīgas rūpnieks Teodors Rīgerts sāka šokolādes izstrādājumu ražošanu. Vairāk nekā pirms simts gadiem šokolāde un izstrādājumi no tās tika pildīti krāsainās skārda kārbās. Laika gaitā tika paplašināta ražošana, un produkciju sāka pārdot ne tikai Latvijā, bet arī citur Eiropā un importēja pat uz Amerikas Savienotajām valstīm un tālo kontinentu – Austrāliju. Uzņēmuma strauja izaugsme ilga līdz nacionalizācijai 1940. gadā, pēc tam kļūstot par konditorejas fabriku. Atjaunota kā A/S “Laima” tikai 1993. gadā pēc privatizācijas. Pašlaik šokolādes ražotnē strādā vairāk nekā 600 darbinieku. Rūpnīcā – pamatražošanā – strādā aptuveni 400 cilvēku.
A/S “Laima” ir lielākā saldumu ražotāja Latvijā. Viena no lielākajiem pārtikas ražotājiem Latvijā, viena no 10 lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Latvijā. A/S “Laima” piedāvā plašu šokolādes un kakao izstrādājumu sortimentu – dabīgo šokolādi, kakao izstrādājumus, īrisus, diabētisko šokolādi un konfektes, šokolādes pildījumus ar dažādiem pildījumiem, šokolādes konfekšu izlases, šokolādes pusfabrikātus. Saldumu izgatavošanai izmanto augstvērtīgas dabīgās izejvielas, nepievienojot konservantus.

*** *** *** SIA „Skrīveru saldumi” ir saldumu ražošanas uzņēmums, kas ražo iecienītās konfektes „Skrīveru Gotiņa”, piena īrisu, putoto īrisu šokolādē, marcipānu šokolādē, kā arī melnās plūmes un aprikozes šokolādē. Uzņēmumā ir izveidota Saldumu darbnīca , kur iespēja tūristiem iegriezties, iepazīties ar Gotiņas tapšanas vēsturi, ietīt savas konfektes, kā arī iegādāties svaigus, dabīgus saldumus tieši no ražošanas.

Uzņēmumā strādā 40 darbinieki, no kuriem lielākā daļa ir profesionāļi gan konfekšu tehnoloģijas lietpratēji, gan vārītāji, gan tinēji, ar 20 -30 gadu darba pieredzi. Uzņēmums „Skrīveru saldumi” pārstāv divas senākās Gotiņu ražošanas tradīcijas, kas aizsāktas 1956.gadā Skrīveros un 1960.gadā Lizumā. Šajās abās vietās arī tagad notiek ražošana.
Uzņēmuma SIA „Skrīveru saldumi” īpašnieki ir arī SIA „Dimdiņi” saimnieki Iveta un Normunds Audziši. Lizuma Gotiņas ražošanu viņi iegādājās 1989. gadā un, paplašinot ražošanu un pieņemot darbā profesionālos Skrīveru saldumu ražošanas darbiniekus, kas tajā gadā bija palikuši bez darba, izveidoja ražotni Skrīveros, jaunā vietā, 2005 gadā.

Uzklikšini šeit!

....................................................................2012 Darba autore: Sanita Ūzuliņa.......................................................................