Borowa MC

 

 

  Ja tevi ir ieinteresējusi Borowa MC tad apskaties viņu mājas lapu. Tur varēsi arī noklausīties Borowas MC dziesmas.

Ienākt

Grupu Borowa MC 2004.gadā dibināja trīs draugi no Rēzeknes rajona Maltas 1.vidusskolas: Aigars Runčis (Betmenc), Agris Barovskis (Barix) un Guntis Šmaukstelis (Šmikucis). Kādā rajona mēroga pasākumā vajadzēja prezentēt savu skolu, ko puiši, sacerējuši dziesmu tekstus un nostrādinājuši mūzikas apstrādes datorprogrammu, jokojot un repojot, paveica godam.

Nedaudz apmulsuši no negaidītā publikas atbalsta, Borowa MC (tiesa, jau bez Šmikuča, kurš nolemj nopietnāk pievērsties mācībām) piesaka sevi lielākā Latgales mūzikas festivāla “Osvalds” jauno izpildītāju konkursam, un saņem ne tikai publikas simpātiju balvu, bet arī ierakstu studijas balvu un konkursa Grand Prix. Grupa ir pamanīta un tiek aicināta uzstāties Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada Balvas 2004 noslēguma pasākumā, kam seko kompānijas “Mikrofona Ieraksti” piedāvājums ierakstīt albumu.

Uzsākot darbu pie debijas albuma, grupu pamet Barix, un no sākotnējā Borowa MC sastāva ir palicis tikai tās līderis – Aigars Runčis. Teātra studijā Aigars iepazīstas ar Guntru Kuzminu (Samtine), bet pēc kāda koncerta, Borowa MC pievienojās arī Ingars Gusāns (Sedmenc), kurš iepriekš bija muzicējis grupā “Slieksnis” un ir kvēls un pārliecināts “metālists”. Šī kombinācija grupas skanējumu papildina ar rokmūzikas elementiem un reālu ģitāru.

Līdz ar sastāva maiņu, būtiski mainās arī grupas muzicēšanas stils – tas vairs nav tikai reps. Kas tad tas ir? Par to lai spriež muzikologi un mūzikas jomā strādājošie žurnālisti. Tomēr arī pēc izmaiņām grupas sastāvā, Borowa MC savus skaņdarbus konsekventi izpilda tikai latgaliešu valodā.

Uz sākumu