Prāta Vētra

   Ja vēlies vairāk uzrunāt par grupu, tad ienāc Brainstorm mājas lapā.

Ienākt.

 

Grupa izveidojās 1989. gadā Jelgavā. Tās sastāvā bija pieci skolas draugi: Renārs Kaupers, Jānis Jubalts, Gundars Mauševics, Kaspars Roga un Māris Mihelsons. 1992. gadā grupa izlaida savu pirmo singlu "Jo tu nāc". 1993. gadā iznāca grupas pirmais albums "Vairāk nekā skaļi". Dziesmai "Ziema" tika nofilmēts videoklips. Nākamais, 1994. gads bija grupai mazproduktīvs, singls "Vietu nav", kas tika izdots 1994. gadā, tika pārdots tikai 500 eksemplāros.

 Pēc eksperimentiem ar alternatīvo mūziku, grupa atgriezās pie sākotnējā stila un izlaida jaunu albumu "Veronika", kurš kļuva ļoti populārs pusaudžu auditorijā. Populārākās albuma dziesmas bija "Dārznieks", "Apelsīns" un "Lidmašīnas". Nākamais solis uz panākumiem bija parakstītais līgums ar "Mikrofona Ierakstiem", vienu no latviešu lielākajām mūzikas ierakstu kompānijām un jaunā albuma "Viss ir tieši tā kā tu vēlies" klajā nākšana 1997. gadā. Albums tika atzīts par "zelta", un padarīja Prāta Vētru par populārāko grupu Latvijā.

 2000. gada 13. maijā grupa piedalījās 45. Eirovīzijas Dziesmu Konkursā, kas norisinājās Zviedrijā, ar dziesmu "My Star" un ieņēma trešo vietu.

 Naktī no 2004. gada 22. uz 23. maiju autoavārijā uz šosejas starp Rīgu un Jelgavu aizgāja bojā viens no grupas dibinātājiem – basģitārists Gundars Mauševics. Par spīti zaudējumam, pārējie grupas locekļi nolēma turpināt kopdarbu. 2004. gadā Prāta Vētra un Bi-2 ("Би-2") kopā ierakstīja dziesmu "Скользкие улицы" ("Slidenās ielas"), kura bija arī iekļauta jaunajā Bi-2 albumā Иномарки, kas klajā nāca 2004. gada martā. Dziesma ieņēma pirmo vietu dziesmu topos Latvijā, Ukrainā un Krievijā.

 2006. gadā Prāta Vētras dalībnieki izlaida albumu "Četri krasti". 2008. gada 13. maijā Latvijā nāca klajā albums "Tur kaut kam ir jābūt", bet no 24. jūlijā sākas koncerttūre. Pasaulē jaunā albuma iznākšana gaidāma 2008. gada septembrī.

2008. gada 13. maijā, Latvijā izgāja ilgi gaidītais albums "Tur kaut kam ir jābūt".

Uz sākumu