Sandis Ozoliņš

Sandis Ozoliņš (dzimis 1972. gada 3. augustā Siguldā) ir profesionāls latviešu hokejists, spēlē aizsarga pozīcijā. Pašlaik (2012) pārstāv KHL klubu Rīgas "Dinamo", kur pilda kapteiņa pienākumus.

S. Ozoliņš ir uzbrūkošā stila aizsargs, kas lieliski prot savienot savus pienākumus aizsardzībā ar uzbrukumiem, visas karjeras laikā ir bijis starp rezultatīvākajiem aizsargiem. S. Ozoliņš ir panākumiem bagātākais Latvijas hokejists NHL, spēlējis 6 dažādās komandās. 1996. gadā viņš kopā ar Kolorādo "Avalanche" kā pirmais un vienīgais latviešu hokejists izcīnīja Stenlija kausu, NHL karjeras laikā 7 reizes piedalījies Visu zvaigžņu spēlēs. S. Ozoliņam pieder iemesto ripu, rezultatīvo piespēļu un gūto punktu rekordi starp latviešu spēlētājiem NHL, tāpat viņš ir arī pārstāvēto klubu (Sanhosē "Sharks" un "Avalanche") vairāku rekordu īpašnieks. Spēlējot NHL S. Ozoliņš bija vislabāk apmaksātais Latvijas sportists.

Spēlējis PSRS un NVS junioru izlasēs. No 1998. līdz 2006. gadam bija viens no Latvijas hokeja izlases līderiem, ar kuru piedalījies divās Ziemas Olimpiskajās spēlēs.